Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-02, 12:15   #361
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Mi też jest mega zimno teraz, dobrze, że chociaż z wiekiem jestem nieco mądrzejsza i w czapkach latam - umarłabym chyba z zimna, gdybym jej nie wkładała.
Marzy mi się chodzenie w sukienkach w ogóle, nawet teraz, ale raz - nie mam ich za wiele, dwa - podejrzewam, że nawet w grubych rajtkach będę marznąć. Chociaż - znalazłam jakieś 300 den z polarem, może to jest rozwiązanie.

Na Sylwestra też nie mam planów, podejrzewam, że spędzimy go w domu z TŻ po prostu, bo oboje wyprowadziliśmy się do innego miasta, gdzie nie mamy za wielu znajomych i żadnej rodziny.

Teraz też czekam na powrót TŻ - wyjechał na tydzień i mi mega smutno w domu.

Ostatnio coś powiedział takiego, że zrozumiałam jakby w styczniu miał oglądać pierścionki, ale nie wiem czy to miał być żart z jego strony by uśpić moją czujność (albo ja próbuję sobie tak to tłumaczyć) czy rzeczywiście nie zanosi się na nic zbyt szybko.
Ajj... Muszę wziąć się w garść.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:20   #362
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Dlatego ja uważam, że kwestie chcę/nie chcę ślubu trzeba ustalić na samym początku. Bo ciągnięcie kogoś na siłę do ołtarza nigdy niestety nie kończy się dobrze...

Chwalę się. Mam promotora, a mój temat czeka na zatwierdzenie
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:21   #363
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
argumentów, że zależy od promotora też nie kupuję, bo student na końcu edukacji nie jest jakąś amebą i powinien mieć swoje zdanie.
ja na początku byłam na seminarium z literaturoznawstwa, ale się okazało, że się z promotorem nie umiem dogadać więc zmieniłam w drugim semestrze na językoznawstwo. i też promotorka pod koniec miała jakieś swoje fochy i kazała mi różne rzeczy zmieniać, ale ja nie zmieniłam, bo uważałam że jest dobrze, a poza tym te jej zmiany by mi zmieniły wszystkie wnioski. a obroniłam się na 5.
Tylko nie wszędzie tak łatwo zmienić promotora. U mnie trzeba mieć zgodę tego, od którego uciekasz i tego nowego. Dodatkowo ten nowy musi mieć miejsce, a miejsca nie ma, bo przy wybieraniu są obstawiani na full. Jakby się mojej postawić i nie zmienić czegoś albo nie zrobić miliona ankiet i analiz, to nie podpisze pracy, nie zdasz do dziekanatu, nie obronisz. Serio to taki typ, że nie przepuści. W czerwcu spotkałam osoby, które przychodziły po wpis z warunku z przedmiotu, który był na drugim roku licencjata, więc ich już ciąga 3 lata.
spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:27   #364
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
Tylko nie wszędzie tak łatwo zmienić promotora. U mnie trzeba mieć zgodę tego, od którego uciekasz i tego nowego. Dodatkowo ten nowy musi mieć miejsce, a miejsca nie ma, bo przy wybieraniu są obstawiani na full. Jakby się mojej postawić i nie zmienić czegoś albo nie zrobić miliona ankiet i analiz, to nie podpisze pracy, nie zdasz do dziekanatu, nie obronisz. Serio to taki typ, że nie przepuści. W czerwcu spotkałam osoby, które przychodziły po wpis z warunku z przedmiotu, który był na drugim roku licencjata, więc ich już ciąga 3 lata.
ja też musiałam mieć zgody obu promotorów, prosić o miejsce u tego drugiego, prosić w dziekanacie o zmianę w usosie itp, to nie było takie hop siup
a co studiujesz?
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:35   #365
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Terha bardzo dobrze Cię rozumiem. Słabe są dla mnie te ich wymówki. Oświadczyn nie, bo praca. Ślubu nie, bo za 20 lata nie będziemy ze sobą rozmawiać. Dziecka nie, bo pieniądze. Trochę mnie dziwi, że tyle ludzi teraz czeka i nie założy rodziny dopóki nie będzie miało mieszkania w centrum, domu za miastem, miliona na koncie i posadki w zarządzie jakiegoś kolosa. Kiedyś tak nie było, a ludzie sobie radzili. Okej, czekać od 1 do 1 i koniec miesiąca na sucharach to też słabo, ale nikt mnie nie przekona, że takie dziecko przejada tysiące miesięcznie. Wydatki zaczynają się raczej w wieku szkolnym, a do tego czasu już się można dorobić. Niemowlę przecież nie musi spać w złotej kołysce.

