kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-25, 12:29   #301
Magyya
Przyczajenie
 
Avatar Magyya
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 18
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Hej

może to off top, ale czytałam niedawno artykuł o tym, jak się ma wzrost poziomu SPF do wzrostu poziomu ochrony, i zaskoczyła mnie informacja, że np między SPF 15 a 25 różnica jest b.duża (dajmy na to te 60%), ale między np SPF 30 a SPF 60 to zaledwie kilka %! Niestety za groma nie mogę sobie przypomnieć linka (może to nawet na wizażu gdzieś było....), niemniej przydatne info dla kogoś kto nie może znieść na twarzy 50-tek
Magyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 12:59   #302
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Najlepiej szukac na opakowaniu wartosci PPD, nie tylko SPF ale nie kazdy producent oferuje kosmetyki z pelnym spektrum ochrony, czyli zarowno przed UVB jak i UVA.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:36   #303
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

A znacie może jakiś filtr z ochroną PA++ który właśnie chroni przed UVA, bo przed UVB chroni SPF.
Niestety strasznie mało o tym informacji, a może źle szukam.
W końcu filtruję się nie dlatego, że uwielbiam jasną cerę, ale przede wszystkim z obawy przed przebarwieniami i zmarszczkami, a za te odpowiedzialne są promienie UVA.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 20:54   #304
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Antheliosy chronia przed UVA i UVB, Sanosan, o ktorym pisalam wczesniej tez
Coldold zajrzyj tutaj
http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=912http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=965
Sa dokladne wyjasnienia co jest czym, oraz nazwy konkretnych filtrow\skladnikow, ktorych nalezy szukac w kosmetykach.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-05-25 o 20:59
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 21:07   #305
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

ej, dziewczęta, a jak będzie z emulsją w sprayu z iwostin 30+ i LucyMinerals (lecą do mnie próbki), wybaczcie za oklepane pytanie, ale nigdy nie mialam jeszcze kontaktu z minerałami. i co oznacza, ze filtr jest stabilny?
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 21:18   #306
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Filtry Iwostinu sa uwazane za fotostabilne.
Fotostabilne - nie ulegaja rozkladowi podczas ekspozycji slonecznej i nie traca swoich wlasciwosci ochronnych.
Natomiast kwestia stabilnosci filtra przy makijazu to juz inna bajka. Czesto myli sie te dwa pojecia. Polecam lekture i wyszukiwarke w tych watkach:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=108036
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=481815

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2011-05-25 o 21:24
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 09:36   #307
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Czy kosmetyk bareminerals, podklad mineralny z filtrem SPF30 ma sens jako ochrona przed sloncem na codzien?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1279.jpg (54,7 KB, 16 załadowań)
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-29, 11:17   #308
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Antheliosy chronia przed UVA i UVB, Sanosan, o ktorym pisalam wczesniej tez
Coldold zajrzyj tutaj
http://www.bio-med.pl/promieniowanie_uv.html
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=912http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=966
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=965
Sa dokladne wyjasnienia co jest czym, oraz nazwy konkretnych filtrow\skladnikow, ktorych nalezy szukac w kosmetykach.
Kochana! Dziękuję za linki, zaraz zabieram się za czytanie
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 19:18   #309
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Czy kosmetyk bareminerals, podklad mineralny z filtrem SPF30 ma sens jako ochrona przed sloncem na codzien?
A zamierzasz go nalozyc na twarz gruba, szczelna warstwa? W przypadku kolorowki termin "ochrona przeciwsloneczna" to pic na wode.
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 19:45   #310
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Ja znalazlam swojego Graala.skora przetluszczajaca sie !!!

Jeden ,jedyny wchlaniajacy sie do matu- to nowy filtr Roc's velvet moisture do skor suchych z HA!!!!!> Do matu na wiele godzin.

