Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-14, 12:41   #1411
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wrzuciłam zdjecie mordki. Wlosy mam bardziej kręcone świeżo po myciu SSu chyba widoczne :P Brwi podkreślone kredka. Jakość niestety słaba :P
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 13:25   #1412
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wykupiłam dostęp do bloga Szkoła dam i tam też niektóre czytelniczki rozważają kwestię postarzania się klasycznymi ubraniami. Autorka bloga uważa, że należy po prostu zaakceptować fakt, że takie stylówki dodają powagi i że nie zawsze warto próbować się odmłodzić. No ale moim zdaniem jest różnica pomiędzy "chcę się odmłodzić" a "mam 36 lat a noszę się jak 60-latka".
E tam postarzają, wole sobie tłumaczyć, że ten styl jest po prostu bardziej elegancki, dodaje klasy, a w końcu nie mamy już po 18 lat, żeby tak kurczowo musieć trzymać się tej młodzieńczości Jasne, że można łatwo zrobić z siebie starą babę, ale jest tyle fajnych stylówek pod hasłem Modern SC, że da się ubrać zgodnie z Kibbe, nie robiąc z siebie jednocześnie pańci czy ciotki klotki.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem sama, czy nie pasują mi stylówki SC czy jestem uprzedzona do tego pańciowato-ciotko-klotkowatego stylu. Wydaje mi się, że lepiej mi z prostszych, mniej fantazyjnych i bardziej idących za liniami ciała górach
Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami, jesteś uprzedzona Z twoich wypowiedzi wynika, że strasznie Ci nie leży ten styl, czemu nie chcesz wyglądać i czuć się damulą?


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy słusznie mam wrażenie, że w sklepach zaczyna się pojawiać sporo kolorów dla wiosen?
Niekoniecznie dla ciepłych


Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Spójrz na zdjęcia z linków, nie uważam, żeby te stylizacje postarzały kobiety.
Fajne tylko czasem się zastanawiam, gdzie w tym chodzić oprócz pracy.



Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Lat 90. w modzie nie znoszę chyba najbardziej ze wszystkich, może dlatego, że wchodziłam wtedy w wiek nastoletni i dobrze pamiętam, jak wszyscy nosili te same bezkszałtne wory, bo nic innego po prostu nie było, a wyrażenie "galeria handlowa" jeszcze wtedy nie istniało. Nie pojmuję, że obecnie nastolatki i młode kobiety z własnej woli naciągają na tyłek mom jeans mając wybór wśród innych stylowo ciuchów i mogąc je ściągać z całego świata.
A mnie trochę tęskno za tamtą modą Każdy chodził w czym chciał lub miał, wydaje mi się, że ta powierzchowność nie była tak ważna. Ale fakt, też nie mogę się nadziwić nad fenomenem tych spodni.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 13:37   #1413
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Fajne tylko czasem się zastanawiam, gdzie w tym chodzić oprócz pracy.
Wszędzie.
Ja długość midi noszę do pracy, na spacery, zakupy, większe i mniejsze wyjścia ze znajomymi, na plażę. Dla mnie to jest długość uniwersalna prawie tak jak długość do kolan. Wszystko zalezy, jak się zestawi, jaki materiał spódnicy i jakie buty się do tego zaloży (inny efekt będzie ze szpilkami, a inny z tenisówkami)
Z mini czy maxi już się tak nie da, nie są tak uniwersalne.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 13:49   #1414
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
E tam postarzają, wole sobie tłumaczyć, że ten styl jest po prostu bardziej elegancki, dodaje klasy, a w końcu nie mamy już po 18 lat, żeby tak kurczowo musieć trzymać się tej młodzieńczości Jasne, że można łatwo zrobić z siebie starą babę, ale jest tyle fajnych stylówek pod hasłem Modern SC, że da się ubrać zgodnie z Kibbe, nie robiąc z siebie jednocześnie pańci czy ciotki klotki.
A ja mam wrażenie, że obsesja tej "młodzieńczości" w modzie to domena ostatnich lat. Kiedy ja chodziłam do liceum, to właściwie mody stricte "młodzieżowej" nie było. Większość ubierała się w fasony klasyczne bądź sportowe, kolory raczej stonowane i nosiła sportowe obuwie. Niewielka część hołdowała stylowi trochę a'la wczesna Doda (jednakże w wersji nie tak wulgarnej), podobnie niewielka część podkreślała swoje gusta muzyczne stylem subkulturowym, i tyle. Równie dobrze dorośli mogli ubrać na siebie klasyczne lub sportowe rzeczy i nie byłoby większej różnicy. Ja to w ogóle wcześnie zaczęłam mieć proporcje ciała dorosłej osoby, więc omijałam "młodzieżowe" rozmiarówki. Całe te estrawagancje, szaleństwo kolorystyczne, parcie na wizualne odmładzanie weszło dużo później.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-09-14 o 13:53
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 14:06   #1415
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