Jeśli dałaś czas do maja, to raczej obstawiałabym tą graniczną datę. Twój facet pewnie z tego typu, że zawsze na wszystko ma czas. Też się napaliłam, że może nasza rocznica. Były wakacje, razem 4 lata, akurat wypadło, że byliśmy w górach i co? Niczego się nie doczekałam, dosłownie.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
ja też musiałam mieć zgody obu promotorów, prosić o miejsce u tego drugiego, prosić w dziekanacie o zmianę w usosie itp, to nie było takie hop siup
a co studiujesz?
Mgr robiłam z zarządzania, specjalność informatyka gospodarcza.

Jak nie ma miejsca, to nic nie wyprosisz. Próbowałam Limit 20 dyplomantów i koniec, nie ma nic do gadania.
spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:40   #366
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Mi też jest mega zimno teraz, dobrze, że chociaż z wiekiem jestem nieco mądrzejsza i w czapkach latam - umarłabym chyba z zimna, gdybym jej nie wkładała.
Marzy mi się chodzenie w sukienkach w ogóle, nawet teraz, ale raz - nie mam ich za wiele, dwa - podejrzewam, że nawet w grubych rajtkach będę marznąć. Chociaż - znalazłam jakieś 300 den z polarem, może to jest rozwiązanie.


Ostatnio coś powiedział takiego, że zrozumiałam jakby w styczniu miał oglądać pierścionki, ale nie wiem czy to miał być żart z jego strony by uśpić moją czujność (albo ja próbuję sobie tak to tłumaczyć) czy rzeczywiście nie zanosi się na nic zbyt szybko.
Ajj... Muszę wziąć się w garść.
Ja ostatnio kupiłam 120 DEN i jest mi w nich względnie ciepło.


No ale przecież do stycznia już mało zostało.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:43   #367
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

U nas ostatnio popularna jest zmiana promotora, bo wielu wykładowców zmienia pracę i odchodzi zostawiając doktorantów na łaskę innych wykładowców

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
Mgr robiłam z zarządzania, specjalność informatyka gospodarcza.

Jak nie ma miejsca, to nic nie wyprosisz. Próbowałam Limit 20 dyplomantów i koniec, nie ma nic do gadania.
U nas jest tak, że każdy doktor ma obowiązek wziąć 3 dyplomantów, a potem bierze ile mu się podoba, jeśli mu się nie podoba to nikogo więcej nie musi brać
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 12:44   #368
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
Terha bardzo dobrze Cię rozumiem. Słabe są dla mnie te ich wymówki. Oświadczyn nie, bo praca. Ślubu nie, bo za 20 lata nie będziemy ze sobą rozmawiać. Dziecka nie, bo pieniądze. Trochę mnie dziwi, że tyle ludzi teraz czeka i nie założy rodziny dopóki nie będzie miało mieszkania w centrum, domu za miastem, miliona na koncie i posadki w zarządzie jakiegoś kolosa. Kiedyś tak nie było, a ludzie sobie radzili. Okej, czekać od 1 do 1 i koniec miesiąca na sucharach to też słabo, ale nikt mnie nie przekona, że takie dziecko przejada tysiące miesięcznie. Wydatki zaczynają się raczej w wieku szkolnym, a do tego czasu już się można dorobić. Niemowlę przecież nie musi spać w złotej kołysce.