Polecam, stabilny, mineraly leza jak ta lala wiec warto kupic na necie bo wiem ze w PL nie ma.
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 09:54   #311
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

chyba zostawie Antheliosa 30 na zime. meczy mnie malowanie i filtrowanie w lato. nic mu sie nie stanie do pazdziernika? dac do lodowki?
korci mnie ten http://www.laroche-posay.pl/produkty...5cy-p4165.aspx
korci mnie tez ten http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1620.html

chcialam kupic mleczko klorane dla dzieci 50+, ale wygladam strasznie niezdrowo bez brazera.. taka uroda

znalazlam probke tego pierwszego, mega ciemny... nalozylam na twarz, fajnie sie wchlania, lekki, ale wygladam jakbym sie wysmarowala samoopalaczem dla ciemnej karnacji..

przy biodermie natomiast jest rozroznienie na ciemny i jasny, ale boje sie kupic w ciemno

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2011-05-30 o 10:46
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 13:40   #312
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

male sprostowanie: LRP sie wchlonal i juz nei wygladam jak po samoopalaczu dla ciemnej karnacji. wygladam jak po samoopalaczu dla jasnej karnacji. da sie przezyc. jak na 50+ to ten antek rzeczywiscie leciutki
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 16:11   #313
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
chyba zostawie Antheliosa 30 na zime. meczy mnie malowanie i filtrowanie w lato. nic mu sie nie stanie do pazdziernika? dac do lodowki?
korci mnie ten http://www.laroche-posay.pl/produkty...5cy-p4165.aspx
korci mnie tez ten http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...tion/1620.html

chcialam kupic mleczko klorane dla dzieci 50+, ale wygladam strasznie niezdrowo bez brazera.. taka uroda

znalazlam probke tego pierwszego, mega ciemny... nalozylam na twarz, fajnie sie wchlania, lekki, ale wygladam jakbym sie wysmarowala samoopalaczem dla ciemnej karnacji..

przy biodermie natomiast jest rozroznienie na ciemny i jasny, ale boje sie kupic w ciemno
właśnie testowałam oba i też nie mogę się zdecydować ale chyba LRP lepszy ten koloryt jest zupełnie niewidoczny, tyci normalnie a ja jestem lekko zaczerwieniona natomiast Bioderma daje lepsze krycie ale jakoś inaczej na buzi z nim mi jest ale skórę mam tragiczną , więc u każdej z Was pewnie będzie lepiej się trzymał, tak czy siak zawsze lepiej skorzystać z próbki


powiedzcie mi jak matujecie filtry? skrobią? a jest jeszcze coś innego?

Edytowane przez Wojowniczka_
Czas edycji: 2011-05-30 o 16:12
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:30   #314
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

o widzisz. ja wlasnie tez juz prawie sie zdecydowalam na LRP. niebywale jak po czasie ten "solar" stapia sie ze skora dajac naturalny efekt.

mozesz jeszcze matowic pudrem bambusowym
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 11:53   #315
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

dziękuję rozumiem że w grę wchodzi jedynie sam puder bambusowy bez żadnym dodatków typu perłowy, jedwab? chodzi mi żeby nie zepsuł parasola ochronnego
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 21:57   #316
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

mysle,ze perlowy tez wchodzi w gre i jedwab. z tego co mi wiadomo to zwolenniczki tej teorii unikaja mik
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 07:29   #317
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Przepraszam za brak zrozumienia, nie jestem filtromaniaczką, od niedawna staram się czytać, ale niestety w wątkach filtrowych nie znajduję odpowiedzi na moje wątpliwości:

a) malowanie się kosmetykami mineralnymi po filtrze nie ma sensu, bo się wszystko ściera, nawet flat-topem;

b) kolorówka z filtrem nie ma sensu, bo to kolorówka;

czyli jedyne co ma sens jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, to szczelna warstwa filtra na twarz i brak makijażu, tak?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 11:07   #318
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Przepraszam za brak zrozumienia, nie jestem filtromaniaczką, od niedawna staram się czytać, ale niestety w wątkach filtrowych nie znajduję odpowiedzi na moje wątpliwości:

a) malowanie się kosmetykami mineralnymi po filtrze nie ma sensu, bo się wszystko ściera, nawet flat-topem;

b) kolorówka z filtrem nie ma sensu, bo to kolorówka;

czyli jedyne co ma sens jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, to szczelna warstwa filtra na twarz i brak makijażu, tak?
powiem tak. ja sie maluje i nic mi nie jest i nawet przy sporym sloncu skora sie nie opala- wiec dobrze sie zaopatrzyc w porzadne filtry. natomiast ft "packam", nie wcieram specjalnie, zeby nie zetrzec filtra(filtry chemiczne i tak czesciowo sie wchlaniaja). nie mam sklonnosci do przebarwien, moze dlatego tak podchodze do tematu. jesli boisz sie o kolorowke to najlepiej znalezc filtr bez parsola,albo filtr koloryzujacy(to moja metoda na upaly)

