Urząd pracy - pytania uwagi, problemy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-25, 18:41   #31
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Pewnie chodzi o to,że za osoby w wieku 18-26 uczące się nie odprowadza się składki na ZUS. Mniejsze koszta dla pracodawcy i tyle.
Tak wlasnie o to chodzilo
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 21:26   #32
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
Ta firma mogła dostac wcześniej pieniądze, a że niepotrzebowała wtedy stazystów, to może np. teraz rozdysponować te pieniądze i zatrudnić stażystów.
Nic mi niewiadomo aby było możliwe otrzymanie przez firmę pieniędzy od urzędu pracy w sytuacji braku zapotrzebowania na stażystę
Mało tego: pracodawca NIE DOSTAJE żadnych pieniędzy Stypendium wypłaca stażyście PUP na konto, wszystkie składki PUP ponadto odprowadza niezależnie od pracodawcy. Tak więc pracodawca nie ma z tymi pieniędzmi nic wspólnego. Myślę,że źle zrozumiałaś tą kobietę.
Dla Ciebie najważniejsze jest czy ta oferta jest aktualna i wiarygodna.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 22:03   #33
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: urząd pracy ?

Sama niewiem, jednak opowiedziałam to znajomej na świeżo i tez była zdziwiona ( a pracuje w PUP w innym mieście i tam niema wogóle problemu ze stażami ;( ) . Może rzeczywiście zrozumiałam nie tak jak trzeba ? Mało tego, powiedziano mi (już w innym okienku) że staż dostają w pierwszej kolejności osoby gorzej wykształcone np. tylko po liceum, czy technikum bo wg PUP, ja prędzej znajde prace (mam licecnjat) niż oni. Już mi się niechciało dyskutowac na ten temat więc wróciłam do domu
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 22:25   #34
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ishikawa Pokaż wiadomość
staż dostają w pierwszej kolejności osoby gorzej wykształcone np. tylko po liceum, czy technikum bo wg PUP, ja prędzej znajde prace (mam licecnjat) niż oni.
Bardzo subiektywne myślenie. Prędzej dziś pracę -w mojej miejscowości- znajdzie dobry kucharz,czy sprzedawca niż osoba np. po zarządzaniu i marketingu.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 10:29   #35
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

A teraz takie pytanie: chcę się zarejestrować do UP. Co za tym idzie, dostanę status bezrobotnego. Do tej pory, w wolnych dniach pracowałam za zlecenia. Była to praca dla studentów typu wykladanie towaru czy inwentaryzacja. Teoretycznie, będąc bezrobotną nie powinnam teraz tak pracować... Ale znajomi mi mówią, żebym normalnie pracowała jak do tej pory... Wiem, że to trochę niezgodne z prawem ale.. no jednak pare groszy by się przydało, bo nie wiadomo kiedy cos z UP znajdę...
Czy to prawda, że oni nie mają jak sprawdzić, ze tak dorabiam?
Będę wdzieczna za odpowiedz
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 19:29   #36
monika 123
Raczkowanie
 
Avatar monika 123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 101
Dot.: urząd pracy ?

moja mama poszukuje pracy i gdy poszła zapytać się o oferty pracy to wprost jej powiedzieli,że najlepij jak sama sobie znajdzie pracę,a oni jej za to jeszcze zapłacą.
Na żadne szkolenie też się nie kwalifikuje, bo są albo dla bezrobotnych powyżej 3 lat, albo do 26 roku życia, albo....cośtam
__________________
Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.
Jean-Paul Sartre
monika 123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 21:59   #37
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
Czy to prawda, że oni nie mają jak sprawdzić, ze tak dorabiam?
Ludzie pracują,wiemy o tym....
Jesli się jednak wyda
Osoba taka obarczona jest karą grzywny,a jak pobierała zasiłek zobligowana jest do zwrotu.
Ryzyk-fizyk

Cytat:
Napisane przez monika 123 Pokaż wiadomość
moja mama poszukuje pracy i gdy poszła zapytać się o oferty pracy to wprost jej powiedzieli,że najlepij jak sama sobie znajdzie pracę,a oni jej za to jeszcze zapłacą.
Na żadne szkolenie też się nie kwalifikuje, bo są albo dla bezrobotnych powyżej 3 lat, albo do 26 roku życia, albo....cośtam
Powinnaś uściślić- osoba,ktora podejmuje pracę,a pobiera zasiłek dla bezrobotnych to w momencie jej podjęcia ma przez UP wypłacany dodatek aktywizacyjny.
I tylko wtedy ma "płacone".
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-09, 19:36   #38
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Ludzie pracują,wiemy o tym....
Jesli się jednak wyda
Osoba taka obarczona jest karą grzywny,a jak pobierała zasiłek zobligowana jest do zwrotu.
Ryzyk-fizyk
A jesli nie pobiera zasilku? Jak w ogole moga sprawdzic takiego studenta?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 10:23   #39
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: urząd pracy ?

