Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-04, 16:57   #2731
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Pestycyda
Bo się przyjadę do Ciebie i.kopne Cie w zadek! Jesteś SUPER mamą, Wojtek to doskonale wie!!sama dziś w siebie zwątpiłam, a płakał chwilę, więc Cię rozumiem doskonale i bardzo Ci współczuję, ta bezsilność jest najgorsz a! ale tak.myśleć faktycznie nie możemy, robimy co w naszej.mocy. Nie.wiem jak Cię pocieszyć i podnieść na duchu oprócz tego, że to.na 200% mu.minie. Staraj się nie płakać przy.nim bo.on.to czuje twój spokój to.bardzo dużo! Ja w takich.momentach głośno.do.niego mówię jakby przekrzykuję tańczę z nim z muzyką dość głośną i śpiewam... czasami pomaga czasami nie i pomaga tylko cyc :/ Trzymam kciuki

Devileek
Dzięki za link.
Ja dalej.mam.metlik, czytam i.myślę aż mnie głowa boli :/

Pestycyda
No.właśnie niby prevenar ma więcej, ale synflorix w wielu krajach jest wycofany bo.podobno.ma 500 x wiecej.jednostek aluminium :/ Bosz niech.ktoś podejmie tę decyzję za mnie!

Morelle
Dokładnie!
No tylko, ze ja tydzień w domu bym zwariowała no.i.muszę Tymona zaprowadzić do przedszkola tak czy siak!

Jon
Super z tym morzem
Też musze iść do ksiedza w końcu! Tylko czekam aż chrzestni załatwią zaświadczenie.

Vadi
Gratuluję przybierania Timiego! Super!

Morelle
Szczepionki.możesz sama wybrać i kupić w aptece.



Dzień mi dziś przeleciał :/








Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...

Edytowane przez Mała!
Czas edycji: 2017-09-04 o 17:00
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 17:02   #2732
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Dziewczyny to już nie te czasy co Czarnobyl, żeby ukrywać awarię elektrowni, Państwowa Agencja Atomistyki to zdementowala.

I chwalę się - Timi przytyl ponad 200g w 6 dni! Ok 35g/dobę! Prawie 2x tyle co dotychczas


Ja jak zwykle nie wiem co się dzieje na świecie 🤦🏻
U nas jest na topie Texas i powodzianie przykre bardzo . Się zdaje Ameryka a kurde tak nie przygotowani byli , ze dramat. Teraz ludzie cierpią

Pestycyda - Tule Cię mocno 😘
Nie myśl tak o sobie. Dzieci są różne. Dzieci płaczą tez z różnych powodów .
Jest taka akcja dzianiowa przeciwko dzieciom potrząsanym, żeby udział fioletowa czapkę na znak protestu przeciwko temu.
I się właśnie dowiedziałam , ze między 2-6mcem życia lub czasami wcześniej jest tak ze dzieci wyją , wyją od rana do nocy bez powodu .
To minie. Zobaczysz ze będzie jeszcze normalnie.
A w tym ze ty płaczesz nie ma nic złego. Placz jest oczyszczeniem z emocji. Ja już się przyzwyczaiłam do mojego płaczu w emocjach 😂🙈
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 17:08   #2733
Agg_s
Wtajemniczenie
 
Avatar Agg_s
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 380
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Morelle, czyli dbasz o wszystkie szczegóły przy organizacji przyjęcia. Ja bym nie zwróciła uwagi na to polerowanie.
Co do chwytania - zawiesiłam jej na macie zabawkę motylka z kółeczkami i wczoraj chwytała za te kółka. Kołysała sobie motylkiem i patrzyła na niego jak sie huśta. Jak przestawał to znowu chwytała rączką kółka. Powtórzyła to wiele razy wiec myśle ze to juz świadome było. A przed wczoraj jeszcze na oślep wymachiwała rekami i nogami. Załącznik 7220026


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawa dla Klaudii! Super, że już tak chwyta!

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!

Podczytuje Was czasami , ale nie ogarniam nic ostatnio. Nie mam czasu zbytnio bo ciagle coś jest do zrobienia .
Ja zaczęłam chodzić na fizjoterapie żeby zamknąć rozszczep bo mam na 4 i pół palca nad pępkiem plus boli mi przez to okropnie kręgosłup i lewe biodro i zaczęłam utykac.
Tz wtedy zostaje z Maxem sam i karmi go z butelki . Musza sobie dawać radę chłopaki
Starszak chodzi w końcu do szkoły i nie ma go 4h w domu
Zaczęłam tez trochę szydelkowac i zrobiłam Maxowi dwie pary bucików bo wszystkie już za małe tak rośnie mój rozbójnik mały
Cycki wciąż mi szaleją i chyba we wtorek zadzwonię do szpitala się umówić na konsultacje.