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

acha, i rzeczywiscie lepiej obficie sie posmarowac(wieksza ochrona), w paru postach wyzej masz tez ciekawe linki na ten temat
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 08:44   #319
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez coldold Pokaż wiadomość
A znacie może jakiś filtr z ochroną PA++ który właśnie chroni przed UVA, bo przed UVB chroni SPF.
Niestety strasznie mało o tym informacji, a może źle szukam.
W końcu filtruję się nie dlatego, że uwielbiam jasną cerę, ale przede wszystkim z obawy przed przebarwieniami i zmarszczkami, a za te odpowiedzialne są promienie UVA.
http://www.laroche-posay.pl/produkty...rzy-p4166.aspx
PPD 42
ale szukam dalej, mnie tez zalezy na wysokim UVA
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 13:16   #320
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
mysle,ze perlowy tez wchodzi w gre i jedwab. z tego co mi wiadomo to zwolenniczki tej teorii unikaja mik
dziękuję

mnie Pani farmaceutka powiedziała że filtr ma być na makijaż bo tylko wtedy on chroni jak nie jest niczym przykryty - prawda to? chodzi mi o filtry łączone czyli część mineralna część chemiczna
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 15:14   #321
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Wojowniczka_ Pokaż wiadomość
dziękuję

mnie Pani farmaceutka powiedziała że filtr ma być na makijaż bo tylko wtedy on chroni jak nie jest niczym przykryty - prawda to? chodzi mi o filtry łączone czyli część mineralna część chemiczna
Raczej nie, może pani farmaceutka jest jeszcze na starszej wersji, że niektóre filtry są destabilizowane przez niektóre składniki makijażu, choć wówczas nakładanie ich NA makijaż i tak nie rozwiąże problemu. Nie wiem czemu tak powiedziała, nie spytałaś co ma konkretnie na myśli? Mechaniczne ścieranie filtra czy reakcje chemiczne?
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 20:12   #322
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Hej Dziewczyny,

Fajny wątek, szukam filtru, który nie robiłby mi tłustej buzi i po któym spokojnie mogę nałożyć minerlany makijaż, bo teraz to bywa różnie.

Co do tego, czy filtr po nałożeniu pędzlem minarałów działa, powiem w ten sposób: nie znam się na filtrach i tych innych rzeczach tak jak Wy, ale z własnych obserwacji mogę powiedzieć, iż chyba to działa. Uważam tak dlatego, że mam uczulenie na słońce, cierpię na tzw. wielopostaciowe osutki świetlne. Objawia się to tym, że pod wpływem ekspozycji skóry na słońcu (nawet przez 10- 15 min niekoniecznie opalając się, tylko np. jadąc autem), wyskakują mi czerwone place na skórze, swędzące grudki i pokrzywka nie do zniesienia. Filtr 50+ hamuje to, jeśli o nim nie daj Bog zapomnę, moment mam twarz całą w piekących grudkach. Jeśli natomiast użyję filtra, jest okej, gdy pokryję buzię mineralnym makijażem (a robię to praktycznie co dzień), wszystko jest ok, wiec chyba działa gdyby nie działał, od razu bym wiedziała i przede wszystkim czuła

kochane, wciąż nie mogę znaleźć filtra na buzię, po którym moja twarz nie świeciłaby się, a makijaż dobrze by się trzymał. Czekam na kolejne Wasze propozycje
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 09:38   #323
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,

Fajny wątek, szukam filtru, który nie robiłby mi tłustej buzi i po któym spokojnie mogę nałożyć minerlany makijaż, bo teraz to bywa różnie.

