Czy codzienny Fitness to zdrowe ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-05, 23:04   #1
wiola1223
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 62

Czy codzienny Fitness to zdrowe ?


Witam. Mam do specjalistów, lub, wiedzących dwa pytania.

1. Czy codzienne zajęcia fitness miń. po 2h to nie za dużo ? I mówię tu o tych męczących, jak i odprężających. czy to jest bezpieczne dla naszego zdrowia, organizmu, mięśni ? Czy to nie jest za dużo ? jakie mogą być efekty uboczne, jak to się może skończyć ? Martwię się, że jeszcze sobie zaszkodzę, albo nawet zacznę tyć, zamiast chudnąć. {Dodam, że nie mam nadwagi, lecz szczuplutka też nie jestem}

2. Odchudzam się, stąd ten fitness. I takie pytanie, co jeść przed i co jeść po ćwiczeniach ? szukam, szukam, czytam, ale są takie wymyślne rzeczy, a niektóre takie kaloryczne... więc jak ja mam je jeść podczas odchudzania ?

Pomóżcie !
wiola1223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 06:31   #2
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cytat:
Napisane przez wiola1223 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do specjalistów, lub, wiedzących dwa pytania.

1. Czy codzienne zajęcia fitness miń. po 2h to nie za dużo ? I mówię tu o tych męczących, jak i odprężających. czy to jest bezpieczne dla naszego zdrowia, organizmu, mięśni ? Czy to nie jest za dużo ? jakie mogą być efekty uboczne, jak to się może skończyć ? Martwię się, że jeszcze sobie zaszkodzę, albo nawet zacznę tyć, zamiast chudnąć. {Dodam, że nie mam nadwagi, lecz szczuplutka też nie jestem}

2. Odchudzam się, stąd ten fitness. I takie pytanie, co jeść przed i co jeść po ćwiczeniach ? szukam, szukam, czytam, ale są takie wymyślne rzeczy, a niektóre takie kaloryczne... więc jak ja mam je jeść podczas odchudzania ?

Pomóżcie !
Były i takie weteranki na fitnessie na który chodziłam, które zostawały i na trzy zajęcia pod rząd. Ale nie codziennie! Jeśli zostajesz na dwóch zajęciach, to nie 7 dni w tygodniu ale 4-5 max! Regeneracja to podstawa. Też na początku ćwiczyłam jak szalona, regeneracja raz na dwa tygodnie, ale dopiero jak ograniczyłam ilość treningów do 5 w tygodniu (ale po 45 do max 60min przy dobrych wiatrach) zobaczyłam różnicę, mięśnie ujawniły swoją obecność. Dlaczego? Bo miały czas na regenerację.
Ćwiczenie po 2 godziny, może być niebezpieczne z tego względu że spalasz wtedy mnóstwo kalorii a jak wracasz masz ochotę pochłonąć lodówkę.
Odnośnie tego co jeść, wejdź na facebooku na Ewę Chodakowską i tam w folderze notatki masz potężny opis co należy jeść i przykłady dotyczące tego. Na pewno po coś białkowego. Przed węglowodany, żeby nie spalać mięśni. Ale to wszystko jest tam dokładnie opisane - zajrzyj.

Edytowane przez ananonda191
Czas edycji: 2014-06-06 o 06:33
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 08:24   #3
Kasiuleczka5_5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 46
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Zgadzam się z ananonda191, regeneracja to podstawa. Ćwicz dzień, dwa i potem zrób sobie dzień przerwy. Mięśnie muszą odpocząć. Skup się na tym żeby ćwiczenia sprawiały Ci przyjemność, wystarczy jeśli będziesz ćwiczyć 1 godzinę dziennie. Po co się forsować i nie mieć z tego frajdy? Nie oczekuj mega rezultatów po kilku dniach/tygodniach, na trwałe efekty trzeba poczekać. I są one najlepsze kiedy stanowią efekt uboczny, a celem jest radość z treningu
Kasiuleczka5_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 08:55   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cwiczenia codziennie jak najbardziej mogą zaszkodzić a efekt może być odwrotny do zamierzonego.
Ćwiczenia to stres dla organizmu. Produkuje wtedy więcej kortyzolu. To tak jakbyś żyła w nieustannym stresie, to nie jest zdrowe.
Najkorzystniej jest ćwiczyć do godziny, po godzinie efekty negatywne zaczynają przeważać nad pozytywnymi.

Jeśli będziesz ćwiczyć intensywniej ale krócej inne hormony niż kortyzol będą miały przewagę, przy dłuższych ćwiczeniach dzieje się odwrotnie.

Pani Chodakowska nie jest żadnym autorytetem w dziedzinie ćwiczeń i diet więc proszę nie kierowac się jej wskazówkami, bo można sobie zaszkodzić.

Przed treningiem zjadasz normalny posiłek wynikający z diety. Wszelkie fitnessy nie są aż tak ciężkie żeby sie do nich specjalnie przygotowywać.
Po treningu najlepiej posiłek skłądajacy się z w miarę chudego białka (mięso, ryby ale nie produkty mleczne) , nie za dużo tłuszczu, jakieś węglowodany złożone typu kasza, ryż, makaron razowy, nawet mogą być ziemniaki.

