PM 2018 cz.9 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-04, 08:02   #3181
kalinolistek
Zakorzenienie
 
Avatar kalinolistek
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 9 141
Dot.: PM 2018 cz.9

Kuzyn mojego TZ miał 26 lat w dniu ślubu i był nietknięty 😀 Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że z ogromną pogardą wypowiadał się na temat wspólnego mieszkania przed ślubem i nieślubnych dzieci. Niby święty, a jego słowa były bardzo obraźliwe.

Manami, gdybym brała ślub zima do uzylabym Jimmy Choo Illicit Używam ich tylko w chłodne dni, bo latem czy wiosna są zbyt mocne. Przepięknie pachną i mają ładny flakon 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Nie ma na świecie rzeczy, której należy się bać, za to jest wiele takich, dla których warto dać z siebie wszystko."
Hanni Münzer


kalinolistek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 08:07   #3182
Manami
Wtajemniczenie
 
Avatar Manami
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 471
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was ma Kindle'a? Możecie polecić jakiś model? Chyba sobie zrobię prezent na święta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli Kindle to tylko paperwhite nie warto kupowac bez podswietlenia, komfort czytania jest nie do porownania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przepraszam dawną miłość, że nową uważam za pierwszą."
Wisława Szymborska
I ostatnią.


PM 2018


Manami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 08:31   #3183
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: PM 2018 cz.9

U mnie podobno ślub w parafii 1000 zł, koleżance która ma już cywilny powiedzieli750 jo super. Dla mnie jednak to dużo za dużo, serio.



Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 08:32   #3184
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Aż nabrałam ochoty na jakieś zakupy chyba zaszaleję i kupię i Kindle'a i nowe perfumy (oszczędzam, żeby było jasne ). Mój ostatni zakup to Calvin Klein Beauty (fajne do pracy, ale średnio trwałe), od CK lubię też Down Town (świeże, ale dalej słodkie). Polecam też od Bossa Deep Red - dawno ich nie miałam i chyba właśnie kupię ponownie jak lubisz slodziaczki to zobacz właśnie BonBon od V&R, dużo komplementów zbieram jak je noszę i też są killerem. Tylko drogie
Zwącham je przy okazji i zobaczę, co mi tu wciskasz
Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Pamiętam, jak moja kuzynka strzeliła focha na kapucynów u siebie - bo rzekomo nie chcieli jej dziecka ochrzcić. A to nie była prawda, tylko po prostu padło pytanie czy i kiedy ma zamiar brać ślub z ojcem dziecka. Poszła do naszego, to też nie był zachwycony. Zgodził się ostatecznie na chrzest po mszy.

Trzeba patrzeć na różne czynniki, nie tylko na to, czy ktoś wola mniej lub więcej kasy. Generalnie pod tym kątem młodsi księża są lepsi - właśnie dominuje skromność i zrozumienie, że ktoś serio może nie mieć kasy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie to wiele mówi o księdzu- jeden powie "Bardzo prosimy o wsparcie dzisiejszej ofiary, kościół potrzebuje ogrzewania/dachu/nowych klęczników, cokolwiek, a drugi (z autopsji) "No proszę, msza za górników, są też i górnicy-emeryci, a na tacy słyszę same brzdęki"- no sorry Dla mnie ofiara jest dobrowolna. Księża mają wystarczająco dużo kasy. Jakoś zakonnica nigdy nie powie "Ale za przystrojenie kościoła to mniej niż 500 nie biorę". Ja nie jestem z tych, co wydają 50tys na wesele, a na Kościół 50zł z wywracaniem oczami, ale jak ktoś robi akcje z kiepską mszą za mało kasy to rezygnuję z takiego kościoła, bo wtedy nie mam żadnej przyjemności z chodzenia tam.

