Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2 - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-15, 21:28   #3811
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Tak, bardzo ładna ta kwiatowa ostatnia!



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-15, 21:43   #3812
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Ta kwiatowa wpisuje się w mój typ
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-15, 22:04   #3813
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Tak bo to i moj typ tylko wg mnie nie do kosciola wlasnie
Az sprawdIllam i ubrana koncY sie rowno z opuszkami dloni czyli jakies 15cm przed kolano

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-15, 23:29   #3814
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

A idźcie, teraz mam ochote na nową sukienkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Jakbyscie sie kiedys zastanawialy o czym snia takie maluchy, to moj wlasnie przez sen mowi amam i "przeżuwa"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 04:39   #3815
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 065
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mój to chyba śni o tym żeby się obudzić na cycka... Dlatego budzi się po 10 razy.. Nigdy nie sądziłam, że będę tak często w nocy wstawać. Geny to jakieś oszustwo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 07:25   #3816
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mój wyglądał na obudzonego o 5:30. Dałam mu mleko, odłożyłam do łóżeczka, w rączki dostał szumisia i położyłam się, modląc, aby zasnął
Udało się, wstał o 7:30

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 08:27   #3817
CauseImHappy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
Kurcze, liczylam, ze mnie zniechecicie chodzi mi to mocno po glowie, w sumie nie wiem jak dlugo jeszcze bedziemy uzywac pieluch, ale rok to chyba na spokojnie jeszcze
Zniechęcanie to nie u mnie, ja kocham starsza się odpieluchowala całkowicie na niecałe 2 lata, ale ja zaczęłam ją wysadzać (czyli trzymałam nad toaletą, nie ze sama siedziała) jak miała 5 miesięcy i ona czaiła już wcześniej, o co chodzi ale wielo naprawdę jest super, wielu producentów i ogrom rozwiązań, każdy znajdzie coś dla siebie przy drugiej jestem wygodna i mam właściwie same aio w stosie (all in one, czyli warstwa chlonna i nieprzemakalna razem od razu, trochę jak wielorazowy pampers), przy starszej miałam głównie kieszonki (czyli takie, gdzie do warstwy nieprzemakalnej się dokłada wkład, a do prania można go wyjąć). Pranie to nie problem, bo pierze pralka jedynie trzeba grubsze sprawy wyrzucić do toalety, ale można używać takich specjalnych papierków, które zatrzymują i można je wrzucić do toalety i spłukać, a pielucha tylko do prania.
I te wzoryyyyyyy <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CauseImHappy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-16, 08:34   #3818
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Mnie w wielo podoba się wygląd, ale to tyle Pewnie niewiele więcej roboty, ale no nie chce sobie jej dokładać. Planeta Ziemia jest mną zawiedziona, ale no cóż... W inny sposób staram się jej sprzyjać

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 08:54   #3819
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez CauseImHappy Pokaż wiadomość
Zniechęcanie to nie u mnie, ja kocham starsza się odpieluchowala całkowicie na niecałe 2 lata, ale ja zaczęłam ją wysadzać (czyli trzymałam nad toaletą, nie ze sama siedziała) jak miała 5 miesięcy i ona czaiła już wcześniej, o co chodzi ale wielo naprawdę jest super, wielu producentów i ogrom rozwiązań, każdy znajdzie coś dla siebie przy drugiej jestem wygodna i mam właściwie same aio w stosie (all in one, czyli warstwa chlonna i nieprzemakalna razem od razu, trochę jak wielorazowy pampers), przy starszej miałam głównie kieszonki (czyli takie, gdzie do warstwy nieprzemakalnej się dokłada wkład, a do prania można go wyjąć). Pranie to nie problem, bo pierze pralka jedynie trzeba grubsze sprawy wyrzucić do toalety, ale można używać takich specjalnych papierków, które zatrzymują i można je wrzucić do toalety i spłukać, a pielucha tylko do prania.
I te wzoryyyyyyy <3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A duzy zestaw takich pieluszek jest potrzebny? No bo te wklady pewnie trzeba wymieniac co najmniej tak czesto jak pampersa? Wytrzymuje to cala noc?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Mnie w wielo podoba się wygląd, ale to tyle Pewnie niewiele więcej roboty, ale no nie chce sobie jej dokładać. Planeta Ziemia jest mną zawiedziona, ale no cóż... W inny sposób staram się jej sprzyjać

