Staraczki 2022 cz. 3 - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-08, 18:54   #1891
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Przymierzałaś je? Ja jestem kompletną antyfanką Horizona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też, ale już niejednokrotnie to pisalam

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-08, 19:18   #1892
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
9.11. Dziś się spakowałam i pół dnia mi to zajęło plus strasznie się zmęczyłam Ale w końcu mogę powiedzieć, że jestem gotowa.

I przy okazji temat tych majtek mi się pojawił

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Noooo to już całkiem blisko. Jak nastawienie?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-08, 20:02   #1893
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Czemu antyfanki?

Ja uwazam ze ten kto wymyslil butelke Peri do podmywania po porodzie i majtki Horiznon powinien dostac nobla

Moze pisalyscie ale nie pamietam, dla mnie one byly super delikatne, nie uwierajace i bardzo dobrze trzymaly podpaski poporodowe. Ja mialam rozmiar M.

Ateris, to juz mozna powoedziec ze doslownie na dniach a pamietam jak pisalas ze zaszlas w ciąże i jestes w Hiszpani
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-08, 20:27   #1894
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Czemu antyfanki?

Ja uwazam ze ten kto wymyslil butelke Peri do podmywania po porodzie i majtki Horiznon powinien dostac nobla

Moze pisalyscie ale nie pamietam, dla mnie one byly super delikatne, nie uwierajace i bardzo dobrze trzymaly podpaski poporodowe. Ja mialam rozmiar M.

Ateris, to juz mozna powoedziec ze doslownie na dniach a pamietam jak pisalas ze zaszlas w ciąże i jestes w Hiszpani
Totalnie niewygodne, jakieś sztywne i w ogóle masakra! Ja byłam wielka fanką bociolanda!
Faktycznie tez pamiętam jak pisałaś ateris o wakajkach!

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 03:11   #1895
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Przymierzałaś je? Ja jestem kompletną antyfanką Horizona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
Ja też, ale już niejednokrotnie to pisalam

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
O matko, to lepiej przymierze Wiadomo każdemu co innego pasuje.
Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Noooo to już całkiem blisko. Jak nastawienie?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Czemu antyfanki?

Ja uwazam ze ten kto wymyslil butelke Peri do podmywania po porodzie i majtki Horiznon powinien dostac nobla

Moze pisalyscie ale nie pamietam, dla mnie one byly super delikatne, nie uwierajace i bardzo dobrze trzymaly podpaski poporodowe. Ja mialam rozmiar M.

Ateris, to juz mozna powoedziec ze doslownie na dniach a pamietam jak pisalas ze zaszlas w ciąże i jestes w Hiszpani
No mam nadzieje, ze mała posiedzi do terminu. Faktycznie ciąża leci błyskawicznie. Jedynie 1 trymestr się dłużył.
A nastawienie mam takie raczej zadaniowe i staram się już za dużo nie rozmyślać o porodzie bo nie robi to dobrze na moją głowę. Miałam już taki dzień, że złapał mnie strach. Ale to chyba też dlatego, że ja nigdy nie byłam w szpitalu. Więc się zapakowałam jak na szkołę przetrwania i jakoś to będzie. Jak wy dałyście sobie radę, to ja też muszę.

Tymczasem odpisuje wam o 4 nad ranem bo spać nie mogę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 06:32   #1896
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Zgadzam się z Natkurka odnośnie butelki. Chyba żadna rzecz nie była tak przydatna po porodzie i zachwycałam się nią co chwilę używałam bardzo długo, myślę że min. 2 miesiące i byłam zdania, że powinno się jej używać cały czas nie tylko po porodzie.

Oska, Ty masz na myśli te fioletowe majtki? One są mega mięciutkie, co prawda prałam je przed pierwszym założeniem i potem również ale chyba i bez tego były miękkie. Jedynie co to mi bardziej pasowały te o kroju spodenek niż fig.