A z chrztem, to też trochę kontrowersyjne. Nie powinni odmawiać na zasadzie nie ma ślubu=nie ma chrztu. Też nie miałam ślubu, bo nie miałam z kim go brać Ze mną ksiądz rozmawiał, czy próbowałam dążyć do ślubu itp.
Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Kuzyn mojego TZ miał 26 lat w dniu ślubu i był nietknięty 😀 Wszystko byłoby ok gdyby nie to, że z ogromną pogardą wypowiadał się na temat wspólnego mieszkania przed ślubem i nieślubnych dzieci. Niby święty, a jego słowa były bardzo obraźliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie "niby święty", ale pierwszy do osądzania innych To chyba powinien zejść schodek niżej
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 08:45   #3185
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: PM 2018 cz.9

1000 to dla mnie gruba przesada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Kinder, ale nikt jej nie odmawiał. Po prostu padło pytanie o ślub, ale nie żaden nacisk czy coś. Tylko ona od razu focha strzeliła. Moja koleżanka też w tej samej parafii chrzciła córkę i przedstawiła to zupełnie inaczej. Nie sądzę, żeby to było na zasadzie "nie ma ślubu - nie ma chrztu". Po prostu zapytali.

W kościele, gdzie chodzę z TZ-tem ludzie chętnie rzucają pieniędzmi, ale na inne cele, jak np. budowa kościoła (bo w zasadzie nie jest jeszcze dokończony), księża też sobie cenią pomoc taką przy tej budowie. Sama nie lubię wołania o kasę i narzekania, że tak mało.

Ale z drugiej strony znam przykład, gdzie ludzie nie mogli się zgrać po prostu. Na zebraniu poruszono kwestie cmentarza, że trzeba o to dbać i w ogóle. Maly, wiejski cmentarz. Propozycja padła - raz na rok każdy niech da chociażby 10 zł, żeby zadbać chociażby o jakiś wygląd, opłacić wywóz śmieci itd. No i jedni dawali, drudzy nie. To się skończyło tak, że cmentarz przeszedł na takie same zasady jak te miejskie - opłata raz na 25 lat, ale sporo wyższa. No i wtedy był płacz, że dlaczego tak. Ale jak komuś było szkoda raz na rok wydać, to niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Ja jestem jeszcze zdania takiego, że jakby były proste i jasne zasady dla wszystkich, to by się tylu ludzi nie odwracało od Kościoła. Bo np. niesprawiedliwe było dla mnie to, że chodziłam na spotkania do bierzmowania, a ten, co nie chodził, przyniósł papiery na ostatnią chwilę i też poszedł, jak cała reszta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 08:59   #3186
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez KinderCountry Pokaż wiadomość


Hej dziewczęta, byłyście na roratach?

Nigdy nie byłam i nie zamierzam.
Wczoraj tz chciał do kościoła pojechać ale ja nie miałam czystych spodni to zrezygnował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
.

Ja jestem jeszcze zdania takiego, że jakby były proste i jasne zasady dla wszystkich, to by się tylu ludzi nie odwracało od Kościoła. Bo np. niesprawiedliwe było dla mnie to, że chodziłam na spotkania do bierzmowania, a ten, co nie chodził, przyniósł papiery na ostatnią chwilę i też poszedł, jak cała reszta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja oczekiwałam przy chodzeniu na mszę W mieście mam 2 kościoły obok siebie. Dzięki je tylko ściana i jak wychodziłam na 12 na mszę do swojego kościoła to obok się kończyła to tam po podpis szłam. Ksiądz nie był w stanie zapamiętać twarzy nastolatków bo jednak dużą świątynię mieli. Do tego na religii ściągalam bo co tydzień mieliśmy zaliczenie 10 pytań do bierzmowania. Perfidnie siedziałam w 1 ławce naprzeciw księdza i w uchu miałam słuchawkę i nagrane na mp3 odpowiedzi.
Teraz bym to olała ale babka spokoju by mi nie dala
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016

Edytowane przez mansikkaa
Czas edycji: 2017-12-04 o 09:04
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:00   #3187
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: PM 2018 cz.9

Cześć

Patrzę rozpisałyście się o perfumach ja jakoś nigdy nie mogę zapamiętać jak poszczególne się nazywają. Rozpoznaje je po flakonach

