Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2. - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-18, 21:07   #3781
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak. Jeśli tylko mogę.

Chyba że mam zajęcia na 8 to jakoś o 3/4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zawsze potrzebujesz tylko 3,4 godz snu ? To godne pozazdroszczenia. Ja muszę spać te 6, 7

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 21:13   #3782
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5 461
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak. Jeśli tylko mogę.

Chyba że mam zajęcia na 8 to jakoś o 3/4.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mega zazdroszczę, naprawdę, bo ja bym była cały dzień nieprzytomna
faf3d67d51656f0b2bcdb9f98a45434bc3aa12e6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 08:50   #3783
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
Dlatego moja wspolokatorka na budzik na 6.20 a do pracy wychodzi po 8 rano... w sam raz czas na cały proces drzemkowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Koszmar, współczuję takiej współlokatorki. Moim zdaniem ustawianie budzika godzinę czy półtorej godziny przed czasem to totalne marnowanie czasu. Żeby nie było, rozumiem, że każdy jest inny, ale jako osoba, która wstaje rano bez żadnego problemu, nie dogadałabym się z miłośnikami drzemek.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 09:13   #3784
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Koszmar, współczuję takiej współlokatorki. Moim zdaniem ustawianie budzika godzinę czy półtorej godziny przed czasem to totalne marnowanie czasu. Żeby nie było, rozumiem, że każdy jest inny, ale jako osoba, która wstaje rano bez żadnego problemu, nie dogadałabym się z miłośnikami drzemek.
Różne pory funkcjonowania to bardzo częsta przyczyna sporów. Ja jestem sową i o ile na tygodniu szanuję to, że współlokatorka wstaje rano do pracy i siedzę cicho, o tyle w weekend to dla mnie abstrakcja, żeby w sobotę pukać do mnie o 21.40, czy mogę ściszyć film (a mam głośniki tylko w laptopie, wcale nie głośne), bo ona się kładzie albo ma do mnie pretensje, że ją obudziłam wracając o 2 do domu. Ta sama osoba reaguje bezkresnym zdziwieniem, że mnie budzi jej blendowanie śniadania w sobotę o 6.30 rano i wychodzenie do sklepu o 7. Mam w ogóle wrażenie, że skowronki oczekują ciszy wieczorem, bo chcą spać, jednocześnie w poważaniu mając zachowywanie ciszy rano, bo przecie już jest dzień i kto to widział tyle spać. Miałam na tym tle mnóstwo zimnych wojen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 09:22   #3785
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Różne pory funkcjonowania to bardzo częsta przyczyna sporów. Ja jestem sową i o ile na tygodniu szanuję to, że współlokatorka wstaje rano do pracy i siedzę cicho, o tyle w weekend to dla mnie abstrakcja, żeby w sobotę pukać do mnie o 21.40, czy mogę ściszyć film (a mam głośniki tylko w laptopie, wcale nie głośne), bo ona się kładzie albo ma do mnie pretensje, że ją obudziłam wracając o 2 do domu. Ta sama osoba reaguje bezkresnym zdziwieniem, że mnie budzi jej blendowanie śniadania w sobotę o 6.30 rano i wychodzenie do sklepu o 7. Mam w ogóle wrażenie, że skowronki oczekują ciszy wieczorem, bo chcą spać, jednocześnie w poważaniu mając zachowywanie ciszy rano, bo przecie już jest dzień i kto to widział tyle spać. Miałam na tym tle mnóstwo zimnych wojen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam współlokatorkę koszmar. A najwiekszym koszmarem była dla siebie samej i strasznie jej współczuję.

Otóż kupiłam słuchawki, bo jest rannym ptaszkiem i nie mogła spać. A ja lubię grać w nocy. Słuchawek nienawidzę, ale dobra, skoro już nie może spać... To jej klikanie myszki przeszkadzało. Spuszczanie wody, światło w kuchni, wszystko.

