Przesadnie sprzątanie - pedantyzm? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-09-03, 20:25   #1
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354

Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?


Dbacie o porządek w swoim domu i pokoju czy macie raczej bałagan? Ja mam tak, że zawsze muszę mieć posprzątać inaczej się bardzo denerwuje na ten nieporzadek. Kosmetyki mam poukładane w koszyczkach równo, ubrania od najczęściej noszonych do najrzadziej z podziałem na te do pracy, na siłownię i na codzień. Codziennie wycieram kurze z mebli chusteczkami do mebli i codziennie myje podłogi. Nie zostawiam w zalewie w kuchni brudnych naczyń na następny dzień i codziennie mam ugotowany inny obiad.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś."
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 20:37   #2
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Dbacie o porządek w swoim domu i pokoju czy macie raczej bałagan? Ja mam tak, że zawsze muszę mieć posprzątać inaczej się bardzo denerwuje na ten nieporzadek. Kosmetyki mam poukładane w koszyczkach równo, ubrania od najczęściej noszonych do najrzadziej z podziałem na te do pracy, na siłownię i na codzień. Codziennie wycieram kurze z mebli chusteczkami do mebli i codziennie myje podłogi. Nie zostawiam w zalewie w kuchni brudnych naczyń na następny dzień i codziennie mam ugotowany inny obiad.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jesteś trochę pedantką

Ja lubię porządek-mam tez milion pudeleczek i wszystko na swoje miejsce

Mam bzika na punkcie podłogi w łazience-codziennie ja odkurzam,bo nienawidzę włosów na płytkach-bleeee.

Ogólnie to mogę mieć "syf kontrolowany",ale łazienka musi być na błysk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 20:41   #3
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Dbacie o porządek w swoim domu i pokoju czy macie raczej bałagan? Ja mam tak, że zawsze muszę mieć posprzątać inaczej się bardzo denerwuje na ten nieporzadek. Kosmetyki mam poukładane w koszyczkach równo, ubrania od najczęściej noszonych do najrzadziej z podziałem na te do pracy, na siłownię i na codzień. Codziennie wycieram kurze z mebli chusteczkami do mebli i codziennie myje podłogi. Nie zostawiam w zalewie w kuchni brudnych naczyń na następny dzień i codziennie mam ugotowany inny obiad.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Może nie masz nic innego do robienia
Dla mnie to dziwne, ale ja domu jak muzeum nie traktuję. Co nie oznacza, że mam w nim syf. Sprzątanie kurzu codziennie , latanie z mopem to dla mnie po prostu przesada.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 20:52   #4
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Nie sprzątam codziennie, bo nie mam po co

Jak ktoś lubi i chce to jego sprawa
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 20:55   #5
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Gdzieś ostatnio wyczytałam, że od nadmiernej czystości można zachorować. Dany były z Włoch i dotyczyły nadmiernego zużycia środków czystości i ich wpływ na płuca
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 21:24   #6
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Gdzieś ostatnio wyczytałam, że od nadmiernej czystości można zachorować. Dany były z Włoch i dotyczyły nadmiernego zużycia środków czystości i ich wpływ na płuca
Jakbym to teściowej powiedziała to by mnie wysmiala

Nawet ostatnio do mojej córki mówiła, że zamiast do kawiarni chodzić to powinniśmy sprzątać
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 21:33   #7
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
Jakbym to teściowej powiedziała to by mnie wysmiala

Nawet ostatnio do mojej córki mówiła, że zamiast do kawiarni chodzić to powinniśmy sprzątać
Zapach kawy akurat jest baaardzo zdrowy. Napar również
Do tego fusy nadają się na peeling ( po tym to dopiero jest sprzątania ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-03, 21:58   #8
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Może nie masz nic innego do robienia
Dla mnie to dziwne, ale ja domu jak muzeum nie traktuję. Co nie oznacza, że mam w nim syf. Sprzątanie kurzu codziennie , latanie z mopem to dla mnie po prostu przesada.
Jak dla mnie codzienne ścieranie kurzy i mopowanie, to ten sam kaliber, czyli zbędne rzeczy ;p



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-09-03 o 21:59
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 22:40   #9
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Te chusteczki do kurzu to strasznie kiepskie.
Polecam ścierkę zwilżoną czystą wodą. Nie będziesz musiała codziennie wycierać tych mebli
I Twoje zdrowie też na tym zyska. Już nie wspominająć o produkowaniu zbędnych śmieci.