Jeśli dałaś czas do maja, to raczej obstawiałabym tą graniczną datę. Twój facet pewnie z tego typu, że zawsze na wszystko ma czas. Też się napaliłam, że może nasza rocznica. Były wakacje, razem 4 lata, akurat wypadło, że byliśmy w górach i co? Niczego się nie doczekałam, dosłownie.
a ja chyba rozumiem takie wymówki, bo sama nie chciałabym zaręczyn jeśli tż nie miałby pracy i jeśli ja nie miałabym żadnej perspektywy na pracę. nie zdecydowałabym się też na dziecko jeśli nie mielibyśmy własnego mieszkania.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam 120 DEN i jest mi w nich względnie ciepło.


No ale przecież do stycznia już mało zostało.
mam na sobie 40 den
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:52   #369
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
a ja chyba rozumiem takie wymówki, bo sama nie chciałabym zaręczyn jeśli tż nie miałby pracy i jeśli ja nie miałabym żadnej perspektywy na pracę. nie zdecydowałabym się też na dziecko jeśli nie mielibyśmy własnego mieszkania.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------



mam na sobie 40 den
Ale sytuacja Terhy jest inna. Oboje maja prace, maja pieniadze i to serio sa wymowki.

Czemu tak malo promotorow? U nas kazdy dr hab mozr byc promotorem.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:55   #370
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
a ja chyba rozumiem takie wymówki, bo sama nie chciałabym zaręczyn jeśli tż nie miałby pracy i jeśli ja nie miałabym żadnej perspektywy na pracę. nie zdecydowałabym się też na dziecko jeśli nie mielibyśmy własnego mieszkania.
Nie mieć pracy w ogóle to powód, bo co to za frajda dostać pierścionek od jego rodziców, jeszcze może żeby opłacili imprezę i co miesiąc równowartość czynszu przelewali na konto. Takie coś jest faktycznie słabe. Jeśli ktoś ma pracę, potrafi się sam utrzymać i jeszcze zostaje jakiś grosz żeby na wakacje wyjechać, ale rodzina to nie, bo nie zarabiam miesięcznie 20tys to wg mnie trochę chore.
spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:56   #371
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ale sytuacja Terhy jest inna. Oboje maja prace, maja pieniadze i to serio sa wymowki.
tu się zgadzam
odniosłam się tak ogólnie, nie do konkretnej sytuacji.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 12:57   #372
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

A w ogóle miałam zapytać jakie macie preferencje mieszkaniowe?
Dom czy mieszkanie? Nowe czy z rynku wtórnego?
spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 12:59   #373
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
Nie mieć pracy w ogóle to powód, bo co to za frajda dostać pierścionek od jego rodziców, jeszcze może żeby opłacili imprezę i co miesiąc równowartość czynszu przelewali na konto. Takie coś jest faktycznie słabe. Jeśli ktoś ma pracę, potrafi się sam utrzymać i jeszcze zostaje jakiś grosz żeby na wakacje wyjechać, ale rodzina to nie, bo nie zarabiam miesięcznie 20tys to wg mnie trochę chore.
no ale grosz na wakacje raz w roku to jest ile, 1500zł? bo za tyle można lasta kupić
jeśli się tylko tyle odkłada, to dla mnie średnio, bo pojawi się dziecko, wypadnie jakiś niespodziewany wydatek i oczywiści nie mówię, że trzeba 20k, ale najniższa krajowa szału nie robi.
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:00   #374
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam 120 DEN i jest mi w nich względnie ciepło.


No ale przecież do stycznia już mało zostało.
Ja to jednak chyba za bardzo marznę.

Ale wiesz... W styczniu szukanie. A znając TŻ te szukanie może trochę zająć... Wolałabym, żeby to jednak było powiedzianie dla uśpienia mojej czujności.