Ateris, fajne masz podejście. Poród to jakby nie było zadanie i nie ma co za wiele rozmyślać, bo każdy jest inny ale też każda z nas sobie daje jakoś radę ja żałuję trochę, że aż tak się na nim skupiałam zamiast na tym co będzie potem

Teraz stwierdzam, że ta bezsennosc w ciąży była spoko. Można było sobie na spokojnie coś pooglądać, posłuchać, poczytać teraz też jest bezsenność ale z racji karmienia czy bujania, trochę mniej fajna

Macie już imię? Ile waży maleństwo?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 06:36   #1897
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Natkurka odnośnie butelki. Chyba żadna rzecz nie była tak przydatna po porodzie i zachwycałam się nią co chwilę używałam bardzo długo, myślę że min. 2 miesiące i byłam zdania, że powinno się jej używać cały czas nie tylko po porodzie.

Oska, Ty masz na myśli te fioletowe majtki? One są mega mięciutkie, co prawda prałam je przed pierwszym założeniem i potem również ale chyba i bez tego były miękkie. Jedynie co to mi bardziej pasowały te o kroju spodenek niż fig.

Ateris, fajne masz podejście. Poród to jakby nie było zadanie i nie ma co za wiele rozmyślać, bo każdy jest inny ale też każda z nas sobie daje jakoś radę ja żałuję trochę, że aż tak się na nim skupiałam zamiast na tym co będzie potem

Teraz stwierdzam, że ta bezsennosc w ciąży była spoko. Można było sobie na spokojnie coś pooglądać, posłuchać, poczytać teraz też jest bezsenność ale z racji karmienia czy bujania, trochę mniej fajna

Macie już imię? Ile waży maleństwo?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Te fioletowe to właśnie horizon, z bociolanda były białe
No Julka już katar max, jeszcze mi sie filtry do fridy skończyły, gdzieś muszę znaleźć dzis stacjonarnie bo zamowilam na allegro ale będą dopiero jutro. Dzis idziemy do lekarza bo też sobie pokasluje ale póki co goraczki brak.
Ja też żałuję że skupiałam się na porodzie który niestety nie przebiegł tak jak miał. Z reszta ostatnio pisalam skargę do rzecznika praw pacjenta do Warszawy No i czekam na odpowiedź. Ciekawa jestem co odpiszą.
Trza było faktycznie skupić się na opiece a nie liczyć na to ze w szpitalu się wszystkiego nauczymy.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-09, 06:41   #1898
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Dzis w ogóle zapisałam się do urofizjo, na 15 idę bo tak mnie plecy bola, że zaraz przestanę funkcjonować. Niby Julka nie wymaga noszenia non stop, ale jednak trochę ją przekładam to do przewijania to na mate, to w krzesełko i tak w kółko jak robimy spacer to ubrać, włożyć do wózka No wiecie. Mimo ze jest lekka No to to jednak plecy wysiadaja. Ciekawa jestem co mi powie.
Oczywiście nie pomyślałam że jestem w trakcie @. Myślicie że to przeszkodą? Co prawda na końcówce już bo biorę anty No ale jednak.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 07:59   #1899
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Staraczki 2022 cz. 3

Ateris chyba będzie mieć Natalkę

Oska, jakie krzesełko kupiliście? Ja byłam u urofizjo w połogu, już przed porodem mówiła mi, że plamienie jej nie przeszkadza, ale na Twoim miejscu bym zadzwoniła wcześniej i zapytała albo szła po okresie. Ona Ci pewnie zrobi usg, może rozmasuje dno miednicy, bo po cc są często napięcia.

Ja też jestem fanką horizonów. Kupiłam za duże, ale i tak były wygodne. Miałam jedne majtki z akuku i też super. Mam na myśli te wielorazowe oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 08:03   #1900
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Staraczki 2022 cz. 3

Dla mnie te horizony tez byly super miekkie i tez te o kroju spodenek. Butelke to uwazam tak samo jak fren ze mozna uzywac caly czas. Ile mam kolezanek w ciazy tylu polecwm te butelke. Mnie przez dlugi czas po porodzie piekla rana, mialam tez zapalenie cewki moczowej wiec dodatkowo moglam sikac tylko i wylacznie polewajac się.

