Ile macie oszczędności? - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-23, 21:25   #571
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Racja. A wartosc pieniądza w Polsce jest goowniana, bo w Polsce w ponadprzeciętnej skali jest kreowany wirtualny pieniądz - z kredytów bankowych. A nie z pracy.
A przeciętna skala jest jaka dokładnie? Serio pytam, bo nie znam danych na temat np. jakie jest zadłużenie z kredytów(hipotecznych, konsumpcyjnych) na łeb obywatela w Polsce w porównaniu z powiedzmy Niemcami czy tam średnią europejską.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 21:30   #572
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie no, lepiej zakładać sobie łańcuch na szyję i zadłużać się na dziesięciolecia i na miliony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

I żyć ponad stan zgodnie ze staropolskim powiedzeniem, o którym wyżej pisałem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Jak bardzo trzeba upaść na główkę by wierzyć, że stopa procentowa już zawsze będzie wynosić praktycznie 0%? Gwarantuje, że przy tym poziomie inflacji i tych stopach to za kilka lat albo ten kraj upadnie albo pie*dolnie kryzys. I wtedy Wasze kredyty "bo lepiej mieć kredyt niż najem", gdzie raty są już teraz zauważalnym obciążeniem, Was zatopią. I będzie płacz. Ten sam płacz (pewnie tych samych), co to trzeba być frajerem by nie brać kredytów we frankach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież sam się chwaliłeś, że masz kredyt. Chyba mówisz o sobie? tylko Ty możesz mieć dobrze zaciągnięty kredyt, a reszta ludzi będzie płakać?

Dalej nie widzę plusów w płaceniu czynszu min. 1500 zł do końca życia, a płaceniu raty 1500 zł przez kilkanascie/kilkadziesiąt lat. Jedno i drugie może wzrosnąć, a drugie może nawet spaść. W jednym i drugim, gdy powinie ci się noga możesz wylądować na bruku, z tym że przy kredycie możesz mieć już sporo nadpłacone, więc zostaniesz z jakąś kasa. A żyć trzeba dalej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 21:47   #573
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88157170]A przeciętna skala jest jaka dokładnie? Serio pytam, bo nie znam danych na temat np. jakie jest zadłużenie z kredytów(hipotecznych, konsumpcyjnych) na łeb obywatela w Polsce w porównaniu z powiedzmy Niemcami czy tam średnią europejską.[/QUOTE]Proszę:
https://www.statista.com/statistics/...tio-in-europe/

O Szwecji już dawno temu pisałem, że to państwo upadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Przecież sam się chwaliłeś, że masz kredyt. Chyba mówisz o sobie? tylko Ty możesz mieć dobrze zaciągnięty kredyt, a reszta ludzi będzie płakać?

Dalej nie widzę plusów w płaceniu czynszu min. 1500 zł do końca życia, a płaceniu raty 1500 zł przez kilkanascie/kilkadziesiąt lat. Jedno i drugie może wzrosnąć, a drugie może nawet spaść. W jednym i drugim, gdy powinie ci się noga możesz wylądować na bruku, z tym że przy kredycie możesz mieć już sporo nadpłacone, więc zostaniesz z jakąś kasa. A żyć trzeba dalej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Spoko, kilka lat temu byś pisała, że nie widzisz sensu w braniu kredytu w PLN kiedy zarabiasz w PLN, tylko trzeba we frankach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2020-09-23 o 21:44
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 22:14   #574
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Proszę:
https://www.statista.com/statistics/...tio-in-europe/

O Szwecji już dawno temu pisałem, że to państwo upadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Spoko, kilka lat temu byś pisała, że nie widzisz sensu w braniu kredytu w PLN kiedy zarabiasz w PLN, tylko trzeba we frankach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie mówiłabym tak. Ale za to widzę, że nie potrafisz się odnieść do tego, co napisalam. Przyjmuje, nie każdy potrafi przedstawić kontrargumenty, a jak zaczyna ich brakować, to się zmienia temat. To już nie raz udowodniłeś.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-23, 22:48   #575
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Przecież sam się chwaliłeś, że masz kredyt. Chyba mówisz o sobie? tylko Ty możesz mieć dobrze zaciągnięty kredyt, a reszta ludzi będzie płakać?

