Listopadowe mamy 2023 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-13, 19:49   #31
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Mieszkam w Niemczech. Też staram się jeździć do Polski, ale ze Świętami Bożego Narodzenia mamy ustalone, że raz jedziemy my, a raz przyjeżdża rodzina do nas. W tym roku ich kolej na szczęście. W zeszłym roku byłam 7 tygodni w Polsce z małą i sam pobyt był super, ale jednak malo pomocy przy dziecku, na co bardzo liczyłam. Teraz jadę juz tylko na 4 tygodnie.

Macie już położne dziewczyny? Nie pamiętam za bardzo jak to w Polsce przebiega, w Hiszpanii to w ogóle nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 20:02   #32
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Mieszkam w Niemczech. Też staram się jeździć do Polski, ale ze Świętami Bożego Narodzenia mamy ustalone, że raz jedziemy my, a raz przyjeżdża rodzina do nas. W tym roku ich kolej na szczęście. W zeszłym roku byłam 7 tygodni w Polsce z małą i sam pobyt był super, ale jednak malo pomocy przy dziecku, na co bardzo liczyłam. Teraz jadę juz tylko na 4 tygodnie.

Macie już położne dziewczyny? Nie pamiętam za bardzo jak to w Polsce przebiega, w Hiszpanii to w ogóle nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Polsce też nie bardzo wiem, a w Hiszpanii idzie się po prostu do położnej która jest w przychodni do której się należy. Moja jak mnie ostatnio zobaczyła to się zaśmiała i powiedziała " a mówiłaś że już nigdy więcej"
Ja w wakacje jestem całe 2 miesiące, jako ta wyrodna matka zapisuje młodsza do przedszkola, starszak idzie na półkolonie, a poza tym całe dnie są na zewnątrz bo sąsiedztwo na ulicy gdzie mieszkają rodzice bardzo obfite w dzieci dla nich sama radość i przy okazji język szlifują
A ta ciąża była totalnie nieplanowana. Chciałam zostać przy dwójce, nie wracać do pieluch, zupek, kupek, po prostu już cieszyć się tym co mam.. no i o, niespodzianka.
Tak szczerze mówiąc, pierwsze dni po zrobieniu testu byłam podłamana, sporo płakałam, przelewałam złość na starego że po co mnie w ogóle dotykał, w ogóle jakoś nie chciałam przyjąć tego do wiadomości. No ale minął jakiś czas, już zdążyłam się oswoić z myślą, choć do radości jeszcze trochę brakuje... Wiem że ona przyjdzie, prędzej czy później, a póki co ogarniam się z emocjami bo też buzują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 07:04   #33
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cześć,
widze wątek się rozkręcił jednak
Ja czuje się fatalnie, nie wiem czy nie poprosić o L4 bo do południa jak pracuje to jeszcze żyje ale po południu padam i zalęgam na kanapie z mdłości i zawrotów głowy więc starszak, pies i cały dom jest na głowie męża.
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 07:20   #34
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja mdłości za wiele nie mam, ale czasem się pojawiają. Muszę często jeść bo inaczej przychodzą. W pracy już powiedziałam i pracuje zdalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 08:35   #35
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Cześć,
widze wątek się rozkręcił jednak
Ja czuje się fatalnie, nie wiem czy nie poprosić o L4 bo do południa jak pracuje to jeszcze żyje ale po południu padam i zalęgam na kanapie z mdłości i zawrotów głowy więc starszak, pies i cały dom jest na głowie męża.
Współczuję i łącze się w koszmarze mdłosci i zmęczenia..Jak czujesz się źle to pewnie że bierz L4, po co masz się męczyć
W jakim wieku masz starszaka?
Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Ja mdłości za wiele nie mam, ale czasem się pojawiają. Muszę często jeść bo inaczej przychodzą. W pracy już powiedziałam i pracuje zdalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczęściara, ja mam ciągle i mało kiedy na cokolwiek mam apetyt, wszystko mnie odrzuca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:05   #36
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Nieśmiało przywitam się w 8t 4d. Dzisiaj miałam wizytę już u lekarza prowadzącego na NFZ, założył mi kartę ciąży. Termin porodu na 21 listopada, ale mam cukrzycę ciążową, więc może się zmienić na wcześniejszy. W poniedziałek idę już na krzywą cukrowa i badania z krwi.
Dodatkowo będę też prowadzić ciążę prywatnie, u lekarza u którego starałam się o dziecko. Jest drogi, ale to jeden z lepszych lekarzy w Warszawie. Umówiłam się już na prenatalne prywatnie na 8 maja. Oprócz pappy będziemy robić test genetyczny, prawdopodobnie Nifty pro, ale zobaczę jeszcze co lekarz powie.

