Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-04, 16:10   #361
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:15
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 16:17   #362
Yunalesca
Raczkowanie
 
Avatar Yunalesca
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 99
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Takie prawo i lepsza taka symboliczna głupotka niż grzebanie w tym. Jak znany aktor trafia przed sąd to też ma pro forma ukrywaną tożsamość.
Yunalesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 16:23   #363
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Słyszałam dzisiaj w radiu, że według AI prawdopodobieństwo wystąpienia takiej awarii dystrybutorów (jednocześnie w tylu miejscach) to raz na 17 milionów lat

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-10-04 o 16:26
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 18:11   #364
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Zamierzacie wziąć udział w referendum? Ja nie odbieram karty.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Też mie wezmę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Wysluchałam przed chwilą marszałkini, tej ktorej mąż już 1,5 roku zajmuje łóżko na Intensywnej Terapii miast w hospicjum paliatywnym i ta pani poinformowała, że wszyscy "chętni" 18latkowie dostaną prawo do skorzystania z bezplatnego kursu na prawo jazdy. Nie wymieniła, że chodzi o technika mechaniczne czy rolnicze. Chyba że to manipulacja mediów w wypowiedź marszałkini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 18:30   #365
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Też mie wezmę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Wysluchałam przed chwilą marszałkini, tej ktorej mąż już 1,5 roku zajmuje łóżko na Intensywnej Terapii miast w hospicjum paliatywnym i ta pani poinformowała, że wszyscy "chętni" 18latkowie dostaną prawo do skorzystania z bezplatnego kursu na prawo jazdy. Nie wymieniła, że chodzi o technika mechaniczne czy rolnicze. Chyba że to manipulacja mediów w wypowiedź marszałkini.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie, ja tylko wspomniałam ze 20 lat temu można było zrobić za darmo w technikum mechanicznym, nie ze teraz tak ma być


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 20:28   #366
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mnie bardzo zdziwił artykuł o jego zatrzymaniu: był wymieniony z imienia i nazwiska, a przy tym zdjęcie było zapikselowane Czyli domniemanie niewinności, ale takie nie do końca.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 21:27   #367
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

"Mam nadzieję, że rząd będzie z determinacją działał w celu podniesienia i zrównania wieku emerytalnego, wprowadzenia kryterium dochodowego w KRUS i likwidacji przywilejów służb mundurowych"

Kto to powiedział ?
Tusk ? Jakiś okropny inny peowiec ?

A wcale nie.

To nasz wspaniały premier Morawiecki

https://www.money.pl/emerytury/wiek-...74863456a.html
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-04, 21:32   #368
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Słyszałam dzisiaj w radiu, że według AI prawdopodobieństwo wystąpienia takiej awarii dystrybutorów (jednocześnie w tylu miejscach) to raz na 17 milionów lat

Cud nad cudami!

Genialne.

---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89683193]"Mam nadzieję, że rząd będzie z determinacją działał w celu podniesienia i zrównania wieku emerytalnego, wprowadzenia kryterium dochodowego w KRUS i likwidacji przywilejów służb mundurowych"

Kto to powiedział ?
Tusk ? Jakiś okropny inny peowiec ?

A wcale nie.

To nasz wspaniały premier Morawiecki

https://www.money.pl/emerytury/wiek-...74863456a.html[/QUOTE]

Ojtam ojtam. Mu się kartki pomyliły.
Po prostu ma przygotowane warianty przetrwania na każdą opcję polityczną i wziął kartkę nie z tej kupki co trzeba.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-04, 21:41   #369
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ojtam ojtam. Mu się kartki pomyliły.
Po prostu ma przygotowane warianty przetrwania na każdą opcję polityczną i wziął kartkę nie z tej kupki co trzeba.

Ci co go znają z czasów kiedy doradzał Tuskowi twierdzą, że trudno o bardziej zatwardziałego liberała niż Morawiecki.
I wszystko spoko, wziął się przefarbował i inaczej śpiewa.

