Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-20, 19:13   #4741
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ania2517 Pokaż wiadomość
Miałam raz przeklejany zamek i nie wiem, jak to możliwe, ale nic nie czułam przy jego zdejmowaniu, więc nie warto martwić się na zapas
Jak widać każdy ma inaczej może to zależy od techniki zdejmowania.
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-22, 07:39   #4742
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Też miałam przeklejany zamek i poza tym, że pani mnie o tym sekundę wcześniej uprzedziła, to chwilę po tym nawet nic nie poczułam, a jedynie usłyszałam.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-22, 12:27   #4743
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Też miałam przeklejany zamek i poza tym, że pani mnie o tym sekundę wcześniej uprzedziła, to chwilę po tym nawet nic nie poczułam, a jedynie usłyszałam.
Też bym tak chciała
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 00:11   #4744
miyavi666
Raczkowanie
 
Avatar miyavi666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 219
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Szukam super ortodonty do założenia kosmetycznego aparatu samoligaturującego 🙏🏻 w LUBLINIE ewentualnie Warszawa (najlepiej nie 3x drożej niż normalnie &#128540
miyavi666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 09:40   #4745
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez trustmyself Pokaż wiadomość
Też miałam przeklejany zamek i poza tym, że pani mnie o tym sekundę wcześniej uprzedziła, to chwilę po tym nawet nic nie poczułam, a jedynie usłyszałam.
Również nic nie poczułam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 12:46   #4746
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziewczyny, mam wrażenie, że moje leczenie idzie powoli. Na razie mam założony tylko aparat na górę, mam zgryz głęboki, wyrwałam dwie górne czwórki i plan jest żeby cofać górną szczękę. Aparat załozyłam w marcu, tydzien później wyrwałam czwórki, jest koniec czerwca ja mam dalej te dziury po czwórkach, szpary między dwójkami a trójkami i nie wiem za bardzo jak ma wyglądać cofanie górnej szczęki Wizyty mam mniej więcej co miesiąc i mam wrażenie, że bardzo mało mi podkręca ortodontka ten aparat. Ostatnio miałam wymieniany pierwszy raz łuk i podkręciła mi trochę aparat, powiedziała, że teraz na pewno będę to odczuwać i odczuwałam... przez 4-5h Cieszę się, że mnie zęby nie bolą ale mam wrażenie, że te szpary będę zamykać przez kolejny rok

Kolejną wizytę mam w poniedziałek, będę pytać ile to jeszcze zajmie ale chciałam zapytać jak to u Was było - miała któraś z Was cofaną górną szczękę?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 13:48   #4747
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wrażenie, że moje leczenie idzie powoli. Na razie mam założony tylko aparat na górę, mam zgryz głęboki, wyrwałam dwie górne czwórki i plan jest żeby cofać górną szczękę. Aparat załozyłam w marcu, tydzien później wyrwałam czwórki, jest koniec czerwca ja mam dalej te dziury po czwórkach, szpary między dwójkami a trójkami i nie wiem za bardzo jak ma wyglądać cofanie górnej szczęki Wizyty mam mniej więcej co miesiąc i mam wrażenie, że bardzo mało mi podkręca ortodontka ten aparat. Ostatnio miałam wymieniany pierwszy raz łuk i podkręciła mi trochę aparat, powiedziała, że teraz na pewno będę to odczuwać i odczuwałam... przez 4-5h Cieszę się, że mnie zęby nie bolą ale mam wrażenie, że te szpary będę zamykać przez kolejny rok

