Idole d'Armani - jaki flakon? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-13, 09:39   #1
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76

Idole d'Armani - jaki flakon?


Cześć dziewczyny.
Jestem kompletną laiczką jeśli chodzi o kupowanie perfum przez internet, ale z powodu oszczędności mama poprosiła mnie, żebym znalazła jej korzystną ofertę perfum które chce sobie kupić.
Bardzo mi już pomogło to forum w wyborze wiarygodnej perfumerii (bo jak rozumiem, te które są w wątku o wiarygodnych są w 100% pewne i o nic nie muszę się martwić, tak?).
Mam jednak pewną zagwozdkę, a mianowicie:
na tagomago ( http://tagomago.pl/producent/54/Gior...le-d%27Armani/ ) są woda toaletowa i woda perfumowana. Każda z nich ma inne zdjęcie flakoniku - woda toaletowa ciemniejszy, a woda perfumowana jaśniejszy. Natomiast na dolce ( http://www.dolce.pl/giorgio_armani/idole_d_armani/ ) są niby wody perfumowane, ale zdjęcia mają tych ciemniejszych flakoników. I generalnie na jeszcze kilku stronach jest z tym różnie.
Pytanie więc brzmi: czy orientujecie się jak jest naprawdę, tzn. co jest w jakim flakonie?
A jeśli zamówię np. wodę perfumowaną która ma zdjęcie wody toaletowej, to co tak naprawdę dostanę?
Z góry dziękuję za pomoc!
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 09:46   #2
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Pozwolę sobie zasugerować, byś wybrała sklep internetowy taki gdzie zdjęcie zgadza się z opisem
Mój Idole to 30ml wody perfumowanej, baaardzo mocny i trwały zapach. Sugeruję byś najpierw zdecydowała się na EDP w tej pojemności, starczy na długo.
Wymienione przez Ciebie sklepy są OK (wielokrotnie zresztą korzystałam), z tym że tagomago miewa dłuzsze terminy
Warto porównać cenę w zwykłym sklepie na mieście z ceną sklepu internetowego, gdyż nierzadko zdarza się że obie ceny różnią się nieznacznie (dochodzi też koszt wysyłki o ile nie odbierasz osobiście).
Wybierasz oczywiście tam gdzie taniej, wszystkie polecane na wizazu sklepy są poważne.

Edytowane przez kroliczek190
Czas edycji: 2010-04-13 o 09:53 Powód: źle się wkleił cytat - skasowałam go
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 09:49   #3
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Dziękuję.
Słuszna sugestia
Problemem pozostaje fakt, że nie wiem, które zdjęcie jest poprawne, czy EDP to jaśniejszy flakon czy ciemniejszy?
A czy iperfumy.pl też jest ok i jak u nich z terminami?

Edytowane przez luiza_laura
Czas edycji: 2010-04-13 o 09:52 Powód: kolejne pytanie
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 10:04   #4
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Problemem pozostaje fakt, że nie wiem, które zdjęcie jest poprawne, czy EDP to jaśniejszy flakon czy ciemniejszy?
A czy iperfumy.pl też jest ok i jak u nich z terminami?
Hmmm osobiście znam tylko EDP - a zdjęcia mogą kolorystycznie przekłamywać... dziewczyny się lepiej znają więc pewnie niebawem się wypowiedzą.
Iperfumy jest super, wstępuję tam od czasu do czasu bo mam ich biuro po drodze. Kupowałam tam wiele razy i nie miałam zastrzeżeń. Generalnie ceny mają korzystne, aczkolwiek i u nich zdarza się minimalna różnica co co cen "na mieście" - warto zatem dokładnie policzyć koszt razem z przesyłką.
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 10:36   #5
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
Jestem kompletną laiczką jeśli chodzi o kupowanie perfum przez internet, ale z powodu oszczędności mama poprosiła mnie, żebym znalazła jej korzystną ofertę perfum które chce sobie kupić.
Bardzo mi już pomogło to forum w wyborze wiarygodnej perfumerii (bo jak rozumiem, te które są w wątku o wiarygodnych są w 100% pewne i o nic nie muszę się martwić, tak?).
Mam jednak pewną zagwozdkę, a mianowicie:
na tagomago ( http://tagomago.pl/producent/54/Gior...le-d%27Armani/ ) są woda toaletowa i woda perfumowana. Każda z nich ma inne zdjęcie flakoniku - woda toaletowa ciemniejszy, a woda perfumowana jaśniejszy. Natomiast na dolce ( http://www.dolce.pl/giorgio_armani/idole_d_armani/ ) są niby wody perfumowane, ale zdjęcia mają tych ciemniejszych flakoników. I generalnie na jeszcze kilku stronach jest z tym różnie.
Pytanie więc brzmi: czy orientujecie się jak jest naprawdę, tzn. co jest w jakim flakonie?
A jeśli zamówię np. wodę perfumowaną która ma zdjęcie wody toaletowej, to co tak naprawdę dostanę?
Z góry dziękuję za pomoc!

