Zapachy z ogonem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-04, 17:40   #1
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529

Zapachy z ogonem


W kwestii perfum jestem laikiem raczej, ale w ciągu swojego nie za długiego życia zauważyłam, że niektóre zapachy ciągną za sobą zapachowy "ogon", a inne pachną tylko "na osobie". A może to zależy tylko od ilości perfumu, którym się skropię?? Mam nadzieję, że rozumiecie co mam na myśli pisząc "ogon"? chodzi mi o zapachową poświatę. Będę wdzięczna za Wasze spostrzeżenia w tej materii, zarówno jeśli chodzi o rodzaje zapachów, jak i konkretne nazwy. Pozdrawiam
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 18:09   #2
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Tak, masz absolutnie rację. Są zapachy trzymające się blisko skóry, ale są też takie z "warkoczem" jak to się ładnie mówi. Zaraz dziewczyny powypisują przykłady, ja tymczasem idę na basen.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 18:10   #3
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Jak na mój gust to najbardziej ogonowa jest Organza i ta "zwykła" i tak "nieprzyzwoita"
Ekstremum przyskórności to dla mnie Kingdom, choć Demonik coś pisała o szefie, który gdy ona wypsika się Kingdom stwierdza, że "był u was facet" wiec to chyba też zależy od skóry.
Ja jestem suszkiem i większośc zapachów na mnie ginie i wtapia się....
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 18:11   #4
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Właśnie, "warkocz"! - nie mogłam znaleźć tego słowa
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 07:11   #5
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

'ogon' brzmi bardziej z jajem
dla mnie ogoniastymi perfumami sa amarigie extravagance, ale nie wiem, czy znawczynie perfum sie ze mna zgodza..
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 07:42   #6
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Na mnie "ogoniaste" są Angel i Roma Wystarczy maleńka ilość
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 09:48   #7
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Doskonaly watek! MIalam wlasnie taki utworzyc, bo suzkam obecnie czegos z warkoczem. Znam malo takich zapachow, jednym jest wspomniany wlansie Angel, ale ja bym wolala cos bardziej kwiatowego. Organza mowicie...
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-05, 10:14   #8
malaika7
Rozeznanie
 
Avatar malaika7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 529
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

U mnie Angel z góry odpada, bo mojemu M. kojarzy się traumatycznie... Nie będę go katować...
malaika7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 10:26   #9
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