A ja mam takie pytanie, bo z tego co mówiono stałe zameldowanie zostanie zniesione.
Narazie jestem zameldowana w mojej miejscowości rodzinnej a mieszkam w mieście gdzie studiuję, dlatego chciałabym pójść do urzędu i zarejestrować się jako bezrobotna. To jest większe miasto i miałabym szanse na znalezienie stażu lub pracy.
Czy jest wogole taka możliwość??
Zameldowanie nie wchodzi w grę, bo po 1. wynajmuję mieszkanie i nigdy niewiadomo czy w następnym roku nie zmienię a po 2. właściciele też musieliby coś za to płacić a na to się pewnie nie zgodzą.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 14:18   #40
malenstfo24
Rozeznanie
 
Avatar malenstfo24
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: urząd pracy ?

Z tego co wiem babka jeśli będzie nie miła odeśle Cię do UP tam gdzie Jesteś zameldowana widziałam jak raz odsyłała jakiegoś gościa....w ogóle to ja słyszałam,że można 3razy odmówić oferty pracy jaką proponują ale nie wiem na ile to jest aktualne....w poniedziałek byłam na pośredniaku spędziłam 3godziny w kolejce po legitymację ubezpieczeniową musiałam czekać razem z rejestrującymi się trauma 5robotników walących gorzelnią i jeden pijany, którego o dziwo ta babka przyjęła jeden koleś, który sądził,że kartę wypełni u niej przy ladzie jeden, który chyba nie zna słowo mydło nerwy miałam w strzępkach.....zaproponow ano mi staż handlowca z tego co wiem staż można odbyć tylko raz a ja nie mam ochoty iść na handlowca powiedziałam kobiecie, że mam doświadczenie spore w tym zawodzie i wolałabym pracę niż staż,który komu innemu może się przyda ja nie potrzebuję czegos co juz potrafię ale ofukała mnie, że może po stażu dostanę tam pracę nie wiem sama niby mam się zgłosić po skierowanie 1grudnia czy coś się stanie jak nie przyjdę w ogóle następne spotkanie mam w lutym dopiero bez sensu wczesniej było co miesiąc a teraz co2miesiące....
__________________


6 Lipiec 2013
<3<3

14.08.2016 Bartek moj Najwiekszy Skarb

malenstfo24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 18:17   #41
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

A teraz taka sprawa: jestem zarejestrowana w UP. Ale chciałabym na wakacje latem wyjechać na kilka dni... I problem w tym, że nie wiem kiedy wyznaczą mi termin na odhaczenie się, bo jest to nieregularnie A wyjazd mogłabym zarezerwować juz niedługo bo po prostu mi się opłaca Czy w UP mogę im zasugerować to, że w danych dniuach chcę wyjechac na te pare dni i żeby w razie czego przesuneli mi termin wizyty?
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-28, 20:23   #42
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Raz w roku można zgłosić brak gotowości do 10 dni.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:25   #43
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: urząd pracy ?

O to fajnie wiedzieć Dzięki!! Naprawdę pierwszy raz o tym słyszę!! Mam nadzieję, że wszędzie respektują ten przepis...
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 18:46   #44
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: urząd pracy ?

Od 1 lutego weszla ustawa ze mozesz w ciagu calego roku kalendarzowego ŁĄCZNIE zgłosic wyjazd na 10 dni. (wczesniej byl miesiąc).

Najlepiej moim zdaniem sie wyrejestrować przed dłuzszym wyjazdem, a potem od razu zarejestrowac sie spowrotem
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 19:15   #45
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: urząd pracy ?

Z tym brakiem gotowości to śmieszne. Wg prawa osoba opuszczająca na dłuzej niż 24 h miejsce zamieszkania powinna zglosic do UP brak gotowości I można to zrobić tylko 10 razy (jeśli po jednym dniu) w ciagu roku. Czyli np. jak sobie wyjeżdżam gdzieś na 2 dni to mogę tylko 5 razy w ciagu roku Zabawne. Oczywiście i tak nikt tego nie zgłasza pewnie Co to kogo obchodzi co ja robię i gdzie jestem
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 20:41   #46
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: urząd pracy ?

