herbata ze skrzypu polnego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-16, 17:46   #1
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Red face

herbata ze skrzypu polnego


Wczoraj kupiłam sobie herbatki ze skrzypu polnego (w składzie jest tylko i wyłącznie skrzyp) i tak się zastanawiam do czego to jest??? Czy to się pije?, płucze w tym włosy?, czy moczy paznokcie?, bo ja nie mam zielonego pojęcia
Czy któraś z Was wie co można z tym zrobić???
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 17:54   #2
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Cytat:
Napisane przez agusia_85
Wczoraj kupiłam sobie herbatki ze skrzypu polnego (w składzie jest tylko i wyłącznie skrzyp) i tak się zastanawiam do czego to jest??? Czy to się pije?, płucze w tym włosy?, czy moczy paznokcie?, bo ja nie mam zielonego pojęcia
Czy któraś z Was wie co można z tym zrobić???

a do czego chciałaś jej użyć, jak ją kupowałaś?
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 18:00   #3
agnieszka26a
Rozeznanie
 
Avatar agnieszka26a
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 638
Red face Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Z tego co wiem to skrzyp polny działa moczopędnie, poprawia przemianę materii.
A o to co znalazłam w internecie o skrzypie.
Zawarty w roślinie krzem nie tylko zapewnia zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci, ale także utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych i zapobiega odkładaniu w nich związków tłuszczowych. Aktywność tego pierwiastka wspierana jest dodatkowo obecnością flawonoidów, które uszczelniają naczynia krwionośne oraz zapobiegają niekorzystnym przemianom tłuszczu w krwiobiegu. Wyciągi skrzypu polnego ze względu na swój złożony i bogaty skład odgrywają także istotną rolę w leczeniu wielu schorzeń układu pokarmowego, jak: zgagi, wrzody, zapalenia błony śluzowej, nadmierne krwawienia wewnętrzne (także miesiączkowe), ponadto ułatwiają gojenie się ran a także zapobiegają pękaniu naczynek.

A na opakowaniu nie jest napsiane dla kogo ta herbata i w jaki celu powinno pić.
agnieszka26a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 18:15   #4
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Nie, na opakowaniu nie jest napisane nic ciekawego oprócz składu i sposobu przygotowania. No ale w takim razie będę pić. Dzięki za odpowiedź!!!
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:00   #5
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Pamietaj ze pijac skrzyp należy zazywac witaminę B1,ktora skrzyp wyplukuje, ale to chyba jest napisane na opakowaniu A jesli lubisz ziółka, to najlepsza jest pokrzywa ma podobne wlasciwosci do skrzypu i nie powoduje skutkow ubocznych ŻADNYCH i ma bardzo duzo witaminy A
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:01   #6
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Cytat:
Napisane przez -=Reyka=-
Pamietaj ze pijac skrzyp należy zazywac witaminę B1,ktora skrzyp wyplukuje, ale to chyba jest napisane na opakowaniu A jesli lubisz ziółka, to najlepsza jest pokrzywa ma podobne wlasciwosci do skrzypu i nie powoduje skutkow ubocznych ŻADNYCH i ma bardzo duzo witaminy A
popieram
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:08   #7
mrufka
Raczkowanie
 
Avatar mrufka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 288
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Hmm, a w smaku ta pokrzywa jest znośna? i jaka cena za opakowanie?
__________________

mrufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 19:15   #8
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Cytat:
Napisane przez mrufka
Hmm, a w smaku ta pokrzywa jest znośna? i jaka cena za opakowanie?
wydaje mi sie, że jest raczej na każdą kieszeń. Smak jest znośny-piłam już gorsze rzeczy
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:19   #9
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Cytat:
Napisane przez mrufka
Hmm, a w smaku ta pokrzywa jest znośna? i jaka cena za opakowanie?
Haha nie jest zla oczywiscie najlepsza jest ze swiezych pokrzyw ktore rosna na wiosne, pilam kiedys taka u cioci i nie ma porownania a cena okolo 3,50
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:23   #10
mrufka
Raczkowanie
 
Avatar mrufka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 288
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Dzięki dziewczyny
Czyli cena standardowa jak na ziółka, a o smaku może się niedługo przekonam. Tylko na razie piję bratek i nie wiem ile tych herbatek będę w stanie pomieścić
Aha, gdyby któraś z Was wiedziała, jak przyrządza się świeżą pokrzywę (jejjj, czuję się jakbym dyktando pisała ) to byłabym wdzięczna bo rośnie mi tego trochę na działce
__________________

mrufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 19:30   #11
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Cytat:
Napisane przez mrufka