P.S. Sprzątam jak jest brudno a nie dlatego, że mam meble czy podłogi;-)
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 23:33   #10
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Gdzieś ostatnio wyczytałam, że od nadmiernej czystości można zachorować. Dany były z Włoch i dotyczyły nadmiernego zużycia środków czystości i ich wpływ na płuca
Kiedyś mówili o tym w pytaniu na śniadanie https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36...a-o-sprzataniu
Dla mnie ścieranie kurzu codziennie to gruba przesada. Współczuję Ci też autorko, że nieporządek Cię denerwuje. To musi być męczące.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-03, 23:35   #11
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Dbacie o porządek w swoim domu i pokoju czy macie raczej bałagan
Ja mam burdel (jak to moi rodzice mówili - używali tego słowa tylko w kontekście bałaganu). Maleńka sypialnia, szafa pęka w szwach, nie mam gdzie dawać ciuchów, które ściągam, rzucam je na dywan, nigdy nie scielimy łóżka, ogólnie jak używam czegoś w łóżku, to ląduje na podłodze jak idę spać. Zbieram to wszystko co kilka dni. Wyłażę z łóżka drugą stroną, dlatego tak się dzieje mój facet z kolei zostawia swoje ciuchy w salonie.

Sprzątam, jak widzę brud - brudny zlew, wannę, lustra, kurz na meblach... Mieszkamy w 3 osoby i na szczęście ktoś inny sprząta podłogi często zostawiamy naczynia na wierzchu wieczorem, ale ktoś z nas zawsze to zbierze rano.

Ogolnie często jest u nas chaos, jak sprzątam, to często nie chowam książek, papierów. Nie zarastały jednak brudem - śmieci są wynoszone, naczynia, podłogi, łazienka, kuchnia są myte (jak się robi brudno, nie w ustalonych dniach ) Tylko rzeczy po prostu nie leżą na swoim miejscu.

Na szczęście wszyscy w mieszkaniu mamy podobne podejście do czystości o, i ogólnie nie lubię mieć pierdyliarda rzeczy, wyrzucam stare bez żalu i dlatego owszem, jest bałagan, ale stosunek rzeczy do powierzchni mieszkania jest znośny
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-03, 23:37   #12
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Te chusteczki do kurzu to strasznie kiepskie.
Polecam ścierkę zwilżoną czystą wodą. Nie będziesz musiała codziennie wycierać tych mebli
I Twoje zdrowie też na tym zyska. Już nie wspominająć o produkowaniu zbędnych śmieci.

P.S. Sprzątam jak jest brudno a nie dlatego, że mam meble czy podłogi;-)
Raz przetarłam takimi chusteczkami do czyszczenia łazienki pralkę i klapę od sedesu i potem były jakieś takie chropowate.
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 06:00   #13
blackhaired_witch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 866
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Ja nienawidzę sprzątać z całej duszy, ale jeśli już to zrobię, to bardzo dogłębnie i z założeniem, żeby " starczyło" na jak najdłużej - więc wystarczy, że ktoś naruszy mój porządek, a łeb bym mu urwała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blackhaired_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 08:27   #14
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Dbacie o porządek w swoim domu i pokoju czy macie raczej bałagan? Ja mam tak, że zawsze muszę mieć posprzątać inaczej się bardzo denerwuje na ten nieporzadek. Kosmetyki mam poukładane w koszyczkach równo, ubrania od najczęściej noszonych do najrzadziej z podziałem na te do pracy, na siłownię i na codzień. Codziennie wycieram kurze z mebli chusteczkami do mebli i codziennie myje podłogi. Nie zostawiam w zalewie w kuchni brudnych naczyń na następny dzień i codziennie mam ugotowany inny obiad.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
To mi się bardzo źle kojarzy. Moja mama tak ma i nie daje żyć innym w spokoju. albo jest zła bo jej ktoś zrobił syf, ale wiecznie zmęczona bo MUSI sprzątnąć.

