Efektowny trawnik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-24, 19:26   #1
BunnyZukino333
Rozeznanie
 
Avatar BunnyZukino333
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kontownia koło kielc
Wiadomości: 819
GG do BunnyZukino333
Question

Efektowny trawnik


Co zrobić , zeby trawnik przed domem wyglądał, ładnie trawa była gęsta i zdrowa. Nie jestem wykwalifikowanym ogrodnikiem choc nie wiem czy nawet ktos taki był by w satnie pomóc mojemu trawnikowi , który wyglada obrzydliwie, jest wysuszony, żadki i ma widoczne przeswity Poradzcie !!!Pozdrawiam!!!
BunnyZukino333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 12:49   #2
Michasia222
Zadomowienie
 
Avatar Michasia222
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 259
Dot.: Efektowny trawnik

a może jeszcze raz zasiać nowy trawnik i wtedy możesz go nawozić odpowiednimi preparatami i np. podlewać regularnie więcej chyba nic nie doradze
__________________
brak podpisu
Michasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 14:47   #3
viki_22_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Świdnik koło Lublina
Wiadomości: 433
GG do viki_22_83
Dot.: Efektowny trawnik

nie chce być wredna ale możesz ten temat wpisać w gogle i wyskoczy ci między innymi taka stronka http://ogrody.agrosan.pl/poradnik.html#Drenowanie wpradzie jest tu pobieżnie opisane to i owo o trawnikach ale dla laika powinno wystarczyc jesli sie myle to mnie wyprowadzcie z błędnego myślenia . Pozdrawiam
viki_22_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 19:02   #4
Beaux
Zakorzenienie
 
Avatar Beaux
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 732
Dot.: Efektowny trawnik

W ogóle się nie znam na ogrodnictwie, ale wiem tyle, że: mój wujek ma działkę, na której był okropny trawnik - gleba piaszczysta, trawa rosła w kępkach. Miejscowi poradzili, by rozrzucić po całej działce ziemię znad rzeki (na glebach też się nie znam, wiem tylko że jest czarna Teraz z trawą nie ma problemu. Jest jednak parę minusów: w mieście raczej nie uda się "ukraść" ziemi. No i transport...
__________________
Album wędrował od listopada 2008: elia damurek nir hejasz kamilcia malgwa pupil jambolaja sol katasiaczek i dotarł w październiku 2011

BLOG
Beaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-26, 15:15   #5
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Efektowny trawnik

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przekopanie trawnika i zasianie nowego Akurat wiosna idzie- będzie piękna trawa do lata.

Do nasion (czy też na ziemię po prostu) dodaj piasku- on dłużej trzyma wilgoć niż ziemia i dzięki temu trawa ładnie rośnie.

Pamiętaj o podlewaniu i nawożeniu trawnika no i o tym, że pierwsze koszenie odbywa się, gdy trawa jest juz dosyć długa (nie wcześniej).
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 00:32   #6
w.iwo
Raczkowanie
 
Avatar w.iwo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: Efektowny trawnik

witaj... jako początkująca w uprawie trawniczka....hihi... mam niezłe efekty,,, przekopanie-wyrównanie- sianie-walcowanie-podlewanie to początek zabawy... teraz po miesięcznych upałach zastanawiam się czy nie dosiać koniczyny białej do trawnika... niektórzy się skrzywią, ale sama taki widziałam trawniczek piękny i zielony, jest o wiele bardziej wytrzymały od samej trawki
w.iwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.