Dalej nie widzę plusów w płaceniu czynszu min. 1500 zł do końca życia, a płaceniu raty 1500 zł przez kilkanascie/kilkadziesiąt lat. Jedno i drugie może wzrosnąć, a drugie może nawet spaść. W jednym i drugim, gdy powinie ci się noga możesz wylądować na bruku, z tym że przy kredycie możesz mieć już sporo nadpłacone, więc zostaniesz z jakąś kasa. A żyć trzeba dalej.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
I jeszcze sam rozważał kredyt z minimalnym wkładem własnym, a innych poucza o przygniatającej do ziemi racie, kredytowaniu się pod korek, oszczędzaniu itd.

Uwielbiam takich "kozak w necie, ☠☠☠☠a w świecie"
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 04:31   #576
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ile macie oszczędności?

Edan myśli, że każdy jest idiotka i bierze kredyt na 30 lat by kupić obskurna kawalerke. Chyba ciężko koledze uwierzyć, że są też inni ludzie, którzy dobrze zarabiają, umieją oszczędzać i znają się na ekonomii a kredyt nie dla każdego jest pętla na szyji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 04:51   #577
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Proszę:
https://www.statista.com/statistics/...tio-in-europe/

O Szwecji już dawno temu pisałem, że to państwo upadnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

Spoko, kilka lat temu byś pisała, że nie widzisz sensu w braniu kredytu w PLN kiedy zarabiasz w PLN, tylko trzeba we frankach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przeciez niedawno pisales, ze tylko Szwecja rozsadnie wybrnie z korona-sytuacji i niedlugo tylko tam bedziemy jezdzic
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 07:04   #578
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie no, lepiej zakładać sobie łańcuch na szyję i zadłużać się na dziesięciolecia i na miliony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:11 ----------

I żyć ponad stan zgodnie ze staropolskim powiedzeniem, o którym wyżej pisałem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:12 ----------

Jak bardzo trzeba upaść na główkę by wierzyć, że stopa procentowa już zawsze będzie wynosić praktycznie 0%? Gwarantuje, że przy tym poziomie inflacji i tych stopach to za kilka lat albo ten kraj upadnie albo pie*dolnie kryzys. I wtedy Wasze kredyty "bo lepiej mieć kredyt niż najem", gdzie raty są już teraz zauważalnym obciążeniem, Was zatopią. I będzie płacz. Ten sam płacz (pewnie tych samych), co to trzeba być frajerem by nie brać kredytów we frankach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
i po co ta histeria?
wziąłes kredyt we frankach?


Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Edan myśli, że każdy jest idiotka i bierze kredyt na 30 lat by kupić obskurna kawalerke. Chyba ciężko koledze uwierzyć, że są też inni ludzie, którzy dobrze zarabiają, umieją oszczędzać i znają się na ekonomii a kredyt nie dla każdego jest pętla na szyji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
watpie czy edan myśli, po prostu pisze na wizazu żeby uzytkoniczki podenerwowac, takie hobby jakies dziwne
Znam ludzi z kredytami hipotecznymi i nikt z nich nie płacze, nie żyje ponad stan ani nie czuje pętli na szyji.
Trzeba się pogodzić, ze póki co rynek wynajmu w Polsce jest raczej słaby i nie ma co z tego powodu drzeć szat. Moga sie inwestorzy w lokale na wynajem przenieść na ten 'zachód"
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:12   #579
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

https://www.money.pl/gospodarka/afer...80a.html?amp=1
No cóż, i to by było na tyle jeśli chodzi o ten super bank ING

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 11:21   #580
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
https://www.money.pl/gospodarka/afer...80a.html?amp=1
No cóż, i to by było na tyle jeśli chodzi o ten super bank ING

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wąskie myślenie. Hahahah

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 12:11   #581
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ile macie oszczędności?