"Allure" ma już nawet nie ogon, co kitę, nie warkocz, a grzywę! Osoba nim pachnąca oddaje go otoczeniu niczym kaloryfer ciepło. I wystarczy niewielka nawet ilość! Lubię ten zapach, ale czasem już naprawdę nie mogę, kiedy Mama uperfumuje mi wszystkie pomieszczenia, uff!
Zdecydowany ogon zostawia za sobą "Poeme", choć przy "Allure" to taki mysi ogonek
Poza tym klasyczny "Poison", "Hypnotic Poison", "Dolce Vita", zapachy Laury Biagiotti ("Roma", "Venezia Pastello" i klasyczna pewnie też, ale jej nie pamiętam i nigdy nie używałam, nawet delikatna "Laura"), "Hot Couture" EDP, "Paris", "Opium Fleur de Shanghai" i - co mnie bardzo zaskoczyło - kwiatowy "Beautiful Sheer" EL, teoretycznie lekki ale w istocie to dopiero powinno się nazywać "flowerbomb".
Generalnie to raczej te słodkie zpachy z domieszką wanilii i korzeni się "ciągną". Wytrawniejsze, bardziej pudrowe albo te ziołowe mają tendencję do trzymania się blisko ciała (choć "Intrusion" EDT zostawia za sobą wyraźną "migotliwą" mgiełkę, ciekawostka ).
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 11:11   #10
oaza
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 558
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Moim zdaniem wielki ciągnacy sie ogona ma:
Poema
CK Obsession, Contaradiction
Z nizszej półki:
YR Nature Millenaire
GS Bolero
oaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 11:25   #11
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez pixie7
"Allure" ma już nawet nie ogon, co kitę, nie warkocz, a grzywę! Osoba nim pachnąca oddaje go otoczeniu niczym kaloryfer ciepło. I wystarczy niewielka nawet ilość! Lubię ten zapach, ale czasem już naprawdę nie mogę, kiedy Mama uperfumuje mi wszystkie pomieszczenia, uff!
Zdecydowany ogon zostawia za sobą "Poeme", choć przy "Allure" to taki mysi ogonek
Poza tym klasyczny "Poison", "Hypnotic Poison", "Dolce Vita", zapachy Laury Biagiotti ("Roma", "Venezia Pastello" i klasyczna pewnie też, ale jej nie pamiętam i nigdy nie używałam, nawet delikatna "Laura"), "Hot Couture" EDP, "Paris", "Opium Fleur de Shanghai" i - co mnie bardzo zaskoczyło - kwiatowy "Beautiful Sheer" EL, teoretycznie lekki ale w istocie to dopiero powinno się nazywać "flowerbomb".
Generalnie to raczej te słodkie zpachy z domieszką wanilii i korzeni się "ciągną". Wytrawniejsze, bardziej pudrowe albo te ziołowe mają tendencję do trzymania się blisko ciała (choć "Intrusion" EDT zostawia za sobą wyraźną "migotliwą" mgiełkę, ciekawostka ).
Z kwiatowych ciągnie się jeszcze "5th Avenue", a z moich ulubionych ogoniastych - "Alchimie" i troszeczkę "Tempore Donna" (ale to taki "mysi ogonek", albo ja się nie polewam zbyt intensywnie ).

A "Venezia Pastello" jeszcze nie jest wycofana? To były jedne z moich pierwszych perfum - nie mogłam się oprzeć nie tyle zapachowi, co temu z lekka kiczowatemu flakonowi ze szpiczastą czapeczką (po bliższych oględzinach okazało się, że to sygnaturki z katedry św. Marka). Ale całe wieki już jej nie widziałam, a tęsknię troche za tym zapachem młodości .
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-05, 11:36   #12
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez Noor
A "Venezia Pastello" jeszcze nie jest wycofana? To były jedne z moich pierwszych perfum - nie mogłam się oprzeć nie tyle zapachowi, co temu z lekka kiczowatemu flakonowi ze szpiczastą czapeczką (po bliższych oględzinach okazało się, że to sygnaturki z katedry św. Marka). Ale całe wieki już jej nie widziałam, a tęsknię troche za tym zapachem młodości .
Wycofana, wycofana... Ja mam sporą próbkę, dzięki której dopiero poznałam ten zapach! A może go po prostu nie pamiętałam?... W każdym razie lekko mnie oczarował, choć nie wiem na ile to jego faktyczny urok a na ile ta aura niedostępności. Pewnie gdyby stał w każdym sklepie nie myślałabym o kupnie, ale skoro nie stoi, tradycyjnie żałuję spóźnionego refleksu.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 14:05   #13
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

