Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-03, 11:51   #4741
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja piję liscie malin od 32 tyg ciąży jedna filizanka dziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 12:24   #4742
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Już prawie 3kg
Popróbuj tych ćwiczeń, nie zaszkodzą, a może akurat pomogą? Trzymam kciuki, żeby badanie wód wyszło w porządku i nie zostawili Cię w szpitalu




Od samego początku Prenatal Uno, potem przeszłam na Prenatal Classic i biorę też kwas omega 3, ale z jakiejś innej firmy Od święta biorę magnez, teraz kupiłam jakieś żelazo, tzn. to jest jakiś tam naturalny suplement żelaza, poleciła nam babeczka z jogi

Spadła mi znów hemoglobina troszkę i zaczęłam czuć się mega zmęczona, a że z jedzeniem kiepsko, więc dietą już nie nadrobię raczej Za tydzień powtórzą mi badanie krwi plus ferrytyna i jak dalej bede poniżej normy to raczej skoncze z tabletkami, ale tutaj zbytnio się z tym nie śpieszą, więc działam trochę na własną rękę

Dzień dobry
Od wczoraj zatkany nos, chyba zatoki trochę szwankują przez te zmiany temperatury

Ej dziewczyny, nie kłóćcie się

Tak czytam o tej karcie ciąży i w UK czegoś takiego nie ma. Chyba zacznę wszędzie chodzić z moją przypinką ciążową, bo w mojej obszernej kurtce słabo brzuszek widać






Mam olejek do masażu, próbowałam, ale takie skomplikowane to się mi wydaje Położna nam powiedziała, że z pęknięciem jest jak z rozstępami - możesz stosować wszystko, z najwyższej półki, a jak masz predyspozycje to się przed tym nie uchronisz
Herbatkę zaczynam pić jak będę donoszona, olej z wiesiołka sobie daruje
Kochana a teczki nie macie albo segregatora? U nas jest też wszystko w systemie ale postawy mam w teczce, jednak nie muszę mieć nic przy sobie. Wszystko jest serio w systemie, teczkę nosze tylko na spotkania w szpitalu i midwife.
Cytat:
Napisane przez Clair123 Pokaż wiadomość
Co do ciuszkow to równiez polecam uzywki. Co prawda szmaciki/second handy to akurat moze tez nie moje klimaty, ale zaopatrzylam sie w paczki ubranek na olx. Trafilam w większości na naprawde spoko ubranka, wiekszosci firmowki a niektóre doslownie wychodzily za grosze. Juz nie wspomne ile rzeczy ludzie wyslali mi z metkami. Na poczatku kupilam troszke w hm, smyku, a jak teraz popralam i poprasowalam wszystko - przyznam ze czasami nie ma roznicy miedzy uzywka olx a nowkami ze smyka czy hm. Moze mi sie akurat tak trafiło ale mimo wszystko mysle ze pierwsze ciuszki nie oplaca sie kupowac nowych. Do tego te uzywki czesto przeszly juz kilka pran wiec widac jak wytrzymaly jest material i mysle ze wiekszosc fabrycznej chemii juz z nich zeszla. Maluszki szybko wyrastaja i nawet nie maja jak ich zniszczyc. Co innego potem jak jest rozszerzenie diety (plamy z marchwi) czy raczkowanie (przetarcia na kolanach). Do tego pewnie po narodzinach beda odwiedziny rodziny i znajomych, a ludzie czesto widze ze w prezencie daja ubranka.

Moja mama nakupowala mi dodatkowo jeszcze troszke nowych ubranek, w sumie niepotrzebnie bo naprawde paczki z olx zajmują mi cala komode i zaloze sie ze wszystkiego nie uzyje. W jej przekonaniu tez do szpitala powinnam miec nowe. Osobiscie nie do konca sie z tym zgadzam, bo po powrocie do domu chciałabym dobrze je wyprac (60, 90 stopni) a nie oszukujmy sie ze czesto na metce jest napisane o max 40, takze te nowe ubranka pewno sie zniszcza... ale kazdy robi jak uwaza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz nie chodziłam na szkołę rodzenia ale trzy lata temu usłyszałam, że używane ciuszki wystarczy wyprać raz w max 60 stopniach u to im starcza, za to nowe które posiadają ta całe chemię, barwniki itp żeby dorównały "czystosci" tym używanym można prać i 10 razy i to może nicle być to samo.
Ja mam 90% używanych po córce i bratanicy. Nowe ciuszki kupiłam tylko pojedyncze sztuki na wyjścia z domu i to w promocjach ale ja należę do osób oszczędnych i serio uważam, że takie maleństwo może śmiało nosić ciuszki używane po siostrze.
Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania. Szkoda czasu i energii na kłótnie, to już naprawdę końcówka i powinnyśmy się wspierać
Każdy wedle własnego sumienia, ja osobiście też nie noszę karty ciąży na każdy spacer czy jak wychodzę do sklepu Teraz głównie siedzę w domu ale jak zapuszczam się gdzieś dalej to zabieram ją ze sobą i w zasadzie całą teczkę od razu.