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Ja to nie ze wzgledu na ekologie rozwazam, tylko szlag mnie trafia jak mam tydzien chodzic w podpasce (co i tak robie "pomocniczo", bo uzywam kubeczka), a dziecko kisze dla wlasnej wygody w tej wacie.
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 09:18   #3820
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
A duzy zestaw takich pieluszek jest potrzebny? No bo te wklady pewnie trzeba wymieniac co najmniej tak czesto jak pampersa? Wytrzymuje to cala noc?



Ja to nie ze wzgledu na ekologie rozwazam, tylko szlag mnie trafia jak mam tydzien chodzic w podpasce (co i tak robie "pomocniczo", bo uzywam kubeczka), a dziecko kisze dla wlasnej wygody w tej wacie.
Dziecko nie zna uczucia bez pampka to nie wie co traci

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 09:48   #3821
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Dziecko nie zna uczucia bez pampka to nie wie co traci

Sent from my I3312 using Tapatalk
No tym sie pocieszam, bo juz rok go tak przemęczylam Ale kazdy upalny dzien teraz daje mo wyrzuty sumienia, wiec chyba dojrzewam do zmiany

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-16, 09:52   #3822
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Kurde, mój coś dziś kombinuje, już kilka razy stał bez podporu. Chyba niedługo znowu zacznie się łapanie przewracającego się dziecka

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 10:08   #3823
kamila1011
Wtajemniczenie
 
Avatar kamila1011
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 065
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Kurde, mój coś dziś kombinuje, już kilka razy stał bez podporu. Chyba niedługo znowu zacznie się łapanie przewracającego się dziecka

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Mój też. Wczoraj mieliśmy niezły upadek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Mój wyglądał na obudzonego o 5:30. Dałam mu mleko, odłożyłam do łóżeczka, w rączki dostał szumisia i położyłam się, modląc, aby zasnął
Udało się, wstał o 7:30

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Mój 7.30 to dziś szedł na drzemkę 🤣🤣🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kamila1011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 16:03   #3824
CauseImHappy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
A duzy zestaw takich pieluszek jest potrzebny? No bo te wklady pewnie trzeba wymieniac co najmniej tak czesto jak pampersa? Wytrzymuje to cala noc?



Ja to nie ze wzgledu na ekologie rozwazam, tylko szlag mnie trafia jak mam tydzien chodzic w podpasce (co i tak robie "pomocniczo", bo uzywam kubeczka), a dziecko kisze dla wlasnej wygody w tej wacie.
Tak samo często zmieniasz, nocki wytrzymuje luźno, ale musisz dobrze dobrać pieluchę (na noc są trochę inne niż na dzień). Zestaw: jeżeli chcesz prac co drugi dzień, to musisz policzyć, ile pieluch zużywasz i pomnożyć x2.5 (ta połówka to czas na schnięcie). Ja mam 12 dziennych i 3 nocne i rzaaaaadko muszę się ratować kieszonkami po starszej (ale też mam suszarkę bębnowa, więc w awaryjnych sytuacjach czy zimą 3h i suche)

Są też wkładki i podpaski wielorazowe i wkładki laktacyjne - dla mnie nie ma powrotu do plastiku, tylek mi się już nie gotuje polecam mocno!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CauseImHappy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 16:26   #3825
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez CauseImHappy Pokaż wiadomość
Tak samo często zmieniasz, nocki wytrzymuje luźno, ale musisz dobrze dobrać pieluchę (na noc są trochę inne niż na dzień). Zestaw: jeżeli chcesz prac co drugi dzień, to musisz policzyć, ile pieluch zużywasz i pomnożyć x2.5 (ta połówka to czas na schnięcie). Ja mam 12 dziennych i 3 nocne i rzaaaaadko muszę się ratować kieszonkami po starszej (ale też mam suszarkę bębnowa, więc w awaryjnych sytuacjach czy zimą 3h i suche)