Muszę sobie wymyślić prezent od rodziców i nie wiem co chciałabym dostać :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-04, 09:06   #3188
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez agaciupaga Pokaż wiadomość
Dziewczyny zastanawialyście się już ile dacie księdzu "co łaska"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok 400 zl.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o tym wynalazku? Wygląda dość zabawnie, choć podobno dobrze pełni swoją funkcję i koszula jest na swoim miejscu 😀 TZ jeszcze tego nie widział, ale ciekawa jestem jego reakcji
Załącznik 7343286

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coś dla mojego tzta ktory ma krótszą koszule i marudzi haha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ja mam taki flakonik który kojarzy mi się z Tżetem i pierwszymi spotkaniami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Ja bym ze śmiechu się zsikała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:08   #3189
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: PM 2018 cz.9

Ja bardzo bym chciała zaprosić towarzystwo z pracy (jesteśmy grupa 5 osobowa) ale nie możemy firmy zamknąć na cały weekend I przyjechać tę 700km. Odbijemy sobie jak wrócę po slubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:11   #3190
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość


Kinder, ale nikt jej nie odmawiał. Po prostu padło pytanie o ślub, ale nie żaden nacisk czy coś. Tylko ona od razu focha strzeliła. Moja koleżanka też w tej samej parafii chrzciła córkę i przedstawiła to zupełnie inaczej. Nie sądzę, żeby to było na zasadzie "nie ma ślubu - nie ma chrztu". Po prostu zapytali.

W kościele, gdzie chodzę z TZ-tem ludzie chętnie rzucają pieniędzmi, ale na inne cele, jak np. budowa kościoła (bo w zasadzie nie jest jeszcze dokończony), księża też sobie cenią pomoc taką przy tej budowie. Sama nie lubię wołania o kasę i narzekania, że tak mało.

Ale z drugiej strony znam przykład, gdzie ludzie nie mogli się zgrać po prostu. Na zebraniu poruszono kwestie cmentarza, że trzeba o to dbać i w ogóle. Maly, wiejski cmentarz. Propozycja padła - raz na rok każdy niech da chociażby 10 zł, żeby zadbać chociażby o jakiś wygląd, opłacić wywóz śmieci itd. No i jedni dawali, drudzy nie. To się skończyło tak, że cmentarz przeszedł na takie same zasady jak te miejskie - opłata raz na 25 lat, ale sporo wyższa. No i wtedy był płacz, że dlaczego tak. Ale jak komuś było szkoda raz na rok wydać, to niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:41 ----------

Ja jestem jeszcze zdania takiego, że jakby były proste i jasne zasady dla wszystkich, to by się tylu ludzi nie odwracało od Kościoła. Bo np. niesprawiedliwe było dla mnie to, że chodziłam na spotkania do bierzmowania, a ten, co nie chodził, przyniósł papiery na ostatnią chwilę i też poszedł, jak cała reszta...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tzn usłyszała pytanie o ślub i wyszła? Jak moja ciotka, która należała do świadków Jehowy, gdy temat choć trochę wstępował na wiarę, wstawała i jechała do domu

U nas teraz zbierają na mur wkoło, bo jest ponad stuletni i się zdeka osypuje już.

A co do zasad, ja bym nie była taka surowa. Dla mnie to jest kwestia Twojego sumienia. Do ślubu też księża czasem nie potrzebują kartki i pytają, czy byłaś na naukach. Można wtedy powiedzieć, że byłaś, a wcale nie byłaś. Takie zasady, kogo przyjąć, kogo wyrzucić wg mnie bardziej odpychają niż przyciągają. Nie wydaje mi się, żeby ktoś się odwrócił od Kościoła, bo chodził 8 mcy na przygotowania do bierzmowania, sąsiad nie, a i tak uzyskał sakrament. Na zasadzie zbierania naklejek za różaniec i nagród od katechetki za to Ludzie trochę za bardzo żyją wiarą innych niż swoją własną. Mnie tam nie interesuje, kto i jak się przygotowuje do komunii/bierzmowania/ślubu. U mnie w rodzinie zawsze ciotka obgadała każdego ze wsi "A ten to chodzi tylko w święta do kościoła", "a oni nie śpiewają na mszy, tylko postoją godzinę i wyjdą", "w pierwszy piątek go nie widziałam, a do komunii poszedł", strasznie tego nie lubiłam, bo całą mszę żarliwie śpiewała a zaraz za drzwiami właśnie szukała typka do obsmarowania, co źle zrobił na mszy

