Mycie naczyń po sobie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-30, 11:44   #1
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077

Mycie naczyń po sobie


hej. Pytanie totalnie abstrakcyjne, ale już nie raz się nad tym zastanawiałam i pomyślałam, a co tam może dowiem się czegoś nowego i ciekawego

Miejsce: wynajmowane mieszkanie.
Sytuacja: gotujesz obiad w swoim garczku, zostawiasz go potem w zlewie i idziesz jeść. W międzyczasie ktoś( jakiś znajomy/znajoma z mieszkania) pożycza Twój garczek więc go myje, używa i znowu zostawia brudny.
Sytuacja odwrotna: Pożyczasz brudny garczek więc go myjesz używasz i od nowa wkładasz brudny do zlewu .

ps. Nie chodzi mi w tym wątku o składowanie naczyń, bo można umyć np wszystkie jak już się zje obiad.

Czyli dwie sytuacje, w których jakby oddajesz coś w stanie takim w jakim pożyczyłeś.
Wiem, że żaden problem po sobie umyć. Po prostu zastanawiam się czy są jakieś zasady savoir vivre , które coś mówią o takim czymś.

Dodatkowo nasunęła mi się 3 sytuacja. Chcesz coś gotować, ale ktoś wziął twój garczek ze zlewu, więc pożyczasz inny, gotujesz i oddajesz czysty ( bo czysty wyciagnąłeś z szafki). Czy ten kto pozyczył od Cb brudny też powinien umyć czy zostawić taki jaki był?
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 11:49   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Mycie naczyń po sobie

O matko, ale rozkminy. Wszystko zależy od tego w jakich stosunkach jesteś z właścicielem garnka

Ja bym ogólnie, pożyczając brudny, odłożyła czysty. Tj. umyła sobie pożyczany brudny, zabrudziła swoim jedzeniem, po czym umyła znowu. Bo w sumie właściciel garnka ma prawo go sobie trzymać brudny w zlewie, to ja chcę ten garnek pożyczyć, więc czemu on ma zmywać moje brudy - w dodatku może jakiś trudniejszy do zmycia sos czy kawałki warzyw które poprzywierały

Z drugiej strony nie miałabym problemu, gdyby lubiana przeze mnie współlokatorka w takiej samej sytuacji zostawiła brudny garnek, bo wszystko mi jedno, i tak bym go musiała umyć i tak przecież, więc gdyby to nie było tak, ze wzięła garnek w którym np. ja gotowałam makaron (więc praktycznie jest czysty) a odłożyła garnek uwalony sosem, mięsem, warzywami i jeszcze przypalony, to ok


A już zupełnie abstrahując - nie ma takiego słowa jak "garczek".
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:14   #3
myboyismine
Zakorzenienie
 
Avatar myboyismine
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 826
Dot.: Mycie naczyń po sobie

jak wynajmowałam z innymi osobami mieszkanie to jak ktoś pozyczył sobie brudny to oddawał czysty zawsze
myboyismine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:18   #4
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
O matko, ale rozkminy. Wszystko zależy od tego w jakich stosunkach jesteś z właścicielem garnka

Ja bym ogólnie, pożyczając brudny, odłożyła czysty. Tj. umyła sobie pożyczany brudny, zabrudziła swoim jedzeniem, po czym umyła znowu. Bo w sumie właściciel garnka ma prawo go sobie trzymać brudny w zlewie, to ja chcę ten garnek pożyczyć, więc czemu on ma zmywać moje brudy - w dodatku może jakiś trudniejszy do zmycia sos czy kawałki warzyw które poprzywierały

Z drugiej strony nie miałabym problemu, gdyby lubiana przeze mnie współlokatorka w takiej samej sytuacji zostawiła brudny garnek, bo wszystko mi jedno, i tak bym go musiała umyć i tak przecież, więc gdyby to nie było tak, ze wzięła garnek w którym np. ja gotowałam makaron (więc praktycznie jest czysty) a odłożyła garnek uwalony sosem, mięsem, warzywami i jeszcze przypalony, to ok


A już zupełnie abstrahując - nie ma takiego słowa jak "garczek".
a to tak calkiem gwara regionalna;p
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:19   #5
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mycie naczyń po sobie

No ja bym oddała czysty, niezależnie od tego, w jakim stanie go pożyczyłam. Jakoś mi się nie widzi pożyczać coś od kogoś i oddawać brudne.

Tak samo, pożyczyłam kiedyś sukienkę od koleżanki. To była taka nagła sytuacja. Dała mi ją, z zastrzeżeniem, że chodzona, więc żebym sobie przeprała. Czy ja też miałam jej oddać z sugestią, żeby sobie wyprała?
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:28   #6
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
a to tak calkiem gwara regionalna;p
Nie, to po prostu błąd.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 12:32   #7
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Ale kombinowanie, żeby się przypadkiem nie narobić

Pożyczam coś od kogoś - myję po sobie, bo dlaczego ktoś ma myć moje brudy? Tak samo mi się nie chce po kimś skrobać garnka. Zresztą przecież to kwestia 2 minut

Ale nie umyję, bo przecież ja też wzięłam brudny, więc ta osoba tak czy inaczej musiałaby umyć..., no to
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 13:00   #8
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
a to tak calkiem gwara regionalna;p
Jak już ma być gwara to chyba garnczek

Choć w sumie pewna nie jestem
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."

