Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-03-14, 00:16   #661
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
1. Nie napisalas nic o plastyku, a teraz piszesz ze chodzilo Ci o plastyk.
mnie to się wydawało oczywiste, wystarczy wspomnieć Poszukiwana Poszukiwany jak Marysia wiezie cukier w siatce na rowerze i mowy nie ma o jakiejkolwiek mega masowej produkcji takich odpadów jak siatki foliowe czy opakowania (i tak plastik wow był znany) a mówimy o wielokrotnych opakowaniach/używaniu akurat a nie np. o nawozach sztucznych ale mniejsza.
Cytat:
P.S. latam po restauracjach, dla mnie to taniej
nie sądziłam że komukolwiek trzeba tłumaczyć indywidualność preferencji, może dla ciebie taniej bo może tyle zarabiasz za godzinę że nie opłaca ci się gotować ale dla przeciętnej osoby która gotuje dla swojej rodziny raczej się opłaca ugotować obiad niż codziennie iść do restauracji. No chyba nawet w maku najtansza bułka z kawałkiem mieśa to jest jakieś 5 zł, podobnie jak w markecie czy na stacji benzynowej kupisz kanapkę za 4-10 zł i sorry to wciąż drożej niż gdybyś sobie sama przekroiła bułkę, włożyła np. pomidor pół jajka wędline i ser.
Co do reszty to nie chce mi się nawet w to brnąc, jak dla mnie możesz sobie nawet kupować wodę po 2 tyś za litr, twierdzić że jest z księzyca i taka naturalna i być dumną z własnych wyborów. Pomijając że jest wybór i można kupić tak butelkę za 5 czy 15 zł, mowa była akurat o butelkach za 72-85 zł i co mogę ci powiedzieć, przeciętny tzw. Kowalski który dla Ciebie nie istnieje jakby miał kupić 4 takie butelki dla rodziny i wydać jednorazowo 280-350 zł to byłby to dla niego wydatek zauważalny. Do idei ładnych kosztownych butelek nic nie mam podobnie jak do torebek za xy tyś $ i nie zżymam się na przebitkę cenową, chcesz to przecież kupuj.
I co nazywasz brakiem merytorycznych argumentów, akurat 85 zł np. jest wielokrotnością jakiejś kwoty i to czy ty sobie wydasz to nawet nie zauważając czy też oszczędzałabyś tą sumę jest bez znaczenia.
Ogarnij że to jest dyskusja, można się dziwić, nie wszystkim zachwycać jak i kupować sobie rozlewnię wód mineralnych żeby nie kupować butelkowanej wody bo każdy wybiera co jemu pasuje.
Co do personalnych wycieczek to w 2 stronę, mam wrażenie że chyba masz ból tyłka bo mogłabyś wyjąć swoją fit stajli buteleczkę i zamiast tylko podziwu mogłabyś wzbudzić również zdziwienie że ci się chciało dokonywać takich inwestycji.

---------- Dopisano o 02:16 ---------- Poprzedni post napisano o 02:08 ----------

Cytat:
Jeśli ktos to kupuje to znaczy ze jest popyt podaz i cena adekwatna-klasyka ekonomii, a nie powod do posta .
Cytat:
3 Prawidła marketingu to nie jad
Ale wszystko może być powodem do posta, fajnie że wykładasz idee marketingu jakby nie były oczywiste, poddałabym w wątpliwość tezę jakoby coś musiało być drogie podczas gdy mówimy o rzeczach codziennego użytku które mogą być tak ekskluzywne jak i tanie bo na świecie masz 7 mld ludzi i większość nie jest nadziana a też zjeść, pic, ubrac się czy użyć podpaski musi. A sorry ale eokologia o której tu sobie rozmawiamy dotyczy wszystkich albo raczej powinna bo nie ma takiego kraju który może mieć wylane i truć środowisko, wszędzie to jest ważne.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-03-14 o 00:09
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 04:35   #662
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Hultaj:
Używam wielorazowych wacików do pupy dziecka od +/- pół roku, prane w 60 stopniach, absolutnie nic się z nimi nie dzieje.
Butelkę mam 'designerska' szklaną, właśnie za 90zl. Bo potrzebowalam nowej, bo chciałam żeby była ładna, bo mam akurat urodziny i dlatego że ta cena nie jest dla nas problemem. Jeśli dla kogoś jest to co za problem kupić tę tańszą? Nikt nie zmusza do kupowania tej drogiej.