Mój tez wkłada raczki do buźki ostatnio 🤔
Zaakceptował smoczek ale lubi wtedy mieć tetrę jak szalik omotany w koło szyi 😁

Mi te wszystkie szczepienia spędzają sen z powiek. Marze żeby się z tego jakoś wykręcić i nie szczepić w ogóle 😩
Nooo, w końcu się odezwałaś!!!!
Trzymam kciuki za szybkie efekty

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Nulka większość ludzi ma na 1 palec więc nie popadalabym w paranoje.

Siedzę i wyje. Ja sobie po prostu nie radzę z tym dzieckiem. On ciągle płacze. Rano go bolał brzuch. Teraz już na pewno nie o brzuch chodzi a wyje nadal. Śniadanie jadłam o 12.30. Zeby umyłam o 13:30. Obiad zagrałam w mikrofali ale nie zdążyłam zjeść. Nie wiem dlaczego on placZe, nie potrafię go utulić jestem beznadziejna i nie chce mieć więcej dzieci. Powinni mi to jedno zabrać bo sama nie mogę na siebie patrzeć. Dom wygląda jak pobojowisko. Ja siedzę zalana łzami a on się drze na zmianę z kwękaniem jaak go zapchane smoczkiem. Zwariuje przysięgam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziewczyny napisały już chyba wszystko, ja dodam tylko, że naprawdę nie Ty jedna masz takie odczucia, najbliższy przykład to JA! Ostatnio też w drzemkach na raty srałam (wybaczcie), myłam zęby i przegryzałam tosta. Jakbym miała sąsiadów to już opiekę by na mnie nasłali...


Cytat:
Napisane przez Devileek Pokaż wiadomość
Co do szczepień to ja nie chcę na pewno v6w1 już prędzej 5w1 chyba jest mniej powikłań ...
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epi...15/Sz_2015.pdf

Strona 86 nazwy szczepionek z odczynani po szczepiennymi .




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zwariuję, za dużo tych wszystkich informacji, nie wiem już nic

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Dziewczyny to już nie te czasy co Czarnobyl, żeby ukrywać awarię elektrowni, Państwowa Agencja Atomistyki to zdementowala.

I chwalę się - Timi przytyl ponad 200g w 6 dni! Ok 35g/dobę! Prawie 2x tyle co dotychczas
Brawa!!!



Moje dziecko budzi się z kolejnej dzisiaj 15 minutowej drzemki Nie może raz a porządnie?!?!?!
__________________
Mój Eden jest tam gdzie Twój rytm bicia serca,
Jeden uśmiech ponad wszystko do życia zachęca.

Agg_s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 17:13   #2734
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Dziękuje ze o mnie pamiętacie
Ja tez o Was myśle często

U mnie dziś masakra. Jestem sama z gnomikami. Starszak wpadł z rykiem o 7:30 rano i obudził Maxa. Było po spaniu dla nas .
Latam jak poparzona od jednego do drugiego i usługuje synusiom dopiero o 11 niedawno zjadłam śniadanie 😩
Ale za to zdarzylam się wykapać
Ostatnio wole dobrze wyglądać niż zjeść .
Starszak właśnie się mnie zapytał czy może się napić płynu do szyb Widzę , ze muszę mieć dziś dziada ciagle na oku bo nadeszła moc pomysłów ciekawych w jego głowie
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 17:17   #2735
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Samantha, oj tak, te powodzie to jakiś koszmar
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 17:55   #2736
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Siilmariien - to fajnie trafiliście z przedszkolem. Chyba wszystkie żłobki publiczne to kolosy, jeden tez jest w budowie na 210miejsc.
Vadi - super, ze waga sie potwierdziła.

TZ był dzisiaj u księdza i wziął ofertę na chrzciny z lokalu. Chrzciny mamy 26.12, zaczęłam myśleć nad kreacją dla Klaudii. Nie chcę kupować płaszcza czy kombinezonu na jeden raz...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Dziewczyny, bierzecie fotografa na chrzciny? Jesli tak to jakie to są koszty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 17:55   #2737
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Nulka, na 1 palec powinno byc ok.
Pestycyda - radzisz sobie, a płacz moze byc z rożnych powodów. Moze dalej jest nakręcony tym, ze rano go ten brzuch bolał?
JonSnow, moja tez czasami kupy ma raz na kilka dni, ale nic z tym nie robię. Na KP mogą byc nawet raz na tydzień. O, super plany wyjazdowe przed wami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Naczytałam się w internecie że niektóre dzieci tak mają, no to czekałam grzecznie na tę kupkę

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Udanego wyjazdu!



