Zakupy na Vinted - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2023-03-15, 14:37   #4501
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 373
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Czy coś zmieniło sie na Vinted odnosnie przedmiotów ukrytych?Mam ukryty dres, co do którego nie jestem pewna czy chcę go sprzedać i wisi tak juz kilka miesięcy, wczoraj ktos nagle go polubił.W moim profilu jest nadal ukryty.Nie chcę go usuwać , bo jest nowy z metkami , tak więc zdjęcia nadal są aktualne, a póki go nie założyłam , to może zmienię zdanie. I teraz tak sobie myślę, czy np. po jakimś czasie przedmiot znowu staje sie dostepny?
Toooo jest bardzo ciekawe pytanie, bo serio nie spotkałam się z tym by ukryte rzeczy były widoczne. Cieeeekaaaawe....
LadyPerry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-15, 14:44   #4502
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Czy coś zmieniło sie na Vinted odnosnie przedmiotów ukrytych?Mam ukryty dres, co do którego nie jestem pewna czy chcę go sprzedać i wisi tak juz kilka miesięcy, wczoraj ktos nagle go polubił.W moim profilu jest nadal ukryty.Nie chcę go usuwać , bo jest nowy z metkami , tak więc zdjęcia nadal są aktualne, a póki go nie założyłam , to może zmienię zdanie. I teraz tak sobie myślę, czy np. po jakimś czasie przedmiot znowu staje sie dostepny?
Brzmi bardziej jak jakiś błąd. W FAQ jest tylko, że po iluś tam dniach ukryty przedmiot zostaje całkiem usunięty.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Uwidocznianie przedmiotów bez wiedzy sprzedającego jest z grubsza bez sensu.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-15, 18:57   #4503
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

A ja zauważyłam, że nie da się odznaczyć wysyłki dpd. Zawsze miałam tylko paczkomat, a teraz ktoś kupił ode mnie przez dpd

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2023-03-15 o 19:36
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-15, 19:13   #4504
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A ja zauważyłam, że nie da się odznaczyć wysyłki dpd. Zawsze miała. Tylko paczkomat, a teraz ktoś kupił ode mnie przez dpd

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Wlasnie dzisiaj miałam taką sytuację a na wszelki wypadek w opisie zaznaczyłam że tylko paczkomat i pocztą. Musiałam anulować transakcję. Nie mam zamiaru uganiać się za punktami nadania dpd, skoro nie mam żadnego w pobliżu.
Wkurza mnie, że nie mogę tego wyłączyć

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-15, 19:21   #4505
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Zakupy na Vinted

U mnie też akurat ktoś wczoraj kupił z wysyłka DPD - czy jest jakaś tańsza? I też miałam problem, bo w blaszaku można nadać tylko przez aplikację czy tam się tylko odbiera? Na szczęście udało mi się znaleźć sklep, ale najchętniej odznaczyłabym tę formę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-15, 19:39   #4506
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
U mnie też akurat ktoś wczoraj kupił z wysyłka DPD - czy jest jakaś tańsza? I też miałam problem, bo w blaszaku można nadać tylko przez aplikację czy tam się tylko odbiera? Na szczęście udało mi się znaleźć sklep, ale najchętniej odznaczyłabym tę formę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobre pytanie, czy można nadać bez aplikacji....

Ja się zorientowałam dopiero jak zaczęłam naklejać etykietę, że pisze dpd... A byłam zdziwiona, że nie dało się pobrać elektrycznej etykiety, myślałam, że jakiś błąd paczkomat, a teraz wiem, że to było po prostu dpd.
Chyba faktycznie dpd tańsze, skoro tyle nagle sprzedaży

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-16, 04:53   #4507
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Zakupy na Vinted

A mnie ten dpd pasuje bo mam u siebie sporo punktów. Jeden z nich nawet na tej samej ulicy co paczkomat. Za to ten ups mi zupełnie nie na rękę bo muszę jeździć na drugi koniec miasta. No niestety tak to teraz jest jak można sprzedawać zagranicę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-16, 06:59   #4508
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Brzmi bardziej jak jakiś błąd. W FAQ jest tylko, że po iluś tam dniach ukryty przedmiot zostaje całkiem usunięty.