Jak na razie ja nieprzerwanie prawie codziennie wykonuję ćwiczenia z ytb dedykowane kobietom w ciąży. Poza tym staram się też ćwiczyć mięśnie Kegla ale na razie to mocno nieregularne wysiłki



Jak to w UK nie ma czegoś takiego? Nie prowadzi się karty ciąży?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
No nie ma. W pierwszej ciąży miałam obszerny segregator, coś jak ten od mamyginekolog. Wszystko tam było. Ładnie w jednym miejscu, włącznie z moimi pasami do ktg.
Teraz UK bardzo się bierze za ograniczanie używania papierów w NHS(TAkie polskie NFZ) i nawet firmy używają innego papieru niż tego zwykłego białego papieru ksero. Bardziej to wygląda jak szary papier.
Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Właśnie nie U mnie szpital od początku roku jest „paperless”, wszystko mają na specjalnym programie, a ja widzę to na aplikacji (wciąż wymagającej dopracowania). Jakby im system padł to nic o mojej ciąży by nie wiedzieli Gdybym padła nieprzytomna na mieście to nawet nie wiem jakby do tych info o ciąży dotarli
Kochana ich systemy są naprawdę dobrze chronione. Też się tym martwiłam ale mam znajoma z którą na codzien na spacery chodze i pracuje w szpitalu w administracji.tlumaczyla mi to jak są zabezpieczane te dokumenty.

Plus jest taki, że u nas jakbyś zasłabła na ulicy to wszystko co muszą mieć o tobie to imie, nazwisko i datę urodzenia, czasem wystarczy nr tel i po tym już znajdują twój nhs numer i po tym dochodzą do wszystkiego, grupa krwii, przebyte choroby, ciąża, powikłania. Byłam zdziwiona, że ostatnio dzwoniąc do szpitala pani odebrała idę mnie tel mówiąc "good evening Paulina"... Także tego. oni mają o nas więcej info jak policja🤦



Co do kłótni tu to powiem wam, że nie rozumie tych pretensji. Każda kobieta w ciąży reaguje inaczej, jednej nie pasuje płeć, innej to czy ktoś nosi kartę a innej znak zodiaku. Kurcze serio? O takie rzeczy się spierac? Dziewczyny serio warto wyluzować. Dziewczyny z którymi pisałam w poprzedniej ciąży w 2016 są obecnie moimi "wirtualnymi przyjaciółkami" mamy kontakt od ponad trzech lat dzień w dzień, do tego stopnia, że robimy sobie prezenty na święta coś Ala "secret santa". Pielegnujcie te znajomości z "netu" i nie kluccie się! Może czasem warto ominąć jakiś wpis jak coś komuś nie pasuje? Nie każdy mógł tu być od ppvzatku- jak ja. Początek ciąży był dla mnie ciężki pod względem obowiązków, pracy, ogarnięcia córki i mdłości. Do tego miałam jak inni remonty tarasu czy w domu, wszystko żeby było gotowe na nowego członka rodziny i wtedy ostatnie o czym myślałam to było forum. No ale pomyślałam, że warto też mamy poznać u mieć z nimi przykład bo a może jednak będą takie jej te moje poprzednie grudniowki ️.


Absolutnie nie pisze tego żeby komuś dogryźć tylko po to, żeby każda z was na tą drugą spojrzała z innej perspektywy.moze dla niektórych to forum jest jedynym miejscem, żeby się czegoś dowiedzieć albo wygadać 🤞🏻.