Kolejną wizytę mam w poniedziałek, będę pytać ile to jeszcze zajmie ale chciałam zapytać jak to u Was było - miała któraś z Was cofaną górną szczękę?
Ja mam cofana górna szczękę. Dziury po 4 zeszły mi się około po 7 miesiącach noszenia góry. Teraz mam minimalnie dziurki pomiędzy 2 a3. I dół zakładam 6.07.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-23, 13:50   #4748
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wrażenie, że moje leczenie idzie powoli. Na razie mam założony tylko aparat na górę, mam zgryz głęboki, wyrwałam dwie górne czwórki i plan jest żeby cofać górną szczękę. Aparat załozyłam w marcu, tydzien później wyrwałam czwórki, jest koniec czerwca ja mam dalej te dziury po czwórkach, szpary między dwójkami a trójkami i nie wiem za bardzo jak ma wyglądać cofanie górnej szczęki Wizyty mam mniej więcej co miesiąc i mam wrażenie, że bardzo mało mi podkręca ortodontka ten aparat. Ostatnio miałam wymieniany pierwszy raz łuk i podkręciła mi trochę aparat, powiedziała, że teraz na pewno będę to odczuwać i odczuwałam... przez 4-5h Cieszę się, że mnie zęby nie bolą ale mam wrażenie, że te szpary będę zamykać przez kolejny rok

Kolejną wizytę mam w poniedziałek, będę pytać ile to jeszcze zajmie ale chciałam zapytać jak to u Was było - miała któraś z Was cofaną górną szczękę?
Z tego co się orientuję, to bardzo szybko zamyka szpary pomiędzy zębami łańcuszek ortodontyczny No ale to już Twój ortodonta powinien zdecydować co i jak.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 14:20   #4749
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wrażenie, że moje leczenie idzie powoli. Na razie mam założony tylko aparat na górę, mam zgryz głęboki, wyrwałam dwie górne czwórki i plan jest żeby cofać górną szczękę. Aparat załozyłam w marcu, tydzien później wyrwałam czwórki, jest koniec czerwca ja mam dalej te dziury po czwórkach, szpary między dwójkami a trójkami i nie wiem za bardzo jak ma wyglądać cofanie górnej szczęki Wizyty mam mniej więcej co miesiąc i mam wrażenie, że bardzo mało mi podkręca ortodontka ten aparat. Ostatnio miałam wymieniany pierwszy raz łuk i podkręciła mi trochę aparat, powiedziała, że teraz na pewno będę to odczuwać i odczuwałam... przez 4-5h Cieszę się, że mnie zęby nie bolą ale mam wrażenie, że te szpary będę zamykać przez kolejny rok

Kolejną wizytę mam w poniedziałek, będę pytać ile to jeszcze zajmie ale chciałam zapytać jak to u Was było - miała któraś z Was cofaną górną szczękę?
Nie dziw się,że odczuwałaś te łuki tak, bo potem wiadomo szczęka się przyzwyczaja musisz poczekać, 3 miesiące to jak dla mnie nie długo, a zapytać ortodontki zawsze warto
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-23, 14:31   #4750
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez kaaarii Pokaż wiadomość
Ja mam cofana górna szczękę. Dziury po 4 zeszły mi się około po 7 miesiącach noszenia góry. Teraz mam minimalnie dziurki pomiędzy 2 a3. I dół zakładam 6.07.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli pewnie tyle to musi trwać
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nie dziw się,że odczuwałaś te łuki tak, bo potem wiadomo szczęka się przyzwyczaja musisz poczekać, 3 miesiące to jak dla mnie nie długo, a zapytać ortodontki zawsze warto
Wydawało mi się właśnie, że inni dłużej odczuwają jakiś nacisk po zmianie łuku czy podkręceniu apratu
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 15:16   #4751
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Czyli pewnie tyle to musi trwać

Wydawało mi się właśnie, że inni dłużej odczuwają jakiś nacisk po zmianie łuku czy podkręceniu apratu
Ja mam różnie, czasami nie czuje nic, czasami lekko kilka godzin,a czasem kilka dni(rzadko się tak zdarza)
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-24, 16:26   #4752
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Czyli pewnie tyle to musi trwać