Ale jednak mógł sobie dać siana z pytaniem w referendum o wiek emerytalny i ciągłym pociskiem na swojego byłego współpracownika, któremu rekomendował takie rozwiązania
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 09:07   #370
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Nie bardzo ogarniam te tematy i influencerów,

ale wybiła potężnie jakaś gigantyczna, obrzydliwa afera pedofilska w tym środowisku (u nas w polskim światku influ, jacyś między innymi Pingwin (?), Stuu (?)- no nie znam typów) i jest ostra jazda i drama stulecia.
Córki mi donoszą na ten temat.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 09:18   #371
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie bardzo ogarniam te tematy i influencerów,

ale wybiła potężnie jakaś gigantyczna, obrzydliwa afera pedofilska w tym środowisku (u nas w polskim światku influ, jacyś między innymi Pingwin (?), Stuu (?)- no nie znam typów) i jest ostra jazda i drama stulecia.
Córki mi donoszą na ten temat.
Tak, znam temat, niefajna sprawa...
Była już jakiś czas temu podobna drama z influenserem z Team X (ta aktualna też dotyczy tego teamu, tylko wcześniejszej edycji - wiem, bo moja córka to swego czasu oglądała, tzn ten team), który wysyłał dick pics do dziewczynek poniżej 15 roku życia.

Ale boczkiem toczy się kolejna afera pedofilska dotycząca środowiska artystycznego, a konkretnie ojca Marysi Sadowskiej, twórcy Tęczowego Music Boxa, który wykorzystywał dzieci przez 30 lat swojej działalności, upublicznił to pan Zielkę, który wczoraj wygrał w sądzie sprawę o zniesławienie Sadowskiego - sąd oddalił zarzuty względem Zielke.
Dzisiaj wyszła druga część reportażu Bagno, ale jeszcze jej nie widziałam.

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2023-10-06 o 09:41
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-06, 09:32   #372
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość

Ale boczkiem toczy się kolejna afera pedofilska dotycząca środowiska artystycznego, a konkretnie ojca Marysi Sadowskiej, twórcy Tęczowego Music Boxa, który wykorzystywał dzieci przez 30 lat swojej działalności, upublicznił to pan Zelkę, który wczoraj wygrał w sądzie sprawę o zniesławienie Sadowskiego - sąd oddalił zarzuty względem Zelke.
Dzisiaj wyszła druga część reportażu Bagno, ale jeszcze jej nie widziałam.



Tak, też o tym słyszałam równolegle, ale też jeszcze reportażu nie widziałam.
+ kolejna o pedofili ogólnie w światku rocka (polskiego) i seryjnym wręcz molestowaniu/wykorzystywaniu seksualnym dziewczynek 12-15 lat ( wszystkich tych gruppies / fanek) przez artystów (?) po koncertach, co było traktowane dosłownie jak stała część sposobu na rockowe życie.



Mnie przeraża, jak powszechna jest pedofilia. Co jest z tymi ludźmi?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 09:39   #373
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak, też o tym słyszałam równolegle, ale też jeszcze reportażu nie widziałam.
+ kolejna o pedofili ogólnie w światku rocka (polskiego) i seryjnym wręcz molestowaniu/wykorzystywaniu seksualnym dziewczynek 12-15 lat ( wszystkich tych gruppies / fanek) przez artystów (?) po koncertach, co było traktowane dosłownie jak stała część sposobu na rockowe życie.



Mnie przeraża, jak powszechna jest pedofilia. Co jest z tymi ludźmi?

O tym rockowym światku nie słyszałam jeszcze, muszę poszukać...

Ci influ też się bronią tak, że były inne czasy, więcej było można, na więcej tekstów było przyzwolenie ogólnie obrzydliwe to wszystko....
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 10:04   #374
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak, też o tym słyszałam równolegle, ale też jeszcze reportażu nie widziałam.
+ kolejna o pedofili ogólnie w światku rocka (polskiego) i seryjnym wręcz molestowaniu/wykorzystywaniu seksualnym dziewczynek 12-15 lat ( wszystkich tych gruppies / fanek) przez artystów (?) po koncertach, co było traktowane dosłownie jak stała część sposobu na rockowe życie.