Ale co to ma do oferty kredytowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 12:16   #582
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Ale co to ma do oferty kredytowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanówmy się, hmmm. Może, to że AmberGold też miał fantastyczne oferty i ludzie lecieli jak muchy do kupy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Bycie bankiem, który jest pralnia ruskiej mafii wcale a wcale nie powinno włączać czerwonej lampeczki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 12:36   #583
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Ale co to ma do oferty kredytowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko edan tego nie rozumie i powronuje bank z piramida finansowa... Nie pogadasz

Jak mu zabrakło argumentów do normalnej dyskusji i wrzucił ten link (i to jeszcze z takim komentarzem), to zrezygnowałam i już mi się nie chce z nim na ten temat rozmawiać.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 14:04   #584
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
https://www.money.pl/gospodarka/afer...80a.html?amp=1
No cóż, i to by było na tyle jeśli chodzi o ten super bank ING

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://kurierlubelski.pl/bank-bph-p...stke/ar/227366
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...banku-bph.html

To by było na tyle, jeśli chodzi o Twój super bank
Jak ty teraz będziesz spał po nocach, mając kredyt w takim banku? Rzuciłeś się na cudowną ofertę jak mucha na kupę, a to taki Amber Gold, hmm
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 14:36   #585
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
https://kurierlubelski.pl/bank-bph-p...stke/ar/227366
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomos...banku-bph.html

To by było na tyle, jeśli chodzi o Twój super bank
Jak ty teraz będziesz spał po nocach, mając kredyt w takim banku? Rzuciłeś się na cudowną ofertę jak mucha na kupę, a to taki Amber Gold, hmm
???
Przecież napisałem, że w innym.

Naucz się czytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 15:15   #586
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
???
Przecież napisałem, że w innym.

Naucz się czytać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że napisałeś PBH. Założyłam, że to literówka, bo większość ludzi mając kredyt w Pekao Banku Hipotecznym napisałaby, że ma kredyt w Pekao, a nie PBH

Jeśli jednak nie jest to literówka, to w sumie pomyłka nadal jest niewielka, bo Grupa Pekao i PBH powstały dzięki wchłonięciu banku BPH.
https://www.pekaobh.pl/o-banku/historia.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 15:18   #587
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Wiem, że napisałeś PBH. Założyłam, że to literówka, bo większość ludzi mając kredyt w Pekao Banku Hipotecznym napisałaby, że ma kredyt w Pekao, a nie PBH

Jeśli jednak nie jest to literówka, to w sumie pomyłka nadal jest niewielka, bo Grupa Pekao i PBH powstały dzięki wchłonięciu banku BPH.
https://www.pekaobh.pl/o-banku/historia.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie mam w Pekao. Pekao i PBH to dwa różne banki.

Rozumiem, że masz jakieś informacje dot. tego, że niekompetentne osoby z bylego BPH siedzą na kierowniczych stanowiskach w PBH?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 15:35   #588
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Zastanówmy się, hmmm. Może, to że AmberGold też miał fantastyczne oferty i ludzie lecieli jak muchy do kupy?