Dobra teraz napiszę co u nas.
Za chwilę wpada do mnie przyjaciółka i zabiera mi dziecko. Stwierdziła, że jestem bliska terminu i należy mi się odpoczynek więc ona zabiera Lili do swojej córki i ma mój mąż ją odebrać wieczorem po pracy. Ja mam odpoczywać ale... Czekają cztery pralki prania do prasowania więc tak będzie wyglądał mój odpoczynek. Krzesełko, deska do prasowania, tv, szklanka wody i dawaj. No ale czasem potrzebuje takiej chwili samotności bo ostatnio spędzam z córką 24 h na dobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 13:27   #4743
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Kochana a teczki nie macie albo segregatora? U nas jest też wszystko w systemie ale postawy mam w teczce, jednak nie muszę mieć nic przy sobie. Wszystko jest serio w systemie, teczkę nosze tylko na spotkania w szpitalu i midwife. Teraz nie chodziłam na szkołę rodzenia ale trzy lata temu usłyszałam, że używane ciuszki wystarczy wyprać raz w max 60 stopniach u to im starcza, za to nowe które posiadają ta całe chemię, barwniki itp żeby dorównały "czystosci" tym używanym można prać i 10 razy i to może nicle być to samo.
Ja mam 90% używanych po córce i bratanicy. Nowe ciuszki kupiłam tylko pojedyncze sztuki na wyjścia z domu i to w promocjach ale ja należę do osób oszczędnych i serio uważam, że takie maleństwo może śmiało nosić ciuszki używane po siostrze.No nie ma. W pierwszej ciąży miałam obszerny segregator, coś jak ten od mamyginekolog. Wszystko tam było. Ładnie w jednym miejscu, włącznie z moimi pasami do ktg.
Teraz UK bardzo się bierze za ograniczanie używania papierów w NHS(TAkie polskie NFZ) i nawet firmy używają innego papieru niż tego zwykłego białego papieru ksero. Bardziej to wygląda jak szary papier. Kochana ich systemy są naprawdę dobrze chronione. Też się tym martwiłam ale mam znajoma z którą na codzien na spacery chodze i pracuje w szpitalu w administracji.tlumaczyla mi to jak są zabezpieczane te dokumenty.

Plus jest taki, że u nas jakbyś zasłabła na ulicy to wszystko co muszą mieć o tobie to imie, nazwisko i datę urodzenia, czasem wystarczy nr tel i po tym już znajdują twój nhs numer i po tym dochodzą do wszystkiego, grupa krwii, przebyte choroby, ciąża, powikłania. Byłam zdziwiona, że ostatnio dzwoniąc do szpitala pani odebrała idę mnie tel mówiąc "good evening Paulina"... Także tego. oni mają o nas więcej info jak policja



Co do kłótni tu to powiem wam, że nie rozumie tych pretensji. Każda kobieta w ciąży reaguje inaczej, jednej nie pasuje płeć, innej to czy ktoś nosi kartę a innej znak zodiaku. Kurcze serio? O takie rzeczy się spierac? Dziewczyny serio warto wyluzować. Dziewczyny z którymi pisałam w poprzedniej ciąży w 2016 są obecnie moimi "wirtualnymi przyjaciółkami" mamy kontakt od ponad trzech lat dzień w dzień, do tego stopnia, że robimy sobie prezenty na święta coś Ala "secret santa". Pielegnujcie te znajomości z "netu" i nie kluccie się! Może czasem warto ominąć jakiś wpis jak coś komuś nie pasuje? Nie każdy mógł tu być od ppvzatku- jak ja. Początek ciąży był dla mnie ciężki pod względem obowiązków, pracy, ogarnięcia córki i mdłości. Do tego miałam jak inni remonty tarasu czy w domu, wszystko żeby było gotowe na nowego członka rodziny i wtedy ostatnie o czym myślałam to było forum. No ale pomyślałam, że warto też mamy poznać u mieć z nimi przykład bo a może jednak będą takie jej te moje poprzednie grudniowki ️.


Absolutnie nie pisze tego żeby komuś dogryźć tylko po to, żeby każda z was na tą drugą spojrzała z innej perspektywy.moze dla niektórych to forum jest jedynym miejscem, żeby się czegoś dowiedzieć albo wygadać .





Dobra teraz napiszę co u nas.
Za chwilę wpada do mnie przyjaciółka i zabiera mi dziecko. Stwierdziła, że jestem bliska terminu i należy mi się odpoczynek więc ona zabiera Lili do swojej córki i ma mój mąż ją odebrać wieczorem po pracy. Ja mam odpoczywać ale... Czekają cztery pralki prania do prasowania więc tak będzie wyglądał mój odpoczynek. Krzesełko, deska do prasowania, tv, szklanka wody i dawaj. No ale czasem potrzebuje takiej chwili samotności bo ostatnio spędzam z córką 24 h na dobę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyjaciółka na medal! Oby udało się trochę zrelaksować
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 13:42   #4744
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Przyjaciółka na medal! Oby udało się trochę zrelaksować
Mąż mi samochód właśnie podstawił pod dom
Jadę na zakupy może coś sobie kupię albo dziewczynkom.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 14:31   #4745
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzieki dziewczyny Staram sie nic nie robic meczacego. Jeszcze musze dzis meza zagonic do odkurzania

