Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-12, 11:48   #2941
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
ciężko to opisać ale tak samo miałam z żelkiem, który sobie kiedyś kupiłam nad morzem - oko. I w środku to oko było płynne i sorry ale czułam się jakbym jadła takie prawdziwe oko i poszło... ogólnie moja wyobraźnia bardzo prężnie pracuje :P nie wiem co w tym siemieniu jest takiego uwrażliwiającego mnie, po prostu ten proszek w połączeniu ze śliną zaczyna się kawalić i jakoś samo idzie. Robiłam już kilka podejść i cały czas to samo.
o dziziaz, dlatego ja właśnie nie wyobrażam sobie jeść mięsa, bo wątróbka...która kiedyś była w środku kogoś...masakra. Znam ten ból, moja wyobraźnia też jest bujna
Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja mam wrażenie, że moja Kota też wszystkożerna jest. Ciągle chce mi wcinać słodycze (te bez czekolady), soję, pasztety wegetariańskie…
Ale wegańskiej karmy nie chce jeść



Ciesz się, że tak masz
No coś Ty? A zainwestowałaś w tą Ami? nie chwaliłaś się. Moje koty też lubią wszystko co nie jest owocem...ale uwielbiają łowić i pożerać myszy, także podając im wegańską karmę bym się nie obawiała niedoborów. Bo i tak myszka na śniadanie jest:/

Nie wiem czy mam się z czego cieszyć, bo niedobory wit.B12 są poważne, a ja jestem wege już długo. Więc nie wiem czemu mój organizm tak reaguje też na b12


Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
RZEŹ W CHINACH!!!!!!!!!!!

"Sztuczne futro" - informację tę można znaleźć na wielu metkach.
Większość nie zdaje sobie sprawy, że ten przyjemny w dotyku materiał to nie syntetyk tylko kocia lub psia skóra.!!!!
Każdego roku w Azji morduje się w barbarzyński sposób lub obdziera żywcem ze skóry około dwa miliony psów i kotów w celu pozyskania ich futra. Później futro jest farbowane i po cichu transportowane do Europy.
W Chinach nie ma żadnej ustawy, która mogłaby chronić koty i psy. W ten sposób państwo bez problemu może zaopatrywać światowy rynek w tanie futra.
Do wytworzenia zaledwie jednego płaszcza potrzeba około dwudziestu szczeniąt!
Badania międzynarodowej organizacji ochrony zwierząt Humane Society International wykazują, że na rynku europejskim psie i kocie skóry są wszechobecne.
Materiały są nie oznakowane, co zapewnia im bytność na rynku europejskim. Na metkach znajdziemy chińskiego wilka, samojeda, szakala azjatyckiego lub jenota, a tak naprawdę skórę zdarto ze zwierząt domowych.
Obdarty ze skóry, żywy, świadomy... wg raportu PETA serce niektórych zwierząt obdartych ze skóry bije jeszcze do 10 minut po oskalpowaniu...

W Chinach istnieje wielkoprzemysłowa hodowla zwierząt na futra. Zwierzęta hodowane są na wielotysięcznych fermach, a następnie transportowane w ciasnych klatkach na targ. Tam są sprzedawane i na miejscu zabijane i obdzierane ze skóry - powiedział Gzyra. Jego zdaniem, w krajach europejskich powinien obowiązywać zakaz importu chińskich futer.
Dodał, że protesty w tej sprawie odbywają się w tym tygodniu w ok. 30 krajach m.in. Turcji, Austrii, Szwecji, Anglii, Włoszech, Hiszpanii, Francji, Brazylii.
Powiedział dziennikarzom, że futra zwierząt z Chin wykorzystywane są do produkcji płaszczy, kurtek, kapeluszy, rękawiczek oraz elementów do "dekoracji", a także koców i zabawek.


Petycja 1.
http://www.theperfectworld.com/petit...e#signpetition

Petycja 2.
http://www.animalsaviors.org/petition.html


Petycja 3.
http://www.ptroa.co.il/petition/


Petycja 4.
http:www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/


Petycja 5.
http://www.thepetitionsite.com/368/s...l-abuse-china/


Petycja 6.

http://www.thepetitionsite.com/2/Urg...Protection-Law
PLEASE SIGN & SHARE WIDELY THE 9 PETITIONS INSIDE THIS LINK !
PET*1. http://www.ptroa.co.il/petition
PET*2. http://www.thepetitionsite.com/2/sto...cat-fur-trade/
PET*3.http://forcechange.com/17844/dog-and...the-untold-suf
fering-endured-by-beloved-pets-for-fashion/

