EPIDUO- jak na was działa? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-04, 20:21   #331
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja miałam takie nieropne i ropne też. Z czasem pojawiało się ich coraz mniej. W końcu przestały niemal zupełnie.

Od końca lipca znowu zaczęło coś wyskakiwać, stosuję teraz Skinoren na zmianę z Epiduo, ale coś nie chce być lepiej...
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 18:49   #332
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Epiduo używam od początku sierpnia, 1 tubka starczyła mi na równy miesiąc, gdzie praktycznie nakładałem go co noc a na to do nawilżenia Cetaphil. W moim przypadku nie występują żadne skutki uboczne w postaci pieczenia, zaczerwienienia, łuszczenia, ale jestem podobno fenomenem bo nawet zabiegi kwasami znosiłem nadzwyczaj dobrze . Przed Epiduo stosowałem 2 miesiące Lysanel Active i przez następne 2 Effaclar K, ale mimo to na początku pare sporych "niespodzianek" na czole oraz brodzie się pojawiło, z tym że bardzo szybko to się goiło Dokończę 2 tubkę i zobaczymy co będzie dalej, trzeba pozbyć się tych przebarwień i blizn, czas leczy rany

Czy przed nałożeniem Epiduo mogę stosować tonik (LRP Effaclar; Bioderba Hydrabio Lotion) ?
Nester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 19:57   #333
Agemia
Raczkowanie
 
Avatar Agemia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 499
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja stosuję Epiduo już od jakichś 7 miesięcy (z miesięczną przerwą), wg zaleceń mojego dermatologa. I zastanawiam się czy ma to jeszcze jakiś sens? Wydaje mi się, że dawno przestało już działać (ale na razie cerę mam okej, jak na mnie; prawdopodobnie za jakieś dwa tygodnie, jak co roku, wysypie mi okropne, wielkie, ropne krosty na policzkach).
Agemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 20:00   #334
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Agemia Pokaż wiadomość
Ja stosuję Epiduo już od jakichś 7 miesięcy (z miesięczną przerwą), wg zaleceń mojego dermatologa. I zastanawiam się czy ma to jeszcze jakiś sens? Wydaje mi się, że dawno przestało już działać (ale na razie cerę mam okej, jak na mnie; prawdopodobnie za jakieś dwa tygodnie, jak co roku, wysypie mi okropne, wielkie, ropne krosty na policzkach).

na tlenek benzoidu skora sie nieuodparnia, nie ma szans, tak samo dziala na poczatku jak i na koncu
retoidy tez sie stosuje latami...
mysle że nie powinnas miec obaw że przestanie dzialas,
ale tam zmienic oczywiscie mozesz jesli chcez;p
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-05, 20:17   #335
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja używam tego kremu od ok. 10 dni. Niesamowicie wysuszył mi twarz, która nie dość że jest sucha to jeszcze strasznie swędzi i stała się okropnie wrażliwa < zawsze była delikatna i wrażliwa, ale teraz strasznie>. Wcześniej całe czoło miałam w okropnych krostach. Policzki broda też nie były piękne, ale teraz moja buzia jest idealnie gładka! Nie mam ani jednej krostki. Przy stosowaniu maści brałam również antybiotyk oraz inne tabletki więc nie wiem czy tę zasługę mogę przypisać samemu kremowi.
Niestety każdy kij ma dwa końce. Mam gładziutką buźkę, ale wysuszoną. Teraz stawiam na maksymalne nawilżanie.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 19:10   #336
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja dziś zaczynam kurację epiduo.... mam nadzieję że pomoże, bo na mpojej buzi istne pobojowisko było dobrze, a sie popsulo...znów.... miałam już tyle leków i smarowideł typu isotrexin, acnederm, atrederm,differin itd że mam dość
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 19:12   #337
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a do kremów nie stosujesz żadnych antybiotyków?
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 19:21   #338
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Dzindzej Pokaż wiadomość
a do kremów nie stosujesz żadnych antybiotyków?
mnie pytasz? bo sie pogubilam ^^ stosowałam antybiotyki, miałam już tetralysal, dalacinT, sumamed i klindacne... tylko tetralysal w miare pomógł i miałam całkiem ładniutką buzię, w połączeniu z atredermem, ale brałam już go pół roku i teraz już podobno nie mogę.
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 19:26   #339
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

