Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-02, 21:15   #31
Drop Dead
Przyczajenie
 
Avatar Drop Dead
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Katowice/Cork
Wiadomości: 8
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
no czegoś takiego to już sobie nie wyobrażam, spodnie raz na tydzień
No widzisz. Niestety zapomniałam do pisać, że w spodniach dziennie przebywam tylko sześć godzin. Reszta to bryczesy. Ale ja tu o koniach nie będę mówić, bo są zbyt brudne dla Ciebie.
Drop Dead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 00:21   #32
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Z moimi hormonami wszystko w porządku nie bój się już o to. Nie pocę się akurat prawie wogóle A rzeczy zmieniam na czyste i świeże codzień, bo to są podstawy higieny po porstu. Nie wyobrażam sobie włożyć TYGODNIOWYCH spodni czy KILKUDNIOWEJ bluzki na siebie. W pracy jest wykluczone, abym miała coś nieświego, mam stały kontakt z ludźmi i często występuję publicznie. Po pracy się przebieram.
Wyrazy współczucia jeśli myślisz, że kilkudniowe rzeczy są czyste i świeże - masakra.

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------



Akurat pranie robię codzień, jakoś tak się zbiera. Czarne osobno, bielizna osobno, skarpety osobno, reczniki, ścierki, codzienne osobno i białe. No to chyba jest normalne...
jakim cudem zbiera Ci się codziennie tyle skarpet do prania, żeby je osobno wyprać
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 00:34   #33
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
To też zależy od wielu kwestii...
po pierwsze - woda, prąd, proszek, płyn do prania- wszystko kosztuje,

Mam dużo bluzek ulubionych ale nie 60.. mam może z 15 ulubionych na okreslone pory roku... ale czasem jedna ubiore 2 razy w tygodniu,a inna wole co 2 tyg.. jakbym miała codziennie prać i wydawać na prąd, wodę, proszek.. zeby uprać jedna bluzke bo np chce w niej isć za 2 dni.

po drugie- miejsce, gdzie suszyć? teraz w zimie suszy się w domu.. w lecie wiadomo, można uprać i wyschnie za kilka godzin. a teraz jak ktoś ma małe mieszkanie itp, to to schnie, i nie chce wyschnąc.. a już by trzeba bylo robić następne pranie.

Ja powiem tak.. wiadomo, najfajniej by było prać po jednym zalożeniu i ubierać swieżutkie ubranka.. ale nie zawsze tak można.
Pomijam już to, że nie wszystkie rzeczy można prać w domu. Jak ktoś chodzi w jeansach i bawełnianych bluzkach, to co innego, a jak ktoś ma dress code w pracy? Nie wyobrażam sobie ganiać z żakietem czy elegancką sukienką do pralni chemicznej po jednym założeniu.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 07:47   #34
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez emii Pokaż wiadomość
jakim cudem zbiera Ci się codziennie tyle skarpet do prania, żeby je osobno wyprać
Przecież codziennie skarpet nie piorę. Pranie robię codzinnie, ale coś innego: a to białe, a to ręczniki, a to codzienne, a to skarpety, bielizna, czarne, wełniane, no chyba się uzbiera.

---------- Dopisano o 08:47 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Drop Dead Pokaż wiadomość
No widzisz. Niestety zapomniałam do pisać, że w spodniach dziennie przebywam tylko sześć godzin. Reszta to bryczesy. Ale ja tu o koniach nie będę mówić, bo są zbyt brudne dla Ciebie.
Wiesz co piszesz bez sensu, akurat konie uwielbiam i co to ma do rzeczy. Ale chcesz powiedzieć, że przebywasz w spodniach po 6 godzin dziennie i je pierzesz raz w tygodniu... Cóż, bez komentarza.
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 08:16   #35
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

bluzki, bielizna, skarpetki , rajstopy - codziennie, swetry ( jeśli nie są zakładane bezpośrednio na gołe ciało) co kilka dni, spodnie - co 2-3 dni.
To tak ogólnie, ale wyznacznikiem czystości dla mnie jest ich świeżość, jeśli zauważam taką potrzebę np. w przypadku spodni - piorę je częściej.

