Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9 - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-01, 15:39   #2071
_Shiloh_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Shiloh_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 495
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Roane: Ja piłam w ciąży rumianek i teraz też piję, bo jest dobry na brzuszkowe sprawy dzieciaków
_Shiloh_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 15:48   #2072
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Dziękuję
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 15:56   #2073
lolita25
Zakorzenienie
 
Avatar lolita25
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 111
GG do lolita25
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Objadłam się sałatką grecką
Ale dzisiaj leniwy dzień, mieliśmy gości i dowiedziałam się ze kuzynka w 2 miesiącu ciąży....hehhh aż mi się smutno zrobiło ze ona zaczyna a ja już kończę....ale i tak się już doczekać nie mogę kiedy nasza córeczka postanowi pokazać się światu
Jutro mam wizytę na 18:30 mam nadzieję ze coś tam już ruszyło
__________________
ŻONA
MAMA LENKI
lolita25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 16:15   #2074
perfuzja
Zakorzenienie
 
Avatar perfuzja
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 11 672
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Raaaanyyyy młody tak sie rozpycha że normalnie z bólu nie moge. Zaraz sie posikam tak cisnie na dół. Normalnie czuć jak zapiera się o kość biodrową i wyciaga sie we wszystkie strony, a że brzuch już bardzo nisko to normalnie w kroku go czuje

---------- Dopisano o 16:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

Najgorsze ze moje dziecko nadal jest bezimienne.

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Doszły dwie nowe propozycje: Miłosz i Maksymilian ale olśnienia brak
My jeszcze w trakcie porodu nie byliśmy pewni jak nasze dziecko sie bedzie nazywać
Jak go zobaczyliśmy to odrzucilismy od razu wszystkie mocne typy i w 5 minut podjęliśmy decyzje
__________________
perfuzja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 16:15   #2075
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

jestem objedzona na maksa
spuchły mi stopy chyba od tego siedzenia za stołem, kurczę mam takie nalane bezkostkowe platfusy
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 16:22   #2076
sadlaczyca
Raczkowanie
 
Avatar sadlaczyca
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z głębokiego podlasia :)
Wiadomości: 452
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Dałabym się pokroić za modżajto Albo za wermucik z cytrynką i wodą gazowaną.
__________________
Smerf 16.01.2014
Crazy Little Thing Called Love
sadlaczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 16:43   #2077
bella7
Zakorzenienie
 
Avatar bella7
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 5 507
GG do bella7
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

LIDKA gdyby dziewczyny były chłopcami to właśnie taki duet by był a teraz też sama nie wiem, jeszcze Natan i Nikodem mi się podoba.
__________________
Lenka i Lilianka 26.04.2011r.
Miłosz 19.01.2014r.
bella7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 16:50   #2078
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Porodowy Sylwester we Wrocławiu :http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/pierw...cy,383803.html
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 16:55   #2079
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9


Dziewczęta, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Udanych porodów i zdrowia - dla nas - mam i dzieciaków! Reszta się ułoży !

Agoola - ja też jestem za opcją wyprowadzenia się do tego służbowego mieszkania. 36 m 2 to wcale nie jest mało. Ja też wychowałam się z bratem w takim mieszkaniu. Jasne, że fajnie jest mieć duże mieszkanie i wyremontowane na tip-top - wszystko w swoim czasie - na pewno takie mieć będziecie, ale teraz, moim zdaniem fajnie byłoby oddzielić się od toksycznych ludzi. Teściowa na pewno się nie zmieni.
Oczywiście każdy jest inny, ja osobiście mając możliwość mieszkania w osobnym mieszkaniu, bez zastanowienia bym się do niego przeprowadzała, nawet jeśli nie byłoby super urządzone. Swoje zdrowie psychiczne i spokój stawiam na pierwszym miejscu.