Nie chodzi o to Chodzi o to, że jesli UP bedzie chciał sie z Toba kontaktowac w tym czasie w sprawie oferty pracy, a Ty np nie bedziesz mogla przyjechac i tym samym odmowisz oferty pracy (bo z powodu wyjazdu nie bedziesz mogła jej podjąc, np nie zdazysz przyjechac na rozmowę) no to nie wyrejestrujemy Cię na 4,6,lub 9 miesiecy karencji Tylko po takim wyjezdzie mozesz sie od razu rejestrowac.
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:15   #47
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to
A właśnie, że chodzi. Dokładnie takie coś, o czym piszę wyzej, mówił doradca zawodowy na szkoleniu
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:43   #48
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to Chodzi o to, że jesli UP bedzie chciał sie z Toba kontaktowac w tym czasie w sprawie oferty pracy, a Ty np nie bedziesz mogla przyjechac i tym samym odmowisz oferty pracy (bo z powodu wyjazdu nie bedziesz mogła jej podjąc, np nie zdazysz przyjechac na rozmowę) no to nie wyrejestrujemy Cię na 4,6,lub 9 miesiecy karencji Tylko po takim wyjezdzie mozesz sie od razu rejestrowac.
jest ktos do kogo UP sie zglosil z oferta pracy w wogle to raz a dwa w czasie wyjazdu sie zglosil ?

traktowanie nie zgloszenia sie gdy oni dzwonia z odmowa jest wdg. mnie nie dorzeczne bo i bezrobotny jest wolnym czlowiekiem i moze wyjechac.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 13:28   #49
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: urząd pracy ?

No coz wy mowicie to jako osoby spoza urzedu, a ja jako osoba z urzedu wiec tu juz sa dwie rozne sprawy. Poza tym My dzwonimy, proponujemy itd tak wiec no coz - jesli nie zglaszacie wyjazdu to juz wasza sprawa Tak jak mowie, najwyzej zostaniecie wyrejestrowane
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-01, 15:49   #50
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: urząd pracy ?

A jak to jest
Skończyłam staż miesiąc temu, byłam na podbiciu karty i zaznaczyłam, że jestem w ciąży, pani powiedziała OK
Dziś idę do UP-termin porodu mam za miesiąc a pani wyskakuje mi, że muszę przynieść ZAŚWIADCZENIE, że jestem w ciąży,bo inaczej będę musiała przyjść za miesiąc do UP. Nie mogła napisać po prostu wizyty na za 2 miesiące?coś by się stało?

To jest problem,bo ledwo się ruszam i wcale nie rajcuje mnie stanie po 10razy w kolejkach zarówno u ginekologa jak i UP

Na dodatek chcieli mi dać ofertę pracy! po raz pierwszy od około 2 lat, czy to normalne-akurat teraz???



---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Jeszcze jedno-jeżeli ja jestem bezrobotna i ubezpieczona w UP to skąd moje dziecko będzie miało ubezpieczenie???
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ



Edytowane przez maugoszatka
Czas edycji: 2009-04-01 o 16:22
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:08   #51
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez kukimonster Pokaż wiadomość
Oczywiście i tak nikt tego nie zgłasza pewnie Co to kogo obchodzi co ja robię i gdzie jestem
Oczywiście,że osoby zgłaszają.
Nikogo na pewno nie obchodzi co robisz i gdzie jesteś, jest problem tylko wtedy jak dzwonią do Ciebie z ofertą pracy, a jesteś poza zasięgiem.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
bezrobotny jest wolnym czlowiekiem i moze wyjechac.
Może wyjechać, nikt mu tej wolności nie odbiera,wyjeżdżając tym samym przestaje być jednak gotowy. Bo jak ma byc gotowy skoro go nie ma?

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Skończyłam staż miesiąc temu, byłam na podbiciu karty i zaznaczyłam, że jestem w ciąży, pani powiedziała OK
Dziś idę do UP-termin porodu mam za miesiąc a pani wyskakuje mi, że muszę przynieść ZAŚWIADCZENIE, że jestem w ciąży,bo inaczej będę musiała przyjść za miesiąc do UP. Nie mogła napisać po prostu wizyty na za 2 miesiące?coś by się stało?
Niekompetencja urzędnika niestety. Powinna była już przy poprzedniej wizycie poinformować Cię o konieczności przyniesienia tego zaświadczenia (a jest ono rzeczywiście niezbędne), nie wystarczyło te "OK"

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Na dodatek chcieli mi dać ofertę pracy! po raz pierwszy od około 2 lat, czy to normalne-akurat teraz????
Ciąża nie jest przeciwskazaniem do podjęcia pracy (chyba,że jest wyraźne przeciwskazanie lekarskie).
Zgadzam się jednak z Tobą. Lekka przesada w zaawansowanej ciąży aktywizować kobietę

