Ryanair -lot, zgoda rodziców że ich syn bedzie lecil pod moja opieka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-03, 23:49   #1
olivia25
Przyczajenie
 
Avatar olivia25
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2

Ryanair -lot, zgoda rodziców że ich syn bedzie lecil pod moja opieka?


witam

mam pytanko....a mianowicie w marcu przylatuje do mnie chrzesniak na miesiac w odwiedzinki ma 6 lat (przyleci z nim jego mama,ale ona wraca po paru dniach,a on zostaje ze mna) pod koniec marca wraz ze mna i moim synkiem lecimy do Polski i czy w takiej sytuacji musze miec jakas zgode pisemna od jego rodzicow,ze w danym dniu ich syn bedzie lecil pod moja opieka????moze ktos z Was byl w podobnej sytuacji i moze udzielic mi kilka porad?byla bym bardzo wdziecznapozdrawiam
olivia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 07:43   #2
BachaTH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 314
Dot.: -Ryanair -lot

To ja od razu spytam tu bo miałam robić nowy wątek ale nie ma sensu bo prawie o tym samym, mam nadzieję, że autorka wątku nie będzie zła.
Czy żeby wyjechać za granicę w wieku 15 lat potrzebna jest zgoda obojga rodziców czy wystarczy jednego?
BachaTH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 12:34   #3
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: -Ryanair -lot

Podsylam wam linka do artykulu - sama nie bylam w takiej sytuacji
http://www.fly4free.pl/latanie-z-dzi...-wizz-air-lot/
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 15:35   #4
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez olivia25 Pokaż wiadomość
witam

mam pytanko....a mianowicie w marcu przylatuje do mnie chrzesniak na miesiac w odwiedzinki ma 6 lat (przyleci z nim jego mama,ale ona wraca po paru dniach,a on zostaje ze mna) pod koniec marca wraz ze mna i moim synkiem lecimy do Polski i czy w takiej sytuacji musze miec jakas zgode pisemna od jego rodzicow,ze w danym dniu ich syn bedzie lecil pod moja opieka????moze ktos z Was byl w podobnej sytuacji i moze udzielic mi kilka porad?byla bym bardzo wdziecznapozdrawiam

Trzeba mieć z tego co wiem pozwolenie rodziców potwierdzone notarialnie i to w języku angielskim.
Nam wystarczyło - tylko że podróżowaliśmy samochodem a nie samolotem.
dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 18:22   #5
Praan
Wtajemniczenie
 
Avatar Praan
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 2 024
Dot.: -Ryanair -lot

Też się podczepię bo mam problem z liniami :P
W niedzielę rezerwowałam lot, dostałam nr rezerwacji. Ale maila z potwierdzeniem brak - wyczytałam, że to norma i chciałam się zalogować na ich stronie.
I mimo, że wpisywałam poprawne dane to mam taki komunikat:
Cytat:
The details you entered in order to retrieve your reservation did not match those on record
Please verify the information is correct and try again.
co robić?
__________________
jesteś nikim i będziesz nikim dotąd,
dopóki choć raz pracując nad sobą, nie upadniesz omdlały ze zmęczenia.
Praan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 14:26   #6
dusia81
Raczkowanie
 
Avatar dusia81
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 394
GG do dusia81
Dot.: -Ryanair -lot

Mój brat wraca w piątek Ryanairem z UK - mam nadzieje ze szczęśliwie
dusia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:52   #7
mOnisia1749
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: -Ryanair -lot

ja mam pytanie dotyczące trochę innego tematu.. mam nadzieję że nikt się nie obrazi że zadaję je w tym temacie
a mianowicie orientuje się może ktoś gdzie mogę dostać torebkę przeźroczystą ( nie wiem jak to dokładnie nazwać) na płyny, kremy itp do bagażu podręcznego?
mOnisia1749 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 21:05   #8
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: -Ryanair -lot

Niepotrzebna jest zadna zgoda rodzicow, zeby dziecko lecialo z kims obcym.
Musi oczywiscie miec wazny paszport.
I na lotnisku sprawdzaja z kim leci.
A te woreczki sa chyba w takich automatach do kupienia. Juz teraz nie pamietam. W kazdym
razie na pewno mozna kupic.

Ale, jak tak teraz mysle, to przeciez mozna wywiezc/uprowadzic obce dziecko.
Sama juz nie wiem.