Ateris ja tez sie balam porodu ale mialam podejscie ze poprostu musze to przezyc i juz. Co wiecej, poszlam do Szpitala bo w Szpitalu pracowala moja lekarka prowadzaca. Oprowadzila mnie bo oddziale i powiem ci ze to tylko spotęgowalo moj strach. Bylam jakos 3 tygodnie przed terminem a jak zobaczylam te lozka szpitalne, lozko porodowe itp to mega do mnie dotarlo to co sie bedzie działo i bylam przerazona. Z kolei jak juz porod sie zaczyna to czlowiek przestaje sie bac, skupia sie tylko na tym zeby dziecko jak najszybciej wyszlo.

Oska pamietam jak rozmawialysmy o skurczach to wczorja o tym myslalam i nie wiem czy pisalam ale skurczy porodowych nie mozna z niczym porownac. Tego sie nie da pomylic

Co do urofizjo to wydaje mi sie ze koncowka okresu nie powinna byc przeciwskazaniem.

Edytowane przez natkurka
Czas edycji: 2023-10-09 o 08:04
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 08:10   #1901
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
Ateris chyba będzie mieć Natalkę

Oska, jakie krzesełko kupiliście? Ja byłam u urofizjo w połogu, już przed porodem mówiła mi, że plamienie jej nie przeszkadza, ale na Twoim miejscu bym zadzwoniła wcześniej i zapytała albo szła po okresie. Ona Ci pewnie zrobi usg, może rozmasuje dno miednicy, bo po cc są często napięcia.

Ja też jestem fanką horizonów. Kupiłam za duże, ale i tak były wygodne. Miałam jedne majtki z akuku i też super. Mam na myśli te wielorazowe oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
My kupilismy takie z bajerami firmy smiki czyli typowej smyka. Ma regulowana wysokość, oparcie, podnóżek, tackę. Stwierdziłam że córka wszystko prawie ma używane więc chociaz w porządne krzesełko zainwestuje. No i ma dwa kolka z tyłu w domu wydaje mi się to super opcja żeby można je lekko przestawiać. No i jest składane. Znam wiele fanów antilopa z Ikei, ale do mnie nie przemówił tym bardziej że Julia sama nie siada jeszcze, coś tam próbuje ale jakby nadal nieświadomie mam wrażenie. Bardziej jej zależy na mobilności.
Co do urofizjo faktycznie dzwonili i pytałam o to babkę z sekretariatu powiedziala ze podpyta lekarke i da znać, dzwonili żeby potwierdzić. No więc zobaczymy. Ja już końcówka w sumie bo od anty mam okresy 3-4dniowe.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Dla mnie te horizony tez byly super miekkie i tez te o kroju spodenek. Butelke to uwazam tak samo jak fren ze mozna uzywac caly czas. Ile mam kolezanek w ciazy tylu polecwm te butelke. Mnie przez dlugi czas po porodzie piekla rana, mialam tez zapalenie cewki moczowej wiec dodatkowo moglam sikac tylko i wylacznie polewajac się.

Ateris ja tez sie balam porodu ale mialam podejscie ze poprostu musze to przezyc i juz. Co wiecej, poszlam do Szpitala bo w Szpitalu pracowala moja lekarka prowadzaca. Oprowadzila mnie bo oddziale i powiem ci ze to tylko spotęgowalo moj strach. Bylam jakos 3 tygodnie przed terminem a jak zobaczylam te lozka szpitalne, lozko porodowe itp to mega do mnie dotarlo to co sie bedzie działo i bylam przerazona. Z kolei jak juz porod sie zaczyna to czlowiek przestaje sie bac, skupia sie tylko na tym zeby dziecko jak najszybciej wyszlo.