Taka osoba ma przechlapane w społeczeństwie, przecież każdy jakieś dźwięki wydaje. To samo ma mama mojego chłopaka. Masakra z takim życiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 09:34   #3786
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Kurczę, jestem zdziwiona, że tyle osób uskutecznia codziennie drzemki w telefonie :O Tzn. Oczywiście rozumiem, że każdy jest inny.
Ja bym się męczyła budząc się co 5-10 minut przez godzinę - ledwo przysnę, a zaraz obrzydliwy dźwięk budzika i tak co chwila. Nie wstaję rano ze śpiewem na ustach, oj nie, ale przyzwyczaiłam się już do pobudki po 5:00, nie rzadko budzę się sama np. o 4:18, zerkam na telefon i odwracam się na drugi bok. Rano najlepiej roztrzeźwiam się grzebiąc w telefonie, zazwyczaj czytam przez 5 minut Wizaż I wstaję.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 09:42   #3787
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Ja bez drzemek wstanę, ale jest to dla mnie niesłychane cierpienie. Rano mam ustawione 3 w odstępie co 5 min. Chętnie miałabym więcej, ale śpię na tyle krótko, że ucinanie tego czasu więcej to już byłoby bardzo odczuwalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-19, 09:50   #3788
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Różne pory funkcjonowania to bardzo częsta przyczyna sporów. Ja jestem sową i o ile na tygodniu szanuję to, że współlokatorka wstaje rano do pracy i siedzę cicho, o tyle w weekend to dla mnie abstrakcja, żeby w sobotę pukać do mnie o 21.40, czy mogę ściszyć film (a mam głośniki tylko w laptopie, wcale nie głośne), bo ona się kładzie albo ma do mnie pretensje, że ją obudziłam wracając o 2 do domu. Ta sama osoba reaguje bezkresnym zdziwieniem, że mnie budzi jej blendowanie śniadania w sobotę o 6.30 rano i wychodzenie do sklepu o 7. Mam w ogóle wrażenie, że skowronki oczekują ciszy wieczorem, bo chcą spać, jednocześnie w poważaniu mając zachowywanie ciszy rano, bo przecie już jest dzień i kto to widział tyle spać. Miałam na tym tle mnóstwo zimnych wojen.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Mogę wypowiadać się tylko za siebie i jako skowronek nie oczekuję, że reszta świata się do mnie dostosuje. Nie włączam miksera/odkurzacza/prali przed południem, nie trzaskam drzwiami i nie mówię nikomu, że kto to widział tyle spać. Spotkałam się za to niemiłymi komentarzami, że idę spać o 22 lub 23 albo w weekend wstaję tak samo jak w ciągu tygodnia.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 10:12   #3789
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

jak przeczytałam o tym blendowaniu rano to przypomniała mi sie współlokatorka która jak wstała rano i widziała że reszta też wstała to potrafiła siedzieć cicho w pokoju, ale jak tylko widziała że reszta śpi to wtedy musiała np chować naczynia do szafek w stylu mam 3 kubki to włożę jeden walne drzwiczkami a potem tak samo z drugim i trzecim, albo włączała muzykę i z rana coś tam kroiła do obiadu, jak już widziała że reszta wstała to siedziała spokojnie w pokoju
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 17:30   #3790
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
albo ma do mnie pretensje, że ją obudziłam wracając o 2 do domu
Ha, moja współpracownica miała taki problem ze współlokatorami. Starała się być cicho, ale jednak współlokatorka potrzebowała jeszcze większej ciszy. Zabawne było to, że pracujemy do 3.30, więc kłótni nie dało się uniknąć, bo co ma dziewczyna zrobić? Pracę rzucić?
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 18:58   #3791
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
jak przeczytałam o tym blendowaniu rano to przypomniała mi sie współlokatorka która jak wstała rano i widziała że reszta też wstała to potrafiła siedzieć cicho w pokoju, ale jak tylko widziała że reszta śpi to wtedy musiała np chować naczynia do szafek w stylu mam 3 kubki to włożę jeden walne drzwiczkami a potem tak samo z drugim i trzecim, albo włączała muzykę i z rana coś tam kroiła do obiadu, jak już widziała że reszta wstała to siedziała spokojnie w pokoju
Przykre to, widocznie swobodnie czuła się tylko, gdy choć pozornie była sama.
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-19, 21:25   #3792
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Przykre to, widocznie swobodnie czuła się tylko, gdy choć pozornie była sama.
oj nie nie wynikało to z tego że czuła się przy innych mniej swobodnie, bo nie było tego widać na codzień, bardziej chyba ze złośliwości to robiła
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 21:58   #3793
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja miałam współlokatorkę koszmar. A najwiekszym koszmarem była dla siebie samej i strasznie jej współczuję.