Dziękuję

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
To ja teraz jestem na utrzymaniu męża. Trochę mi dziwnie,bo zawsze byłam pracuś i miałam "swoje" pieniądze,ale przecież opieka nad dziećmi,zajmowanie się domem,to też kosztuje i to też jest praca.
Ale szczerze to już za długo siedzę w domu i chyba jak tylko Kacperka od cycka odstawię to będę coś sobie szukać,choćby na pół etatu.
Ja też Od marca pierwszy raz w życiu nie pracuję (pracowałam ciągiem przez 15 lat) i powiem szczerze, że jest to dziwne uczucie. Na początku się cieszyłam, potem miałam totalny dół. Teraz przejęłam wszystkie obowiązki domowe, które kiedyś dzieliłam z TZtem i muszę przyznać, że praca gospodyni domowej jest totalnie niedoceniana. Jeszcze jak dojdą dzieci to jest to prawie syzyfowa praca
Kiedyś się śmiałam, że gdyby TZ chciał zatrudnić panią/pana do robienia wszystkich tych rzeczy to chyba nie byłoby go na to stać
U nas tez były lata, że ja więcej zarabiałam i np. kupowałam dużo rzeczy swojej pasierbicy, bo TZta nie było stać. W związku tak jest, że czasem razem, a czasem jedno, a potem drugie Zależy jak się życie ułoży i jest to indywidualna sprawa każdej pary. Ale wiem, że ludzie uwielbiają wtykać nosy w cudzy portfel

Co do pracy to ja bardzo tęsknię za pracą w ogóle i choć założyłam działalność to jeśli ona jakoś specjalnie się potem nie rozkręci to na pewno będę chciała i musiała dla zdrowia psychicznego czymś się zająć.

maruda80 - Krzyś jest przepięknym chłopcem i ma niesamowity wzrok Trzymam kciuki za postępy szkraba, za Jego zdrowie i za Was

Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Wszystkie dochody jakie osiagneliscue tj umowa o prace umowa zlecenie przychód z ziemia rolnej dochód ( to co zostanie po odliczeniu kosztów) jak prowadziliscie np sprzedaż na Allegro i płaciliście od tego podatek to tez. To sie sumuje razem dzieli na ilosc członków rodziny i potem przez 12 i wychodzi ile było na miesiąc.
Cytat:
Napisane przez iwantyou99 Pokaż wiadomość
Wliczamy wszystkich łącznie z maleństwem.
Dzięki za informacje A nie wiesz jak to się liczy w przypadku, gdy TZ ma dziecko z poprzedniego związku? (wiadomo płaci określoną sumę alimentów + za dodatkowe rzeczy - różnie, w zależności od potrzeb dziecka w danym miesiącu)?

Cytat:
Napisane przez Inw Pokaż wiadomość
Swoją drogą przypomniało mi to myślenie o uchu co mi się dzisiaj śniło:

Miałam pięcioraczki i w ramach karmienia szłam z nimi do gigantycznej cysterny z mlekiem stojącej przy jakiejś ulicy handlowej. Cysterna miała takie węże jak w dystrybutory benzyny, każdy w innym kolorze (pasowały do dodatków w ubrankach dzieci, to może specjalnie żeby nie pomylić który wąż czyj?) i ze smoczkami na końcu zamiast lejka. Kładłam te dzieci przed dystrybutorem i tankowałam mlekiem
Na prawdę extra sen

Iwantyou - Dominik jest cudny, widać jak rośnie

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
jestem objedzona na maksa
spuchły mi stopy chyba od tego siedzenia za stołem, kurczę mam takie nalane bezkostkowe platfusy
Mi też puchną stopy - właściwie kostki - do zbyt długiego siedzenia
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 16:58   #2080
mp_84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 296
GG do mp_84
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość

[/COLOR]Doszły dwie nowe propozycje: Miłosz i Maksymilian ale olśnienia brak
Oba imiona bardzo ładne i tez sie zasnawialismy- byc moze padloby na Miłosza gdyby w rodzinie nie było i mi się nie kojarzył z kuzynem. U nas będzie Maksymilian- jak dla mnie piękne imię i najbardziej podoba mi się wlasnie w takiej pełnej wersji, choc pewnie bedziemy skracac na Maks- niektorzy twierdza ze jak do psa, ale ja sie tym nie przejmuje dla mnie to najpiękniejsze imiępoza tym my mamy krotkie nazwisko, wiec dlugie imie i krotkie nazwisko bardzo ladnie brzmi
mp_84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:01   #2081
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