dla mnie wszystkie Poisony pozostawiaja piekna smuge zapachu(warkocz
J'adore- ekstrakt perfum,(zwykla toaletowa nie ma tego efektu)
Agent ma wrecz oplatajacy i lekko podduszajacy warkocz Inne zapachy raczej wtapiaja sie w moja skore..
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 14:27   #14
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez pixie7
"Allure" ma już nawet nie ogon, co kitę, nie warkocz, a grzywę! Osoba nim pachnąca oddaje go otoczeniu niczym kaloryfer ciepło. I wystarczy niewielka nawet ilość!
Zgadzam się z Tobą, Pixie ! "Allure" naprawdę ma grzywę!!! Podobnie jest z klasyczną "Coco".Wystarczy dosłownie maleńki "psik", nawet kropelka i to wody toaletowej , a zapach od razu ciągnie się gęstą smugą i natychmiast jest wyczuwany przez otoczenie .
W miejscu gdzie pracuję panują dosyć specyficzne warunki - w powietrzu unosi się zapach różnych farb i barwników, stąd też raczej unikam perfumowania się przed wyjściem do pracy. Za to będąc tam, nie mogę powstrzymać się, żeby chociaż raz nie skropić sobie jakąś wodą nadgarstka.Wtedy na chwilkę wychodzę: maleńki ( nawet nie pełnowymiarowy) "psiczek " , potem wracam i wszyscy od razu wiedzą ... "Perfumowałaś się!"- wołają.
Takie sytuacje zdarzają mi się bardzo często, ale tylko wtedy kiedy użyję właśnie Allure albo Coco. Inne perfumy, oczywiście z tych które posiadam nie mają już takiej siły rażenia.
Oooo, przypomniałam sobie jeszcze....silnie emanowało też "Apparition" Ungaro i bardzo zwracało uwagę męskiej połowy
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 14:32   #15
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Ja po dzisiejszym dościadczeniu dodam jeszcze Addicta - z tego co odczuła moja matka to nawet nie ogon tylko powódź zapachu (nawet się nie ruszyłam z mojego pokoju a matka do mnie - co tak pachnie - spodobał się jej (co dziwne bo ona chroniczne wanilii nie znosi), więc juz mam jakiś gwiazdkowy typ na prezent
Ale to i tak sie wpisuje we wcześniej poruszoną warkoczowatość zapachów waniliowych...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure

Edytowane przez alraune
Czas edycji: 2005-10-05 o 14:33 Powód: skleroza
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 15:11   #16
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

A co sądzicie o "warkoczowatości" bądź "- nie warkoczowatości" (jakie neologizmy) JPG Classique? Bo trudno mi ocenić, czy się za mną "ciągnie", czy nie...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 15:42   #17
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez gosiunia22
A co sądzicie o "warkoczowatości" bądź "- nie warkoczowatości" (jakie neologizmy) JPG Classique? Bo trudno mi ocenić, czy się za mną "ciągnie", czy nie...
Ciagnie sie, oj ciagnie! Mam w domu maciupka buteleczke perfum Classique i uzywam po kropelce, bo inaczej ogon zamienia sie w radioaktywna chmure zaczadzajaca w mgnieniu oka caly wagon metra
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 16:14   #18
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez dori7
Ciagnie sie, oj ciagnie! Mam w domu maciupka buteleczke perfum Classique i uzywam po kropelce, bo inaczej ogon zamienia sie w radioaktywna chmure zaczadzajaca w mgnieniu oka caly wagon metra
Uuu, w takim razie będę ostrożnie dawkować
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 19:18   #19
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Ja na razie ogonek zauwazylam jedynie przy Amargie Givenchy Chyba jeszcze bylo cos przy Temore L.Biagotti, ale teraz nie ma juz jak zweryfikowac..
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-06, 20:28   #20
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Ogon ma też Flowerbomb. I to niezły.Przekonałam się o tym dzisiaj.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 09:11   #21
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez koko
Ogon ma też Flowerbomb. I to niezły.Przekonałam się o tym dzisiaj.
Oj tak - ostrożnym w dawkowaniu trza być
Koko, a podoba Ci się Flowerbomb?

No i oczywiście JPG też z warkoczem Tak dawno go nie uywałam, że całkiem o nim zapomniałam Stoi na półce i czeka na lepsze czasy
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 09:38   #22
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Smile Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez E
Oj tak - ostrożnym w dawkowaniu trza być
Koko, a podoba Ci się Flowerbomb?