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
a ja chyba rozumiem takie wymówki, bo sama nie chciałabym zaręczyn jeśli tż nie miałby pracy i jeśli ja nie miałabym żadnej perspektywy na pracę. nie zdecydowałabym się też na dziecko jeśli nie mielibyśmy własnego mieszkania.

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------



mam na sobie 40 den
Szalona!

A co do sytuacji - uważam, że zaręczyny bez jakiejkolwiek pracy czy poczucia względnej samodzielności i niezależności finansowej to bezsens.
Aczkolwiek - nie chodzi też o to, by pracować wiele lat, czekać na awans, podwyżki, i nie wiadomo co jeszcze zanim zdecyduje się na formalizację związku.
Jestem zdania, że niektóre problemy są niezależne od statusu związku w jakim się znajdujemy - mieć pracę wypada, ale problemy związane z jej ewentualną utratą/zmianą nie znikną nagle, ani się nie pojawią tylko dlatego, że ludzie postanowili się pobrać. Te problemy zawsze będą istnieć bez względu na to czy jesteśmy tylko w "zwykłym" związku, jako narzeczeni czy małżeństwo.
Warto zadbać o to, by mieć z czego żyć i wtedy myśleć o założeniu rodziny, ale nie warto czekać na wielki dorobek - lata życia lecą, coś nam umyka, a później coraz trudniej postawić kolejne kroki w budowaniu rodziny. Młodości nikt nam nie zwróci po latach.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:00   #375
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ale sytuacja Terhy jest inna. Oboje maja prace, maja pieniadze i to serio sa wymowki.

Czemu tak malo promotorow? U nas kazdy dr hab mozr byc promotorem.
Nie trzeba chyba nawet habilitacji mieć
Ja miałam do wyboru 4 dr. na promotora bo tylko tylu jest w mojej katedrze
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:01   #376
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
A w ogóle miałam zapytać jakie macie preferencje mieszkaniowe?
Dom czy mieszkanie? Nowe czy z rynku wtórnego?
mieszkanie
teraz mamy z rynku wtórnego i w centrum, ale jak się skończy kredyt to pewnie zdecydujemy się na nowe budownictwo i trochę za miastem.
domu bym chyba nie chciała, tzn wychowałam się w domu i mama się ze mnie śmiała, że się nie odnajdę w mieszkaniu w bloku, ale odnajduję się bardzo dobrze
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:14   #377
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
mieszkanie
teraz mamy z rynku wtórnego i w centrum, ale jak się skończy kredyt to pewnie zdecydujemy się na nowe budownictwo i trochę za miastem.
domu bym chyba nie chciała, tzn wychowałam się w domu i mama się ze mnie śmiała, że się nie odnajdę w mieszkaniu w bloku, ale odnajduję się bardzo dobrze
Ja chciałam na początek mieszkanie, najlepiej min. 3 pokoje, żeby nie zmieniać za 2 lata. Później, po 40. jak już dzieciaki byłyby trochę samodzielne to wyniosłabym się do domu gdzieś za miastem. Zawsze chciałam mieć sypialnię na piętrze z własną łazienką

Przeglądam czasem oferty mieszkań i jeśli coś tańszego z rynku wtórnego, to same z wielkiej płyty blokowiska albo w wieżowcach. Takie trochę nowsze, 2000 rok z cegły są w cenach nowego mieszkania w stanie deweloperskim. Chyba słaby interes kupować mieszkanie z jakąś już tam historią w cenie nowego, bo przecież w obu przypadkach trzeba robić remont żeby zrobić je "pod siebie".
spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:22   #378
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

u nas były pierwotnie 3 osobne pokoje + kuchnia, łazienka. ale po remoncie są dwa pokoje i otwarta kuchnia. i się śmiejemy, że jakbyśmy mieli dziecko, to będzie mieszkało chyba na balkonie
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:23   #379
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Z jednej strony może i fajnie mieć nowe mieszkanie, ale z drugiej - to, że są w tej samej cenie ma pewien minus.
Mieszkania z rynku wtórnego czasem można znaleźć jako tako umeblowane - co oznacza, że dałoby się w nich żyć przez jakiś czas bez remontu (jeśli komuś chwilowo fundusze na to jednak nie pozwalają i musi nieco odłożyć). A w mieszkaniu nowym, suchym - ciężko jednak przeżyć parę miesięcy chociaż, bo nic w nim nie ma.