O, to ja uwielbiałam supermodelki, te nogi, te bary, były takie mięsiste i "dorodne"
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 14:23   #1416
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ale fakt, też nie mogę się nadziwić nad fenomenem tych spodni.
Mnie się podobają chętniej wciągnęłabym na tyłek niż rurki, ale niestety w luźny spodniach nie wyglądam za dobrze.
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Z mini czy maxi już się tak nie da, nie są tak uniwersalne.
Jak się chce to wszystko się da maxi też są uniwersalne zależnie od materiału i tego z czym się je zestawi. Tylko z mini trochę trudniej bo nie wszędzie taka długość jest na miejscu. Midi mi się mega podobają, ale w ciągu ostatnich 2-3 lat jak zwróciłam na nie uwagę to znalazłam tylko jedną w której dobrze wyglądam
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 14:34   #1417
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wszędzie.
Ja długość midi noszę do pracy, na spacery, zakupy, większe i mniejsze wyjścia ze znajomymi, na plażę. Dla mnie to jest długość uniwersalna prawie tak jak długość do kolan. Wszystko zalezy, jak się zestawi, jaki materiał spódnicy i jakie buty się do tego zaloży (inny efekt będzie ze szpilkami, a inny z tenisówkami)
Z mini czy maxi już się tak nie da, nie są tak uniwersalne.
Ja mogę nosić tylko długość midi i tylko w formie ołówkowej lub plisów, bardzo je lubię aczkolwiek takie stylówki ubieram tylko od święta. Nie wiem jakoś nie pasuje mi to (spódnice ogólnie) do stylu życia, może jestem po prostu zbyt wygodna, albo ciągle gdzieś tam z tyłu głowy mam kompleks umięśnionych łydek, więc spódnica w moim wykonaniu to tylko ze szpilkami i zrobiona na bóstwo Bardzo podobają mi się te stylówki sweter + spódnica, może uda mi się trochę przekonać do nich na sobie tej jesieni
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-14, 16:31   #1418
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Zgadzam się z wcześniejszymi opiniami, jesteś uprzedzona Z twoich wypowiedzi wynika, że strasznie Ci nie leży ten styl, czemu nie chcesz wyglądać i czuć się damulą?
Kilka czynników się na to składa. U mnie w domu raczej nie przykładało się uwagi do ogólnie pojętej mody i stylu, a ja długo byłam dość brzydkim dzieckiem jak i brzydką nastolatką i ostatnie co by mi wtedy przyszło do głowy to widzenie siebie jako "miss elegancji", jak to Greta Kredka nazywa SC. Dopiero gdzieś tak w okolicach 27. roku życia wyładniałam i zaczęłam się sobie podobać. Jednak to "brzydkie kaczątko" dalej we mnie tkwi. Do tego jestem niezdarą, ciągle mi coś leci z rąk, nie umiem się ładnie poruszać, więc też mi to nie jakoś nie pasuje do SC. Jak zaczęłam czytać o Kibbe, to od razu określiłam się jako D.


Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wszędzie.
Ja długość midi noszę do pracy, na spacery, zakupy, większe i mniejsze wyjścia ze znajomymi, na plażę. Dla mnie to jest długość uniwersalna prawie tak jak długość do kolan. Wszystko zalezy, jak się zestawi, jaki materiał spódnicy i jakie buty się do tego zaloży (inny efekt będzie ze szpilkami, a inny z tenisówkami)
Z mini czy maxi już się tak nie da, nie są tak uniwersalne.
Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Midi mi się mega podobają, ale w ciągu ostatnich 2-3 lat jak zwróciłam na nie uwagę to znalazłam tylko jedną w której dobrze wyglądam
A co z midi zimą? Do tego to tylko płaszcz tej samej długości albo trochę dłuższy? I wysokie kozaki? Mnie już telepie, jak zaczynam myśleć o zimowych okryciach. Ostatnio rzadko chodzę w spódnicach, bo rano już muszę zakładać płaszczyk, a nie mam ani jednego pasującego długością do spódnic przed kolano.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;85865320]A ja mam wrażenie, że obsesja tej "młodzieńczości" w modzie to domena ostatnich lat. Kiedy ja chodziłam do liceum, to właściwie mody stricte "młodzieżowej" nie było. Większość ubierała się w fasony klasyczne bądź sportowe, kolory raczej stonowane i nosiła sportowe obuwie. Niewielka część hołdowała stylowi trochę a'la wczesna Doda (jednakże w wersji nie tak wulgarnej), podobnie niewielka część podkreślała swoje gusta muzyczne stylem subkulturowym, i tyle. Równie dobrze dorośli mogli ubrać na siebie klasyczne lub sportowe rzeczy i nie byłoby większej różnicy. Ja to w ogóle wcześnie zaczęłam mieć proporcje ciała dorosłej osoby, więc omijałam "młodzieżowe" rozmiarówki. Całe te estrawagancje, szaleństwo kolorystyczne, parcie na wizualne odmładzanie weszło dużo później.[/QUOTE]


Tak, to prawda. Chociaż u nastolatek jest akurat odwrotnie, one się postarzają mocnymi makijażami i tymi często karykaturalnymi brwiami.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Taco, wydaje mi się, że słusznie się zdiagnozowałaś jako SN lub jako mieszanka Natural-Romantic.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 16:42   #1419
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Chimay - Ha, wiedziałam :P Dodatkowo mam szerokie naturalowe barki i duży romantyczny biust :P
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-14, 18:13   #1420
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość


Tak, to prawda. Chociaż u nastolatek jest akurat odwrotnie, one się postarzają mocnymi makijażami i tymi często karykaturalnymi brwiami.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Taco, wydaje mi się, że słusznie się zdiagnozowałaś jako SN lub jako mieszanka Natural-Romantic.
Ale to i tak raczej tylko w Internecie. Na ulicach jakoś nie widuję przesady w makijażu. Może częściej dziewczyny używają szminek w mocnych kolorach, ale, co ciekawe, wybierają kolory które im pasują (to mi się akurat podoba). Np. jakiś czas temu widziałam blondynkę w ładnej sepiowej matowej pomadce. Był to jedyny wyraźny akcent w jej makijażu, oczy miała podkreślone delikatnie, i nie miała Instabrwi

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-09-14 o 18:16
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 00:39   #1421
coloredlights_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Hej. Ja tutaj z pytaniem o "złagodzenie" wyglądu i nadanie mu delikatności, subtelności. Podobają mi się takie delikatne dziewczyny, np. Naturale albo Classici (ew. Soft Classic/Soft Natural), w typie Jasnej Wiosny. Wyglądają tak subtelnie i świeżo, i prawie nie muszą się malować, żeby uzyskać efekt pełnego makijażu, bo mają tak delikatną urodę, że od razu go widać. Ja jestem Chłodna Zima, Soft Gamine więc mój typ urody i delikatność się chyba wykluczają Bo niby jest ten Soft, ale gdzieś jest ten komiksowy, przerysowany, gaminowy pazur, a jako Zima też najlepiej wyglądam w nieco mocniejszych kolorach, zwłaszcza w makijażu - dobrze mi w ciemnych kreskach i dość intensywnej szmince, delikatny makijaż i jasna pomadka nie dają prawie nic, albo wyglądam na nieumalowaną, a w jasnej pomadce niezdrowo. Macie jakieś pomysły, jak wyglądać delikatnie, świeżo i dziewczęco będąc takim typem urody, co ja?
coloredlights_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-15, 08:18   #1422
AlbinoticBlack
Rozeznanie
 