Co do objawów i ciąży to czuję się średnio. Jeszcze jak nie wiedziałam, że jestem w ciąży, to miałam koszmarne 2 dni. Czułam się jak zgon po imprezie potem tylko bym spala i doszły mdłości. Od południa ledwo żyję, a na wieczór to umieram w święta zaczęłam wymiotować, dosłownie po wszystkim. Muszę jeść bardzo mało, żeby nie było takiej reakcji.

Generalnie moim głównym problemem jest cukrzyca, biorę glucophage, ale mało co mogę jeść, bo ciężko mi utrzymać cukier poniżej 90 przed posiłkiem. Mam nadzieję, że po 1,5 roku starań to będzie mój główny problem i już reszta będzie w porządku.

Także część dziewczyny, życzę nam nudnych ciąż

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:06   #37
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Nieśmiało przywitam się w 8t 4d. Dzisiaj miałam wizytę już u lekarza prowadzącego na NFZ, założył mi kartę ciąży. Termin porodu na 21 listopada, ale mam cukrzycę ciążową, więc może się zmienić na wcześniejszy. W poniedziałek idę już na krzywą cukrowa i badania z krwi.
Dodatkowo będę też prowadzić ciążę prywatnie, u lekarza u którego starałam się o dziecko. Jest drogi, ale to jeden z lepszych lekarzy w Warszawie. Umówiłam się już na prenatalne prywatnie na 8 maja. Oprócz pappy będziemy robić test genetyczny, prawdopodobnie Nifty pro, ale zobaczę jeszcze co lekarz powie.

Co do objawów i ciąży to czuję się średnio. Jeszcze jak nie wiedziałam, że jestem w ciąży, to miałam koszmarne 2 dni. Czułam się jak zgon po imprezie potem tylko bym spala i doszły mdłości. Od południa ledwo żyję, a na wieczór to umieram w święta zaczęłam wymiotować, dosłownie po wszystkim. Muszę jeść bardzo mało, żeby nie było takiej reakcji.

Generalnie moim głównym problemem jest cukrzyca, biorę glucophage, ale mało co mogę jeść, bo ciężko mi utrzymać cukier poniżej 90 przed posiłkiem. Mam nadzieję, że po 1,5 roku starań to będzie mój główny problem i już reszta będzie w porządku.

Także część dziewczyny, życzę nam nudnych ciąż

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Gratulacje! Czy ja dobrze pamiętam, że byłaś na wątku staraniowym i miałaś problemy z owulacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-14, 09:11   #38
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Nieśmiało przywitam się w 8t 4d. Dzisiaj miałam wizytę już u lekarza prowadzącego na NFZ, założył mi kartę ciąży. Termin porodu na 21 listopada, ale mam cukrzycę ciążową, więc może się zmienić na wcześniejszy. W poniedziałek idę już na krzywą cukrowa i badania z krwi.
Dodatkowo będę też prowadzić ciążę prywatnie, u lekarza u którego starałam się o dziecko. Jest drogi, ale to jeden z lepszych lekarzy w Warszawie. Umówiłam się już na prenatalne prywatnie na 8 maja. Oprócz pappy będziemy robić test genetyczny, prawdopodobnie Nifty pro, ale zobaczę jeszcze co lekarz powie.