nie wiem czy sam krem Ci pomoże, ale oby
jak masz suchą wrażliwą cerę to przygotuj się na to, że po kremie możesz mieć zaczerwienia i swędzenie i jeszcze bardziej suchą skórę
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 19:31   #340
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

moja skóra jest juz przyzwyczajona do tortur :P wiec spodziwam sie pieczenia itd, mam zamiar ją jeszcze nawilżać dodatkowo i filtry:p za tydzień mam wizyte u drugiego dermatologa, to może da jakiś antybiotyk. Ten u którego byłam teraz nie chce mi już za bardzo antybiotyków przepisywać bo w ciągu tego roku już dużo bralam. Kazał mi się zastanowić nad aknenorminem, mam dać mu odpowiedź przy następnej wizycie u niego, czyli za ok. miesiąc.
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 19:54   #341
Dzindzej
Zakorzenienie
 
Avatar Dzindzej
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 327
Post Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Chyba, że tak. Bo faktycznie co za dużo to niezdrowo.
__________________
"Człowiek mało nauczy się z sukcesu, ale dużo z niepowodzenia"


Studia.

Cel: -6kg
Dzindzej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 21:06   #342
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej
ja stosuje Differin bo zmagam sie z zaskornikami i troche korci mnie zeby siegnac po ten lek, ale chyba jednak sie nie przekonam, boje sie alergii

aha, nie ma czegos takiego jak wagry - no chyba ze u tasiemca
sa zaskorniki otwarte i zamkniete - otwarte czyli tzw. z bialymi punktami, ropne i zakniete czyli te pospolite wągry

ja po differinie nie mam zadnego luszczenia choc sie spodziewalam, no coz..
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 22:44   #343
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

[QUOTE=inc0rrect;13578910]Ja stosuje epiduo codziennie, gruba warstwe, na to żel HA 1% ktory potęguje wchłanianie akładnikow aktywnych przez skórę

Co to jest żel HA?
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 05:32   #344
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

[QUOTE=evitanna;14146243]
Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja stosuje epiduo codziennie, gruba warstwe, na to żel HA 1% ktory potęguje wchłanianie akładnikow aktywnych przez skórę

Co to jest żel HA?
chyba chodzi o Kwas hialuronowy z Biochemii Urody
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-09, 08:43   #345
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej! ja od poniedziałku (od wizyty u dermatolożki). Używam Epiduo,Do tego mam antybiotyk Unidox, Zineryt i Aknemycin. Heh, moja twarz wygląda strasznie, a nigdy wcześniej nie miałam z nią problemu. Czekam teraz aż zacznie działać bo w listopadzie ślub i nie chcę wyglądać jak wrak. Do tego moja psychika powoli siada.
Ale mam pytanie. Ponieważ do smarowania mam aż trzy maści - nie wiem czy robię to dobrze (dermatolożka dokładnie napisała mi co jest do czego, ale nie wiem czy robię to w dobrej kolejności). Najpierw smaruję Epiduo całe obszary (broda, żuchwa, trochę policzków), potem Zineryt punktowo na grudki, krosty, te nowe, i na końcu Aknemycin na te już gojące się - strupki, otarcia.