U nas nie ma 5w1, więc nie mam wyjścia.

u mnie w przychodni też tylko 6w1 albo te na NFZ

Cytat:
Napisane przez vadi Pokaż wiadomość
Dziewczyny to już nie te czasy co Czarnobyl, żeby ukrywać awarię elektrowni, Państwowa Agencja Atomistyki to zdementowala.

I chwalę się - Timi przytyl ponad 200g w 6 dni! Ok 35g/dobę! Prawie 2x tyle co dotychczas
super!


Ja nie rozumiem mojego dziecka już dzisiaj często płacze przy piersi.. je 3 minuty i zaczyna płakać, biorę go do odbicia ale dalej już nie chce w ogóle jeść. Nie wiem dlaczego tak robi
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 19:10   #2738
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

JonSnow - moze jak wolniej leci to sie denerwuje? Albo nałykał sie powietrza? Ja swoją w takiej sytuacji daje do odbicia, jak nie pomaga to przystawiam i nią wibruję, a na koncu zmieniam pierś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 19:50   #2739
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Hej Sam
Fajnie że jesteś.

Aggs
Mój też ma takie dni :/

Jon
Może sie wkurza dziś ze musi się.natrudzic, moj też tak ma czasami, ale sukcesywnie go przystawiam i.mu nie odpuszczam czasami tylko zmieniam pierś.

Ja dziś rozbita jestem, małe g.wno jest w stanie doprowadzić minie do płaczu... nie wiem czemu? nie trzymam ciśnienia...
W dodatku mam wrażenie i.boję się, że od czestego przystawiania Hugo do chorej piersi ona za bardzo nabierze i nakrecam w niej mocnoej laktacje, a to zamknięte koło :/ i boli nadal jak diabli.







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 19:59   #2740
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Dziękuję Wam za słowa otuchy. Dziś mój syn nawet mojego męża do płaczu doprowadził a znam go 10 lat i chyba raz go tylko takiego widzialam. Jeżeli to ma trwać pół roku, takie histerie to wyskoczę z okna i nic mnie nie powstrzyma. Teraz został vibrucol i drzemie niespokojnie przy cycu ale mój większy wdech go budzi nawet. Jeśli jutro pediatra mi nie pomoże to nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 20:10   #2741
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Czy Wam tez wizaż nawala dziś czy tylko mi ciagle error wyskakuje ?

Jon - a może się najada tak szybko?

Mój się wścieka przy cycku bo za szybko leci :/
Odpuszcza sutek i nagle dostaje z sikawki po oczach
Dodam ze piersi mam miękkie i nie wiem już naprawdę ocb z tymi cyckami. Raz kp jest spokojne a raz walka . Ja już się chyba przyzwyczaiłam do tego.

Morelle - między innymi ma taki szalik z tetry bo tez sobie ulewa i nie mam już siły go ciagle przebierać.
Jak używałam śliniaki to te rzepy z tylu go wkurzały . Kto to wymyślił żeby dla takich maluchów rzepy były z tylu 🙄

Aggs - mój tak samo spi po 15-20min . Potrafi tez spać z otwartymi oczami 😳🙊

Mała - przykro mi z powodu bólu piersi . Tule

Mnie Tz wkurza standardowo . Dla niego wszystko jest takie łatwe .
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 20:13   #2742
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

To trzymam mocno kciuki, żeby coś pomógł! Nie denerwujcie się, na pewno będzie jutro lepiej!

Chyba idę spać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 20:24   #2743
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za słowa otuchy. Dziś mój syn nawet mojego męża do płaczu doprowadził a znam go 10 lat i chyba raz go tylko takiego widzialam. Jeżeli to ma trwać pół roku, takie histerie to wyskoczę z okna i nic mnie nie powstrzyma. Teraz został vibrucol i drzemie niespokojnie przy cycu ale mój większy wdech go budzi nawet. Jeśli jutro pediatra mi nie pomoże to nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to musi być ostro skoro Tz tez się popłakał

