Sprawa Michaela Jacksona - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-12, 22:32   #1
panna_panda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3

Sprawa Michaela Jacksona


Od tygodnia głośno jest nowym filmie dokumentalnym o Jacksonie, w którym to przedstawiono go jako pedofila. Wierzycie, że naprawdę nim był? Jeśli tak, to czy uważacie, że bojkotowanie jego piosenek przez różne stacje radiowe to dobry pomysł?


Odnośnie tego czy Jackson byl pedofilem - ja wierzę, że był i wierzyłam na długo przed powstaniem filmu wspomnianego powyżej. Jakoś spanie w jednym łóżku dorosłego faceta i niespokrewnionego z nim dziecka nigdy nie wydawało mi się normalne.



Z drugiej strony, wycofywanie z radia piosenek Jacksona uważam za chore. To nie jest Justin Bieber, na jego muzyce wychowały się całe pokolenia, a rzesze artystów inspirowały się nim i tym, co tworzył. Nawet, jeżeli chcielibyśmy wymazać go z historii, to tego się po prostu nie da zrobić w dobie internetu.


A Wy, co sądzicie?
panna_panda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 07:09   #2
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Dla mnie to przesada, kolejna jakaś 'moda' i bezmyślny zryw.

To co robił prywatnie potępiam (a myślę, że dopuszczał się nadużyć, bo czy przestępstwa - nie wiem, osądzony nie był jak żył; dla mnie to był totalny wariat i odpał - nie wiem dlaczego ludzie wysyłali do niego swoje dzieci ). Tak jak potępiam rodziców chłopca, których milczenie Jackson sobie po prostu kiedyś kupił.

Jego życie prywatne, a twórczość to dwie różne sprawy. Jak dla mnie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 07:25   #3
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Jak było, nie dowiemy się nigdy.
Ale zachowanie rodziców tych dzieci, którzy posyłali je Jacksonowi w zamian za prezenty typu dom to dla mnie jeden wielki
Nie no, jasne, to takie normalne, że dorosły facet chce spać w łóżku z twoim dzieckiem..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 07:41   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Skasujmy piosenki i filmy, spalmy książki, zniszczmy obrazy, rozbijmy rzeźby w proch... U wielu wielkich i pomniejszych artystów znajdzie się w biografii coś skandalizującego, czy mogącego kogoś urazić. Niektórym już konkretnie pier... na łeb z tą polityczną poprawnością.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 08:36   #5
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez panna_panda Pokaż wiadomość

Z drugiej strony, wycofywanie z radia piosenek Jacksona uważam za chore. To nie jest Justin Bieber, na jego muzyce wychowały się całe pokolenia, a rzesze artystów inspirowały się nim i tym, co tworzył. Nawet, jeżeli chcielibyśmy wymazać go z historii, to tego się po prostu nie da zrobić w dobie internetu.


A Wy, co sądzicie?

a ja nie uważam, że to chore. co w tym chorego? nie niszczymy tej muzyki [tak jak przytoczonych rzeźb nie obracamy w pył...]. Serio, na niego nie ma to już żadnego wpływu, nikomu nie dzieje się krzywda. Ta muzyka i tak jest jest dostępna, jak ktoś chce to posłucha. A zarządy w radiach mają do tego prawo, ale uważam, że można to było zrobić po cichu, po prostu przedstać puszczać te piosenki , a nie robić aferę.
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 08:37   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86593952]Jak było, nie dowiemy się nigdy.
Ale zachowanie rodziców tych dzieci, którzy posyłali je Jacksonowi w zamian za prezenty typu dom to dla mnie jeden wielki
Nie no, jasne, to takie normalne, że dorosły facet chce spać w łóżku z twoim dzieckiem..[/QUOTE]




A to jest ciekawe swoją drogą, ze ci rodzice nie mają procesów za stręczycielstwo.


No ale M nie żyje, to można mu skakać po łbie ile wlezie, robić jego kosztem swoje karierki, procesu nie wytoczy.