Co do objawów i ciąży to czuję się średnio. Jeszcze jak nie wiedziałam, że jestem w ciąży, to miałam koszmarne 2 dni. Czułam się jak zgon po imprezie potem tylko bym spala i doszły mdłości. Od południa ledwo żyję, a na wieczór to umieram w święta zaczęłam wymiotować, dosłownie po wszystkim. Muszę jeść bardzo mało, żeby nie było takiej reakcji.

Generalnie moim głównym problemem jest cukrzyca, biorę glucophage, ale mało co mogę jeść, bo ciężko mi utrzymać cukier poniżej 90 przed posiłkiem. Mam nadzieję, że po 1,5 roku starań to będzie mój główny problem i już reszta będzie w porządku.

Także część dziewczyny, życzę nam nudnych ciąż

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Hej, gratulacje!
Fajnie że coraz więcej nas tu jest
Współczuję cukrzycy, oby udało się ją trzymać w ryzach, a mdłości współczuję, mam to samo...
U mnie też jest to że po południu jestem okrutnie senna, ale wiem że jak zasnę to po wstaniu będzie o wiele gorzej, już się o tym przekonałam jak senność mnie pokonała kilka razy...
Czekam aż to najgorsze przejdzie. Dziś zaczynam 10 tydzień, mam nadzieję że nie będzie tak jak poprzednio, bo w ciąży z córką mdłości miałam do samego końca, nie mogłam tknąć kawy i pomidorów.

Macie jakieś przeczucia co do płci? Ja coś czuję że będzie chłopaczek. Chociaż płeć jest mi naprawdę obojętna, bo mam już i syna i córkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:18   #39
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Gratulacje! Czy ja dobrze pamiętam, że byłaś na wątku staraniowym i miałaś problemy z owulacja?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak byłam, to ja przez rok generalnie w ogóle nie miałam owulacji, zaczęły się pojawiać w listopadzie, od lutego zaczęłam brać glucophage i od razu w pierwszym cyklu zaszłam naturalnie.
Nawet termin prenatalnych to miała być wizyta w celu wypisania skierowania na hsg do szpitala chociaż w lutym na wizycie lekarz burczał pod nosem, że może się uda naturalnie i faktycznie 2 tygodnie później się udało

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:21   #40
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Tak byłam, to ja przez rok generalnie w ogóle nie miałam owulacji, zaczęły się pojawiać w listopadzie, od lutego zaczęłam brać glucophage i od razu w pierwszym cyklu zaszłam naturalnie.
Nawet termin prenatalnych to miała być wizyta w celu wypisania skierowania na hsg do szpitala chociaż w lutym na wizycie lekarz burczał pod nosem, że może się uda naturalnie i faktycznie 2 tygodnie później się udało

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Super, lubie takie historie. Nam po roku w końcu wyszło naturalnie Jak już zaczęłam myśleć o klinice.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:22   #41
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cześć aante, gratulacje, fajnie ze jesteś. I to kolejna znana twarz. Współczuję cukrzycy ciążowej, pewnie też mnie to czeka. Jak sobie z tym radzisz? Ja mam IO i dietę mocno ograniczoną, a ze zdrowych rzeczy odrzuca mnie ogólnie wszystko. Nie wiem jak sobie z tym radzić.

My też będziemy robić NIPT, u nas jest od niedawna za darmo, co mnie cieszy bo to nie była mała kwota jak robiłam w ciąży z córką. Prenatalne będziemy mieć we 3 dzień po dniu, to będzie ciekawy tydzień.

Aga, tak to właśnie jest, że człowiek sobie wszystkiego nie zaplanuje. Wyobrażam sobie jaki to musiał być dla Ciebie szok jak się dowiedziałaś. Ale fajnie, że się jednak cieszysz z ciąży, mimo niedogodnosci.