[/COLOR]Bycie bankiem, który jest pralnia ruskiej mafii wcale a wcale nie powinno włączać czerwonej lampeczki
LOL nie ma to jak porównywać spółkę niewiadomo skąd będącą jakimś pseudo parabankiem z umowami pisanymi na kolanie z jednym z najwięszych banków w polsce, którego płynność jest zabezpieczona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

W sensie co oni mają to mieszkanie mi ukraść i zniknąć na hawaje? Puki klient się wywiązuje z umowy i płaci raty to co oni mają niby nam zrobić? Większość naków ma jakieś wpadki i skandale.
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-24, 15:42   #589
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
LOL nie ma to jak porównywać spółkę niewiadomo skąd będącą jakimś pseudo parabankiem z umowami pisanymi na kolanie z jednym z najwięszych banków w polsce, którego płynność jest zabezpieczona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

W sensie co oni mają to mieszkanie mi ukraść i zniknąć na hawaje? Puki klient się wywiązuje z umowy i płaci raty to co oni mają niby nam zrobić? Większość naków ma jakieś wpadki i skandale.
xD

Ty się zorientuj ile BFG zabezpiecza najpierw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-24, 18:01   #590
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ile macie oszczędności?

No ja wiem ile Ale jak mówiłam mam mały kredyt i większość moich znajomych też rozsądnie korzysta z takich rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:02   #591
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Nie, nie mam w Pekao. Pekao i PBH to dwa różne banki.

Rozumiem, że masz jakieś informacje dot. tego, że niekompetentne osoby z bylego BPH siedzą na kierowniczych stanowiskach w PBH?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to podeślij link do strony tego banku cwaniaku, bo sprawdzałam wszystkie banki z zarejestrowaną działalnością w Polsce i do akronimu PBH pasuje mi tylko Pekao Bank Hipoteczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 23:10   #592
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
No to podeślij link do strony tego banku cwaniaku, bo sprawdzałam wszystkie banki z zarejestrowaną działalnością w Polsce i do akronimu PBH pasuje mi tylko Pekao Bank Hipoteczny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo to jest Pekao Bank Hipoteczny. Ale to zupełnie inny bank niż Pekao SA. PBH funkcjonuje w grupie Pekao i tyle. To przecież zupełnie inny bank, bank specjalistyczny, jak zresztą sama nazwa wskazuje.

Wracając do ING. Nie wiem jak ING może być tak zachwalanym bankiem, skoro jako jedyny bank w Polsce wymagał minimum 30% wkładu i jako jedyny w kontekście kredytu hipotecznego nie uznawał umów cywilnoprawnych oraz samozatrudnienia. Uznawał jedynie zatrudnienie w formie UoP.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 07:41   #593
Zorzoli
Zakorzenienie
 
Avatar Zorzoli
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3 214
Dot.: Ile macie oszczędności?

No a co ma być w tym złego? ma wysokie wymagania Ale jak ktoś je spełnia to ma w zamian bardzo korzystną umowę. Jeszcze jakieś argumenty bo się ośmieszasz tylko szukając dziury tam gdzie jej nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nikogo niestety nie zmusisz do miłości ale zawsze możesz zamknąć wybranka w piwnicy i trzymać tam dopóki nie rozwinie się u niego syndrom sztokholmski. 🙃

https://www.suwaczek.pl/cache/cadbaa1cc7.png

Edytowane przez Zorzoli
Czas edycji: 2020-09-29 o 13:03
Zorzoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 09:12   #594
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo to jest Pekao Bank Hipoteczny. Ale to zupełnie inny bank niż Pekao SA. PBH funkcjonuje w grupie Pekao i tyle. To przecież zupełnie inny bank, bank specjalistyczny, jak zresztą sama nazwa wskazuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przecież nie pisałam nic o banku Pekao SA.

Naucz się czytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
No a co ma być w tym złego? ma wysokie wymagania Ale jak ktoś je spełnia to ma w zamian bardzo korzystną umowę. Jeszcze jakieś argumenty bo się odwiedzasz tylko szukając dziury tam gdzie jej nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie... To trochę tak, jakby ktoś narzekał, że kredyty z 10% wkładem własnym (poniżej rekomendacji KNF) są droższe od tych 20% albo na to, że jakim prawem klienci ze słabym scoringiem nie dostają równie dobrych warunków, co ci z wysokim

Kredyty są dla bogatych ludzi ze stabilną sytuacją i tyle - chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.
Udzielanie kredytu ludziom biednym to po prostu dużo większe ryzyko, że tej kasy nie oddadzą, więc wcale nie dziwi mnie, że banki stawiają wyższą poprzeczkę niepewnym klientom.
Nikt nikogo do brania kredytu nie zmusza, jeśli więc ktoś jest tak napalony na bankowy hajs, że i tak podpisze umowę z bankiem niezależnie od oferowanych warunków, to IMO wina tego klienta, a nie banku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 09:29   #595
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Przecież nie pisałam nic o banku Pekao SA.