Mówisz że je się w domu, bo taniej niż w restauracji. Tylko porównanie jedzenia w domu do kupowania produktów eko jest nietrafione. Trafione byłoby do porównania robienia tych rzeczy w domu. I tu akurat tak jest - zero waste jest taniutkie. Mam szyte w domu: woreczki na warzywa ze starej firanki, myjki dla dziecka ze starej flaneli i kilka pieluch wełnianych ze swetrów kupionych w sh za grosze. Koszty tego niemal zerowe.

A co do Twoich poprzednich wyliczeń - wystarczy raz przeprac podpaski w czasie miesiączki i już potrzebujesz ich 2 x mniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 07:43   #663
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

A ja mam pytanie o waciki wielorazowe szyte samemu. Szyje się je z bawełnianego materiału - ok, tylko co jest wypełnieniem takiego wacika? Gąbka, flizelina, kilka warstw tej bawełnianej tkaniny?
Chociaż nie wiem czy będę szyła. Dzisiaj wylałam trochę płynu miceralnego na róg ręcznika do twarzy i całkiem spoko się tym przemywało twarz. Niedługo skończy mi się płyn do demakijażu oczu, więc tylko pozostaje mi powrócić do zmywania oczu olejami.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2019-03-14 o 07:45
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 10:04   #664
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Wydaje mi się, że kilka warstw. Ja przynajmniej takie bym robiła w domu.
A jak wolisz takie mięsiste frotte to możesz pociąć ręcznik i obrzucić brzegi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 10:20   #665
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
mnie to się wydawało oczywiste, wystarczy wspomnieć Poszukiwana Poszukiwany jak Marysia wiezie cukier w siatce na rowerze i mowy nie ma o jakiejkolwiek mega masowej produkcji takich odpadów jak siatki foliowe czy opakowania (i tak plastik wow był znany) a mówimy o wielokrotnych opakowaniach/używaniu akurat a nie np. o nawozach sztucznych ale mniejsza.
nie sądziłam że komukolwiek trzeba tłumaczyć indywidualność preferencji, może dla ciebie taniej bo może tyle zarabiasz za godzinę że nie opłaca ci się gotować ale dla przeciętnej osoby która gotuje dla swojej rodziny raczej się opłaca ugotować obiad niż codziennie iść do restauracji. No chyba nawet w maku najtansza bułka z kawałkiem mieśa to jest jakieś 5 zł, podobnie jak w markecie czy na stacji benzynowej kupisz kanapkę za 4-10 zł i sorry to wciąż drożej niż gdybyś sobie sama przekroiła bułkę, włożyła np. pomidor pół jajka wędline i ser.
Co do reszty to nie chce mi się nawet w to brnąc, jak dla mnie możesz sobie nawet kupować wodę po 2 tyś za litr, twierdzić że jest z księzyca i taka naturalna i być dumną z własnych wyborów. Pomijając że jest wybór i można kupić tak butelkę za 5 czy 15 zł, mowa była akurat o butelkach za 72-85 zł i co mogę ci powiedzieć, przeciętny tzw. Kowalski który dla Ciebie nie istnieje jakby miał kupić 4 takie butelki dla rodziny i wydać jednorazowo 280-350 zł to byłby to dla niego wydatek zauważalny. Do idei ładnych kosztownych butelek nic nie mam podobnie jak do torebek za xy tyś $ i nie zżymam się na przebitkę cenową, chcesz to przecież kupuj.
I co nazywasz brakiem merytorycznych argumentów, akurat 85 zł np. jest wielokrotnością jakiejś kwoty i to czy ty sobie wydasz to nawet nie zauważając czy też oszczędzałabyś tą sumę jest bez znaczenia.
Ogarnij że to jest dyskusja, można się dziwić, nie wszystkim zachwycać jak i kupować sobie rozlewnię wód mineralnych żeby nie kupować butelkowanej wody bo każdy wybiera co jemu pasuje.
Co do personalnych wycieczek to w 2 stronę, mam wrażenie że chyba masz ból tyłka bo mogłabyś wyjąć swoją fit stajli buteleczkę i zamiast tylko podziwu mogłabyś wzbudzić również zdziwienie że ci się chciało dokonywać takich inwestycji.