Edytowane przez elaj
Czas edycji: 2011-04-13 o 21:10
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:04   #9
missoni
Raczkowanie
 
Avatar missoni
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 198
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez elaj Pokaż wiadomość
Niepotrzebna jest zadna zgoda rodzicow, zeby dziecko lecialo z kims obcym.
Musi oczywiscie miec wazny paszport.
I na lotnisku sprawdzaja z kim leci.
A te woreczki sa chyba w takich automatach do kupienia. Juz teraz nie pamietam. W kazdym
razie na pewno mozna kupic.

Ale, jak tak teraz mysle, to przeciez mozna wywiezc/uprowadzic obce dziecko.
Sama juz nie wiem.
Nie byłabym taka pewna, mojej ciote robili problemy na lotnisku jak chciała ze swoją córką lecieć do Polski w odwiedziny, bo córka ma naziwsko po ojcu, a ciotka swoje.
__________________
blame it upon a rush of blood to the head.
missoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 17:48   #10
elaj
Raczkowanie
 
Avatar elaj
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 285
Dot.: -Ryanair -lot

To juz jest bzdura.
Jezeli jeden z rodzicow wyraza zgode pisemna na wyrobienie paszportu, to tym samym wyraza zgode na wyjazd swojego dziecka za granice.
Takie sa przepisy.
elaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 22:44   #11
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez BachaTH Pokaż wiadomość
To ja od razu spytam tu bo miałam robić nowy wątek ale nie ma sensu bo prawie o tym samym, mam nadzieję, że autorka wątku nie będzie zła.
Czy żeby wyjechać za granicę w wieku 15 lat potrzebna jest zgoda obojga rodziców czy wystarczy jednego?

A dlaczego nie napiszesz maila do Ryanaira? Przecież to najłatwiejszy sposób by się dowiedzieć, i informacje najpewniejsze otrzymasz.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 19:54   #12
Abradaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: -Ryanair -lot

Hej,
Aby nie tworzyć drugiego tematu dotyczącego tej ligi lotniczej, zadam tutaj moje pytanie:
W przyszłym tyg. wylatuje z Edynburga do Poznania. Boję się o bagaż podręczny, ponieważ jest o kilka cm większy i może o 2/3 kg cięższy. Czy ktoś z Was wie, czy na tym lotnisku sprawdzają wymiary rygorystycznie?
Z Poznania nie było problemu, chociaż miałam mnóstwo mięsa dla brata.
Abradaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 20:41   #13
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez Abradaa Pokaż wiadomość
Hej,
Aby nie tworzyć drugiego tematu dotyczącego tej ligi lotniczej, zadam tutaj moje pytanie:
W przyszłym tyg. wylatuje z Edynburga do Poznania. Boję się o bagaż podręczny, ponieważ jest o kilka cm większy i może o 2/3 kg cięższy. Czy ktoś z Was wie, czy na tym lotnisku sprawdzają wymiary rygorystycznie?
Z Poznania nie było problemu, chociaż miałam mnóstwo mięsa dla brata.
Z tego co ostatnio zauważyłam, wszystkie większe walizki i torby są ważone przed przejściem przez bramki.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 22:49   #14
Abradaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: -Ryanair -lot

Moja torba jest miękka, więc mogę ją upchnąć, jednak jej waga może mieć między 12, a 13 kg...;( z tego powodu strasznie się denerwuje... w ktorym momencie torby mogą być ważone?
Abradaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 22:20   #15
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez Abradaa Pokaż wiadomość
Moja torba jest miękka, więc mogę ją upchnąć, jednak jej waga może mieć między 12, a 13 kg...;( z tego powodu strasznie się denerwuje... w ktorym momencie torby mogą być ważone?
Przed opuszczeniem hali odlotów zanim wsiada sie do samolotu.
Ja bym nie ryzykowala
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 10:15   #16
Abradaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: -Ryanair -lot

Nie polecam nikomu lotu tą linią.
Przeszłam przez dwa okienka i przed wejściem do samolotu sprawdzono wymiary. Wcześniej razem z bratem sprawdziłam torbę i weszła. Tym razem miałam problem, bo książka, którą dopiero co włożyłam, źle się ułożyła. Stiuardesa zaczęła po ang się drzeć, że jest za duża i mam zapłacić. Więc poprawiłam książkę i bez problemu weszła. Było jeszcze dużo miejsca, ale ta i tak kazała mi zapłacić.
Pieniędzy nie miałam, bo zostawiłam u brata, bo miał mi na gwiazdke w zł przywieść, więc się pytam, czy mogę zapłacić, jak przylecimy. Powiedziała, że nie. No więc, chyba bym nadal siedziała i kwiczała w Edynburgu, gdyby nie Pan, który pożyczył mi tą kwotę. Mama oczywiście odrazu po przylocie, pieniądze mu oddała.