Naucz się czytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Dokładnie... To trochę tak, jakby ktoś narzekał, że kredyty z 10% wkładem własnym (poniżej rekomendacji KNF) są droższe od tych 20% albo na to, że jakim prawem klienci ze słabym scoringiem nie dostają równie dobrych warunków, co ci z wysokim

Kredyty są dla bogatych ludzi ze stabilną sytuacją i tyle - chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę.
Udzielanie kredytu ludziom biednym to po prostu dużo większe ryzyko, że tej kasy nie oddadzą, więc wcale nie dziwi mnie, że banki stawiają wyższą poprzeczkę niepewnym klientom.
Nikt nikogo do brania kredytu nie zmusza, jeśli więc ktoś jest tak napalony na bankowy hajs, że i tak podpisze umowę z bankiem niezależnie od oferowanych warunków, to IMO wina tego klienta, a nie banku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdaje się że ING miał być taki super, bo dający "lepsze" oferty. Ergo, zwykły Kowalski dostanie w ING to czego nie dostanie np w Pekao i na lepszych warunkach.

Kredyt z 95% wkładem własnym to i ja chętnie dam. I na lepszych warunkach niż bank za kredyt z zerowym wkładem.
Tylko co to ma do rzeczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 10:14   #596
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Zdaje się że ING miał być taki super, bo dający "lepsze" oferty. Ergo, zwykły Kowalski dostanie w ING to czego nie dostanie np w Pekao i na lepszych warunkach.

Kredyt z 95% wkładem własnym to i ja chętnie dam. I na lepszych warunkach niż bank za kredyt z zerowym wkładem.
Tylko co to ma do rzeczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wcale nie musisz mieć 95% wkładu, by dostać kredyt ze standardowej oferty ING.

Na oferty pokoronawirusowe nie ma teraz co patrzeć, bo wiele banków zaczęło świrować i właśnie odrzucać wnioski ludzi z DG, nawet jak przed koronką normalnie takich kredytobiorców akceptowały czy żądać nawet 50% wkładu własnego, więc oferty przed i po wybuchu koronki są nieporównywalne.

Nie mam jednak pojęcia, dlaczego niby nie mogłeś wziąć kredytu bez nadpłat w ING, skoro oni normalnie wszystkim takie dają i wcale nie trzeba było spełniać nie wiadomo jakich warunków, by taki kredyt dostać.

Ja o te darmowe nadpłaty (w 2018 r.) pytałam jeszcze zanim w ogóle złożyłam wniosek o kredyt (czyli zanim sprawdzali w ogóle moją zdolność), więc to nie jest tak, że trzeba było spełniać jakiekolwiek warunki, by to mieć, tylko to była u nich standardowa praktyka.
Ofertę dostałam taką, jaka była podana na ich stronie do publicznej wiadomości wszystkich z tym jedynie wyjątkiem, że mi bez żadnych negocjacji obniżyli marżę o 0.05% za dobry scoring (szaleństwo xD).

Wg mnie to albo totalnie nie ogarnąłeś ich oferty, i teraz masz o to pretensje do wszystkich oprócz do siebie
Albo byłeś beznadziejnym, ryzykownym klientem i dlatego mogli odmówić ci standardowej oferty.

