Staraczki 2022 cz. 3 - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-23, 22:08   #1441
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ja w ogóle podziwiam mieć dwoje takich maluchów, od razu po porodzie miałam tyleeee energii zauroczona moja Julka ze juz chciałam rodzenstwo, teraz sama myśl mnie przytłacza i cieszy mieszane odczucia mam, napewno nie będzie tak szybko. W ogole się zastanawiam czy aby podołam, zawsze myślałam że chciałabym 3 dzieci, a teraz nie wiem czy w ogóle o rodzenstwo się starać. Julka naprawdę jest grzecznym bobo, wszyscy mówią że czasem popłakać musi żebyśmy wiedzieli ze mamy dziecko, I faktycznie tak to wygląda. Ale No dwójka to już dla mnie level hard na ten moment. Także szacun theali.
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 06:23   #1442
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ja się powtórzę: jakkolwiek widzę pewne plusy, tak świadomie nikomu takiej różnicy wieku nie polecę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 06:50   #1443
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ja myślę że idealna różnica to 2-3lata. Nie jest to jeszcze przepaść żeby rodzenstwo się nie mogło dogadac, a wręcz przeciwnie jak trochę podrosną będą się razem bawić i wspierać. A i stosunkowo szybko można wyjsc z pieluch. No ale tyle teoria a praktyka zobaczymy czy w ogóle się zdecydujemy i czy będzie nam dane.
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 07:10   #1444
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Thali a u was jaka to jest dokladnie roznica?
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 08:26   #1445
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ja się powtórzę: jakkolwiek widzę pewne plusy, tak świadomie nikomu takiej różnicy wieku nie polecę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się z tobą u mnie też mała różnica wieku i są owszem plus to jednak nie jest łatwo ale z każdym dniem jest lepiej

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:16   #1446
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Thali a u was jaka to jest dokladnie roznica?
17 miesięcy.
Z punktu widzenia samodzielności starszaka (a w związku z tym mojego komfortu funkcjonowania w ciąży i krótko po porodzie) lepiej byłoby o rok więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 09:19   #1447
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ja wiem, że psychicznie nie dałabym rady z dwójką takich maluchów. Tzn. może i bym dała ale zostałby ze mnie wrak człowieka. Mi nieziemsko brakuje dawnego życia i coraz częściej myślę, że o ile zdecydujemy się na drugie to na pewno nie prędko tylko za kilka lat. Podobnie jak coraz częściej się zastanawiam czy się nie zamienić z mężem urlopami po rodzicielskim ale o ile wcześniej był na tak to teraz myślę, że może już nie być wcale taki chętny.

Była u mnie cdl i mega zadowolona jestem z wizyty. Mam nadzieję, że będą efekty



Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 10:34   #1448
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

My znajac życie będziemy kombinowac i zalepiac dziurę do zlobka. Rodzenstwo najprędzej za rok zaczniemy starania jeśli w ogóle. Tez sie pojawią problem ze Tomek raczej od razu 9tyg może nie dostać jego tatusiowego bo jest sam jako mistrz maszyny i nikt więcej się na niej nie zna 😉 więc aż strach myslec. Jakoś się trza bedzie podzielić najwyżej wezmę częściowo urlop częściowo on, nie wiem. Dzis będę dzwonić do zlobka ale coś ciezko mi się tam dodzwonic ostatnio.
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 10:47   #1449
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
My znajac życie będziemy kombinowac i zalepiac dziurę do zlobka. Rodzenstwo najprędzej za rok zaczniemy starania jeśli w ogóle. Tez sie pojawią problem ze Tomek raczej od razu 9tyg może nie dostać jego tatusiowego bo jest sam jako mistrz maszyny i nikt więcej się na niej nie zna więc aż strach myslec. Jakoś się trza bedzie podzielić najwyżej wezmę częściowo urlop częściowo on, nie wiem. Dzis będę dzwonić do zlobka ale coś ciezko mi się tam dodzwonic ostatnio.
Wiem, że realia pracy są różne, ale wniosek o urlop rodzicielski jest dla pracodawcy wiążący. Jedyne co, to musi być złożony przynajmniej 21 dni przed rozpoczęciem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:18   #1450
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

U nas s firmie też problem z takim urlopem dłuższym, bo mamy kierownicze stanowiska ale jakoś po moim odejściu sobie poradzili więc myślę, że i 9 tygodni każda firma jest w stanie ogarnąć. Po prostu trzeba kogoś przyuczyć na zastępstwo.
Ja się mocno poswięcałam pracy ale odkąd jest mała to gdyby firma robiła problemy z urlopem bez skrupułów szukałabym innej pracy i mąż tak samo. To powinno działać w dwie strony tj. jeżeli my dużo robimy dla pracodawcy go powinniśmy być traktowani uczciwie.