Edytowane przez Minna
Czas edycji: 2014-06-30 o 13:03
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:24   #9
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Oddałabym czysty chociaż nawet jeśli współdzieliłam kuchnię z innymi to każdy miał swoje rzeczy, zmywał tylko swoje i raczej nie było pożyczania
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:24   #10
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Ja zawsze oddawałam czysty, nie ważne, jaki wzięłam, ale dokładnie - to zależy od stosunków z właścicielem garnka. Nie obraziłabym się na przyjaciółkę za coś takiego.
"Garnczek" jest słowem poprawnym, ale moja babcia na przykład (śląsk) zawsze mówiła "garczek" - to się łatwiej wymawiało. Według słowników PWN jest to po prostu wyraz potoczny
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:33   #11
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Nie kombinowałabym i nie zakładała wątków na wizażu tylko oddawała ten "garczek", czy jak to Ty nazywasz, czysty. Zresztą nie tyczy się to tylko "garczków", ale wszystkiego.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 14:44   #12
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
hej. Pytanie totalnie abstrakcyjne, ale już nie raz się nad tym zastanawiałam i pomyślałam, a co tam może dowiem się czegoś nowego i ciekawego

Miejsce: wynajmowane mieszkanie.
Sytuacja: gotujesz obiad w swoim garczku, zostawiasz go potem w zlewie i idziesz jeść. W międzyczasie ktoś( jakiś znajomy/znajoma z mieszkania) pożycza Twój garczek więc go myje, używa i znowu zostawia brudny.
Sytuacja odwrotna: Pożyczasz brudny garczek więc go myjesz używasz i od nowa wkładasz brudny do zlewu .

ps. Nie chodzi mi w tym wątku o składowanie naczyń, bo można umyć np wszystkie jak już się zje obiad.

Czyli dwie sytuacje, w których jakby oddajesz coś w stanie takim w jakim pożyczyłeś.
Wiem, że żaden problem po sobie umyć. Po prostu zastanawiam się czy są jakieś zasady savoir vivre , które coś mówią o takim czymś.

Dodatkowo nasunęła mi się 3 sytuacja. Chcesz coś gotować, ale ktoś wziął twój garczek ze zlewu, więc pożyczasz inny, gotujesz i oddajesz czysty ( bo czysty wyciagnąłeś z szafki). Czy ten kto pozyczył od Cb brudny też powinien umyć czy zostawić taki jaki był?
Zasady dobrego wychowania i zachowania mówią bezwzględnie UMYĆ.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 14:57   #13
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Jak kiedyś przez parę dni współlokatorka wcale nie myła naczyń (a nie było podziału na moje i jej) to zaczęłam myć przed sobą, nie po, żeby w ogóle mieć w czym gotować i jeść, i żeby jej przy okazji uświadomić że tylko robi syf i nie sprząta. Poza tym, nawet jeśli umyłam po kimś garnek żeby go użyć, oddawałam czysty
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:33   #14
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Skoro ja pożyczam od kogoś brudny garnek to myję go przed zrobieniem sobie jedzenia i po jedzeniu.
W odwrotnej sytuacji oczekiwałabym tego samego.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:55   #15
Porcelalka
Przyczajenie
 
Avatar Porcelalka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 29
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Wydaje mi się, że po sobie trzeba garnek umyć. Rozważam takie sytuacje:
1) w zlewie leży mało brudny garnek współlokatora, szybko mogę go umyć i wykorzystać, oddaje czysty;
2) w zlewie leży strasznie brudny, np. przypalony garnek współlokatora, nie szoruje go, używam innego, garnek po sobie myje;
3) ktoś chce użyć mój czysty garnek, spodziewam się, że oddany zostanie czysty;
4) ktoś chce użyć mój brudny garnek, w momencie gdy musiałby go szorować, proponuje użycie innego lub sama zajmuje się brudasem, gdy garnek łatwo umyć, nie widzę powodu by współlokator miałby go nie użyć, byłoby mi miło gdyby oddał czysty.
Więc... "stopień zabrudzenia" garnka jest dla mnie kluczowy
Porcelalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:03   #16
kropkawkropke
Raczkowanie
 
Avatar kropkawkropke
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: stąd:)
Wiadomości: 124
Dot.: Mycie naczyń po sobie

też nie wyobrazam sobie sytuacji, żeby komuś oddawać brudny garnek po sobie, niezależnie od tego czy jak go brałam był czysty czy brudny. Chyba sama ni czułabym się komfortowo, jakby ktoś miał myć moje brudy.
kropkawkropke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 16:46   #17
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Teraz mówi mój pedantyzm- fuuuuuuuuj, jak można zostawić brudny garnek w zlewie. Ja nawet jakbym musiała wziąć ten brudny (co pewnie w moim wypadku nie obyłoby się bez komentarza) to i tak odłożyłabym czysty! Bezwzględnie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 19:24   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Mycie naczyń po sobie

jak nie masz zamiaru myć brudnych garów to ich nie wstawiaj do zlewu bo zlew zawalasz tylko.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 20:42   #19
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Według mnie lepiej umyć garnek po sobie nawet, jeśli pożyczyło się już brudny. Przynajmniej, jeśli nie jest się w bliskiej relacji z osobą, od której się garnek pożycza.