U nas tak było jak starszak był w buncie 2-latka. Bozeeee co to był za okres dla nas dramat normalnie nam tak nerwy trzaskały, ze masakra. Mi to już kompletnie.
A było tak ze Tz pracował od rana do nocy. Ja z nim sama w domu bo nawet wyjść się nie dało. Do sklepu nigdzie , nawet do parku nie bo potrafił glebnac na ulicy i wyglądałam jak idiotka cała czerwona ze wstydu. Wyjechał mi rowerkiem na jezdnie i do dziś mam ten koszmar w oczach co by było gdyby wtedy auto jechało ?! Nie chce myśleć 😰 Do tego ciężko bo był brak komunikacji. On w swoim świecie i chciał coś a nie umiał powiedzieć . I potrafił stękać stękać a ja zgadywalam. Nauczyłam się czytać w jego myślach . Naprawdę po pewnych czasie wiedziałam co on chce i nie musiał mówić. Przez pewien okres używaliśmy języka migowego prostych kilku zwrotów np.wiecej proszę.
A teraz taka pyskata małpka biega 😂 Gada "nie będę jadł to padło" na schabowego Albo "idę zbierać ten syf" 🙊🙈
A taki uparty i wredny jest , ze w kwesti trzymania nerwów na wodzy wciąż musimy z Tz walczyć
Jezu mam nadzieje , ze Maxiu będzie bardziej współpracujący
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-04, 23:16   #2744
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Samantha u mnie też wizaz nawala :/

Jon brawo za przyrost!

Pestycyda a może pojechalabys do rodziców na jakiś czas? Jeśli macie dobre relacje i nie zasypywaliby Cię złotymi radami odnośnie Wojtka? Przynajmniej nie musiałabyś martwić się o bałagan, jedzenie, może czasem mogłabyś odetchnąć chwilę...
To nie będzie trwało pół roku!
A propos wizyty u pediatry, to zauważyłam na tamtej stronie o hnb do której linka wrzuciłam wcześniej, że jest tam artykuł 5 CHORÓB, KTÓRE MUSISZ WYKLUCZYĆ, ZANIM UZNASZ, ŻE TO HIGH NEED BABY http://www.wymagajace.pl/5-chorob-kt...igh-need-baby/
Może zerkniesz jeśli będziesz miała możliwość pod kątem ewentualnych pytań do pediatry, próśb o skierowanie - jakby sam z siebie nie miał nic ciekawego do powiedzenia... Ale trzymam kciuki żeby Wam coś pomógł

Widziałam też, że jest grupa wsparcia dla rodziców hnb, link jest w tym artykule, może będziesz chciała sobie zerknąć: http://www.wymagajace.pl/high-need-b...m-ta-etykieta/

Jak przeczytałam opis niemowlaka hnb to cała Lila Szkoda, że wtedy nie znałam tego pojęcia...

Dziewczyny "trudnych" niemowlaków, a tu artykuł dla Was na pocieszenie A jednocześnie do mobilizacji...
https://mataja.pl/2015/12/wymagajace...-i-wychowaniu/

I kiedyś już to pisałam, ale jeszcze raz polecę Wam książkę Agnieszki Stein "Dziecko z bliska", można dzięki niej trafniej ogarnąć o co chodzi tym małym istotom i podejść do nich z większym zrozumieniem i cierpliwością. Wiedza, która przydaje się i przy niemowlaku i podczas buntu 2-latka, 3-latka, 4-latka... Dalej jeszcze nie sprawdzałam Nie wiem jakbym to wszystko przetrwała, gdybym nie przeczytała tej książki Początek może zrażać, warto przeczytać całość, nawet jeśli nie będzie się zgadzało ze wszystkim.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Ojj miało być Vadi brawo za przyrost
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 02:46   #2745
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Silli, dziękuję za ciepłe słowa moi rodzice i teściowie są 200km stąd więc jesteśmy sami zdani na siebie. Wiem że damy radę jakoś... Napisałam Ci priva w ogóle wcześniej;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymaj się. Ja też jestem sama, a kilka tyg temu przechodziłam to samo co Ty

Jak w ogóle wylądowaliscie w Oławie?
Czemu nie wro?

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Siilmariien - to fajnie trafiliście z przedszkolem. Chyba wszystkie żłobki publiczne to kolosy, jeden tez jest w budowie na 210miejsc.
Vadi - super, ze waga sie potwierdziła.

TZ był dzisiaj u księdza i wziął ofertę na chrzciny z lokalu. Chrzciny mamy 26.12, zaczęłam myśleć nad kreacją dla Klaudii. Nie chcę kupować płaszcza czy kombinezonu na jeden raz...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:35 ----------

Dziewczyny, bierzecie fotografa na chrzciny? Jesli tak to jakie to są koszty?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie biorę. Poproszę szwagra o foto.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 05:57   #2746
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Silli, dzięki za artykuły. U nas raczej opis nie pasuje do hnb bo jak młodego nic nie boli to zmienia się o 180 stopni. Nie jest też tak.ze ma jakąś wielką potrzebę bliskości bo w atakach histerii nie uspokaja się na rękach. Jak z brzuchem jest ok to jest w pełni odkładalny i współpracujący. Ale zwrócę uwagę lekarzowi na te choroby może coś doradzi chociaż boję się że jego rady to będzie mm albo dieta eliminacyjna.