Myślę, że najoszczędniej będzie kupić 75 ml u polecanego sprzedawcy na Allegro, Idole w sklepach Internetowych jest nie wiedzieć czemu bardzo drogi, więc przepłacisz. Upewnij się jeno, że kupujesz u wiarygodnej osoby.


Na Allegro za oryginał 75 ml EDP zapłacisz < 200 zł, a 30 ml około 100 zł, więc nie bardzo jest się nad czym zastanawiać

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-04-13 o 10:42
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 11:03   #6
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Myślę, że najoszczędniej będzie kupić 75 ml u polecanego sprzedawcy na Allegro, Idole w sklepach Internetowych jest nie wiedzieć czemu bardzo drogi, więc przepłacisz. Upewnij się jeno, że kupujesz u wiarygodnej osoby.


Na Allegro za oryginał 75 ml EDP zapłacisz < 200 zł, a 30 ml około 100 zł, więc nie bardzo jest się nad czym zastanawiać
popieram

nie ma co przeplacac w sklepie internetowym czy stacjonarnym.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 11:04   #7
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez anka_res
Na Allegro za oryginał 75 ml EDP zapłacisz < 200 zł, a 30 ml około 100 zł, więc nie bardzo jest się nad czym zastanawiać
A mogłabyś mi pokazać takie aukcje?
Wertowałam właśnie allegro i porównywałam z listą wiarygodnych sprzedawców i 75 ml nie znalazłam niczego, co byłoby taniej niż w perfumerii internetowej, 50 ml znalazłam za 167 zł z przesyłką, ale tester, więc mama raczej nie będzie chciała lub za 168 zł ale przesyłka tylko pocztą bez możliwości pobrania, więc wolę nie ryzykować, że nigdy do mnie nie dojdą. 30 ml najtańsze od wiarygodnego sprzedawcy to 135 zł ale ta sama sytuacja z przesyłką.
Z perfumerii internetowych najkorzystniejsze oferty jakie znalazłam to 172 zł za 30ml, 200 zł za 50 ml i 225 zł za 75ml (wszystko z przesyłką), więc różnica nie jest jakaś powalająca (no na tej 30. trochę jest, ale nie mam zaufania do poczty :/ )
Chyba, że źle szukam na allegro i jesteś mi w stanie pomóc wyjść z błędu
Aha, jak wspominałam perfumy są dla mamy i ona chciała 30 ml, ale myślę że z 50 też się ucieszy jeśli różnica w cenie będzie niewielka.
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 11:39   #8
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Jeśli nie chcesz wysyłki pocztą po przedpłacie (choć ni w ząb nie rozumiem dlaczego), to faktycznie niewiele da się zdziałać i raczej jesteś skazana na przepłacenie tam, gdzie wybrałaś, nie ma sensu szukać. Większość poważnych sprzedawców (w tym ja sama) nie wysyła za pobraniem. Your choice
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 11:43   #9
magdulenka
Zakorzenienie
 
Avatar magdulenka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: B-awaria ;)
Wiadomości: 8 630
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Witaj!

Flakony różnią się między sobą intensywnością kolorów:
- Ciemniejszy, bardziej złocisty to wersja EDP
- Jaśniejszy, bardziej przejrzysty to EDT

(w załączniku zdjęcia)


Tu aukcja polecanego sprzedawcy - z podanym nr telefonu - myślę, że będzie można się umówić, co do formy wysyłki.
A na pewno warto zapytać


Owocnych poszukiwań i udanego zakupu
__________________
Wciąż szukam...





5269
magdulenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 12:05   #10
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez anka_res
Jeśli nie chcesz wysyłki pocztą po przedpłacie (choć ni w ząb nie rozumiem dlaczego)
Dlatego, że przesyłki na poczcie lubią zaginąć lub się 'zawieruszyć' na dłuższy czas, a dla mnie to za duże pieniądze żeby ryzykować.
Myślałam, że właśnie poważni sprzedawcy wysyłają za pobraniem, a osoby, które mało sprzedają nie chcą się w to bawić.
Zresztą nie tyle kwestia pobrania (choć to by mnie najbardziej satysfakcjonowało), co przesyłki pocztą a nie kurierem. Może jeszcze spróbuję porozmawiać z tym sprzedawcą na ten temat, ale najpierw zobaczę co mama powie na perfumy z allegro. Mimo wszystko jakiś taki brak zaufania mam gdzieś z tyłu głowy.
Może i kupno w perfumerii internetowej to przepłacanie, ale na pewno nie tak jak w stacjonarnej, a to mój pierwszy zakup przez internet i to jeszcze nie dla mnie, więc boję się ryzykować.