Są też wkładki i podpaski wielorazowe i wkładki laktacyjne - dla mnie nie ma powrotu do plastiku, tylek mi się już nie gotuje polecam mocno!!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje Ci serdecznie za pomoc! <3 Doczytam jeszcze w sieci co i jak, moze zdaze sie ostatecznie namyslic przed sierpniowymi upalami
Do podpasek wielorazowych sie dlugo zbieralam, na razie sie skonczylo na kubeczku, ktory mnie ratuje bardzo i nie wiem jak zylam bez niego A o wkladkach nawet nie myslalam jakos! A tu sie nie ma nad czym zastanawiac w ogole, dziekuje za pomysl, skoncze pudelko i przechodze na bawelniane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 17:44   #3826
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Kupilam wage dziecieca i zwazylam szprote moja, 9600 bez pampersa w samym body

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 18:30   #3827
CauseImHappy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci serdecznie za pomoc! <3 Doczytam jeszcze w sieci co i jak, moze zdaze sie ostatecznie namyslic przed sierpniowymi upalami
Do podpasek wielorazowych sie dlugo zbieralam, na razie sie skonczylo na kubeczku, ktory mnie ratuje bardzo i nie wiem jak zylam bez niego A o wkladkach nawet nie myslalam jakos! A tu sie nie ma nad czym zastanawiac w ogole, dziekuje za pomysl, skoncze pudelko i przechodze na bawelniane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojaaaa ale się cieszę <3 jak coś to pytaj, na każde pytanie odpowiem i ja podpasek używam też pod kubeczek, jest jednak dużo wygodniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CauseImHappy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 19:34   #3828
Juncia
Zakorzenienie
 
Avatar Juncia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 136
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Kurde, trochę inspirujecie i kusicie .. Wielopielo bardzo chciałam będąc w ciąży (w kontekście, żeby kiedyś wprowadzić), ale dziś jestem tak padnięta, że wszystko związane z dodatkowym wysiłkiem mnie odstrasza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Juncia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-16, 23:04   #3829
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Ale jestem wsciekla na tz!!

Zanim zgodzilam sie wrocic do pracy zdalnie, mowilam mu ze bedzie musial mnie z czyms w domu odciazyc.
Ja wiem ze on jest poza domem od 6-30 do 18-30 ale ja bedac w domu z malym wcale sie nie nudze
Zakupy
Obiad, mlodemu cos ugotowac
Spacer
Pranie
Sprzatanie prasowanie
Sprzatanie swinek codziennie
I do tego teraz te 3-4h pracuje wiec zawsze jak maly spi- ja pracuje.
Reszte staram sie ogarnac jak nie spi ale serio czasem ciezko
Caly tydzien czekalam czy sie zreflektuje i spyta co moze pomoc ale nie. Wraca, bawi sie z malym, kapie go. Ja usypiam tzn daje mleko, on je kolacje. I potem gra

A ja jeszcze wieczorem myje podloge czy co tam trzeba zrobic

Az dzis wygarnelam ze co to ma byc do cholery jasnej
No i nie odzywamy sie do siebie bo on uwaza ze wymagam za duzo od niego

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-17, 03:39   #3830
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez CauseImHappy Pokaż wiadomość
Ojaaaa ale się cieszę <3 jak coś to pytaj, na każde pytanie odpowiem i ja podpasek używam też pod kubeczek, jest jednak dużo wygodniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to powiedz mi jeszcze prosze jak z chlonnoscia tych pieluch. Bo na czuja to chyba pampersy lepiej absorbują siuśki W sensie czy przy jakimś naciśnięciu mokre nie wraca na dupkę itd.

