Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-29, 16:54   #4591
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Powiedzcie, czy przy cofniętej brodzie noszenie aparatu ją chociaż trochę wysunie, czy do tego jest potrzebna operacja?
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-29, 17:02   #4592
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Powiedzcie, czy przy cofniętej brodzie noszenie aparatu ją chociaż trochę wysunie, czy do tego jest potrzebna operacja?
Wizualnie to tylko operacja. Jedno lub dwuszczekowa, zależy jak duża masz wadę zgryzu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-29, 18:11   #4593
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
11 czerwca ściągam aparat jednocześnie góra i dół
Gratuluję
Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Wspominała Wam kiedyś ortodontka o skutkach ubocznych aparatu?
Mi nie,teraz okazało się,że czekają mnie dwa bądź nawet trzy przeszczepy dziąseł na co ortodontka stwierdziła,że to są właśnie skutki uboczne aparatu
Wszystko fajnie tylko przeszczep dziąsła jeden to koszt 1500zł mi jak przyjdzie zapłacić za trzy to nie wiem co zrobię
Zresztą o czy my gadamy jeden to dużo a co dopiero 3
Jak bym miała sypać tymi pieniędzmi z rękawa.
Z kolei dwa dni po zdjęciu aparatu byłam u swojej dentystki i ta nic tylko licówki i licówki mi wciska dla mniej na wszystko odpowiedzią i złotym środkiem są licówki
Z tego co kojarzę, to w umowie podpisywanej przed założeniem aparatu jako jeden z punktów miałam wymienione możliwe skutki uboczne.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-29, 19:54   #4594
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Ja będę dobudowywać na początku czerwca, właśnie jedynki gdyby nie to, że wybielam, podejrzewam, że mogłabym szybciej je dobudować ( po wybielaniu muszę odczekać tydzień, dwa tygodnie dla ustabilizowania koloru).
A w ogóle robią to dobudowanie na Wilczej? Czy gdzieś indziej uderzasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-29, 22:47   #4595
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Wizualnie to tylko operacja. Jedno lub dwuszczekowa, zależy jak duża masz wadę zgryzu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taką operacje robi się przed czy po założeniu aparatu? Ja już noszę aparat, a wada nie jest bardzo duża, ale mi przeszkadza.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-30, 01:27   #4596
shukri
Raczkowanie
 
Avatar shukri
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Taką operacje robi się przed czy po założeniu aparatu? Ja już noszę aparat, a wada nie jest bardzo duża, ale mi przeszkadza.
Decyzję o operacji powinno podjąć się przed założeniem aparatu, ponieważ inaczej ustawia się zęby do operacji, a inaczej maskuje się wadę, gdy pacjent nie jest na nią zdecydowany (też mam cofniętą brodę)
shukri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-30, 09:10   #4597
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Gratuluję


