Laboratorium diagnostyka, opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-20, 12:27   #1
priimrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 52

Laboratorium diagnostyka, opinie


Cześć wam, ostatnimi czasy często badałam krew ze względu na różne wyniki.
Czy macie jakieś doświadczenia z tym laboratorium?
Bo mi tam zawsze wychodzą różne nieprawidłowości i to nie 2 czy 3. Natomiast byłam w szpitalu i wyniki książkowe.
Z tego właśnie powodu trafiłam już nawet pod opiekę poradni hematologicznej, a tam wyniki również wyszły prawidłowe, czuję się jak wariatka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
priimrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 17:06   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Laboratorium diagnostyka, opinie

Ja korzystałam wielokrotnie i jestem zadowolona, natomiast zawsze polegałam na badaniach tylko do nich i nie porównywałam z innym laboratorium w krótkim czasie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:23   #3
priimrose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 52
Dot.: Laboratorium diagnostyka, opinie

Kurcze :/ Właśnie mój partner też ostatnio potrzebował zrobić morfologię i również tam mu wyszły odchyły, co prawda nie tyle ile u mnie ale w jednym wyniku nawet adnotacja, że wynik sprawdzany dwukrotnie i wskazana konsulacja, a generalnie wszystko z nim okej. Mnie tylko dziwi właśnie to, że mam tam odchyły i to nie małe w niektórych wynikach typu płytki krwi 100 tyś przy czym wychodzi mi również nadkrwistość co w ogóle nie jest dla mnie logiczne. Za kilka tygodni robiłam morfologię w poradni hematologicznej i tam mi doktor mówi, że wyniki płytek, erytrocytów jak i leukocytów wszystko prawidłowe, rozmazy, już nawet przez to onkogeny miałam badane 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
priimrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-12-03, 17:12   #4
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 482
Dot.: Laboratorium diagnostyka, opinie

Najlepiej robić badania w laboratoriach szpitalnych. One są sprawdzane i muszą przechodzić atesty.
Sieciówki często wysyłają próbki np: do Niemiec (czytałam artykuł na temat sieciowych laboratoriów w Polsce) lub nieprawidłowo przechowują próbki. Ginekolog kiedys mojej koleżance zlecił badania hormonalne i zaznaczył, że może zrobić, gdzie chce, ale jak zrobi w (podał nazwę sieciówki) to on nie będzie ich brał pod uwagę) Zalecił w szpitalu. Jest też często o wiele taniej, niż w innych placówkach.

Wejdźcie na stronę go work tam jest wątek o Vitalabo. Pracownicy sami piszą o nieprawidławościach w przechowywaniu i transporcie próbek.

Edytowane przez tinpanalley
Czas edycji: 2020-12-03 o 17:14
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-03 18:12:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.