Cytat:
Napisane przez Juncia Pokaż wiadomość
Kurde, trochę inspirujecie i kusicie .. Wielopielo bardzo chciałam będąc w ciąży (w kontekście, żeby kiedyś wprowadzić), ale dziś jestem tak padnięta, że wszystko związane z dodatkowym wysiłkiem mnie odstrasza..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahah No ja tez jeszcze nie mam 100% pewnosci, ze sie zdecyduje, zwlaszcza ze sie pozno zebralam i caly czas jest z tylu glowy, ze aaaa juz i tak rok sie przemęczyl ale tuptam wokol tematu, bo kusi okrutnie. Wysilku dodatkowego w sumie za wiele tam nie widze, chyba ze ktos jest brzydliwy, to nie da rady

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ale jestem wsciekla na tz!!

Zanim zgodzilam sie wrocic do pracy zdalnie, mowilam mu ze bedzie musial mnie z czyms w domu odciazyc.
Ja wiem ze on jest poza domem od 6-30 do 18-30 ale ja bedac w domu z malym wcale sie nie nudze
Zakupy
Obiad, mlodemu cos ugotowac
Spacer
Pranie
Sprzatanie prasowanie
Sprzatanie swinek codziennie
I do tego teraz te 3-4h pracuje wiec zawsze jak maly spi- ja pracuje.
Reszte staram sie ogarnac jak nie spi ale serio czasem ciezko
Caly tydzien czekalam czy sie zreflektuje i spyta co moze pomoc ale nie. Wraca, bawi sie z malym, kapie go. Ja usypiam tzn daje mleko, on je kolacje. I potem gra

A ja jeszcze wieczorem myje podloge czy co tam trzeba zrobic

Az dzis wygarnelam ze co to ma byc do cholery jasnej
No i nie odzywamy sie do siebie bo on uwaza ze wymagam za duzo od niego

Sent from my I3312 using Tapatalk
Nie chce Ci napisac nic co w najmniejszym stopniu zabrzmi jak jakies buntowanie przeciw mezowi, slowem wsparcia tylko powiem, ze na swojej glowie mam duuzo mniej niz Ty i czesto padam na ryj po calym dniu, wiec masz pelne prawo czuc sie przeciazona obowiazkami. Pogodzcie sie szybko, wazne ze mu mowisz czego oczekujesz, wierze ze wypracujecie kompromis.


U nas wolanie amam dzisiaj juz perfekcyjne, zadnych "nieprzemyslanych" zamowien konczacych sie chrupkami Z ciekawostek to okazalo sie tym samym, ze podawalam mu sniadanie duzo pozniej niz jak sam sobie moze wybrac pore, ciekawe czy sie irytowal A obiad, kolacje i ewentualne przekaski wola mniej wiecej tak jak jadl wczesniej.
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 06:32   #3831
CauseImHappy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
A to powiedz mi jeszcze prosze jak z chlonnoscia tych pieluch. Bo na czuja to chyba pampersy lepiej absorbują siuśki W sensie czy przy jakimś naciśnięciu mokre nie wraca na dupkę itd.



Hahah No ja tez jeszcze nie mam 100% pewnosci, ze sie zdecyduje, zwlaszcza ze sie pozno zebralam i caly czas jest z tylu glowy, ze aaaa juz i tak rok sie przemęczyl ale tuptam wokol tematu, bo kusi okrutnie. Wysilku dodatkowego w sumie za wiele tam nie widze, chyba ze ktos jest brzydliwy, to nie da rady



Nie chce Ci napisac nic co w najmniejszym stopniu zabrzmi jak jakies buntowanie przeciw mezowi, slowem wsparcia tylko powiem, ze na swojej glowie mam duuzo mniej niz Ty i czesto padam na ryj po calym dniu, wiec masz pelne prawo czuc sie przeciazona obowiazkami. Pogodzcie sie szybko, wazne ze mu mowisz czego oczekujesz, wierze ze wypracujecie kompromis.