Do rodziców jadę za niecałe dwa tygodnie na dłużej.

Morelle, mieszkaliśmy we Wrocławiu 7 lat. Nie stać nas było na mieszkanie bez kredytu na całe długie życie więc zdecydowaliśmy że kredyt bierzemy na 10 lat a Oława jest blisko:p

Mi te apka świruje od wczoraj:/

Młody chociaż dał pospać w nocy 4h spał. Potem karmienie. Nie dał się odłożyć ale nieważne.

Dziewczyny czy Wasze dzieci które śpią z Wami w loKach też się budzą z.mokryni ciuchami? Mój jak śpi na boku przy cycku to się budzi mokry aż... I to prawie zawsze. Nie wiem już czy zasikany czy spocony:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 06:11   #2747
Mała!
Zakorzenienie
 
Avatar Mała!
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 4 923
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Pestycyda, moj raczej suchy sie budzi, czasami sie, zgrzeje lekko ale tylko po włoskach widzę.

Sam
Bunt 2latka to zgroza, u nas był spoko, ale pamietam kilka ostrych akcjii. wy i tak super to ogarniacie!

Hugo spal dzis raz 4 h potem po 1,5-2 :/ oczywiście od 6 juz nie śpimy i zaczynamy dzień od zabawy z motylkiem





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"I nawet kiedy będzie gęsta mgła... Ja w tej mgle do Ciebie będę szła"

Kocham Cię syneczku...moja gwiazdo na niebie...
Mała! jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 06:16   #2748
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Silli, dzięki za artykuły. U nas raczej opis nie pasuje do hnb bo jak młodego nic nie boli to zmienia się o 180 stopni. Nie jest też tak.ze ma jakąś wielką potrzebę bliskości bo w atakach histerii nie uspokaja się na rękach. Jak z brzuchem jest ok to jest w pełni odkładalny i współpracujący. Ale zwrócę uwagę lekarzowi na te choroby może coś doradzi chociaż boję się że jego rady to będzie mm albo dieta eliminacyjna.

Do rodziców jadę za niecałe dwa tygodnie na dłużej.

Morelle, mieszkaliśmy we Wrocławiu 7 lat. Nie stać nas było na mieszkanie bez kredytu na całe długie życie więc zdecydowaliśmy że kredyt bierzemy na 10 lat a Oława jest blisko:p

Mi te apka świruje od wczoraj:/

Młody chociaż dał pospać w nocy 4h spał. Potem karmienie. Nie dał się odłożyć ale nieważne.

Dziewczyny czy Wasze dzieci które śpią z Wami w loKach też się budzą z.mokryni ciuchami? Mój jak śpi na boku przy cycku to się budzi mokry aż... I to prawie zawsze. Nie wiem już czy zasikany czy spocony:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ma mokry bok to wiem ze się przesikal. Jak gdzieś koło szyi to wiem ze to ode mnie.
Takie nadmierne się pocenie może być objawem niedoboru D3, ale ja póki co nie świruje.

Fajnie ze mały pospal 4h. Mam nadzieje ze odpoczelas
A bałagan olej naprawdę nie warto się tym przejmować.
Może ustalcie z Tz jakiś plan działania na sprzątanie szybkie.
Ja polecam wolnowar i szybkie obiady w nim.
Ja np.wrzucam rano ziemniaki (obieram wieczorem i mam we wodzie w lodowce lub kupuje takie mini i robię w lupinkach) do tego jakieś warzywa z mrożonki na górę kładę piersi z kury lub udka lub inne mięso przyprawione i włączam na 8h i do obiadu Ok.16 mam już gotowe. Robię sobie tez overnight oats , chia pudingi, sałatki na 2-3dni w pojemnikach. Gotuje kilka jajek i zawsze mam jakieś śniadanie. Albo zalewam takie koła owsiane mlekiem i daje trochę jagód mrożonych i śniadanie mam.

