Koty część XIII - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-03-31, 14:42   #4531
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Chcę zmienić kotu dietę na pyszną i bardzo zdrową. Sucha plus puszeczki. Co smakuje Waszym kotom?
Greenwoods Adult mokra karma dla kota została wyprodukowana ze świeżych i naturalnych składników. Wyselekcjonowane mięso i ryby starannie ugotowano w sosie własnym by zachować ich naturalny i niepowtarzalny smak. Karma Greenwoods odpowiada najwyższym standardom jakości. Starannie wyselekcjonowane składniki są pozyskiwane z hodowli lub połowów. Staranna obróbka pozwoliła zachować wartościowe substancje odżywcze , takie jak minerały i witaminy. Karma nie zawiera sztucznych aromatów, barwników i konserwantów. Greenwoods to karma odpowiednia dla wybrednych i wrażliwych kotów. Różne rodzaje karmy są gwarancja urozmaiconych posiłków.
Po otwarciu puszki z karmą Greenwoods zrozumiesz jak naturalnie pachnie i smakuje ta karma. Świeży i naturalny smak w każdym kęsie – nic dziwnego, że koty kochają Greenwoods!

Greenwoods karma dla kota Adult w skrócie:

75 % mięsa lub ryby z wolnego wybiegu, źródło wartościowych białek dla Twojego kota
Naturalne i wyselekcjonowane składniki starannie ugotowane w sosie własnym: wszystkie witaminy i substancje odżywcze zostały zachowane, a karma odznacza się wyjątkową przyswajalnością
Odpowiednia dla wrażliwych kotów: odpowiednia ilość doskonale przyswajalnych składników
Bez sztucznych konserwantów, aromatów, barwników
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:20   #4532
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Chcę zmienić kotu dietę na pyszną i bardzo zdrową. Sucha plus puszeczki. Co smakuje Waszym kotom?

Odpuść sobie suchą, jeśli ma być zdrowa. W zależności od Twoich możliwości finansowych coś z listy poniżej.


Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:21   #4533
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Odpuść sobie suchą, jeśli ma być zdrowa. W zależności od Twoich możliwości finansowych coś z listy poniżej.



Chciałabym suchą chociaż trochę żeby sobie kamień z zębów ścierał. Mycie zębów kończy się krwawo- głównie moimi ranami

Dziękuję za ściągawkę, bardzo fajna.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:23   #4534
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Chciałabym suchą chociaż trochę żeby sobie kamień z zębów ścierał. Mycie zębów kończy się krwawo- głównie moimi ranami

Dziękuję za ściągawkę, bardzo fajna.
Sucha karma nie czysci zebow, to mit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:23   #4535
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Sucha karma nie czysci zebow, to mit.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serio? To info mam od weta ;/
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 15:59   #4536
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Chciałabym suchą chociaż trochę żeby sobie kamień z zębów ścierał. Mycie zębów kończy się krwawo- głównie moimi ranami

Dziękuję za ściągawkę, bardzo fajna.

Sucha karma wzmaga tworzenie się kamienia, a nie ściera. Pomoc w tej kwestii to raczej barf, żeby odpowiednio żuć i szarpać.


Serdecznie polecam w tej kwestii grupę "O kotach merytorycznie" na fb, tam mają zebrane dane i badania w tej kwestii w bardzo przystępny sposób w poradnikach.
Dlaczego sucha jest szkodliwa, jakich składników unikać w karmie, jak karmić barfem jeśli się zdecydujesz. Bardzo przystępnie podane informacje.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 16:56   #4537
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Sucha karma wzmaga tworzenie się kamienia, a nie ściera. Pomoc w tej kwestii to raczej barf, żeby odpowiednio żuć i szarpać.