My wczoraj spędziliśmy bardzo miło wieczór ze znajomymi - były trzy pary, a w tym - dwie ciężarne i jedna para z 8-miesięcznym dzieckiem Tak więc impreza bardzo lajtowa Spędziłyśmy (dziewczyny) czas popijając wodę z limonką
Niestety mały znajomej obudził się od huków petard Jestem zdecydowaną przeciwniczką takich atrakcji. Ktoś chyba w podwórku odpalał i zamiast frajdy to czuliśmy się jak podczas jakiegoś bombardowania.
Mój kot też totalnie wystraszył się huku, bo gdy przyszliśmy do domu to widać było, że chował się w szafie - tam zawsze się chowa, gdy przestraszy się głośnych odgłosów
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 17:21   #2082
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lolita25 Pokaż wiadomość
Jutro mam wizytę na 18:30 mam nadzieję ze coś tam już ruszyło
Ja też mam jutro wizytę. I w przeciwieństwie do niektórych z Was nie chciałabym się rozpakowywać jeszcze. Nawet wolałabym urodzić w lutym - mimo, że czuję się bardzo źle, ciężko i wszystko mnie boli.
Cytat:
Napisane przez perfuzja Pokaż wiadomość
My jeszcze w trakcie porodu nie byliśmy pewni jak nasze dziecko sie bedzie nazywać
Jak go zobaczyliśmy to odrzucilismy od razu wszystkie mocne typy i w 5 minut podjęliśmy decyzje
U nas dokłądnie tak samo było ze starszakiem. Miał napis "SYN" do momentu wyjścia ze szpitala. Jakoś imiona, które wczesniej mu zarezerwowaliśmy w ogóle nie pasowały do niego
Teraz tez mamy kilka propozycji ale jakoś nie mozemy się dogadać ostatecznie
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:21   #2083
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Niestety mały znajomej obudził się od huków petard Jestem zdecydowaną przeciwniczką takich atrakcji. Ktoś chyba w podwórku odpalał i zamiast frajdy to czuliśmy się jak podczas jakiegoś bombardowania.
Mój kot też totalnie wystraszył się huku, bo gdy przyszliśmy do domu to widać było, że chował się w szafie - tam zawsze się chowa, gdy przestraszy się głośnych odgłosów
Też nie przepadam.
Chyba,że jest to odpowiednio zorganizowany pokaz fajerwerków,z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa,gdzieś na terenie,gdzie w koło nie mieszkają ludzie,a przychodzi ten kto chce przyjść.

My byliśmy w listopadzie na takim pokazie,było to obserwowane z odpowiedniego oddalenia,więc przy nosach nam nic nie smigało.
A i Eryk nie jest strachliwy.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:24   #2084
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

cześć
później może w końcu nadrobię i opiszę mój "poród" i cały pobyt w szpitalu.
ALE
teraz
mam pytanie do mam
karmicie dziecko przed czy po kąpieli??
bo dzisiaj czeka nas pierwsza kąpiel , pierwsza w życiu córki, bo w szpitalu nie była kąpana (zalecają nie kąpać nawet do dwóch tyg, ze względu na dobre nakterie) a wczoraj w domu odpuściliśmy. Rozmawiałam z pielęgniarką neonatologiczną i powiedziała mi, że te dwa tygodnie to raczej w przypadku porodu siłami natury a nie cc a poza tym ona raczej zaleca kąpiel po szpitalu.

córka odbyła dzisiaj z nami pierwszy spacer niestety krótki (niecałe 20 minut), bo strasznie ciągnął mnie brzuch
poza tym .... przy wyjściu nie obyło się bez wpadek
odpadło nam kółko w wózku dobrze, że przed bramką i dobrze mąż trzymał wózek.. to kółko o którym Wam pisałam, że jest scentrowane. Więc mąż naprawił i w końcu wybraliśmy się. Dobrze, że mamy ten drugi wózek
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:26   #2085
lidkaa82
Zadomowienie
 