Cześć PaniAuto, fajnie ze wróciłaś. Współczuję samopoczucia, jak tak jest to może rzeczywiście L4 byłoby opcją. Już byś wtedy nie wracała do pracy czy myślisz o czasowym zwolnieniu?

Ateris, jak w pracy zareagowali? Ja się boję powiedzieć, bo jestem nadal na wychowawczym i miałam wracać od połowy września, ale teraz to chyba nie wrócę bo bym mogła 3 tygodnie przepracować i znów by mnie nie było. Boję się jak na to szefowie zareagują.

Co do płci to ja obstawiam u nas chlopaka. Mąż mówi, że będzie dziewczynka. Ciekawa jestem, ale dowiemy się dopiero po 15 tygodniu, tu wcześniej nie ma możliwości żeby lekarz powiedział.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-14, 09:23   #42
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Hej, gratulacje!
Fajnie że coraz więcej nas tu jest
Współczuję cukrzycy, oby udało się ją trzymać w ryzach, a mdłości współczuję, mam to samo...
U mnie też jest to że po południu jestem okrutnie senna, ale wiem że jak zasnę to po wstaniu będzie o wiele gorzej, już się o tym przekonałam jak senność mnie pokonała kilka razy...
Czekam aż to najgorsze przejdzie. Dziś zaczynam 10 tydzień, mam nadzieję że nie będzie tak jak poprzednio, bo w ciąży z córką mdłości miałam do samego końca, nie mogłam tknąć kawy i pomidorów.

Macie jakieś przeczucia co do płci? Ja coś czuję że będzie chłopaczek. Chociaż płeć jest mi naprawdę obojętna, bo mam już i syna i córkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z mdłościami to masakra, najorzej ze pracuję z klientem i tak średnio podczas spotkania jak mnie mdli i nie mogę czytać umowy

Dzisiaj mam dodatkowy stres, bo chyba powiem w pracy o ciąży. Mam dość wymagającą pracę, na zwolnienie planuję iść od lipca, ale chciałabym już na przykład nie jeździć do klientów w miasto, bo po prostu muszę ogarnąć mierzenie cukru i jedzenie w pracy co 2,5-3 godziny. A jak pojadę, to muszę być zwarta i gotowa, a nie myśleć czy będę wymiotować i kiedy zjem. Już wymiotowałam w pracy, ale jeszcze nikt się nie zorientował, że jestem w ciąży.

Klimat w pracy jest taki, że szefowa to zawału dostanie. Już w poniedziałek mam jeden dzień wolnego, właśnie na prywatnego lekarza i krzywą, to wczoraj klientowi mówiła, że ja mam wolne i ona jest biedna samą, będzie musiała sama przyjechać i sama pracować a to moje pierwsze wolne od stycznia, gdy wzięłam 2 dni na badania w szpitalu.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:24   #43
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

U mnie w pracy bardzo pozytywnie zareagowali. Szef również pogratulował. Teraz weszła ustawa o pracy zdalnej gdzie nie bardzo można odmówić ciężarnej takiej pracy co jest przydatne. W biurze ciężko o regularne posiłki.

Ja mam prenatalne 26 kwietnia i bardzo się tego boje. U nas to pierwsze, wyczekane dziecko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:28   #44
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć aante, gratulacje, fajnie ze jesteś. I to kolejna znana twarz. Współczuję cukrzycy ciążowej, pewnie też mnie to czeka. Jak sobie z tym radzisz? Ja mam IO i dietę mocno ograniczoną, a ze zdrowych rzeczy odrzuca mnie ogólnie wszystko. Nie wiem jak sobie z tym radzić.

My też będziemy robić NIPT, u nas jest od niedawna za darmo, co mnie cieszy bo to nie była mała kwota jak robiłam w ciąży z córką. Prenatalne będziemy mieć we 3 dzień po dniu, to będzie ciekawy tydzień.