No i oczywiście JPG też z warkoczem Tak dawno go nie uywałam, że całkiem o nim zapomniałam Stoi na półce i czeka na lepsze czasy
Taaak, Flowerbomb bardzo mi przypadł do gustu. I wiesz co, mam tu pewne skojarzenia z Escadą Collection. Może mi nos figle płata, niech mnie dziewczyny poprawią, ale widzę pewne podobieństwo.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 10:38   #23
E
Zakorzenienie
 
Avatar E
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 8 227
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez koko
Taaak, Flowerbomb bardzo mi przypadł do gustu. I wiesz co, mam tu pewne skojarzenia z Escadą Collection. Może mi nos figle płata, niech mnie dziewczyny poprawią, ale widzę pewne podobieństwo.
No to wpadłam jak śliwka w kompot, bo mnie na peewno też się spodoba
E jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 10:43   #24
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez koko
Taaak, Flowerbomb bardzo mi przypadł do gustu. I wiesz co, mam tu pewne skojarzenia z Escadą Collection. Może mi nos figle płata, niech mnie dziewczyny poprawią, ale widzę pewne podobieństwo.
dla mnie Flowerbomb jest bardziej pikantny niz Escada C.,ale takie malutkie podobienstwo jest ale w sumie to troszke inne zapachy- w Escadzie ta slodycz nie jest taka skoncentrowana jak we Flowerbombie,cos na zasadzie czystego palonego cukru-we Flowerbomb, a w Escadzie- plynny miod..
ale to moje odczucia..
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 10:47   #25
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

O, bardzo fajnie powiedziane- Flowerbomb jest bardziej pikantny, dokładnie tak.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 10:56   #26
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Grrr dziewczyny - robicie mi smaka na Flowerbomba...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 16:37   #27
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Cytat:
Napisane przez koko
Ogon ma też Flowerbomb. I to niezły.Przekonałam się o tym dzisiaj.
A ja zupełnie nie zaliczam Flowerbomba do zapachów z warkoczem. Ani trochę! Zapach z warkoczem to coś co jest wyczuwalne przez dłuższy okres czasu - taka smuga zapachu owinięta wokól skóry, wyczuwalna dla innych. Takimi zapachami są dla mnie Kenzo Słonik, Organza edp i Indecence, Angel, Tresor i Poeme, Poison i sporo innych. Takim zapachem nie jest Flowerbomb, który obezwładnia słodyczą przez pierwszą godzinę - aż to zemdlenia. Jest faktycznie mocny piekielnie. Po czym zmienia się nei do poznania, mięknie, łagodnieje i trzyma się bardzo bliziutko skóry. Zanim kupiłam F. przeczytałam wszystkie opinie w sieci o tych perfumach i najczęsciej pojawia się zarzut o straszliwej nietrwałości. Zgadzam się z tym poniekąd - po godzinie zmienia się nie do poznania

Dla mnie Collection i Flowerbomb to zapachy odmienne, choć może mają trochę wspólnego - można się dopatrzeć troche podobieństwa, ale Collection ma klasę, której brak Flowerbombowi, niestety. F. jest o wiele bardziej płaski i bardziej mdlący (przeżywam właśnie falę niechęci do niego).
__________________


Edytowane przez Smoczyca
Czas edycji: 2005-10-07 o 16:42 Powód: dopisek
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 17:22   #28
ETERNITY
Rozeznanie
 
Avatar ETERNITY
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 936
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Zapach z ogonem to z pewnością Glamourous Ralpha LaurenaPozdrawiam
ETERNITY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 17:51   #29
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

osobiscie mozna mnie uznac za "zapachowa ignorantke", wogole nie znam sie na zapachach. Wybieram po prostu te, ktore mi sie spodobaja w perfumerii.
Bardzo lubie swieze zapachy i mam prosbe: czy moglybyscie polecic mi jakis swiezy, ogoniasty zapach ??????
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 17:58   #30
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Zapachy z "ogonem"??

Swiezy i ogoniasty: O oui Lancome, Issey Miyake sopelek lodu, Cool water Davidoff (ale go nie lubie), Ck One.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-24 20:35:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.