Oska pamietam jak rozmawialysmy o skurczach to wczorja o tym myslalam i nie wiem czy pisalam ale skurczy porodowych nie mozna z niczym porownac. Tego sie nie da pomylic

Co do urofizjo to wydaje mi sie ze koncowka okresu nie powinna byc przeciwskazaniem.
No to widzisz. Ja miałam właśnie tak że skurcze odczuwałam w ciąży, co ciekawe jak bolalo to nie pisały się w ogóle, a jak bolały mnie po prostu plecy to pisały się na ktg z siła powyżej 50-70. Tak więc No nie było mi dane sprawdzić i raczej już nie będzie jak to faktycznie jest. Wczoraj rozmawiałam z Tomkiem wieczorem i go informowałam że Julia raczej rodzeństwa mieć nie będzie. Mimo ze jest spokojnym dzieckiem, pogodnym to ja dwojki maluchów sobie nawet wyobrażać nie chce. Nie wiem może mi się zmieni. Dzis rozmawiałam z koleżanką z pracy, I uświadomiłam sobie ze ja w sumie jeśli wrócę do pracy to na przeczekanie. I albo będę robić co chce startując znow od 0 bo tyle przepisów się pozmieniało, albo pomogę i popchnę Tomka do otwarcia własnej firmy. Pomysł ma dobry ale przeraża mnie jego nieobowiązkowość. Zobaczymy jeszcze ciut czasu zostało. Najpierw się przeprowadzimy a zas zobaczymy.
Grzejecie już w domach? Gazem? Ja się obawiam rachunkow za gaz, bo lubię ciepło.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-09, 08:28   #1902
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Oska my mamy gaz i ogólnie jak dla mnie to rachunki są koszmarem. 5 lat temu kątem płaciliśmy 20 zł ( grzanie wody) aktualnie 100zl. Zima płaciliśmy najwięcej 200 to teraz spodziewam się 400-500 mieszkanie 70m2 licząc po podłodze ale poddasze więc chłodniej.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 08:33   #1903
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

U nas dzisiaj maja niby grzac ale jeszcze zimno. Pod katem ogrzewania to ogrzewanie wlasngo domu to koszmar. Jak wczesniej mieszkalismy w domu to placilismy okolo 5,5k za zime a mielismy ustawiona temperature 21 stopni wiec tak normalnie. Tutaj gdzie mieszkamy placimy czyns w wysokosci 600zl i zakladam ze przyjdzie doplata. Ale ogrzewanie miejskie i tak jest lepsze niz wlasny piec i ogrzewanie domu.

Oska wyslij link do krzeselka. My jestesmy na 3 tygodnie przed RD i zastanawiam sie jeszcze co wybrac. Wogole nie jestem gotowa do rozszerzania. Mało wiem, z krzeselek testowalam tylko Stokke Trip Trap i Kindekraft Livy.
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 08:38   #1904
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Oska my mamy gaz i ogólnie jak dla mnie to rachunki są koszmarem. 5 lat temu kątem płaciliśmy 20 zł ( grzanie wody) aktualnie 100zl. Zima płaciliśmy najwięcej 200 to teraz spodziewam się 400-500 mieszkanie 70m2 licząc po podłodze ale poddasze więc chłodniej.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
No podejrzewam właśnie zgrozę z rachunkami. Niby domek mały ale tylko mamy niestety ogrzewanie podłogowe. Jeszcze czekamy na podłączenie gazu by móc jechac podpisać umowę na gaz i na liczniki ale dom zdazy się jednak ostro wychlodzic, szczerze przerażona jestem głównie tymi rachunkami za gaz. Najchętniej bym została jeszcze w mieszkaniu na zimę, ale nie uciagniemy podwójnych oplat więc No juz nie ma odwrotu. Na szczęście woda i licznik na wodę już są. Rozmawiałam z deweloperem przed weekendem mowil ze planuje w październiku przekazanie do użytku i akty notarialne itd. Wiec mam nadzieje ze długi weekend wszystkich świętych się akurat przeprowadzać będę. Teoretycznie ma czas do 17.11 więc No dużo szybciej nie będzie jednak. Ale już prawie wszystko jest, zostało podłączenie WC baterii i meble w sumie.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
U nas dzisiaj maja niby grzac ale jeszcze zimno. Pod katem ogrzewania to ogrzewanie wlasngo domu to koszmar. Jak wczesniej mieszkalismy w domu to placilismy okolo 5,5k za zime a mielismy ustawiona temperature 21 stopni wiec tak normalnie. Tutaj gdzie mieszkamy placimy czyns w wysokosci 600zl i zakladam ze przyjdzie doplata. Ale ogrzewanie miejskie i tak jest lepsze niz wlasny piec i ogrzewanie domu.