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 19:42   #1451
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Byłam dziś u gin założyć wkładkę. Samo zakładanie nieprzyjemne, ale dało się przeżyć. Po tej dawce przeciwbólowych, którą wzięłam godzinę przed... Było bardziej znośnie niż zakładanie Foleya Chociaż sama gin przyznała, że nie było to najłatwiejsze założenie wkładki w jej życiu.

Za to po... Borze szumiący, pierwsza godzina była jak najgorszy ból menstruacyjny w życiu, a miewałam ciężkie okresy Teraz już lepiej, ale nadal takie okresowe skurcze są (no-spa trochę pomogła).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 19:59   #1452
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Byłam dziś u gin założyć wkładkę. Samo zakładanie nieprzyjemne, ale dało się przeżyć. Po tej dawce przeciwbólowych, którą wzięłam godzinę przed... Było bardziej znośnie niż zakładanie Foleya Chociaż sama gin przyznała, że nie było to najłatwiejsze założenie wkładki w jej życiu.

Za to po... Borze szumiący, pierwsza godzina była jak najgorszy ból menstruacyjny w życiu, a miewałam ciężkie okresy Teraz już lepiej, ale nadal takie okresowe skurcze są (no-spa trochę pomogła).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O pamiętam ten ból brzucha po zalozeniu. Ja byłam na wkładce z 5 lat chyba. Niestety takie bóle miałam co miesiąc podczas okresu..Z perspektywy czasu nie wiem jak ja to zniosłam Chociaż w sumie wiem..ibuprom max co miesiąc i jakoś się żyło.

Niech Tobie się dobrze nosi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 19:59   #1453
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

O kurcze, nie wiem czemu ale myślałam że to w sumie nie boli. Ale to normalne że boli? Że skurcze są? Ja w ogóle wam powiem ze jakiś dziwny przypadek jestem, od czasu cc, w ogóle prawie na mnie znieczulenia nie działają. Krwawienie z taksów to boliii że omg...aż se nie chce wyobrażać co by było bez. Nawet u dentysty przy wyrwaniu zeba twarz znieczulona a dziura po zębie już w taksówce zaczęła bolec, pieprzyk miałam wycinany to jeszcze gorzej, w ogóle znieczulenie na mnie nie zadziałało, patrzyli jak na ufo że ja krzyczę że boli więc normalnie wszystko czulam. Mowie wam dramat. Theali a ta wkładka hormonalna jest?
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 20:25   #1454
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
O pamiętam ten ból brzucha po zalozeniu. Ja byłam na wkładce z 5 lat chyba. Niestety takie bóle miałam co miesiąc podczas okresu..Z perspektywy czasu nie wiem jak ja to zniosłam Chociaż w sumie wiem..ibuprom max co miesiąc i jakoś się żyło.

Niech Tobie się dobrze nosi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze okresu nie mam po porodzie, zobaczymy, jak będzie dalej.
Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
O kurcze, nie wiem czemu ale myślałam że to w sumie nie boli. Ale to normalne że boli? Że skurcze są? Ja w ogóle wam powiem ze jakiś dziwny przypadek jestem, od czasu cc, w ogóle prawie na mnie znieczulenia nie działają. Krwawienie z taksów to boliii że omg...aż se nie chce wyobrażać co by było bez. Nawet u dentysty przy wyrwaniu zeba twarz znieczulona a dziura po zębie już w taksówce zaczęła bolec, pieprzyk miałam wycinany to jeszcze gorzej, w ogóle znieczulenie na mnie nie zadziałało, patrzyli jak na ufo że ja krzyczę że boli więc normalnie wszystko czulam. Mowie wam dramat. Theali a ta wkładka hormonalna jest?
Zasadniczo normalnie. W internecie co do założenia trafiłam na pełne spektrum relacji, od "w sumie spoko" po "najgorszy ból w moim życiu, trauma" i "gdyby to facetom robili, to na bank oferowaliby znieczulenie ogólne" Najgorsze było przytrzymanie szyjki macicy takimi ostrymi szczypcami (i trochę "naciągnięcie", bo była mocno wywinięta w tył). Samo wprowadzenie wkładki już nie bolało w sumie. A skurcze po... To jednak jest wsadzenie do macicy sporego ciała obcego 🤷

Hormonalna, Mirena. Niehormonalnej nie brałam pod uwagę, bo często nasila krwawienia (podczas gdy przy hormonalnej miesiączki są słabsze, mogą nawet całkiem zaniknąć).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 20:52   #1455
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Uff to dobrze, że masz hormonalna. To pewnie obejdzie się bez boleści. Ja miałam miedzianke.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 21:31   #1456
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Właśnie słyszałam różne historie, że czasem mimo minimalnych plamień potrafi okresowo boleć 🤷 Nie nastawiam się w żadną stronę.