Trzymam mocne kciuki żeby lekarz coś wymyślił mądrego. Z mm w ogóle niech spada 🙄

Mi kilka godzin nie pozwalało wejść na wizaż . Jakaś chyba awarie mieli. Ja wchodzę przez safari . Aplikacja mnie wkurzała . Mam duży ekran w moim iphone7plus wiec jakoś w miarę się czyta i pisze
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 06:28   #2749
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Fajne foto mi się udało wczoraj cyknąć 🙊😈
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1688.jpg (45,1 KB, 60 załadowań)
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-05, 06:32   #2750
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Silli, dzięki za artykuły. U nas raczej opis nie pasuje do hnb bo jak młodego nic nie boli to zmienia się o 180 stopni. Nie jest też tak.ze ma jakąś wielką potrzebę bliskości bo w atakach histerii nie uspokaja się na rękach. Jak z brzuchem jest ok to jest w pełni odkładalny i współpracujący. Ale zwrócę uwagę lekarzowi na te choroby może coś doradzi chociaż boję się że jego rady to będzie mm albo dieta eliminacyjna.

Do rodziców jadę za niecałe dwa tygodnie na dłużej.

Morelle, mieszkaliśmy we Wrocławiu 7 lat. Nie stać nas było na mieszkanie bez kredytu na całe długie życie więc zdecydowaliśmy że kredyt bierzemy na 10 lat a Oława jest blisko:p

Mi te apka świruje od wczoraj:/

Młody chociaż dał pospać w nocy 4h spał. Potem karmienie. Nie dał się odłożyć ale nieważne.

Dziewczyny czy Wasze dzieci które śpią z Wami w loKach też się budzą z.mokryni ciuchami? Mój jak śpi na boku przy cycku to się budzi mokry aż... I to prawie zawsze. Nie wiem już czy zasikany czy spocony:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem ja mam z tego powodu mieszkanie w Groblicach; ) bo chciałam min 3 pokoje, a ceny we wro były z kosmosu. W dodatku nie było żadnego gotowego. Nie chciałam dziury w ziemi. A tu był duży metraż i dużo taniej.
Tylko my mamy na 30 lat bo obie mieliśmy wtedy kiepskie zarobki.

---------- Dopisano o 07:30 ---------- Poprzedni post napisano o 07:29 ----------

Ja swojej każdej nocy zmieniam pieluchę na śpiocha. Ale ona nie lubi spać na boku. Śpi tylko na plecach

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Fajne foto mi się udało wczoraj cyknąć 🙊😈


Długie włosy ma

Moje dziecko ma już kucyk na czubku głowy
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 07:35   #2751
siilmariien
Wtajemniczenie
 
Avatar siilmariien
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2 595
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Pestycyda to kciuki mocne żeby pediatra Was mądrze pokierował i pomógł Wojtkowi To dobrze, że nie pasuje do opisu hnb, bo brzuszek na pewno przejdzie wkrótce, a z hnb dłużej pewnie by to trwało Super że jedziesz do rodziców!

Xzora u nas na chrzcie mam nadzieję że siostra męża zrobi jakieś foty, nie przepadam za zdjęciami od fotografów.

Samantha hahaha super foto

---------- Dopisano o 06:35 ---------- Poprzedni post napisano o 06:24 ----------

Ja mam dzisiaj jechać na to pobranie krwi Łutki, a akurat prawie jej przeszła chrypa i nie wiem co robić... Nie chcę jej kuć niepotrzebnie, a z drugiej str będę miała pewność że nie ma gdzieś stanu zapalnego...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
siilmariien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 07:44   #2752
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Mojej przeszła chrypa jak nauczyła się chrząkać.

Teraz za to wydaje całą inną gamę dźwięków - jak jej się cofa mleko .
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 07:46   #2753
Jon_Snow
Wtajemniczenie
 
Avatar Jon_Snow
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 2 893
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
JonSnow - moze jak wolniej leci to sie denerwuje? Albo nałykał sie powietrza? Ja swoją w takiej sytuacji daje do odbicia, jak nie pomaga to przystawiam i nią wibruję, a na koncu zmieniam pierś.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wydaje mi się że leci wtedy nadal szybko, bo aż cieknie z piersi, ja też zaczęłam brać do odbicia i nawet mocno odbija ale potem jak wracamy do karmienia to nawet nie chwyci piersi

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Czy Wam tez wizaż nawala dziś czy tylko mi ciagle error wyskakuje ?

Jon - a może się najada tak szybko?

Mój się wścieka przy cycku bo za szybko leci :/
Odpuszcza sutek i nagle dostaje z sikawki po oczach
Dodam ze piersi mam miękkie i nie wiem już naprawdę ocb z tymi cyckami. Raz kp jest spokojne a raz walka . Ja już się chyba przyzwyczaiłam do tego.