Aga, tak to właśnie jest, że człowiek sobie wszystkiego nie zaplanuje. Wyobrażam sobie jaki to musiał być dla Ciebie szok jak się dowiedziałaś. Ale fajnie, że się jednak cieszysz z ciąży, mimo niedogodnosci.

Cześć PaniAuto, fajnie ze wróciłaś. Współczuję samopoczucia, jak tak jest to może rzeczywiście L4 byłoby opcją. Już byś wtedy nie wracała do pracy czy myślisz o czasowym zwolnieniu?

Ateris, jak w pracy zareagowali? Ja się boję powiedzieć, bo jestem nadal na wychowawczym i miałam wracać od połowy września, ale teraz to chyba nie wrócę bo bym mogła 3 tygodnie przepracować i znów by mnie nie było. Boję się jak na to szefowie zareagują.

Co do płci to ja obstawiam u nas chlopaka. Mąż mówi, że będzie dziewczynka. Ciekawa jestem, ale dowiemy się dopiero po 15 tygodniu, tu wcześniej nie ma możliwości żeby lekarz powiedział.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Radzę sobie średnio, jem kilka rzeczy na zmianę. Ale wczoraj zjadłam bułkę niby grahamkę, super na zakwasie. Zjadłam o 16 na podwieczorek, a przed kolacją cukier miałam 112 do rana to się nie zbiło plus stres z powodu wizyty u lekarza i cukier rano 100. Dramat, muszę pilnować nawet chleba. Obiadów teraz praktycznie nie jem, bo mnie odrzucą. Mięsa nie jem w ogóle, bo zapach jest nie do przejścia. Z jedzeniem jest ciężko, zmuszam się do kanapki z surówką. Na weekend zamówiłam sobie u mamy pomidorową, mam nadzieję, że dziecko to przyjmie, bo mam straszną ochotę

Co do płci to mam nadzieję na chłopaka, bo dla dziewczynki to mąż wybiera imię i nie podobają mi się jego typy ale niestety mam przerzucie, że będzie dziewczyna. A do tego poczęcie było w 9dc, a podobno im wcześniej przed owulacja tym większe prawdopodobieństwo na dziewczynkę.

Edit. Co do cukru, to są dni że rano mam 81 na czczo, do 90, więc nie wiem czy kwalifikuje się do insuliny. Ale już mnie diabetolog straszyła...

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.

Edytowane przez aante_e
Czas edycji: 2023-04-14 o 09:32
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:30   #45
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja też się obawiam tej cukrzycy ciążowej. Już wylądowałam na badaniu krzywej na samym początku ciąży. Wtedy wyszło dobrze, ale cukier na czczo był 97. Powinnam pilnować co jem aby to się nie powtórzyło.. Na razie do diabetologa gin mnie nie skierowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:50   #46
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Aante, to ja bym też na Twoim miejscu mówiła w pracy. Wiele razy już słyszałam, że szefowie narzekają jak się powie, bo to taaaaki problem, a później sobie doskonale radzą. Teraz musimy jednak myśleć o sobie i maluchach, nie ma wyjścia. Daj znać jak szefowa zareagowała. U mnie przy pierwszej ciąży było bardzo fajnie - szef pogratulował i kazał myśleć o nas, nie o pracy. Co do jedzenia to mam podobnie - mięso w ogóle nie wchodzi w grę. Najchętniej słodycze. Jak tak piszesz jak sobie radzisz to Cie podziwiam. Ile razy musisz mierzyć cukier? A imię to może jednak uda Ci się męża nakierować na te, które Tobie się podobają. My jeszcze nie myślimy o imionach, poczekamy aż będzie po prenatalnych i będzie więcej wiadomo.