Aha, gdyby któraś z Was wiedziała, jak przyrządza się świeżą pokrzywę (jejjj, czuję się jakbym dyktando pisała ) to byłabym wdzięczna bo rośnie mi tego trochę na działce
ja wiem tylko tyle ze to musza być młode pokrzywy,ktore rosna na wiosne takie niskie nie te długie dowiedzialam sie tego lata kiedy chcialam sobie w lipcu pozbierac pokrzywy na herbatke hehe
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-16, 19:58   #12
mrufka
Raczkowanie
 
Avatar mrufka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 288
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Aha, w takim razie te moje chwasty się nie będą nadawać więc może się zdecyduję jednak na te zwykłe torebki
__________________

mrufka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 20:15   #13
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Przyniosłam z kuchni opakowanie skrzypu i przepisuję :
Zastosowanie:
W schorzeniach dróg moczowych jako środek moczopędny. Pomocniczo w obrzękach spowodowanych schorzeniami nerek i serca, kamicy moczowej, skazie moczanowej, w miażdżycy naczyń i gośćcu.
Uwaga:
przy dłuższym stosowaniu należy przyjmować witaminę B1


Kupiłam skrzyp, bo myślałam, że pomaga na włosy i cerę, a tu nic Cżyżby tylko tabletki miały tę właściwość?
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:06   #14
syyyylwia
Raczkowanie
 
Avatar syyyylwia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 414
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Ja proponuję kupić pokrzywę suszoną w liściach w Herbapolu, albo innym sklepie ziołowym i zaparzać w kubku z sitkiem. Ta w torebkach jest dużo gorszej jakości. Świetna jest tez mięta w liściach do picia, bratek a do kąpieli napar z kwiatów lawendy
Polecam odwiedzenie sklepu zielarskiego.
syyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-16, 21:49   #15
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Kupiłam skrzyp, bo myślałam, że pomaga na włosy i cerę, a tu nic Cżyżby tylko tabletki miały tę właściwość?
No właśnie ja tak samo
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 16:03   #16
Aniakarp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Robie sobie kąpiel od kilku tygodni ze skrzypu polnego - REWELACJA!!! jeśli chodzi o skóre. Jest gładka, nie mam gęsiej skórki, ładnie sie opalam (tzn. nie mam efektu "na czerwonego raka"), nie mam zadnych krostek itp. polecam.
Aniakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 14:18   #17
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia
Kupiłam skrzyp, bo myślałam, że pomaga na włosy i cerę, a tu nic Cżyżby tylko tabletki miały tę właściwość?
zdaje się, że justy kiedyś pisała, że zioła mają za małe stężenie krzemu - tabletki zawierają WYCIĄG ze skrzypu polnego.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 07:26   #18
Akekamai
Raczkowanie
 
Avatar Akekamai
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 44
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

To ja jeszcze dorzucę swoją perełkę..Herbatek ze skrzypu nigdy nie kupowałam, ale zbierałam "choineczki" na działce i używałam

Popieram Justę - herbatki mają za mało krzemu, dlatego trzeba skrzyp gotować przez przynajmniej 5 minut żeby rozerwać ściany komórkowe i uwolnić krzemionkę

Wewnętrznie nie stosowałam, ale zewnętrznie wywar taki świetni wzmacnia włosy, a namoczone kilka minut w nim paznokcie są twardsze (często stosowałam!polecam!) - efekt po wyschnięciu, bo namoczone paznokcie, wiadomo, twarde nie są:p
__________________
"...i jak stal twardą, gdyś walkę podjęła..." R.M.Rilke
Akekamai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 23:17   #19
sylweczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Starachowice / Toruń
Wiadomości: 2 054
GG do sylweczka
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

A dziewczyny ile trzeba pic taka pokrzywe czy skrzyp polny zeby zobaczyc różnice?? aaaa i w jakich ilosciach przyjmować??Był abym wdzieczna za podzielenie sie własnymi doświadczeniamiPozdrawi am
sylweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-02, 17:49   #20
Aniakarp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Jak długo stosować skrzyp polny? Mój lekarz mówi,że całe życie! Jeśli chodzi o efekty to po kilku tygodniach picia i kąpieli . Oczywiście pamiętajcie o witaminie B complex.
Aniakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 19:31   #21
kaszka123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 22
GG do kaszka123
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Hej dziewczyny
Kupiłam w sklepie zielarskim "ZIELE SKRZYPU" , czy to też można uzywac do kąpieli??
Jezeli tak to w jaki sposób? i ile tego?