Wycofywanie jego z muzyki z anten- żenada. Serio.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 08:46   #7
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Po tym filmie najwieksza wine widze w rodzicach. Dzieciaki 7, 10-letnie, a rodzice tlumacza jakby w ogole decyzyjnosci nie mieli. Chcialy spac z Michaelem to co mogli zrobic? I teraz placz po latach. Jakos srednio wierze tez w intencje tych facetow. Jeden z nich 3 razy zeznawal w sadzie pod przysiega, ze nie byl molestowany, rodzicom powiedzial, ze nie byl i teraz nagle mu sie wzielo na wyznania, ze jednak byl.

Ze Michael byl szurniety to wiadomo, ale reszcie tez wiele nie brakuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 08:46   #8
malgo_li
Rozeznanie
 
Avatar malgo_li
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 746
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A to jest ciekawe swoją drogą, ze ci rodzice nie mają procesów za stręczycielstwo.


No ale M nie żyje, to można mu skakać po łbie ile wlezie, robić jego kosztem swoje karierki, procesu nie wytoczy.


Wycofywanie jego z muzyki z anten- żenada. Serio.


Zgadzam się. Jakoś za życia nigdy go nie skazali... Teraz jak nie żyje, nie ma się jak bronić to można sobie poszaleć i się promować. Tylko na czym, bo jeśli to prawda, że dla kasy milczeli to tym rodzicom powinno być wstyd Kasa się skończyła, trza kombinować.
malgo_li jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 09:19   #9
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Po tym filmie najwieksza wine widze w rodzicach. Dzieciaki 7, 10-letnie, a rodzice tlumacza jakby w ogole decyzyjnosci nie mieli. Chcialy spac z Michaelem to co mogli zrobic? I teraz placz po latach. Jakos srednio wierze tez w intencje tych facetow. Jeden z nich 3 razy zeznawal w sadzie pod przysiega, ze nie byl molestowany, rodzicom powiedzial, ze nie byl i teraz nagle mu sie wzielo na wyznania, ze jednak byl.

Ze Michael byl szurniety to wiadomo, ale reszcie tez wiele nie brakuje.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Otóż to.
Każdy po trochu winny.
Te matki mnie zastanawiają- tez były mega manipulowane- splata kredytu za dom, prezenciki, wyjazdy.. Jak Michael pstryknął palcem, to matka wypisuje dziecko ze szkoły na 6 tygodni. Michael powie to zostawia cala rodzinę i wyjeżdża z Australii do USA, albo będzie przekonywać syna,by rzucił szkołę,bo mu się nie podoba...

Ile ci chłopcy mieli lat, gdy zeznawali, ze Michael ich nie molestowal? Byli pełnoletni,bo nie wychwyciłam tego momentu-chodzi mi o to, czy można by ich o krzywoprzysięstwo oskarżyć.

Uważam, ze ich relacja to wieloletnie perfidne manipulacje ze strony Michaela, a mężczyźni sa przykładem syndromu sztokholmskiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:16 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A to jest ciekawe swoją drogą, ze ci rodzice nie mają procesów za stręczycielstwo.


No ale M nie żyje, to można mu skakać po łbie ile wlezie, robić jego kosztem swoje karierki, procesu nie wytoczy.


Wycofywanie jego z muzyki z anten- żenada. Serio.
Ale mnie śmieszy ten powtarzany tekst.
Jakie kariery? Poczytaj o tych mezczyznach, to sa ludzie w USA rozpoznawalni, mają pieniądze, więc "karierę" już dawno sami zrobili.
Nie wiem czy oglądałaś ten dokument- ten facet, który jest choreografem nawet sam mowil, ze Michael sam się odezwał do niego, bo usłyszał ze on współpracuje z Britney Spears i chciał ją poznać,bo mu tej znajomości zazdroscil...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 10:19   #10
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Dla mnie to trochę za późno na takie akcje. Jasnych dowodów nie widziałam a Jackson się bronić nie może. Tyle lat mieli na zrobienie afery a tu budzą się po 10 latach od jego śmierci.