Wszystko zależy od podejścia i funduszy.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-02, 13:24   #380
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Ja wolałabym dom, ale wiem, że na razie jest to nierealne i szlag mnie trafia jak myślę, że pewnie będę musiała mieszkać w bloku w mieście. Mam opcję zostać w domu rodzinnym, ale pracy w zawodzie nie znajdę tam ani ja ani TŻ, musielibyśmy dojeżdżać ponad godzinę do 3miasta przewijając się przez straszne korki
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:32   #381
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Z jednej strony może i fajnie mieć nowe mieszkanie, ale z drugiej - to, że są w tej samej cenie ma pewien minus.
Mieszkania z rynku wtórnego czasem można znaleźć jako tako umeblowane - co oznacza, że dałoby się w nich żyć przez jakiś czas bez remontu (jeśli komuś chwilowo fundusze na to jednak nie pozwalają i musi nieco odłożyć). A w mieszkaniu nowym, suchym - ciężko jednak przeżyć parę miesięcy chociaż, bo nic w nim nie ma.

Wszystko zależy od podejścia i funduszy.
Właśnie dlatego ja bym się od razu nastawiała na remont. Mam straszną awersję do używanych rzeczy Muszę mieć wszystko nowe, bo się będę źle czuła z tym. Tak samo jak w lumpku nic nie kupię. Co z tego, że czasem niejedna rzecz jest nieużywana i z metkami albo w idealnym stanie, a te w sklepie były mierzone przez 20 osób. Psychika się blokuje i koniec rozmowy.
spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:34   #382
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Czasem trzeba wybrać niestety. Wiem po sobie.
W rodzinnym mieście też nie mieliśmy szans na pracę, ba, nawet w pobliskich mniejszych miejscowościach nic nie było. No i musieliśmy wybrać.

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego ja bym się od razu nastawiała na remont. Mam straszną awersję do używanych rzeczy Muszę mieć wszystko nowe, bo się będę źle czuła z tym. Tak samo jak w lumpku nic nie kupię. Co z tego, że czasem niejedna rzecz jest nieużywana i z metkami albo w idealnym stanie, a te w sklepie były mierzone przez 20 osób. Psychika się blokuje i koniec rozmowy.
Każdy ma jakiegoś swojego małego bzika. Jestem zdania, że póki nikomu on nie szkodzi jest to jak najbardziej naturalne i potrzebne.
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:42   #383
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

My zapewne będziemy budować dom.


Marzy mi się garderoba.


Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
Nie mieć pracy w ogóle to powód, bo co to za frajda dostać pierścionek od jego rodziców, jeszcze może żeby opłacili imprezę i co miesiąc równowartość czynszu przelewali na konto. Takie coś jest faktycznie słabe. Jeśli ktoś ma pracę, potrafi się sam utrzymać i jeszcze zostaje jakiś grosz żeby na wakacje wyjechać, ale rodzina to nie, bo nie zarabiam miesięcznie 20tys to wg mnie trochę chore.
Zgadzam się.