Natomiast ubrania zmieniam codziennie, niezależnie od tego czy wczorajsza bluzka jest świeża czy nie ( jeśli jest, czeka na następny raz kiedy ją założę, natomiast jeśli nadaje się do prania - idzie do prania).
Tak na marginesie używam blokera, nie pocę się (zimą), więc teoretycznie mogłabym non stop nosić te same rzeczy ale jakoś nie mogę...
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 11:09   #36
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Przecież codziennie skarpet nie piorę. Pranie robię codzinnie, ale coś innego: a to białe, a to ręczniki, a to codzienne, a to skarpety, bielizna, czarne, wełniane, no chyba się uzbiera.

-
Ło matko !

Pranie dzielę na ciemne/ jasne i resztę czyli reczniki i posciele piore razem, zalezy jak się uzbiera.
Pranie robię 2 razy w tygodniu w weekendy.
jest nas 3 osoby.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 14:21   #37
myszka_miki1
Raczkowanie
 
Avatar myszka_miki1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 159
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

"Ja zmieniam kiedy są brudne.

A tak na serio.. wydaję mi się, że pytanie jest trochę źle skonstruowane... bo na pytanie " co ile dni zmieniacie" odrazu nasuwa się odpowiedź, że co dziennie . dlatego, że faktycznie mamy tendencje.. my kobiety ( przynajmniej tak mi się wydaje) nie pokazywać się w tych samych ubraniach pod rząd ja także nie wyobrażam sobie chodzić w czymś caly tydzień.. czy nawet dwa dni z rzędu ...
Jak np ubiorę sweter to po całym dniu jeśli jest czysty to wkładam go do szafy.. ubieram go następnym razem za 4 dni a moze nawet a 2 tyg.
Nawet podkoszulek.. zalezy od dnia.. czasem się użyje antypespirantu..a ma się białe ślady pod pachami.. to trzeba dac do prania, a czasem nawet nie czuć potu tylko perfumy.

Może lepszym pytaniem było by " PO ilu założeniach pierzemy ubrania?" "



Dokładnie . Podpinam się pod powyższą odpowiedź .

Edytowane przez myszka_miki1
Czas edycji: 2013-12-03 o 14:28
myszka_miki1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 15:18   #38
sandraxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 37
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Spodnie zmieniam co 2 - 3 dni. koszulki to zależy czy są brudne czy "brudne, ale jeszcze można nosić"
__________________
dzidziuś w drodze!
sandraxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 15:34   #39
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

bieliznę czyli także koszulki pod sweter- codziennie
swetry co 3 dni- około
spodnie (dżinsy) co 4-5 dni
Generalnie zwracam uwagę na to, czy rzeczy nie są nieświeże i kiedy są to od razu je piorę. Jeśli trzeba to częściej niż zazwyczaj. Pocić nie nie pocę się prawie wcale nie mówiąc o tym, że używam bardzo mocnego antyperspirantu przez większość czasu.
I dzielę ubrania na te noszone poza domem i w domu.
Także ze względów higienicznych- w sezonie grypowym nie mam ochoty chodzić w ciuchach z uczelni czy z komunikacji miejskiej po domu, bo może np. na swetrze z tramwaju bytują jakieś zarazki. Więc w domu przebieram się w inną odzież a ubrania z uczelni wietrzę na balkonie, odświeżam parą wodną, czasem potem jeszcze prasuję (to też zabija bakterie).
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 16:13   #40
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ło matko !