Avatar AlbinoticBlack
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 682
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co z midi zimą? Do tego to tylko płaszcz tej samej długości albo trochę dłuższy? I wysokie kozaki? Mnie już telepie, jak zaczynam myśleć o zimowych okryciach. Ostatnio rzadko chodzę w spódnicach, bo rano już muszę zakładać płaszczyk, a nie mam ani jednego pasującego długością do spódnic przed kolano.
Też zależy od fasonu i materiału. Ramoneska, kurtka np. militarna z wcięciem w talii, płaszczyk podobnej długości. Choć ja szczerze nie przywiązuje większej uwagi do odzieży wierzchniej, ma się tylko nie gryźć kolorami(znaczy być czarna/szara/granatowa) z resztą szafy albo tego co spod niej wystaje i chronić przed zamarznięciem, a i tak przecież noszę ją tylko jak gdzieś idę, w pomieszczeniu z ludźmi kurtki nie noszę, więc mi wszystko jedno czy jest dopasowana krojem czy nie do tego co mam pod spodem.
AlbinoticBlack jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 11:16   #1423
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez coloredlights_ Pokaż wiadomość
Hej. Ja tutaj z pytaniem o "złagodzenie" wyglądu i nadanie mu delikatności, subtelności. Podobają mi się takie delikatne dziewczyny, np. Naturale albo Classici (ew. Soft Classic/Soft Natural), w typie Jasnej Wiosny. Wyglądają tak subtelnie i świeżo, i prawie nie muszą się malować, żeby uzyskać efekt pełnego makijażu, bo mają tak delikatną urodę, że od razu go widać. Ja jestem Chłodna Zima, Soft Gamine więc mój typ urody i delikatność się chyba wykluczają Bo niby jest ten Soft, ale gdzieś jest ten komiksowy, przerysowany, gaminowy pazur, a jako Zima też najlepiej wyglądam w nieco mocniejszych kolorach, zwłaszcza w makijażu - dobrze mi w ciemnych kreskach i dość intensywnej szmince, delikatny makijaż i jasna pomadka nie dają prawie nic, albo wyglądam na nieumalowaną, a w jasnej pomadce niezdrowo. Macie jakieś pomysły, jak wyglądać delikatnie, świeżo i dziewczęco będąc takim typem urody, co ja?
Wydaje mi się, że SG łatwiej wyglądać "świeżo" niż C, ale może to moje uprzedzenia do mojego typu przeze mnie przemawiają

Co masz na myśli przez jasną pomadkę? Pomadki nude dla True Winter to są takie barbiowate róże, tak jak tu u TiB KLIK. Wyglądasz w nich niezdrowo?
SG lepiej w podkreślonych albo ustach albo oczach, a True Winter lepiej, jak ma oba te elementy na tym samym poziomie intensywności, więc rzeczywiście trochę patowa sytuacja. W tym filmiku KLIK autorka poleca blurred lips, żeby przy mocniejszej pomadce uzyskać efekt bardziej soft.



Cytat:
Napisane przez AlbinoticBlack Pokaż wiadomość
Też zależy od fasonu i materiału. Ramoneska, kurtka np. militarna z wcięciem w talii, płaszczyk podobnej długości. Choć ja szczerze nie przywiązuje większej uwagi do odzieży wierzchniej, ma się tylko nie gryźć kolorami(znaczy być czarna/szara/granatowa) z resztą szafy albo tego co spod niej wystaje i chronić przed zamarznięciem, a i tak przecież noszę ją tylko jak gdzieś idę, w pomieszczeniu z ludźmi kurtki nie noszę, więc mi wszystko jedno czy jest dopasowana krojem czy nie do tego co mam pod spodem.
U mnie ramoneska czy militarna kurtka odpadają, ewidentnie nie są to służące mi klimaty. I to w ogóle nie są zimowe okrycia dla mnie.
Ja przywiązuję wagę do okrycia wierzchniego, bo jednak nie po to staram się, żeby to co zakładam współgrało ze sobą, żeby potem zepsuć ten efekt przez narzucenie na grzbiet czegoś całkiem od czapy.