Z tego co kojarzę, to w umowie podpisywanej przed założeniem aparatu jako jeden z punktów miałam wymienione możliwe skutki uboczne.
Już któryś raz czytam o tym,że ktoś podpisywał umowę przed założeniem aparatu,ja nic takiego nie podpisywałam.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-30, 09:51   #4598
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja i moj kot Pokaż wiadomość
Taką operacje robi się przed czy po założeniu aparatu? Ja już noszę aparat, a wada nie jest bardzo duża, ale mi przeszkadza.
Operacja jest z aparatem. Trzeba mieć do niej odpowiednio ułożone zęby. Zawsze można przestawić w trakcie o ile orto się na tym zna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-30, 13:44   #4599
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez shukri Pokaż wiadomość
Decyzję o operacji powinno podjąć się przed założeniem aparatu, ponieważ inaczej ustawia się zęby do operacji, a inaczej maskuje się wadę, gdy pacjent nie jest na nią zdecydowany (też mam cofniętą brodę)
Ja też mam ząbki ustawiane pod chirurgiczne wysunięcie żuchwy, a nie wiesz przypadkiem czy wyciągi zakłada się przed czy po operacji?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-30, 13:51   #4600
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Ja też mam ząbki ustawiane pod chirurgiczne wysunięcie żuchwy, a nie wiesz przypadkiem czy wyciągi zakłada się przed czy po operacji?
Gumkuja po operacji. Przed nie ma sensu bo przecież i tak na czas operacji musieliby je zdjąć Np. W Olsztynie gumkuja na drugi, trzeci dzień po operacji. W niektórych miastach od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-30, 14:16   #4601
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Gumkuja po operacji. Przed nie ma sensu bo przecież i tak na czas operacji musieliby je zdjąć Np. W Olsztynie gumkuja na drugi, trzeci dzień po operacji. W niektórych miastach od razu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi mi o to czy w ogóle zakłada się wyciągi w trakcie przygotowywania zębów pod operację, u mnie ten okres ma wynosić dwa lata
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-30, 20:24   #4602
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A w ogóle robią to dobudowanie na Wilczej? Czy gdzieś indziej uderzasz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na Wilczej Byłam u pani protetyk przed zdjęciem aparatu żeby oceniła czy wszystko jest ok (ortodontka mnie skierowała), zrobiła na próbę takie dobudowanie i zaprosiła po wybielaniu I tak nie mam nikogo innego polecanego, tutaj jeszcze na żadnym lekarzu się nie zawiodłam, więc na razie będę im wierna
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 04:42   #4603
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Na Wilczej Byłam u pani protetyk przed zdjęciem aparatu żeby oceniła czy wszystko jest ok (ortodontka mnie skierowała), zrobiła na próbę takie dobudowanie i zaprosiła po wybielaniu I tak nie mam nikogo innego polecanego, tutaj jeszcze na żadnym lekarzu się nie zawiodłam, więc na razie będę im wierna
To bardzo dobrze, że i to robią, bo też tylko tam chodzę. Nie spojrzałam w zakładkę protetyka i nie wiedziałam, dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-05, 14:23   #4604
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Hej wszystkim, dawno się nie odzywałam i nie wiem czy ktokolwiek mnie jeszcze pamięta... Ale wszystko przeczytałam!
Ostatnio cieszyłam się, że już pół roku z drutexem, a teraz już rok i 2 miesiące. Szyyybko leci. Jestem baaardzo zadowolona z efektów. Większość zębów już jest na miejscu, prawa dwójka w końcu ustawiła się tak jak powinna i umożliwiła mojej orto dokładną odbudowę. Na następnej wizycie za 1,5 miesiąca przeklei mi zamek na jedynce bo obecnie jest trochę pod skosem. Oprócz tego jeszcze górna prawa strona jest jeszcze za wysoko, ale dostałam mocniejsze wyciągi i mam nadzieję, że już będzie idealnie. Mam zamiar na nastepnej wizycie zapytać ile jeszcze mniej więcej będzie trwało leczenie. Nie śpieszy mi się jakoś szczególnie, zależy mi na jak najlepszym efekcie, ale chcę wiedzieć na kiedy szykować kasę, bo retencja to ok 1000 zł u mnie. Wstawiam jakieś aktualne zdjęcie moich zębiszczy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 15255263923751015143235.jpg (97,6 KB, 74 załadowań)
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 11:17   #4605
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

A mi się dziś odlepiły 2 zamki, smuteczek. Jeden na górnej dwójce, drugi na dolnej piątce, a wizyta dopiero 17 maja.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 14:07   #4606
funnyvalentine
Zakorzenienie
 
Avatar funnyvalentine
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3 067
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
A mi się dziś odlepiły 2 zamki, smuteczek. Jeden na górnej dwójce, drugi na dolnej piątce, a wizyta dopiero 17 maja.
ja bym szła na awaryjną, raz jak mi odpadł to w 4 dni mi ząb się skrzywił tak jak był wcześniej :/ tyle że to akurat było na świeżo po wyprostowaniu no ale mimo wszystko ja bym nie czekała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
21.11.2013
16.07.2016
9.09.2017
funnyvalentine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 20:13   #4607
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez funnyvalentine Pokaż wiadomość
ja bym szła na awaryjną, raz jak mi odpadł to w 4 dni mi ząb się skrzywił tak jak był wcześniej :/ tyle że to akurat było na świeżo po wyprostowaniu no ale mimo wszystko ja bym nie czekała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie akurat wychodzą z założenia, że jak są niecałe 2 tyg do wizyty to można poczekać. Dwójka raczej się nie skrzywi, bo ją obecnie pcha trójka, która jest odpychana od piątki (czwórki nie mam) sprężynką. A dół jest już prosty, więc tam też nic się nie powinno zadziać. Zobaczę co będzie do środy, bo moja ortodontka przyjmuje tylko w czwartki i piątki.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-08, 18:34   #4608
sandrek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: wielkopolskie
Wiadomości: 5 555
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