Avatar lidkaa82
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 201
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Właśnie troche obawiam sie tego Maksymiliana bo mąż mówi że ładnie ale jak na osiedlu sąsiedzi będą wołać psy to nasze dziecko bedzie sie odwracać
Natan też mi sie podoba.
lidkaa82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:29   #2086
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
karmicie dziecko przed czy po kąpieli??
Kąpałam starszaka, ubierałam, dopiero karmiłam. Wyciszony myciem, najedzony spał nam całą noc. Wybudzałam jedynie na karmienie.
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:30   #2087
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
przy wyjściu nie obyło się bez wpadek
odpadło nam kółko w wózku dobrze, że przed bramką i dobrze mąż trzymał wózek.. to kółko o którym Wam pisałam, że jest scentrowane. Więc mąż naprawił i w końcu wybraliśmy się. Dobrze, że mamy ten drugi wózek
Ojej Pierwszy spacer i kółko od wózka odpadło
hehe
Pierwsza przygoda za Wami
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:30   #2088
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
jak na osiedlu sąsiedzi będą wołać psy to nasze dziecko bedzie sie odwracać
Tak, coraz więcej imion jest nadawanych i psom, i ludziom
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:32   #2089
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez lidkaa82 Pokaż wiadomość
Właśnie troche obawiam sie tego Maksymiliana bo mąż mówi że ładnie ale jak na osiedlu sąsiedzi będą wołać psy to nasze dziecko bedzie sie odwracać
Wlasnie sobie to wyobrazilam....
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-01, 17:34   #2090
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
cześć
później może w końcu nadrobię i opiszę mój "poród" i cały pobyt w szpitalu.
ALE
teraz
mam pytanie do mam
karmicie dziecko przed czy po kąpieli??
bo dzisiaj czeka nas pierwsza kąpiel , pierwsza w życiu córki, bo w szpitalu nie była kąpana (zalecają nie kąpać nawet do dwóch tyg, ze względu na dobre nakterie) a wczoraj w domu odpuściliśmy. Rozmawiałam z pielęgniarką neonatologiczną i powiedziała mi, że te dwa tygodnie to raczej w przypadku porodu siłami natury a nie cc a poza tym ona raczej zaleca kąpiel po szpitalu.

córka odbyła dzisiaj z nami pierwszy spacer niestety krótki (niecałe 20 minut), bo strasznie ciągnął mnie brzuch
poza tym .... przy wyjściu nie obyło się bez wpadek
odpadło nam kółko w wózku dobrze, że przed bramką i dobrze mąż trzymał wózek.. to kółko o którym Wam pisałam, że jest scentrowane. Więc mąż naprawił i w końcu wybraliśmy się. Dobrze, że mamy ten drugi wózek
Po kąpieli. I potem spać. Jeśli chcesz karmić przed należy odczekać przynajmniej godzinę


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:32 ----------

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

Dziewczęta, wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Udanych porodów i zdrowia - dla nas - mam i dzieciaków! Reszta się ułoży !

Agoola - ja też jestem za opcją wyprowadzenia się do tego służbowego mieszkania. 36 m 2 to wcale nie jest mało. Ja też wychowałam się z bratem w takim mieszkaniu. Jasne, że fajnie jest mieć duże mieszkanie i wyremontowane na tip-top - wszystko w swoim czasie - na pewno takie mieć będziecie, ale teraz, moim zdaniem fajnie byłoby oddzielić się od toksycznych ludzi. Teściowa na pewno się nie zmieni.
Oczywiście każdy jest inny, ja osobiście mając możliwość mieszkania w osobnym mieszkaniu, bez zastanowienia bym się do niego przeprowadzała, nawet jeśli nie byłoby super urządzone. Swoje zdrowie psychiczne i spokój stawiam na pierwszym miejscu.


Dziękuję


Ja też Od marca pierwszy raz w życiu nie pracuję (pracowałam ciągiem przez 15 lat) i powiem szczerze, że jest to dziwne uczucie. Na początku się cieszyłam, potem miałam totalny dół. Teraz przejęłam wszystkie obowiązki domowe, które kiedyś dzieliłam z TZtem i muszę przyznać, że praca gospodyni domowej jest totalnie niedoceniana. Jeszcze jak dojdą dzieci to jest to prawie syzyfowa praca
Kiedyś się śmiałam, że gdyby TZ chciał zatrudnić panią/pana do robienia wszystkich tych rzeczy to chyba nie byłoby go na to stać
U nas tez były lata, że ja więcej zarabiałam i np. kupowałam dużo rzeczy swojej pasierbicy, bo TZta nie było stać. W związku tak jest, że czasem razem, a czasem jedno, a potem drugie Zależy jak się życie ułoży i jest to indywidualna sprawa każdej pary. Ale wiem, że ludzie uwielbiają wtykać nosy w cudzy portfel