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Uwidocznianie przedmiotów bez wiedzy sprzedającego jest z grubsza bez sensu.
Być może to był faktycznie błąd...
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-16, 09:57   #4509
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Wygląda na to, że z płatnościami to też był błąd wynikający ze zmiany operatora.IMG_20230316_100344.jpg
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-17, 18:24   #4510
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Jak to jest z cenami wysyłek z zagranicy? Sprawdzałam w cenniku i widzę kwoty x, ale u wielu użytkowników przy akucji widzę że wysyłka od 22 czy 21 z groszami. Oni po prostu oferują tylko jakieś drogie oferty czy to wysyłka indywidualna? Strasznie dużo...

Zakończyłam swoją najbardziej upierdliwą aukcję. Wystawiłam prawie nowy żakiet za 55 zł. Pani dodała do ulubionych to wysłałam jej propozycje 50. Odpisała że za drogo, a później zrobiła całą litanię że no taki piękny i w ogóle wierzy że wart, ale nie kupi. Po kilku dniach zapytała czy opuszczę jeszcze 5 zł, zgodziłam się i wtedy zaczęło się milion wiadomości o milion wymiarów. Wszystko zmierzyłam, wysłałam. Wtedy okazało że że pani nie rozumie w jaki sposób co mierzyłam. Musiałam jej to pozaznaczać na zdjęciu. Chciała dziwne typu długość z rozprostowanym kołnierzem. Zmierzyłam, wysłałam. Stwierdziła że jednak wolała by długość bez kołnierza xD. Strasznie dużo zabawy, no ale najważniejsze że ostatecznie sprzedane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-19, 21:29   #4511
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 681
Dot.: Zakupy na Vinted

Jak mnie to strasznie denerwuje.
Dziewczyna pyta się wczoraj czy obniżę cenę. Mimo iż nie negocjuję cen zgodziłam się. Zadowolona czekam na wpłatę. Od tamtego czasu cisza mimo iż wiem, że się dzisiaj logowała na Vinted. Druga zaś chciała żebym obniżyła cenę za zakup dwóch rzeczy. Odpisałam jej, że się nie zgadzam bo od dwóch sztuk i więcej i tak ma 15% obniżki. Przez dwa dni się nie odzywała więc zadałam jej pytanie czy jest nadal zainteresowana. Odczytała wiadomość i nic. Czy to takie trudne odpisać tak lub nie ?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-21, 18:39   #4512
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Jak mnie to strasznie denerwuje.
Dziewczyna pyta się wczoraj czy obniżę cenę. Mimo iż nie negocjuję cen zgodziłam się. Zadowolona czekam na wpłatę. Od tamtego czasu cisza mimo iż wiem, że się dzisiaj logowała na Vinted. Druga zaś chciała żebym obniżyła cenę za zakup dwóch rzeczy. Odpisałam jej, że się nie zgadzam bo od dwóch sztuk i więcej i tak ma 15% obniżki. Przez dwa dni się nie odzywała więc zadałam jej pytanie czy jest nadal zainteresowana. Odczytała wiadomość i nic. Czy to takie trudne odpisać tak lub nie ?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety to klasyk na Vinted
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-21, 22:48   #4513
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Moja przygoda z dzisiaj: zaproponowałam za bluzkę niższą cenę, sprzedająca od razu odpisała, że jeszcze poczeka, bo ma dużo pytań o tę bluzkę. Weszłam z ciekawości w ogłoszenie, a tam jak byk, że 1 użytkownik zainteresowany. Zrobiłam screena, posłałam sprzedającej z komentarzem, że chyba jednak tylko ja pytałam. A ona mi wysłała screena z widoczną ilością polubień i napisała: "Bluzka ma 12 polubień, dostaję pytania o nią, a skąd może Pani wiedzieć, ile osób pytało". No to wyjaśniłam pozycję "zainteresowany" ze screena. Pani już nie brnęła dalej. Serio nie mam problemu z brakiem akceptacji niższej ceny (sama czasem odrzucam, jako sprzedająca), ale po co tak kłamać.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-21, 23:43   #4514
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Zakupy na Vinted