Pranie dzielę na ciemne/ jasne i resztę czyli reczniki i posciele piore razem, zalezy jak się uzbiera.
Pranie robię 2 razy w tygodniu w weekendy.
jest nas 3 osoby.
Czyli co majtki pierzesz z ręcznikami i ze ściereczkami, byleby byłe w jednym odcieniu ?
__________________
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 16:56   #41
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Znowu się zaczyna
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 17:42   #42
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Czyli co majtki pierzesz z ręcznikami i ze ściereczkami, byleby byłe w jednym odcieniu ?
Ja ze swojej strony proponuje psychiatre i psychologa. Nie mowie tego zlosliwie. Po prostu Twoje walkowanie tematu czystosci i jakies dziwaczne zszokowanie zwyczajem innych nie jest normalne.
Ja bym musiala upasc na glowe, zeby prac codziennie rzeczy po kazdym uzyciu. Czasami bywa, ze jedna rzecz ubiore na 30 minut. Nie wyobrazam sobie wrzucac po tak krotkim czasie swetra czy spodni do prania, bo "mialam go na sobie raz".
Sama mam lekka postac OCD. Potrafie rece myc kilkadziesiat razy dziennie. Mam mnostwo zasad odnosnie dotykania i mycia. Zmagam sie z tym samodzielnie juz troche czasu, ale widze efekty. Temat niestety bardzo dobrze znam. Na Twoim miejscu wybralabym sie do psychiatry i psychologa, bo uwierz, powtarzanie jak mantra swoich zasad czystosci (zobacz ile razy na poprzedniej stronie zabralas glos gloszac swoje wywody) i niedowierzanie, bo ktos smial zlamac Twoja zasade i do recznikow skarpetki wrzucil naprawde nie jest normalne.

Nie twierdze, ze jestes chora. Twierdze, ze nie brzmisz normalnie i pogadac z kim, kto sie zna na rzeczy nie zaszkodzi.

Tym bardziej, ze diagnoza nie nalezy do wybitnie trudnych: OCD najczesciej dotyka perfekcjonistow, maniakow kontrolowania wszystkiego, z chora ambicja.

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
Znowu się zaczyna
Zgadzam sie, ze robi sie dziwnie.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-12-03 o 17:44
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 18:40   #43
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44001129]Ja ze swojej strony proponuje psychiatre i psychologa. Nie mowie tego zlosliwie. Po prostu Twoje walkowanie tematu czystosci i jakies dziwaczne zszokowanie zwyczajem innych nie jest normalne.
Ja bym musiala upasc na glowe, zeby prac codziennie rzeczy po kazdym uzyciu. Czasami bywa, ze jedna rzecz ubiore na 30 minut. Nie wyobrazam sobie wrzucac po tak krotkim czasie swetra czy spodni do prania, bo "mialam go na sobie raz".
Sama mam lekka postac OCD. Potrafie rece myc kilkadziesiat razy dziennie. Mam mnostwo zasad odnosnie dotykania i mycia. Zmagam sie z tym samodzielnie juz troche czasu, ale widze efekty. Temat niestety bardzo dobrze znam. Na Twoim miejscu wybralabym sie do psychiatry i psychologa, bo uwierz, powtarzanie jak mantra swoich zasad czystosci (zobacz ile razy na poprzedniej stronie zabralas glos gloszac swoje wywody) i niedowierzanie, bo ktos smial zlamac Twoja zasade i do recznikow skarpetki wrzucil naprawde nie jest normalne.

Nie twierdze, ze jestes chora. Twierdze, ze nie brzmisz normalnie i pogadac z kim, kto sie zna na rzeczy nie zaszkodzi.

Tym bardziej, ze diagnoza nie nalezy do wybitnie trudnych: OCD najczesciej dotyka perfekcjonistow, maniakow kontrolowania wszystkiego, z chora ambicja.



Zgadzam sie, ze robi sie dziwnie.[/QUOTE]

Zapewniam Cię, że OCd nie mam ani nerwicy natręctw Nie jestem także jakimś czyścioszkiem nie wiadomo jakim. Nie rób mi wykładów z psychiatrii, ani z psychologii, bo znam te tematy bardzo dobrze
Ja niczego nie powtarzam, nie mam kompulsji, jeśli akurat to miałas na myśli ( choć pewnie nie wiesz nawet co to jest. Napisałam, że robię pranie codziennie, ale akurat w kązdy dzień co innego ( np. poniedziałek bielizna, wtorek ręczniki, to tak dla przykładu napisałam).
I naprawdę guzik mnie obchodzi to ile razy ty w czyms chodzisz i jak często robisz pranie. Wątek jest ogólnodostępny i napisałam SWOJE zdanie.
I nie pierze się bielizny ze ściereczkami choćby z tego powodu, że bielizna zawiera bakterie kałowe....
Temat wątku jest akurat inny, a ty o psychiatrze...psychologu. ...Jeśli nie masz do napisania niczego sensownego, po co wogóle zabierasz głos?
Dobrze już się oddalam z tego wątku, bo dla mnie jest po prostu koniec dyskusji.
__________________

