Ciągłe bóle głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-31, 15:07   #1
klamar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 41

Ciągłe bóle głowy


Wyjechalam na ponad 3 miesiące do Grecji, po 2 miesiącach po prostu leżąc i odpoczywając zaczelam sie czuć słabo, nie miałam siły w rękach a po ok. 10/15 min było już okej jednak na następny dzień zaczęła boleć mnie głowa i boli az do dzisiaj. W ostatnim czasie przed pojawieniem się bólu unikalam slonca więc wykluczam to, że bóle były związane ze zmianą klimatu. po tygodniu kiedy ból nie ustepowal poszłam do tamtejszego lekarza i zamiast wysłać mnie na badania lekarz twierdził że to normalne i dostałam tabletki psychotropowe xanax. Ból glowy pojawiał sie ok. Po pol glodzinie po przebudzeniu i trwal az szłam spac. Do tej pory brałam różne tabletki nawet te najsilniejsze jednak nic nie pomaga nawet w najmniejszym stopniu. W Grecji stwierdzono u mnie arytmie serca ale AXA nie zdecydowalo zaplacic sie za zadne badania wiec do lekarza poszlam dopiero po powrocie do polski i dostalam tabletki na pobudzenie pracy serca a od neurologa tabletki na uspokojenie i na depresje ktore mam stosowac przez 3 miesiace na szczęście udalo mi sie zalatwic miejsce na oddziale nefrologi ale badali mi tylko serce, dostalam tabletki na arytmie i uslyszalam ze nie mam sie czym martwic. Ból glowy z czasem zaczyna sie nasilac, nie pomagaja mi zadne tabletki, zdarza mi sie plakac z bolu. Jestem juz tym tak zmeczona, robi mi sie slabo, nie mam sily w rekach, jest mi nie dobrze (zdarzyly sie wymioty). Ból po jakimś czasie zaczal sie przemieszczac najpierw w okolicy czola, teraz boli raz z przodu, raz z boku, raz z tylu. Nie umiem się na niczym skupić, śpię calymi dniami a moje cisnienie to glownie 92/70. Jestem juz tak bezradna i zmeczona chodzeniem po lekarzach i slyszeniem ze wszystko jest w porzadku, doradzcie mi co mam robic.. dodam ze mam 18 lat i bole głowy nigdy do tej pory sie nie zdarzaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 13:35   #2
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Cytat:
Napisane przez klamar Pokaż wiadomość
Wyjechalam na ponad 3 miesiące do Grecji, po 2 miesiącach po prostu leżąc i odpoczywając zaczelam sie czuć słabo, nie miałam siły w rękach a po ok. 10/15 min było już okej jednak na następny dzień zaczęła boleć mnie głowa i boli az do dzisiaj. W ostatnim czasie przed pojawieniem się bólu unikalam slonca więc wykluczam to, że bóle były związane ze zmianą klimatu. po tygodniu kiedy ból nie ustepowal poszłam do tamtejszego lekarza i zamiast wysłać mnie na badania lekarz twierdził że to normalne i dostałam tabletki psychotropowe xanax. Ból glowy pojawiał sie ok. Po pol glodzinie po przebudzeniu i trwal az szłam spac. Do tej pory brałam różne tabletki nawet te najsilniejsze jednak nic nie pomaga nawet w najmniejszym stopniu. W Grecji stwierdzono u mnie arytmie serca ale AXA nie zdecydowalo zaplacic sie za zadne badania wiec do lekarza poszlam dopiero po powrocie do polski i dostalam tabletki na pobudzenie pracy serca a od neurologa tabletki na uspokojenie i na depresje ktore mam stosowac przez 3 miesiace na szczęście udalo mi sie zalatwic miejsce na oddziale nefrologi ale badali mi tylko serce, dostalam tabletki na arytmie i uslyszalam ze nie mam sie czym martwic. Ból glowy z czasem zaczyna sie nasilac, nie pomagaja mi zadne tabletki, zdarza mi sie plakac z bolu. Jestem juz tym tak zmeczona, robi mi sie slabo, nie mam sily w rekach, jest mi nie dobrze (zdarzyly sie wymioty). Ból po jakimś czasie zaczal sie przemieszczac najpierw w okolicy czola, teraz boli raz z przodu, raz z boku, raz z tylu. Nie umiem się na niczym skupić, śpię calymi dniami a moje cisnienie to glownie 92/70. Jestem juz tak bezradna i zmeczona chodzeniem po lekarzach i slyszeniem ze wszystko jest w porzadku, doradzcie mi co mam robic.. dodam ze mam 18 lat i bole głowy nigdy do tej pory sie nie zdarzaly