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Dostałaś jakąś luteinę? Czy masz po prostu zwolnić?
Powiedzialam jej, ze nie bede miala nic przeciwko porodowi w pazdzierniku (oczywiscie pod koniec miesiaca a nie teraz) to powiedziala, ze mi w takim razie nic nie da

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
Jestem juz w domu. Maly wazy 2kg, nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego i teraz nie wiem co robić. Mogę wybrac z racji tego ze bylam cięta za pierwszym razem. Co radzicie dziewczyny? Mam mętlik w głowie.
Ja sie nie znam, wiec nie bede ci radzic co wybrac, ale wybierz to co ci sie wydaje dla ciebie najlepsze. Jesli chcesz sprobowac sn i uwazasz, ze to bedzie najlepsze dla Ciebie i dziecka to probuj sn. Jesli sie sn boisz albo nie jestes pewna to wez cc. Najwazniejsze, zebys podjela decyzje w zgodzie sama ze soba

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja wstyd się przyznac, ale kartę ciąży zabieram tylko jak jadę gdzieś +100km. W pierwszej ciąży jakoś częściej nosiłam w torebce.
Ja mysle, ze nastawienie do noszenia karty ciazy zalezy od tego ktora to ciaza.
W pierwszej ciazy nosilam nawet jak szlam do sklepu po bulki. Teraz... nosze tylko jak wiem ze bedzie mi potrzebna albo jak gdzies dalej jade. I wiem, ze to nierozsadne i glupie, po prostu mam to beznadziejne przekonanie, ze wszystko bedzie dobrze

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Drugi raz nie popełnię tego błędu co przy "aferze" z płcią. Już Cię kasuję
No bez przesady, dziewczyny. Obie jestescie tu od poczatku, nie robcie dziecinady
"skasuj mnie"
"juz kasuje"


Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
ja mialam wizyte i mala wazy juz 2500 kg 35tydz t.p z okresu na 2.11 a z usg teraz 10.11...
widac mala nie bedzie duza, i ten termin z usg mam nadzieje ze sie nie sprawdzi .
Gratki Juz 2,5kg. To calkiem niezle

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a powiedzcie mi stosujecie jakieś techniki które maja usprawnić porod typu masaż krocza, picie naparu z lisci malin od 37 tyg, olej z wiesiolka?
Teraz nic nie stosuje. W pierwszej ciazy stosowalam masaz krocza (naprawde bardzo regularnie, od 33tc codziennie az do porodu) i na g... to sie zdalo. Rozerwalo mnie na maxa. Polozna mi powiedziala po czasie, ze to stare metody, ktore i tak nie maja wplywu.

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Co do kłótni tu to powiem wam, że nie rozumie tych pretensji. Każda kobieta w ciąży reaguje inaczej, jednej nie pasuje płeć, innej to czy ktoś nosi kartę a innej znak zodiaku. Kurcze serio? O takie rzeczy się spierac? Dziewczyny serio warto wyluzować. Dziewczyny z którymi pisałam w poprzedniej ciąży w 2016 są obecnie moimi "wirtualnymi przyjaciółkami" mamy kontakt od ponad trzech lat dzień w dzień, do tego stopnia, że robimy sobie prezenty na święta coś Ala "secret santa". Pielegnujcie te znajomości z "netu" i nie kluccie się! Może czasem warto ominąć jakiś wpis jak coś komuś nie pasuje?

Absolutnie nie pisze tego żeby komuś dogryźć tylko po to, żeby każda z was na tą drugą spojrzała z innej perspektywy.moze dla niektórych to forum jest jedynym miejscem, żeby się czegoś dowiedzieć albo wygadać
Ale madrze napisane
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 14:49   #4746
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość



























Ale madrze napisane
Dzieki
Trzymaj się jak najdłużej w dwupaku! Teta każdy tydzień dla naszych kruszynek jest ważny. Jak to powiedziała ta moja znajoma co pracuje w administracji w szpitalu, teraz jeden dzień w łonie matki to jak trzy w inkubatorze. Także tego.. niech rosną w nas te nasze małe iskierki i nabierała tłuszczyku i sił.



Byłam w jednym sklepie bo już musiałam siu siu a mieli toaletę out of order🤦🤦🤦. No ale kupilam bratanicy która jutro u mnie będzie pierwszy raz gościem(malutka) sukienkę z rajstopkami i futerkiem, sobie i Lili rękawiczki bo u nas dziś mroźnie i top na ramiączkach taki naprawdę długo żeby ten brzuch zakrył bo wszystkie t-shirty pokazują już ten mój wielki brzuchol.