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 11:24   #11
LaylaQ
Przyczajenie
 
Avatar LaylaQ
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 24
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Poniekąd rozumiem wycofywanie na chwilę obecną piosenek z radia z racji tego, że ich wykonawca budzi teraz niesmak. Niemniej jednak zastanawia mnie to dlaczego ta afera wybuchła teraz, tyle lat po śmierci Michaela. Nawet jeśli nie był bez winy to coś ze strony oskarżających też jest nie halo. Tak czy inaczej jestem ciekawa tego dokumentu, jak na razie leciał na HBO w USA, tak?
LaylaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 11:43   #12
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

U nas już też, ale nie oglądałam, bo nie mam HBO. Tomek Raczek go wczoraj zjechał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 11:50   #13
LaylaQ
Przyczajenie
 
Avatar LaylaQ
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 24
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Ale leciał jednorazowo na HBO czy jest gdzieś do obejrzenia?
LaylaQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 12:03   #14
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez LaylaQ Pokaż wiadomość
Ale leciał jednorazowo na HBO czy jest gdzieś do obejrzenia?
Nie wiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 12:04   #15
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

na HBO GO można chyba obejrzeć.
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 13:13   #16
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Moim zdaniem wycofywanie piosenek z radia - umniejszanie jego kultu itp jest słuszne. Był pedofilem. Jak pedofila można traktować można traktować jak idola, króla popu, uwielbiać?
Od razu padają odpowiedzi że sztuka nie jest niczemu winna. Ale są przestępstwa niewybaczalne, pedofilia z pewnością do takich należy. Jak gloryfikujemy sztukę Michaela to jednocześnie gloryfikujemy jego - przypisujemy mu cechy pozytywne - a to nie powinno mieć miejsca w kontekście tego kim był i co zrobił. Niech wycofują jego piosenki. Niech społeczna reakcja będzie jasna na takie zachowania jak pedofila. Nikt nie powinien być bezkarny. Niezależnie czy jest królem popu, prałatem, czy osiedlowym zbokiem.
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 13:34   #17
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

[1=0235a76bf37a0c9e786a33d 682e03cfb1aa33c8b_653ef22 455ebf;86595288]na HBO GO można chyba obejrzeć.[/QUOTE]Tak, na hbo bo jest dostępny. Można założyć tam konto bezpłatnie na miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

Cytat:
Napisane przez LaylaQ Pokaż wiadomość
Poniekąd rozumiem wycofywanie na chwilę obecną piosenek z radia z racji tego, że ich wykonawca budzi teraz niesmak. Niemniej jednak zastanawia mnie to dlaczego ta afera wybuchła teraz, tyle lat po śmierci Michaela. Nawet jeśli nie był bez winy to coś ze strony oskarżających też jest nie halo. Tak czy inaczej jestem ciekawa tego dokumentu, jak na razie leciał na HBO w USA, tak?
No właśnie szkoda, ze to nie było wyjaśnione.

Dla mnie zabrakło w tym filmie jednego- osoby postronnej, która zadawałaby pytania. Bo niektóre kwestie nie zostały wyjaśnione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Skasujmy piosenki i filmy, spalmy książki, zniszczmy obrazy, rozbijmy rzeźby w proch... U wielu wielkich i pomniejszych artystów znajdzie się w biografii coś skandalizującego, czy mogącego kogoś urazić. Niektórym już konkretnie pier... na łeb z tą polityczną poprawnością.
To ma być uzasadnienie dla pedofilii?
Ja naprawdę nie mogę pojąć skąd w ludziach nadal istnieje przeświadczenie, że skrzywdzony, który w końcu mowi o swojej krzywdzie (nawet po latach) robi to tylko po to, by "coś ugrać/dla pieniędzy".



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 14:45   #18
panna_panda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez TadCooper Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wycofywanie piosenek z radia - umniejszanie jego kultu itp jest słuszne. Był pedofilem. Jak pedofila można traktować można traktować jak idola, króla popu, uwielbiać?
Od razu padają odpowiedzi że sztuka nie jest niczemu winna. Ale są przestępstwa niewybaczalne, pedofilia z pewnością do takich należy. Jak gloryfikujemy sztukę Michaela to jednocześnie gloryfikujemy jego - przypisujemy mu cechy pozytywne - a to nie powinno mieć miejsca w kontekście tego kim był i co zrobił. Niech wycofują jego piosenki. Niech społeczna reakcja będzie jasna na takie zachowania jak pedofila. Nikt nie powinien być bezkarny. Niezależnie czy jest królem popu, prałatem, czy osiedlowym zbokiem.
Z jednej strony słuszne, pedofila nie powinno się gloryfikować. Z drugiej - mamy do czynienia z filmem, w którym przedstawiono wersję tylko jednej strony. Ja wierzę w winę Jacksona, co nie zmienia faktu, że nikt mu tej winy nie udowodnił, a "Leaving Neverland" można równie dobrze uznać za wstrząsające wyznanie dwójki bardzo skrzywdzonych ludzi, co za zwykłe pomówienie. Bo ja wierzę że z Jacksonem ewidentnie coś było nie tak, ale pewności nie mam i żaden wyrok w jego sprawie nie zapadł.