Serdecznie polecam w tej kwestii grupę "O kotach merytorycznie" na fb, tam mają zebrane dane i badania w tej kwestii w bardzo przystępny sposób w poradnikach.
Dlaczego sucha jest szkodliwa, jakich składników unikać w karmie, jak karmić barfem jeśli się zdecydujesz. Bardzo przystępnie podane informacje.
Super, dziękuję Ci za poleceniem, już jej szukam i się dopiszę. Mój to już wprawdzie koci senior, ale myślę, że zmiana diety wyjdzie mu tylko na zdrowie.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-31, 17:07   #4538
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Super, dziękuję Ci za poleceniem, już jej szukam i się dopiszę. Mój to już wprawdzie koci senior, ale myślę, że zmiana diety wyjdzie mu tylko na zdrowie.
Oczywiście, że tak!
Dobra dieta potrafi przedłużyć życie. Jest też nawet instrukcja jak zmienić karmę z suchej na mokrą.

Dla mnie ta grupa jest bardzo pożyteczna, bo nie zdawałam sobie sprawy z wielu rzeczy, a tam się ich dowiedziałam w przystępny sposób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 17:56   #4539
Martii97
Raczkowanie
 
Avatar Martii97
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 215
Dot.: Koty część XIII

Właśnie bawimy się z moją kicią i zastanawiam się nad jednym - czy Wasze kotki też umieją aportować? Moja robi tak od małego, przynosi mi swoje ukochane plastikowe zapinki (takie którymi spięta jest na końcu folia z krojonym chlebem) i czeka aż jej rzucę Może tak robić godzinami.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
__________________
Spotify
Martii97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-31, 18:13   #4540
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Martii97 Pokaż wiadomość
Właśnie bawimy się z moją kicią i zastanawiam się nad jednym - czy Wasze kotki też umieją aportować? Moja robi tak od małego, przynosi mi swoje ukochane plastikowe zapinki (takie którymi spięta jest na końcu folia z krojonym chlebem) i czeka aż jej rzucę Może tak robić godzinami.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
umieja, lepiej niz nasz pies
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 08:53   #4541
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Martii97 Pokaż wiadomość
Właśnie bawimy się z moją kicią i zastanawiam się nad jednym - czy Wasze kotki też umieją aportować? Moja robi tak od małego, przynosi mi swoje ukochane plastikowe zapinki (takie którymi spięta jest na końcu folia z krojonym chlebem) i czeka aż jej rzucę Może tak robić godzinami.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
Mój kocurek tak samo! Dodatkowo przez szparę w drzwiach od łazienki wrzuca mi swoje zabawki żebym mu je kopnęła z powrotem jak jestem akurat w łazience

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-01, 10:28   #4542
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Koty część XIII

Mój Marian ma takiego lepiącego gluta z zabawki Macdonalda, rzucam, obcieram palec i ten zachwycony przynosi
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-01, 10:49   #4543
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Martii97 Pokaż wiadomość
Właśnie bawimy się z moją kicią i zastanawiam się nad jednym - czy Wasze kotki też umieją aportować? Moja robi tak od małego, przynosi mi swoje ukochane plastikowe zapinki (takie którymi spięta jest na końcu folia z krojonym chlebem) i czeka aż jej rzucę Może tak robić godzinami.

Wysłane z mojego motorola edge 20 przy użyciu Tapatalka
U mnie starszy kot to aportował jak był mały, a potem mu przeszło

A młodsza kotka (jeszcze nie skończyła roku) to uwielbia, codziennie muszę jej porzucać uschniętego patyka z Areki Ale myszek czy piłeczek to nie chce przynosić, musi być albo patyk, albo keramzyt z doniczki I jeszcze jak przyniesie i rzuci mi pod nogi to widać, że taka zadowolona jest bardzo - ociera się, ogonek do góry, po całej mowie ciała widać radość, ekscytację i wdzięczność z wspólnej zabawy
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-22, 14:52   #4544
Megamix19
Przyczajenie
 