Poradźcie mi jeszcze proszę co zrobić z tym płaszczykiem. Jest na mnie za duży i ma za długie rękawy, czego nie widziałam, jak go półtora roku temu kupowałam, a kosztował dużo i planowałam go nosić kilka lat, bo jest z wełny i z podszewką, nigdy nie miałam czegoś tak ciepłego i lekkiego jednocześnie. No ale nie pasuje w ogóle do żadnej sukienki czy spódnicy, ewentualnie do spodni, ale musiałabym dać go do przeróbki, tylko nie wiem, czy jest sens?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plaszcz.jpg (98,6 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-09-15 o 11:30
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 16:55   #1424
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co z midi zimą? Do tego to tylko płaszcz tej samej długości albo trochę dłuższy? I wysokie kozaki? Mnie już telepie, jak zaczynam myśleć o zimowych okryciach. Ostatnio rzadko chodzę w spódnicach, bo rano już muszę zakładać płaszczyk, a nie mam ani jednego pasującego długością do spódnic przed kolano.
Moim zdaniem albo kurtka, albo długi płaszcz, albo płaszcz do kolan. Uważam, że da się zestawić płaszcz krótszy z midi spódnicą, byleby nie był za wielki (pudełkowy, oversizowy)
https://i.pinimg.com/originals/25/74...9fc56751fd.jpg
https://fashionaddicted.co.uk/wp-con...i-Skirt-11.jpg
https://brunettefromwallstreet.com/w...r-outfit-2.jpg
Buty - moim zdaniem botki lub długie kozaki będą ok.

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;85866121]Ale to i tak raczej tylko w Internecie. Na ulicach jakoś nie widuję przesady w makijażu. Może częściej dziewczyny używają szminek w mocnych kolorach, ale, co ciekawe, wybierają kolory które im pasują (to mi się akurat podoba). Np. jakiś czas temu widziałam blondynkę w ładnej sepiowej matowej pomadce. Był to jedyny wyraźny akcent w jej makijażu, oczy miała podkreślone delikatnie, i nie miała Instabrwi[/QUOTE]

Ja często widuję modę na bardzo ciemne usta. Bardzo rzadko pasują dziewczynie, która je nosi. Zwykle jednak szpecą. Mam na myśli ciemne brązy, purpury, bordo, fiolety, czarne usta.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Poradźcie mi jeszcze proszę co zrobić z tym płaszczykiem. Jest na mnie za duży i ma za długie rękawy, czego nie widziałam, jak go półtora roku temu kupowałam, a kosztował dużo i planowałam go nosić kilka lat, bo jest z wełny i z podszewką, nigdy nie miałam czegoś tak ciepłego i lekkiego jednocześnie. No ale nie pasuje w ogóle do żadnej sukienki czy spódnicy, ewentualnie do spodni, ale musiałabym dać go do przeróbki, tylko nie wiem, czy jest sens?
Moim zdaniem jest dobry do spódnicy.
Rękawy ciut za długie, ale szczerze? Ja zimą takie noszę, bo mi cieplej w dłonie I mam gdzieś, że są za długie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 17:55   #1425
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem albo kurtka, albo długi płaszcz, albo płaszcz do kolan. Uważam, że da się zestawić płaszcz krótszy z midi spódnicą, byleby nie był za wielki (pudełkowy, oversizowy)
https://i.pinimg.com/originals/25/74...9fc56751fd.jpg
https://fashionaddicted.co.uk/wp-con...i-Skirt-11.jpg
https://brunettefromwallstreet.com/w...r-outfit-2.jpg
Buty - moim zdaniem botki lub długie kozaki będą ok.