---------- Dopisano o 02:16 ---------- Poprzedni post napisano o 02:08 ----------


Ale wszystko może być powodem do posta, fajnie że wykładasz idee marketingu jakby nie były oczywiste, poddałabym w wątpliwość tezę jakoby coś musiało być drogie podczas gdy mówimy o rzeczach codziennego użytku które mogą być tak ekskluzywne jak i tanie bo na świecie masz 7 mld ludzi i większość nie jest nadziana a też zjeść, pic, ubrac się czy użyć podpaski musi. A sorry ale eokologia o której tu sobie rozmawiamy dotyczy wszystkich albo raczej powinna bo nie ma takiego kraju który może mieć wylane i truć środowisko, wszędzie to jest ważne.
Przejedź się na prowincje tam ludzie noszą siatki z zakupami więc ten argument upada geograficznie
Nie posiadam fit buteleczki, insynuacje odnosnie jakobym cierpiała na bol tyłka są slabe i zwyczajnie niekulturalne. Może zdecyduj się czy dyskusja ma obejmować preferencje jakiegoś tam Kowalskiego, czy Twoje wlasne, bo ewidentnie żonglujesz tymi pojęciami i używasz, jak Ci wygodnie. Tak sie nie da, jak chcesz dyskutować o przecietnym Kowalskim to podaj źródło badań, a nie dokonaniu manipulacji że Tobie sie zdaje że tak właśnie jest. Tu mała dygresja -pamietasz jakie dobra zostały najczesciej nabywane po wyplaceniu pierwszych 500+ specjalnie podaje ten przykład, bo jest idealny na wykazanie różnic między tym jak przecietny Kowalski miał się zachować w opinii ludzi komentujacych przed wypłaceniem a jak się rzeczywiście zachował.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.

Edytowane przez MissScully
Czas edycji: 2019-03-14 o 12:31
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 10:54   #666
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86595864]Brawo Biedronka, mały tiptopek do przodu Załącznik 7667854[/QUOTE]O wow, jestem pozytywnie zaskoczona

---------- Dopisano o 11:54 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

[1=52226a6b84e10414ec85695 991496d596c4cbe57_65555ba 93c74a;86597313]Jak macie jakieś fajne kanały do polecenia lub podcasty to chętnie pooglądam lub posłucham



Kupiłam tez dziś dezodorant/antyperspirant w kostce od Lusha ciekawa jestem jak się sprawdza. Załącznik 7667940[/QUOTE]Daj koniecznie znać, wygląda ciekawie
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 11:19   #667
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że kilka warstw. Ja przynajmniej takie bym robiła w domu.
A jak wolisz takie mięsiste frotte to możesz pociąć ręcznik i obrzucić brzegi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie można złożyć trzy-cztery i obszyć razem dookoła, chyba najprościej.
A ja właśnie natrafiłam na sporo lepszy kanał na YouTube - Rejestruje. Właśnie sobie słucham po kolei. Dowiedziałam się przy okazji, że Rossmann ma w swojej ofercie tekturowe patyczki (przyłączam się do bram dla Biedronki).
Dezodorant też bym chętnie zmieniła, ale raz miałam nieprzyjemność korzystać z dozadorantu z Alterry i się zraziłam do naturalnych :/ Jak macie coś do polecenia, to chętnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2019-03-14 o 11:20
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-14, 12:20   #668
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
W sumie można złożyć trzy-cztery i obszyć razem dookoła, chyba najprościej.
A ja właśnie natrafiłam na sporo lepszy kanał na YouTube - Rejestruje. Właśnie sobie słucham po kolei. Dowiedziałam się przy okazji, że Rossmann ma w swojej ofercie tekturowe patyczki (przyłączam się do bram dla Biedronki).
Dezodorant też bym chętnie zmieniła, ale raz miałam nieprzyjemność korzystać z dozadorantu z Alterry i się zraziłam do naturalnych :/ Jak macie coś do polecenia, to chętnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
Są różne formy naturalnych dezodorantów. Kulki bazują najczęściej na Triethylcitrate i wyciągach i np u mnie one nic nie robią, mogłabym równie dobrze nic nie używać. Deo o stałej postaci są często z sody, olejów i olejków eterycznych. U mnie działają tylko niektóre jak np Pony Hütchen, ale niestety przez krótki czas tzn przez pierwsze 3 tygodnie jest super i nawet wieczorem pachnę, a potem jest nagły spadek i deo daje radę coraz krócej, a pod koniec opanowania to już właściwie wcale.

