Pryzmy czy meteoryty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-20, 16:47   #1
Phantomette
Raczkowanie
 
Avatar Phantomette
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 142

Pryzmy czy meteoryty?


Nie stać mnie na oba dlatego pytam. Co lepsze? Czym różnią się ich właściwości?

Mam 19 lat, wągry, trochę blizn potrądzikowych i plamek po pryszczach. Co powinnam wybrać? Odcień skóry jest blady, (żółtawy).

Wiem, że google nie gryzą, ale tematy tam są tak rozbudowane, że trudno mi się połapać. Dlatego zwracam się do was z tym pytaniem Drogie Wizażanki.
__________________
KOSMETYKI I BIŻUTERIA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=576190


NA ZAPYTANIA O WYMIANĘ ODPOWIADAM W TWOIM WĄTKU- NA TWOJĄ ODPOWIEDŹ CZEKAM U MNIE
Phantomette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 18:38   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

a czego oczekujesz od pudru?

pytasz o pryzmy sypkie czy prasowane?

ja mam sypkie pryzmy i meteoryty kulkowe, więc chętnie pomogę tylko nie wiem co mam Ci odpowiedzieć...
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 08:48   #3
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

..........
dla mnie oba wymienione przez Ciebie pudry to rodzaj "upiekszacza" na sam koniec makijażu..ani nie utrwalają specjalnie podkładu,ani nie matują,ani nie kryją, za to rozświetlają cerę,rozpraszają światło-powiedziałabym uszlachetniają skórę..ale tak jak mówię to taki ostatni sznyt ..a nie podstawowy puder do wykonania makijażu.<zwłaszcza dla dziewczyn z przetłuszczającą się cerą>
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 10:44   #4
princess_of_agony
Zadomowienie
 
Avatar princess_of_agony
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Zgadzam się z Dark , nie są to pudry do utrwalania , nie matują, ani nie kryją - jedynie do upiększania! Mam meteoryty i pryzmę w kamieniu - śliczne opakowania, ładny wygląd, ale co do ich zastosowania to tylko upiększacze ! Ale mimo tego i tak jestem ich wielbicielką !
__________________
Lila 31.08.2012

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn9vvjc072jfjm.png
princess_of_agony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:23   #5
Phantomette
Raczkowanie
 
Avatar Phantomette
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 142
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Efekt jaki oczekuję, to nadanie skórze zdrowszego kolorytu. O pryzmy chodzi mi te w pyłku, a może w kamieniu są lepsze?

Czy warto kupować oba: pryzmy i meteoryty, skoro nadają podobny efekt?
Phantomette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 15:39   #6
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Cytat:
Napisane przez Phantomette Pokaż wiadomość
Efekt jaki oczekuję, to nadanie skórze zdrowszego kolorytu. O pryzmy chodzi mi te w pyłku, a może w kamieniu są lepsze?

Czy warto kupować oba: pryzmy i meteoryty, skoro nadają podobny efekt?
........
napewno nie warto kupowac obu...mam 3 opakowania meteorytów i lezą sobie i będa leżec,bo ich nie lubie
z kolei pryzmy sypkie trzeba testować na skórze,bo maja dość "dziwne" zestawienia kolorystyczne... te jasne ;Pastele i Whity moga pobielać i dawac efekt porcelanowej lali...w tych beżowych 03<chyba> jest duzo rózu...pozostale kolorki są juz zdecydowanie ciemne<brązujące?>
hmmm.... trudna sprawa... fajny natomiast jest puder Shiseido<3kolorowy>,fajne są pudry''bronzujące" jasne-bezdrobinkowe np Lancoma,albo E.Lauder...
chociaż dla mnie to i tak podstawą idealnego makijażu jest dobry podkład i puder sypki...potem ewentualnie odrobina bronzera,rózu i rozswietlacza,,,
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 18:28   #7
Phantomette
Raczkowanie
 
Avatar Phantomette
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 142
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

a jaki efekt nadają pryzmy w kamieniu?

dopiero zaczynam przygodę z górnopółkowymi kosmetykami i nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto

do najbliższej drogerii z drogimi kosmetykami mam strasznie daleko i ciężko mi się tam dostać, aby popróbować te kosmetki
Phantomette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-21, 19:52   #8
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Cytat:
Napisane przez Phantomette Pokaż wiadomość
Efekt jaki oczekuję, to nadanie skórze zdrowszego kolorytu. O pryzmy chodzi mi te w pyłku, a może w kamieniu są lepsze?