Avatar Megamix19
 
Zarejestrowany: 2022-05
Lokalizacja: bla. bla. bla.
Wiadomości: 2
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Chcę zmienić kotu dietę na pyszną i bardzo zdrową. Sucha plus puszeczki. Co smakuje Waszym kotom?
Suchej nie polecam w dużych ilościach, bo przez nią mogą u kota występować problemy z nerkami. No chyba że kot ma stały dostęp do wody. Z kolei od puszki bardziej polecam saszetki... są na 1 raz (czyli nie trzeba ich przechowywać otwartych), składowo myślę, że lepsza okaże się też saszetka. Tu masz blog opowiadający szczegółowo np. o karmach http://www.kicikot.com
Jednak od czasu wstawienia ostatniego posta na tym blogu trochę się zmieniło, jeżeli chodzi o karmy, więc powiem tak: Jeśli już kupować karmy ze zwykłego spożywczego sklepu, to może być whiskas lub Purina One, ewentualnie Friskies. Kitekata nie polecam, bo mój kot ma przez niego rozwolnienie i może wymiotować. Jednym słowem: KITEKAT TO ŚCIERWO. Ale jeśli w pobliżu jest jakiś sklep zoologiczny lub jest dostęp do internetu, gdzie można kupić lepszą karmę, to radzę odstawić karmy sklepowe zdecydowanie na bok! Tu można kupić dobre karmy: http://www.zooplus.pl
https://animalia.pl/dla-kotow/pokarm...lina+Noteci,f/
https://www.zooplus.pl/shop/koty/kar...osch_sanabelle
Megamix19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-22, 16:54   #4545
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Megamix19 Pokaż wiadomość
Suchej nie polecam w dużych ilościach, bo przez nią mogą u kota występować problemy z nerkami. No chyba że kot ma stały dostęp do wody. Z kolei od puszki bardziej polecam saszetki... są na 1 raz (czyli nie trzeba ich przechowywać otwartych), składowo myślę, że lepsza okaże się też saszetka. Tu masz blog opowiadający szczegółowo np. o karmach http://www.kicikot.com
Jednak od czasu wstawienia ostatniego posta na tym blogu trochę się zmieniło, jeżeli chodzi o karmy, więc powiem tak: Jeśli już kupować karmy ze zwykłego spożywczego sklepu, to może być whiskas lub Purina One, ewentualnie Friskies. Kitekata nie polecam, bo mój kot ma przez niego rozwolnienie i może wymiotować. Jednym słowem: KITEKAT TO ŚCIERWO. Ale jeśli w pobliżu jest jakiś sklep zoologiczny lub jest dostęp do internetu, gdzie można kupić lepszą karmę, to radzę odstawić karmy sklepowe zdecydowanie na bok! Tu można kupić dobre karmy: http://www.zooplus.pl
https://animalia.pl/dla-kotow/pokarm...lina+Noteci,f/
https://www.zooplus.pl/shop/koty/kar...osch_sanabelle
Wszystkie wymienione przez Ciebie karmy suche są niskiej jakości.
Saszetki nie są lepszej jakości niż puszki,jeśli są tej samej firmy, to zazwyczaj mają ten sam skład, tylko są pakowane do innych opakowań.

Kupowanie karmy w saszetkach jest bardzo nieopłacalne finansowo, zazwyczaj najlepiej wychodzą puszki 400/800g.

Sucha karma to nie jest dobre rozwiązanie, w naturze kot nie je suchego, tylko mokre mięso. Dlatego brak mu instynktu picia odpowiednich ilości wody, żeby skompensować braki wody wynikające z jedzenia suchej karmy.

Po prostu - barf albo puszki ze sprawdzonym składem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-22, 18:40   #4546
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koty część XIII

Właśnie jestem na etapie ograniczania kotu suchej karmy na rzecz lepszej jakości mokrej. Zaczęłam od Doliny Noteci, je bo musi Teraz kupiłam Butcher's, bo nie miałam innej opcji.

Niestety gdzieś zniknęła mi ta fajna ściągawka z karmami. Ma ktoś może?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 10:51   #4547
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koty część XIII

taka ściagawka CHYBA krązy po tej fejsbokowej grupie O kotach- merytorycznie (jak rzadk tam już zagladam, bo zawiewa czasem fanatyzmem i radykalizmem, brakiem jakiejś wyrozumialości - zwlaszcza dla budżetów kocik opiekunów)




osobiście mojego 2letniego kota karmilam mokrymi puszkami Animoda Carny (była najtansza z 'dobrych', ale po okresie dojrzewania, z gdzie kotka zarla WSZYSKO, konia z kopytami by zeżarla zaczela na nia kręcic nosem - sporo w niej podrobów ), na przemian z feringą (rozne odmiany i smaki), ostatnio jada Wild freedom. puszki trzymam w lodówce i przed podaniem zalewam ciepła wodą. czasem dostaje tez tuńczyka w szaszetkach, ale to jako dodatek.
Z tym że kota karmię na kolacje suchą karmą, bo inaczej w nocy sobie porzygiwała - i taki znalezlismy sposób po kombinacjach z dietą, 'leczeniu' przez weta, wynikach.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