W piątek zakładam aparat ortodontyczny... W końcu. Ale nasuwa mi się pytanie. Mam mieć zakładany górny i dolny łuk oraz mikroimplanty w żuchwie. W piątek mam mieć zakładaną 1/4 aparatu, czyli połowę łuku. Po 4 miesiącach (w zależności od szybkości przesuwania zębów) kolejna połowa, potem znowu i znowu, i znowu, aż będę mieć nałożone całe 2 łuki. Czy ktoś z Was tak miał? Ciężko mi sobie wyobrazić, jak to będzie wyglądało, że będzie założona połowa łuku
sandrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 18:20   #4609
ania2517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 82
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowała się nie usuwać ósemek (całkowicie zatrzymanych)? Noszę aparat od roku, ale dalej nie zdecydowałam, co z nimi robić. Ortodonta radzi usunąć, bo "nic dobrego z nich nie będzie", z kolei chirurg po konsultacji stwierdził, że jeśli bardzo chcę, to mogę to zrobić, ale to będzie trudne, bo dolne leżą blisko nerwów i on by się wstrzymał z wyrywaniem, bo ryzyko jest duże, a najlepiej, gdyby te zęby choć trochę "wyszły". Teraz jestem w kropce, bo chciałabym zminimalizować ryzyko ewentualnego skrzywienia się zębów w przyszłości, ale przeraża mnie wizja ewentualnych powikłań. A może wyrwać tylko górne?
ania2517 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-09, 19:51   #4610
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowała się nie usuwać ósemek (całkowicie zatrzymanych)? Noszę aparat od roku, ale dalej nie zdecydowałam, co z nimi robić. Ortodonta radzi usunąć, bo "nic dobrego z nich nie będzie", z kolei chirurg po konsultacji stwierdził, że jeśli bardzo chcę, to mogę to zrobić, ale to będzie trudne, bo dolne leżą blisko nerwów i on by się wstrzymał z wyrywaniem, bo ryzyko jest duże, a najlepiej, gdyby te zęby choć trochę "wyszły". Teraz jestem w kropce, bo chciałabym zminimalizować ryzyko ewentualnego skrzywienia się zębów w przyszłości, ale przeraża mnie wizja ewentualnych powikłań. A może wyrwać tylko górne?
Dolne leżą prawidłowo czy poziomo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 20:13   #4611
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowała się nie usuwać ósemek (całkowicie zatrzymanych)? Noszę aparat od roku, ale dalej nie zdecydowałam, co z nimi robić. Ortodonta radzi usunąć, bo "nic dobrego z nich nie będzie", z kolei chirurg po konsultacji stwierdził, że jeśli bardzo chcę, to mogę to zrobić, ale to będzie trudne, bo dolne leżą blisko nerwów i on by się wstrzymał z wyrywaniem, bo ryzyko jest duże, a najlepiej, gdyby te zęby choć trochę "wyszły". Teraz jestem w kropce, bo chciałabym zminimalizować ryzyko ewentualnego skrzywienia się zębów w przyszłości, ale przeraża mnie wizja ewentualnych powikłań. A może wyrwać tylko górne?
Ja zaluje ze nie usunelam moich wcześniej bo tak długo zwlekałam ze poszły jeszcze bliżej nerwow
Ryzyko bylo duże ale trafiłam na świetnego chirurga i obyło sie prawie bez powikłan. Mam jedynie obnizone czucie po jednej stronie języka ale nawet nie zwracam na to uwagi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 20:32   #4612
ania2517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 82
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Dolne leżą prawidłowo czy poziomo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na moje oko nie leżą poziomo, raczej tak, jak wszystkie pozostałe zęby, czyli w pionie
ania2517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 20:51   #4613
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Na moje oko nie leżą poziomo, raczej tak, jak wszystkie pozostałe zęby, czyli w pionie
Dentyści (ortodonci) przeważnie są za wyrywaniem zębów (8), bo lubią stłaczać pozostałe zęby. Kolejną rzeczą jest to że szybko się psują i nie warto ich leczyć. No i te dolne najczęściej dają popalić poprzez stan zapalny. Są trudne do usunięcia to fakt, ale głównie wtedy gdy leżą poziomo i uciskają na 7. Ja również przymierzam się do założenia aparatu. Usunęłam górne 8. Na dole nigdy nie miałam. Oczywiście nikt Cie nie zmusi do pozbycia się ich, ale chodzi o to żeby uzyskany efekt i wydane pieniądze na leczenie nie poszły na marne. Kwestia znalezienia dobrego chirurga szczękowego i powinno być ok jeśli boisz się bólu po ekstrakcji, bo niestety może być nieprzyjemnie przez tydzień i dłużej nawet to wystarczy poprosić o przepisanie ketonalu, najlepiej 100mg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