Co do pracy to ja bardzo tęsknię za pracą w ogóle i choć założyłam działalność to jeśli ona jakoś specjalnie się potem nie rozkręci to na pewno będę chciała i musiała dla zdrowia psychicznego czymś się zająć.

maruda80 - Krzyś jest przepięknym chłopcem i ma niesamowity wzrok Trzymam kciuki za postępy szkraba, za Jego zdrowie i za Was




Dzięki za informacje A nie wiesz jak to się liczy w przypadku, gdy TZ ma dziecko z poprzedniego związku? (wiadomo płaci określoną sumę alimentów + za dodatkowe rzeczy - różnie, w zależności od potrzeb dziecka w danym miesiącu)?


Na prawdę extra sen

Iwantyou - Dominik jest cudny, widać jak rośnie

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------


Mi też puchną stopy - właściwie kostki - do zbyt długiego siedzenia
Jeżeli Tz płaci alimenty zgodnie z wyrokiem sadu to odliczacie je sobie.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:35   #2091
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Aaaa odnośnie kładzenia spać maluszka zaraz po karmieniu
- to właśnie czytalam przed momentem w tej ksiazce "Język Niemowląt", że lepiej tak nie robić, bo to zły nawyk, gdyż człowiek (dorosły czy dziecko) też po śniadaniu czy obiedzie nie idzie spać, tylko wykonuje jakąś aktywność (idzie do pracy, szkoly, odrabia lekcje, bawi sie, idzie na spacer itd).... I ze lepiej po karmieniu dziecku zapewnic jakas aktywnosc - nawet patrzenie sie w kolorowe obrazki przez jakiś czas - a dopiero jak sie juz znudzi/bedzie mialo dosyc stymulacji/wrazen to klasc na drzemkę....
hmmm...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:39   #2092
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

dzięki za odp dziewczyny
więc idziemy kąpać
mamy dużą wanienkę, żadnej wkładki, żadnego doświadczenia, sami w domu, w szpitalu nie pokazali (zapomniałam spytać) hmmm mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy cało z tej przygody
do późnije
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:43   #2093
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
dzięki za odp dziewczyny
więc idziemy kąpać
mamy dużą wanienkę, żadnej wkładki, żadnego doświadczenia, sami w domu, w szpitalu nie pokazali (zapomniałam spytać) hmmm mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy cało z tej przygody
do późnije
Tylko za szyję nie podtrzymujcie podczas kąpania - ale to wiecie napewno

Jak coś to tutaj łap elegancki instruktaż:
http://www.youtube.com/watch?v=n6kKcsut83A
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html

Edytowane przez selena85
Czas edycji: 2014-01-01 o 17:46
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:44   #2094
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cholera od 2 godzin jakiś czas mam skurcze, ale nie powiem, ze mnie to nie boli...
Cholera chyba będzie ciężko...
Cholera ale czop nieodszedl wody się nie leja
Cholera już mam dość...
Muszę polezec
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:52   #2095
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Cholera od 2 godzin jakiś czas mam skurcze, ale nie powiem, ze mnie to nie boli...
Cholera chyba będzie ciężko...
Cholera ale czop nieodszedl wody się nie leja
Cholera już mam dość...
Muszę polezec

Isia nie szalej-cie, zobacz ile mamusiek jest w kolejce przed Tobą:


marieee: Maria 24l, TP- 1.01.14 Zuzanna
Cicici: Patrycja,TP- 02.01.14
Olcia_1983: Ola 30l, TP- 2.01.14 Zuzanna

PawMaj13: Maja 25l, TP- 5.01.14 chłopczyk
san_g:Sandra 26l,TP- 5.01.14 chłopczyk
sadlaczycaBasia 26l, TP- 6.01.14 chłopczyk
agacia_cz:Agata 29l, TP- 7.01.14
malaMigotkAaa: Klaudia 25l, TP- 7.01.14 Borys

Czekam na wieści od marieee, Cicici, Olci - ale jak narazie widzę ni widu ni słychu ...
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:56   #2096
mengazhu
Zadomowienie
 