Edytowane przez monimyszek
Czas edycji: 2013-12-03 o 18:50
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 19:58   #44
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
(...) ( choć pewnie nie wiesz nawet co to jest.
I naprawdę guzik mnie obchodzi to ile razy ty w czyms chodzisz i jak często robisz pranie. (...) Jeśli nie masz do napisania niczego sensownego, po co wogóle zabierasz głos?
Dobrze już się oddalam z tego wątku, bo dla mnie jest po prostu koniec dyskusji.
Klasa i kultura w jednym. Brawo, dalas wlasnie popis.

Zamiast podziekowac, ze ktos sie Toba zainteresowal i postanowil poswiecic pare minut na napisanie posta w dobrej wierze, Ty potrafisz w podziece obrazac i "pyszczyc". Prawdziwa dama.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-12-03 o 19:59
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 20:07   #45
emii
Zakorzenienie
 
Avatar emii
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 666
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Przecież codziennie skarpet nie piorę. Pranie robię codzinnie, ale coś innego: a to białe, a to ręczniki, a to codzienne, a to skarpety, bielizna, czarne, wełniane, no chyba się uzbiera.
aha Z wypowiedzi wynikało tak jak byś robiła kilka prań dziennie i wszystko osobno
emii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 20:39   #46
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez emii Pokaż wiadomość
aha Z wypowiedzi wynikało tak jak byś robiła kilka prań dziennie i wszystko osobno
Eheheh, nie...chodziło mi o to, że codziennie co innego...przykładowo: pon. bielizna, środa ręczniki, czwartek czarne...

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;44003664]Klasa i kultura w jednym. Brawo, dalas wlasnie popis.

Zamiast podziekowac, ze ktos sie Toba zainteresowal i postanowil poswiecic pare minut na napisanie posta w dobrej wierze, Ty potrafisz w podziece obrazac i "pyszczyc". Prawdziwa dama.[/QUOTE]

ehehehe
nie bedę reagować, na głupie zaczepki
bidulko...
__________________

Edytowane przez monimyszek
Czas edycji: 2013-12-03 o 20:41
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 22:02   #47
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
I nie pierze się bielizny ze ściereczkami choćby z tego powodu, że bielizna zawiera bakterie kałowe....
I co, umrzeć można od tego?

Najlepiej wszystko w 90 stopniach. I domestosem polać
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 22:08   #48
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Zapewniam Cię, że OCd nie mam ani nerwicy natręctw Nie jestem także jakimś czyścioszkiem nie wiadomo jakim. Nie rób mi wykładów z psychiatrii, ani z psychologii, bo znam te tematy bardzo dobrze
Ja niczego nie powtarzam, nie mam kompulsji, jeśli akurat to miałas na myśli ( choć pewnie nie wiesz nawet co to jest. Napisałam, że robię pranie codziennie, ale akurat w kązdy dzień co innego ( np. poniedziałek bielizna, wtorek ręczniki, to tak dla przykładu napisałam).
I naprawdę guzik mnie obchodzi to ile razy ty w czyms chodzisz i jak często robisz pranie. Wątek jest ogólnodostępny i napisałam SWOJE zdanie.
I nie pierze się bielizny ze ściereczkami choćby z tego powodu, że bielizna zawiera bakterie kałowe....
Temat wątku jest akurat inny, a ty o psychiatrze...psychologu. ...Jeśli nie masz do napisania niczego sensownego, po co wogóle zabierasz głos?
Dobrze już się oddalam z tego wątku, bo dla mnie jest po prostu koniec dyskusji.
ekhm
naprawdę mam w poważaniu kto, co i z czym pierze ale..

przepraszam najmocniej czy w ciągu dnia nie naciągasz na zacne cztery litery odziane w majtki przypadkiem spodni ? wydaje ci się, że bakterie kałowe nie przenikają przez ciuchy? tak samo jak masz je na majtkach masz je i na spotkniach - spodnie też pierzesz osobno żeby nie mieć bakterii kałowych na koszulkach ?!
a jak świeżutki ręcznik powiesisz w najczystszej łazience to też tak jakby ekhym masz raczej 100% szanse, że owe bakterie kałowe się na nim znajdą zanim sobie nim cokolwiek wytrzesz