Cytat:
Napisane przez maugoszatka Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno-jeżeli ja jestem bezrobotna i ubezpieczona w UP to skąd moje dziecko będzie miało ubezpieczenie???
Zgłosisz dziecko do ubezpieczenia w urzędzie pracy po jego urodzeniu. Wydadzą Ci druk. Żaden problem.
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 17:20   #52
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Oczywiście,że osoby zgłaszają.
Nikogo na pewno nie obchodzi co robisz i gdzie jesteś, jest problem tylko wtedy jak dzwonią do Ciebie z ofertą pracy, a jesteś poza zasięgiem.



Może wyjechać, nikt mu tej wolności nie odbiera,wyjeżdżając tym samym przestaje być jednak gotowy. Bo jak ma byc gotowy skoro go nie ma?



Niekompetencja urzędnika niestety. Powinna była już przy poprzedniej wizycie poinformować Cię o konieczności przyniesienia tego zaświadczenia (a jest ono rzeczywiście niezbędne), nie wystarczyło te "OK"



Ciąża nie jest przeciwskazaniem do podjęcia pracy (chyba,że jest wyraźne przeciwskazanie lekarskie).
Zgadzam się jednak z Tobą. Lekka przesada w zaawansowanej ciąży aktywizować kobietę



Zgłosisz dziecko do ubezpieczenia w urzędzie pracy po jego urodzeniu. Wydadzą Ci druk. Żaden problem.




Tylko teraz tak sobie mysle nie wiem czy zaswiadczenie bedzie wystarczajace, poniewaz w tym momencie. po zmianach ustawy zaswiadczenie powoduje wyrejestrowanie. Chyba ze jest na druku ZLA.
Co do ubezpieczenia każda kobieta w okresie ciąży, porodu i połogu jest objęta ubezpieczeniem!!! To równiez wynika z ustawy.. I tak jak pisze Ata, ciąża to nie jest choroba. Jeśli jesteś w ciąży - wyrejestruj się. I tak masz ubezpieczenie od Panstwa.
Tak samo jeśli chodzi o noworodki. Do 3 miesiąca czy 4 dziecko jest ubezpieczone przez Państwo. Do ubezpieczenia możesz go w UP zgłosić dopiero jak wyrobisz mu peselek.
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 18:23   #53
maugoszatka
Wtajemniczenie
 
Avatar maugoszatka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 386
Dot.: urząd pracy ?

Dzięki za odpowiedzi Nasz UP to ogólnie porażka, ze stażem miałam tyle hec, że szkoda gadać

Atośka a z tym zaświadczeniem, to jak? Bo jak przyniose im zaświadczenie a oni znowu powiedzą, że ma być coś innego to oszaleje!
__________________
HELENKA
&
TOMUŚ



Edytowane przez maugoszatka
Czas edycji: 2009-04-01 o 18:25
maugoszatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 19:10   #54
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Tylko teraz tak sobie mysle nie wiem czy zaswiadczenie bedzie wystarczajace, poniewaz w tym momencie. po zmianach ustawy zaswiadczenie powoduje wyrejestrowanie..
Nie rozumiem

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Chyba ze jest na druku ZLA. ..
ZUS ZLA - to jest zwolnienie lekarskie, a poproszono ją o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego...

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś w ciąży - wyrejestruj się. I tak masz ubezpieczenie od Panstwa..


Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Tak samo jeśli chodzi o noworodki. Do 3 miesiąca czy 4 dziecko jest ubezpieczone przez Państwo.


Mogłabyś dwa słowa na ten temat?
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 21:21   #55
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: urząd pracy ?

Tak jak napisałam Ustawa mówi, że kobiety w okresie ciaży, porodu i połogu + noworodki do 3 czy 4 miesiaca zycia sa objete ubezpieczeniem zdrowotnym. Nie mam przy sobie ustawy, ale jutro mogę w pracy przekserować, albo przepisać zainteresowanym który artykuł o tym mówi

Co do zaświadczenia lekarskiego to na ostatnim szkoleniu z ustawy mowiono nam, że jesli bezrobotny przyniesie zwykle zaswiadczenie lekarskie (nie na ZLA), ze np chorował od x do x itd to zostaje wyrejestrowany za brak gotowosci do podjecia pracy. Jedynym warunkiem pozostawania nadal w rejestrze bezrobotnych jest takie zaswiadczenie na druku ZUS ZLA.