PET*4.http://www.thepetitionsite.com/468/0...-and-cat-meat/
PET*5.http://www.thepetitionsite.com/1/ani...na/?cid=FB_TAF
PET*6.http://www.change.org/petitions/hon-...cats-from-asia
PET*7.http://www.change.org/en-AU/petition...trade-in-china
PET*8.http://www.change.org/petitions/stop...rendous-deaths
PET*9.http://www.change.org/petitions/emba...-cat-fur-trade
coooo??cooo?????????????? szok.
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 12:14   #2942
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
A nie ma w Pl takiej karmy,ktora trzeba trzymac w lodowce Bo nie jest niczym zakonserwowana?
My tu taka mamy,ale tylko dla piesow niestety,a szkoda.
Moja narazie je ta nieszczesna Sheba tak sie usrala na to,ze tak powiem. Zakupilam jej jedna puszke innego jedzenia takiego lepszego w sensie naturalnego bardziej. Posmakowalo jej,ale jedna mala puszeczka kosztuje ponad $1 Jak bede miec wiecej kasy to jej zakupie te puszki choc Wiem,ze bedzie walka z TZ,ze znow experymentuje na kocie.
Sa tez u nas takie dobre puszki blue buffalo,ale ona ta cholera kreci nosem.
Juz tyle jej puszek zakupilam,ze tolk stracilam

Bela a co kot mial od golebi? Bo golebie zarazaja gronkowcem :/
ja swojej (jak jeszcze żyła) kupowałam 80gram po prawie 10 zeta - nie chciała nawet tego powąchać (przyznam się szczerze, że spróbowałam i nie wiem o co jej chodziło bo serio była smaczna , resztę wyrzuciłam podblokowym). Jedyne jedzenie jakie moja jadła to: whiskas, sheba (ale tylko ta w sosie), animonda (ale też te takie soupy) i royal canin i patrzcie jaki paradoks to na co ma wpływ jedzenie w organizmie miała zdrowe. Wszystkie organy wewnętrzne idealne poza mózgiem mimo, że dawałam jej kwasy omega3 i 6 dodatkowo witaminy i karmę antystarzeniową Bosha(Sanabelle) ((((((((

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Te wyglodzone kotki to zjedza wszystko,a nie te nasze salonowe wybredziuchy
oj powiedz to Tym moim podblokowym. Jedzą tylko Buchersa, Whiskasa (ale to wszystkie lubią :P to pewnie taki koci big mac), Shebę i Alma Nature suche Purina i Sanabelle

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
o dziziaz, dlatego ja właśnie nie wyobrażam sobie jeść mięsa, bo wątróbka...która kiedyś była w środku kogoś...masakra. Znam ten ból, moja wyobraźnia też jest bujna

No coś Ty? A zainwestowałaś w tą Ami? nie chwaliłaś się. Moje koty też lubią wszystko co nie jest owocem...ale uwielbiają łowić i pożerać myszy, także podając im wegańską karmę bym się nie obawiała niedoborów. Bo i tak myszka na śniadanie jest:/

Nie wiem czy mam się z czego cieszyć, bo niedobory wit.B12 są poważne, a ja jestem wege już długo. Więc nie wiem czemu mój organizm tak reaguje też na b12



coooo??cooo?????????????? szok.
ja jadłam mięso kiedyś ale wątróbek i podrobów nie jadłam. Co najwyżej jakieś udko/skrzydełko/cycka teraz jakoś mnie nie ciągnie

na FB widzę właśnie dzisiaj o zupie z kotów i sztucznym futrze z psów (((
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 13:27   #2943
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Te wyglodzone kotki to zjedza wszystko,a nie te nasze salonowe wybredziuchy
Ale ten na działce nie jest dziki tylko sąsiadów, ale pies mu musi wyjadać albo oni mu mało dają bo u nas wiecznie głodny

Co do białka to problemu nie ma, zobacz tych wszystkich sportowców wegan (np. siostry Williams) mnóstwo takich mięśniaków.

Te futra to pewnie w powszechnie banowanym Simple
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:15   #2944
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Moje koty jedzą tylko whiskasa (niestety), ale bardzo lubią karmę w saszetkach z Rossmanna Oo
Artykuł dotyczący siemienia lnianego bardzo przydatny! Jak na razie na szczęście jadłam siemię tylko z owocami (i ew. miodem), zmiksowane blenderem, więc chyba nie grozi mi zatrucie.
Podpisałam 6 petycji...coraz więcej rzeczy utrzymuje mnie w przekonaniu, że Chiny to jakiś zupełnie inny świat...ja nie wiem co im siedzi w tych głowach

Naleeen na www.zostanwege.pl jest dość dużo informacji o wegetarianizmie I jeśli podasz im emaila to wysyłają co tydzień różne ciekawostki i przepisy.
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117

Edytowane przez Naamaha
Czas edycji: 2012-11-12 o 14:17
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:18   #2945
meg22
Zakorzenienie
 
Avatar meg22
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 13 986
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3