Moim zdaniem jest dobry do spódnicy.
Rękawy ciut za długie, ale szczerze? Ja zimą takie noszę, bo mi cieplej w dłonie I mam gdzieś, że są za długie.
Czyli ta zasada zasada odpowiedniej, ustalonej długości obowiązuje tylko w formalnych stylach? W ogóle jeszcze jest aktualna zasada, że płaszcz ma zakrywać brzeg sukienki lub spódnicy? Trochę jej nie rozumiem, bo jak sama się tak ubiorę, to mam wrażenie, że jak zapnę płaszcz, to wyglądam, jakbym zapomniała założyć spódnicę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 20:44   #1426
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czyli ta zasada zasada odpowiedniej, ustalonej długości obowiązuje tylko w formalnych stylach? W ogóle jeszcze jest aktualna zasada, że płaszcz ma zakrywać brzeg sukienki lub spódnicy? Trochę jej nie rozumiem, bo jak sama się tak ubiorę, to mam wrażenie, że jak zapnę płaszcz, to wyglądam, jakbym zapomniała założyć spódnicę.
Moim zdaniem ta zasada jest niezbyt aktualna.
Bo wtedy do krótkiego płaszcza to rozumiem, że najlepiej mini i mamy murowany efekt wyjścia w samych rajstopach.

Ja myślę, że ta zasada to trochę przeżytek - jak stwierdzenie, że albo mocny makijaż oczu, albo ust.

Ale ekspertem od modowych zasad zdecydowanie nie jestem. Nie zaczytuję się w blogach w stylu "jak ubierać się poprawnie", tylko noszę tak, jak uważam, że wygląda ładnie.

A moim zdaniem spódnica wystająca spod płaszcza jak najbardziej może wyglądać ładnie. (choć nie zawsze tak jest - ale to jak ze wszystkim)
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-15, 20:52   #1427
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ta zasada jest niezbyt aktualna.
Bo wtedy do krótkiego płaszcza to rozumiem, że najlepiej mini i mamy murowany efekt wyjścia w samych rajstopach.

Ja myślę, że ta zasada to trochę przeżytek - jak stwierdzenie, że albo mocny makijaż oczu, albo ust.

Ale ekspertem od modowych zasad zdecydowanie nie jestem. Nie zaczytuję się w blogach w stylu "jak ubierać się poprawnie", tylko noszę tak, jak uważam, że wygląda ładnie.

A moim zdaniem spódnica wystająca spod płaszcza jak najbardziej może wyglądać ładnie. (choć nie zawsze tak jest - ale to jak ze wszystkim)
Muszę popróbować, chociaż przypuszczam, że raczej będę się musiała trzymać bezpiecznych rozwiązań bliższych klasyki. Taka stylówka jak z Twojego ostatniego linka czyli płaszcz raczej zimowy, spódnica raczej letnia i bladoróżowa, a do tego wszystkiego brązowe kozaki to by była u mnie katastrofa tak z racji kształtów i proporcji jak również bloków kolorystycznych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 10:31   #1428
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja często widuję modę na bardzo ciemne usta. Bardzo rzadko pasują dziewczynie, która je nosi. Zwykle jednak szpecą. Mam na myśli ciemne brązy, purpury, bordo, fiolety, czarne usta.
Bo widocznie mało kto jest ciemnym czy choćby zimowym lub jesiennym typem. Zwłaszcza jasne typy będą szpecić.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 18:21   #1429
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;85870441]Bo widocznie mało kto jest ciemnym czy choćby zimowym lub jesiennym typem. Zwłaszcza jasne typy będą szpecić.[/QUOTE]