Morelle - między innymi ma taki szalik z tetry bo tez sobie ulewa i nie mam już siły go ciagle przebierać.
Jak używałam śliniaki to te rzepy z tylu go wkurzały . Kto to wymyślił żeby dla takich maluchów rzepy były z tylu 🙄

Aggs - mój tak samo spi po 15-20min . Potrafi tez spać z otwartymi oczami 😳🙊

Mała - przykro mi z powodu bólu piersi . Tule

Mnie Tz wkurza standardowo . Dla niego wszystko jest takie łatwe .
Sama nie wiem, bo dzisiaj nad ranem grzecznie jadł 10min
Mi też tak sika mleko jak mały puści na początku jedzenia

Cytat:
Napisane przez pestycyda Pokaż wiadomość
Silli, dzięki za artykuły. U nas raczej opis nie pasuje do hnb bo jak młodego nic nie boli to zmienia się o 180 stopni. Nie jest też tak.ze ma jakąś wielką potrzebę bliskości bo w atakach histerii nie uspokaja się na rękach. Jak z brzuchem jest ok to jest w pełni odkładalny i współpracujący. Ale zwrócę uwagę lekarzowi na te choroby może coś doradzi chociaż boję się że jego rady to będzie mm albo dieta eliminacyjna.

Do rodziców jadę za niecałe dwa tygodnie na dłużej.

Morelle, mieszkaliśmy we Wrocławiu 7 lat. Nie stać nas było na mieszkanie bez kredytu na całe długie życie więc zdecydowaliśmy że kredyt bierzemy na 10 lat a Oława jest blisko:p

Mi te apka świruje od wczoraj:/

Młody chociaż dał pospać w nocy 4h spał. Potem karmienie. Nie dał się odłożyć ale nieważne.

Dziewczyny czy Wasze dzieci które śpią z Wami w loKach też się budzą z.mokryni ciuchami? Mój jak śpi na boku przy cycku to się budzi mokry aż... I to prawie zawsze. Nie wiem już czy zasikany czy spocony:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy codziennie w nocy przebieranie.. Nie umiem mu porządnie pieluchy założyć jak śpi bo ma wtedy kolana pod brodą a ja się boję je wyprostować i potem leżąc na boku jest osiusiany po szyję, równie dobrze mógłby nie mieć pieluchy
Ale dzisiaj tylko raz był osiusiany a raz mi nasiusiał w trakcie przebierania pieluchy na pajaca
Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Fajne foto mi się udało wczoraj cyknąć 🙊😈
Haha, on tak śpi?

Cytat:
Napisane przez Mała! Pokaż wiadomość
Hej Sam
Fajnie że jesteś.

Aggs
Mój też ma takie dni :/

Jon
Może sie wkurza dziś ze musi się.natrudzic, moj też tak ma czasami, ale sukcesywnie go przystawiam i.mu nie odpuszczam czasami tylko zmieniam pierś.

Ja dziś rozbita jestem, małe g.wno jest w stanie doprowadzić minie do płaczu... nie wiem czemu? nie trzymam ciśnienia...
W dodatku mam wrażenie i.boję się, że od czestego przystawiania Hugo do chorej piersi ona za bardzo nabierze i nakrecam w niej mocnoej laktacje, a to zamknięte koło :/ i boli nadal jak diabli.







Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam siły go przystawiać jak tak płacze, a potem się boję że się nie najada. A dzisiaj spał od 20 do 1 i jadł o 19:30 to chyba był najedzony bo nawet nie płakał w nocy i w sumie musiałam się natrudzic żeby chwycił pierś

W ogóle Dziewczyny w końcu wygoiła mi się brodawka! teraz dopiero zaczynam się czuć jak człowiek po porodzie, no i przestałam też krwawić. Chyba wracam do normalności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jon_Snow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:00   #2754
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

U nas też dzisiaj 4h snu pod rząd!

W ogóle to przez całą noc Timi zjadł tylko 10 ml mm. Normalnie zjadal ok. 100 ml, a teraz zasypiał jak kamień po kp i spał całkiem długo (raz właśnie te 4h między karmieniami i raz 3h, te 4h to nowy rekord!). Jak mu raz dałam butelkę to zjadł wspomniane 10 ml i zasnął. To chyba znaczy, ze się najada moim mlekiem, prawda? Inaczej też by się chyba często budził?