Ja to bym najchętniej wyeliminowała wszystkich chińczyków

Moje koty jedzą wszystko
__________________
"Zaiste, chciałoby się powiedzieć, że ludzie są diabłami na ziemi, a zwierzęta dręczonymi przez nich duszami"
meg22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:37   #2946
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Problemem nie są Chiny jako takie, niech robią co chcą, tylko europejski garniturki kupujące chińskie certyfikaty. No i garniturki, które pchają się tam dla kasy.
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 14:55   #2947
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

aaa miałam Wam napisać, że te wymioty może spowodowane zmianą karmy. Ja kiedy zmieniam karme mieszam na początek pół na pół, koty się przyzwyczajają...mają bardzo wrażliwe żołądki więc mogą na początku wystąpić wymioty tak mi wet powiedziała.
A widzicie to zdjęcie jak z tyłu są martwe ciała a kobieta z dzieckiem przechodzi obok wygląda całkiem normalnie..........szok.. ..
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 15:26   #2948
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
Moje koty jedzą tylko whiskasa (niestety), ale bardzo lubią karmę w saszetkach z Rossmanna Oo
Artykuł dotyczący siemienia lnianego bardzo przydatny! Jak na razie na szczęście jadłam siemię tylko z owocami (i ew. miodem), zmiksowane blenderem, więc chyba nie grozi mi zatrucie.
Podpisałam 6 petycji...coraz więcej rzeczy utrzymuje mnie w przekonaniu, że Chiny to jakiś zupełnie inny świat...ja nie wiem co im siedzi w tych głowach

Naleeen na www.zostanwege.pl jest dość dużo informacji o wegetarianizmie I jeśli podasz im emaila to wysyłają co tydzień różne ciekawostki i przepisy.
Dzieki!! Co do whiskasa to straszne gowno jest :/ niestety. A probowalas cos sama im dac? Cos co sama przygotujesz np. indyka albo kure gotowana na wodzie lekko przyprawione wegeta.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 15:35   #2949
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
W naturalnych warunkach żywią się głównie gryzoniami (myszy, szczury, nornice), małymi ptakami, kretami, jajami ptaków.
I które z tych zwierząt znajdują się w karmach dla kotów?

Cytat:
Razem z pokarmem, koty muszą mieć dostarczoną odpowiednią ilość tauryny, wit. A pochodzenia zwierzęcego i kwasu arachidonowego, gdyż ich organizmy nie potrafią syntetyzować tych składników. Komponując dietę dla swojego kota, należy o tym pamiętać..
To prawda. Ale karmy mięsne są sztucznie fortyfikowane w taurynę, witaminę A itd.. Równie dobrze można nimi fortyfikować karmy wegańskie.

Cytat:
Gratuluje, jak zastępujesz białko zwierzęce? Ja głównie tego się obawiam. Byłam wegetarianką prawie rok czasu i miałam strasznie zwiotczałe mięśnie, nogi jak patyki. Fakt, że nie dbałam wtedy o dietę zupełnie, nie starałam się dostarczać sobie innych składników aby organizm nie przeżył szoku. Noszę się z zamiarem wrócenia na dietę bezmięsną, ale chyba poczytam trochę na ten temat żeby znowu to nie było tak bezmyślne.
Z białkowych potraw, to ja polecam przede wszystkim:
  • jogurt sojowy z amarantem
  • rośliny strączkowe
  • algi
  • jajka

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
No coś Ty? A zainwestowałaś w tą Ami? nie chwaliłaś się.
Bo nie zdążyłam Niedawno ją kupiłam

Cytat:
Nie wiem czy mam się z czego cieszyć, bo niedobory wit.B12 są poważne, a ja jestem wege już długo. Więc nie wiem czemu mój organizm tak reaguje też na b12
Ale przy diecie wegetariańskiej nie trzeba uzupełniać B12 – ma się tę witaminę z pożywienia Nie mówiąc już o tym, że są produkty sztucznie wzbogacane o B12
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 15:51   #2950
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wegańskie karmy dla kotów czyli takie bez mięsa? Oo Ja czytałam kiedyś w ciekawostkach, że koci żołądek nie trawi nic poza mięsem..

Naleeen, wiem, że Whiskas to gowno, ale moja mama go kupuje, bo jest łatwo dostępny ; / No i w porównaniu do innych karm tani...
Próbowałam dawać im gotowane (przy okazji szykowania dla pieska ) ale nie tykają ; / Za to uwielbiają surową wątróbkę, kurczaka, wołowinę i ryby (np. tuńczyk w puszce) Więc staram się od czasu do czasu podawać taką surowiznę/rybę.
Nie raz próbowałam zrezygnować z Whiskasa, ale wchodząc do supermarketów/zoologicznych widziałam same testowańce
Ewentualnie zostaje Rossmannowska karma.
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 16:10   #2951
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

To nie to, że koty nie trawią nic poza mięsem tylko kot jest drapieżnikiem i najłatwiej koci żołądek trawi mięso ale to nie znaczy, że nie trawi nic innego chociaż ja jestem przeciwnikiem aż takiego ingerowania w naturę. Skoro kot jest drapieżnikiem niech je mięso. Psu też nie zamierzam go odmawiać. Za to człowiek wszystkożerny jak świnka może jeść roślinki .