U nas wolanie amam dzisiaj juz perfekcyjne, zadnych "nieprzemyslanych" zamowien konczacych sie chrupkami Z ciekawostek to okazalo sie tym samym, ze podawalam mu sniadanie duzo pozniej niz jak sam sobie moze wybrac pore, ciekawe czy sie irytowal A obiad, kolacje i ewentualne przekaski wola mniej wiecej tak jak jadl wczesniej.
Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
A to powiedz mi jeszcze prosze jak z chlonnoscia tych pieluch. Bo na czuja to chyba pampersy lepiej absorbują siuśki W sensie czy przy jakimś naciśnięciu mokre nie wraca na dupkę itd.



Hahah No ja tez jeszcze nie mam 100% pewnosci, ze sie zdecyduje, zwlaszcza ze sie pozno zebralam i caly czas jest z tylu glowy, ze aaaa juz i tak rok sie przemęczyl ale tuptam wokol tematu, bo kusi okrutnie. Wysilku dodatkowego w sumie za wiele tam nie widze, chyba ze ktos jest brzydliwy, to nie da rady
Jest dużo różnych materiałów do wyboru i one mają różne chłonności: jest np bambus, bawełna, konopie, len, mikrofibra i na pewno jeszcze jakieś inne wynalazki. Najbardziej chłonne są konopie, len, bambus, bawełna, mikrofibra, mniej więcej w takiej kolejności.

Tylko mikrofibra oddaje wilgoć pod naciskiem (no chyba że pielucha jest baaaardzo mokra, wtedy ze wszystkiego wyleci ). Ja najbardziej lubię bambus, ale wtedy dziecko czuje mokro i nie każde to lubi. Rozwiązaniem są wkłady obszyte sztucznym materiałem jak np polar albo coolmax (materiał, z którego się robi porządne koszulki sportowe) albo po prostu wkładka z tych materiałów.

Wyszukaj sobie na fejsie Pieluchoteka, to jest taka wypożyczalnia pieluch (darmowa), zanim kupisz możesz przetestować pieluchy po każdym wypożyczeniu są gruntowanie czyszczone i prane ze środkiem odkażającym. Oczywiście to nie rozwiązanie dla każdego, ale podpowiadam w razie czego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CauseImHappy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 07:16   #3832
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez CauseImHappy Pokaż wiadomość
Jest dużo różnych materiałów do wyboru i one mają różne chłonności: jest np bambus, bawełna, konopie, len, mikrofibra i na pewno jeszcze jakieś inne wynalazki. Najbardziej chłonne są konopie, len, bambus, bawełna, mikrofibra, mniej więcej w takiej kolejności.

Tylko mikrofibra oddaje wilgoć pod naciskiem (no chyba że pielucha jest baaaardzo mokra, wtedy ze wszystkiego wyleci ). Ja najbardziej lubię bambus, ale wtedy dziecko czuje mokro i nie każde to lubi. Rozwiązaniem są wkłady obszyte sztucznym materiałem jak np polar albo coolmax (materiał, z którego się robi porządne koszulki sportowe) albo po prostu wkładka z tych materiałów.

Wyszukaj sobie na fejsie Pieluchoteka, to jest taka wypożyczalnia pieluch (darmowa), zanim kupisz możesz przetestować pieluchy po każdym wypożyczeniu są gruntowanie czyszczone i prane ze środkiem odkażającym. Oczywiście to nie rozwiązanie dla każdego, ale podpowiadam w razie czego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje! To wypozyczenie jest super opcją, ale nie ma mowy, zebym sie przelamala Doczytam i poczynie male inwestycje w ramach testow, zobacze czy mi lezy ta zabawa. W sumie w tym wszystkim zapomnialam, ze jeszcze dziecko moze miec swoje preferencje wiec dobrze, ze wspominasz o tym, bo jeszcze bym sie szarpnela w ciemno na jakis gotowy zestaw za 300zl
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 07:37   #3833
Kasia2204
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 509
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Ale jestem wsciekla na tz!!