Dziękuję bardzo za zdjęcia!
Wychodzi na to, że większość perfumerii i sprzedawców ma na odwrót
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 13:05   #11
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Dlatego, że przesyłki na poczcie lubią zaginąć lub się 'zawieruszyć' na dłuższy czas, a dla mnie to za duże pieniądze żeby ryzykować.
w ciagu ostatniego roku okolo 100 przesylek poleconych wedrowalo ode mnie i do mnie - i zadna nie zaginela. mysle, ze to jest wlasnie zasada
zreszta, jesli przesylka zaginie, to przeciez Ty niczym nie ryzykujesz

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Zresztą nie tyle kwestia pobrania (choć to by mnie najbardziej satysfakcjonowało), co przesyłki pocztą a nie kurierem.
znaczy, ze chcesz kurierem czy wlasnie nie, bo nie zrozumialam?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Może i kupno w perfumerii internetowej to przepłacanie, ale na pewno nie tak jak w stacjonarnej, a to mój pierwszy zakup przez internet i to jeszcze nie dla mnie, więc boję się ryzykować.
moj pierwszy zakup perfum byl w necie i to na kwote 440 zl (dwa flachony: Chance i MP), tak ze wiesz, wszystko zalezy od podejsca, no i kalkulacji, bo ja naprawde nie lubie przeplacac
ale nie namawiam, bo jak sie masz denerwowac, to lepiej kup tam, gdzie jest wedlug Ciebie pewniej
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.

Edytowane przez siarka40
Czas edycji: 2010-04-13 o 13:06
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 14:59   #12
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez siarka40
w ciagu ostatniego roku okolo 100 przesylek poleconych wedrowalo ode mnie i do mnie - i zadna nie zaginela. mysle, ze to jest wlasnie zasada
zreszta, jesli przesylka zaginie, to przeciez Ty niczym nie ryzykujesz
A ja mam w życiu pecha i choć korzystam z poczty tylko kiedy naprawdę muszę, to mi się zdarzyło, więc już nie mam zaufania.
Jak to ja niczym nie ryzykuję? Płacę a perfum nie mam, czyli tracę kasę.

Cytat:
Napisane przez siarka40
znaczy, ze chcesz kurierem czy wlasnie nie, bo nie zrozumialam?
Znaczy, że kurierem mniej bym się bała.

Ostateczna decyzja gdzie kupić należy do mojej mamy.
Dziękuję wszystkim bardzo za cenną pomoc
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 15:24   #13
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Jak to ja niczym nie ryzykuję? Płacę a perfum nie mam, czyli tracę kasę.


No nie do końca, każdy szanujący się sprzedawca zloży wtedy reklamację

Ponadto, mnie na kilkaset kupionych i kilkaset wysłanych przesyłek jeszcze nic, nomen omen, nie zginęło Tzn. raz, ale to była przesyłka z zagranicy. Może warto się przekonać do poczty
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 20:25   #14
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
A ja mam w życiu pecha i choć korzystam z poczty tylko kiedy naprawdę muszę, to mi się zdarzyło, więc już nie mam zaufania.
Jak to ja niczym nie ryzykuję? Płacę a perfum nie mam, czyli tracę kasę.
jak Ania wyzej napisala - solidni sprzedawcy (a takiego Ci proponujemy wybrac) reklamuja przesylke

Cytat:
Napisane przez luiza_laura Pokaż wiadomość
Znaczy, że kurierem mniej bym się bała.
hm, ale czesc sprzedawcow oferuje taka opcje, zas do pozostalych mozna pisac w tej sprawie
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 08:45   #15
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez magdulenka Pokaż wiadomość
Witaj! (...)
Owocnych poszukiwań i udanego zakupu
Jestem zachwycona odpowiedzią Magdulenki, oby jak najwięcej tak życzliwych, uczynnych i serdecznych Osób
A autorkę watku proszę by napisała gdzie Mamie flakonik w końcu kupiła - ciekawa jestem...
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 10:07   #16
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Idole d'Armani - jaki flakon?

Cytat:
Napisane przez kroliczek190
Jestem zachwycona odpowiedzią Magdulenki
Ja też i jeszcze raz dziękuję.

Mama zdecydowała, że woli dopłacić te kilkanaście złotych i się nie denerwować, że przesyłka zaginie lub coś będzie nie tak. Właśnie zamówiłam jej 50 ml EDP na iperfumy.pl, 200 zł z gratisową przesyłką kurierską za pobraniem. Myślę że to i tak dobra cena w stosunku do Douglasa czy Sephory, gdzie zwykle robiłyśmy zakupy
Jak będę chciała kupić coś dla siebie to być może skorzystam z Waszych rad i spróbuję na allegro
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.