Jestem wściekła, bo moja torba spełniała wszystkie normy, a i tak musiałam płacić. (Nie ważyli jej, ale co prawda była cięższa o 1,5 kg.)
Po przylocie, zobaczyłam babkę, która wyjęła dwa razy większą torbę od mojej, wypełnioną po brzegi. Czy to jest sprawiedliwość? Ja musiałam płacić, chociaż torba bez problemu się zmieściła, a babka na luzie przeszła z tobą, którą miała na plecach (od jej dołu tyłka, do 20 cm nad głową wystawała).

Nigdy więcej tymi liniami nie polecę i Wam radzę zrobić to samo. Co prawda może i lot jest tani, ale próbują wyciągnąć kasę na każdym kroku od każdego.
Abradaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 11:38   #17
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez Abradaa Pokaż wiadomość


Nigdy więcej tymi liniami nie polecę i Wam radzę zrobić to samo. Co prawda może i lot jest tani, ale próbują wyciągnąć kasę na każdym kroku od każdego.
Nie uogólniajmy Może Tobie zdarzyła się taka nieprzyjemna sytuacja , ale na pewno nie jest tak że próbują a każdym kroku wyciągnąć kasę od ludzi. Mi się to nie zdarzyło , znajomym też nie.
A tak poza tym ja bym się kłóciła z tą zapłatą skoro wymiary były prawidłowe. Nie miałaś prawa płacić . No chyba ,żeby Ci zważyli to już gorzej
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 21:12   #18
annavolante
Przyczajenie
 
Avatar annavolante
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez Abradaa Pokaż wiadomość
Nigdy więcej tymi liniami nie polecę i Wam radzę zrobić to samo. Co prawda może i lot jest tani, ale próbują wyciągnąć kasę na każdym kroku od każdego.
Ja bym się kłóciła... Raz to zresztą zrobiłam. Włożyłam do torby kurtkę (na lotnisku było gorąco, ale w Polsce było zimo - wracałam z Włoch) Torba przez to była wypchana i jakieś pół kilograma za ciężka.
Pani zaczęła na mnie krzyczeć po włosku i wymyślać mi. Na szczęście leciałam z mężem, który wyciągnął kurtę i pomógł mi ją włożyć a potem silnym głosem zrugał Panią z góry na dół i kazał teraz mierzyć torbę.

Od tego czasu uważam bardzo by przed samą bramką założyć kurtkę na siebie i latam z plecakiem - nie widać go wtedy za bardzo nawet jak jest troszkę cięższy.
__________________
Tu często zaglądam jak szukam inspiracji na nową podróż: Lotnicze Podróże

A oto moje najmłodsze dziecko:
Czas Mam
annavolante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-26, 15:24   #19
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez Abradaa Pokaż wiadomość
Nie polecam nikomu lotu tą linią.
Przeszłam przez dwa okienka i przed wejściem do samolotu sprawdzono wymiary. Wcześniej razem z bratem sprawdziłam torbę i weszła. Tym razem miałam problem, bo książka, którą dopiero co włożyłam, źle się ułożyła. Stiuardesa zaczęła po ang się drzeć, że jest za duża i mam zapłacić. Więc poprawiłam książkę i bez problemu weszła. Było jeszcze dużo miejsca, ale ta i tak kazała mi zapłacić.
Pieniędzy nie miałam, bo zostawiłam u brata, bo miał mi na gwiazdke w zł przywieść, więc się pytam, czy mogę zapłacić, jak przylecimy. Powiedziała, że nie. No więc, chyba bym nadal siedziała i kwiczała w Edynburgu, gdyby nie Pan, który pożyczył mi tą kwotę. Mama oczywiście odrazu po przylocie, pieniądze mu oddała.