Mnie przeraża, jak powszechna jest pedofilia. Co jest z tymi ludźmi?
Przede wszystkim to ogromny red flag dla rodziców, którzy wg mnie stracili kontrolę nad tym co dzieci oglądają w sieci itd. Ci wszyscy influencerzy na Tiktokach, Twitchach, itp. praktycznie robią co chcą, a dzieciaki to chłoną bo każdy powyżej 8 roku życia ma już swojego smartfona. Strasznie powalone czasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 10:11   #375
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
Przede wszystkim to ogromny red flag dla rodziców, którzy wg mnie stracili kontrolę nad tym co dzieci oglądają w sieci itd. Ci wszyscy influencerzy na Tiktokach, Twitchach, itp. praktycznie robią co chcą, a dzieciaki to chłoną bo każdy powyżej 8 roku życia ma już swojego smartfona. Strasznie powalone czasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie do końca się z tym zgodzę, treści prezentowane przez tych ludzi na youtube były dostosowane do wieku dzieci, wiem bo je oglądałam razem z moją córką, żeby to obczaić. Treści są w stylu jakichś challange'y albo nie wiem historia o tym co kupili w sklepie, nie ma tam nic takiego - oprócz tego, że nie ma to żadnej wartości edukacyjnej ani jakiejkolwiek.

Bardziej chodzi o wykorzystywanie przez tych influ tego uwielbienia, którym darzą ich dzieci, nawiązywanie z nimi kontaktu poza youtube i wykorzystywanie ich naiwności.

Straszne z mojej perspektywy jest to, że osoby, które nie reprezentują sobą w sumie nic, zyskują mega rozgłos i mega kasę i wykorzystują to w obrzydliwy sposób.

Ale to dotyczy każdego kto ma jakąkolwiek przewagę - czy to youtubera, czy muzyka czy księdza - problemem nie są dzieci, które im ufają tylko chore głowy dorosłych, którzy to wykorzystują

Ja ze swojej strony od początku przygody z netem uświadamiałam córkę o zagrożeniach, ale nie wiem czy nie wykorzysta jej np nauczyciel albo jakaś inna dorosła osoba, którą moja córka może w jakiś sposób podziwiać czy jej ufać.

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2023-10-06 o 10:22
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 10:19   #376
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Przede wszystkim to wychodzi kompletny brak edukacji w tematach seksualności, prawa do intymności, stawiania granic, określania co jest dopuszczalne, a co nie w relacjach z dorosłymi, zgłaszania różnych erotycznych/seksualnych propozycji od dorosłych rodzicom opiekunom albo zaufanym osobom itd. itp.
No ale seksualizacja, seksualizacja !

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-10-06 o 13:12
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 12:38   #377
_Sliwka_6
Zadomowienie
 
Avatar _Sliwka_6
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1 060
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Teraz przy tej aferze dowiedzialam o jakims teamie X ale patrzac na tych ludzi jak oni wygladaja (dziewczyny jak prostytutki, chlopaki jak bananowe egoistyczne dzieciaki ktorym wszystko wolno) to dlaczego rodzice pozwalaja ogladac to swoim dzieciom? Dlaczego jest to promowane przez yt i inne media spolecznosciowe? Powinni byc juz dawno zablokowani w przestrzeni publicznej bo przeciez ci ludzie robia filmy dla dzieci! Nie dla doroslych tylko dla DZIECI. Gdzies czytalam ze ten Stuu mial stosowac przemoc seksualna wobec zwierzat... Jesli to prawda… W glowie mi sie to wszystko nie miesci jacy degeneraci maja wplyw na mlode pokolenie!
_Sliwka_6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 12:50   #378
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez _Sliwka_6 Pokaż wiadomość
Teraz przy tej aferze dowiedzialam o jakims teamie X ale patrzac na tych ludzi jak oni wygladaja (dziewczyny jak prostytutki, chlopaki jak bananowe egoistyczne dzieciaki ktorym wszystko wolno) to dlaczego rodzice pozwalaja ogladac to swoim dzieciom? Dlaczego jest to promowane przez yt i inne media spolecznosciowe? Powinni byc juz dawno zablokowani w przestrzeni publicznej bo przeciez ci ludzie robia filmy dla dzieci! Nie dla doroslych tylko dla DZIECI. Gdzies czytalam ze ten Stuu mial stosowac przemoc seksualna wobec zwierzat... Jesli to prawda… W glowie mi sie to wszystko nie miesci jacy degeneraci maja wplyw na mlode pokolenie!
Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym wyglądem prostytutek i bananowych dzieci, ale jaka miała by być podstawa do blokowania? Zbyt wyzywający strój? Wystarczy włączyć Polsat np i obejrzeć show Dody, Top Model albo koncert jakiejś piosenkarki młodego pokolenia - stroje też są wyzywające - również powinni to blokować? Albo chociażby Caroline Derpieński czy inne królowe życia - wszystko mamy blokować?