Generalnie staraj się, żeby w każdym posiłku było źródło białka, zdrowe tłuszcze (mniej tłuszczu w posiłku po treningu) dużo zielonych warzyw, różnego rodzaju weglowodany złożone od kasz po strączki (unikamy soi i ostrożnie z soczewicą i suszonym grochem)

Musisz wyliczyć sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne i jeść jakieś 10% poniżej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ

Edytowane przez Rzabba
Czas edycji: 2014-06-06 o 09:01
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 16:24   #5
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
(...)(unikamy soi i ostrożnie z soczewicą i suszonym grochem)(...)
Co jest "nie tak" z soczewicą i suszonym grochem? Chodzi tylko o to, że są wzdymające czy coś jeszcze?
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 17:14   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cytat:
Napisane przez nolose Pokaż wiadomość
Co jest "nie tak" z soczewicą i suszonym grochem? Chodzi tylko o to, że są wzdymające czy coś jeszcze?
M.in. wyższy IG
czyli jako dodatek do posiłku ok ale jako podstawa już mniej
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 19:36   #7
nolose
Rozeznanie
 
Avatar nolose
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 534
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

O, proszę... Nie wiedziałam.
Dzięki
__________________
Człowiek niewiele wie, zanim umrze. Åsa Larsson, "Aż gniew twój przeminie"
nolose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-06, 22:13   #8
zmotywowanaja
Zakorzenienie
 
Avatar zmotywowanaja
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 638
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cytat:
Napisane przez Kasiuleczka5_5 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z ananonda191, regeneracja to podstawa. Ćwicz dzień, dwa i potem zrób sobie dzień przerwy. Mięśnie muszą odpocząć. Skup się na tym żeby ćwiczenia sprawiały Ci przyjemność, wystarczy jeśli będziesz ćwiczyć 1 godzinę dziennie. Po co się forsować i nie mieć z tego frajdy? Nie oczekuj mega rezultatów po kilku dniach/tygodniach, na trwałe efekty trzeba poczekać. I są one najlepsze kiedy stanowią efekt uboczny, a celem jest radość z treningu
Zgadzam się z Wami całkowicie
zmotywowanaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 23:44   #9
wiola1223
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 62
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cytat:
Napisane przez Rzabba Pokaż wiadomość
Cwiczenia codziennie jak najbardziej mogą zaszkodzić a efekt może być odwrotny do zamierzonego.
Ćwiczenia to stres dla organizmu. Produkuje wtedy więcej kortyzolu. To tak jakbyś żyła w nieustannym stresie, to nie jest zdrowe.
Najkorzystniej jest ćwiczyć do godziny, po godzinie efekty negatywne zaczynają przeważać nad pozytywnymi.

Jeśli będziesz ćwiczyć intensywniej ale krócej inne hormony niż kortyzol będą miały przewagę, przy dłuższych ćwiczeniach dzieje się odwrotnie.

Pani Chodakowska nie jest żadnym autorytetem w dziedzinie ćwiczeń i diet więc proszę nie kierowac się jej wskazówkami, bo można sobie zaszkodzić.

Przed treningiem zjadasz normalny posiłek wynikający z diety. Wszelkie fitnessy nie są aż tak ciężkie żeby sie do nich specjalnie przygotowywać.
Po treningu najlepiej posiłek skłądajacy się z w miarę chudego białka (mięso, ryby ale nie produkty mleczne) , nie za dużo tłuszczu, jakieś węglowodany złożone typu kasza, ryż, makaron razowy, nawet mogą być ziemniaki.
Moje ćwiczenia to yoga, pilates, zumba. A w inny dzień Be Fit i TBC Czy to tak dużo dla organizmu. Kurcze nie chcę ćwiczyć po to żeby przytyć, zależy mi aby schudnąć.

I chodzi mi o ten "posiłek wynikający z diety" ale co np. ? ja dietę sama sobie zarzuciłam, nie byłam u dietetyka, ograniczyłam kalorie do minimum. Nie wiem, jakimi posiłkami wspomódz swój organizm do spalania tłuszczu na ćwiczeniach. Nie chcę sobie krzywdy zrobić ;(
wiola1223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 11:41   #10
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cytat:
Napisane przez wiola1223 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do specjalistów, lub, wiedzących dwa pytania.

1. Czy codzienne zajęcia fitness miń. po 2h to nie za dużo ? I mówię tu o tych męczących, jak i odprężających. czy to jest bezpieczne dla naszego zdrowia, organizmu, mięśni ? Czy to nie jest za dużo ? jakie mogą być efekty uboczne, jak to się może skończyć ? Martwię się, że jeszcze sobie zaszkodzę, albo nawet zacznę tyć, zamiast chudnąć. {Dodam, że nie mam nadwagi, lecz szczuplutka też nie jestem}

2. Odchudzam się, stąd ten fitness. I takie pytanie, co jeść przed i co jeść po ćwiczeniach ? szukam, szukam, czytam, ale są takie wymyślne rzeczy, a niektóre takie kaloryczne... więc jak ja mam je jeść podczas odchudzania ?