Brrrrr! Z matką, z którą już na szczęście nie mieszkam jakoś to przełknęłam, ale w życiu nie chciałabym mieć takiego partnera

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja mam burdel (jak to moi rodzice mówili - używali tego słowa tylko w kontekście bałaganu). Maleńka sypialnia, szafa pęka w szwach, nie mam gdzie dawać ciuchów, które ściągam, rzucam je na dywan, nigdy nie scielimy łóżka, ogólnie jak używam czegoś w łóżku, to ląduje na podłodze jak idę spać. Zbieram to wszystko co kilka dni. Wyłażę z łóżka drugą stroną, dlatego tak się dzieje mój facet z kolei zostawia swoje ciuchy w salonie.

Sprzątam, jak widzę brud - brudny zlew, wannę, lustra, kurz na meblach... Mieszkamy w 3 osoby i na szczęście ktoś inny sprząta podłogi często zostawiamy naczynia na wierzchu wieczorem, ale ktoś z nas zawsze to zbierze rano.
Pierwsze pogrubienie - nie mogłabym tak.

Drugie - tu sie zgadzam.

Jestem gdzieś pomiędzy syfieniem i nadmiernym pedantyzmem.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 08:32   #15
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja mam burdel (jak to moi rodzice mówili - używali tego słowa tylko w kontekście bałaganu). Maleńka sypialnia, szafa pęka w szwach, nie mam gdzie dawać ciuchów, które ściągam, rzucam je na dywan, nigdy nie scielimy łóżka, ogólnie jak używam czegoś w łóżku, to ląduje na podłodze jak idę spać. Zbieram to wszystko co kilka dni. Wyłażę z łóżka drugą stroną, dlatego tak się dzieje mój facet z kolei zostawia swoje ciuchy w salonie.

Sprzątam, jak widzę brud - brudny zlew, wannę, lustra, kurz na meblach... Mieszkamy w 3 osoby i na szczęście ktoś inny sprząta podłogi często zostawiamy naczynia na wierzchu wieczorem, ale ktoś z nas zawsze to zbierze rano.

Ogolnie często jest u nas chaos, jak sprzątam, to często nie chowam książek, papierów. Nie zarastały jednak brudem - śmieci są wynoszone, naczynia, podłogi, łazienka, kuchnia są myte (jak się robi brudno, nie w ustalonych dniach ) Tylko rzeczy po prostu nie leżą na swoim miejscu.

Na szczęście wszyscy w mieszkaniu mamy podobne podejście do czystości o, i ogólnie nie lubię mieć pierdyliarda rzeczy, wyrzucam stare bez żalu i dlatego owszem, jest bałagan, ale stosunek rzeczy do powierzchni mieszkania jest znośny
Padłam

Ja na szczescie mam taki osobny pokoj, no jak sie ma duzo ciuchow i butow, to jak nawyciagam, to potem musze juz pozniej to ułozyc, bo tak nie mam czasu, ale od czegos są drzwi, wiec te moja garderobę zamykam przeciez

To samo mam ze sprzatniem, brudno, to sprzatam, mamy psy, to wiadomo, ze z podworka przychodza co chwile, a jak sie zacznie mokrawo, to łapki juz wtedy wycieramy z podłogi

To samo naczynia, myje sie, bo myje, nie od razu, ale tez jak cos duzego to myje od razu, bo tak to wyglada jak caly zlew zawalony
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 09:15   #16
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Ja mam burdel (jak to moi rodzice mówili - używali tego słowa tylko w kontekście bałaganu).
Ja ostatnio musiałam poszukać w rzeczach plastycznych syna kleju. Mówię mu, że muszę przeszukać ten..
A on kończy: burdel?
U mnie to słowo też głównie w kontekście bałaganu występuje, ale pamiętam do dzisiaj, że miałam za dzieciaka karę od mamy, jak się przyznałam, że użyłam go w szkole..