Oska wyslij link do krzeselka. My jestesmy na 3 tygodnie przed RD i zastanawiam sie jeszcze co wybrac. Wogole nie jestem gotowa do rozszerzania. Mało wiem, z krzeselek testowalam tylko Stokke Trip Trap i Kindekraft Livy.
To bardzo macie mały czynsz, my obecnie płacimy około 1000zl w tym opłata za utrzymanie miejsc postojowych w garazu. A i tak jestem pełna niepokoju co do rozliczenia wód i ogrzewania bo u nas ma to mieć miejsce właśnie przełom pazdziernika/listopada. Bo u nas już grzeją ostatnio skręcałam kaloryfery bo za ciepło.

My mamy dokladnie te https://www.smyk.com/p/smiki-zyrafa-...ienia-i7059390.
Najbardziej mi się podoba opcja ze jak Julka zacznie chodzic to można obniżyć całkowicie na dół i sobie sama będzie wchodzić

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 09:04   #1905
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Fren będzie Natalia Nie wiem ile waży obecnie, mam wizytę w przyszłym tygodniu. Ale szczerze mówiąc wagę podają mi tylko na prenatalnych, a na zwykłych wizytach takie szybkie usg, że nic się nie dowiaduje Uroki prowadzenia ciąży w Medicover. Nie wiem czy pod koniec gin ma w planie mi powiedzieć ile waży. Ruchy czuje konkretne więc podejrzewam, że rośnie.

Oska kciuki za przeprowadzkę do nowego domku. Faktycznie ogrzewanie i zimą w domu to wyzwanie. My nadal czekamy na decyzję kredytową i już wiem, że przed porodem się nie przeprowadzimy. Może to i dobrze. Ale my do mieszkania w bloku więc to inaczej z opłatami.

Natkurka tak właśnie myślałam, że u was będzie przygoda z RD się zaczynać. Powodzenia Fajny etap myślę kiedy dziecko poznaje nowe smaki My dostaliśmy jakieś krzesełko Chico na później, ale nawet go nie wyciągałam jeszcze bo dluga droga.

Porodówki nie zwiedzałam i może to lepiej..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2023-10-09 o 09:07
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 09:09   #1906
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Fren będzie Natalia Nie wiem ile waży obecnie, mam wizytę w przyszłym tygodniu. Ale szczerze mówiąc wagę podają mi tylko na prenatalnych, a na zwykłych wizytach takie szybkie usg, że nic się nie dowiaduje Uroki prowadzenia ciąży w Medicover. Nie wiem czy pod koniec gin ma w planie mi powiedzieć ile waży. Ruchy czuje konkretne więc podejrzewam, że rośnie.

Oska kciuki za przeprowadzkę do nowego domku. Faktycznie ogrzewanie i zimą w domu to wyzwanie. My nadal czekamy na decyzję kredytową i już wiem, że przed porodem się nie przeprowadzimy. Może to i dobrze. Ale my do mieszkania w bloku więc to inaczej z opłatami.