Ale ja też jak wyszukuję rzeczy to na pierwszej stronie w serduszkach widzę ich kilka a jak wejdę w ogłoszenie to okazuje się, że mniej osób jest "zainteresowanych", więc to chyba jakiś błąd platformy a nie kłamstwo sprzedającej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-22, 01:21   #4515
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Moja przygoda z dzisiaj: zaproponowałam za bluzkę niższą cenę, sprzedająca od razu odpisała, że jeszcze poczeka, bo ma dużo pytań o tę bluzkę. Weszłam z ciekawości w ogłoszenie, a tam jak byk, że 1 użytkownik zainteresowany. Zrobiłam screena, posłałam sprzedającej z komentarzem, że chyba jednak tylko ja pytałam. A ona mi wysłała screena z widoczną ilością polubień i napisała: "Bluzka ma 12 polubień, dostaję pytania o nią, a skąd może Pani wiedzieć, ile osób pytało". No to wyjaśniłam pozycję "zainteresowany" ze screena. Pani już nie brnęła dalej. Serio nie mam problemu z brakiem akceptacji niższej ceny (sama czasem odrzucam, jako sprzedająca), ale po co tak kłamać.
Ja nie zawsze daje do ulubionych, a mimo wszystko pytam. Rzecz mam potem w wiadomościach. Jak dostanę niższa cenę, wymiar się zgadza, albo coś innego, to wtedy ewentualnie dodam do ulubionych.
Mnie trochę dziwi Twoje "śledztwo" i to, że aż chciało Ci się do niej pisać w tej sprawie

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-22, 05:25   #4516
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja nie zawsze daje do ulubionych, a mimo wszystko pytam. Rzecz mam potem w wiadomościach. Jak dostanę niższa cenę, wymiar się zgadza, albo coś innego, to wtedy ewentualnie dodam do ulubionych.
Mnie trochę dziwi Twoje "śledztwo" i to, że aż chciało Ci się do niej pisać w tej sprawie

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Mnie też, zablokowałabym taką wscibską kupującą

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-22, 05:46   #4517
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Ja nie zawsze daje do ulubionych, a mimo wszystko pytam. Rzecz mam potem w wiadomościach. Jak dostanę niższa cenę, wymiar się zgadza, albo coś innego, to wtedy ewentualnie dodam do ulubionych.
Mnie trochę dziwi Twoje "śledztwo" i to, że aż chciało Ci się do niej pisać w tej sprawie
Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Mnie też, zablokowałabym taką wscibską kupującą
Ale chyba nie trzeba mieć w ulubionych, aby pytający był zainteresowany . Jeśli trzeba, to odszczekam powyższe, ale jeżeli nie, to dziewczyna skłamała, i o tym napisałam wyżej. I wścibstwo, bo weszłam na profil? Jeżeli jestem w błędzie co do kwestii powyżej, to oczywiście mój błąd, kajam się, ale wydaje mi się, że rubryka „zainteresowany” i polubienia nie mają ze sobą powiązania.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-22, 10:22   #4518
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ale chyba nie trzeba mieć w ulubionych, aby pytający był zainteresowany . Jeśli trzeba, to odszczekam powyższe, ale jeżeli nie, to dziewczyna skłamała, i o tym napisałam wyżej. I wścibstwo, bo weszłam na profil? Jeżeli jestem w błędzie co do kwestii powyżej, to oczywiście mój błąd, kajam się, ale wydaje mi się, że rubryka „zainteresowany” i polubienia nie mają ze sobą powiązania.
Nie wiem, ale mimo wszystko, to że chciało Ci się do niej pisać wydaje mi się bardzo nadgorliwe, więc tylko napisałem, jak to z mojej perspektywy jest

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-22, 17:59   #4519
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Jeju, strasznie nie lubię kiedy ktoś pisze więcej niż potrzeba. Jakby ktoś mi wysyłał screeny moich aukcji to już w ogóle odechciało by mi się współpracy.