Avatar mengazhu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 1 181
GG do mengazhu
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
dzięki za odp dziewczyny
więc idziemy kąpać
mamy dużą wanienkę, żadnej wkładki, żadnego doświadczenia, sami w domu, w szpitalu nie pokazali (zapomniałam spytać) hmmm mam nadzieję, że wszyscy wyjdziemy cało z tej przygody
do późnije
powodzenia I daj znać jak poszło. ps. ja też nie używałam wkładki, mimo, że miałam. Wolałam podtrzymywac na ręce - czułam wtedy dziecię
Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Cholera od 2 godzin jakiś czas mam skurcze, ale nie powiem, ze mnie to nie boli...
Cholera chyba będzie ciężko...
Cholera ale czop nieodszedl wody się nie leja
Cholera już mam dość...
Muszę polezec
poleż. ze starszakiem nie miałam nic oprócz skurczy. Dopiero reszta wyszła po kilkunastu godzinach...

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:55 ----------

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
marieee: Maria 24l, TP- 1.01.14 Zuzanna
Cicici: Patrycja,TP- 02.01.14
Olcia_1983: Ola 30l, TP- 2.01.14 Zuzanna
Dobre
__________________
Kto chce, szuka sposobu,
kto nie chce - szuka powodu.
mengazhu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 17:58   #2097
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
karmicie dziecko przed czy po kąpieli??
Mój Eryk jak głodny to był zły,więc dawałam małe co nieco (jednego cycka),odczekałam z pół godzinki i kąpałam. A po kąpieli już kolacja ile tam chciał




Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Aaaa odnośnie kładzenia spać maluszka zaraz po karmieniu
- to właśnie czytalam przed momentem w tej ksiazce "Język Niemowląt", że lepiej tak nie robić, bo to zły nawyk, gdyż człowiek (dorosły czy dziecko) też po śniadaniu czy obiedzie nie idzie spać, tylko wykonuje jakąś aktywność (idzie do pracy, szkoly, odrabia lekcje, bawi sie, idzie na spacer itd).... I ze lepiej po karmieniu dziecku zapewnic jakas aktywnosc - nawet patrzenie sie w kolorowe obrazki przez jakiś czas - a dopiero jak sie juz znudzi/bedzie mialo dosyc stymulacji/wrazen to klasc na drzemkę....
hmmm...

Ja i bez czytania pani Hogg tak robiłam
Drzemka-karmienie-aktywność.




Cytat:
Napisane przez isia4891 Pokaż wiadomość
Cholera od 2 godzin jakiś czas mam skurcze, ale nie powiem, ze mnie to nie boli...
Cholera chyba będzie ciężko...
Cholera ale czop nieodszedl wody się nie leja
Cholera już mam dość...
Muszę polezec

Ale robią się regularne?
Nie musi być ani czopa ani wód.
Ja swojego czopa wcale nie widziałam. A wody raz odeszły w szpitalu,a raz przebili,bo przy 7 cm rozwarcia jeszcze same z siebie nie odeszły.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 18:02   #2098
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Ja i bez czytania pani Hogg tak robiłam
Drzemka-karmienie-aktywność.
O właśnie.
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 18:12   #2099
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez sadlaczyca Pokaż wiadomość
Dałabym się pokroić za modżajto Albo za wermucik z cytrynką i wodą gazowaną.
ja też.....
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-01, 18:12   #2100
Olcia_1983
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 342
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 9

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Isia nie szalej-cie, zobacz ile mamusiek jest w kolejce przed Tobą:


marieee: Maria 24l, TP- 1.01.14 Zuzanna
Cicici: Patrycja,TP- 02.01.14
Olcia_1983: Ola 30l, TP- 2.01.14 Zuzanna

PawMaj13: Maja 25l, TP- 5.01.14 chłopczyk
san_g:Sandra 26l,TP- 5.01.14 chłopczyk
sadlaczycaBasia 26l, TP- 6.01.14 chłopczyk
agacia_cz:Agata 29l, TP- 7.01.14
malaMigotkAaa: Klaudia 25l, TP- 7.01.14 Borys

Czekam na wieści od marieee, Cicici, Olci - ale jak narazie widzę ni widu ni słychu ...
U nas póki co cisza, w poniedziałek na KTG prawie skurczy nie było...może jutro wreszcie okna umyję coby dziecię zechciało szybciej na świat wyjść
Olcia_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-11 21:58:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.