U mnie jedna 8 była wyrżnięta, druga zaś zatrzymana dosyć głęboko koło zatoki szczękowej. I nie wyszła ponieważ blokowała ją siódemka. Po prostu 8 delikatnie nachodziła na 7, bo gdyby nie to na bank by wyszła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 21:00   #4614
ania2517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 82
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Dentyści (ortodonci) przeważnie są za wyrywaniem zębów (8), bo lubią stłaczać pozostałe zęby. Kolejną rzeczą jest to że szybko się psują i nie warto ich leczyć. No i te dolne najczęściej dają popalić poprzez stan zapalny. Są trudne do usunięcia to fakt, ale głównie wtedy gdy leżą poziomo i uciskają na 7. Ja również przymierzam się do założenia aparatu. Usunęłam górne 8. Na dole nigdy nie miałam. Oczywiście nikt Cie nie zmusi do pozbycia się ich, ale chodzi o to żeby uzyskany efekt i wydane pieniądze na leczenie nie poszły na marne. Kwestia znalezienia dobrego chirurga szczękowego i powinno być ok jeśli boisz się bólu po ekstrakcji, bo niestety może być nieprzyjemnie przez tydzień i dłużej nawet to wystarczy poprosić o przepisanie ketonalu, najlepiej 100mg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

U mnie jedna 8 była wyrżnięta, druga zaś zatrzymana dosyć głęboko koło zatoki szczękowej. I nie wyszła ponieważ blokowała ją siódemka. Po prostu 8 delikatnie nachodziła na 7, bo gdyby nie to na bank by wyszła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź Wszystko to wiem, ale po tej rozmowie z chirurgiem naszły mnie wątpliwości i myśli: a co jeśli te 8 nigdy w życiu się nie ruszą, a ja wydam masę pieniędzy na darmo. Oczywiście nikt nie potrafi odpowiedzieć ze 100% pewnością, co będzie dalej. Boję się nawet nie tyle bólu po zabiegu, tylko raczej tego, że w jego trakcie dostanę jakiegoś ataku paniki albo czegoś takiego... Miałam leczoną 7 i już czułam się niepewnie, trudno mi sobie wyobrazić, że mogę mieć coś robione jeszcze "dalej" i to przez godzinę na przykład
ania2517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 21:05   #4615
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Wszystko to wiem, ale po tej rozmowie z chirurgiem naszły mnie wątpliwości i myśli: a co jeśli te 8 nigdy w życiu się nie ruszą, a ja wydam masę pieniędzy na darmo. Oczywiście nikt nie potrafi odpowiedzieć ze 100% pewnością, co będzie dalej. Boję się nawet nie tyle bólu po zabiegu, tylko raczej tego, że w jego trakcie dostanę jakiegoś ataku paniki albo czegoś takiego... Miałam leczoną 7 i już czułam się niepewnie, trudno mi sobie wyobrazić, że mogę mieć coś robione jeszcze "dalej" i to przez godzinę na przykład
Dobry chirurg usunie zęba w 15 minut tylko tak jak mówię musiałabyś znaleźć na prawdę specjalistę. Zawsze możesz iść się poradzić jeszcze innego lekarza albo nawet i 2 czy 3. Może wtedy rozwiejesz swoje wątpliwości. Zapytam jeszcze jutro w pracy mojego lekarza co on o tym myśli bo pracuje w gabinecie stomatologicznym i mam duże zaufanie do niego. Masz może gdzieś pod ręką zdjęcia rtg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 21:11   #4616
ania2517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 82
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kira_18 Pokaż wiadomość
Dobry chirurg usunie zęba w 15 minut tylko tak jak mówię musiałabyś znaleźć na prawdę specjalistę. Zawsze możesz iść się poradzić jeszcze innego lekarza albo nawet i 2 czy 3. Może wtedy rozwiejesz swoje wątpliwości. Zapytam jeszcze jutro w pracy mojego lekarza co on o tym myśli bo pracuje w gabinecie stomatologicznym i mam duże zaufanie do niego. Masz może gdzieś pod ręką zdjęcia rtg?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, mam. To jest zdjęcie sprzed założenia aparatu, ale nie sądzę, żeby coś się zmieniło
ania2517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 21:19   #4617
Kira_18
Zadomowienie
 