Co do tematu, bardzo podoba mi się zdanie: Sprzątam jak jest brudno a nie dlatego, że mam meble czy podłogi;-)
i mniej więcej mam podobne podejście.
Choć czasu miewam tyle, że mogłabym dziennie pucować srebrne łyżeczki.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 10:22   #17
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Dbacie o porządek w swoim domu i pokoju czy macie raczej bałagan? Ja mam tak, że zawsze muszę mieć posprzątać inaczej się bardzo denerwuje na ten nieporzadek. Kosmetyki mam poukładane w koszyczkach równo, ubrania od najczęściej noszonych do najrzadziej z podziałem na te do pracy, na siłownię i na codzień. Codziennie wycieram kurze z mebli chusteczkami do mebli i codziennie myje podłogi. Nie zostawiam w zalewie w kuchni brudnych naczyń na następny dzień i codziennie mam ugotowany inny obiad.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
może Ci się nudzi po prostu... pracujesz? spotykasz się z ludźmi?

dla mnie to już jest pedantyzm. i trochę dziwię się jak na to znaleźć codziennie czas. bo trzeba chyba albo nie pracować, albo nie mieć czasu dla siebie.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 11:43   #18
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Bedac dzieckiem bylam straszna balaganiara. Nie przeszkadzaly mi klejace sie nieodkurzone podlogi, naczynia w zlewie, burdel :p na biurku. Moja mama dostawala przez to goraczki. Sama jednak sprzatala tylko wtedy, gdy ktos mial przyjsc w gosci. Wiec nie wiem czego po mnie oczekiwala, dajac mi taki wzorzec. Teraz, grubo po 20stce az nie poznaje siebie - podlogi musza byc odkurzone i umyte, rzeczy na swoim miejscu, zadnych ciuchow na podlogach czy krzeslach. Odrobina kurzu na meblach mi nie przeszkadza. Niestety rodzicom sie nie odmienilo, wiec do szewskiej pasji doprowadza mnie ich narzekanie na brudne podlogi a potem radosne wyjscie na dwor w kapciach i przywleczenie brudu do domu... na szczescie niedlugo sie wyprowadzam i z partnerem mamy podobne podejscie do sprzatania - pilnowanie porzadku na biezaco, ale zadnego zajezdzania sie dla sterylnej czystosci. Zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 12:11   #19
Heall
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 18
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Ja aż tak nie mam, ALE lubię mieć porządek, to prawda, zwłaszcza wtedy kiedy muszę się skupić na jakiejś rzeczy, to nie porządek mnie tylko wytrąca z koncentracji. Do tego jestem minimalistką. Więc nie lubię gromadzić dużo rzeczy i jak jest ich za dużo, to czuję się przytłoczona.
Heall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-04, 12:16   #20
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Dla mnie to jest pedantyzm.
I strata czasu który można wykorzystać po prostu na coś lepszego, milszego, bardziej produktywnego, albo na nicnierobienie.



Bo po co sprzątać sprzątnięte i myć umyte?


ja jestem tak po środku i mam średnio.

Nie mam bałaganu bo rzeczy odkładamy a co nie odłożone, to ja odkładam wieczorem oblatując dom przed położeniem się spać. Jest zmywarka więc wszytko w niej ląduje i na bieżąco jest myte i wyjmowane, duze gary od razu sa zmywane, nic nie lezy w zlewie na później.

natomiast kurz na meblach czy podłoga myta tydzień temu, mnie nie wzrusza. Dom to nie muzeum. Ze zwierząt domowych mam tylko kota, a ten nie depcze błotem bo mokrego się brzydzi, wyłazi tylko na suche podwórko.