I pytanie czy po jakimś czasie mam posmarować twarz Cetaphil'em?? Bo też dostałam od dermatolożki i nie wiem czy nim przed smarowaniem maściami czy jakiś czas po??
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015

Edytowane przez inutil
Czas edycji: 2009-09-10 o 08:43
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 15:57   #346
olkens17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 260
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jutro idę do apteki odebrać Epiduo, wczoraj przepisała mi go dermatolog. Czytając te posty załamałam się... mam wrażliwą skórę, boję się go stosować! Na policzkach i brodzie mam czasem parę pryszczy, ale czoło niestety już całe w krostach ;( [ schowałam je pod grzywką.. nie wiem, czy to dobrze, ale inaczej nie daje rady ;(]. Ogólnie do tej pory nie wyglądałam bardzo źle i boję się, że po Epiduo będę miała suchą, czerwoną i łuszczącą się skórę, a nie pójdę w takim stanie do szkoły ;( Naprawdę wygląda się aż tak źle po zastosowaniu ? Lepiej stosować codziennie czy co drugi dzień? I jak długo skóra jest taka czerwona itd. czy przez cały czas stosowania Epiduo? [ dermatolog powiedziała mi, że przez 10 dni, ale sadze, że raczej dłużej...] I po jakim czasie widać efekty?
Oprócz niego mam jeszcze przepisany Aknemycin, dziś stosowałam, ale on chyba nie ma efektów ubocznych, na szczęście
olkens17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 18:42   #347
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

olkens17,
Ja po zastosowaniu epiduo miałam twarz baardzo czerwoną, różnica między miejscami, gdzie nim nie smarowałam (pod oczami) i tymi, gdzie nałożyłam, była ogromna, bardzo wyraźna granica.
Zaczerwienienie następnego dnia znacznie mniejsze, ale jeszcze widoczne, przynajmniej u mnie.
Po kilku (tak z 5?) użyciach skóra przestała być widocznie zaczerwieniona.

Co do tego jak długo podrażnia - stosowałam przez 3 miesiące co drugi dzień, czasem rzadziej - przez cały czas stosowania podrażniał. Potem miałam miesięczną przerwę na Skinoren, teraz nie podrażnia już wcale, mogę stosować codziennie.

Ja efekty zaczynałam widzieć od razu, im dłużej stosowałam tym były lepsze.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 20:11   #348
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

olkens17
ja tez uzywam epiduo, ale mnie tak nie podraznial. skora ani razu nie piekla, nie byla czerwona, jedynie bardzo wysuszona.
a uwierz mi, ze tez mam skore wrazliwa
z tym, ze ja stosuje co trzecia noc.

a co do grzywki - to nie jest dobry pomysl
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 20:23   #349
iv85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 201
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dwa tygodnie temu rozpoczęłam drugie podejście do epiduo (na okres letni przerzuciłam się na Effaclar K, który niestety zniweczył efekty wcześniejszego leczenia) i tym razem nie mam najmniejszego podrażnienia, nawet przesuszenia. Cera jest wyjątkowo gładka i delikatna w dotyku, nawet po myciu nie czuję ściągnięcia. Pewnie po częsci to zasługa tego, że skóra miała już kontakt z tym specyfikiem, ale sądzę, że w przeważającym stopniu wpływa na to stosowanie leku co drugą noc, na zmianę z kremem Physiogel (na dzień tylko filtr albo jakiś nawilżacz jak zostaję w domu). Skóra też nie zaczęła mi się przetłuszczać na potęge, jak za pierwszym razem. Mając w pamięci doświadczenia z kwietnia i maja, nie byłam zachwycona, gdy dermatolog przepisałam mi znowu Epiduo...
Jeżeli chodzi o wpływ na trądzik (wyraźna kaszka na policzkach i drobne zaskórniki na czole i brodzie) Epiduo działa fenomenalnie.
Epiduo zdaje się być naprawdę dobrym lekiem, niestety wiele osób albo rezygnuje z jego zakupu albo przerywa kurację ze względu na skutki uboczne, które zdaje się można zredukować, a nawet uniknąć. Osobiście nie mam zamiaru używać go codziennie, bo niekoniecznie przełoży to się na efekt leczniczy, a skończyć się może podrażnieniem.
iv85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-11, 13:39   #350
olivia86
Zakorzenienie
 