Ale to jest bardzo indywidualna sprawa, miałam już dezodorant, który u innej wizażanki super działał i nawet dostawała komplementy za zapach, a mnie ani nie chronił ani nie pachniał. Ja ciągle przerzucam się z naturalnych na drogeryjne w sprayu, bo naturalne niestety u mnie nie do końca się sprawdzają i np latem nie mogę używać tych na bazie olejów i sody, bo zwyczajnie plamią ubrania pod pachami i taka tłusta plama nie z każdego materiału się spiera. Zwłaszcza dezodorant do torebki wolę mieć w sprayu, chociaż lepiej byłoby w szkle, ale dla mnie moje plecy są ważniejsze niż bycie eko, zwłaszcza odkąd przemieszczam się komunikacją miejską, a torbę mam wystarczająco ciężka. Jakbym jeździła autem, to może bym sobie woziła też deow szkle, ale znowu auto mało ekologiczne jest, a więc często przy takich wyborach są dwie strony medalu.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-03-14 o 12:31
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 12:46   #669
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Są różne formy naturalnych dezodorantów. Kulki bazują najczęściej na Triethylcitrate i wyciągach i np u mnie one nic nie robią, mogłabym równie dobrze nic nie używać. Deo o stałej postaci są często z sody, olejów i olejków eterycznych. U mnie działają tylko niektóre jak np Pony Hütchen, ale niestety przez krótki czas tzn przez pierwsze 3 tygodnie jest super i nawet wieczorem pachnę, a potem jest nagły spadek i deo daje radę coraz krócej, a pod koniec opanowania to już właściwie wcale.

Ale to jest bardzo indywidualna sprawa, miałam już dezodorant, który u innej wizażanki super działał i nawet dostawała komplementy za zapach, a mnie ani nie chronił ani nie pachniał. Ja ciągle przerzucam się z naturalnych na drogeryjne w sprayu, bo naturalne niestety u mnie nie do końca się sprawdzają i np latem nie mogę używać tych na bazie olejów i sody, bo zwyczajnie plamią ubrania pod pachami i taka tłusta plama nie z każdego materiału się spiera. Zwłaszcza dezodorant do torebki wolę mieć w sprayu, chociaż lepiej byłoby w szkle, ale dla mnie moje plecy są ważniejsze niż bycie eko, zwłaszcza odkąd przemieszczam się komunikacją miejską, a torbę mam wystarczająco ciężka. Jakbym jeździła autem, to może bym sobie woziła też deow szkle, ale znowu auto mało ekologiczne jest, a więc często przy takich wyborach są dwie strony medalu.
Ten co miałam z Altery był koszmarny, bo śmierdziałam po nim potem tysiąc razy bardziej, niż gdy nic nie użyłam. Nawet jak siedziałam cały dzień w domu i szczególnie się nie spociłam. Masakra. Teraz używam antyperspirantu z Ziaji i jestem z niego bardzo zadowolona, ale mogłabym się przerzucić na dezodorant, który nie hamuje potu, o ile nie będę po nim tak capić.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 12:49   #670
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ten co miałam z Altery był koszmarny, bo śmierdziałam po nim potem tysiąc razy bardziej, niż gdy nic nie użyłam. Nawet jak siedziałam cały dzień w domu i szczególnie się nie spociłam. Masakra. Teraz używam antyperspirantu z Ziaji i jestem z niego bardzo zadowolona, ale mogłabym się przerzucić na dezodorant, który nie hamuje potu, o ile nie będę po nim tak capić.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
U mnie Alterra też tak działała. Spróbuj może Pony Hütchen, można kupić próbki, ale chyba tylko on-line dostępne. One mają dość dobre opinie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 12:56   #671
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie Alterra też tak działała. Spróbuj może Pony Hütchen, można kupić próbki, ale chyba tylko on-line dostępne. One mają dość dobre opinie.
Dziękuję, poszukam.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-14, 15:55   #672
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Też Alterra tak na mnie działała niestety, więc używam póki co Lady Speed Stick

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 16:28   #673
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

A ałun?