Otóż kupiłam słuchawki, bo jest rannym ptaszkiem i nie mogła spać. A ja lubię grać w nocy. Słuchawek nienawidzę, ale dobra, skoro już nie może spać... To jej klikanie myszki przeszkadzało. Spuszczanie wody, światło w kuchni, wszystko.

Taka osoba ma przechlapane w społeczeństwie, przecież każdy jakieś dźwięki wydaje. To samo ma mama mojego chłopaka. Masakra z takim życiem.
Nie mogła spać w stoperach i masce na oczy? Mnie tak niestety budzi każdy dźwięk więc śpię w stoperach i nic a nic nie słyszę, nawet jak ktoś blenduje w kuchni za ścianą.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mogła spać w stoperach i masce na oczy?
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 22:11   #3794
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;84954836]Nie mogła spać w stoperach i masce na oczy?[/QUOTE]


Nie mogła w tym zasnąć. Jak dla mnie księżniczkowała pod tym względem.


Starałam się być cicho, ale oznajmiłam, że niestety, będę korzystać z komputera i toalety w nocy,
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 22:37   #3795
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie mogła w tym zasnąć. Jak dla mnie księżniczkowała pod tym względem.


Starałam się być cicho, ale oznajmiłam, że niestety, będę korzystać z komputera i toalety w nocy,
To nieźle przewrażliwiona, że wszystko jej przeszkadzało łącznie ze stoperami. Ja śpię w stoperach piankowych i ich praktycznie nie czuję.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 13:25   #3796
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Kurczę, jestem zdziwiona, że tyle osób uskutecznia codziennie drzemki w telefonie :O Tzn. Oczywiście rozumiem, że każdy jest inny.
Ja bym się męczyła budząc się co 5-10 minut przez godzinę - ledwo przysnę, a zaraz obrzydliwy dźwięk budzika i tak co chwila. Nie wstaję rano ze śpiewem na ustach, oj nie, ale przyzwyczaiłam się już do pobudki po 5:00, nie rzadko budzę się sama np. o 4:18, zerkam na telefon i odwracam się na drugi bok. Rano najlepiej roztrzeźwiam się grzebiąc w telefonie, zazwyczaj czytam przez 5 minut Wizaż I wstaję.
Co 5-10 minut też bym się męczyła. Moją normą są dwa lub trzy budziki co pół godziny Przez to ostatnie pół godziny jestem już bardziej w trybie czuwania/bardzo lekkiego snu.
Jeśli wstaję o jakiejś nietypowo wczesnej godzinie, to jestem w stanie sobie to odpuścić i wstaję od razu (z "awaryjnym" budzikiem w krótkim odstępie czasowym, bo zdarzyło mi się wyłączyć i nie pamiętać). Ale nie lubię tak.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 16:10   #3797
Pia_Gizela
Raczkowanie
 
Avatar Pia_Gizela
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 402
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Mam tak samo Nie potrafiłbym wstać do pracy 15 minut przed wyjściem, co uskutecznia przez 11 lat moj TZ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W 15 minut to nie zdążyłabym się umyć i ubrać

Mnie od drzemek odzwyczaiło dziecko odkąd urodziłam i nastawiam budzik, to wstaje od razu
Pia_Gizela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 16:53   #3798
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
W 15 minut to nie zdążyłabym się umyć i ubrać

Mnie od drzemek odzwyczaiło dziecko odkąd urodziłam i nastawiam budzik, to wstaje od razu
Mój rekord to 3 minuty od obudzenia się do wejścia do auta. Oczywiście nie było makijażu, śniadania, niczego - ciuchy na szybko wyjęte z szafy, torebka 2 garść, w aucie guma do żucia i na światłach przeczesanie włosów. Ale to obudzili mnie telefonem z pracy, z pytaniem czy dzisiaj będę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 17:05   #3799
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Pia_Gizela Pokaż wiadomość
W 15 minut to nie zdążyłabym się umyć i ubrać

Mnie od drzemek odzwyczaiło dziecko odkąd urodziłam i nastawiam budzik, to wstaje od razu
Ja daję radę.