Avatar olivia86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 797
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej! ja używam epiduo tak ok. 15 dni
uzywam codziennie na noc, skora w porzadku nie jest wysuszona, zadnego zaczerwienienia nie mam a niespodzianki znikaja
do tego mam unidox 2x1
a 15 wizyta i zobaczymy co to bedzie
olivia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 19:06   #351
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez olivia86 Pokaż wiadomość
hej! ja używam epiduo tak ok. 15 dni
uzywam codziennie na noc, skora w porzadku nie jest wysuszona, zadnego zaczerwienienia nie mam a niespodzianki znikaja
do tego mam unidox 2x1
a 15 wizyta i zobaczymy co to bedzie
Miło przeczytać to co piszesz, bo ja używam epiduo i Unidox tak samo. do tego mam jeszcze Aknemycin. Na razie 4 dzień i poprawy nie widzę żadnej - mam nadzieję, że będzie.

No i pytanie, czy to może być normalne, że na początku jest wysyp i skóra wygląda gorzej, a potem zaczyna się wszystko goić. Czy jeśli jest gorzej to powinnam się martwić?
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 14:06   #352
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez inutil Pokaż wiadomość
No i pytanie, czy to może być normalne, że na początku jest wysyp i skóra wygląda gorzej, a potem zaczyna się wszystko goić. Czy jeśli jest gorzej to powinnam się martwić?
nie u kazdego. niektorym wyglad skory od razu sie poprawia, innych wysypuje.
ja mialam wysyp nie na samym poczatku stosowania epiduo, ale dopiero po jakichs 2 tygodniach. nie byly to zadne duze pryszcze, ale raczej niewielkie krosteczki (aczkolwiek bylo ich sporo). pozniej bylo juz tylko lepiej
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-12, 21:27   #353
olkens17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 260
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Użyłam Epiduo wczoraj po raz pierwszy, rano przerażona bałam się spojrzeć w lustro, bo sądziłam, że będę miała masakrę na twarzy, a... wyglądałam zupełnie normalnie. Żadnego zaczerwienienia, nic mnie nie boli, nie piecze, pryszcze 'nie wyszły' mi też na wierzch, ale też żaden nie zniknął ani się nie zmniejszył. Ogólnie bez zmian, tylko skóra lekko mi się wysuszyła. I właśnie mam pytanie, czego używacie do nawilżania?
olkens17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:11   #354
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja używam kremu himalaya herbals na dzień i eva natura +18 na noc i jest ok. właśnie kończę drugą tubkę epiduo
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:22   #355
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez olkens17 Pokaż wiadomość
Użyłam Epiduo wczoraj po raz pierwszy, rano przerażona bałam się spojrzeć w lustro, bo sądziłam, że będę miała masakrę na twarzy, a... wyglądałam zupełnie normalnie. Żadnego zaczerwienienia, nic mnie nie boli, nie piecze, pryszcze 'nie wyszły' mi też na wierzch, ale też żaden nie zniknął ani się nie zmniejszył. Ogólnie bez zmian, tylko skóra lekko mi się wysuszyła. I właśnie mam pytanie, czego używacie do nawilżania?
ja uzywam humektanu, ale wiele dziewczyn poleca tez physiogel.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:49   #356
Tamlin
Raczkowanie
 
Avatar Tamlin
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 404
GG do Tamlin
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
ja uzywam humektanu, ale wiele dziewczyn poleca tez physiogel.
Ja polecam własnie physiogel krem ( plyn bez koniecznosci uzywania wody tez mialam, ale w moim przypadku sie nie sprawdzil) . Uzywalam epiduo przez miesiac na strefe T i szyje ( szyje- bo milam na niej wysypke posterydową) i wszystko ladnie zniknelo, moze na poczatku szyja była lekko podrazniona ale po czasie przeszło. Teraz nie mam potrzeby stosowania epiduo.
__________________
,,Chcę czuć się bezpiecznie, a jednocześnie pragnę być wolny" F. Mercury


60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50
Tamlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 17:42   #357
english_blackberry
Rozeznanie
 