Czy warto kupować oba: pryzmy i meteoryty, skoro nadają podobny efekt?

jeśli potrzebujesz poprawy koloru to Meteoryty nie spełnią tego oczekiwania - one nie dają praktycznie żadnego koloru - tylko delikatne rozświetlenie

sypkie pryzmy dają piękny efekt wygładzonej cery, więc dla rozszerzonych porów i blizn są stworzone, ale faktycznie kolory to nieporozumienie

ja też mam żółty odcień skóry i kolor 02 delicate beige ją różowi, co poprawia kolor, ale muszę bardzo uważać z aplikacją, żeby nie przesadzić z różowością

nie są to podobne produkty - inny rodzaj upiększacza
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 20:18   #9
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Ja od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kupnem pryzm lub meteorytow.Jesli sie zdecyduje to bardziej na jesien/zime.Przegladalam sobie opinie na KWC.Jest trohe przy tym pracy,bo i pryzm i meteorytow jest kilka roznych.Pierwsze co mmi sie rzucilo w oczy to jednak to,ze kulkowe meteoryty maja raczej lepsze recenzje.Ale oczywiscie wszytsko zalezy od efektu,jaki chcesz osiagnac.
Chetnie bede sledzic rozwoj rozmowy,bo jesli tez sie zdecyduje na takie cacko,to raczej na 1 opakowanie,bo to jednak droga inwestycja
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-21, 22:27   #10
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Ja od jakiegos czasu zastanawiam sie nad kupnem pryzm lub meteorytow.Jesli sie zdecyduje to bardziej na jesien/zime.Przegladalam sobie opinie na KWC.Jest trohe przy tym pracy,bo i pryzm i meteorytow jest kilka roznych.Pierwsze co mmi sie rzucilo w oczy to jednak to,ze kulkowe meteoryty maja raczej lepsze recenzje.Ale oczywiscie wszytsko zalezy od efektu,jaki chcesz osiagnac.
Chetnie bede sledzic rozwoj rozmowy,bo jesli tez sie zdecyduje na takie cacko,to raczej na 1 opakowanie,bo to jednak droga inwestycja
Mam Meteoryty i pryzmy sypkie-nie zgodzę się z tym,że efekt można porównać. Sypkie pryzmy jak najbardziej mogą służyć do utrwalenia makijazu. Pięknie matowią i wygładzają twarz. Muszę jednak zgodzić się z tym, że kolory to nieporozumienie
Meteoryty to taki "bajer" Efekt to jedynie rozświetlenie, brak koloru. Jeśli chcesz ożywić i rozświetlić twarz-wybierz Meteoryty. Jeśli szukasz raczej klasycznego pudru sypkiego-wybierz pryzmy.
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-22, 07:49   #11
Gothic_Daisy
Zakorzenienie
 
Avatar Gothic_Daisy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8 485
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Mam Meteoryty i pryzmy sypkie-nie zgodzę się z tym,że efekt można porównać. Sypkie pryzmy jak najbardziej mogą służyć do utrwalenia makijazu. Pięknie matowią i wygładzają twarz. Muszę jednak zgodzić się z tym, że kolory to nieporozumienie
Meteoryty to taki "bajer" Efekt to jedynie rozświetlenie, brak koloru. Jeśli chcesz ożywić i rozświetlić twarz-wybierz Meteoryty. Jeśli szukasz raczej klasycznego pudru sypkiego-wybierz pryzmy.
Zgadzam się ze wszystkim za wyjątkiem - dla mnie kolory sypkich pryzm 02 jak byłam ciut ciemniejsza, były rewelacyjne, teraz są za ciemne. Ale nie różowiły mnie Kolorystycznie były ok.
Natomiast ładnie wygładzały twarz - teraz mam sypki EL Lucidity i jednak pryzmy dawały bardziej gładki i aksamitny efekt.
A meteoryty nie zawsze rozświetlają Takie welury przykładowo stosuję raczej jako róż, a nie na całą twarz.
Podsumowując - sypkie pryzmy jako zwykły puder sypki (o ile podpasuje kolor), a meteoryty jako bajerancki upiększacz
__________________
Gothic_Daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-22, 08:40   #12
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Mam Meteoryty i pryzmy sypkie-nie zgodzę się z tym,że efekt można porównać. Sypkie pryzmy jak najbardziej mogą służyć do utrwalenia makijazu. Pięknie matowią i wygładzają twarz. Muszę jednak zgodzić się z tym, że kolory to nieporozumienie
Meteoryty to taki "bajer" Efekt to jedynie rozświetlenie, brak koloru. Jeśli chcesz ożywić i rozświetlić twarz-wybierz Meteoryty. Jeśli szukasz raczej klasycznego pudru sypkiego-wybierz pryzmy.
I tak jedne i drugie kusza
Ogladalam je wczoraj na truskawie Jedno mnie bardzo zaskoczylo:meteoryty w kamieniu koztowaly ok.300 zl (w ladnym opakowaniu).Sam wkald kosztowal ok.90 zl Czy az 200 zl kosztuje samo opakownie?
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 18:42   #13
misia_bella
Zakorzenienie
 
Avatar misia_bella
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: wesołe miasteczko :)
Wiadomości: 3 240
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
I tak jedne i drugie kusza
Ogladalam je wczoraj na truskawie Jedno mnie bardzo zaskoczylo:meteoryty w kamieniu koztowaly ok.300 zl (w ladnym opakowaniu).Sam wkald kosztowal ok.90 zl Czy az 200 zl kosztuje samo opakownie?
Moren podobno puderniczka w prasowanych meteorytach jesr recznie robiona. Stad ta cena.
misia_bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 09:02   #14
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Pryzmy czy meteoryty?

Cytat:
Napisane przez misia_bella Pokaż wiadomość
Moren podobno puderniczka w prasowanych meteorytach jesr recznie robiona. Stad ta cena.
Bardz mozliwe I trzeba im przyznac,ze opakowania maja przepiekne
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.