Na razie zostałam ostrzeżona, że przez pierwsze 3-4 miesiące mogę plamić nawet cały czas. Mam nadzieję, że jednak aż tak nie będzie Za około miesiąc mam się umówić na kontrolę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 22:06   #1457
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ło jesoo. A ile taka "przyjemnosc" kosztuje teraz? W sumie napewno się bardziej opłaca niż tabletki czy plastry, przy założeniu że stosuje się te minimum 3lata tak?choć slyszalam ze i 5 można niektóre ale nie wiem czy dobrze.
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 22:12   #1458
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

1300 zapłaciłam, w tym jest już niby ta kontrola po miesiącu. Teoretycznie samo założenie da się ogarnąć na NFZ i wtedy samo wykupienie wkładki to jest rząd 600 złotych, ale daruję sobie wątpliwą przyjemność szukania ginekologa, który to na NFZ zrobi

Mirena jest na maksymalnie osiem lat, więc przy wykorzystaniu pełnego okresu wychodzi niecałe 14 złotych na miesiąc. Plus potencjalnie spora oszczędność na tamponach/podpaskach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 22:18   #1459
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

O matko Theali to jak sobie pomyślę, że u mnie chciał jeszcze próbę założenia robić czyli dwa razy musiałabym to znosić to bankowo podziękuję.
Mam nadzieję, że fajnie się u Ciebie sprawdzi i nie będzie tych skutków ubocznych co przy tabletkach.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-25, 06:43   #1460
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

No to faktycznie się opyla w dłuższej perspektywie 😊 mam nadzieję że będziesz mieć mało skutków ubocznych. Ja za tabsyczy plastry daje obecnie ponad 60ziko. 🙃 a i tak pompują wode, obecnie brzuch mam napompowany nie tyle bo dużo chodzę z małą, ale bez taksów i plastrów miałam płaski, no ale cóż. Lepiej tak niż nie daj Boże teraz znów zaciążyć.
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 07:19   #1461
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ja to myślę, że my po prostu będziemy "uwazac" Zreszta jak staralismy sie rok, to ciężko mi uwierzyć w coś takiego jak wpadka u nas Chociaż wiem, że to różnie może być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 07:45   #1462
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja to myślę, że my po prostu będziemy "uwazac" Zreszta jak staralismy sie rok, to ciężko mi uwierzyć w coś takiego jak wpadka u nas Chociaż wiem, że to różnie może być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My "uważaliśmy" przez trzy lata z bardzo dobrym skutkiem, ale przy dwóch maluchach w domu to jednak nie ma mój komfort psychiczny. Tym bardziej że obie ciąże w sumie z pojedynczego cyklu (druga niby z trzeciego, ale te pierwsze były jeszcze tak rozwalone po poprzednim porodzie, że ewentualna ciąża nie miała czasu się zadomowić), z pojedynczego w fazie płodnej 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 07:58   #1463
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
My "uważaliśmy" przez trzy lata z bardzo dobrym skutkiem, ale przy dwóch maluchach w domu to jednak nie ma mój komfort psychiczny. Tym bardziej że obie ciąże w sumie z pojedynczego cyklu (druga niby z trzeciego, ale te pierwsze były jeszcze tak rozwalone po poprzednim porodzie, że ewentualna ciąża nie miała czasu się zadomowić), z pojedynczego w fazie płodnej 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak przy dwójce to już lepiej porządnie zadbać o bezpieczeństwo I się nie stresować.