Co do tego, czy filtr po nałożeniu pędzlem minarałów działa, powiem w ten sposób: nie znam się na filtrach i tych innych rzeczach tak jak Wy, ale z własnych obserwacji mogę powiedzieć, iż chyba to działa. Uważam tak dlatego, że mam uczulenie na słońce, cierpię na tzw. wielopostaciowe osutki świetlne. Objawia się to tym, że pod wpływem ekspozycji skóry na słońcu (nawet przez 10- 15 min niekoniecznie opalając się, tylko np. jadąc autem), wyskakują mi czerwone place na skórze, swędzące grudki i pokrzywka nie do zniesienia. Filtr 50+ hamuje to, jeśli o nim nie daj Bog zapomnę, moment mam twarz całą w piekących grudkach. Jeśli natomiast użyję filtra, jest okej, gdy pokryję buzię mineralnym makijażem (a robię to praktycznie co dzień), wszystko jest ok, wiec chyba działa gdyby nie działał, od razu bym wiedziała i przede wszystkim czuła

kochane, wciąż nie mogę znaleźć filtra na buzię, po którym moja twarz nie świeciłaby się, a makijaż dobrze by się trzymał. Czekam na kolejne Wasze propozycje
no tak ale tui chodzi o destabilizacje parsolu, a ten jest odpowiedzialny za uva.
polecam mleczko klorane dladzieci 50+
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ci.html&next=1
nie bieli, wchlania do matu, wczoraj sie odwazylam i pojechalam do katowic z tym filtrem na buzi. bedac pol dnia na uczelni nic sie nei swiecilam, nawet bylo lepiej niz bez filtra(szok)

a jesli z takich totalnie wchlaniajacych(mat murowany) to avene barwiony 50+. tylko kolor jak dla mnie nei do przejscia.. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cy.html&next=1
czaje sie na taki sam tylko nie barwiony bo gdyby nie kolor to bylby ideal
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 18:29   #324
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
no tak ale tui chodzi o destabilizacje parsolu, a ten jest odpowiedzialny za uva.
polecam mleczko klorane dladzieci 50+
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ci.html&next=1
nie bieli, wchlania do matu, wczoraj sie odwazylam i pojechalam do katowic z tym filtrem na buzi. bedac pol dnia na uczelni nic sie nei swiecilam, nawet bylo lepiej niz bez filtra(szok)

a jesli z takich totalnie wchlaniajacych(mat murowany) to avene barwiony 50+. tylko kolor jak dla mnie nei do przejscia.. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cy.html&next=1
czaje sie na taki sam tylko nie barwiony bo gdyby nie kolor to bylby ideal
dzięki za propozycję, a czy klorane dostanę w drogeriach, czy raczej szukać w aptekach ?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 20:06   #325
simone2010
Zakorzenienie
 
Avatar simone2010
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 410
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
dzięki za propozycję, a czy klorane dostanę w drogeriach, czy raczej szukać w aptekach ?
W aptekach W Superpharmach też jest

------

Zachęcam do wypełnienia mojej ankiety z podpisu
__________________
Tygrysku...!
Co Prosiaczku?
NIC - odparł Prosiaczek biorąc Tygryska za łapkę - chciałem się tylko upewnić czy jesteś...


Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 21:17   #326
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez kilianna Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,

Fajny wątek, szukam filtru, który nie robiłby mi tłustej buzi i po któym spokojnie mogę nałożyć minerlany makijaż, bo teraz to bywa różnie.

Co do tego, czy filtr po nałożeniu pędzlem minarałów działa, powiem w ten sposób: nie znam się na filtrach i tych innych rzeczach tak jak Wy, ale z własnych obserwacji mogę powiedzieć, iż chyba to działa. Uważam tak dlatego, że mam uczulenie na słońce, cierpię na tzw. wielopostaciowe osutki świetlne. Objawia się to tym, że pod wpływem ekspozycji skóry na słońcu (nawet przez 10- 15 min niekoniecznie opalając się, tylko np. jadąc autem), wyskakują mi czerwone place na skórze, swędzące grudki i pokrzywka nie do zniesienia. Filtr 50+ hamuje to, jeśli o nim nie daj Bog zapomnę, moment mam twarz całą w piekących grudkach. Jeśli natomiast użyję filtra, jest okej, gdy pokryję buzię mineralnym makijażem (a robię to praktycznie co dzień), wszystko jest ok, wiec chyba działa gdyby nie działał, od razu bym wiedziała i przede wszystkim czuła