Zanim zgodzilam sie wrocic do pracy zdalnie, mowilam mu ze bedzie musial mnie z czyms w domu odciazyc.
Ja wiem ze on jest poza domem od 6-30 do 18-30 ale ja bedac w domu z malym wcale sie nie nudze
Zakupy
Obiad, mlodemu cos ugotowac
Spacer
Pranie
Sprzatanie prasowanie
Sprzatanie swinek codziennie
I do tego teraz te 3-4h pracuje wiec zawsze jak maly spi- ja pracuje.
Reszte staram sie ogarnac jak nie spi ale serio czasem ciezko
Caly tydzien czekalam czy sie zreflektuje i spyta co moze pomoc ale nie. Wraca, bawi sie z malym, kapie go. Ja usypiam tzn daje mleko, on je kolacje. I potem gra

A ja jeszcze wieczorem myje podloge czy co tam trzeba zrobic

Az dzis wygarnelam ze co to ma byc do cholery jasnej
No i nie odzywamy sie do siebie bo on uwaza ze wymagam za duzo od niego

Sent from my I3312 using Tapatalk
Mogę powiedzieć że mam to samo i już przywykłam. Mojego dodatkowo nic nie obchodzi np.w niedzielę mamy chrzest małego a on nawet nie wie jakie jest menu czy w co mały będzie ubrany. Ja też za chwilę wracam do pracy i nie wiem jak to będzie wyglądać chyba pewnego pięknego dnia skończą się czyste skarpety i gacie, lodówka pusta i niech się martwi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia2204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 07:40   #3834
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Travis, ja już od dawna jestem pod wrażeniem, ile ty w domu robisz. Ja rzadko zrobię wszystko z Twojej listy. Zwykle albo nie posprzątam (szczególnie wieczorem, no wtedy chce mieć chwilę dla siebie i brud mi nie przeszkadza ), albo obiadu nie ma (mamy obiady ratunkowe w zamrażarce z których wtedy korzystamy). No i mój TŻ jest na home office, uda mi się czasem na 20 min podrzucić mu małego, żebym coś na spokojnie zrobiła.
Także moim zdaniem słusznie oczekiwalas pomocy. Musicie porozmawiać, opisz dokładnie swój dzień TŻ owi, zapytaj, czy te wszystkie obowiązki są takie fajne wg niego, niech zauważy, że oprócz obiadu który ma zawsze będziesz przynosić do domu pieniądze. Na spokojnie, wiem, że są emocje, ale na dłuższą metę nie warto się kłócić, facetom trzeba czasem jak takiemu maluchowi wszystko od a do z wytłumaczyć

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 08:47   #3835
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Dziad maly jak skonczy jesc to mnie podgryza, a jak robie ałaaa to sie cieszy i mysli ze sie bawie. Nie moge sie doczekac, zeby wyszly tez gorne jedynki, bede wygladac jakbym wsadzala cycki w kasownik

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 08:49   #3836
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Travis, ja już od dawna jestem pod wrażeniem, ile ty w domu robisz. Ja rzadko zrobię wszystko z Twojej listy. Zwykle albo nie posprzątam (szczególnie wieczorem, no wtedy chce mieć chwilę dla siebie i brud mi nie przeszkadza ), albo obiadu nie ma (mamy obiady ratunkowe w zamrażarce z których wtedy korzystamy). No i mój TŻ jest na home office, uda mi się czasem na 20 min podrzucić mu małego, żebym coś na spokojnie zrobiła.
Także moim zdaniem słusznie oczekiwalas pomocy. Musicie porozmawiać, opisz dokładnie swój dzień TŻ owi, zapytaj, czy te wszystkie obowiązki są takie fajne wg niego, niech zauważy, że oprócz obiadu który ma zawsze będziesz przynosić do domu pieniądze. Na spokojnie, wiem, że są emocje, ale na dłuższą metę nie warto się kłócić, facetom trzeba czasem jak takiemu maluchowi wszystko od a do z wytłumaczyć

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Kochana ja to wszystko mu tlumacze jak krowie na rowie i w teori on sie zgadza alle uwaza ze nie ma czasu nic w domu zrobic pracujac takiee godziny