Nie chcę zostać źle zrozumiana - osoba dopuszczająca się molestowania nieletnich powinna być surowo ukarana, ale o winie lub jej braku nie może przesądzać jeden film i to, co kto sobie o nim pomyślał. Mam wrażenie, że niektórzy ludzie, zwłaszcza związani z szołbiznesem, lubią "rozpadać się na kawałki" , gdy na jaw wychodzi coś skandalizującego i od razu wytaczać najcięższe działa, nawet jeśli na potwierdzenie ów skandalu nie ma dowodów. A tu ich nie ma - są zeznania jednej ze stron, w które można uwierzyć lub nie. Gdzieś mignęło mi też, że obaj mężczyźni przyznali, że Jackson ich molestował już w 2013 roku - dlaczego rozgłośnie radiowe nie zrezygnowały z muzyki MJ już wtedy? Przeraża mnie trochę, że wystarczy czyjeś oskarżenie, nie udowodnione w uczciwym procesie, by kogos zniszczyć. Za jakiś czas kolejne osoby będą przypominać sobie o jakichś nadużyciach, żądać odszkodować, a jak ty człowieku poprosisz o dowody, bo samo oskarżenie to może sobie wysunąć każdy, to się dowiesz, żeś chory i zmanipulowany fan jakiejś upadającej gwiazdy.


I o ile samego Jacksona mi nie szkoda, bo wierzę, że miał sporo na sumieniu (poza spaniem z dziećmi w jednym łóżku i wymienianiem ich co roku na nowy model, było też coś dziwnego w tym, w jaki sposób do nich mówił - nie chodzi o same słowa, ale o mowę ciała w filmikach, które nagrywał dla chłopców np. na urodziny, chociaż może mam paranoję, nie wiem), to mechanizm który powoli tworzy się na kanwie tej sprawy może sprzyjać różnym wyłudzeniom. A media będą przyklaskiwać w imię politycznej poprawności i ścigać się, kto jest poprawny bardziej.

Edytowane przez panna_panda
Czas edycji: 2019-03-13 o 14:48
panna_panda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 14:54   #19
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Popieram wycofywanie sie stacji radowych z puszczania jego muzyki. Nigdy popkultura nie stoi dla mnie wyzej niz dobro ludzi, szczegolnie dzieci.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-13, 14:57   #20
panna_panda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Tak, na hbo bo jest dostępny. Można założyć tam konto bezpłatnie na miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:31 ---------- Poprzedni post napisano o 14:29 ----------

No właśnie szkoda, ze to nie było wyjaśnione.

Dla mnie zabrakło w tym filmie jednego- osoby postronnej, która zadawałaby pytania. Bo niektóre kwestie nie zostały wyjaśnione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

To ma być uzasadnienie dla pedofilii?
Ja naprawdę nie mogę pojąć skąd w ludziach nadal istnieje przeświadczenie, że skrzywdzony, który w końcu mowi o swojej krzywdzie (nawet po latach) robi to tylko po to, by "coś ugrać/dla pieniędzy".



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że ludzi zastanawia raczej to, dlaczego jeden z tych mężczyzn (Wade Robson?) dwu- czy trzykrotnie bronił wcześniej MJ, a teraz nagle zmienił zdanie. Do mnie jego tłumaczenie trafia: raz, że mężczyznom trudniej przyznać się do bycia ofiarą nadużyć seksualnych (nie żeby kobietom było łatwo), dwa, że rodziny tych chłopców (teraz mężczyzn) normalne nie są i nie wiadomo, czy rodzice rzeczywiście niczego nie widzieli, czy NIE CHCIELI widzieć, bo nowy dom taki ładny i w ogóle życie w LA takie cool. Nie mając wsparcia nawet w rodzinie, ciężko iść na starcie z megagwiazdą i jej fanami. A kiedy im samym urodziły się dzieci i wyobrazili je sobie w roli ofiar molestowania - w swojej roli - coś w nich pękło.
panna_panda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 15:12   #21
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 970
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Ja pierdziele, co ja czytam. Chce sobie oczy umyc po lekturze odpowiedzi.