Natkurka tak właśnie myślałam, że u was będzie przygoda z RD się zaczynać. Powodzenia Fajny etap myślę kiedy dziecko poznaje nowe smaki
My dostaliśmy jakieś krzesełko Chico na później, ale nawet go nie wyciągałam jeszcze bo dluga droga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej powiedzą napewno w szpitalu powinni zrobić usg. Mi Julka w dniu porodu szacowali wagę na 3300-3400 urodziła się 2840 więc No nie przykladalabym do tego wagi, zwykle i na prenatalnych i na ip jak lądowałam ze skurczami potrafiła się waga różnic tez o 0.5kg więc to tam wiesz.
Powodzenia zatem.
No slyszalam od chrzestnej ze na te decyzję i 2mce można czekac No więc trza się uzbroić w cierpliwość. Oni też czekają a już podpisali umowę rezerwacyjna i mieszkanie itd. Także No tez kupę kasy chcą wydać 520 tys za mieszkanie w pz. Nowe które aktualnie się buduje. Ale im zależy na zostaniu w Poznaniu No nam lepiej będzie na wsi ze względu na bliskość pracy poki co.
Dzięki ateris, właśnie szykujemy się powoli do lekarza.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 09:20   #1907
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
Raczej powiedzą napewno w szpitalu powinni zrobić usg. Mi Julka w dniu porodu szacowali wagę na 3300-3400 urodziła się 2840 więc No nie przykladalabym do tego wagi, zwykle i na prenatalnych i na ip jak lądowałam ze skurczami potrafiła się waga różnic tez o 0.5kg więc to tam wiesz.
Powodzenia zatem.
No slyszalam od chrzestnej ze na te decyzję i 2mce można czekac No więc trza się uzbroić w cierpliwość. Oni też czekają a już podpisali umowę rezerwacyjna i mieszkanie itd. Także No tez kupę kasy chcą wydać 520 tys za mieszkanie w pz. Nowe które aktualnie się buduje. Ale im zależy na zostaniu w Poznaniu No nam lepiej będzie na wsi ze względu na bliskość pracy poki co.
Dzięki ateris, właśnie szykujemy się powoli do lekarza.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
No zobaczymy z tą waga. Niby zapakowałam ciuszki 56 i liczę, że będą ok.

Tak u nas w tym tyg będzie już 8 tygodni od złożenia wniosku kredytowego i nic nie da się przyspieszyc. Wstepna decyzję finansowa mamy, ale znowuż kolejka do analizy nieruchomości..Wg doradcy na koniec października powinniśmy mieć decyzję. Więc wyobraźcie sobie: końcówka ciąży, decyzja kredytowa, notariusz, szykowanie do przeprowadzki i w między czasie poród Mieszkanie jest obok aktualnego ale i tak to wszystko jest szaleństwo. Nie trzeba tam robić co prawda wielkiego remontu ale sprzedają je puste bez mebli więc jeszcze wybór gratów przed nami. Bo my na wynajmie praktycznie nic poza komodą nie mamy swojego. Wy już widzę bliski przeprowadzki, super!
Zdrówka dla Julki. Ja obecnie też męczę się z ogromnym katarem i tylko się modlę aby nie mieć do tego jeszcze kaszlu. Cała ciążę miałam latem więc nie chorowałam, a tylko zrobiło się chłodniej i już..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 09:53   #1908
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Czemu antyfanki?

Ja uwazam ze ten kto wymyslil butelke Peri do podmywania po porodzie i majtki Horiznon powinien dostac nobla

Moze pisalyscie ale nie pamietam, dla mnie one byly super delikatne, nie uwierajace i bardzo dobrze trzymaly podpaski poporodowe. Ja mialam rozmiar M.

Ateris, to juz mozna powoedziec ze doslownie na dniach a pamietam jak pisalas ze zaszlas w ciąże i jestes w Hiszpani
Mnie potwornie drapały. Mięciutkie za to były wielorazowe z Canpol.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 11:06   #1909
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
No zobaczymy z tą waga. Niby zapakowałam ciuszki 56 i liczę, że będą ok.

Tak u nas w tym tyg będzie już 8 tygodni od złożenia wniosku kredytowego i nic nie da się przyspieszyc. Wstepna decyzję finansowa mamy, ale znowuż kolejka do analizy nieruchomości..Wg doradcy na koniec października powinniśmy mieć decyzję. Więc wyobraźcie sobie: końcówka ciąży, decyzja kredytowa, notariusz, szykowanie do przeprowadzki i w między czasie poród Mieszkanie jest obok aktualnego ale i tak to wszystko jest szaleństwo. Nie trzeba tam robić co prawda wielkiego remontu ale sprzedają je puste bez mebli więc jeszcze wybór gratów przed nami. Bo my na wynajmie praktycznie nic poza komodą nie mamy swojego. Wy już widzę bliski przeprowadzki, super!
Zdrówka dla Julki. Ja obecnie też męczę się z ogromnym katarem i tylko się modlę aby nie mieć do tego jeszcze kaszlu. Cała ciążę miałam latem więc nie chorowałam, a tylko zrobiło się chłodniej i już..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No Julka osluchowo czysta priorytet to jak zwykle odciąganie glutów, a że mam odkurzacz pionowy to najlepiej lekarka mowi elektryczny. Oczywiście w aptece brak i oczywiście filtrów choćby do fridy tak Samo brak stacjonarnie. No więc świetnie jak się wnerwia zaraz kupie zwykły odkurzacz chociaz planowałam po przeprowadzce. Mowie do lekarkiprzy okazji ze mało waży Julka to sprawdziła w swoich siatkach centylowych mowi na 33 centyle nie ma powodu do zmartwień. A wy jakimikatarkami operujecie?