Co jeszcze do karm wegańskich, whiskas ma 4% mięsa i to też same odpady więc to tak jakby prawie wegetariański :P Jak już karmić kota mięsem to przynajmniej niech ma te 40-60% mięsa
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 16:15   #2952
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wiem, że koci żołądek najlepiej ( a nie tylko) trawi mięso, dlatego zdziwiłam się czytając tą ciekawostkę

Szczerze to jeszcze nigdy nie widziałam kociego jedzenia ( w sklepach, w których do tej pory byłam), które zawierałoby ponad 40% mięsa.
Nie wiem co by szkodziło sklepom zoologicznym zaopatrzyć się w takie i w takie jedzenie.
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 17:26   #2953
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
Wiem, że koci żołądek najlepiej ( a nie tylko) trawi mięso, dlatego zdziwiłam się czytając tą ciekawostkę

Szczerze to jeszcze nigdy nie widziałam kociego jedzenia ( w sklepach, w których do tej pory byłam), które zawierałoby ponad 40% mięsa.
Nie wiem co by szkodziło sklepom zoologicznym zaopatrzyć się w takie i w takie jedzenie.
Alma Nature ma w swojej ofercie karmę od 51% wzwyż (dodatkowym atutem jest fakt, że mięso nie pochodzi z tzw. "sztucznych hodowli" (tutaj ogromny atut w przypadku ryb), są nawet karmy na granicy 75% zawartości mięsa.

W przypadku Animondy trzeba uważać bo mają w swojej ofercie i shity pokroju whiskasa (z niską zawartością mięsa), karmy z 20% zawartością mięsa ale także te z 60% i powyżej zawartością mięsa (w przypadku tej firmy trzeba wczytywać się mocno w etykiety), ale moje zwierzaki bardzo sobie ją chwaliły. (Teraz psa karmię Animondą i w przypadku psich karm wybieram te w przedziale 60-75% zawartości mięsa a mają fajne składy są i gruszki i jabłka i sporo warzyw). I z tego co wiem Animonda jest dostępna w zoologikach.

Weterynarze z takich marketowych karm polecają Shebe i (uwaga nie znam nazwy więc piszę ze słyszenia wiem, że pisze się to inaczej :P) Perle Gurle czy jakoś tak
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:19   #2954
EmilkaZ
Wtajemniczenie
 
Avatar EmilkaZ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 017
GG do EmilkaZ
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Zwróćcie uwagę na to, że teraz coraz więcej zwierząt ma nowotwory. Terapia Gersona jest coraz popularniejsza więc nikogo chyba nie zgorszy to, że napiszę, że ja mojemu kotu wolałabym podawać karmę bez mięsa jak typową supermarketową.
Podaję im póki co Almo Nature(ale nie z kurczakiem bo nigdy nie widziałam kota który złowił kurę), ale też nie jestem pewna czy to mięso nie jest napakowane antybiotykami, spulchniaczami, utuczaczami() Moje pupilki mają to szczęście, że mogą łowić sobie co chcą...ale zawsze czeka na nich micha pełna karmy:P
Wydaje mi się, że w takich sprawach jak żywienie zwierząt nie można zdawać się na instynkt i na własne przekonania. Trzeba poczytać opinie innych, co robią ludzie których zwierzęta mają się dobrze. Ja właśnie tak trafiłam na wegańskie karmienie...



Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Bo nie zdążyłam Niedawno ją kupiłam



Ale przy diecie wegetariańskiej nie trzeba uzupełniać B12 – ma się tę witaminę z pożywienia Nie mówiąc już o tym, że są produkty sztucznie wzbogacane o B12
tak tak, ale ja bardzo mało jem produktów bogatych w b12. Ale to fakt, że prawie do wszystkich produktów wege jest dodawana.