Mam nadzieje ze zrobilam sie badziej odzywcza 😉 Ale wciąż mam obawę, że w moim wypadku kp = brak przyrostów i boję się schodzić z mm
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:02   #2755
KociaMatka
Raczkowanie
 
Avatar KociaMatka
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 381
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Fajne foto mi się udało wczoraj cyknąć 🙊😈
Hahahaha swietne zdjecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KociaMatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:03   #2756
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Haha Sam, do tego zdjęcia, jeszcze tak do góry nogai, to może warto wezwać egzorcystę

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:02 ----------

Jon, gratuluję wracania do siebie fizycznie, wiem, jakie to budujące
vadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:04   #2757
KociaMatka
Raczkowanie
 
Avatar KociaMatka
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 381
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Cytat:
Napisane przez Jon_Snow Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że leci wtedy nadal szybko, bo aż cieknie z piersi, ja też zaczęłam brać do odbicia i nawet mocno odbija ale potem jak wracamy do karmienia to nawet nie chwyci piersi



Sama nie wiem, bo dzisiaj nad ranem grzecznie jadł 10min
Mi też tak sika mleko jak mały puści na początku jedzenia



My mamy codziennie w nocy przebieranie.. Nie umiem mu porządnie pieluchy założyć jak śpi bo ma wtedy kolana pod brodą a ja się boję je wyprostować i potem leżąc na boku jest osiusiany po szyję, równie dobrze mógłby nie mieć pieluchy
Ale dzisiaj tylko raz był osiusiany a raz mi nasiusiał w trakcie przebierania pieluchy na pajaca

Haha, on tak śpi?



Ja nie mam siły go przystawiać jak tak płacze, a potem się boję że się nie najada. A dzisiaj spał od 20 do 1 i jadł o 19:30 to chyba był najedzony bo nawet nie płakał w nocy i w sumie musiałam się natrudzic żeby chwycił pierś

W ogóle Dziewczyny w końcu wygoiła mi się brodawka! teraz dopiero zaczynam się czuć jak człowiek po porodzie, no i przestałam też krwawić. Chyba wracam do normalności

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo za wygojenie piersi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KociaMatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:06   #2758
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Jon super
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:12   #2759
pestycyda
Zakorzenienie
 
Avatar pestycyda
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Oława
Wiadomości: 5 600
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

To chyba mój jednak zasilany bo boczek na którym leży zazwyczaj mokry.

Sam, Ty to jesteś zorganizowana a pod względem posilkow. Podziwiam. Jaki masz wolnowar? No chyba nie widziałam takich rzeczy u nas na rynku... Myślałam nad parowarem ale kolejny grat w domu który pouzywam chwilę i będzie zalegał znając mnie...

Jaki Max hahaha alien:p

Sili, ja bym pojechała. Zawsze to będziesz pewniejsza. A jak jutro chrypa wróci?

Jon, super że brodawka zagojona bo musiałaś się nacierpiec srogo! A jak dzidziuś śpi to na pewno głodny nie jest bo by nie spał tylko darł koparek

Vadi, myślę że jest tak jak piszesz czyli Timi się najada. Pamiętaj że on uczy się coraz efektywniej ssać i jeść. W nocy Twoje mleko jest tresciwsze więc wierzę że niedługo nam pójdzie w odstawkę

Moje dziecko jeszcze śpi o.O chyba się umeczyl wczoraj i dlatego tak... Jem śniadanie i ogarniam co trzeba.

A apropo sprzątania w domu to już dawno syf przestał mi przeszkadzac. Jak mam czas to wolę się zdrzemnąć niż sprzątać. Nie mam jakiegoś wyidealizowanego obrazu macierzynstwa. Chcę mieć tylko szczęśliwe dziecko które ma dobre warunki żeby się rozwijać a nie cierpiące i zapłakane w histerii ale wierzę że dziś będzie lepszy dzień... Musi!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pestycyda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-05, 08:15   #2760
darietta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 127
Dot.: Lipcówki 2017 ❤ cz. 9 Pierwsze chwile z maluszkami

Witam
Wiki spi a ja korzystam i jem sniadanie. U nas zimno i pada ja chce słoneczko.

Wczoraj nie wytrzymałam i podskoczylam do pepco i smyka. W smyku nic mi nie wpadlo w oko. Za to w pepco co nieco kupiłam

Tylko dzis zauwazyłam ze spodnie ze sówką jakby miały jedną nogawke dłuższą drugą krótszą będę musiała wymienić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20170905_090758.jpg (75,9 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170905_085716.jpg (61,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170905_085658.jpg (62,0 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170905_085628.jpg (48,5 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170905_085607.jpg (63,1 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170905_085545.jpg (49,3 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170905_085529.jpg (59,9 KB, 48 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20170905_085434.jpg (72,6 KB, 50 załadowań)

Edytowane przez darietta
Czas edycji: 2017-09-05 o 08:19
darietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-09 09:13:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.