A czasem też mojej kupie Maxi natural z Biedronki - na oko iwg internetów, nie jest zła (chociaż "nieidealna"), skład ma w miarę (60% mięso i podroby), bez cukru bez zbóż, a z wyglądu i zapachu jest smakowita, moja kotka pozera aż uszy się trzęsą. Z tym że ona niewybredna wcale.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 16:13   #4548
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Właśnie jestem na etapie ograniczania kotu suchej karmy na rzecz lepszej jakości mokrej. Zaczęłam od Doliny Noteci, je bo musi Teraz kupiłam Butcher's, bo nie miałam innej opcji.

Niestety gdzieś zniknęła mi ta fajna ściągawka z karmami. Ma ktoś może?
jako ze moje koty sa bardzo wybredne, moge ci polecic z tej listy Wild Freedom, i Granata Pet.
bardzo dobra jest Moonlight dinner i Applaws ale to jako uzupe;lniacze bardziej
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 10:16   #4549
Megamix19
Przyczajenie
 
Avatar Megamix19
 
Zarejestrowany: 2022-05
Lokalizacja: bla. bla. bla.
Wiadomości: 2
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Właśnie jestem na etapie ograniczania kotu suchej karmy na rzecz lepszej jakości mokrej. Zaczęłam od Doliny Noteci, je bo musi Teraz kupiłam Butcher's, bo nie miałam innej opcji.

Niestety gdzieś zniknęła mi ta fajna ściągawka z karmami. Ma ktoś może?
Mam tutaj taką ściągawkę... tylko ceny są nieważne. Ale tu chodzi o jakość karmy. karma mokra:
karma sucha:

Edytowane przez Megamix19
Czas edycji: 2022-05-24 o 10:18
Megamix19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-24, 12:21   #4550
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: Koty część XIII

Zostawię wam jeszcze rozpiskę mokrych karm, z miejscem gdzie można je kupić
A sucha karma żadna nie jest dobra.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 272866022_1718372261685767_8709900590581669916_n.jpg (121,0 KB, 20 załadowań)
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 17:51   #4551
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koty część XIII

Dziękuję dziewczyny, kupiłam kotu wczoraj Real Nature i niestety bestia nie chce jeść... Suche kulki Real Nature z kurczakiem wsuwał jak chipsy, ale mokrą pogardził.

Zmieszałam z Butcher's i trochę zjadł. Dziś próba nr 2...
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 18:45   #4552
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny, kupiłam kotu wczoraj Real Nature i niestety bestia nie chce jeść... Suche kulki Real Nature z kurczakiem wsuwał jak chipsy, ale mokrą pogardził.

Zmieszałam z Butcher's i trochę zjadł. Dziś próba nr 2...
Taki standard, dokładnie jakbyś dziecku dała do wyboru zdrowy obiad, albo chipsy.

Pomaga polewanie tej suchej docelową mokrą podobno.
U mnie zadziałało pozbycie się całej suchej karmy z domu, co do ziarenka, i przemęczenie się przez tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 19:54   #4553
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Taki standard, dokładnie jakbyś dziecku dała do wyboru zdrowy obiad, albo chipsy.

Pomaga polewanie tej suchej docelową mokrą podobno.
U mnie zadziałało pozbycie się całej suchej karmy z domu, co do ziarenka, i przemęczenie się przez tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niestety mam teraz ten problem, że kota karmię raz dziennie, więc chciałabym żeby to suche miał w ciągu dnia. Ale próba nr 2 wyszła lepiej- Real Nature zmieszane z odrobiną Butcher's- zjadł wszyściuteńko. Głód robi swoje
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 04:56   #4554
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam teraz ten problem, że kota karmię raz dziennie, więc chciałabym żeby to suche miał w ciągu dnia. Ale próba nr 2 wyszła lepiej- Real Nature zmieszane z odrobiną Butcher's- zjadł wszyściuteńko. Głód robi swoje
Ojej, to bardzo mało, ten raz dziennie. Mokra karma wyschnie i faktycznie nie będzie chciał jeść kot.