No pewnie.
Są typy, u których będzie to wyglądało ładnie.
Niestety u innych potrafi wyglądać karykaturalnie. Ale modnie
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-16, 18:36   #1430
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No pewnie.
Są typy, u których będzie to wyglądało ładnie.
Niestety u innych potrafi wyglądać karykaturalnie. Ale modnie
Mam taką koleżankę w grupie szkolnej, co do której zastanawiam się już jakiś czas, czym ona jest, bo maluje się i ubiera w tak strasznie niedopasowane kolory, że aż bije po oczach, no ale właśnie modnie, czyli mocne, czerwone lub bordo usta, tona rozświetlacza i ciepłe, nasycone kolory. Nie mam w jej przypadku żadnego punktu zaczepienia, bo nie widziałam jej jeszcze w niczym pasującym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 18:42   #1431
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mam taką koleżankę w grupie szkolnej, co do której zastanawiam się już jakiś czas, czym ona jest, bo maluje się i ubiera w tak strasznie niedopasowane kolory, że aż bije po oczach, no ale właśnie modnie, czyli mocne, czerwone lub bordo usta, tona rozświetlacza i ciepłe, nasycone kolory. Nie mam w jej przypadku żadnego punktu zaczepienia, bo nie widziałam jej jeszcze w niczym pasującym.
Brzmi jak Chłodne Lato
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 19:12   #1432
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Brzmi jak Chłodne Lato
Po czym tak sądzisz?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 19:26   #1433
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja właśnie mam duży problem z typowaniem w analizie kolorystycznej, o wiele większy niż w Kibbe.
Nie mam zbytnio dobrego oka, a jak wiadomo każdy typ może mieć prawie każdy odcień włosów i oczu, a decydujące są pasujące kolory. Ale jak ktoś się ubiera w same niepasujące, to gdzie znaleźć punkt zaczepienia? To znaczy w przypadku tej koleżanki raczej mogę odrzucić wiosny, rozświetlacz i ciepłe, czerwone pomadki jej naprawdę nie służą. No ale poza wiosnami jest jeszcze 9 innych typów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 19:39   #1434
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja właśnie mam duży problem z typowaniem w analizie kolorystycznej, o wiele większy niż w Kibbe.
Nie mam zbytnio dobrego oka, a jak wiadomo każdy typ może mieć prawie każdy odcień włosów i oczu, a decydujące są pasujące kolory. Ale jak ktoś się ubiera w same niepasujące, to gdzie znaleźć punkt zaczepienia? To znaczy w przypadku tej koleżanki raczej mogę odrzucić wiosny, rozświetlacz i ciepłe, czerwone pomadki jej naprawdę nie służą. No ale poza wiosnami jest jeszcze 9 innych typów.
Skoro odpadają nasycone kolory, może być typem zgaszonym, jeśli zdecydowanie ciepłe, to trzeba wziąć pod uwagę letnie typy (niekoniecznie Chłodne Lato).
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-16, 20:06   #1435
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;85872187]Po czym tak sądzisz?[/QUOTE]

To było bardziej żartem niż serio, ale ok: sądzę na podstawie przeciwieństw. Skoro źle wygląda w ciepłych, nasyconych i czystych, to będzie wyglądać dobrze w chłodnych i zgaszonych (ale niekoniecznie skrajnie). Dlatego może być nawet jakąś mniej oczo.j.ebną Zimą oraz każdym podtypem Lata, choć np. Zgaszona Jesień też mogłaby wchodzić w grę.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-19, 16:43   #1436
piesel123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

podobno analiza kolorystyczna to mit
piesel123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-19, 16:56   #1437
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja po sobie widzę, że to niekoniecznie mit. Dobrze mi w pewnej palecie barw (zgaszonej), a w niektórych kolorach wyglądam tragicznie, niezależnie od kroju ubrania.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-19, 17:20   #1438
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;85885608]Ja po sobie widzę, że to niekoniecznie mit. Dobrze mi w pewnej palecie barw (zgaszonej), a w niektórych kolorach wyglądam tragicznie, niezależnie od kroju ubrania.[/QUOTE]
Nie mit, nie mit Sama po sobie widzę, że jak usiłuję odejść od najbardziej optymalnej dla mniej kolorystyki, od razu wyglądam gorzej.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2018-09-19 o 17:23
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-19, 18:20   #1439
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja kupiłam kiedyś oliwkowa kieckę, wyglądałam w niej jak chora. Tak samo fatalnie wyglądałam w rudych włosach i brązowych pomadkach - błędy licealne
W ogóle uwielbiam brązy, ale sama zauważyłam że pasują mi tylko bardzo zgaszone tony.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-19, 21:25   #1440
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;85885931]Ja kupiłam kiedyś oliwkowa kieckę, wyglądałam w niej jak chora. Tak samo fatalnie wyglądałam w rudych włosach i brązowych pomadkach - błędy licealne
W ogóle uwielbiam brązy, ale sama zauważyłam że pasują mi tylko bardzo zgaszone tony.[/QUOTE]

Mnie niestety mało co pasuje z brązu. Na szczęście nie jest tak, że muszę wszystkie unikać. Całkiem nieźle złoty brąz, czekoladowy i barwa kasztanowa, którą uwielbiam
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.