Też zależy jaki będę mieć poród, bo po ewentualnej cesarce to chyba sobie nie można pozwolić na szybkie zajście w kolejna ciążę..Wtedy będę myśleć co dalej. Bardzo liczę na SN póki co. Tylko moje dziecko od dwóch wizyt siedzi miednicowo i tak jej chyba pasuje Ale jeszcze ma czas wg lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 08:04   #1464
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ateris nie wiem jak bardzo Ci zależy na obrocie ale moja też się w pewnym momencie obróciła miednicowe i fizjoterapeutka poleciła mi ćwiczenia na obrót dziecka. Ćwiczyłam 2 tygodnie codziennie i się obróciła nie wiem dokładnie który to był tydzień ale pamiętaj że wtedy miałam 3 badania prenatalne.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 08:24   #1465
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ateris, ja w ciąży chodziłam na jogę i jak gadałam z dziewczynami z grupy, to chyba większość miała dzieci w pewnym momencie w 28-30 i wyżej tygodniu poustawiane miednicowo, łącznie ze mną. Potem się poobracały. Możesz też próbować z fizjo czy osteo jak Fren radzi. Dembińska też miała chyba filmiki z ćwiczeniami na obrót płodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 08:43   #1466
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Dzięki dziewczyny Na razie się tym nie martwię bo to dopiero 28+5. Zobaczę jak będzie ułożona na 3 prenatalnych na początku września. Wiem też, że cesarka to nie koniec świata w razie czego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 09:16   #1467
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Na razie się tym nie martwię bo to dopiero 28+5. Zobaczę jak będzie ułożona na 3 prenatalnych na początku września. Wiem też, że cesarka to nie koniec świata w razie czego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moi się obracali dopiero około 33-34 tygodnia tak ostatecznie. A gdyby tego nie zrobili, to osobiście celowałabym w próbę obrotu zewnętrznego przed ewentualną decyzją o cesarce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 10:10   #1468
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Pamiętam, że mi jakiś na wizycie gin mówił, że jeszcze 2 tygodnie to obróci się bez problemu, a potem będzie ciężko, bo ciasno. Ja też ogólnie miałam mały brzuch i ona była tam posciskana.

Te ćwiczenia w domu są na prawdę mega proste, bo głównie chodziło o to żeby pupa była wyżej niż brzuch czyli kolankowo łokciowa albo na plecach leżenie z pupa na poduszce, ekstremalne było chyba tylko klęk na kanapie i opieranie się łokciami o podłogę. Mi niestety wszystkie sprawiały trudność, bo ciężko mi było w nich oddychać ale fizjo mówiła, że mnóstwo dziewczyn chwaliło, że pomogły.
Ja się obrotu zewnętrznego bardzo bałam więc na bank bym się nie zdecydowała, chociaż wiek że to bezpieczne. Bałam się po prostu, że będzie mnie to bolało. CC też się bałam ale miej

Ateris, to masz jeszcze mnóstwo czasu żeby się obróciła. Ja się właśnie wystraszyłam trochę, bo u mnie cały czas od połówkowych była głową na dół a nagle koło tego 30tc fiknęła.

A, pamiętam jeszcze że fizjo radziła świecić latarka w dół brzucha i ja to wtedy wysmialam ale jak widzę jak noworodek reagował na światło to stwierdzam, że to jednak byłby dobry pomysl

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 10:27   #1469
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Te ćwiczenia w domu są na prawdę mega proste, bo głównie chodziło o to żeby pupa była wyżej niż brzuch czyli kolankowo łokciowa albo na plecach leżenie z pupa na poduszce, ekstremalne było chyba tylko klęk na kanapie i opieranie się łokciami o podłogę. Mi niestety wszystkie sprawiały trudność, bo ciężko mi było w nich oddychać ale fizjo mówiła, że mnóstwo dziewczyn chwaliło, że pomogły.
Ja się obrotu zewnętrznego bardzo bałam więc na bank bym się nie zdecydowała, chociaż wiek że to bezpieczne. Bałam się po prostu, że będzie mnie to bolało. CC też się bałam ale miej
Mnie właśnie zdecydowanie bardziej przerażała wizja cc.

Z pozycji testowałam jeszcze leżenie głową w dół na opartej o kanapę desce do prasowania Można sobie wyszukać jako "breech tilt spinning babies".

W pierwszej ciąży zaliczyłam dwie czy trzy wizyty u fizjo robiącego terapię manualną Bowena. Dziwne to było, ale bobas siedział pupą w dół konsekwentnie od chyba 18 do 33 tygodnia, więc próbowałam, co tylko się dało Nie wiem, czy to to pomogło, czy nie, ale którejś nocy spać nie mogłam, w brzuchu dosłownie rewolucja, no i się obrócił. Za to drugi robił koziołki dosłownie co dwa tygodnie, nawet nie wiedziałam kiedy 🤷 A teoretycznie powinno mu być trudniej, bo był dużo większy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 10:37   #1470
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

To z deską do prasowania też widziałam ale moja deska by tego raczej nie przetrwała

Jakie macie plany weekendowe?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-09 10:27:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.