Ja używałam kiedyś głównie Lady Speed Stick i zauważyłam, że wieczorem po użyciu antyperspirantu śmierdzę gorzej niż jakbym się 3 dni nie myła. A że nie mam problemu z potliwością to zaniechałam używanie czegokolwiek. Kiedy potrzebuję i czuję, że mam lekko wilgotne pachy w dotyku to idę po prostu umyć i już.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 16:36   #674
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86600118]A ałun?

Ja używałam kiedyś głównie Lady Speed Stick i zauważyłam, że wieczorem po użyciu antyperspirantu śmierdzę gorzej niż jakbym się 3 dni nie myła. A że nie mam problemu z potliwością to zaniechałam używanie czegokolwiek. Kiedy potrzebuję i czuję, że mam lekko wilgotne pachy w dotyku to idę po prostu umyć i już.[/QUOTE]

Ałun to związek aluminium, co widać zresztą już w nazwie.

Jakbym nie pracowała zawodowo poza domem, to może i mogłabym zrezygnować z dezodorantu, zresztą w leniwe, wolne dni często go nie używam. Ale nie będę w ciągu 8 godzin pracy czy szkoły rozbierać się w publicznej jakby nie było toalecie, żeby umyć pachy. W mojej starej pracy miałam w sumie taką możliwość, bo łazienka to było wc + zlew, ale i tak było to dla mnie niewykonalne, bo latem musiałabym to robić co godzinę, zimą zresztą też często, bo ja się w pracy ruszam. A pocę się raczej średnio.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 16:46   #675
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Czy ja wiem, czy z nazwy ałun wynika związek aluminium? mają wspólną pierwszą literę..

I nie wiem czemu zakładasz, że nie pracuję zawodowo poza domem... Po prostu mam w pracy ku temu warunki, no i nie mam problemu z potliwością, jak już pisałam.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 16:54   #676
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ałun w sumie mógłby być, jeśli ma bardziej ekologiczne opakowanie... muszę to sprawdzić. I tak używam teraz antyperspirantu z aluminium, więc dopóki nie znajdę jakiegoś zastępnika bez niego, to w sumie mogłabym wypróbować.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 17:01   #677
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Minimalizm w zyciu

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86600169]Czy ja wiem, czy z nazwy ałun wynika związek aluminium? mają wspólną pierwszą literę..[/QUOTE]

Alunit lub Alumen to łacińska nazwa tego, co nazywamy ałunem. L w pozycji twardej czyli tutaj po u było często zamieniane na ł, stąd mamy Łukasza a nie Lukasa.

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86600169]I nie wiem czemu zakładasz, że nie pracuję zawodowo poza domem... Po prostu mam w pracy ku temu warunki, no i nie mam problemu z potliwością, jak już pisałam.[/QUOTE]

Nie zakładam, że Ty nie pracujesz zawodowo. Piszę, że ja pracując zawodowo nie mogę sobie pozwolić na mycie się poza domem ani rezygnację z dezodorantu. Poza tym u mnie sprawdza się dodatkowa aplikacja poza domem, a do tego celu nadają się tylko deo w sprayu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 17:28   #678
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ałun z Rossmanna jest w plastiku, ale przeczytałam, że starcza na rok codziennego stosowania. Jeśli obecny antyperspirant starcza mi max na dwa miesiące (albo i mniej, ale powiedzmy), to i tak w rok zamiast sześciu opakowań wrzucę jedno. Chyba spróbuję, niedługo ten mój się skończy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 17:32   #679
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Jeszcze z rzeczy zero waste, z którymi przegrałam: nigdy nie miałam problemów z zębami. Regularne kontrole, rzadko coś do zrobienia. Niedawno (4,5 miesiąca) jednocześnie zaczęłam używać bambusowej szczoteczki (którą ciężko mi doczyscic zęby) i pasty w metalowej tubce (jak się okazało bez fluoru). No i nie wiem które z nich zawiniło, ale czekam na wizytę u dentysty jak na zbawienie, bo czuję i widzę że jest znacznie gorzej.
Póki co odpuszczam eksperymenty na tym polu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-14, 17:58   #680
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Minimalizm w zyciu

Mam szczoteczkę bambusową i czuję, że nie czyści tak dokładnie jak plastikowa z włóknami różnej długości i pod różnym kątem. Dałam jej szansę przez te standardowe 3 miesiące, kupiłam na próbę twardszą, ale nie czuję, żeby lepiej czyściła, więc wracam do plastikowej. Za dużo zainwestowałam w moje uzębienie, by ryzykować pogorszenie jego stanu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 18:01   #681
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
Też Alterra tak na mnie działała niestety, więc używam póki co Lady Speed Stick

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie ta niebieska Alterra jest ok, a ta biała dużo gorsza.
[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;86600118]A ałun?