Avatar english_blackberry
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 607
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dla mnie epiduo to najlepsze co można wymyślić dla buzi z krostami -jak moja. Miałam okropne krosty. Zwykle pojawialy się na dole policzków, policzkach i brodzie. Epiduo używalam od kwietnia bierzacego roku i... mialam wspaniala cere podczas uzywania! Naprawde w ogole sie nie martwilam o cere! 2 opakowania zuzylam, zrobilam sobie ostatnio mini przerwe - 3 tyg, bo nie mialam ciagle czasu isc do dermatologa po recepte i... okazalo sie, ze Epiduo to teraz moj niezbednik. Cera bez niego wyglada fatalnie! Pelno zaskornikow, koszmar! Az mi sie z domu wychodzic nie chce dzisiaj uprosilam pania aptekarke i sprzedala mi bez recepty wiec skonczy sie od jutra moj koszmar
Polecam go wszystkim!
english_blackberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 19:18   #358
mateush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Witam, jako ze nie mam duzego problemu z cera , glownie wagry, pare zaskornikow postanowilem pojsc wrescie do dermatologa pokazac sie. Porozmawialem, opisalem cala sytuacje i przepisal mi epiduo. Pierwsze co zrobilem to szybko w necie sprawdzam co to wogole jest i tak o to tu jestem. Po przeczytaniu 12 stron bylem troche zmieszany czy jest sens wogole to uzywac bo mam maly problem i nie chce go pogorszyc ale wkoncu mam miesiac wolny to sproboje. Dzis jest pierwszy dzien stosowania i czekam az nadejdzie ranek. Poki co skora jest lekko napieta i moze przed pojsciem spac poloze physiogel. Dermatolog kazal mi go stosowac co 2 dni zeby uniknac podraznien. Mam nadzieje ze wysypu nie bedzie ale licze na zluszczenie skory. Jedyny problem mam z nakladaniem bo wchlania sie w sekunde i ni pamietam czy juz to miejsce smarowalem moze za cienka warstwe staram sie nalozyc. do jutra
mateush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 19:28   #359
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez mateush Pokaż wiadomość
Witam, jako ze nie mam duzego problemu z cera , glownie wagry, pare zaskornikow postanowilem pojsc wrescie do dermatologa pokazac sie. Porozmawialem, opisalem cala sytuacje i przepisal mi epiduo. Pierwsze co zrobilem to szybko w necie sprawdzam co to wogole jest i tak o to tu jestem. Po przeczytaniu 12 stron bylem troche zmieszany czy jest sens wogole to uzywac bo mam maly problem i nie chce go pogorszyc ale wkoncu mam miesiac wolny to sproboje. Dzis jest pierwszy dzien stosowania i czekam az nadejdzie ranek. Poki co skora jest lekko napieta i moze przed pojsciem spac poloze physiogel. Dermatolog kazal mi go stosowac co 2 dni zeby uniknac podraznien. Mam nadzieje ze wysypu nie bedzie ale licze na zluszczenie skory. Jedyny problem mam z nakladaniem bo wchlania sie w sekunde i ni pamietam czy juz to miejsce smarowalem moze za cienka warstwe staram sie nalozyc. do jutra
tez nie mialam duzego problemu z tradzikiem, ale uwierz mi, ze teraz jest o niebo lepiej. skora jest gladka, krostek brak. czasem tylko cos wyskakuje przed okresem. ale Ty nie musisz sie tym przejmowac

a tak przy okazji, masz go uzywac na dzien czy na noc, bo nie za bardzo zrozumialam?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 20:14   #360
mateush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam go uzywac tylko na noc co 2 dzien jednak nie wiem czy nie bede go stosowac codziennie. Moze szybszy efekt bedzie ale oczywiscie mam zamiar super nawilzac skore jesli bedzie taka potrzeba. Generalnie jestem zaskoczony bo wogole sie nie swiece ale moze to wynikac z tego ze nie nalozylem kremu nawilzajacego i teraz pomalu dochodze do wniosku ze robilem w lecie potworny blad nakladajac odrazu krem po umyciu i moglo mnie zapchac bardzo. No nic zobaczymy, mam 23 dni do rozpoczecia roku takze licze ze jakas poprawa bedzie.
mateush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.