Ogólnie, to uważam ze sprzątanie to strata czasu, sił, potencjału i energii życiowej.

To kara za grzech pierworodny.





jeszcze tylko dodam, ze nienawidzę pudełek.
Nie rozumiem tej koncepcji.
Jak coś zaczynałam chować po pudełeczkach, to zawsze kończyło się tak, że w pudełku było w końcu wszystko , nic nie mogłam znaleźć w tym dzikim kłębie i po jakimś czasie wywalałam pudełko z zawartością, wychodząc z założenia, że skoro nie wiem co w nim jest a nic mi nie brakuje (bo zdążyłam kupić nowe, albo od początku było niepotrezbne), to znaczy ze nic przydatnego tam nie ma.
Pudełka to zuo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2018-09-04 o 12:20
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 16:07   #21
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Jestem zdziwiona że pytajcie o to czy pracuje. Tak. Pracuje. Od poniedziałku do piątku i w soboty czasami też. Kiedyś byłam balaganiara, kurz na meblach nie ścierny od 2 tygodni, brudne podłogi, wszędzie pełno ubrań, ale od kiedy poszłam do pracy zaczęłam dbać o porządek i weszło mi to w nawyk dlatego ze wieczorem sprzątanie jest dla mnie mniej uciążliwe niż marnowanie całej lub części soboty.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś."
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 16:21   #22
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Mam dokładnie tak jak Ty autorko,jestem pedantką
No kurde ,nie umiem odpoczywać w syfie
Wyniosłam to z domu rodzinnego zarówno mama jak i tata bardzo dbali o porządek i nam (mi i rodzeństwu) wpajali ,że tak trzeba i ,że w domu musi być czysto jak w pudełku
I tak już zostało.
Zawsze się śmieliśmy ,że u wszystkich sąsiadów w pierwszy dzień świąt było słychać kolędy a u nas odkurzacz ,nie było dnia w ciągu roku żeby mój tata czy mama nie ścierali kurzy ,nie odkurzyli czy nie umyli podłogi to już był taki rytuał niczym codzienne mycie zębów.
Tata był po wypadku na rencie to śmiało mógł sobie na to pozwolić żeby tak codziennie pucować mieszkanie.
Będąc mała nie przeszkadzało mi to totalnie póki robili to rodzice potem jednak idąc na swoje zauważyłam u siebie dokładnie to samo zachowanie ,codzienne odkurzanie,ścieranie kurzy,mycie podłóg itd
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 16:24   #23
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Dla mnie coś takiego to pedantyzm. Nie lubię bałaganu czy syfu, po posiłku wrzucam naczynia do zmywarki, przecieram blaty. Jak widzę, że zaczynają się gromadzić kocie i psie kłaki, to jadę odkurzaczem. Natomiast nie wyobrażam sobie codziennego odkurzania czy mycia podłogi, szkoda byłoby mi czasu i energii.

Najczęściej używane kosmetyki stoją po prostu na półkach, mniej używane są w pojemnikach z płótna, ale raczej wrzucone niż ułożone. I tak nikt ich nie widzi, a ja wiem gdzie wszystko jest.

A codziennie ugotowany inny obiad to też dla mnie niepotrzebne męczenie się i zużywanie energii (własnej i gazowej). Jest nas dwoje i nie przejemy np. garnka zupy w jeden dzień.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 17:19   #24
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