Ja używałam kiedyś głównie Lady Speed Stick i zauważyłam, że wieczorem po użyciu antyperspirantu śmierdzę gorzej niż jakbym się 3 dni nie myła. A że nie mam problemu z potliwością to zaniechałam używanie czegokolwiek. Kiedy potrzebuję i czuję, że mam lekko wilgotne pachy w dotyku to idę po prostu umyć i już.[/QUOTE]
Lady Speed Stick to jeden z gorszych dezodorantów, które przyszło mi testować. Dokładnie tak jak piszesz.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 18:02   #682
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Minimalizm w zyciu

Zimowa zawierucha tak samo u mnie. Jedną kupiłam przez neta, drugą w Lidlu jakiś czas temu. Żadna nie jest wystarczająco dobra, niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 18:10   #683
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Ja z zębami też nie mam zamiaru ryzykować. Niestety nie wrócę już do manualnych szczoteczek, bo soniczna robi robotę i nie niszczę sobie nią dziąseł (miałam problemy z cofającymi się dziąsłami). No przykro mi, ale też za dużo siana władowałam w zgryz, szkoda mi.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 18:27   #684
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm w zyciu

Bambusowa szczoteczka niestety nie radzi sobie przy diecie uwzględniającej mięso i tłuszcze zwierzęce naomiast jest rewelacyjna przy witarianiżmie czy raw till 4
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 19:00   #685
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
A co do Twoich poprzednich wyliczeń - wystarczy raz przeprac podpaski w czasie miesiączki i już potrzebujesz ich 2 x mniej
No tak ale stawiam też na wygodę i średnio trochę musieć pilnować by nie brakło czystych podpasek

Cytat:
Przejedź się na prowincje tam ludzie noszą siatki z zakupami więc ten argument upada geograficznie
Może w małych prowincjonjalnych sklepikach panie kazały płacić za siatkę i stąd obyczaj. Nijak to się ma do tego że wiele osób dalej chętnie wszystko wkłada do nylonu rozwiniętego z rolki, mnie w markecie pani przy kasie czasem potrafi spytać czemu nie spakowałam jabłek do worka. I właściwie jaki argument, teraz wszędzie ludzie noszą swoje siatki bo są płatne, ale darmowe są dalej te małe słabej jakości na rzeczy typu bakalie i z tego co widzę dalej ludzie zawijają w nie co mogą.



Cytat:
insynuacje odnosnie jakobym cierpiała na bol tyłka są slabe i zwyczajnie niekulturalne.
Po prostu nie wiem w czym jest problem w dyskusji, ludzie mogą być mniej/bardziej bogaci/biedni-skąpi/rozrzutni, kombinacje pdst (bez mniej/bardziej) są 4. Więc w ogóle personalne odnośniki i złośliwości są bez sensu, a mam wrażenie jakbyś faktycznie miała problem z poruszaniem tematu. I zapytałam czemu właściwie te waciki kosztują po 5 zł skoro waciki do pudru w rossmanie kosztują ze 3 zł. Może chodzi o to że są większe, dwustronne, z jakiejś super tkaniny, ogólnie dla mnie to po prostu nie jest warte tego piątaka (przy czym, znowu, uproszczenie, bo takie waciki kupuje obecnie mniej ludzi, gdyby zaczęło kupować więcej pewnie ceny by się obniżyły) ale nic mi do tego że ktoś to kupuje.