Ateris, jak ja Cie rozumiem... Wczoraj byłam na wizycie potwierdzającej, że serce bije i myślałam że zejdę ze stresu. A prenatalne poprzednim razem też mnie mocno stresowały. Możesz iść z kimś czy tylko sama? Ja chce z mężem, zawsze to raźniej, ale nie wiem czy się uda bo nie ma kto zostać z małą. Krzywa cukrowa to też było wyzwanie, bałam się strasznie. A teraz mam wielką szansę, że będzie jednak źle ze względu na IO.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:56   #47
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja bym nie mowila tak wcześnie w pracy czyli w 3 miesiącu, ale właśnie też mam delegacje, spotkania z klientami i inne biznesowe. Musiałam powiedzieć. Zaniosłam od razu zaświadczenie lekarskie o ciazy do kadr.

Hellcat na prenatalne jadę sama bo umówiłam się tak niefortunnie, że partner jest w pracy. Jakoś nie pomyślałam. A dzień później ma wolne..No nic pójdziemy razem na połówkowe
Krzywa cukrowa była dla mnie przyjemna bo dostałam do wypicia glukoza cytrynowa i była bardzo dobra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 10:07   #48
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Współczuję i łącze się w koszmarze mdłosci i zmęczenia..Jak czujesz się źle to pewnie że bierz L4, po co masz się męczyć
W jakim wieku masz starszaka?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mały ma 2 lata skończone.

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Cześć PaniAuto, fajnie ze wróciłaś. Współczuję samopoczucia, jak tak jest to może rzeczywiście L4 byłoby opcją. Już byś wtedy nie wracała do pracy czy myślisz o czasowym zwolnieniu?
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak już pójdę na zwolnienie to nie wrócę bo w pracy to będzie więcej problemów niż pomocy.
W pracy wiedzą o ciąży, gratulowali i niby od razu mówili że jak nie będę się czuć na siłach to mam iść na L4 ale jestem teraz na projekcie z kolegą i wiem że on sam tego w terminach nie uciągnie i głupio mi go zostawiać z tym samego.

U mnie cukrzyca jest pewna miałam w poprzedniej ciąży teraz już też mam wyniki na cukrzyce z cukrów na czczo. 25.04 mam mieć krzywą i później pewnie diabetologa. Na czczo za każdym razem mam jakieś 95 więc czeka mnie insulina :/ nastawiam się już na nią psychicznie
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 10:13   #49
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Przyszłam do pracy i już afera o mój poniedziałkowy urlop. Szefowa powiedziała do dziewczyn, że ona nie może pozwolić, żeby nie było komu pracować i musi zatrudnić druga osobę o takich samych uprawnieniach jak ja. Nie to, że ma jeszcze wspólnika, z którym nie rozmawia i który nic nie robi, ale kasę ze spółki bierze.

Zaraz muszę do niej iść, bo na 13 idzie na paznokcie taka zarobiona. Aż się cała trzęsę.
Też nie chciałam mówić tak wcześnie w pracy, ale atmosfera jest ciężka, a ja mam dużo wyjść właśnie na badania i wizyty. A nie mam możliwości pracy zdalnej i wszystko jest pod grafik, muszę być o konkretnej godzinie w pracy jak są klienci.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-14, 10:15   #50
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

U nas jest jakaś mandarynkowa i pamiętam że to było taaaaakie paskudne, bue....lubię słodycze, ogólnie bardzo, ale ta glukoza to było paskudztwo
Ja generalnie na większość badań chodzę sama, bo akurat idę jak maz w pracy i dzieciaki w szkole i przedszkolu, szkołę rodzenia tym razem w ogóle sobie daruję, też to nawet nie szkoła rodzenia a bardziej spotkania z położną, o przewijaniu, karmieniu piersią, pozycji do znieczulenia, oddychaniu itd. Przewijać potrafię, karmić piersią nie będę, pozycję do znieczulenia znam, i wiem jak oddychać, więc nie jest mi to do niczego potrzebne
Zmobilizowałam się i zrobiłam obiad, ogarnę kuchnie i chyba na moment zalegnę, bo jednak ciągle mdli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 10:23   #51
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja jeszcze nie mówiłam w pracy o ciąży, zamierzam po prenatalnych pod koniec kwietnia, ciekawe jak zareagują. Za 10 dni mam już prenatalne

Obecnie jestem na krótkim zwolnieniu, żeby się wykurować z przeziębienia. Niestety jak jeszcze nie powiedziałam o ciąży, to nie mam możliwości pracy zdalnej, bo jeszcze nie mamy regulaminu wewnętrznego .