Probowalam inaczej. On jest w pracy z dijazdem te 11h

Wiec moj dzzien to 3-4h pracy, mlody jest aaktywny okolo 8-9h i domaga sie uwagi. Obiad sprzatanie itp 1-1.5h zalezy co i jak czyli razem jakies 12-4-5h mam scisnac ww fizyczne 11godzin.
No i uwazam ze to nie fair ze on ma wieczorem ta goodzine dwie czy trzy pograc, czyli czas dla sieebie a ja. Wtym czasie cos koncze robic albo robie listee zakupow na nastepny tydzien. Albo przygotowuje cos do obiadu na nasstepny dzien tylu sskrobie ziemniaki. Kroje przyprawiam. Mieso, robie surowke itp no co da sie ogarnac dzien wczesniej
Zanim byl maly tz wracal wczesniej do ddomu ta goodzine i nie bylo problemu zeby zrobil obiad czy wyniosl smieci bez pokazania palcem
On mi daje okreslona sume co tydzien bo tak ma wyplate. Sumaa ta byla podliczeniem wydatkow na dom, jedzenie, auto moje chociaz tu to teraz kooszt 10-20f miesiecznie bo nigdzie nie jezdze poza sklepem i znajomymi minus moje maciezynskie jaak jeszcze bylo platne.
Zaczelam zarabiac to pierwsza wyplate przeznaczylismy na ubezpoeczenie auta. A teraz poprostu daje mi mniej tygodniowo no bo zarabiam to to idzie na wydatki domowe wiec to nie tak ze zarrabiam i sobie kisze dla sieebie aa on ma placic za wszystko i dodtakowo w domu coa robic.

Serio powiedzziLam ze jak chcee to tam sa drzwi. Niech ma na uwadze ze musi isc gdzies gdzie bedzie mogl malego brac na pol tygodnia bo skoro fair to fair ciekawe jak na tym wyjdzie. Nie mowie juz o finansach bo pracujac pol tygodnia to mialby tyle zeby przezyc od wyplaty ddo wyplaty pewnie zwazajac zes i taak mussialby cale mieszkanie wwynajac sobie samemu, no i trrzy dni by sie, zaajal malym 24 na dobe to moze by zrozumial

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 12:43   #3837
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

No to nie wiem gdzie leży problem... Może za bardzo się do dobrego przyzwyczaił

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 12:54   #3838
schaboszczak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 045
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Ej, nie klocic mi sie tam, jestescie moja ulubiona laf story, prosze sobie dac buzi na zgode Nie zdazyliscie sie moze dotrzec, a tu dziecko i docieranie od nowa, tez przez to przeszlam mimo, ze moj maz codziennie gotuje, sprzata i robi zakupy. Walcz o swoje i dostrzegaj jego racje, bedzie git

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
schaboszczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 13:24   #3839
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

No juz probowalam np nie robic jego prania celowo, bo takie rzeczy robia sie przeciez 'same'
Jak mu zabraklo gaci ti wypral, no i sobie wisialy prawie dwa tyg i sie suszyly bo nie pomyslal ze skoro wypral to trzeba zebrac bo to tez robi sie "samo"
W efekcie zebralam i zrobilam sterte na srodku pokoju bo suszarke potrzebowalam

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-17, 13:28   #3840
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Mamy wrześniowe 2019 ❤ cz. 2

Cytat:
Napisane przez schaboszczak Pokaż wiadomość
Ej, nie klocic mi sie tam, jestescie moja ulubiona laf story, prosze sobie dac buzi na zgode Nie zdazyliscie sie moze dotrzec, a tu dziecko i docieranie od nowa, tez przez to przeszlam mimo, ze moj maz codziennie gotuje, sprzata i robi zakupy. Walcz o swoje i dostrzegaj jego racje, bedzie git

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Matko jakby mi ktos gotowal codziennie to po stopach bym calowala

Sent from my I3312 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-07 21:44:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.