Jestem wściekła, bo moja torba spełniała wszystkie normy, a i tak musiałam płacić. (Nie ważyli jej, ale co prawda była cięższa o 1,5 kg.)
Po przylocie, zobaczyłam babkę, która wyjęła dwa razy większą torbę od mojej, wypełnioną po brzegi. Czy to jest sprawiedliwość? Ja musiałam płacić, chociaż torba bez problemu się zmieściła, a babka na luzie przeszła z tobą, którą miała na plecach (od jej dołu tyłka, do 20 cm nad głową wystawała).

Nigdy więcej tymi liniami nie polecę i Wam radzę zrobić to samo. Co prawda może i lot jest tani, ale próbują wyciągnąć kasę na każdym kroku od każdego.
Nie polecasz nikomu lotu tą linią dlaczego?
bo nie zastosowałaś się do zawartej z linią umowy co do przewozu bagażu?
bo twoja "torba spełniała wszystkie normy" jakie kolor, marka? bo wymiar i waga były przekroczone.
bo dołożyłaś książkę i nagle bagaż nie spełniał wymogów? to co to encyklopedia 12-tomowa była?
bo nie miałaś przy sobie pieniędzy i chciałaś zapłacić "potem"?
bo inna osoba miała ogromną torbę i nie płaciła? Proszę pani! Proszę pani! bo ona nie ma też zadania! I wczoraj też nie miała!

Cyrk
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-26, 17:19   #20
Abradaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 15
Dot.: -Ryanair -lot

Nie zastosowałam się? Wagi nie sprawdzano, więc o co chodzi? Wymiar był odpowiedni i jak się okazało, był po zmierzeniu dokładnie taki, jaki być powinien, więc z jakiej racji płaciłam 40 funtów?
Nawet, gdyby był zważony, to płaciłabym 24 funty, a nie 40. Bo waga była większa o dokładnie 1, 97 kg.

Co do tego ma kolor i marka, bo nie rozumiem.

Książka miała dokładnie 815 stron i miała twardą okładkę. Więc nic dziwnego, że bez odpowiedniego włożenia się zaklinowała.

Nie rozumiem kolejnego zdania, napisanego przez Twoją Osobę. Nie mam pretensji o to, że chciałam zapłacić potem, tylko o to, że mimo, iż torba miała odpowiedni wymiar, musiałam płacić. Więc nie wiem po jaką ... wyskakujesz z "bo nie miałaś przy sobie pieniędzy i chciałaś zapłacić "potem"?".

Opis kobiety, która wyszła z o wiele większą torbą, był P R Z Y K Ł A D E M, ukazującym niesprawiedliwe traktowanie. Przeczytaj jeszcze raz co wcześniej napisałam, bo chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Kolejne argumenty na NIE?
Proszę bardzo:

- niemiła obsługa, która zamiast pomóc, tylko stresuje, wydzierając się na pasażera.

- w samolocie było pełno papruchów i jakiś śmieci. Rozumiem, że bilety są niby tanie (po doliczeniu kosztów, jakie wymyślają, przestają należeć do najtańszych lini), jednak bez przesady. Nie mam ochoty przez 2 godziny siedzieć na pokładzie brudnego i nie posprzątanego samolotu!

- ciągłe reklamy, a to zdrapek, perfumów, kosmetyków itp. Jezu, leciałam wieloma liniami. Począwszy od LOTu, a kończąc na Wizzair, który jest również tanią linią i nigdy nie spotkałam się z tak natrętnymi i denerwującymi reklamami.

- straszne niezorganizowanie, chaos i bałagan = tworząca się kolejka, która po 10 minutach w żadnym stopniu nie zmalała.

- naliczanie jakiś śmiesznych opłat.

- gdy leciałam wcześniej tą linią, zdenerwował mnie fakt, iż nie było wśród pracowników żadnej osoby, która mówiłaby po polsku, a przecież był to lot Poznań - Liverpool. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z czymś takim. W każdej innej lini, conajmniej jedna osoba mówiąca w języku polskim była, a tutaj? Ani widu ani słychu.