moim zdaniem lepiej jest coś poczytać, obejrzeć, iść na siłownię lub basen (lepiej mieć ładne ciało i figurę niż ładną podłogę o kondycji, endorfinach to już nie wspominając) albo spotkac się z kims towarzysko np. niż codziennie myć podłogi, wycierać kurze z mebli czy gotować inny obiad (to jeszcze mogę zrozumieć w imię kreatywności/bycia smakoszem ) ale co kto lubi.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2018-09-04 o 17:21
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 17:58   #25
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Jestem zdziwiona że pytajcie o to czy pracuje. Tak. Pracuje. Od poniedziałku do piątku i w soboty czasami też. Kiedyś byłam balaganiara, kurz na meblach nie ścierny od 2 tygodni, brudne podłogi, wszędzie pełno ubrań, ale od kiedy poszłam do pracy zaczęłam dbać o porządek i weszło mi to w nawyk dlatego ze wieczorem sprzątanie jest dla mnie mniej uciążliwe niż marnowanie całej lub części soboty.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Czyli zamiast raz posprzatać w sobote to robisz to 7 razy w tyg i marnujesz tyle czasu ?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 18:29   #26
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Czyli zamiast raz posprzatać w sobote to robisz to 7 razy w tyg i marnujesz tyle czasu ?
Robię to popołudniami i wieczorami czyli wtedy kiedy nie mam ochoty nigdzie wyjść. W wolna sobotę wolę czas spędzić z rodziną czy że znajomymi niż większość soboty sprzątać bałagan z całego tygodnia.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś."
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 18:43   #27
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Robię to popołudniami i wieczorami czyli wtedy kiedy nie mam ochoty nigdzie wyjść. W wolna sobotę wolę czas spędzić z rodziną czy że znajomymi niż większość soboty sprzątać bałagan z całego tygodnia.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Z jednej strony cie rozumiem (ze wolne soboty chcesz robić coś innego, niż sprzątanie), ale z drugiej strony.. Na boga!nie ma cie w domu (i w soboty tez), po pracujesz, to skąd ten wielki bałagan,co to musisz codziennie sprzątać? To mnie ciekawi chyba ze masz małe dzieci/mieszkasz z inny my domownikami/wspollokatorami po których sprzątasz syf.

No kurde ciekawi mnie to bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 19:06   #28
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Z jednej strony cie rozumiem (ze wolne soboty chcesz robić coś innego, niż sprzątanie), ale z drugiej strony.. Na boga!nie ma cie w domu (i w soboty tez), po pracujesz, to skąd ten wielki bałagan,co to musisz codziennie sprzątać? To mnie ciekawi chyba ze masz małe dzieci/mieszkasz z inny my domownikami/wspollokatorami po których sprzątasz syf.

No kurde ciekawi mnie to bardzo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też to ciekawi kto tak brudzi.
Bo przymusu sprzątania w sobotę nie ma. Można to robić co 2 dzień na tyg.
I mam nadzieję, że tam nie ma zwierząt bo ta ilość chemii zaszkodzilaby im.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 20:15   #29
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Robię to popołudniami i wieczorami czyli wtedy kiedy nie mam ochoty nigdzie wyjść. W wolna sobotę wolę czas spędzić z rodziną czy że znajomymi niż większość soboty sprzątać bałagan z całego tygodnia.

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
czekaj czekaj. ale to się kupy nie trzyma jeśli nie chcesz poświęcać całej soboty na sprzątanie tylko tyle samo zrobić w tygodniu, to wystarczyłoby np w poniedziałek umyć podłogi, we wtorek zetrzeć kurz, w środę umyć łazienkę itd zamiast codziennie cały zestaw 'sobotni'. wtedy to by miało sens, bo faktycznie sobotnie sprzatanie rozbijałabys na cały tydzień.a tak to robisz 'sobotę' 7 razy w tygodniu

że już nie wspomnę, ze nawet sprzątanie raz w tygodniu nie zajmuje całego dnia. ja z moimi 50 metrami spokojnie mieszczę się w 2-3 godzinach, zależy czy myję okna.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-09-04 o 20:16
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-04, 20:49   #30
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Przesadnie sprzątanie - pedantyzm?

Ja mam tak . Bardzo lubie porządek. Lubię gdy wszystko jest na swoim miejscu, po podłodze nie może wałac się nic zbędnego. Lubię gdy stół jest czysty , a podkładki leżą prosto. Natomiast nie mam fobii by podłoga była czysta , czy codziennie starty kurz. Takie rzeczy robie raz na jakiś czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-07 18:03:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.