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bierzesz tabletki antykoncepcyjne? Masz w rodzinie przypadki zakrzepicy? Te wszystkie objawy moga swiadczyc o zakrzepie w mozgu. Radze jak najszyciej to zbadac. Zakrzep moze skutkowac smiercia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 14:34   #3
klamar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 41
Dot.: Ciągłe bóle głowy

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7844970 1]Bierzesz tabletki antykoncepcyjne? Masz w rodzinie przypadki zakrzepicy? Te wszystkie objawy moga swiadczyc o zakrzepie w mozgu. Radze jak najszyciej to zbadac. Zakrzep moze skutkowac smiercia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak stosuje antykoncepcje od ok pol roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
klamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 14:37   #4
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Cytat:
Napisane przez klamar Pokaż wiadomość
Tak stosuje antykoncepcje od ok pol roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To radze odstawic teraz, antykoncepcja hormonalna moze prowadzic do zakrzepicy. I marsz do lekarza na tomografie

Mialas robione badania na d-dimery i APTT przed braniem i w czasie brania tabletek?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-11-01 o 15:14
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 18:19   #5
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Ja również mam pewien problem dotyczący głowy, nie chcę zakładać nowego wątku więc może ktoś tu zajrzy i mi pomoże.

Od jakiegoś czasu obserwuje u siebie zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle głowy i uczucie gorąca w głowie (nie mam gorączki). Trwa to myślę tak ok miesiąca. Teraz w okresie świąt zauważyłam, że wypadają mi przedmioty z rąk (stłukłam kubek, czajnik i szklany pojemnik). Nie jestem zdenerwowana, nie mam w życiu jakiś nadzwyczajnych stresów. Po Nowym Roku wybieram się do lekarza ale może ktoś z was miał coś podobnego?
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-31, 22:34   #6
MeegZed
Przyczajenie
 
Avatar MeegZed
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Po powrocie z wakacji strasznie mnie bolała głowa, można powiedzieć, że dzień w dzień. Poszłam do lekarza i byłam w szoku, bo lekarz stwierdził, że... mogę mieć w sobie jakiegoś pasożyta! Nie wiedziałam co zrobić, najpierw nie dowierzałam, bo niby jak, ale później zaczęłam działać. Przeszukałam internet w poszukiwaniu porad jak pozbyć się pasożytów i znalazłam porady: http://www.zdrowie-rodziny.pl/porady-zdrowotne/pozbyc-sie-pasozytow/] może dziewczyny i Wam się przydadzą, bo Wasze bóle głowy wyglądają podobnie jak moje.
MeegZed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 09:28   #7
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Podobnie jak Twoje? Czyli jak? Bo nie napisałaś.
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-02, 19:21   #8
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Cytat:
Napisane przez lola_lola_lola Pokaż wiadomość
Ja również mam pewien problem dotyczący głowy, nie chcę zakładać nowego wątku więc może ktoś tu zajrzy i mi pomoże.

Od jakiegoś czasu obserwuje u siebie zawroty głowy, problemy z równowagą, bóle głowy i uczucie gorąca w głowie (nie mam gorączki). Trwa to myślę tak ok miesiąca. Teraz w okresie świąt zauważyłam, że wypadają mi przedmioty z rąk (stłukłam kubek, czajnik i szklany pojemnik). Nie jestem zdenerwowana, nie mam w życiu jakiś nadzwyczajnych stresów. Po Nowym Roku wybieram się do lekarza ale może ktoś z was miał coś podobnego?