Edytowane przez kaszka123
Czas edycji: 2010-10-17 o 12:03
kaszka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 10:17   #22
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Hej Jak czas temu odwiedzając sklepik zielarski kupiłam sobie właśnie skrzyp (zastosowanie z op: poprawia metabolizm) i pokrzywę (wypłukiwanie z toksyn). W zasadzie na opakowaniu nie było nic więcej napisane, dla tego też bez zastanowienia herbatkę ze skrzypu pijam nawet kilka razy dziennie. Mam pytanie czy może to powodować opóźnienie się miesiączki? - pytam z racji wcześniejszej wypowiedzi:

Wyciągi skrzypu polnego ze względu na swój złożony i bogaty skład odgrywają także istotną rolę w leczeniu wielu schorzeń układu pokarmowego, jak: zgagi, wrzody, zapalenia błony śluzowej, nadmierne krwawienia wewnętrzne (także miesiączkowe), ponadto ułatwiają gojenie się ran a także zapobiegają pękaniu naczynek.

jak jedna z wizażanek napisała - w nadmiernym krwawieniu - czyli jednym słowem herbatka może zmniejszać obfitość, ale zastanawia mnie czy również opóźnić.
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 20:38   #23
linda22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 34
Exclamation Dot.: herbata ze skrzypu polnego

Ważne !

Najpopularniejszym ziołem stosownym przy problemach z włosami jest skrzyp polny, zioło, a właściwie zielsko, które zawiera bardzo dużo krzemionki. Jednak rzadko kto kupujący preparaty ze skrzypu wie, że zbyt długie ich przyjmowanie prowadzi do niedoborów witaminy B1. Poza tym, na przykład w Polsce istnieje wiele leków ziołowych, w skład których wchodzi skrzyp polny.

Skutki uboczne niedoboru B1 mogą być bardzo poważne
porażenie nerwów i atrofia mięśni w kończynach, oczopląs, zaburzenia koncentracji, osłabienie pamięci, obrzęki nóg i rąk,powiększenie serca, przyspieszona akcja serca, problemy ze strony żołądka i jelit. Należy dodać, ze przy normalnej diecie do niedoborów tej witaminyâ˜â˜☠ praktycznie nie dochodzi.

Drugim ziołem (i znowu jest to zielsko) polecanym przy wypadaniu włosów jest pokrzywa zwyczajna. Wydaje się, że picie herbatki z pokrzywy służy jedynie zdrowiu. Można ją kupić w formie herbatki ziołowej, ale są również tabletki zawierające ekstrakt z pokrzywy oraz stabilizowany alkoholem sok. Wiele osób ma poczucie, że pokrzywa ma tylko dobroczynne działanie na organizm i są w poważnym błędzie.

Otóż zbyt długie przyjmowanie preparatów z pokrzywy, a nawet picie herbatek, w wypadku tych ostatnich przez dłuższy czas, czyli ponad 2-3 miesiące (i tu wiele zależy od stanu organizmu i ilości wypijanej/przyjmowanej pokrzywy)˜â˜☠ może doprowadzić do poważnych zaburzeń krążenia, poważnej awitaminozy, zaburzeń˜â˜☠ i zakłóceń w przemianie materii oraz może dojść do☠reakcji alergicznych (zaczerwienienia oraz puchnięcie powiek i okolic oczu).
Oczywiście każde zioło może wywołać reakcję uczuleniową. Skutki uboczne pojawiają się tym szybciej, im bardziej stężoną formę ziół przyjmujemy.

Już te dwa przykłady skutków ubocznychâ˜â˜â˜☠ działania ziół na organizm powinny wzbudzić czujność każdego, kto sięga po zioła z poczuciem ich łagodnego działania, braku skutków ubocznych.

W internecie bardzo trudno zebrać wszystkie informacje o skutkach ubocznych ziół i witamin. Rzadko kiedy, gdy kupuje się zioła w aptece, pada pytanie o to, jakie leki bierzemy, w celu sprawdzenia, czy nie będzie niezdrowych interakcji.

Bardzo często kupuje się zioła w sklepach zielarskich, gdzie jest ich większy wybór rozmaitych ziół, nawet takich, o których wiedza jest bardzo znikoma i ogranicza się w zasadzie do informacji handlowej.

Edytowane przez linda22
Czas edycji: 2015-09-24 o 21:10
linda22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-24 21:38:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:57.