No i oczywiscie tu tez zmienila sie kwestia, ze UP nie bedzie trzymal długotrwale chorych (notorycznie przynoszacych L4 itd). Bodajrze choroba dluzsza niz 3 miesiace powoduje wyrejstrowanie.


EDIT: znalazłam na necie. Mowi o tym ustawa z dnia 24.08.2004 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, oraz rozporządzenie Rady Ministrów z 18.07.2008 w sprawie sposobu i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń opieki zdrowotnej.

maugoszatka najlepiej zadzwon do swojego UP. Nie wiem czy oni stosuja sie do nowych przepisów z tego co tu napisałas Nie ma sensu zeby Cie ciągle odsyłali. Zapytaj ich przez telefon czy wystarczy zwykle zaswiadczenie lekarskie czy tez musi byc jakies L4 wypisane na UP.

Edytowane przez Atoska
Czas edycji: 2009-04-01 o 21:26
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 22:35   #56
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość
Oczywiście,że osoby zgłaszają.
Nikogo na pewno nie obchodzi co robisz i gdzie jesteś, jest problem tylko wtedy jak dzwonią do Ciebie z ofertą pracy, a jesteś poza zasięgiem.

Może wyjechać, nikt mu tej wolności nie odbiera,wyjeżdżając tym samym przestaje być jednak gotowy. Bo jak ma byc gotowy skoro go nie ma?
Mają mój tel komórkowy, napewno mnie zastaną pod nim. To po pierwsze, a po drugie: co to za przepis, że prawnie mogę tylko 10 dni w roku spedzić poza miejscem zamieszkania!! Żeby być gotowa do podjęcia pracy nie muszę siedzieć na tyłku w domu. Zresztą jak jadę np. do Wawy na 5 dni, to spokojnie mogę wsiąść w pociąg i być za 3 godziny w domu
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 23:25   #57
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Ata77 Pokaż wiadomość

Może wyjechać, nikt mu tej wolności nie odbiera,wyjeżdżając tym samym przestaje być jednak gotowy. Bo jak ma byc gotowy skoro go nie ma?


ale gotowosc mozna zostawic w miejscu zamieszkania

to zwyczajna glupota jest i nieludzkie podejscie do sprawy ze strony prawnej.

czy wyjezdzajac nie mozna byc gotowym na odebranie telefonu i bycie w urzedzie dnai nastepnego ?

no tak ,zaraz ktos napisze ale jak urzad chce zebys przyszedl za godzine ?

i tu wychodzi fakt ze urzad pracy niejest dla bezrobotnych tylko po to aby pani Jadzia z kadr miala prace.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 11:03   #58
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez Atoska Pokaż wiadomość
Od 1 lutego weszla ustawa ze mozesz w ciagu calego roku kalendarzowego ŁĄCZNIE zgłosic wyjazd na 10 dni. (wczesniej byl miesiąc).

A to ciekawe. Bo ja w 2005 jak chciałam się kiedykolwiek ruszyć z domu to nikt mnie nie poinformował, że moze mnie nie być MIESIAC !!!!!!!! SZOK

Tylko rozmowa, pani musi być , pani musi wyjazd zgłaszać,pod groźba konsekwencji - wyrejestrowania.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 15:35   #59
Atoska
Zakorzenienie
 
Avatar Atoska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4 024
GG do Atoska
Dot.: urząd pracy ?

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
A to ciekawe. Bo ja w 2005 jak chciałam się kiedykolwiek ruszyć z domu to nikt mnie nie poinformował, że moze mnie nie być MIESIAC !!!!!!!! SZOK

Tylko rozmowa, pani musi być , pani musi wyjazd zgłaszać,pod groźba konsekwencji - wyrejestrowania.

Nie mam pojecia czy w 2005 roku był dozwolony wyjazd, pracuje w UP od tamtego roku wiec znam tylko aktualną ustawę.

Poza tym ja rozumiem, ze wiele rzeczy jest nieludzkich dziewczyny, ale przeciez to nie wina osób pracujacych w UP, a niestety czesto wlasnie zwalacie winę na nich. Urzednicy panstwowi musza przestrzegac ustawy, tak jak i wy regulaminow pracy, zeby miec pracę..

Ustawy nie wymyslala PANI Z KADR (co ma Pani z kadr do ustawy o promocji zatrudnienia to nie mam pojecia no ale.. )
Atoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 18:31   #60
kukimonster
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 057
Dot.: urząd pracy ?

Atoska, ale nikt nie najeżdża na pracowników UP, tylko na bezsensowne prawo Pozatym, nie wierze, że ludzie zgłaszają, że jadą na 2 dni na weekend w góry, na koncert albo do znajomych.
kukimonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-16 20:58:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.