Ja mam za to założony spór. Kupującą twierdzi że sukienka którą wysłałam jest "cała przybrudzona" i wielokrotnie noszona. Moim zdaniem wszystko było dobrze, przed wysyłką jeszcze ją wyprałam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-22, 21:22   #4520
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ale chyba nie trzeba mieć w ulubionych, aby pytający był zainteresowany . Jeśli trzeba, to odszczekam powyższe, ale jeżeli nie, to dziewczyna skłamała, i o tym napisałam wyżej. I wścibstwo, bo weszłam na profil? Jeżeli jestem w błędzie co do kwestii powyżej, to oczywiście mój błąd, kajam się, ale wydaje mi się, że rubryka „zainteresowany” i polubienia nie mają ze sobą powiązania.
Cały czas myślałam, że mają, ale faktycznie nie zawsze się to pokrywa. To w takim razie jak jest liczone zainteresowanie? Ilością rozpoczętych konwersacji dotyczących produktu?

W każdym bądź razie dla mnie to też jest trochę dziwne tak negocjować cenę. Zwłaszcza, że sprzedająca może wystawiać nie tylko na vinted równocześnie. I nie musi się godzić na niższą cenę. Ja czasem wolę coś wycofać i wydać komuś z rodziny/znajomych za darmo niż sprzedawać za bezcen, jak widzę, że za oczekiwaną cenę nie pójdzie.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-22, 22:37   #4521
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale mimo wszystko, to że chciało Ci się do niej pisać wydaje mi się bardzo nadgorliwe, więc tylko napisałem, jak to z mojej perspektywy jest

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Jeju, strasznie nie lubię kiedy ktoś pisze więcej niż potrzeba. Jakby ktoś mi wysyłał screeny moich aukcji to już w ogóle odechciało by mi się współpracy.
Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Cały czas myślałam, że mają, ale faktycznie nie zawsze się to pokrywa. To w takim razie jak jest liczone zainteresowanie? Ilością rozpoczętych konwersacji dotyczących produktu?

W każdym bądź razie dla mnie to też jest trochę dziwne tak negocjować cenę. Zwłaszcza, że sprzedająca może wystawiać nie tylko na vinted równocześnie. I nie musi się godzić na niższą cenę. Ja czasem wolę coś wycofać i wydać komuś z rodziny/znajomych za darmo niż sprzedawać za bezcen, jak widzę, że za oczekiwaną cenę nie pójdzie.
Kurczaki, dziewczyny, ale ja to nie był mój sposób na negocjowanie ceny. Chyba umknął Wam początek. Ja zaproponowałam przez opcję "Zaproponuj cenę" niższą cenę i absolutnie bym niczego więcej nie robiła, gdyby nie reakcja sprzedającej, która mogła odrzucić propozycję albo przemilczeć, a wybrała wyjaśnienie stanowiące kłamstwo - i tylko dlatego się odezwałam, w odpowiedzi na to kłamstwo. Czyli najpierw odezwała się, sama z siebie, sprzedająca, a ja odpowiedziałam, ale wyłącznie w kontrze na kłamstwo. Normalnie to proponuję cenę i w przypadku braku reakcji jakiejkolwiek, idę dalej. Tak że zdziwiło mnie określenie, ze jestem wścibska czy nadgorliwa. Owszem, nie lubię gdy się mnie okłamuje, i to nie pytanym, i tyle.

A już tak poza tym tematem, choć w sumie nadal w temacie, bo chodzi o tę magiczną liczbę zainteresowanych - zauważyłam, że są sprzedający, którzy sobie nabijają tę liczbę w ten sposób, że gdy się polubi ich przedmiot, to piszą do tej osoby, czasem nawet bez propozycji niższej ceny, tylko np. "Zapraszam". Albo raz, gdy polubiłam tiszert za 170 zł, pani zaproponowała mi 168 zł . I potem rzeczywiście wychodzi, że o daną rzecz było mnóstwo pytań, a tak naprawdę, to może w ogóle.