To mówisz, że nie smakuje Twojej Kotce? może się jeszcze przekona, zdawaj relację na bieżąco bo jestem ciekawa
EmilkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 18:48   #2955
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

z karm dla zwierzaków to polecam Boscha Almo Nature też fajna


a ja się pochwalę, że od niedawna się przeprowadziłam i mam całkowicie wegańską lodówę od góry do dołu - cudne uczucie

Ktoś potrafi z Was wstawiać napisy do filmów? Na Notest potrzebuję wrzucić na YouTube kilka filmików z polskimi napisami - filmy są, teksty też, ale jak to jedno z drugim scalić?! :C
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 19:08   #2956
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naleeen Pokaż wiadomość
Gratuluje, jak zastępujesz białko zwierzęce? Ja głównie tego się obawiam. Byłam wegetarianką prawie rok czasu i miałam strasznie zwiotczałe mięśnie, nogi jak patyki. Fakt, że nie dbałam wtedy o dietę zupełnie, nie starałam się dostarczać sobie innych składników aby organizm nie przeżył szoku. Noszę się z zamiarem wrócenia na dietę bezmięsną, ale chyba poczytam trochę na ten temat żeby znowu to nie było tak bezmyślne.
jem jajka, sery więc myślę, że nie mam problemów z białkiem, no i ryby jem od czasu do czasu
Cytat:
Napisane przez meg22 Pokaż wiadomość


Ja to bym najchętniej wyeliminowała wszystkich chińczyków
święte słowa, ja tak samo
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:19   #2957
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
z karm dla zwierzaków to polecam Boscha Almo Nature też fajna


a ja się pochwalę, że od niedawna się przeprowadziłam i mam całkowicie wegańską lodówę od góry do dołu - cudne uczucie

Ktoś potrafi z Was wstawiać napisy do filmów? Na Notest potrzebuję wrzucić na YouTube kilka filmików z polskimi napisami - filmy są, teksty też, ale jak to jedno z drugim scalić?! :C
ja tez Oli dawałam Bosha to co zostało oddałam bezdomniakom z przytuliska przy mojej przychodni weterynaryjnej. Nie narzekają

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

ja planowałam przejść kiedyś na Gersona (z racji mojego genetycznego obciążenia) ale po a) nie lubię kawy po b) nie wyobrażam sobie tego, że ktoś mi robi lewatywę kilka razy dziennie sokami albo kawą - bo to sedno całej sprawy, nie tylko niejedzenie mięsa :P jakoś tak... nie wiem nie jestem przekonana :P zostanę na razie przy soku z noni
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 21:26   #2958
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez EmilkaZ Pokaż wiadomość
tak tak, ale ja bardzo mało jem produktów bogatych w b12. Ale to fakt, że prawie do wszystkich produktów wege jest dodawana.
Pewnie masz też spore zapasy B12 z czasów jedzenia mięsa. Spore zapasy potrafią wystarczyć na dobrych kilka lat.
A, możliwe też, że źle reagujesz nie na B12 jako taką, ale np. na dodatki z tabletek, np. na jakieś substancje wypełniające.

Cytat:
To mówisz, że nie smakuje Twojej Kotce? może się jeszcze przekona, zdawaj relację na bieżąco bo jestem ciekawa
Ech, nie sądzę, by jej jeszcze ta karma posmakowała. Ona jest sucha i prawie nie ma zapachu, a moja Kota za takimi karmami nie przepada.
A tak ogólnie to lubi wegańskie jedzenie. Uwielbia mi je zjadać

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
a ja się pochwalę, że od niedawna się przeprowadziłam i mam całkowicie wegańską lodówę od góry do dołu - cudne uczucie
Aaaleeee fajnie

Ja za to się rozsmakowałam w produktach z Evergreena Om nom nom są
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 21:58   #2959
TheSketchedLady
Wtajemniczenie
 
Avatar TheSketchedLady
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 070
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Dziewczyny - ciekawa jestem, co myślicie na temat firmy Korres. Na liście figuruje jako bezpieczna. Jednak ok. półtora roku temu nawiązała współpracę z testującym Johnsons&Johnsons. Nie dołączyli do koncernu (jak np. MAC do Estee Lauder), ale powierzyli J&J dystrybucję kosmetyków w Stanach Zjednoczonych. I powiem szczerze - mam spory dylemat. Abstrahując już od rezygnacji ze świetnej jakości kosmetyków - po prostu sama firma nigdy nie testowała. Wydaje mi się, że testowanie w USA nie jest obowiązkowe, więc marka nadal pozostaje "czysta" (nie tak jak np. Yves Rocher wprowadzający swoje produkty na rynek chiński), ale jednak współpracuje z testującym koncernem. Co Wy na to?

Edytowane przez TheSketchedLady
Czas edycji: 2012-11-12 o 22:00
TheSketchedLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-12, 23:01   #2960
Caraxa
Raczkowanie
 
Avatar Caraxa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 299
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Girlonthebridge , Platon normalnie ma coś z teriera

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
a ja się pochwalę, że od niedawna się przeprowadziłam i mam całkowicie wegańską lodówę od góry do dołu - cudne uczucie
adoptuj mnie obiecuję będzę grzeczna


Dziewczynki czy któraś z Was może ukręca sobie kremik pod oczy? chodzi mi o coś na bazie masła shea (choć nie koniecznie), potrzebuję recepturę, tylko taką nieskąplikowaną
__________________
kliknij i pomóż wilkom:
http://www.care2.com/click-to-donate/wolves/