lekarz->skierowanie na tomografię->tomografia,
i sprawa będzie jasna. Bo objawy które opisujesz nie brzmią zbyt przyjemnie.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 20:12   #9
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Dziewczyny, nic na własną rękę.
Ból głowy to przede wszytkim tomografia by wykluczyć wszelkie tętniaki, zakrzepy, guzki i itd.
Potem badania toksykologiczne na pasożyty (kał, mocz, krew).
Potem, jak jesteście przy kasie badania alergologiczne a jak nie - weryfikacja wszystkiego: czy w bliskim czasie (do 1-2 miesięcy wstecz zanim pojawił się ból głowy) nie było jakiś zmian w życiu codziennym - np. nowy samochód, nowa klima w aucie/w pracy, wymiana dywanu, mebli, bielizny, zmiana chemii do prania, czyszczenia domu, szampon, mydło? Czy może coś w żywieniu się zmieniło? Może dostawca wody zmienił sposób oczyszczania wody? Może wprowadziłyście jakiś nowy produkt do diety? Może zminił się wasz chleb? Moze warto zrobić diete oczyszczającą a najlepiej - kilkudniową głodówkę w celu detoksykacj? Może śpicie z głową "przy kablach" które są przy łóżku? Moze coś was ugryzło?
Pytań jest jeszcze więcej, ale te wg mnie są najbardziej podstawowe. Oczywiście lekarz, tomografia, morfologia, badania kału są najważniejsze
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 09:50   #10
KaskaTurkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 8
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Bardzo Ci wspólczuje... a na czym śpisz? Mi pomogła poduszka ortopedyczna, miałam bóle szyi i głowy. Wszystko mineło jak zaczełam spać na dopasowanej poduszce
KaskaTurkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 11:45   #11
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Warto zrobić tomograf. Jednak często takie rzeczy mogą mieć wiele, na pozór kompletnie nieprzewidywalnych przyczyn. Jak właśnie na przykład napięcie w kręgosłupie. Mnie bolała głowa od psującego się wzroku...
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 22:08   #12
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Cytat:
Napisane przez MeegZed Pokaż wiadomość
Po powrocie z wakacji strasznie mnie bolała głowa, można powiedzieć, że dzień w dzień. Poszłam do lekarza i byłam w szoku, bo lekarz stwierdził, że... mogę mieć w sobie jakiegoś pasożyta! Nie wiedziałam co zrobić, najpierw nie dowierzałam, bo niby jak, ale później zaczęłam działać. Przeszukałam internet w poszukiwaniu porad jak pozbyć się pasożytów i znalazłam porady: http://www.zdrowie-rodziny.pl/porady-zdrowotne/pozbyc-sie-pasozytow/] może dziewczyny i Wam się przydadzą, bo Wasze bóle głowy wyglądają podobnie jak moje.
To mogą być objawy guza mózgu
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-14, 09:40   #13
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Ja byl nie szla tak daleko. Mowisz ze wrocilas z wakacji. Moze po prostu jestes odwodniona? Ile wody pijesz?
A jesli to pasozyt to co lekarz przepisal? Sa leki na pasozyty wiec powinien ci cos dac.
Mozesz tez miec pierwsjze objawy cukrzycy.
Ale serio nie martw sie na zapas. To moze byc cos zupelnie niepowaznego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 17:03   #14
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Dziewczyny, jestem załamana. Od roku co jakiś czas (niestety dość nieregularnie) mam mocne, obręczowe bóle głowy. Towarzyszą im mdłości, wymioty, światłowstręt, kręci mi się w głowie jakbym była na karuzeli, mam problemy z koncentracją, a do tego przy mocnych bólach mam szybki i nierówny oddech. Lekarka rodzinna dała mi skierowanie do neurologa, na wizytę czekałam ponad 2 miesiące. I co? I nic konkretnego się nie dowiedziałam. Na mdłości mam brać tabletki do ssania na regulację trawienia, pisać w kalendarzu kiedy występują ataki i ile trwają i kontrola za pół roku.
Problem w tym, że te dziwne ''migreny'' sprawiają, że niemożliwa jest dla mnie praca, nauka, normalne funkcjonowanie. Mam dość martwienia się ludzi dookoła co mi jest. Zwykłe przeciwbólowe środki tylko tłumią ból, ale oczywiście go nie wyeliminują ani nie wyleczą. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Co mi jest? Czy zapisać się do lekarza prywatnie? Nie mam już siły.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-17, 17:13   #15
