Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-23, 10:59   #1
Arlett_83
Przyczajenie
 
Avatar Arlett_83
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17

Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?


Widząc, co się dzieje na rynku pracy, chyba nie ma sensu przez kilka jeszcze lat wybierać kierunki typu: filologia polska, politologia, kulturoznawstwo itp.... ciężko z pracą. Widać to nawet po przedmiotach zdawanych na maturze, zdecydowana przewaga: biologii, fizyki, chemii, matematyki na PR
Teraz króluje praktyka -zwłaszcza kierunki techniczne.
Co wy na to?
__________________
www.arla.edu.pl
Arlett_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 12:07   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Każdy powinien zdawać i studiować to, w czym czuje się dobry i co go interesuje - zresztą, gdzie bym nie pracowała, nikt nie był zainteresowany moim dyplomem i tytułem, tylko doświadczeniem (moje studia humanistyczne są traktowane jako dodatek - zarówno przez pracodawcę jak i przeze mnie).
Student "humanistyczny", jeśli nie chce zasilać Biedronki, musi robić coś poza studiami.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 14:19   #3
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Najważniejsze to szkolić się w czymś, co nas interesuje i w czym jesteśmy dobrzy i zawsze znajdziemy zatrudnienie w zawodzie.

Dzisiaj jest parcie na kierunki techniczne i inne typu biotechnologia. Już teraz studia kończą ci, którzy jako pierwsi poszli na te kierunki skarżą się, że nie ma dla nich pracy. Kilka lat temu był przesyt humanistów, teraz jest przesyt inżynierów i biotechnologów. Moim zdaniem nie warto iść na polecane kierunki, bo razem z nami pójdzie na ten kierunek mnóstwo innych osób które pomyślały "o, nietypowe, na pewno będzie po tym praca".
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 15:12   #4
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Każdy powinien zdawać i studiować to, w czym czuje się dobry i co go interesuje - zresztą, gdzie bym nie pracowała, nikt nie był zainteresowany moim dyplomem i tytułem, tylko doświadczeniem (moje studia humanistyczne są traktowane jako dodatek - zarówno przez pracodawcę jak i przeze mnie).
Student "humanistyczny", jeśli nie chce zasilać Biedronki, musi robić coś poza studiami.
Dokładnie, same studia właściwie nic nie dają poza papierkiem, zresztą nieraz nic nie znaczącym. Najważniejsze jest doświadczenie i posiadane umiejętności. W przypadku tych, którzy zasilają Biedronki z reguły były to Wyższe Szkoły Tego I Owego, a poza tym zero doświadczenia, języków, czegokolwiek i potem mają pretensje do całego świata, że nikt ich nie chce zatrudniać. Ale po socjologii nawet na dobrej uczelni ciężko cokolwiek znaleźć. Co innego prawo, które jest kierunkiem humanistycznym (choć taka logika dla mnie zbyt humanistyczna nie była), ale właściwie mało jest osób bezrobotnych po tym kierunku.
Ale najważniejsze to robić to co się lubi i chce, jak jest pasja i jest się dobrym to można i jako socjolog zrobić karierę (chyba).
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 15:30   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 15:33   #6
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chodziło mi o to, że studia humanistyczne w przeciwieństwie do technicznych rzadko są specjalistyczne, przecież nie idę na kulturoznawstwo z myślą, że będę zawodowo kulturoznawcą.
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 15:44   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 19:52   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Nie można generalizować- mam pracujące koleżanki po studiach humanistycznych i znam dziewczyny, które zostały kurami domowymi na pełen etat po ciężkich studiach technicznych.
Studiowanie ma mieć sens dla samego studiującego.
Studia to nie szkoła zawodowa.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 21:14   #9
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Z jednej strony to prawda, ludzie po studiach humanistycznych zazwyczaj nie mają pracy. Bo cieżko zaprzeczyć, że jest inaczej. Komuś się przyfarci, komuś ktoś załatwi, a tak na własną rękę to to prawie z cudem graniczy.
Ale co, jeśli jest - tak jak w moim przypadku - tylko jedna rzecz, która Cię interesuje? Ja chcę studiować angielski i być nauczycielem. Co poradzę na to, że nic innego mnie nie interesuje? Pójdę na zarządzanie?
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 21:49   #10
sweetcorn59
Raczkowanie
 