20% wkładu własnego to wcale nie jest dużo, ale wystarczająco, by dostać normalny kredyt... Tylko to musi być naprawdę 20% a nie, że wg opinii bankowego rzeczoznawcy nieruchomość jest warta więcej, więc nagle się okazuje, że wkład to tylko 18% czy mniej (zdarzają się takie sytuacje). Wtedy już dostajesz w ryj ubezpieczeniem od niskiego własnego wkładu własnego, więc faktycznie może być drogo - nie powinno to jednak wpłynąć akurat na bezpłatność nadpłat, bo to zależy akurat od polityki banku i nie słyszałam o tym, by dało się to negocjować.

Wg mnie skoro minimalny wkład własny bez dodatkowych kosztów wynosi 20%, to wg mnie rozsądnie jest uzbierać chociaż trochę więcej i już nie martwić się tym, że bank będzie miał jakieś dodatkowe wymagania, bo wnioskujesz o kredyt, na który ledwo cię stać. Tak samo ze zdolnością kredytową - można się kredytować pod korek i narzekać, że bank ciągle pyta o coś dodatkowego, a można po prostu wziąć mniejszy kredyt i nie być traktowanym jak klient drugiej kategorii oraz stresować się tym, czy w ogóle kredyt zostanie udzielony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Zdaje się że ING miał być taki super, bo dający "lepsze" oferty. Ergo, zwykły Kowalski dostanie w ING to czego nie dostanie np w Pekao i na lepszych warunkach.

Kredyt z 95% wkładem własnym to i ja chętnie dam. I na lepszych warunkach niż bank za kredyt z zerowym wkładem.
Tylko co to ma do rzeczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I PS. W Polsce kredyty z wkładem własnym do 20% stanowią zdecydowaną MNIEJSZOŚĆ. Wygooglaj sobie statystyki.

Mając 20% wkładu własnego nie jesteś "typowym" klientem, tylko takim biedniejszym, dlatego możesz mieć trudność z uzyskaniem kredytu na normalnych dla innych ludzi warunkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 10:28   #597
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Wcale nie musisz mieć 95% wkładu, by dostać kredyt ze standardowej oferty ING.

Na oferty pokoronawirusowe nie ma teraz co patrzeć, bo wiele banków zaczęło świrować i właśnie odrzucać wnioski ludzi z DG, nawet jak przed koronką normalnie takich kredytobiorców akceptowały czy żądać nawet 50% wkładu własnego, więc oferty przed i po wybuchu koronki są nieporównywalne.

Nie mam jednak pojęcia, dlaczego niby nie mogłeś wziąć kredytu bez nadpłat w ING, skoro oni normalnie wszystkim takie dają i wcale nie trzeba było spełniać nie wiadomo jakich warunków, by taki kredyt dostać.

Ja o te darmowe nadpłaty (w 2018 r.) pytałam jeszcze zanim w ogóle złożyłam wniosek o kredyt (czyli zanim sprawdzali w ogóle moją zdolność), więc to nie jest tak, że trzeba było spełniać jakiekolwiek warunki, by to mieć, tylko to była u nich standardowa praktyka.
Ofertę dostałam taką, jaka była podana na ich stronie do publicznej wiadomości wszystkich z tym jedynie wyjątkiem, że mi bez żadnych negocjacji obniżyli marżę o 0.05% za dobry scoring (szaleństwo xD).

Wg mnie to albo totalnie nie ogarnąłeś ich oferty, i teraz masz o to pretensje do wszystkich oprócz do siebie
Albo byłeś beznadziejnym, ryzykownym klientem i dlatego mogli odmówić ci standardowej oferty.

20% wkładu własnego to wcale nie jest dużo, ale wystarczająco, by dostać normalny kredyt... Tylko to musi być naprawdę 20% a nie, że wg opinii bankowego rzeczoznawcy nieruchomość jest warta więcej, więc nagle się okazuje, że wkład to tylko 18% czy mniej (zdarzają się takie sytuacje). Wtedy już dostajesz w ryj ubezpieczeniem od niskiego własnego wkładu własnego, więc faktycznie może być drogo - nie powinno to jednak wpłynąć akurat na bezpłatność nadpłat, bo to zależy akurat od polityki banku i nie słyszałam o tym, by dało się to negocjować.