Dziewczyny, współczuję dolegliwości, trzymajcie się!. U mnie bez zmian - nie mam żadnych dolegliwości ciążowych

Trzymam kciuki, żeby spadł Wam cukier. Ja mam 76 na czczo, więc bajka.

W najbliższy poniedziałek idę na konsultację wyników z krwi.

A co do płci - ja przeczuwam chłopca, mąż dziewczynkę
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 10:38   #52
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Przyszłam do pracy i już afera o mój poniedziałkowy urlop. Szefowa powiedziała do dziewczyn, że ona nie może pozwolić, żeby nie było komu pracować i musi zatrudnić druga osobę o takich samych uprawnieniach jak ja. Nie to, że ma jeszcze wspólnika, z którym nie rozmawia i który nic nie robi, ale kasę ze spółki bierze.

Zaraz muszę do niej iść, bo na 13 idzie na paznokcie taka zarobiona. Aż się cała trzęsę.
Też nie chciałam mówić tak wcześnie w pracy, ale atmosfera jest ciężka, a ja mam dużo wyjść właśnie na badania i wizyty. A nie mam możliwości pracy zdalnej i wszystko jest pod grafik, muszę być o konkretnej godzinie w pracy jak są klienci.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
Powodzenia! Dobrze robisz. Daj znać jak reakcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 12:17   #53
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Ja piłam normalna glukoze i była okropna. Jak lubię słodkie tak to było dla mnie za dużo dobrego. Ale przynajmniej nie było mi słabo ani nic.

PaniAuto, no to do kitu z tą cukrzycą. Już o insulinie w ogóle nie wspominając. Oby Cie ta "przyjemność" jednak ominęła.

Aante, jak poszło?

Aga, też się zastanawiam czy robić znowu szkole rodzenia. Jest co prawda za darmo, ale obstawiam, że nic nowego nie usłyszę. Jedynie co to zaletą mogłoby być to, że zajęcia prowadzi położna, która mogę później spotkać w szpitalu, ale to tylko mogę, a nie muszę. Ostatnim razem na nią nie trafiłam.

Izan, fajnie masz z brakiem dolegliwości, oby taj dalej. Ty jesteś chyba pierwsza z preatalnymi, będziemy trzymać kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 12:49   #54
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Ja piłam normalna glukoze i była okropna. Jak lubię słodkie tak to było dla mnie za dużo dobrego. Ale przynajmniej nie było mi słabo ani nic.

PaniAuto, no to do kitu z tą cukrzycą. Już o insulinie w ogóle nie wspominając. Oby Cie ta "przyjemność" jednak ominęła.

Aante, jak poszło?

Aga, też się zastanawiam czy robić znowu szkole rodzenia. Jest co prawda za darmo, ale obstawiam, że nic nowego nie usłyszę. Jedynie co to zaletą mogłoby być to, że zajęcia prowadzi położna, która mogę później spotkać w szpitalu, ale to tylko mogę, a nie muszę. Ostatnim razem na nią nie trafiłam.

Izan, fajnie masz z brakiem dolegliwości, oby taj dalej. Ty jesteś chyba pierwsza z preatalnymi, będziemy trzymać kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas też darmowa..ale serio, to o czym oni tam mówią - ja to wszystko już wiem. Strata czasu
Chryste jak ja nie lubię tego stanu zmulenia i przysypania, takie mikro-turbo-drzemki, po których jestem jeszcze bardziej zmęczona. Dobrze że dziś mąż odbiera dzieciaki z przedszkola i szkoły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 13:31   #55
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Powiedziałam szefowa pawie z krzesła spadła, chyba jak zamykam drzwi do jej pokoju to już dostaje zawału. Bo albo chce podwyżkę albo głoszę o ciąży
Niby powiedziała, że gratuluję, że oczywiście mogę pracować jak się dobrze czuje, bo im mniejsza przerwa w zawodzie to lepiej. Zobaczymy jak dotrze do niej ta sytuacja i konsekwencje dla firmy, czy nadal będzie miała takie miłe podejście bo raczej będzie musiała sobie kogoś zatrudnić na moje miejsce.