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-09, 11:26   #1910
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

My mamy i katarek do odkurzacza ale u nas srednio dziala bo mamy odkurzacz Dysona i kupilam jakis adapter ale jakby odkurzacz nie ogarnia i sie zacina z tym adapterem wiec raz tylko pronowalismy. Maz ogarnia tym ustnym ale my jeszcze mamy te filtry, chyba nie ma pptrzeba az tak czesto ich zmieniac?

Ogolnie Alek mial juz 3 infekcje od urodzenia wiec ja planuje zakupic nosiboo pro. Drogie ale u Nas napewno sie przyda. Mąż lekkie ktar ogarnie ale takiego gestego grubego to buzia watpie zeby wydmuchal
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 11:32   #1911
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
My mamy i katarek do odkurzacza ale u nas srednio dziala bo mamy odkurzacz Dysona i kupilam jakis adapter ale jakby odkurzacz nie ogarnia i sie zacina z tym adapterem wiec raz tylko pronowalismy. Maz ogarnia tym ustnym ale my jeszcze mamy te filtry, chyba nie ma pptrzeba az tak czesto ich zmieniac?

Ogolnie Alek mial juz 3 infekcje od urodzenia wiec ja planuje zakupic nosiboo pro. Drogie ale u Nas napewno sie przyda. Mąż lekkie ktar ogarnie ale takiego gestego grubego to buzia watpie zeby wydmuchal
No właśnie drogi na maksa ten nosiboo szczerze to taniej wyjdzie mi przyspieszyć odkurzacz i kupić katarek do odkurzacza ale jeszcze myślę.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

Z filtrami to ja czytałam żeby po każdym użyciu wyrzucać, I tak robilam hah.
Ale i tak mi ciężko jej duże glutyodessac, znalazlam właśnie jakiś zamiennik nosiboo i chyba go kupie. W sumie Tomek znalazł https://www.clickmarket.pl/produkt/a...tora-pro-baby/

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 11:50   #1912
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ja kupilam Katarek do odkurzacza i mąż był zdziwiony jak mu wczoraj powiedziałam, że będziemy dziecku gluty odciągać odkurzaczem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 11:51   #1913
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja kupilam Katarek do odkurzacza i mąż był zdziwiony jak mu wczoraj powiedziałam, że będziemy dziecku gluty odciągać odkurzaczem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w pierwszym odruchu myślałam że to zart

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 12:04   #1914
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Oska ja tego napwwno nie zmieniam po kazdym wydmuchaniu. My do 3-4 msc odciaglismy codziennie katar bo Alek mial. Zbankrutowalabym.

Ja bym nie kupila tego aspiratora co podsylasz. Ja juz przewertowalam mase opinii i podobno tylko nosiboo dorownuje odkurzaczowi. Reszta jest za slaba. Wolalabym dolozyc drugie 250 i kupic nosiboo albo odkurzacz.
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 12:11   #1915
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez natkurka Pokaż wiadomość
Oska ja tego napwwno nie zmieniam po kazdym wydmuchaniu. My do 3-4 msc odciaglismy codziennie katar bo Alek mial. Zbankrutowalabym.