_____________________

http://youtu.be/t3DPCQjlanM Moja inspiracja.
Caraxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 02:13   #2961
washingpowder
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 208
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

hej
tak czytam i czytam, fajnie że jest takie miejsce na wizażu!
i mam małe pytanko, nie stosuje któraś z Was chusteczek do suszarki? jak na razie w Polsce widziałem tylko Lenor i marki Lidl, a to obydwie testujące firmy.
Czytałem nawet, żeby moczyć ściereczki w płynie do płukania, ale to za bardzo nie zdaje egzaminu... a mi się tak koszmarnie nie chce prasować
washingpowder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 02:36   #2962
Bela03
Zadomowienie
 
Avatar Bela03
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 525
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Będzie ciężko, suszarki w tym kraju są mało popularne
Bela03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 03:52   #2963
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Caraxa Pokaż wiadomość
Dziewczynki czy któraś z Was może ukręca sobie kremik pod oczy? chodzi mi o coś na bazie masła shea (choć nie koniecznie), potrzebuję recepturę, tylko taką nieskąplikowaną
Ja robilam,ale tylko na bazie innego kremu,a konkretnie Alterra.
5ml kremu, 1,5ml maceratu z kasztanow, 1,5ml HA. Wymieszalam to bagietka, a Potem dodalam stopione I przestygniete masla - Shea I kakaowe ok.5ml razem I zmiksowalam to spieniaczem.
Gdyby nie chcialo sie dobrze ubic mozna dodac extra maslo kakaowe lub troszke lanoliny.
Mysle jednak,ze mozna tez pokombinowac bez bazy kremowej zmikosowac masla z olejem w proporcji 50:50 lub 70:30.

Drugi wynalazek jaki zrobilam to cos takiego jak proponuje na ZSK:

"Przykładowy krem pod oczy, zmniejszający opuchliznę, do stosowania na noc.

1 płaska łyżeczka 5 ml bazy kremowej

1 płaska łyżeczka 5 ml mieszaniny oleju z pestek granatu i pestek malin

3 płaskie łyżeczki 5 ml fazy wodnej złożonej z 2 ml ekstraktu nawilżającego, 1 ml (0,5g) kofeiny famaceutycznej, 1 ml D-pantenolu 75%, 5 ml kwasu hialuronowego 1% i 6,5 ml hydrolatu różanego lub wody

Do zakręcanego słoiczka odmierzamy bazę kremową i olej, mieszamy bagietką. Następnie dodajemy fazę wodną (uprzednio przygotowaną). Zkręcamy słoiczek i intensywnie wstrząsamy - krem gotowy."

Mi wyszlo jak takie serum bardziej ,ale to pewnie dlatego,ze uzylam bezzapachowego kremu Alterry zamiast bazy ze ZSK

Cytat:
Napisane przez washingpowder Pokaż wiadomość
hej
tak czytam i czytam, fajnie że jest takie miejsce na wizażu!
i mam małe pytanko, nie stosuje któraś z Was chusteczek do suszarki? jak na razie w Polsce widziałem tylko Lenor i marki Lidl, a to obydwie testujące firmy.
Czytałem nawet, żeby moczyć ściereczki w płynie do płukania, ale to za bardzo nie zdaje egzaminu... a mi się tak koszmarnie nie chce prasować
Mysle,ze jedyna obcja bedzie zakupienie chusteczek tu http://www.iherb.com/m/sr?kw=dryer%20sheets&p=1
Dodam,ze wiekszosc chusteczek sklepowych zawiera tluszcz zwierzecy-stearic acid
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 08:06   #2964
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
Wegańskie karmy dla kotów czyli takie bez mięsa? Oo Ja czytałam kiedyś w ciekawostkach, że koci żołądek nie trawi nic poza mięsem..

Naleeen, wiem, że Whiskas to gowno, ale moja mama go kupuje, bo jest łatwo dostępny ; / No i w porównaniu do innych karm tani...
Próbowałam dawać im gotowane (przy okazji szykowania dla pieska ) ale nie tykają ; / Za to uwielbiają surową wątróbkę, kurczaka, wołowinę i ryby (np. tuńczyk w puszce) Więc staram się od czasu do czasu podawać taką surowiznę/rybę.
Nie raz próbowałam zrezygnować z Whiskasa, ale wchodząc do supermarketów/zoologicznych widziałam same testowańce
Ewentualnie zostaje Rossmannowska karma.
No to popatrz jak fajnie, możesz je karmić BARFEM - http://www.barfnyswiat.org/
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 08:11   #2965
VanityOverdose
Raczkowanie
 
Avatar VanityOverdose
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 70
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Kochane wizażanki, nie linczujcie tych biednych Chińczyków. Nie wszyscy są źli