Biorę się za prasowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Sorki za literówki ale mój słownik ostatnio wariuje na maxa🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 14:53   #4747
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja mam swoją teczkę z tym, co uzbierałam - dają raporty po każdym USG, mam trochę prywatnych badań, no i siatka centylowa do pomiaru brzucha jest jeszcze na kartce, ale chcą ją też za niedługo wrzucić do programu i na aplikację. Jak położne widzą tą teczuszkę to zawsze chwalą, że jestem bardzo zorganizowana, choć niewiele tam tego Widziałam kilka razy kobiety, które miały takie segregatory szpitalne - były wyżej w ciąży to jeszcze się na nie załapały. Oh, jak im zazdrościłam, bo należę do tych lubiących mieć wszystko na papierku, a oni mi ciągle tylko mówią, że wszystko mam w aplikacji

Mam zawsze przy sobie dokument tożsamości właśnie z myślą, że mnie nie daj Boże choć po nim odszukają w swoim systemie. Dobrze wiedzieć, że w razie czego wiedzą o mnie więcej niż mi się wydaje

No i po przeczytaniu o Waszych kartach ciąży stwierdziłam, że nieoznakowana z domu już nie wychodzę

GBS załatwiony, jestem z siebie dumna

Teraz szybki relaks przy kawce zbożowej i odpalam żelazko przy jakimś serialu

Najgorsza właśnie dla mnie w tych nowych ciuszkach jest ta chemia Kilka razy wyprane używki już przynajmniej jej nie mają...
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 15:07   #4748
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dziewczyny czy wam też w III trymestrze jest ciągle słabo? Wczoraj myślałam, że to zmiana pogody ale dzisiaj też nie mam siły siedzieć i trzymać tableta☹️ hemoglobiny jest niska ale w normie, ciśnienie niskie ale zawsze takie mam.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 15:08   #4749
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wam też w III trymestrze jest ciągle słabo? Wczoraj myślałam, że to zmiana pogody ale dzisiaj też nie mam siły siedzieć i trzymać tableta☹️ hemoglobiny jest niska ale w normie, ciśnienie niskie ale zawsze takie mam.
A cukier?
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 15:15   #4750
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
A cukier?
Niestety raczej w tych górnych granicach. Może po prostu tak mam, ale jeżeli tak ma być do końca ciąży to w końcu zemdleje leżąc.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 15:29   #4751
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Niestety raczej w tych górnych granicach. Może po prostu tak mam, ale jeżeli tak ma być do końca ciąży to w końcu zemdleje leżąc.
Może to kwestia ułożenia malucha, gdzieś teraz uciska i stąd takie wrażenie?
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 15:33   #4752
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Może to kwestia ułożenia malucha, gdzieś teraz uciska i stąd takie wrażenie?
Tez o tym pomyslalam.
Mnie w pierwszej ciazy lewa noga dretwiala. Po koniec to juz tak koszmarnie, ze raz sie zrobila sina i sie okazalo, ze dziecko lezy na jakims nerwie.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 15:49   #4753
malinka123108
Wtajemniczenie
 
Avatar malinka123108
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 409
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Tez o tym pomyslalam.
Mnie w pierwszej ciazy lewa noga dretwiala. Po koniec to juz tak koszmarnie, ze raz sie zrobila sina i sie okazalo, ze dziecko lezy na jakims nerwie.
no to nie tylko ja mam wahania samopoczucia..pocieszajac e..wczoraj byla beznadzieja, a dzis juz lepiej
__________________
w oczekiwaniu na corenke t.p 02.11.2019
malinka123108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 15:58   #4754
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ja juz tylko odliczam dni, zeby miec ciaze donoszona, a to bedzie 26 pazdziernika . Od tego dnia moge rodzic
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 16:17   #4755
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Ja mam swoją teczkę z tym, co uzbierałam - dają raporty po każdym USG, mam trochę prywatnych badań, no i siatka centylowa do pomiaru brzucha jest jeszcze na kartce, ale chcą ją też za niedługo wrzucić do programu i na aplikację. Jak położne widzą tą teczuszkę to zawsze chwalą, że jestem bardzo zorganizowana, choć niewiele tam tego Widziałam kilka razy kobiety, które miały takie segregatory szpitalne - były wyżej w ciąży to jeszcze się na nie załapały. Oh, jak im zazdrościłam, bo należę do tych lubiących mieć wszystko na papierku, a oni mi ciągle tylko mówią, że wszystko mam w aplikacji

Mam zawsze przy sobie dokument tożsamości właśnie z myślą, że mnie nie daj Boże choć po nim odszukają w swoim systemie. Dobrze wiedzieć, że w razie czego wiedzą o mnie więcej niż mi się wydaje