Tego life hacku nie zastosuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-21, 11:10   #3800
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Wchodzisz poczytac watek, ktorego tytul Cie ciekawi przewijasz, przewijasz, a tu pierdyliard postów o budzikach i drzemkach...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 11:17   #3801
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Wchodzisz poczytac watek, ktorego tytul Cie ciekawi przewijasz, przewijasz, a tu pierdyliard postów o budzikach i drzemkach...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Gdybyś nie zauważyła, to wątek o budzikach jak najbardziej wypłynął w kontekście współlokatorów i pozostawał w tym temacie.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 11:52   #3802
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Gdybyś nie zauważyła, to wątek o budzikach jak najbardziej wypłynął w kontekście współlokatorów i pozostawał w tym temacie.
Zauważyłam i bylo to okej przez jakies pare postów, ale pozniej przerodzilo sie w dyskusje malo juz wnoszaca to tematu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 12:57   #3803
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Zauważyłam i bylo to okej przez jakies pare postów, ale pozniej przerodzilo sie w dyskusje malo juz wnoszaca to tematu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Jak najbardziej możesz dorzucić swoje doświadczenia ze współlokatorami. Najwyraźniej obecnie inni użytkownicy nie mają innych historii do dodania.
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 21:02   #3804
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

To może napiszę o mojej współlokatorce. Mieszkałyśmy w 2-osobowym pokoju, a ona uwielbiała uczyć się na głos. Więc ustaliłyśmy, że jedna uczy się w kuchni, a druga w pokoju. Proponowałam, żebyśmy chodziły na zmianę, ale ona twierdziła, że woli kuchnię. No to ok. Ja sobie po cichu, z nosem w książkach, siedziałam w naszym pokoju. Potem płakała swojej mamie w słuchawce, że nie daję się jej uczyć (a mi oczywiście nic nie powiedziała). Bardzo dojrzale jak na osobę na studiach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-21, 21:38   #3805
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Ja mieszkam z moim chłopakiem - obcokrajowcem, z którym rozmawiamy po angielsku, oraz z jego znajomym, obcokrajowcem, który nie zna ani polskiego, ani angielskiego, czyli jest w stanie dogadać się tylko z moim chłopakiem. Ostatnio dowiedziałam się, ze ten chłopak czuje się niekomfortowo najwyraźniej przeze mnie i myśli o przeprowadzce do jakiegoś domu studenckiego.

Przez większość czasu siedzę u siebie w pokoju, jeśli siedzę w strefie wspólnej, to normalnie mówię cześć i zajmuje się swoimi sprawami. Doprawdy nie mam zielonego pojęcia, jak mogłabym poprawić komfort mieszkania ze mną dla człowieka, który nie potrafi powiedzieć ani me, ani be w językach, które znam. Mam z nim prowadzić pasjonujące konwersacje: ja po polsku, on w swoim języku?

Dodam, ze mieszkamy w Polsce.

Nigdy nie zrobiłam mu nic złego. Po prostu nie jesteśmy w stanie rozmawiać, wiec w ogóle się nie komunikujemy. I on się czuje przeze mnie niekomfortowo
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 02:21   #3806
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
i po prostu dzwonił od 6 do 12,
współlokator to jedno, na to się ma lub niezbyt wpływ, ale takie sąsiedztwo to musi być koszmar kiedy przez ścianę słychać przez 6 godzin taką kakofonię

moim zdaniem masz takie problemy ze wstawaniem bo się zarzynasz z niechodzenie spać bo tak ci wygodnie w danym momencie i jak cię organizm już dorwie że spisz to za chinskiego boga usiłuje cię nie wypuścić z tego spania.

---------- Dopisano o 03:21 ---------- Poprzedni post napisano o 03:14 ----------

Cytat:
Argument, ze skoro zaspalo sie na egzamin to pewnie dlatego ze byl pewny drugi termin a do pracy sie na pewno nie zaspi bo to wazniejsze, jest dla mnie nielogiczny.
Cytat:
znam dziewczynę, która zaspała na maturę.
sama zaspałam na ostatni termin egzaminu na studiach
chyba każdemu kogo znam zdażyło się zaspać do pracy
gdzie była nasza podświadomość wtedy?
z tego co kiedyś czytałam, nie wiem jaka teoria na ten temat jest modna obecnie , to wlaśnie jest ''logiczny''.