Ty też zawierasz bakterie kałowe.. i jak tu się wykąpać co nie..
albo podajesz ludziom rękę na przywitanie ? bóg wie co mogli robić

eot bo nie chce mi się dyskutować i odbijać piłeczkę bez końca z kimś kto pod nazwą własnej opinii serwuje pogradliwe opinie o ludziach mających czelność żyć inaczej
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 22:12   #49
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość

ehehehe
nie bedę reagować, na głupie zaczepki
bidulko...
Alez jestes chamska. O kazdym chorym wypowiadasz sie tak pogardliwie ukwiecajac wypowiedz emotka majaca ukryc chamstwo, czy tylko na wyrywki?
Zrobilo mi sie Ciebie najzwyczajniej w swiecie szkoda i dlatego Ci napisalam to, co powyzej. Nie przypuszczalam, ze zaczniesz sie ze mnie nasmiewac.


Gdzie jest moderacja, pozwole sobie zapytac??
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-03, 22:38   #50
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Proszę zakończyć OT, wątek nie dotyczy sensowności częstego prania, związku powyższego z chorobami ani kwestii higienicznych.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 05:35   #51
monimyszek
Zakorzenienie
 
Avatar monimyszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 435
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Już zakończyłam.
__________________

Edytowane przez monimyszek
Czas edycji: 2013-12-04 o 05:45
monimyszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 21:44   #52
ISKRANADZIEI
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Hej Jakoś nie jestem sobie w stanie wyobrazić, żeby np. taka mama trójki czy nawet czwórki dzieci codziennie robiła pranie pracując jeszcze na etacie, nieraz za pieniądze, które ledwo starczają na życie. Zbankrutowała by na proszku, nie wspominając już o tym, że nie miała by już kompletnie czasu na nic, bo gdzie tu jeszcze prasowanie,obiad,sprzątan ie,przygotowanie wszystkiego na rano,minimalny choćby czas dla rodziny... Owszem dzieci przebiera się nieraz i kilka razy dziennie, bo są małe i się pobrudziły...ale bez przesady codziennie inny ciuch. To już podchodzi faktycznie pod jakąś fobię. Rozumiem bielizna, przepocona koszulka, ale np. sweterek czy spodnie?! Osobiście do pracy noszę bluzki 2-3 dni, przy czym w domu się przebieram w inne ciuchy, żeby nie niszczyć tych "lepszych" przy sprzątaniu np. Ze spodniami podobnie, no chyba, że coś się ubrudzi albo przepoci, bo np. są upały, wtedy zmieniam od razu, ale jak normalnie używam antyperspirantu nie ma takiej opcji. Ważniejsze chyba, żeby się regularnie podmywać, używać deo i ogólnie wyglądać czysto i schludnie.
ISKRANADZIEI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 15:42   #53
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Odkąd znowu poszłam do pracy odzież zmieniam codziennie. Zdarza mi się dwa dni z rzędu być w tych samych spodniach bądź spódnicy ale góra musi być już inna. Nie oznacza to, że po jednym założeniu ciuszek ląduje w pralce. Jeżeli nie jest brudny bądź przepocony wrzucam z powrotem do szafy i zakładam go za kilka dni bądź tygodni. Spodnie, spódnice i sukienki zmieniam (piorę) max po 4 założeniach. Bluzki, bluzy i swetry tak po dwóch. Bardzo rzadko zdarza mi się być cały dzień w tym samym. Po pracy się przebieram w coś wygodnego. Poza tym gotując czy sprzątając nie chcę nic wybrudzić.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 12:48   #54
julka_julka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 93
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez monimyszek Pokaż wiadomość
Zapewniam Cię, że OCd nie mam ani nerwicy natręctw Nie jestem także jakimś czyścioszkiem nie wiadomo jakim. Nie rób mi wykładów z psychiatrii, ani z psychologii, bo znam te tematy bardzo dobrze
Ja niczego nie powtarzam, nie mam kompulsji, jeśli akurat to miałas na myśli ( choć pewnie nie wiesz nawet co to jest. Napisałam, że robię pranie codziennie, ale akurat w kązdy dzień co innego ( np. poniedziałek bielizna, wtorek ręczniki, to tak dla przykładu napisałam).
I naprawdę guzik mnie obchodzi to ile razy ty w czyms chodzisz i jak często robisz pranie. Wątek jest ogólnodostępny i napisałam SWOJE zdanie.
I nie pierze się bielizny ze ściereczkami choćby z tego powodu, że bielizna zawiera bakterie kałowe....
Temat wątku jest akurat inny, a ty o psychiatrze...psychologu. ...Jeśli nie masz do napisania niczego sensownego, po co wogóle zabierasz głos?
Dobrze już się oddalam z tego wątku, bo dla mnie jest po prostu koniec dyskusji.
A czemu zakładasz, że tylko Ty wiesz co to jest np. kompulsja ? To niby takie trudne słowo ? Może Twoim zdaniem jest trudne ? Innym zarzucasz niemerytoryczne uwagi, a sama jesteś złośliwa. I dodawanie uśmieszków po każdej złośliwości nie powoduje, że nie jest już to złośliwość.
julka_julka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 17:25   #55
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez radek8 Pokaż wiadomość
Jak w temacie.
Bielizna, koszulki, bluzki - codziennie.
Bluzy, swetry, spodnie - gdy uznam, że są brudne, zależy ile czasu miałam na sobie (co innego 8h w pracy, a co innego 30 min w drodze po bułki) i jak bardzo danego dnia się spociłam, ale max 3-4 dni. Jeśli sweter zakładam bezpośrednio, a nie na koszulkę to piorę po 1 założeniu. Jeansy zazwyczaj po 5 dniach (zakładam tylko do pracy), chyba że uznam, że są nieświeże to wcześniej.