Avatar sweetcorn59
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 497
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Nie można generalizować- mam pracujące koleżanki po studiach humanistycznych i znam dziewczyny, które zostały kurami domowymi na pełen etat po ciężkich studiach technicznych.
Studiowanie ma mieć sens dla samego studiującego.
Studia to nie szkoła zawodowa.
Akurat kurą domową chyba zostaje się bardziej z wyboru, niezależnie od tego, czy ma się pracę.
sweetcorn59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 21:53   #11
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 22:01   #12
raczkiraczki
Przyczajenie
 
Avatar raczkiraczki
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 18
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

ja się z tym nie zgadzam, według mnie w dzisiejszych czasach liczy się otwarty umysł i kreatywność a takie cechy można uzyskać przez studia humanistyczne. Zresztą teraz jest taki nawał na kierunki techniczne, że za kilka lat dalej nie będzie dla nikogo pracy.
raczkiraczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:04   #13
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:23   #14
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Studiuję drugi z kolei kierunek humanistyczny i jestem baaardzo zadowolona z moich wyborów edukacyjnych Mam licencjat z filologii germańskiej z hiszpańskim (MISH), teraz studiuję lingwistykę angielski z włoskim. Na brak ofert pracy nie narzekam Staram się inwestować w siebie, studiować aktywnie i jak najwięcej podróżować.

Bałabym się studiować dziennikarstwo / kulturoznawstwo / politologię itp., bo choć to fascynujące kierunki, ciężko się po nich wybić. Z kierunków tzw. humanistycznych polecam filologie
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 07:19   #15
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;43403524]Z kierunków tzw. humanistycznych polecam filologie [/QUOTE]
Filologia jest fajna jeśli ktoś zamierza być nauczycielem lub tłumaczem, innych opcji nie widzę. Według mnie jeśli ktoś ma talent do języków to niech uczy się w języku obcym, dwa w jednym. Równocześnie można się uczyć kolejnych języków. Bo co z tego, że zna się język jak nie potrafi się w nim nic mądrego powiedzieć...
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 09:29   #16
Arlett_83
Przyczajenie
 
Avatar Arlett_83
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 17
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez ulicznica Pokaż wiadomość
Chodziło mi o to, że studia humanistyczne w przeciwieństwie do technicznych rzadko są specjalistyczne, przecież nie idę na kulturoznawstwo z myślą, że będę zawodowo kulturoznawcą.
Zgadzam się. Na pewno studia humanistyczne są mniej "konkretne" jeśli chodzi o specjalizację, ale na pewno dają wiele możliwości zdobycia wiedzy z dziedzin bardziej społecznych, niż technicznych. Dla mnie były tylko podstawą do tego, co ostatecznie wybrałam. Łatwiej jest według mnie z filologa przekształcić się w inną specjalizację niż np. informatykowi, analitykowi - ich umysły są bardzo nakierowane na konkretne, techniczne działania.
Co do pracy i jej znalezienia wszystko zależy od osoby. Jedni wolą zamknąć się w sobie i mówić, że nie ma dla nich pracy i czekają na zbawienie a inni kombinują - doszkalają się, robią inne specjalizacje, szukają swojej drogi....
__________________
www.arla.edu.pl
Arlett_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 10:23   #17
agnesskah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

ja zapisałam się na kierunek humanistyczny filologię właśnie tylko wybrałam tą którą mi rodzina doradziła i nie jestem zadowolona, bo ten język mi się zwyczajnie nie podoba i ciężko się mi go uczy, podpisałam dwie umowy jedną zerwałam ale nie tą co trzeba było, jakbym za rok chciała zmienić bo teraz nie mogę już to znów muszę się rejestrować itd szkoda tego czasu cały rok... no zła jestem
agnesskah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:07   #18
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Filologia jest fajna jeśli ktoś zamierza być nauczycielem lub tłumaczem, innych opcji nie widzę. Według mnie jeśli ktoś ma talent do języków to niech uczy się w języku obcym, dwa w jednym. Równocześnie można się uczyć kolejnych języków. Bo co z tego, że zna się język jak nie potrafi się w nim nic mądrego powiedzieć...
Znajdź mi w Polsce kierunek w języku włoskim, to chętnie złożę papiery Filologia otwiera wiele ścieżek, od korporacji po turystykę. Niewielu moich znajomych pracuje jako nauczyciele i tłumacze.

Poza tym nie rozumiem, dlaczego uważasz, że absolwent filologii nie potrafi nic mądrego powiedzieć
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:22   #19
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-24, 19:05   #20
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

[1=5e39f43c776cd63a5691dbe eeb4c12a7b21f7a21_63e1948 2c3766;43414495]Znajdź mi w Polsce kierunek w języku włoskim, to chętnie złożę papiery Filologia otwiera wiele ścieżek, od korporacji po turystykę. Niewielu moich znajomych pracuje jako nauczyciele i tłumacze.