Mogę się teraz cieszyć pięknym weekendem, oby bez

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 13:35   #56
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Powiedziałam szefowa pawie z krzesła spadła, chyba jak zamykam drzwi do jej pokoju to już dostaje zawału. Bo albo chce podwyżkę albo głoszę o ciąży
Niby powiedziała, że gratuluję, że oczywiście mogę pracować jak się dobrze czuje, bo im mniejsza przerwa w zawodzie to lepiej. Zobaczymy jak dotrze do niej ta sytuacja i konsekwencje dla firmy, czy nadal będzie miała takie miłe podejście bo raczej będzie musiała sobie kogoś zatrudnić na moje miejsce.

Mogę się teraz cieszyć pięknym weekendem, oby bez

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
No i super, masz to z głowy

Dziewczyny dziś pomyślałam, że to jest super pora roku na ciążę bo można spacerować. W zimie to ja bym zaległa w domu bo nie znoszę zimna (z dzieckiem bede sie oczywiscie zmuszac )Wczoraj zaliczyłam spacer i dziś też jak tylko zamknę służbowego laptopa wychodzę cieszyć się pogodą.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 13:41   #57
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
No i super, masz to z głowy

Dziewczyny dziś pomyślałam, że to jest super pora roku na ciążę bo można spacerować. W zimie to ja bym zaległa w domu bo nie znoszę zimna (z dzieckiem bede sie oczywiscie zmuszac )Wczoraj zaliczyłam spacer i dziś też jak tylko zamknę służbowego laptopa wychodzę cieszyć się pogodą.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poczułam ulgę

Też jestem w sunie zadowolona, że akurat teraz będę w ciąży. W lato nie będzie jeszcze tak zaawansowana, żebym umierała będzie można sensownie się ubrać w sukienki, a jesień obskoczę w leginsach i mam rozkloszowaną kurtkę, więc jakoś to będzie.

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 14:05   #58
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

No właśnie, listopad to jest dobry czas na rodzenie. Latem jak już będzie gorąco to będziemy po pierwszym trymestrze, mdłości raczej się nam pokoncza, potem jak się dzieciaki urodzą to rozszerzanie diety przypada na późną wiosnę/wczesne lato, więc warzywa i owoce sezonowe, latem też pewnie zaczną już siedzieć, więc też fajnie. A trzeci trymestr też nam nie przypadnie na żadne upały (no dobra, mi tak, bo u nas w październiku niekiedy 30° jest ), co jest mega na plus. Tak samo fajnie jest rodzic w kwietniu/maju, czerwcu, bo mdłości na Boże Narodzenie już nie ma, a i potem z brzuchem jeszcze upały się nie zaczną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 14:06   #59
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Tylko żeby jeszcze było więcej energii. Obecnie się czuje jakby połowę energii mi zabrano Jak gdzieś wychodzę to długo się zbieram, jak sprzątam to na raty bo się męczę. Jak wchodzę po schodach to szkoda gadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 14:20   #60
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Listopadowe mamy 2023

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Tylko żeby jeszcze było więcej energii. Obecnie się czuje jakby połowę energii mi zabrano Jak gdzieś wychodzę to długo się zbieram, jak sprzątam to na raty bo się męczę. Jak wchodzę po schodach to szkoda gadać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam dokładnie to samo, ale pocieszę Cię, przejdzie za jakiś miesiąc, może półtora będziemy już zupełnie inaczej funkcjonować. W ogóle będziemy funkcjonować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-14 12:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.