Pranie robię, gdy mam czas i jest co prać. Średnio 2 prania w tygodniu przy 2 dorosłych osobach + co jakiś czas prania ekstra.

Pranie dzielę na: czarne, jasne, pościel. Bieliznę z tym z czym jest pod kolor.

Natomiast nie do końca rozumiem wkładanie zakładanej rzecz do szafy z świeżymi ubraniami prosto z prania (u mnie rolę "czyśćca" pełnią fotel i wieszak ).

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2016-01-14 o 19:21
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 14:54   #56
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

T-shirty codziennie nowy.

Spodnie, spódnice - co 3-4 dni - zależy od tego czy zabrudziłam i czy się nie rozciągnęły na kolanach.

Swetry, bluzy - podobnie jak spodnie.

U mnie podobnie jak u victorion, jest czyściec Tego co raz nosiłam raczej nie wkładam już do szafy.

Pranie robię raz, max. 2 razy w tygodniu. Mam pralkę 7kg a jest nas 2 osoby.

Zwykle piorę jasne/ciemne/ręczniki+ścierki/pościel. Pościeli nie łączę z ręcznikami, bo ręczniki piorę bez płynu do płukania.
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 11:08   #57
dagaP
Raczkowanie
 
Avatar dagaP
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Kościan
Wiadomości: 128
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Wszystko zakładam tylko raz i od razu ląduje w pralce
dagaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-05, 19:22   #58
Sebersak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 13
Dot.: Co ile dni zmieniacie bluzy (swetry,koszule), spodnie, koszulki ?

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
dlatego, że faktycznie mamy tendencje.. my kobiety ( przynajmniej tak mi się wydaje) nie pokazywać się w tych samych ubraniach pod rząd
Nie powiedziałbym, że to dotyczy ogółu kobiet. Jeśli tak, to ogółu facetów też to można by było odnieść.

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:11 ----------

Cytat:
Napisane przez radek8 Pokaż wiadomość
Myślałem, że to jest ok, ale po waszych wypowiedziach muszę się poważnie nad tym zastanowić bo wychodzi na to że jestem brudas
To nie ty jesteś brudaską, tylko wszystkie pozostałe są przewrażliwionymi pedantkami, albo oszukują.
Sebersak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-05 20:22:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:45.