Poza tym nie rozumiem, dlaczego uważasz, że absolwent filologii nie potrafi nic mądrego powiedzieć [/QUOTE]

W Polsce nie, ale we Włoszech owszem :P Filologia daje płynną znajomość danego języka, a tego można się nauczyć i bez studiów. Oczywiście, że można znaleźć po tym pracę praktycznie wszędzie, bo wszędzie szuka się ludzi znających jak najwięcej języków obcych. Chodzi mi o to, że ja wolałabym studiować jakiś kierunek niezwiązany z językami ucząc się jednocześnie języka obcego.

Co do tych absolwentów filologii miałam na myśli to, co wyżej napisałam - takie studia dają znajomość języka i literatury, a to dość wąska dziedzina i tak naprawdę tylko język się przydaje w większości zawodów, literatura jest potrzebna jeśli myśli się o zostaniu nauczycielem lub wykładowcą. Czyli po pięcioletnich studiach absolwent mówi biegle np. po francusku, ale oprócz tego nie ma żadnych innych umiejętności.

Sama jestem typem językowca i wszyscy nauczyciele od języków obcych, wszyscy po filologiach radzili mi: Jeśli nie interesuje cię praca w szkole, nie idź na filologię, ucz się w języku obcym. Moja nauczycielka angielskiego, najlepsza jaką kiedykolwiek miałam, jest doktorem filologii angielskiej, ale ona wybrała ten kierunek właśnie z miłości do języka i chęci uczenia go innych.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 09:15   #21
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 726
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
W Polsce nie, ale we Włoszech owszem :P Filologia daje płynną znajomość danego języka, a tego można się nauczyć i bez studiów. Oczywiście, że można znaleźć po tym pracę praktycznie wszędzie, bo wszędzie szuka się ludzi znających jak najwięcej języków obcych. Chodzi mi o to, że ja wolałabym studiować jakiś kierunek niezwiązany z językami ucząc się jednocześnie języka obcego.

Co do tych absolwentów filologii miałam na myśli to, co wyżej napisałam - takie studia dają znajomość języka i literatury, a to dość wąska dziedzina i tak naprawdę tylko język się przydaje w większości zawodów, literatura jest potrzebna jeśli myśli się o zostaniu nauczycielem lub wykładowcą. Czyli po pięcioletnich studiach absolwent mówi biegle np. po francusku, ale oprócz tego nie ma żadnych innych umiejętności.

Sama jestem typem językowca i wszyscy nauczyciele od języków obcych, wszyscy po filologiach radzili mi: Jeśli nie interesuje cię praca w szkole, nie idź na filologię, ucz się w języku obcym. Moja nauczycielka angielskiego, najlepsza jaką kiedykolwiek miałam, jest doktorem filologii angielskiej, ale ona wybrała ten kierunek właśnie z miłości do języka i chęci uczenia go innych.
Jasne, że można się uczyć kilku języków poza filologią i studiować coś innego - ale po co? Większość filologii to obecnie 2 języki, w moim przypadku 3. Mało kto jest w stanie studiować 1 kierunek niejęzykowy i uczyć się jednocześnie 3 języków na wysokim poziomie i w takim zakresie godzinowym, jak mam to na studiach. A znajomość 3 języków to umiejętność, która wystarcza na rynku pracy.

Oczywiście są też tacy, którzy idą na filologię angielską, nie uczą się żadnego innego języka, nie robią staży, a potem mają problem ze znalezieniem pracy - ale filologia filologii nierówna i dużo zależy od pracy własnej i wybranej przez nas branży. Tak jest chyba na wszystkich kierunkach.

Napisałam, że z kierunków humanistycznych polecam filologie. Uważam, że to najsensowniejsze studia spośród tzw. humanistycznych i lepiej studiować filologię niż kulturoznawstwo. Ale oczywiście najlepiej studiować medycynę, lecz nie o tym jest temat.
5e39f43c776cd63a5691dbeeeb4c12a7b21f7a21_63e19482c3766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 11:35   #22
inmypocket
Raczkowanie
 