- w tym przypadku było inaczej. Po cyrku, gdy nadzierająca się na mnie pani, pracująca w obsłudze, zażądała zapłaty, okazało się, że jest pracownica - polka, która przyglądała się z perfidnym uśmieszkiem z boku. Gdy widzi, że ktoś nie może dogadać się z walniętą babą, to chyba powinna włączyć się do b. głośnego monologu i zrobić wszystko, aby pasażer, który zapłacił za lot, był potraktowany w dobry, a przynajmniej przyzwoity sposób.
Abradaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 20:37   #21
luii
Zadomowienie
 
Avatar luii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ie
Wiadomości: 1 102
RYANAIR zmiana nazwiska

Zarezerwowałąm mamie bilet w Ryanair i przez pomyłkę wpisałam złe nazwisko.... (zmieniła je jakiś czas temu na swoje rodowe)

Koszt zmiany to 462zł wiecej niż wart jest bilet.
Czy ktoś z was miał taki problem i udało sie to jakoś obejsć bez płacenia tak holendarnych kwot?

Termin lotu jest za miesiac a odprawa on line jeszcze nie dokonana.

Bede wdzieczna za info..
__________________
[*] 18.08.2010



http://www.kochamylaure.pl/
luii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:24   #22
trzyfuntylnu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 59
Dot.: RYANAIR zmiana nazwiska

Po pierwsze sprawdź paszport mamy (zależy ile to jest "jakiś czas temu"). Może tam jest właściwe nazwisko. W ryanie można odprawić się na ten dokument...
trzyfuntylnu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 18:46   #23
Tinkerbell_
Raczkowanie
 
Avatar Tinkerbell_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: ***Nibylandia***
Wiadomości: 195
Dot.: -Ryanair -lot

Witam
Mam pytanie odnośnie kupna biletu w liniach Ryanair
Pierwszy raz kupuje bilet i chciałabym sie zapytać jakie opłaty za bilet zostaną doliczone do ceny, która wyświetla mi sie na stronie internetowej, czy sa w niej zawarte już opłaty lotniskowe? Chodzi o lot z Londynu do Polski i z powrotem
Tinkerbell_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 16:25   #24
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: -Ryanair -lot

do ceny pokazanej na poczatku< tam pisze ze tax i oplata lotniskowa wliczona) doliczaja oplate za bagaz, 2 funty oplaty jakiejstam, i 12 za kazdy bilet
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 21:46   #25
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: -Ryanair -lot

dziewczyny, jak jest z kontrol bagażu podręcznego u tego przewoźnika? Moja walizka ma wymiary 58x35x23 a można mieć 55x40x20 - czy często wsadzają te walizki do ramy? Będę jechać z Paryża
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 21:50   #26
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: -Ryanair -lot

powinnaś się zmieścić w tych wymiarach. Jeżeli trafisz na służbistę przy odprawie to będziesz zmuszona nadać ten bagaż jako rejestrowany, a to już spory koszt. Ja radzę zmieścić się w limitach. Bywały sytacje, że ktoś miał kilka cm przekroczony wymiar bo np kółka wystawały od małej walizeczki i juz był problem. Jeżeli natomiast masz w miarę "miękką" torbę to przecież jakoś wymiar może się zmniejszyc
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 22:19   #27
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: -Ryanair -lot

no właśnie nie jest miękka dlatego pytam, jak było jak wy leciałyście z podobnymi bagażami - tak naprawdę jak szukałam walizek na allegro to wszystkie wymiary wewnętrzne były po 1-2mm wyższe niż te zalecane...
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 23:22   #28
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: -Ryanair -lot

Lepiej mieć taką, która spełnia wymagania - t0 jest tak, że na 100 lotów mogło się udawać, ale za 101 już tak nie będzie. Mi osobiście na 2 loty tanimi liniami nikt nie sprawdzał bagażu, który ledwo się mieścił (mam minimalnie mniejszy plecak). Polecam jednak mieścić się w wymiarach. Słyszałam, że w Londynie są nieźli służbiści, osobiście nie leciałam, więc nie wiem.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 12:22   #29
Dagusiowa87
Rozeznanie
 
Avatar Dagusiowa87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Pd. Polska
Wiadomości: 586
Dot.: -Ryanair -lot

myślę jednak, że 2 mm nic nie robią
Dagusiowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-13, 12:42   #30
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: -Ryanair -lot

Cytat:
Napisane przez Dagusiowa87 Pokaż wiadomość
myślę jednak, że 2 mm nic nie robią
Jeśli bagaż nie wchodzi w kosz nawet o troszkę i trafi się na służbistę to robi. Nieraz ten temat był poruszany wśród dyskusji o lotach low-costowych i nie rozumiem, czemu wciąż nie rozumiecie, że naprawdę 2 mm robią różnicę..
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-25 07:02:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:55.