Avatar Kira_18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 349
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Tak, mam. To jest zdjęcie sprzed założenia aparatu, ale nie sądzę, żeby coś się zmieniło
Możesz spróbować jeszcze raz? Bo nic niestety się nie wyświetla

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

I ślubuję, że Ci nie odpuszczę aż do śmierci
29.06.2019
Kira_18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 21:27   #4618
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Wszystko to wiem, ale po tej rozmowie z chirurgiem naszły mnie wątpliwości i myśli: a co jeśli te 8 nigdy w życiu się nie ruszą, a ja wydam masę pieniędzy na darmo. Oczywiście nikt nie potrafi odpowiedzieć ze 100% pewnością, co będzie dalej. Boję się nawet nie tyle bólu po zabiegu, tylko raczej tego, że w jego trakcie dostanę jakiegoś ataku paniki albo czegoś takiego... Miałam leczoną 7 i już czułam się niepewnie, trudno mi sobie wyobrazić, że mogę mieć coś robione jeszcze "dalej" i to przez godzinę na przykład
Możesz je usunąć na NFZ

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-09, 21:57   #4619
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z Was zdecydowała się nie usuwać ósemek (całkowicie zatrzymanych)? Noszę aparat od roku, ale dalej nie zdecydowałam, co z nimi robić. Ortodonta radzi usunąć, bo "nic dobrego z nich nie będzie", z kolei chirurg po konsultacji stwierdził, że jeśli bardzo chcę, to mogę to zrobić, ale to będzie trudne, bo dolne leżą blisko nerwów i on by się wstrzymał z wyrywaniem, bo ryzyko jest duże, a najlepiej, gdyby te zęby choć trochę "wyszły". Teraz jestem w kropce, bo chciałabym zminimalizować ryzyko ewentualnego skrzywienia się zębów w przyszłości, ale przeraża mnie wizja ewentualnych powikłań. A może wyrwać tylko górne?
Moja dolna ósemka leżała poziomo, naciskała na siódemkę i była bardzo blisko nerwu (byłam uprzedzona, że mogą być powikłania w postaci braku czucia). Ale miałam świetnego chirurga, który przeprowadził zabieg w 10 minut, a po nim nawet nie miałam szczególnie szczękościsku. To samo z górną ósemką, która wrastała mi w zatokę, więc doszła jeszcze plastyka zatoki.

Nie ma co się bać i martwić na zapas, zwłaszcza, że Twoje ósemki są ustawione prosto. A jeśli są zatrzymane, to już same nie wyjdą, a po prostu będą Ci mocno dokuczać z czasem.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-10, 13:17   #4620
evamarczyk291
Przyczajenie
 
Avatar evamarczyk291
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 19
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny, a czy spotkałyście się kiedyś z aparatami lingwalnymi? Duchowo się przymierzam do założenia sobie aparatu, ale jakoś widoczne zamki na zębach mnie przerażają Mam wrażenie, że wyglądałabym wtedy jak pięć nieszczęść, nie mówiąc już o tym, że bałabym się odezwać. A moja praca niestety polega na kontakcie z ludźmi... Umówiłam się na wizytę za miesiąc do http://www.orto.info.pl/, ale wcześniej chciałabym mieć jakieś pojęcie co lepiej wybrać, jaki aparat. Czy ten lingwalny rzeczywiście jest nie widoczny?
evamarczyk291 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:45.