'Nie wiadomo jak bylo, ale w sumie wielki artysta, wiec dajcie mu spokoj'. Wezcie sobie odetnijcie dostep do internetu, bo tylko szkoda tego sladu weglowego, ktory zostawiaja wasze wpisy.
7ccce98bd1fb37e774261cb8463420b8c7814618_5eb735f295b28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 15:21   #22
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez panna_panda Pokaż wiadomość
kNie mając wsparcia nawet w rodzinie, ciężko iść na starcie z megagwiazdą i jej fanami. A kiedy im samym urodziły się dzieci i wyobrazili je sobie w roli ofiar molestowania - w swojej roli - coś w nich pękło.
Mogło tak być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_panda Pokaż wiadomość
ZBo ja wierzę że z Jacksonem ewidentnie coś było nie tak, ale pewności nie mam i żaden wyrok w jego sprawie nie zapadł.
Ale on miał sprawę w sadzie o molestowanie, bardzo głośną zreszta. Wtedy został uniewinniony, ale dlatego, ze brak było dowodów jednoznacznie wskazujących na jego winę.

Ciekawostka jest to, ze obrońca w tym głośnym procesie był ten sam adwokat, który bronił O.J simpsona w jego sprawie. Jak ktoś śledził ta sprawę to wie,ze doskonale to wybronił ze sprawy karnej i O.J w procesie karnym i został wtedy uniewinniony. Chociaz simpson winny byl, co zostało mu później udowodnione w procesie karnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 15:30   #23
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

Ale on miał sprawę w sadzie o molestowanie, bardzo głośną zreszta. Wtedy został uniewinniony, ale dlatego, ze brak było dowodów jednoznacznie wskazujących na jego winę.
A nie też dlatego, że rodzice tych dzieci wycofali zeznania (za kasę od Jacksona) ? Coś kojarzę, a nie chce mi się szukać
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 15:49   #24
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86596117]A nie też dlatego, że rodzice tych dzieci wycofali zeznania (za kasę od Jacksona) ? Coś kojarzę, a nie chce mi się szukać [/QUOTE]Kilku rodzinom zapłacił za milczenie,by nie wnosili sprawy do sądu.

Ta sprawa, która trafiła do sądu została rozstrzygnięta na korzyść MJ.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 15:51   #25
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Kilku rodzinom zapłacił za milczenie,by nie wnosili sprawy do sądu.

Ta sprawa, która trafiła do sądu została rozstrzygnięta na korzyść MJ.
Aaa, OK.
Dzięki za wyjaśnienie.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 16:16   #26
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
(...)
To ma być uzasadnienie dla pedofilii?
Ja naprawdę nie mogę pojąć skąd w ludziach nadal istnieje przeświadczenie, że skrzywdzony, który w końcu mowi o swojej krzywdzie (nawet po latach) robi to tylko po to, by "coś ugrać/dla pieniędzy".
Gdzie ja tu piszę o pedofilii? Mówię o tym, że sztukę należy oddzielać od tworzącego ją człowieka.

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:14 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
(...)
Ale on miał sprawę w sadzie o molestowanie, bardzo głośną zreszta. Wtedy został uniewinniony, ale dlatego, ze brak było dowodów jednoznacznie wskazujących na jego winę.
(...)
Nie tylko dlatego. Okazało się, że kilku świadków kłamało i to grubo - np. matka rzekomo molestowanych dzieci.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 16:31   #27
TadCooper
Raczkowanie
 
Avatar TadCooper
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 388
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

[QUOTE=Ellen_Ripley;865962 55]Gdzie ja tu piszę o pedofilii? Mówię o tym, że sztukę należy oddzielać od tworzącego ją człowieka.[COLOR="Silver"]

Chyba sobie jaja robisz. Sztuka jest nierozerwalnie związana z twórcą, to jest jego dzieło - nikt inny nie stworzył by tego w ten sposób. Sztuka jest tożsama z autorem. Radosne wsłuchiwanie się w głos pedofila, bo to moja ukochana piosenka z dzieciństwa? Proszę cię.