Może warto pomyśleć o tych dozownikach na karmę, może wtedy nie będzie wysychać? Jeśli nie masz innych możliwości zwiększenia ilości posiłków, to może tak?
Myślę, że takie 2-3 karmienia by też miały pozytywny wpływ. Ja zauważyłam, że im częściej karmię, tym kot lepiej zjada wszystko i nic nie zostawia. Więc u mnie to są trzy karmienia dziennie - przed pracą, po pracy i na wieczór (6, 16, 21).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 05:06   #4555
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ja niestety mam teraz ten problem, że kota karmię raz dziennie, więc chciałabym żeby to suche miał w ciągu dnia. Ale próba nr 2 wyszła lepiej- Real Nature zmieszane z odrobiną Butcher's- zjadł wszyściuteńko. Głód robi swoje
mozesz sprobowac automatycznej miski .
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-25, 06:36   #4556
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
mozesz sprobowac automatycznej miski .
Ten raz dziennie to sprawa tymczasowa, jeszcze kilka dni. Ale już mi ładnie kocuras wszystko zjadł, najwyżej na weekend dostanie więcej fast foodu
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 12:24   #4557
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Koty część XIII

Cześć!

Czy mogę dołączyć do wątku?

Rozmyślam o swoim pierwszym kocie. Niestety nie mam żadnego doświadczenia w opiece nad kotami. Całe życie miałam psy. A 2 miesiące temu odszedł mój 15 letni przyjaciel, tak z dnia na dzień.

Waham się bardzo, bo wszystkie koty, które znam / spotykałam u znajomych były „dzikie” - w takim sensie, że gryzły i drapały (właścicieli też). Uciekały, nie chciały się bawić. Czasem nawet atakowały z nienacka i gryzły w miejsce nad piętami (ścięgna). Więc unikałam i nie dotykałam ich. Byłam neutralna. Od niemowlaka były w domu psy i to one były moją największą miłością.

Jednak wizerunkowo zakochałam się w Maine Coonach i Ragdollach Z tego co udało mi się wyłapać są przyjacielskie i z charakteru podobne do psów.

Poczytam sobie wątek wstecz, czekam też na dodanie do polecanej przez was grupy na FB. Ale nie wiem co się dzieje, bo czekam już około tygodnia.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 12:34   #4558
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty część XIII

Socjalizowane koty nie drapia i nie gryza, moje dachowce od malego sa grzeczne. A kocur to w ogole nie drapie (nawet w stresie u weta). do obcych sa dosc nieufne (szczegolnie kocur), aleto moze wynikac tez z tego ze rzadko ktos nad odwiedza. Innych problemow z nimi nie mamy, ani nie budza nas w nocy ani nas nie atakuja (czasami kotka ma dosc naszego 4latka to zlapie zebami-ale krzywdy nie zrobi), sa przytulasne do mnie, nie sprawiaja problemow w wyjazdach na wakacje (od malwgo sa przyzwyczajone do czestych wyjazdow). Ta dzikosc, gryzienie itd wynika zapewne z nudow, koty niestety wymagaja uwagi i wybawienia, dlatego poleca sie brac dwa co by sie ze soba bawily jak opiekun nie ma czasu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 13:09   #4559
ZiolkaIz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 22
Dot.: Koty część XIII

Ja próbuję chłopaka przekonać do kota, ale jest na razie opór, który trzeba przełamać
ZiolkaIz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 13:53   #4560
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez ZiolkaIz Pokaż wiadomość
Ja próbuję chłopaka przekonać do kota, ale jest na razie opór, który trzeba przełamać
zrób jak ja, chłop wraca z tu kotek ja ''suprise!''.

Teraz są jak ojciec i syn.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:22.