No i po przeczytaniu o Waszych kartach ciąży stwierdziłam, że nieoznakowana z domu już nie wychodzę

GBS załatwiony, jestem z siebie dumna

Teraz szybki relaks przy kawce zbożowej i odpalam żelazko przy jakimś serialu

Najgorsza właśnie dla mnie w tych nowych ciuszkach jest ta chemia Kilka razy wyprane używki już przynajmniej jej nie mają...
A to wiesz, że u nas nie ma takiej aplikacji. Bynajmniej ja się nie spotkałam. Jak się ona nazywa?
Nawet nigdzie na FB na żadnej mamowej grupie nie wyczytałam, ale w sumie jestem tylko na dwóch tu w UK bo na reszcie to zero szacunku 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 16:50   #4756
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wam też w III trymestrze jest ciągle słabo? Wczoraj myślałam, że to zmiana pogody ale dzisiaj też nie mam siły siedzieć i trzymać tableta hemoglobiny jest niska ale w normie, ciśnienie niskie ale zawsze takie mam.

Może rzeczywiście to przez ułożenie malucha? Macica teraz też uciska na płuca i może to też jest przyczyna? Ciężej się oddycha i może to u Ciebie powoduje, że jest Ci słabo?

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
A to wiesz, że u nas nie ma takiej aplikacji. Bynajmniej ja się nie spotkałam. Jak się ona nazywa?
Nawet nigdzie na FB na żadnej mamowej grupie nie wyczytałam, ale w sumie jestem tylko na dwóch tu w UK bo na reszcie to zero szacunku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

MyChart Pewnie zależy czy dany szpital chce z niej korzystać, nie wiem jak wiele placówek też tego systemu używa.

Ja tylko tutaj się udzielam, na FB czasami coś podczytuję, ale tam tylu hejterów, że często zanim czegoś się dowiesz to musisz przewertować masę chamskich postów

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ja juz tylko odliczam dni, zeby miec ciaze donoszona, a to bedzie 26 pazdziernika . Od tego dnia moge rodzic

To już tylko 3 tygodnie zostały

U mnie tydzień i trzy dni i jestem donoszona A w walizce mam narazie tylko jedzenie i picie, pampersy, majtki jednorazowe i podpaski Jak zakończę prasowanie to od razu pakowanie
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.

Edytowane przez Miss_Bow
Czas edycji: 2019-10-03 o 16:53
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 18:48   #4757
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Może rzeczywiście to przez ułożenie malucha? Macica teraz też uciska na płuca i może to też jest przyczyna? Ciężej się oddycha i może to u Ciebie powoduje, że jest Ci słabo?




MyChart Pewnie zależy czy dany szpital chce z niej korzystać, nie wiem jak wiele placówek też tego systemu używa.

Ja tylko tutaj się udzielam, na FB czasami coś podczytuję, ale tam tylu hejterów, że często zanim czegoś się dowiesz to musisz przewertować masę chamskich postów




To już tylko 3 tygodnie zostały

U mnie tydzień i trzy dni i jestem donoszona A w walizce mam narazie tylko jedzenie i picie, pampersy, majtki jednorazowe i podpaski Jak zakończę prasowanie to od razu pakowanie
Jak są majtki i jedzenie, to najważniejsze jest
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 18:56   #4758
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wam też w III trymestrze jest ciągle słabo? Wczoraj myślałam, że to zmiana pogody ale dzisiaj też nie mam siły siedzieć i trzymać tableta️ hemoglobiny jest niska ale w normie, ciśnienie niskie ale zawsze takie mam.
Jaguś ja tak mam. Np zjem śniadanie wydaje mi ske ze czuje się dobrze, siądę na chwile do komputera i mi slabo. A jak się poloze to już jest ok. Moze krążenie. Po południu tsk nie mam tylko rano. Dr mowil ze to tez kwestia tego, ze dzidzi podbiera glukoze przez noc. Ja cukier ja czczo do tej pory mialam zawsze okolo 70-75.
A slodkie podajadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Dziewczny jaki macie krem po zmianie pieluszki? Linomag zielony widzę na necie tylko maść? Kurcze nie wiem co kupić.
Jaki krem zeby uniknąć odparzen ?
I jaki w razie czego mieć jak już odparzenia się pojawia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:12   #4759
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Dziewczny jaki macie krem po zmianie pieluszki? Linomag zielony widzę na necie tylko maść? Kurcze nie wiem co kupić.
Jaki krem zeby uniknąć odparzen ?
I jaki w razie czego mieć jak już odparzenia się pojawia?
Ja uzywalam linomag i bepanthen, zeby uniknac odparzen. Ten drugi jakos lepiej sie sprawdzal.
A jak na razie corka ma 13 miesiecy i jeszcze nigdy odparzenia nie miala