Mam nadzieję że wszystkie stacje radiowe, telewizyjne wycofają się z puszczania jego muzyki, że spadnie i będzie to jasny przekaz - nikt nie może krzywdzić innych - nawet wielki Majkel, król popu
__________________
I DON'T BELIEVE EVERYTHING I THINK.
TadCooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 16:35   #28
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez TadCooper Pokaż wiadomość
Chyba sobie jaja robisz. Sztuka jest nierozerwalnie związana z twórcą, to jest jego dzieło - nikt inny nie stworzył by tego w ten sposób. Sztuka jest tożsama z autorem. Radosne wsłuchiwanie się w głos pedofila, bo to moja ukochana piosenka z dzieciństwa? Proszę cię.

Mam nadzieję że wszystkie stacje radiowe, telewizyjne wycofają się z puszczania jego muzyki, że spadnie i będzie to jasny przekaz - nikt nie może krzywdzić innych - nawet wielki Majkel, król popu
Według Ciebie. Według mnie nie jest. Utwory i aranżacje dla MJ tworzyli wielcy, wspaniali twórcy - nie będę bojkotowała ich (współ)twórczości. Poza tym nie uważam Michaela Jacksona za pedofila - nie wiem, czy był pedofilem, nigdy mu tego nie udowodniono. Przykro mi, że nie mam takiej spiny, jak Ty. Mam nadzieję, że nie zepsuje Ci to dnia.

Ps. Skoro zamierzasz bojkotować MJ, przejrzyj biografie wszystkich twórców, których lubisz, słuchasz / oglądasz / czytasz. Jak bojkotować to porządnie, a nie wybiórczo.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2019-03-13 o 16:37
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 16:41   #29
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Sprawy o molestowanie, sposób przesłuchiwania świadków - to bardzo skomplikowane... Sprawa komplikuje się, kiedy osoba oskarżana nie żyje.. od lat... kiedy rzecz dotyczy wielkich pieniędzy.

Porównywanie sprawy Jacksona do OJ Simpsona jest... śmieszne - biorąc pod uwagę, ile błędów w sprawie Simpsona popełniono przy zabezpieczaniu materiału dowodowego... może celowo, może przez zaniedbanie.

Jackson x lat temu został uniewinniony w kraju, którego sądy bardzo surowo traktują przestępstwa seksualne.

--------

Prawdy nie dowiemy się nigdy... lecz jeśli są pomysły, by przestać puszczać muzykę artysty, który nie ma szans wypowiedzieć się na temat zarzutów - to może przestańmy emitować wszystko, co pochodzi od ludzi, którzy na koncie mają jakiekolwiek naruszenia prawa, wyroki... czy to serio ma sens?


edit - warto zapoznać się z życiorysami twórców muzyki klasycznej, czy ogólnie literatury - duża część zgodnie z powyższym powinna być zakazana... Nie chcemy - nie słuchajmy, nie czytajmy, nie oglądajmy...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2019-03-13 o 16:44
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 16:53   #30
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Sprawa Michaela Jacksona

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Sprawy o molestowanie, sposób przesłuchiwania świadków - to bardzo skomplikowane... Sprawa komplikuje się, kiedy osoba oskarżana nie żyje.. od lat... kiedy rzecz dotyczy wielkich pieniędzy.

Porównywanie sprawy Jacksona do OJ Simpsona jest... śmieszne - biorąc pod uwagę, ile błędów w sprawie Simpsona popełniono przy zabezpieczaniu materiału dowodowego... może celowo, może przez zaniedbanie.

Jackson x lat temu został uniewinniony w kraju, którego sądy bardzo surowo traktują przestępstwa seksualne.

--------

Prawdy nie dowiemy się nigdy... lecz jeśli są pomysły, by przestać puszczać muzykę artysty, który nie ma szans wypowiedzieć się na temat zarzutów - to może przestańmy emitować wszystko, co pochodzi od ludzi, którzy na koncie mają jakiekolwiek naruszenia prawa, wyroki... czy to serio ma sens?

edit - warto zapoznać się z życiorysami twórców muzyki klasycznej, czy ogólnie literatury - duża część zgodnie z powyższym powinna być zakazana... Nie chcemy - nie słuchajmy, nie czytajmy, nie oglądajmy...
Do-kła-dnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-22 09:32:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:38.