Też mnie ciekawi ten ałun, Lis o nim pisała.
Jak nie deo to może blokery typu Antidral? Rzadziej się stosuje.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2019-03-14 o 19:21
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 19:18   #686
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Poczytałam właśnie recenzje ałunu z Rosmanna na KWC i niestety tyłka nie urywa :/ 2,5 gwiazdki.
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 19:26   #687
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Poczytałam właśnie recenzje ałunu z Rosmanna na KWC i niestety tyłka nie urywa :/ 2,5 gwiazdki.
Ja z ciekawości sprawdziłam, jeden jest teraz w promocji za 10 zł więc nawet jakby był kiepski to nie stracę wiele.
Akurat skończył mi się antyperspirant, wiec jutro kupię i za parę dni dam Wam znać jak się sprawuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 19:31   #688
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Lush ma swietne dezodoranty, ałun sprawdza sie srednio, bo człowiek poci się...ale nie śmierdzi

Są badania, których wyniki pokazują, ze antyperspiranty mogą przyczyniać sie do powstawania nowotworów - rownież dlatego, ze to, co spod pachy powinno wypływać...kisi się pod skórą.

Jest kilka ciekawych przepisów na domowy dezodorant -
OLEJ KOKOSOWY i SODA OCZYSZCZONA

1/4 szklanki sody zlepiamy olejem kokosowym ok 3-4 łyżki – Gotowe

Pozostałe - https://drmax.pl/blog-porady/3-przep...erspirant-diy/


W temacie minimalizmu, ja zaczynam od kosmetyków. W ubiegłym roku pozbyłam się tez kilku wielkich worów starych ubrań, ktore z racji dobrej jakości czekały na lepsze czasy
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 19:41   #689
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Minimalizm w zyciu

Chyba w Rossmannie na tej półce z miniaturkami widziałam mini wersję ałunu, można wypróbować bez kupowania od razu pełnowymiarowego opakowania.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-03-14, 19:45   #690
MissScully
Rozeznanie
 
Avatar MissScully
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 643
Dot.: Minimalizm, zero waste itd. - rady i tricki

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Może w małych prowincjonjalnych sklepikach panie kazały płacić za siatkę i stąd obyczaj. Nijak to się ma do tego że wiele osób dalej chętnie wszystko wkłada do nylonu rozwiniętego z rolki, mnie w markecie pani przy kasie czasem potrafi spytać czemu nie spakowałam jabłek do worka. I właściwie jaki argument, teraz wszędzie ludzie noszą swoje siatki bo są płatne, ale darmowe są dalej te małe słabej jakości na rzeczy typu bakalie i z tego co widzę dalej ludzie zawijają w nie co mogą.



Po prostu nie wiem w czym jest problem w dyskusji, ludzie mogą być mniej/bardziej bogaci/biedni-skąpi/rozrzutni, kombinacje pdst (bez mniej/bardziej) są 4. Więc w ogóle personalne odnośniki i złośliwości są bez sensu, a mam wrażenie jakbyś faktycznie miała problem z poruszaniem tematu. I zapytałam czemu właściwie te waciki kosztują po 5 zł skoro waciki do pudru w rossmanie kosztują ze 3 zł. Może chodzi o to że są większe, dwustronne, z jakiejś super tkaniny, ogólnie dla mnie to po prostu nie jest warte tego piątaka (przy czym, znowu, uproszczenie, bo takie waciki kupuje obecnie mniej ludzi, gdyby zaczęło kupować więcej pewnie ceny by się obniżyły) ale nic mi do tego że ktoś to kupuje.

Też mnie ciekawi ten ałun, Lis o nim pisała.
Jak nie deo to może blokery typu Antidral? Rzadziej się stosuje.
Nie, w małych prowincjonalnych sklepikach każdy przychodzi z wlasna torbą na zakupy, dostaje sie w jednorazowkach owoce i produkty sypkie. Po prostu. Nie mnie oceniać zakupy podpasek takich czy siakich kazdy ma swoje preferencje. Nie znosze wacikow, jesli juz potrzebuje zmyc lakier to używam waty, do twarzy mam sciereczki wiec wacikow u mnie nie uswiadczysz.
Teraz to sie nazywa zerowaste 20 lat temu to była świadomość ekologiczna, zresztą zwał jak zwał albo ktos lubi smiecic albo nie i tyle.
Chyba wiem w czym tkwi problem w rozmowie, ja na zakupy patrzę z punktu widzenia moich wyborów, Ty patrzysz z punktu preferecji większosci.
__________________
Jeśli nie masz na coś czasu, to prosty znak, że nie jest to dla Ciebie istotne.

Edytowane przez MissScully
Czas edycji: 2019-03-14 o 22:46
MissScully jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-12 11:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.