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość

U mnie tydzień i trzy dni i jestem donoszona


O wow no to prawie już
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-03, 19:14   #4760
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ja uzywalam linomag i bepanthen, zeby uniknac odparzen. Ten drugi jakos lepiej sie sprawdzal.
A jak na razie corka ma 13 miesiecy i jeszcze nigdy odparzenia nie miala

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:07 ----------





O wow no to prawie już
Linomag zielony czy rozowy?
Bepanthen masc ochronna?
I dawalaś to tak zapobiegawczo np co druga zmianę pieluszki?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:19   #4761
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Jaguś ja tak mam. Np zjem śniadanie wydaje mi ske ze czuje się dobrze, siądę na chwile do komputera i mi slabo. A jak się poloze to już jest ok. Moze krążenie. Po południu tsk nie mam tylko rano. Dr mowil ze to tez kwestia tego, ze dzidzi podbiera glukoze przez noc. Ja cukier ja czczo do tej pory mialam zawsze okolo 70-75.
A slodkie podajadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Dziewczny jaki macie krem po zmianie pieluszki? Linomag zielony widzę na necie tylko maść? Kurcze nie wiem co kupić.
Jaki krem zeby uniknąć odparzen ?
I jaki w razie czego mieć jak już odparzenia się pojawia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupiłam te babydream.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:30   #4762
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Jaguś ja tak mam. Np zjem śniadanie wydaje mi ske ze czuje się dobrze, siądę na chwile do komputera i mi slabo. A jak się poloze to już jest ok. Moze krążenie. Po południu tsk nie mam tylko rano. Dr mowil ze to tez kwestia tego, ze dzidzi podbiera glukoze przez noc. Ja cukier ja czczo do tej pory mialam zawsze okolo 70-75.
A slodkie podajadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Dziewczny jaki macie krem po zmianie pieluszki? Linomag zielony widzę na necie tylko maść? Kurcze nie wiem co kupić.
Jaki krem zeby uniknąć odparzen ?
I jaki w razie czego mieć jak już odparzenia się pojawia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od początku u córki używaliśmy zapobiegawczo bephanten az do momentu odpieluchowania.
Bywały odparzenia zawsze przy antybiotykoterapii.

Na odparzenia już tylko i wyłącznie metanium(uk) ale nie wiem czy on jest w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 19:41   #4763
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Jaguś ja tak mam. Np zjem śniadanie wydaje mi ske ze czuje się dobrze, siądę na chwile do komputera i mi slabo. A jak się poloze to już jest ok. Moze krążenie. Po południu tsk nie mam tylko rano. Dr mowil ze to tez kwestia tego, ze dzidzi podbiera glukoze przez noc. Ja cukier ja czczo do tej pory mialam zawsze okolo 70-75.
A slodkie podajadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Dziewczny jaki macie krem po zmianie pieluszki? Linomag zielony widzę na necie tylko maść? Kurcze nie wiem co kupić.
Jaki krem zeby uniknąć odparzen ?
I jaki w razie czego mieć jak już odparzenia się pojawia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bepanthen masc ochronna, bo bepanthen extra niestety wszędzie niedostępny.
I kupiłam na próbę Babydream.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:10   #4764
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Linomag zielony czy rozowy?
Bepanthen masc ochronna?
I dawalaś to tak zapobiegawczo np co druga zmianę pieluszki?

Linomag zielony miałam i był taki sobie.
Bepanthen maść ochronna sprawdziła się super, używamy go nadal zapobiegawczo. Stosujemy codziennie, liczba użyć uzależniona od tego kto zmienia pieluchę
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 20:36   #4765
Kittylove89
Raczkowanie
 
Avatar Kittylove89
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Melduję się po wizycie.
Moja księżniczka ma 2200, niestety musimy dużo leżeć bo szyjka trochę puszcza i jak za 2 tyg na wizycie będzie gorzej do końca będziemy leżeć na oddziale.

Dostałam także inne tabletki na moje serducho aby obniżyć mi ten puls.

Dobranoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kittylove89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 22:00   #4766
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Jaguś ja tak mam. Np zjem śniadanie wydaje mi ske ze czuje się dobrze, siądę na chwile do komputera i mi slabo. A jak się poloze to już jest ok. Moze krążenie. Po południu tsk nie mam tylko rano. Dr mowil ze to tez kwestia tego, ze dzidzi podbiera glukoze przez noc. Ja cukier ja czczo do tej pory mialam zawsze okolo 70-75.
A slodkie podajadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Dziewczny jaki macie krem po zmianie pieluszki? Linomag zielony widzę na necie tylko maść? Kurcze nie wiem co kupić.
Jaki krem zeby uniknąć odparzen ?
I jaki w razie czego mieć jak już odparzenia się pojawia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam krem 1-2-3 z musteli, na Srokao miał dobre opinie a akurat był w fajnym zestawie. Wcześniej planowałam babydream. Byłoby super gdyby jednak nie było odparzeń i nie musiałabym go otwierać.

U mnie odwrotnie, te słabości po południu mnie łapią. Obym dzisiaj w nocy chociaz spała bo dwie ostatnie przeleżałam, to może lepiej mi się zrobi.


Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie.
Moja księżniczka ma 2200, niestety musimy dużo leżeć bo szyjka trochę puszcza i jak za 2 tyg na wizycie będzie gorzej do końca będziemy leżeć na oddziale.

Dostałam także inne tabletki na moje serducho aby obniżyć mi ten puls.

Dobranoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Robi się rozwarcie? Wypoczywaj jak najwięcej, na pewno dociągniesz do terminu ale oby uchronić się od szpitala, dla mnie to najgorsza kara. Wysoki miałaś puls? Mi ostatnio też serce przyspiesza przy tych słabnięciach ale jest tak ok 90.
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 22:07   #4767
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Was też tak męczy zgaga?....




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-03, 23:35   #4768
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Was też tak męczy zgaga?....




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam spokój ze zgaga od koło 31 tygodnia. Mam nadzieję, że już nie wróci.
W pierwszej ciąży w podobnym terminie dała mi spokój.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 05:36   #4769
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry
Idę dziś oddać włos na fundację, tralala Mam nadzieję tylko że przesąd się nie sprawdzi i Wanda nie będzie miała krótkiego rozumka (PS uwielbiam ciążowe przesądy )
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Jaguś ja tak mam. Np zjem śniadanie wydaje mi ske ze czuje się dobrze, siądę na chwile do komputera i mi slabo. A jak się poloze to już jest ok. Moze krążenie. Po południu tsk nie mam tylko rano. Dr mowil ze to tez kwestia tego, ze dzidzi podbiera glukoze przez noc. Ja cukier ja czczo do tej pory mialam zawsze okolo 70-75.
A slodkie podajadam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:51 ----------

Dziewczny jaki macie krem po zmianie pieluszki? Linomag zielony widzę na necie tylko maść? Kurcze nie wiem co kupić.
Jaki krem zeby uniknąć odparzen ?
I jaki w razie czego mieć jak już odparzenia się pojawia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przy pierwszym Synku stosowałam Bephanten (najpierw Baby Extra potem tylko Baby) - faktycznie nigdy mnie nie zawiódł ale cena powala dlatego tym razem za poleceniem tutejszych Dziewczyn kupiłam Babydream z Rossmanna (i ten z cynkiem i bez) - wrzucam fotki.
Linomag zielony nam się nie sprawdził kompletnie.
Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Melduję się po wizycie.
Moja księżniczka ma 2200, niestety musimy dużo leżeć bo szyjka trochę puszcza i jak za 2 tyg na wizycie będzie gorzej do końca będziemy leżeć na oddziale.

Dostałam także inne tabletki na moje serducho aby obniżyć mi ten puls.

Dobranoc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpoczywaj, na ile pozwalają możliwości Widzę że masz podobny PTP do mnie więc jeszcze tylko 3tyg i donoszone dzidziusie, szybko zleci
Waga super
Cytat:
Napisane przez Ann555 Pokaż wiadomość
Was też tak męczy zgaga?....




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie na szczęście nie.. Miałam krótki epizod gdzie ok 30tc i jak do tej pory (odpukać) zgagi brak.
Może spróbuj coś zmienić w diecie? Dużo smażonego zjadasz?SAVE_20191004_063300.jpgSAVE_20191004_063322.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-04, 05:45   #4770
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

I taki wpis dla niektórych z nas http://mumme.pl/2019/10/03/teraz-kob...ic-naturalnie/
- nie wiem ilu dotyczy ale jedno zdanie na pewno każdej, cyt. "Konieczna jest również powszechna dostępność znieczulenia do porodu, ponieważ żyjemy w XXI wieku i nie k***a, poród nie musi tak boleć. Tym, którzy sądzą inaczej polecam leczyć zęby bez znieczulenia i poddawać się wszelkim zabiegom operacyjnym na żywca".

Udanego dnia

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:54.