Ja bym nie kupila tego aspiratora co podsylasz. Ja juz przewertowalam mase opinii i podobno tylko nosiboo dorownuje odkurzaczowi. Reszta jest za slaba. Wolalabym dolozyc drugie 250 i kupic nosiboo albo odkurzacz.
Nooo właśnie Tomek stwierdz to samo, że lepiej już dziś jechac po odkurzacz nowy I tak zrobimy.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 12:24   #1916
Frenchien
Rozeznanie
 
Avatar Frenchien
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 741
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Ja mam i ten ustny i do odkurzacza ale póki co mąż ogarniał ustnym ale faktycznie ciężko większe gluty wyciągnąć. Nam Pani w aptece mówiła że tych filtrów nie trzeba ciągle zmieniać więc my chyba dopiero dwa zużyliśmy.

Natkurka, jesteś zadowolona z Dysona? Ja się mocno zastanawiam.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Frenchien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 12:29   #1917
natkurka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Z Dysona jestem bardzo zadowolona. Mam go juz z 4 lata ( mode V10). Co ciekawe mama ma model V11 i mniej. Ogolnie jak masz psa to bedziesz zadowolona bo on mega dobrze zbiera siersc. Widze pare niedociagniec jak np to ze szczotka jest spora wiec nie w kazdy rog wjezdziesz ale jednak odkurzanie bezprzewodowe to super sprawa. Nie mialam ani jednej usterki
natkurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 12:33   #1918
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Frenchien Pokaż wiadomość
Ja mam i ten ustny i do odkurzacza ale póki co mąż ogarniał ustnym ale faktycznie ciężko większe gluty wyciągnąć. Nam Pani w aptece mówiła że tych filtrów nie trzeba ciągle zmieniać więc my chyba dopiero dwa zużyliśmy.

Natkurka, jesteś zadowolona z Dysona? Ja się mocno zastanawiam.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
No a ja durna wyrzucałam zgodnie z instrukcja. No cóż, teraz na cito kupuje odkurzacz bo przecież jakos trzeba te gluty wyciągać w razie co fride i nowe filtry zostawię na wyjazdy czy coś. Zas w aptece kupie katarek do odkurzacza i tyle. Dzis odbieramy, nastawiałam się na Antka zelmera ale ma tak kiepskie opinie ze wybralam zwykły amici z turboszczotka i 850w mocą ssania ciekawa jestem, za godzinę powinniśmy odebrać ale ja będę u lekarza. Więc na lajcie po, Julka akurat usnela więc jak się obudzi i wrócę od tego fizjo to pojedziemy

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 12:59   #1919
Anastazja3208
Zadomowienie
 
Avatar Anastazja3208
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 023
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Oska87 Pokaż wiadomość
No a ja durna wyrzucałam zgodnie z instrukcja. No cóż, teraz na cito kupuje odkurzacz bo przecież jakos trzeba te gluty wyciągać w razie co fride i nowe filtry zostawię na wyjazdy czy coś. Zas w aptece kupie katarek do odkurzacza i tyle. Dzis odbieramy, nastawiałam się na Antka zelmera ale ma tak kiepskie opinie ze wybralam zwykły amici z turboszczotka i 850w mocą ssania ciekawa jestem, za godzinę powinniśmy odebrać ale ja będę u lekarza. Więc na lajcie po, Julka akurat usnela więc jak się obudzi i wrócę od tego fizjo to pojedziemy

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Uważaj na latarek bo mocno zasysa i nie na pełnej mocy odkurzacza.


Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
Anastazja3208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-09, 13:02   #1920
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Staraczki 2022 cz. 3

Cytat:
Napisane przez Anastazja3208 Pokaż wiadomość
Uważaj na latarek bo mocno zasysa i nie na pełnej mocy odkurzacza.


Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka
No zobacze jaki kupie. Co tam w aptece od razu bedzie i poczytam co i jak. Ja zawsze czytam instrukcje głównie jeśli chodzi o mała czy ulotki od leków to samo, czytam po kilka razy itd. Także No. Reszta sprzętów zwykle intuicyjnie hehe. Zas po czasie np odkrywa człowiek ze ma prowadnice teleskopowe w piekarniku i wielkie zaskoczenie jakie to wygodne.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-01-09 10:27:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.