Cytat:
Napisane przez yoka Pokaż wiadomość
Ale wiesz... W styczniu szukanie. A znając TŻ te szukanie może trochę zająć... Wolałabym, żeby to jednak było powiedzianie dla uśpienia mojej czujności.
Oj wiesz, można wejść do jubilera, kupić i już. Nie trzeba chodzić i szukać miesiącami.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:46   #384
yoka
Zadomowienie
 
Avatar yoka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 1 565
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Oj wiesz, można wejść do jubilera, kupić i już. Nie trzeba chodzić i szukać miesiącami.
Nie mój TŻ... I nie z moim rozmiarem palca.
A nawet jeśli - no co ja poradzę, że chciałabym jeszcze w tym roku?
__________________
Back to black.

yoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 13:54   #385
201608212239
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 632
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
A w ogóle miałam zapytać jakie macie preferencje mieszkaniowe?
Dom czy mieszkanie? Nowe czy z rynku wtórnego?
Chciałabym kupić mieszkanie 2-3 pokojowe w przyszłym roku, natomiast dom dopiero kiedy będę miała ustabilizowaną sytuację zawodową i życiową. Wolałabym mieszkanie z rynku pierwotnego, ale takie, które już stoi i jest gotowe do zamieszkania. Kupno dziury w ziemi nie wchodzi w grę.
201608212239 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 14:07   #386
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dalisa Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić mieszkanie 2-3 pokojowe w przyszłym roku, natomiast dom dopiero kiedy będę miała ustabilizowaną sytuację zawodową i życiową. Wolałabym mieszkanie z rynku pierwotnego, ale takie, które już stoi i jest gotowe do zamieszkania. Kupno dziury w ziemi nie wchodzi w grę.

tylko takie gotowe już w większości są przebrane. Niektórzy wykupują nawet jak się budowa nie rozpocznie
Ale jeśli ktoś nie ma wymagań by sypialnia była od południa, salon od wschodu a kuchnia od północy to da się coś wybrać. Budują teraz u mnie w mieście wielkie wieżowce po kilkaset mieszkań, już prawie stoją gotowe a tylko 1/3 wykupiona. Ja nie wiem kto to im wszystko kupi. Rynek już 2 lata temu był nasycony a oni dalej budują. Dlatego liczę, że za rok im coś zostanie i zaczną trochę schodzić z ceny
spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 14:22   #387
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

u nas teraz budują takie piękne zamknięte osiedle, takie full wypas na bogato tż mi obiecał, że jak skończą to pojedziemy oglądać, może za milion lat ceny spadną
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 14:37   #388
201608212239
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 632
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość

tylko takie gotowe już w większości są przebrane. Niektórzy wykupują nawet jak się budowa nie rozpocznie
Ale jeśli ktoś nie ma wymagań by sypialnia była od południa, salon od wschodu a kuchnia od północy to da się coś wybrać. Budują teraz u mnie w mieście wielkie wieżowce po kilkaset mieszkań, już prawie stoją gotowe a tylko 1/3 wykupiona. Ja nie wiem kto to im wszystko kupi. Rynek już 2 lata temu był nasycony a oni dalej budują. Dlatego liczę, że za rok im coś zostanie i zaczną trochę schodzić z ceny
Myślałam, że od wieżowców się odchodzi. Chyba że masz na myśli te ekskluzywne przeszklone apartamentowce w centrum stolicy Fajne, ale raczej poza moim zasięgiem. Mi wystarczy niski blok na przedmieściach
201608212239 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 14:51   #389
spinellla
Raczkowanie
 
Avatar spinellla
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 267
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez Dalisa Pokaż wiadomość
Myślałam, że od wieżowców się odchodzi. Chyba że masz na myśli te ekskluzywne przeszklone apartamentowce w centrum stolicy Fajne, ale raczej poza moim zasięgiem. Mi wystarczy niski blok na przedmieściach
Hehe, no tak, apartamentowce. Teraz to się tak nazywa Dla mnie bloki wyższe niż 5 pięter to wieżowce. O takich piszę:



spinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-02, 15:01   #390
201608212239
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2 632
Dot.: Czekające na oświadczyny - zniecierpliwione, zdesperowane i wyluzowane! cz. IV

Cytat:
Napisane przez spinellla Pokaż wiadomość
Hehe, no tak, apartamentowce. Teraz to się tak nazywa Dla mnie bloki wyższe niż 5 pięter to wieżowce. O takich piszę:



Fajne Jakie to osiedle?
201608212239 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-04 13:10:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.