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/w...ja_215355.html
__________________
Go Vegan
Dwie pasje:
http://jedzniekrzywdzkochaj.blogspot.com/ -jedzenie

http://vanityoverdose.com/ - makijaż
VanityOverdose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 08:36   #2966
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
Wiem, że koci żołądek najlepiej ( a nie tylko) trawi mięso, dlatego zdziwiłam się czytając tą ciekawostkę

Szczerze to jeszcze nigdy nie widziałam kociego jedzenia ( w sklepach, w których do tej pory byłam), które zawierałoby ponad 40% mięsa.
Nie wiem co by szkodziło sklepom zoologicznym zaopatrzyć się w takie i w takie jedzenie.
Duzo jest takiego jedzenia. ja kupuje np. puszki grau, one maja duzo miesa. zarz wrzuce link, tylko naprawie klawiature

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Naamaha Pokaż wiadomość
Wegańskie karmy dla kotów czyli takie bez mięsa? Oo Ja czytałam kiedyś w ciekawostkach, że koci żołądek nie trawi nic poza mięsem..

Naleeen, wiem, że Whiskas to gowno, ale moja mama go kupuje, bo jest łatwo dostępny ; / No i w porównaniu do innych karm tani...
Próbowałam dawać im gotowane (przy okazji szykowania dla pieska ) ale nie tykają ; / Za to uwielbiają surową wątróbkę, kurczaka, wołowinę i ryby (np. tuńczyk w puszce) Więc staram się od czasu do czasu podawać taką surowiznę/rybę.
Nie raz próbowałam zrezygnować z Whiskasa, ale wchodząc do supermarketów/zoologicznych widziałam same testowańce
Ewentualnie zostaje Rossmannowska karma.
popatrz tutaj:
http://www.zooplus.pl/?gclid=CLDyzsrEy7MCFYpY3godrnsAiQ
http://www.zwierzakowo.pl/
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 11:15   #2967
Naleeen
Raczkowanie
 
Avatar Naleeen
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 192
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
I które z tych zwierząt znajdują się w karmach dla kotów?


To prawda. Ale karmy mięsne są sztucznie fortyfikowane w taurynę, witaminę A itd.. Równie dobrze można nimi fortyfikować karmy wegańskie.
Oczywiście, że karmy mięsne są wzbogacane w taurynę i wit A bo w samym mięsie zwierząt hodowlanych jest ich dla kota za mało.
Koty mają bardzo wysokie zapotrzebowanie na taurynę (myszy zawierają jej bardzo dużo) i nawet karmiąc kota mieszankami z surowego mięsa i podrobów, musimy dodawać do nich taurynę.
Naturalnym dla kota źródłem wit A jest wątroba upolowanych i zjadanych ofiar. Kot nie jest w stanie konwertować roślinnej wit A (karotenu) do formy przyswajalnej przez organizm, musi mieć dostarczoną wit A pochodzenia zwierzęcego.
Najlepsze karmy mają w składzie wątrobę lub dodatek tranu - są to naturalne zwierzęce źródła najłatwiej przyswajalnej wit A.

Problem z wegańskimi karmami nie polega na konieczności dostarczenia tauryny i wit A, a na nie przyswajalności białka roślinnego i tłuszczów roślinnych przez koty oraz na zbyt dużej zawartości węglowodanów (ale to akurat problem większości karm suchych nie tylko wegańskich).

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Bardzo częstym, tanim zamiennikiem białka zwierzęcego w karmach jest białko roślinne, które może być przez kota wykorzystane w niewielkim stopniu lub wcale. Same ziarna zbóż nie zawierają na tyle dużo białka roślinnego, aby znacząco dzięki ich dodaniu podnieść nominalną zawartość procentową białka na etykiecie. Dlatego dodaje się do karm wyizolowane białko roślinne, które na etykiecie ma nazwę "gluten" lub "izolat białka roślinnego". Gluten używany w karmach dla kotów najczęściej pochodzi z kukurydzy, pszenicy lub ryżu. Gluteny są dla organizmu praktycznie nieprzyswajalne, ich struktura powoduje, że łańcuchy aminokwasów są bardzo trudno dostępne dla enzymów trawiennych. Najgroźniejszym glutenem dla kotów jest gluten pszenny oraz pozostałe gluteny ze zbóż europejskich. Gluten kukurydziany to "sztandarowy" produkt białkowy w "renomowanych" karmach, których producenci zbijają fortuny na sprzedaży tanich odpadów za wielkie pieniądze.