Dzisiejsze czasy mają to do siebie, że nie trzeba nic umieć ani wiedzieć żeby stać się znanym dla szerokiej publiczności....

Bardziej powinniśmy edukować dzieci jakie zagrożenia na nich czekają, czego należy unikać, gdzie i jak stawiać granice.

A z drugiej strony jasno i ostro piętnować zachowania dorosłych, kary powinny być współmierne do czynów, ludzie nie powinni się bać zgłaszać nieprawidłowe zachowania, a nie (polska mentalność) kto donosi jest gorszy od przestępcy
Przecież to wszystko działo się kilka lat temu, masa ludzi o tym wiedziała - czemu wyszło to dopiero teraz?

Edytowane przez pempek
Czas edycji: 2023-10-06 o 12:54
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 13:00   #379
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-10-06 o 15:42
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-06, 13:01   #380
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Przecież to wszystko działo się kilka lat temu, masa ludzi o tym wiedziała - czemu wyszło to dopiero teraz?
Była Stuu (Sukanek?) była z tym na policji wtedy, że znalazła korespondencje jego z małoletnią poniżej 15 lat i ją spławili. Także ten, wszystkie elementy tej układanki powinny działać, żeby dało się coś z tym zrobić.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 13:08   #381
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 13:17   #382
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Z jednej strony jest teraz retoryka, że nie ważne jak wyglądasz, ważne jakim jesteś człowiekiem, a z drugiej jak widać, wyzywający albo bogaty styl powinien być podstawą do cancellowania

No i oczywiście wina rodziców, że dzieciom pozwalają - no kurde, nasze dzieci nie mieszkają pod kamieniem, spróbujcie zakazać nastolatce/tkowi używać telefonu (bo ograniczenie konkretnych treści jest raczej mało wykonalne), na pewno zyskacie tym ich zaufanie to chyba nie tędy droga...
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 13:49   #383
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Pytanie retoryczne do tych młodszych użytkowniczek (co za czasów nastoletnich miały dostęp do neta): czy rodzice wiedzieli serio o wszystkim co/z kim/gdzie piszecie w necie?
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 13:55   #384
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-10-06 o 16:13
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 16:39   #385
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Pytanie retoryczne do tych młodszych użytkowniczek (co za czasów nastoletnich miały dostęp do neta): czy rodzice wiedzieli serio o wszystkim co/z kim/gdzie piszecie w necie?
Miałam własny komputer z internetem od kiedy skończyłam jakieś 4 lata i nikt mi tam nie zaglądał, mogłam robić wszystko.

Nie wiem, jak moi rodzice mieli by mnie kontrolować.

Jasne, tata pilnował, jakie gry mi kupuje, ale to tez były trochę inne czasy. Inna grafika, większość gier była po angielsku i ja nie rozumiałam, o co chodzi itd.

Bo na przykłąd grałam w GTA2 kiedy miałam jakieś 7/8 lat. A teraz GTA V nie dałabym 8-latkowi. Bo inna grafika, sceny z prostytutkami, pewnie jest lokalizacja na Polskę, no niespecjalnie.

Jedyne, czego nie mogłam to były brutalne strzelanki w stylu CoD czy Doom.

Ale jakbym chciała, to bym sobie ściągnęła, albo pożyczyła, ale mi pasowało wtedy Mario Tennis i Warcraft III. (Inna sprawa, że ta gra jest cholernie brutalna, jak teraz tak o tym myślę. Arthas morduje całe miasto, bo są zarażeni plagą, do tego zostaje opętany przez demoniczne ostrze, zabija bliskiego przyjaciela, a potem ojca i zaczyna służyć siłom ciemności, zamienia generała elfów w swoją banshee i wozi jej ciało za sobą. Cud, że nie zostałam socjopatą.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 18:45   #386
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Pytanie retoryczne do tych młodszych użytkowniczek (co za czasów nastoletnich miały dostęp do neta): czy rodzice wiedzieli serio o wszystkim co/z kim/gdzie piszecie w necie?