kochane, wciąż nie mogę znaleźć filtra na buzię, po którym moja twarz nie świeciłaby się, a makijaż dobrze by się trzymał. Czekam na kolejne Wasze propozycje
A ja polecę Soraya 45 i Kolastyna Ekspert
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 08:21   #327
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A ja polecę Soraya 45 i Kolastyna Ekspert
nie swiecisz sie po sarayi? ja po 30 bardzo i juz nawet nie probowalam przez to 45. mineraly sie nie trzymaly. na tym mleczku klorane sie trzymaja(nakladam primer, podklad i brazer)
na SVR Lysalpha robila sie maska(chyba,ze nalozylam tylko minimalnie brazer)
ach gdyby ta avenka nie byla barwiona(nie wiem czy wersja bezbarwna bedzie taka sama)
Powiesz cos wiecej o tej kolastynie ekspert?
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 08:29   #328
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
W aptekach W Superpharmach też jest

------

Zachęcam do wypełnienia mojej ankiety z podpisu
ok, zerknę w superpharm, dzięki
chciałam wypełnić Twoją ankietę, ale nie chce mi się otworzyć ...

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
A ja polecę Soraya 45 i Kolastyna Ekspert
właśnie soraya jest dla mnie dobra na ciało, podoba mi się zapach i w ogóle osutki mnie po niej nie atakowały, ale na buzi mi się nie sprawdziła, bardzo się świeciłam i makijaż spływał widocznie nie dla każdego jest. A co do kolastyny, spróbuję Nie miałam jej jeszcze. Dobrze się wchłania?
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 09:18   #329
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
nie swiecisz sie po sarayi? ja po 30 bardzo i juz nawet nie probowalam przez to 45. mineraly sie nie trzymaly. na tym mleczku klorane sie trzymaja(nakladam primer, podklad i brazer)
na SVR Lysalpha robila sie maska(chyba,ze nalozylam tylko minimalnie brazer)
ach gdyby ta avenka nie byla barwiona(nie wiem czy wersja bezbarwna bedzie taka sama)
Powiesz cos wiecej o tej kolastynie ekspert?
Troszkę się świecę po tej Sorayi ale ładnie się matowi pudrem brzoskwiniowym.Niestety co mnie denerwuje to to że podkreśla pory na punkcie których mam fioła.
Bardziej się świecę po nowej Biodermie Ultra lekki fluid, a miało być tak pięknie

Kolastynę Ekspert mam 30 spf krem(mogłam wziąć emulsję)Bardziej się po nim świecę ale ma kremową konsystencję i ładnie się wchłania.
Kolor ma lekko żółty,nie jest tonujący ale przez to nie bieli.Ma intensywny,perfumowany zapach. Jest nie droga więc można zaryzykować.
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 09:45   #330
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Troszkę się świecę po tej Sorayi ale ładnie się matowi pudrem brzoskwiniowym.Niestety co mnie denerwuje to to że podkreśla pory na punkcie których mam fioła.
Bardziej się świecę po nowej Biodermie Ultra lekki fluid, a miało być tak pięknie

Kolastynę Ekspert mam 30 spf krem(mogłam wziąć emulsję)Bardziej się po nim świecę ale ma kremową konsystencję i ładnie się wchłania.
Kolor ma lekko żółty,nie jest tonujący ale przez to nie bieli.Ma intensywny,perfumowany zapach. Jest nie droga więc można zaryzykować.
Dziekuje, pewnie sie skusze jak wykoncze to co mam
biodermy nie podejrzewalam o takie latarnie.. nadal sie w nia nie zaopatrzylam. Mieszam antka barwionego ze zwyklym i tez jestem zadowolona- ladnie sie wtapia, nie ma latarni a ochrona wysoka
Wlasnie najbardziej podkresla pory soraya(takie samo wrazenie). przy przepisowej ilosci nie jestem w stanie jej zmatowic(chetnie ja przygarnela kolezanka)
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 07:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:40.