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
"Garnczek" jest słowem poprawnym, ale moja babcia na przykład (śląsk) zawsze mówiła "garczek" - to się łatwiej wymawiało. Według słowników PWN jest to po prostu wyraz potoczny
Nie tyle wyraz potoczny, co wymowa potoczna. W piśmie poprawna forma to „garnczek”
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-01, 00:43   #20
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Teraz mówi mój pedantyzm- fuuuuuuuuj, jak można zostawić brudny garnek w zlewie. Ja nawet jakbym musiała wziąć ten brudny (co pewnie w moim wypadku nie obyłoby się bez komentarza) to i tak odłożyłabym czysty! Bezwzględnie.
Można. Ja tam sobie wolę zjeść póki mam ciepłe i zmyć później razem z talerzem od razu. Nie czuję, żebym żyła na niższym poziomie higieny

Pogrubione: Mam nadzieję, że mówisz o sytuacji kiedy to twój garnek, a nie kiedy ty pożyczasz czyjś
Bo gdyby mi ktoś brał mój garnek i jeszcze nosem kręcił i komentował to bym chyba wyśmiała, serio
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 06:46   #21
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Można. Ja tam sobie wolę zjeść póki mam ciepłe i zmyć później razem z talerzem od razu. Nie czuję, żebym żyła na niższym poziomie higieny

Pogrubione: Mam nadzieję, że mówisz o sytuacji kiedy to twój garnek, a nie kiedy ty pożyczasz czyjś
Bo gdyby mi ktoś brał mój garnek i jeszcze nosem kręcił i komentował to bym chyba wyśmiała, serio
Tak, chodzi mi o sytuację, kiedy ktoś wziąłby mój i odłożył brudny. Masakra. Ja na szczęście używam zmywarki, więc siadając do stołu mam od razu ogarnięte, nie lubię jeść z bałaganem dookoła.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 07:03   #22
nadire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 8
Talking Dot.: Mycie naczyń po sobie

Częste mycie skraca garom życie
nadire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 09:31   #23
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Tak, chodzi mi o sytuację, kiedy ktoś wziąłby mój i odłożył brudny. Masakra. Ja na szczęście używam zmywarki, więc siadając do stołu mam od razu ogarnięte, nie lubię jeść z bałaganem dookoła.

A no to tez by mnie wkurzalo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 13:21   #24
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Tak, chodzi mi o sytuację, kiedy ktoś wziąłby mój i odłożył brudny. Masakra. Ja na szczęście używam zmywarki, więc siadając do stołu mam od razu ogarnięte, nie lubię jeść z bałaganem dookoła.

No właśnie chodzi mi o taką sytuację nawet kiedy ja umyje nie swój, to często mój leży taki nie umyty... Dlatego zastanawiałam się czy może ja źle myślę, że powinno się po sobie umyć nawet nie swój
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 13:31   #25
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Mycie naczyń po sobie

zgadzam się, że to zależy od tego kto jest właścicielem garnka Bez względu na to w jakim stanie coś pożyczamy, jesteśmy zobowiązani oddać to czyste. Ostatnia sytuacja jest nieźle absurdalna. Nie możecie każdy sobie gotować we własnym garnku? Ktoś gotuje w twoim brudnym garnku, to ty pożyczasz czysty od niego. No, chyba że mieszkacie w 6 osób i każdy ma swój "garczek" (brrr).
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 13:33   #26
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mycie naczyń po sobie

jak sie bierze od kogos- zawsze oddaje sie czyste.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 14:06   #27
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Ja bym umyła, użyła i oddała czysty

A to chociażby dlatego, że jeśli ja gotuję sobie w garnku np. nie wiem, tylko jajka, a ktoś go pożycza i gotuje w nim obiad, jakiś gęsty sos, który wiadomo - przywiera, to nie mam ochoty szorować garnka z czyimś żarciem.

No i jeszcze w kwestii mycia - ja sobie mogę zostawić brudny garnek w zlewie, bo to przecież MÓJ garnek, ale nieuprzejme jest korzystanie z niego i zostawianie znów brudnego.

Dobry przykład jedna wizażanka tu podała z sukienką - koleżanka pożyczyła sukienkę, wymagającą uprania, wizażanka uprała, ubrała i co, też miała brudną oddać?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 21:50   #28
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mycie naczyń po sobie

Oczywiście, że należy pożyczony garnek umyć. Nieważne w jakim stanie się pożyczyło. Ktoś i tak robi uprzejmość drugiej osobie, użyczając własnego garnka. Grubą przesadą by było gdyby jeszcze musiał go potem szorować po pożyczającym
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-01 22:50:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.