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem załamana. Od roku co jakiś czas (niestety dość nieregularnie) mam mocne, obręczowe bóle głowy. Towarzyszą im mdłości, wymioty, światłowstręt, kręci mi się w głowie jakbym była na karuzeli, mam problemy z koncentracją, a do tego przy mocnych bólach mam szybki i nierówny oddech. Lekarka rodzinna dała mi skierowanie do neurologa, na wizytę czekałam ponad 2 miesiące. I co? I nic konkretnego się nie dowiedziałam. Na mdłości mam brać tabletki do ssania na regulację trawienia, pisać w kalendarzu kiedy występują ataki i ile trwają i kontrola za pół roku.
Problem w tym, że te dziwne ''migreny'' sprawiają, że niemożliwa jest dla mnie praca, nauka, normalne funkcjonowanie. Mam dość martwienia się ludzi dookoła co mi jest. Zwykłe przeciwbólowe środki tylko tłumią ból, ale oczywiście go nie wyeliminują ani nie wyleczą. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Co mi jest? Czy zapisać się do lekarza prywatnie? Nie mam już siły.
Jeżeli badania neurologiczne nie wykazały odchyleń to radzę sprawdzić stan kręgosłupa szyjnego ew. zgryzu i stawu skroniowo - żuchwowego. Kiedy występują te bóle, czy jest coś co ci na to pomaga, oprócz tabletek?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 17:17   #16
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jeżeli badania neurologiczne nie wykazały odchyleń to radzę sprawdzić stan kręgosłupa szyjnego ew. zgryzu i stawu skroniowo - żuchwowego. Kiedy występują te bóle, czy jest coś co ci na to pomaga, oprócz tabletek?
A czy wada zgryzu może powodować bóle głowy? Mam tyłozgryz (niedoleczony za dzieciaka - długa historia) ale nigdy wcześniej nie miałam takich ataków bólu jak przez ostatni rok.
Pomaga mi zimny okład i odpoczynek w cichym, ciemnym miejscu. Problem, że nie zawsze mam taką możliwość.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 17:30   #17
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
A czy wada zgryzu może powodować bóle głowy? Mam tyłozgryz (niedoleczony za dzieciaka - długa historia) ale nigdy wcześniej nie miałam takich ataków bólu jak przez ostatni rok.
Pomaga mi zimny okład i odpoczynek w cichym, ciemnym miejscu. Problem, że nie zawsze mam taką możliwość.
Niestety zły zgryz może wywoływać migreny, ewentualnie pogarszać ten stan mogą dolne ósemki.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...ren_36221.html
Ale przyczyn może być wiele, jeżeli zażywasz tabl. antykoncepcyjne, cierpisz na zaburzenia hormonalne to również one mogą wywoływać migreny.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 19:21   #18
klamar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 41
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Poszlam prywanie do neurologa tam dostalam skierowanie na tomograf jednak nie stac mnie nq to badanie a nie mam zbytnio czasu zeby pojsc poprosic na nfz ze wzgledu na szkole... jednak co dziwne z dnia na dzien glowa przestala mnie bolec i i tak uwazam ze trzeba to wyjasnic bo bol pojawil sie z dnia na dzien utrzymywal sie przez tyle miesiecy i nagle przestalo? Nie ukrywam ze jestem kaleka i tym razem pojawil sie problem z kregoslupem 😶
klamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 11:38   #19
esmeraldakos
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 44
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Najlepiej jest to zaraz zbadać. W sumie jeżeli chodzi o ból głowy to nigdy nie wiadomo, co to może być. Warto wykluczyć guzy... Może to tylko tymczasowa przypadłość, tego życzę.
esmeraldakos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 07:30   #20
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Wizyta u dobrego specjalisty, postawienie odpowiedniej diagnozy. Sama długo walczyłam z bólem głowy ale trafiłam do doktor Nowaczewskiej, która bardzo mi pomogła.
__________________
Nie ma dzieci - są ludzie , ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Zachęcam do przekazania 1% dla FSM - https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 11:05   #21
Naatii9
Przyczajenie
 
Avatar Naatii9
 
Zarejestrowany: 2018-01
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiadomości: 3
Dot.: Ciągłe bóle głowy

Branie psychotropów bez stwierdzenia diagnozy przez psychiatrę to nie jest dobry pomysł, tymbardziej jeśli nie masz obniżonego nastroju.
Jeżeli bierzesz jakieś inne stałe leki jak antykoncepcja to radzę je odstawić. Tabletki często mogą źle wpływać na zdrowie i nie wszystkim kobietom służą. Lekarze przepisują pacjentom za dużo leków zanim zbadają objawy, dlatego staraj się nie zgadzać na nie jeśli nie wiedzą co Ci dolega, bo tylko dojdą Ci dodatkowe objawy
__________________
Zawsze na świecie ktoś na kogoś czeka.
Paulo Coelho
Naatii9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-30 12:05:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.