Wydawało mi się właśnie, że inni dłużej odczuwają jakiś nacisk po zmianie łuku czy podkręceniu apratu
Ja mam tak, że czuję ucisk, ale tylko kilka dni, potem to przechodzi. Tylko, że ja na każdej wizycie u orto miałam wymieniany łuk, także zawsze było coś nowego dla zębów.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 18:17   #4753
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Hej dziewczyny
za kilka dni wybieram się na pierwszą swoją wizytę u ortodonty, gdyż chciałabym naprawić swój uśmiech (największym komplekesem jest górna trójka, która jest wysnięta do przodu) wszystkie zęby mam ładne, proste tylko ten jeden ząb nieszczęsny podejrzewam, że ortodontka też będzie chciała mi skorygować dolny zgryz bo tam też się trójki nachodzą na dwójki. Ale ja miałabym pytanie: jak się przygotować na 1 wizytę, jak to wygląda? ile czasu czekałyście od 1 wizyty na założenie aparatu i czy u Was można było go rozłożyć na raty? z jakimi kosztami powinnam się liczyć oprócz łuku na zęby?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 20:39   #4754
SwojemuPo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
jak się przygotować na 1 wizytę, jak to wygląda?
Cześć, w moim przypadku wyglądało to tak, że ortodontka obejrzała moje zęby, szczękę, potwierdziła, że leczenie ortodontyczne jest potrzebne oraz powiedziała, że żeby powiedzieć więcej potrzebuje zrobić wyciski oraz muszę zrobić zdjęcie RTG. Wyciski zdecydowałam się zrobić już podczas pierwszej wizyty oraz dostarczyć jej kolejnego dnia RTG tak, żeby na kolejnej wizycie móc rozmawiać już o konkretach (wyciski to taki model gipsowy Twojej szczęki- ortodonta nakłada na specjalną szpatułkę gips i najpierw odciska dolne zęby, a potem drugą szpatułką górne- nic się nie bój, to nie boli). Poza tym na pierwszej wizycie nie dowiedziałam się w sumie niczego więcej. Dopiero na drugiej wizycie, kiedy ortodontka przeanalizowała już wyciski i zdjęcia, miałyśmy więcej tematów do rozmów Na drugiej wizycie dowiedziałam się co jest do poprawienia, jakie mogę wybrać aparaty, jak będzie przebiegało leczenie. Dowiedziałam się też, że w moim przypadku najlepiej byłoby zadziałać też operacyjnie, ale alternatywą może być usunięcie dodatkowych zębów (byłam już po usunięciu ósemek). Moja ortodontka zaproponowała, żebyśmy zaczęły najpierw bez usuwania czegokolwiek, a jeśli nie będzie szło po jej myśli usuniemy mi dolne piątki i górne czwórki już w trakcie leczenia. Na drugiej wizycie wypełniłam też specjalny formularz z informacjami o mnie (dane osobowe+informacje medyczne m.in. o przebytych chorobach i operacjach) i podpisałam umowę o leczenie zawierającą m.in. plan leczenia, szacowany czas i koszt.


Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
ile czasu czekałyście od 1 wizyty na założenie aparatu
Od pierwszej wizyty, do założenia pierwszego łuku (najpierw miałam założoną górę), minęło ok 1,5-2 miesięcy. To dlatego, że między pierwszą a drugą wizytą miałam spory odstęp z powodu urlopu mojej ortodontki, później, pomiędzy drugą wizytą a zakładaniem separatorów też był około miesiąc przerwy, o ile nie więcej- to dlatego, żebym miała czas na wyleczenie wszystkich zębów, które tego wymagały (okazało się, że tylko jeden) oraz wymianę starych plomb. No i między założeniem separatorów i aparatu standardowo tydzień, żeby separatory miały czas zadziałać.



Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
czy u Was można było go rozłożyć na raty? z jakimi kosztami powinnam się liczyć oprócz łuku na zęby?
Moja ortodontka nie umożliwia płatności w ratach, ale wiem, że są specjaliści, którzy idą pacjentom na rękę w tej sprawie- musisz o to koniecznie spytać swojego ortodontę. Wszystkie koszty, które poniosłam dotychczas (jutro zakładam separatory na dół) opisałam na moim blogu- rozbiłam wszystko na etapy i dokładnie rozpisałam za co, ile zapłaciłam- zapraszam do lektury, mam nadzieję, że okaże się pomocna: ile kosztuje aparat ortodontyczny
SwojemuPo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-24, 20:44   #4755
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez SwojemuPo Pokaż wiadomość
Cześć, w moim przypadku wyglądało to tak, że ortodontka obejrzała moje zęby, szczękę, potwierdziła, że leczenie ortodontyczne jest potrzebne oraz powiedziała, że żeby powiedzieć więcej potrzebuje zrobić wyciski oraz muszę zrobić zdjęcie RTG. Wyciski zdecydowałam się zrobić już podczas pierwszej wizyty oraz dostarczyć jej kolejnego dnia RTG tak, żeby na kolejnej wizycie móc rozmawiać już o konkretach (wyciski to taki model gipsowy Twojej szczęki- ortodonta nakłada na specjalną szpatułkę gips i najpierw odciska dolne zęby, a potem drugą szpatułką górne- nic się nie bój, to nie boli). Poza tym na pierwszej wizycie nie dowiedziałam się w sumie niczego więcej. Dopiero na drugiej wizycie, kiedy ortodontka przeanalizowała już wyciski i zdjęcia, miałyśmy więcej tematów do rozmów Na drugiej wizycie dowiedziałam się co jest do poprawienia, jakie mogę wybrać aparaty, jak będzie przebiegało leczenie. Dowiedziałam się też, że w moim przypadku najlepiej byłoby zadziałać też operacyjnie, ale alternatywą może być usunięcie dodatkowych zębów (byłam już po usunięciu ósemek). Moja ortodontka zaproponowała, żebyśmy zaczęły najpierw bez usuwania czegokolwiek, a jeśli nie będzie szło po jej myśli usuniemy mi dolne piątki i górne czwórki już w trakcie leczenia. Na drugiej wizycie wypełniłam też specjalny formularz z informacjami o mnie (dane osobowe+informacje medyczne m.in. o przebytych chorobach i operacjach) i podpisałam umowę o leczenie zawierającą m.in. plan leczenia, szacowany czas i koszt.



Od pierwszej wizyty, do założenia pierwszego łuku (najpierw miałam założoną górę), minęło ok 1,5-2 miesięcy. To dlatego, że między pierwszą a drugą wizytą miałam spory odstęp z powodu urlopu mojej ortodontki, później, pomiędzy drugą wizytą a zakładaniem separatorów też był około miesiąc przerwy, o ile nie więcej- to dlatego, żebym miała czas na wyleczenie wszystkich zębów, które tego wymagały (okazało się, że tylko jeden) oraz wymianę starych plomb. No i między założeniem separatorów i aparatu standardowo tydzień, żeby separatory miały czas zadziałać.




Moja ortodontka nie umożliwia płatności w ratach, ale wiem, że są specjaliści, którzy idą pacjentom na rękę w tej sprawie- musisz o to koniecznie spytać swojego ortodontę. Wszystkie koszty, które poniosłam dotychczas (jutro zakładam separatory na dół) opisałam na moim blogu- rozbiłam wszystko na etapy i dokładnie rozpisałam za co, ile zapłaciłam- zapraszam do lektury, mam nadzieję, że okaże się pomocna: ile kosztuje aparat ortodontyczny
bardzo dziękuję za obszerną odpowiedź
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 09:30   #4756
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
za kilka dni wybieram się na pierwszą swoją wizytę u ortodonty, gdyż chciałabym naprawić swój uśmiech (największym komplekesem jest górna trójka, która jest wysnięta do przodu) wszystkie zęby mam ładne, proste tylko ten jeden ząb nieszczęsny podejrzewam, że ortodontka też będzie chciała mi skorygować dolny zgryz bo tam też się trójki nachodzą na dwójki. Ale ja miałabym pytanie: jak się przygotować na 1 wizytę, jak to wygląda? ile czasu czekałyście od 1 wizyty na założenie aparatu i czy u Was można było go rozłożyć na raty? z jakimi kosztami powinnam się liczyć oprócz łuku na zęby?
U mnie góra aparatu 1400, dól tyle samo. Można było rozłożyć na raty. Ja się jakoś specjalnie nie przygotowywałam, umyłam zęby na jednej wizycie miałam robiony wywiad, a na drugiej(po ok. miesiącu) zakładany aparat
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 09:48   #4757
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