Tak działa zegar biologiczny że kiedy jest coś ważnego mózg koduje że trzeba wstać. Moim zdaniem to tak działa, a nawala kiedy jesteś naprawdę już zbyt zmęczony by temu się poddać i mózg wybiera mniejsze zło czyli woli się wyspać niż totalnie niewyspaną wypuścić do ludzi, a że przy okazji oblejesz przez to np. maturę to oj tam oj tam.
Nie no tak serio to dla organizmu jednak zazwyczaj ważniejszy będzie poziom biologii niż spolecznych potrzeb; tak jak mając świadomość że konczy się tlen nie zatrzymasz oddychania, co najwyżej jakoś tam może spowolnisz jak się zaprzesz.
Dlatego mnie nie dziwi że np. Limonki nie ruszy żadna trąbka bo jak katuje swój organizm brakiem normalnego sypiania to organizm w nagrodę jak już się dorwie do łóżka to olewa jej budziki. :P

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-07-22 o 02:54
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 09:52   #3807
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Zorzoli Pokaż wiadomość
No tak, wkurza mnie sam fakt, że jestem budzona o 6.20 zwłaszcza, że ona i tak nie wstaje o tej godzinie. To że budzik dzwoni co 5 minut mnie bardziej dziwi, Nigdy nie spotkałam nikogo kto tak funkcjonuje.
Wracając jeszcze do tematu budzików.... Ja miałam kiedyś współlokatorkę, której budzik dzwonił codziennie BEZ PRZERWY przez około pół godziny o 5 rano, a ona go nie wyłączała. Zaczęłam spać w stoperach, ale to nie pomagało. Gadałam z nią o tym, ale mówiła, że ona tego budzika nie słyszy. Może dlatego, że chodziła spać koło 2, więc była jeszcze w twardym śnie. Ogólnie mieszkanie z tą dziewczyną to był koszmar. To tylko jedno z jej dziwnych zachowań.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 10:29   #3808
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 125
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
współlokator to jedno, na to się ma lub niezbyt wpływ, ale takie sąsiedztwo to musi być koszmar kiedy przez ścianę słychać przez 6 godzin taką kakofonię

moim zdaniem masz takie problemy ze wstawaniem bo się zarzynasz z niechodzenie spać bo tak ci wygodnie w danym momencie i jak cię organizm już dorwie że spisz to za chinskiego boga usiłuje cię nie wypuścić z tego spania.


Dziękuję, pani doktor.


Na szczęście grupa prawdziwych lekarzy mnie pod tym kątem dokładnie badała i wszystko ze mną w porządku.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 10:46   #3809
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Mogę wypowiadać się tylko za siebie i jako skowronek nie oczekuję, że reszta świata się do mnie dostosuje. Nie włączam miksera/odkurzacza/prali przed południem, nie trzaskam drzwiami i nie mówię nikomu, że kto to widział tyle spać. Spotkałam się za to niemiłymi komentarzami, że idę spać o 22 lub 23 albo w weekend wstaję tak samo jak w ciągu tygodnia.
Ja też jestem skowronkiem wstaje zawsze około 6 kładę się około północy. I tu nie ma komentarzy ale już nie raz słyszałam, że dziwna jestem bo w weekend też tak wstaje.

Jak żyje 29 lat tak nigdy nie użyłam funkcji drzemki, tyle że ja nastawiam budzik na 6 a budzę się przed, najczęściej o 5.50 i od razu wstaje.
Tż odwrotnie on lubi pospać ale wstaje od razu przy pierwszym dźwięku budzika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-22, 11:03   #3810
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziwni współlokatorzy i ich nawyki - wątek ku śmiechowi cz. 2.

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
Ja też jestem skowronkiem wstaje zawsze około 6 kładę się około północy. I tu nie ma komentarzy ale już nie raz słyszałam, że dziwna jestem bo w weekend też tak wstaje.

Jak żyje 29 lat tak nigdy nie użyłam funkcji drzemki, tyle że ja nastawiam budzik na 6 a budzę się przed, najczęściej o 5.50 i od razu wstaje.
Tż odwrotnie on lubi pospać ale wstaje od razu przy pierwszym dźwięku budzika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szczerze zazdroszczę, że wystarcza Ci 6h snu i sama się budzisz. Ja na co dzień śpię ok. 6.5h i jest to dla mnie o wiele za mało, więc w weekendy śpię bardzo długo. Optimum dla mnie to jednak to 8h.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-07 03:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.