---------- Dopisano o 23:37 ---------- Poprzedni post napisano o 23:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja mam za to założony spór. Kupującą twierdzi że sukienka którą wysłałam jest "cała przybrudzona" i wielokrotnie noszona. Moim zdaniem wszystko było dobrze, przed wysyłką jeszcze ją wyprałam...
Szczerze, to całkiem prawdopodobne, że przybrudziła ją kupująca. Oczywiście nie na pewno, ale po tym co czytam w wątkach grup o vinted, to strach się bać, serio. Przekręty zarówno ze strony sprzedających i kupujących. Tak że na bank nie wystawię nigdy droższej torebki w Kup Teraz, za duże ryzyko, że zostanę bez torebki i pieniędzy.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Cały czas myślałam, że mają, ale faktycznie nie zawsze się to pokrywa. To w takim razie jak jest liczone zainteresowanie? Ilością rozpoczętych konwersacji dotyczących produktu?
Pogrubione - tak. I wydaje mi się, że w przypadku, gdy ktoś kto ma niepolubioną rzecz, a napisze wiadomość do sprzedającego, wyskoczy w statystyce jako "zainteresowany".
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-22, 23:14   #4522
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Ale chyba nie trzeba mieć w ulubionych, aby pytający był zainteresowany . Jeśli trzeba, to odszczekam powyższe, ale jeżeli nie, to dziewczyna skłamała, i o tym napisałam wyżej. I wścibstwo, bo weszłam na profil? Jeżeli jestem w błędzie co do kwestii powyżej, to oczywiście mój błąd, kajam się, ale wydaje mi się, że rubryka „zainteresowany” i polubienia nie mają ze sobą powiązania.
Nie mają.
Polubienia to serduszka, a zainteresowany to ktoś musi napisać o ofertę, czyli z ceną lub o coś spytać, np. o wymiary.

Ja mam polubioną już z pół roku jedną rzecz, serduszko jest tylko ode mnie, zaproponowałam pani inną cenę, lekko niższą i została odrzucona. OK, prawo sprzedającej, ale skoro przez pół roku to wisi i nikt tego więcej nie lubi to ludzie nie chcą sprzedać? I nie, nie zaproponowałam -50% Ja bym sprzedała, bo nie lubię, jak coś mi wisi tyle czasu, a i tak tego nie noszę, no, ale to ja
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-23, 10:39   #4523
kjopas
Przyczajenie
 
Avatar kjopas
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Zakupy na Vinted

Od niedawna można nadać bez drukowania etykiety w ogóle! Samo nadawnie w paczkomacie wystarczy. Ale do tego trzeba ustawić, że tylko inpost jest jako przesyłka.
kjopas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-23, 13:18   #4524
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kjopas Pokaż wiadomość
Od niedawna można nadać bez drukowania etykiety w ogóle! Samo nadawnie w paczkomacie wystarczy. Ale do tego trzeba ustawić, że tylko inpost jest jako przesyłka.
Niestety nie da się wyłączyć dpd i ups. Pisałyśmy o tym wyżej. Ja się na działam, bo zaakceptowałam sprzedaż, a potem dopieor zauważyłam, że ktoś wybrał dpd, a nie paczkomat...

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-23, 13:28   #4525
gabi1234
Zakorzenienie
 