Avatar inmypocket
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 190
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Kwestia tego ile pracy człowiek wkłada aby być jak najlepszym w swojej dziedzinie. Nie wystarczą same ukończone studia, trzeba mieć jeszcze coś ponadto.
inmypocket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 12:16   #23
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Akurat zmiana nazewnictwa uczelni przyszła od góry - z ministerstwa...
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 14:46   #24
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 19:57   #25
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W sumie nic, tyle że odniosłam wrażenie, że uważasz że sobie te uczelnie chciały w ten sposób powiększyć liczbę zdających tam. A akurat oni nie mieli na to wpływu.
Zmiana na przyrodniczy następowała chyba jak było więcej jednostek właśnie zajmujących się naukami przyrodniczymi niż typowo rolniczymi, ale nie dam głowy.
Co do tego, że np. AGH jest nadal AGHem, to pozostawili nazwę ze względu na tradycję (kto by kojarzył o co chodzi jakby zmienili nazwę na Uniwersytet hmm... Techniczny (?)) - ale po angielsku funkcjonuje i tak jako uniwersytet.
Sorry za offa.
http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/....7zm6VmLp.dpuf
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 21:41   #26
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 09:45   #27
sweetcorn59
Raczkowanie
 
Avatar sweetcorn59
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 497
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jeśli komuś zależy na pracy, a nie byciu 'kurą domową' to znajdzie ją niezależnie od tego czy będzie to praca w zawodzie, czy niekoniecznie. Moim zdaniem zostanie matką, kurą domową, itp wiąże się z całkowitą zmianą trybu życia i to na dłuższy okres, więc jeśli ktoś nie chce czegoś takiego, to znajdzie sposób na siebie. No chyba, że mu się nie chce, ale wtedy nie ma co się dziwić, że dana osoba nie znalazła pracy w zawodzie, nawet po skończeniu super kierunku na najlepszej uczelni, skoro ma takie podejście do wszystkiego.
sweetcorn59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 14:54   #28
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Najważniejsze to szkolić się w czymś, co nas interesuje i w czym jesteśmy dobrzy i zawsze znajdziemy zatrudnienie w zawodzie.
Niestety nie zawsze. Gdyby tak było to nie byłoby bezrobocia.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 15:41   #29
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Brak pracy wiąże się z tym że
-ludzie nie mają doświadczenia po studiach, zamiast załatwiać sobie jakieś staże, dorywcze prace to nie bo oni STUDIUJĄ. Potem w wieku 24 lat nie mają żadnej wiedzy praktycznej w swojej dziedzinie
-czekają aż praca sama ich znajdzie, czyli ograniczają się tylko do wysłania CV
-idą na kierunki typu kulturoznawstowo bo oni chcą być magistrem!
-nie mają pomysłu na siebie
-nie są dobrzy w tym co studiowali
-kończą szkoły w małych miastach, gdzie jest niski poziom, żeby tylko mieć wykształcenie wyższe.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 17:04   #30
Bea_91
Zadomowienie
 
Avatar Bea_91
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 406
Dot.: Czy dzisiaj jest sens studiować na kierunkach humanistycznych?

Jest sens jeżeli:
- masz zaklepaną pracę w zawodzie
- kochasz to co robisz i nie wyobrażasz sobie bez tego życia


Reszta kierunków humanistycznych to jedynie 10 dobrych książek w skupieniu przeczytanych - cała wiedza z danego kierunku.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Brak pracy wiąże się z tym że
-ludzie nie mają doświadczenia po studiach, zamiast załatwiać sobie jakieś staże, dorywcze prace to nie bo oni STUDIUJĄ. Potem w wieku 24 lat nie mają żadnej wiedzy praktycznej w swojej dziedzinie
-czekają aż praca sama ich znajdzie, czyli ograniczają się tylko do wysłania CV
-idą na kierunki typu kulturoznawstowo bo oni chcą być magistrem!
-nie mają pomysłu na siebie
-nie są dobrzy w tym co studiowali
-kończą szkoły w małych miastach, gdzie jest niski poziom, żeby tylko mieć wykształcenie wyższe.
Rzucam Ci kwiaty pod nogi Po 3 latach studiowania mam IDENTYCZNE zdanie. Mogę jeszcze dodać że dla niektórych studia i magiczny tytuł MAGISTER to zasłużony koniec drogi edukacyjnej. Zero kursów. Zero staży. Zero szkoleń. Zero wolontariatu. Zero organizacji. Nie mówię już nawet o pracy. Odbębniona obowiązkowa praktyka (często podpisanie papierka i do domu) ale za to jest Magister! I nawet 5 na dyplomie!
__________________
Przeciętność daje poczucie bezpieczeństwa, ale tylko podejmując ryzyko można spełniać swoje marzenia

Edytowane przez Bea_91
Czas edycji: 2013-10-26 o 17:09
Bea_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 20:34:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.