dziewczyny a jak jest z brakiem 6 i 7 bo ja niestety na dole i na górze ich nie mam po każdej stronie a pierścienie się na nie zakłada, prawda? Myślicie ze to będzie przeciwwskazanie do założenia aparatu?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 09:53   #4758
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć! Pisałam kilkanaście dni temu i mówiłam Wam, że zdecydowałam się w wieku 22 lat na aparat. Dzisiaj byłam u ortodonty i 4 września będę mieć zakładany aparat. Ortodontka mówiła, że najpierw będę mieć aparat na gorę a do tego prawdopodobnie "korektor" do leczenia tyłozgryzu na 9 miesięcy - możecie mi powiedzieć, co to za korektor? To będzie wyglądać jak zawias herbsta? Nie wprowadzała mnie w szczegóły, ponieważ muszę dostarczyć zdjęcie i dopiero wtedy opracuje plan leczenia na 100%. Powiedziała tylko, że jest taka możliwość, ale nie jest pewne, czy wada się potem nie cofnie, ponieważ nie mam w ogóle piątek (nigdy mi nie wyrosły) i w takim przypadku nie ma pewności. Dlatego nie to jest to pewne ale chciałabym sobie poczytać o tym "korektorze", może coś Wam się kojarzy
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 09:59   #4759
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
za kilka dni wybieram się na pierwszą swoją wizytę u ortodonty, gdyż chciałabym naprawić swój uśmiech (największym komplekesem jest górna trójka, która jest wysnięta do przodu) wszystkie zęby mam ładne, proste tylko ten jeden ząb nieszczęsny podejrzewam, że ortodontka też będzie chciała mi skorygować dolny zgryz bo tam też się trójki nachodzą na dwójki. Ale ja miałabym pytanie: jak się przygotować na 1 wizytę, jak to wygląda? ile czasu czekałyście od 1 wizyty na założenie aparatu i czy u Was można było go rozłożyć na raty? z jakimi kosztami powinnam się liczyć oprócz łuku na zęby?
Hej. Na pierwszej wizycie takiej konsultacyjnej nie pamiętam kiedy dokładnie byłam. Dostałam na niej skierowanie na rentgen zębów i informację, że jeśli poczuję się gotowa to umówić się na wyciski i można zacząć, powiedziała mi też jakie mam opcje, jak ona przewiduje leczenie.
Rentgen zrobiłam, tydzień później miałam zrobione wyciski, a trzy tygodnie później założony już górny łuk.
Na wizycie z wyciskami powiedziałam też, na jaki aparat się decyduję, pogadałyśmy o ósemkach, bo na rentgenie wyszło, że są itd.
Dolny łuk założyłam pół roku później, choć była możliwość zrobienia tego już po czterech miesiącach. Chciałam jednak usunąć jeszcze zęby na dole i założyłam go dopiero po wakacjach i usunięciu jednej ósemki.
Możliwość rozłożenia kosztów na raty była, przy drugim łuku skorzystałam: 60% przy zakładaniu, reszta w trzech ratach.
Górę zdjęłam w piątek - 16 miesięcy po założeniu, mowa o tym była od marca, ale korygowaliśmy jeszcze przerwy między zębami - dalej jeszcze są moim zdaniem, ale niewiele już się dało zrobić, a zęby i tak jeszcze będę uzupełniać kompozytem po zakończeniu leczenia. Za zdjęcie łuku, wyszlifowanie zębów i nakładkę retencyjną na ten łuk zapłaciłam 470 złotych. Nakładka do noszenia 20 godzin dziennie.
O dolnym łuku jeszcze nie wiem, kiedy będziemy ściągać, ale mam nadzieję, że niedługo już.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-25, 10:01   #4760
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak jest z brakiem 6 i 7 bo ja niestety na dole i na górze ich nie mam po każdej stronie a pierścienie się na nie zakłada, prawda? Myślicie ze to będzie przeciwwskazanie do założenia aparatu?
Na to może Ci odpowiedzieć tylko ortodonta i nie zawsze zaklada się pierścienie ja mam rurki
Co do przygotowania... ja na pierwsza wizytę poszłam już z wyleczonymi zębami, od razu zrobili mi wyciski i rtg a tydzień później miałam zakladany aparat u mnie moźna było rozłozyc a raty w takim systemie, że przy zakładaniu placilam polowe a druga połowa była rozłożona na 4 kolejne wizyty
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG

Edytowane przez asik1503
Czas edycji: 2018-06-25 o 10:02
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 10:06   #4761
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Na to może Ci odpowiedzieć tylko ortodonta i nie zawsze zaklada się pierścienie ja mam rurki
Co do przygotowania... ja na pierwsza wizytę poszłam już z wyleczonymi zębami, od razu zrobili mi wyciski i rtg a tydzień później miałam zakladany aparat u mnie moźna było rozłozyc a raty w takim systemie, że przy zakładaniu placilam polowe a druga połowa była rozłożona na 4 kolejne wizyty
dziękuję dziewczyny a możesz napisać jak te rurki wyglądają i gdzie one są dokładnie?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 10:10   #4762
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
dziękuję dziewczyny a możesz napisać jak te rurki wyglądają i gdzie one są dokładnie?
Po prostu nakleja się ją jak zamek a nie okala ząb jak pierścień myslę, ze dobry ortodonta coś wymyśli na Twój przypadek
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 10:10   #4763
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
dziewczyny a jak jest z brakiem 6 i 7 bo ja niestety na dole i na górze ich nie mam po każdej stronie a pierścienie się na nie zakłada, prawda? Myślicie ze to będzie przeciwwskazanie do założenia aparatu?
Chyba się zakłada, przynajmniej na 6, ale na 7 to już nie wiem.
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 10:18   #4764
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

trochę się stresuje tym wszystkim
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 10:58   #4765
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
trochę się stresuje tym wszystkim
Nie ma czym,naprawdę
Efekt pięknego ,prostego uśmiechu rekompensuje wszystko
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 11:06   #4766
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Nie ma czym,naprawdę
Efekt pięknego ,prostego uśmiechu rekompensuje wszystko
dokładnie
martwię się jak to finansowo wyjdzie rownież. Tz twierdzi, że dla niego na 1 ząb nie ma sensu zakładać aparatu, ale wspiera mnie bo wie że jak ja będę szczęśliwa i akceptowała siebie to też korzyść dla niego
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 11:16   #4767
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

No, najtańsze to nie jest. Kosztów na razie wszystkich wizyt, łuków, nakładek itd, mam prawie 6 tys. Zakładając 18 miesięcy leczenia tak jak na początku rozmawiałam z ortodontką, będzie jeszcze jakieś 700 zł, ale myślę, że aparat na dole mogę mieć dłużej niż do września, bo jeszcze nic nie mówiła o ściąganiu.

Liczę, że po jeszcze wybielę i odbuduję kompozytem - wtedy chyba nowe nakładki retencyjne też będę musiała zrobić, więc dodatkowy tysiąc złotych. No, chwilę to potrwa raczej. Mam nadzieję, że zmieszczę się w założonych 10000 tysiącach.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 11:30   #4768
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
dokładnie
martwię się jak to finansowo wyjdzie rownież. Tz twierdzi, że dla niego na 1 ząb nie ma sensu zakładać aparatu, ale wspiera mnie bo wie że jak ja będę szczęśliwa i akceptowała siebie to też korzyść dla niego
Ja też na początku byłam sceptycznie nastawiona, ale jak zobczyłam efekty to zmieniłam zdanie
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 16:45   #4769
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
dokładnie
martwię się jak to finansowo wyjdzie rownież. Tz twierdzi, że dla niego na 1 ząb nie ma sensu zakładać aparatu, ale wspiera mnie bo wie że jak ja będę szczęśliwa i akceptowała siebie to też korzyść dla niego
A których 6 i 7 nie masz oraz dlaczego?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-25, 18:23   #4770
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

na dole i górze po lewej nie mam 7 a po prawej na dole i górze nie ma 6 i 7. Miałam je leczone kanałowo ale później okazało się po pewnym czasie, że trzeba je usunąć.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.