Czym jest gluten z kukurydzy wyczytamy np. w Leksykonie Artykułów Spożywczych (Lebensmittel-Lexikon, W. Ternes), tłumaczenie z niemieckiego:

Gluten kukurydziany: Gluten odpadowy, powstający przy produkcji skrobii kukurydzianej. Ze względu na obróbkę kukurydzy za pomocą dwutlenku siarki, gluten kukurydziany nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Głównie używany jest w paszach dla zwierząt.

oraz w Poradniku żywienia małych zwierząt dla weterynarzy (tłumaczenie także z niemieckiego):

Gluten kukurydziany: Chodzi o odpadowy glutenowy składnik, który po oddzieleniu części skrobiowej i olejowej pozostaje z ziaren kukurydzy. Jednakże zawartość w nim niezbędnych dla psów i kotów aminokwasów – lizyny i tryptofanu jest zbyt mała aby pokryć zapotrzebowanie.

Jako niezwykle tani odpad, składający się prawie w 100% z białka (roślinnego glutenu), pozwala tanim kosztem podnieść nominalną zawartość białka w karmie. Długoterminowe karmienie takim bezwartościowym białkiem powoduje u kotów szereg niedoborów i zniszczeń w organach.
__________________
„Mimo to wolał być nieobecny całkowicie niż być tylko w części i brakującą resztą udawać. Dlatego był tak niezwykły dla ludzi, którzy go znali. Jeśli znalazł się w ich pobliżu, był dla nich całym sobą. Albo nie było go w ogóle.”

kosmetyki nietestowane na zwierzetach
Naleeen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 11:57   #2968
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Wracając do tematu Chińczyków widziałam kilka wspaniałych akcji tych "człowieczych Chińczyków" dot. psów rozjeżdżanych na jezdniach, dbania o nisze, które zamieszkują zwierzęta, nie ingerowanie w naturalne skupiska zwierząt itp. itd.
Nie oszukujmy się Ci, którzy jedzą zupy z kotów i te sprawy jedzą też zupy z abortowanych dzieci (to ponoć dobre na potencje), domy dziecka w Chinach jak wyglądają, widziałyście? Dzieci poprzywiązywane do krzesełek z dziurkami na odchody, one tam umierają w naprawdę bestialskich warunkach. Nie wiem skąd się w niektórych ludziach to bierze ale w Polsce też przecież ludzie z psów smalec robili, w żłobku dzieci przywiązywali w łóżkach także nie ma co generalizować, że tylko Chińczycy mają coś z głowami.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 12:15   #2969
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

Cytat:
Napisane przez washingpowder Pokaż wiadomość
hej
tak czytam i czytam, fajnie że jest takie miejsce na wizażu!
i mam małe pytanko, nie stosuje któraś z Was chusteczek do suszarki? jak na razie w Polsce widziałem tylko Lenor i marki Lidl, a to obydwie testujące firmy.
Czytałem nawet, żeby moczyć ściereczki w płynie do płukania, ale to za bardzo nie zdaje egzaminu... a mi się tak koszmarnie nie chce prasować
A musisz uzywac takich chusteczek? Bo ja nic nie uzywam do suszarki a ubrania wyciagam pachnace

Cytat:
Napisane przez girlonthebridge Pokaż wiadomość
Wracając do tematu Chińczyków widziałam kilka wspaniałych akcji tych "człowieczych Chińczyków" dot. psów rozjeżdżanych na jezdniach, dbania o nisze, które zamieszkują zwierzęta, nie ingerowanie w naturalne skupiska zwierząt itp. itd.
Nie oszukujmy się Ci, którzy jedzą zupy z kotów i te sprawy jedzą też zupy z abortowanych dzieci (to ponoć dobre na potencje), domy dziecka w Chinach jak wyglądają, widziałyście? Dzieci poprzywiązywane do krzesełek z dziurkami na odchody, one tam umierają w naprawdę bestialskich warunkach. Nie wiem skąd się w niektórych ludziach to bierze ale w Polsce też przecież ludzie z psów smalec robili, w żłobku dzieci przywiązywali w łóżkach także nie ma co generalizować, że tylko Chińczycy mają coś z głowami.
Co do tych domow dziecka, gdzie dzieci przywiazywane sa do krzeselek to zdaje sie, ze na Ukrainie tak samo robili bo katastrofie czarnobylskiej...
A w Polsce smalec z psow dalej na niektorych wsich jest robiony, co jakis czasem sie pojawia informacja na dogomanii
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 15:19   #2970
Naamaha
Raczkowanie
 
Avatar Naamaha
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 387
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach — część 3

O, słyszałam o BARFIE Tylko, że nie mogę przekonać mamy do stosowania takiej diety...a to za drogo , a to czasu nie ma, a to nie będą jadły, a to to, a to to...
Już się nie mogę doczekać, aż zamieszkam sama ze zwierzakami i będę je karmić tym czym chcę
__________________
Wybieraj kosmetyki wolne od okrucieństwa!

veganees.blogspot.com/ Mój blog kulinarny
www.facebook.com/groups/healthomania/

Żyj i daj żyć innym- czyli jedz, nie krzywdź, kochaj! Masz wybór. Go vegan!
http://empatia.pl/str.php?dz=117
Naamaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-11 15:38:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:45.