Wg mnie skoro minimalny wkład własny bez dodatkowych kosztów wynosi 20%, to wg mnie rozsądnie jest uzbierać chociaż trochę więcej i już nie martwić się tym, że bank będzie miał jakieś dodatkowe wymagania, bo wnioskujesz o kredyt, na który ledwo cię stać. Tak samo ze zdolnością kredytową - można się kredytować pod korek i narzekać, że bank ciągle pyta o coś dodatkowego, a można po prostu wziąć mniejszy kredyt i nie być traktowanym jak klient drugiej kategorii oraz stresować się tym, czy w ogóle kredyt zostanie udzielony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

I PS. W Polsce kredyty z wkładem własnym do 20% stanowią zdecydowaną MNIEJSZOŚĆ. Wygooglaj sobie statystyki.

Mając 20% wkładu własnego nie jesteś "typowym" klientem, tylko takim biedniejszym, dlatego możesz mieć trudność z uzyskaniem kredytu na normalnych dla innych ludzi warunkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy ja pisałem ile chciałem wkładu własnego?
Poza tym ING to właśnie jeden z głupiej sprawdzających klientow. ING uwielbia biedne sformalizowane związki - małżeństwa na UoP.

W moim wypadku - singiel z własną działalnościa, rozliczający się z państwem w trochę niestandardowy sposób, ze zmiennymi dochodami jak to na działalności, ale z bogatą i bez zarzutu historia kredytową i licząc średnią dochodów wychodząca daleko ponad 20 kafli, to ING uznało, że z ogólnego profil im nie pasuję. Boki zrywać. Po prostu ich automat do weryfikacji uznał że widać branża IT to biedaki i wolą panią z biedronki na kasie. Taki to bank i takich klientów preferują.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:28 ---------- Poprzedni post napisano o 11:21 ----------

Wkład chciałem dać wyższy niż 20%. Nie wiem skąd to wzięłaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 10:44   #598
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Ile macie oszczędności?

Ciekawe, bo moi znajomi programiści na B2B bez problemu dostali kredyty hipoteczne w ing przed korona chwalili sobie, że były to najlepsze oferty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 10:49   #599
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Ile macie oszczędności?

Nie ma to jak budować oferty banku na jednym swoim przykładzie... Jeśli tak bardzo boli Cię, że płacisz prowizje od wcześniejszej spłaty w swoim banku, to przenieś kredyt.

Swoją drogą jak już jesteś tak drobiazgowy i zwracasz uwagę na to, że PEO i BHP to co innego, to zwróć uwagę, że ING i BH ING to też co innego. Tak, jest odrębny Bank Hipoteczny ING.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-29, 11:47   #600
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Ile macie oszczędności?

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ciekawe, bo moi znajomi programiści na B2B bez problemu dostali kredyty hipoteczne w ing przed korona chwalili sobie, że były to najlepsze oferty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widać muszą być kiepscy. Bo ING kocha właśnie tego typu wnioski. Mierne, ale ważne by stałe zarobki w PLN.
Bo zarobki w euro, a nie daj borze w CHF to już dla ING dramat. Bo PLN to najlepsza waluta świata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Więc ING postanowił liczyć że zarobki w euro i chf wynoszą 0 zł. I liczył tylko zarobki z dwóch wynajmowanych okazjonalnie na krótki termin mieszkań.
Oczywiście wzięli do tego pod uwagę skrupulatnie moje wszelkie finansowe zobowiązania.

ING to najgłupszy bank jaki spotkałem. I będę to powtarzać. Tam szansę na kredyt mają jedynie Grażyny i Sebki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-24 05:42:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.