Avatar gabi1234
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 19 733
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kjopas Pokaż wiadomość
Od niedawna można nadać bez drukowania etykiety w ogóle! Samo nadawnie w paczkomacie wystarczy. Ale do tego trzeba ustawić, że tylko inpost jest jako przesyłka.
no raczej nie....
mam ustawione inpost i orlen i inpost moge nasawac bez drukowania etykiety
__________________
happy mum
gabi1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-23, 16:43   #4526
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez kjopas Pokaż wiadomość
Od niedawna można nadać bez drukowania etykiety w ogóle! Samo nadawnie w paczkomacie wystarczy. Ale do tego trzeba ustawić, że tylko inpost jest jako przesyłka.
Nie, nie musi być tylko InPost. Ja niestety mam też ustawiony DPD, bo nie da się tej opcji odznaczyć.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-23, 20:12   #4527
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Szczerze, to całkiem prawdopodobne, że przybrudziła ją kupująca. Oczywiście nie na pewno, ale po tym co czytam w wątkach grup o vinted, to strach się bać, serio. Przekręty zarówno ze strony sprzedających i kupujących. Tak że na bank nie wystawię nigdy droższej torebki w Kup Teraz, za duże ryzyko, że zostanę bez torebki i pieniędzy.
Dokładnie ... Kilka dni na forum Vinted natknęłam się na wątek, w którym dziewczyna dzieli się"genialnym" sposobem jak można oddać każde ubranie - że wystarczy napisać że śmierdzi.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-24, 08:18   #4528
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ja mam polubioną już z pół roku jedną rzecz, serduszko jest tylko ode mnie, zaproponowałam pani inną cenę, lekko niższą i została odrzucona. OK, prawo sprzedającej, ale skoro przez pół roku to wisi i nikt tego więcej nie lubi to ludzie nie chcą sprzedać? I nie, nie zaproponowałam -50% Ja bym sprzedała, bo nie lubię, jak coś mi wisi tyle czasu, a i tak tego nie noszę, no, ale to ja
Ja mam podobnie jak Ty. Gdy się już decyduję coś sprzedać, to zależy mi, aby fizycznie już rzecz mnie opuściła, dlatego często schodzę z ceny, nawet sama z siebie. Ale fakt, niektórzy mają inaczej, i Ci powiem, że w tym szaleństwie jest metoda, bo np. widzę, że rzecz wisząca 3 lata została sprzedana.
Aczkolwiek każdy robi, jak uważa, wiadomo, nic mi do tego. Ja wolę się szybko pozbywać rzeczy.

---------- Dopisano o 09:18 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dokładnie ... Kilka dni na forum Vinted natknęłam się na wątek, w którym dziewczyna dzieli się"genialnym" sposobem jak można oddać każde ubranie - że wystarczy napisać że śmierdzi.

Do tego dodajmy rozmowy z botami podczas zgłaszania sporu, niezrozumiałą i niekonsekwentną politykę vinted w przypadku rozstrzygania sporów...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-24, 09:08   #4529
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Ale ja też jak wyszukuję rzeczy to na pierwszej stronie w serduszkach widzę ich kilka a jak wejdę w ogłoszenie to okazuje się, że mniej osób jest "zainteresowanych", więc to chyba jakiś błąd platformy a nie kłamstwo sprzedającej
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kłamstwo sprzedającej, bo serduszka i zainteresowani to dwie różne opcje. Chyba że na innej platformie ma wystawione i tam ktoś o to pytał



Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Do tego dodajmy rozmowy z botami podczas zgłaszania sporu, niezrozumiałą i niekonsekwentną politykę vinted w przypadku rozstrzygania sporów...
Tak, rozmowy z botami to rozmowy ze ślepym o kolorach. Ostatnio taką miałam. Za każdym moim pytaniem prosił o skan z aukcji. Wysyłałam 18 razy ten sam skan i dałam na przeczekanie. Zastanawiałam się, czy w ogóle dojdziemy do jakichkolwiek konstruktywnych rozwiązań. W końcu po tygodniu ktoś z obsługi odpisał.
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2023-03-24, 09:24   #4530
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Zakupy na Vinted

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Szczerze, to całkiem prawdopodobne, że przybrudziła ją kupująca. Oczywiście nie na pewno, ale po tym co czytam w wątkach grup o vinted, to strach się bać, serio. Przekręty zarówno ze strony sprzedających i kupujących. Tak że na bank nie wystawię nigdy droższej torebki w Kup Teraz, za duże ryzyko, że zostanę bez torebki i pieniędzy.
.
Najlepsze jest to, że sama kupiłam tą sukienkę na vinted kilka miesięcy temu i dałam pozytywny komentarz. Miałam ją założyć na jedną okazję, ale jednak wybrałam inną, więc tą wystawiłam na sprzedaż. Nigdy jej nie założyłam, jedynie wyprałam.
Sukienka jest z takiego materiału, że jak dobrze ją ułożysz i pod odpowiednim kątem zrobisz zdjęcie to kolor może się trochę zmienić, więc no ciężko będzie udowodnić że to światło a nie brud. Dobrze, że była bardzo tania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-27 16:02:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.