Pisałam na czacie mając 13-14, potem na gg z facetem. Podawał się za niewiele starszego... spotkałam się z nim, okazało się, że był stary, przestraszyłam się i uciekłam. Stary to jakieś 30 lat, ale jak masz te 14 lat to taki osobnik to przepaść wiekowa. Wiem, byłam głupia.



Rodzice mnie dość mocno pilnowali, ale jak chce się coś ukryć to podpisuje się imieniem koleżanki, czy pisze, gdy mama jest zajęta w kuchni, a taty nie ma.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 19:31   #387
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Dzieciom nie wolno obsesyjnie zakazywać i kontrolować. Trzeba po prostu tłuc wiele rzeczy do łba i liczyć że dotarło.

Młode osoby ufają swoim idolom czy autorytetom. Trzeba nauczyć co oznaczają red flagi. Tak naprawdę skrzywdzić może też ulubiony nauczyciel czy kolega brata. Nie rozmawia się z młodymi o wykorzystaniu seksualnym. O granicach i takie są skutki. A nastolatce łatwo jest wiele rzeczy wcisnąć.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 20:39   #388
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dzieciom nie wolno obsesyjnie zakazywać i kontrolować. Trzeba po prostu tłuc wiele rzeczy do łba i liczyć że dotarło.
I koniecznie trzeba wykopać z życia publicznego kreatury głoszące takie oto poglądy (to nikt inny jak Korwin):

"Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów - ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?"

Wpis jest z 2021 roku, a poza naganą od sejmowej komisji etyki ten oszołom dalej bryluje jako mentor i duchowy przywódca konfederacji i znowu kandyduje na posła.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 21:02   #389
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89684641]I koniecznie trzeba wykopać z życia publicznego kreatury głoszące takie oto poglądy (to nikt inny jak Korwin):

"Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie. Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów - ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?"

Wpis jest z 2021 roku, a poza naganą od sejmowej komisji etyki ten oszołom dalej bryluje jako mentor i duchowy przywódca konfederacji i znowu kandyduje na posła.[/QUOTE]To że Korwin głosi takie poglądy to naprawdę skandal że jest obecny w życiu publicznym. Natomiast bardzo niepokojące jest to że dużo młodych mężczyzn jest w niego zapatrzonych.

Natomiast prawda jest też taką że może teraz wszyscy się oburzają na aferę youtubowa, ale przyzwolenie na pedofilię u nas jest duże i to na najwyższym szczeblu.

Sprawa Polańskiego to dla mnie skandal. Ile znanych osób go bronilo? Choćby Holland o tym że wyciąganie tego jest "nieludzkie". Druga sprawa to sprawa Sadowskiego, ktora właściwie przeszła bez echa (o ukaraniu na ten moment nie ma opcji, bo prokuratura ułożyła sprawę z powodu przedawnienia). Pedofilia w kościele już chyba nikogo nie szokuje.

A teraz sobie pomyślcie ile ludzi tego pokroju pracuje gdzie mają kontak z dziećmi i ile z nich jest bezkarnych.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-06, 21:14   #390
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.6.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
To że Korwin głosi takie poglądy to naprawdę skandal że jest obecny w życiu publicznym. Natomiast bardzo niepokojące jest to że dużo młodych mężczyzn jest w niego zapatrzonych.

Natomiast prawda jest też taką że może teraz wszyscy się oburzają na aferę youtubowa, ale przyzwolenie na pedofilię u nas jest duże i to na najwyższym szczeblu.

Sprawa Polańskiego to dla mnie skandal. Ile znanych osób go bronilo? Choćby Holland o tym że wyciąganie tego jest "nieludzkie". Druga sprawa to sprawa Sadowskiego, ktora właściwie przeszła bez echa (o ukaraniu na ten moment nie ma opcji, bo prokuratura ułożyła sprawę z powodu przedawnienia). Pedofilia w kościele już chyba nikogo nie szokuje.

A teraz sobie pomyślcie ile ludzi tego pokroju pracuje gdzie mają kontak z dziećmi i ile z nich jest bezkarnych.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Przeciwko Sadowskiemu został skierowany akt oskarżenia o gwałt i molestowanie z 2017 roku wiec jest jeszcze szansa, ze za cokolwiek odpowie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-28 10:42:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.