Pomóżcie !
Odnośnie Twojego pytania, wklejam cytat co sądzi o tym Ewa Chodakowska:
"Aktywność fizyczna w ciągu dnia powinna być krótka. Nie warto się przemęczać. Kiedy organizm jest zmęczony, zwalnia metabolizm, a my zamiast dostać kopa energetycznego, robimy się ospali. Siedzenie i katowanie się na siłowni 2h według mnie mija się z celem. Aktywność fizyczna od 30 min do 1h dziennie jest najlepszym rozwiązaniem. Tak naprawdę ćwiczenie 4h tygodniowo i racjonalne, zdrowe odżywianie się, powinny zapewnić wymarzony sukces. Ja sama ćwiczę od 3-5 razy w tygodniu po 45 min. Czuję się pozytywnie naładowana non stop i nie pozwalam sobie, aby ten stan minął. Endorfiny muszą być na najwyższym poziomie. Jestem fanką swojej metody i na chwilę obecną jestem kompletnie zaaferowana tym, co robię, czyli ciągłym eksperymentowaniem."

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez wiola1223 Pokaż wiadomość
Moje ćwiczenia to yoga, pilates, zumba. A w inny dzień Be Fit i TBC Czy to tak dużo dla organizmu. Kurcze nie chcę ćwiczyć po to żeby przytyć, zależy mi aby schudnąć.

I chodzi mi o ten "posiłek wynikający z diety" ale co np. ? ja dietę sama sobie zarzuciłam, nie byłam u dietetyka, ograniczyłam kalorie do minimum. Nie wiem, jakimi posiłkami wspomódz swój organizm do spalania tłuszczu na ćwiczeniach. Nie chcę sobie krzywdy zrobić ;(
Jeśli ograniczasz kalorie do minimum jak to nazwałaś, to też nie licz na szybkie efekty. Musisz jeść zdrowo ale tylko ok. 10 % poniżej dziennego zapotrzebowania jeśli jesteś na redukcji. Czyli jeśli Twój organizm potrzebuje 2000 kcal, jedz 1800. Jeśli będziesz jeść za mało spowolni Ci się metabolizm, organizm pomyśli, że nastały "trudne czasy" i zacznie patologicznie odkładać tłuszcz. Także to nie jest droga do sukcesu. Podczas zumby spalasz dużo kalorii. Mieszaj ją z treningiem TBC i innymi, w których rzeźbisz mięśnie. Jeśli idziesz TBC i jest to trening z cięższych, możesz oczywiście zostać jeszcze na lekkiej jodze, ale następnego dnia konieczna regeneracja. Nie przeginaj bo szybko się wypalisz i tak jak przeczytasz w powyższym cytacie, Twój organizm spowolni. Wiem sama po sobie. Ja ćwiczyłam po godzinie dziennie - no ale uważam,że treningi Chodakowskiej są cięższe i ta godzina z Ewą jest bardziej wykańczająca niż taki trening w fitness klubie gdzie co chwilę robi się przerwy 3min na wypicie wody i pogaduszki (przynajmniej tak było, gdzie ja chodziłam) - i dopiero jak spuściłam z tonu i zmniejszyłam czas do 45 min i ćwiczyłam 5 razy w tygodniu moje ciało ruszyło do przodu i zaczęły pojawiać się mięśnie.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-13, 15:25   #11
Jolkafit
Raczkowanie
 
Avatar Jolkafit
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 119
Dot.: Czy codzienny Fitness to zdrowe ?

Cytat:
Napisane przez wiola1223 Pokaż wiadomość
Witam. Mam do specjalistów, lub, wiedzących dwa pytania.

1. Czy codzienne zajęcia fitness miń. po 2h to nie za dużo ? I mówię tu o tych męczących, jak i odprężających. czy to jest bezpieczne dla naszego zdrowia, organizmu, mięśni ? Czy to nie jest za dużo ? jakie mogą być efekty uboczne, jak to się może skończyć ? Martwię się, że jeszcze sobie zaszkodzę, albo nawet zacznę tyć, zamiast chudnąć. {Dodam, że nie mam nadwagi, lecz szczuplutka też nie jestem}

2. Odchudzam się, stąd ten fitness. I takie pytanie, co jeść przed i co jeść po ćwiczeniach ? szukam, szukam, czytam, ale są takie wymyślne rzeczy, a niektóre takie kaloryczne... więc jak ja mam je jeść podczas odchudzania ?

Pomóżcie !
1. 2 godziny dziennie tego samego wysiłku to bez sensu, jak masz taką potrzebę aktywności to godzinę z tego poświęć na coś innego np. bieganie/spacery, joga itp.

2. Jeżeli planujesz ćwiczyć dużo, ciężko to się tak nie martw kaloriami - duży wysiłek + za mało kalorii = ogłupianie metabolizmu
Jolkafit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 16:25:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.