Jak dla mnie, to nikt nie jest w stanie ocenić czyjeś wiary, czy wierzy dobrze, źle, za mało, za rzadko. Każdy powinien to robić w zgodzie ze sobą
Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Nigdy nie byłam i nie zamierzam.
Wczoraj tz chciał do kościoła pojechać ale ja nie miałam czystych spodni to zrezygnował

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślałam, że w ogóle niewierząca jesteś A Wy już macie datę ustaloną? Nie wiem, na ile przed można to załatwić.
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:12   #3191
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: PM 2018 cz.9

Ja zapraszam 3 koleżanki z działu + trzech dyrektorow, ale u nas w pracy jest mega ekstra atmosfera, bardzo luźno itp. Ostatnio byliśmy na ślubie koleżanki i aby nasz główny przełożony nie przyszedł na wesele.

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-04, 09:12   #3192
poziomkowa91
Wtajemniczenie
 
Avatar poziomkowa91
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 544
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
U nas ksiądz od razu walnął prosto z mostu 900zl za mszę, organiste i wystrój. Z tym, że na wystrój nie mamy wpływu 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas ksiądz 500zł, siostra pieknie stroi kościół i składamy się z drugą parą z tego dnia i będzie ok 400-500zł na pare + nasz zespół robi nam oprawę muzyczną w kościele za 300zł + musimy zapłacić "stałej"organistce z kościoła żeby NIE GRAŁA
Czyli kościół w sumie nas wyjdzie ok 1300.

Cytat:
Napisane przez mia00 Pokaż wiadomość
Ja na ślub planuje Kenzo flower by Kenzo (są bardzo trwałe) bądź burberry body intense - je też czuje długo no i faktycznie są intensywne.

Jadore ma moja siostra, podobają mi się, wg mnie są bardzo bezpiecznym zapachem.

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
Kusisz tymi Kenzo flower - chyba zamówię próbke albo powącham gdzies w drogerii
Zalezy mi na trwałości a te widze mają fajne opinie
A i cenowo nie są tak wygórowane jak moje uatrzyne dotychczas

Cytat:
Napisane przez nikkus Pokaż wiadomość
Post manami mnie tak poruszył ostatnio, że obudziłam się wczoraj przerażona z listą spraw, które trzeba załatwić jak najszybciej typu auto do ślubu, wybór świadków itd. Dziewczyny możecie napisać co już macie? Ciągle mi się wydaje, że o czymś zapomniałam :p
Dzięki Twojemu postowi przymyślę sobie co mam i uporządkuje
Poza oczywiście salą, zespołem, foto i kamerzystą
1. Suknia - pierwsze przymiarki mam mieć jeszcze przed świętami (mimo że miały być w listopadzie)
2. Buty, biżuteria, biustonosz, podwiązka, welon na sesje (a w zasadzie chyba ne jedno ujęcie plenerowe którego mam wizje )
3. Bukiety ślubne i wszystkie kwiatowe dodatki zarezerwowane
4. Toper na tort, tablice rejestracyjne, pudełko na koperty i na obrączki są
5. Wódka jest



Do ogarnięcia w najbliższym czasie:
- wybór dekoratoki sali
- perfumy na ślub
- dekoracja na samochód (mam upatrzoną na allegro taką minimalistyczną wersje i chyba ją zamówie)
- zastanawiam się czy nie kupimy jeszcze w tym roku wina na wesele ale nie mam wybranego
- niedługo zamawiam zaproszenia, mam czas do 17go a lista ciągle się wyjaśnia, rozszerza albo dowiadujemy się o jakieś nazwiska osób towarzyszących itd
- myślałam o zamawianiu wianka na sesje ale ciągle jeszcze się zastanawiam czy chcę
- gdzieś w lutym/marcu szyjemy dla tż garnitur
- i tak samo obrączki w tym czasie (wszyscy odradzają wcześniej ) więc czekam cierpliwie mimo że chciałabym już

I w sumie myślę i myślę i nie wiem co jeszcze mam albo co jeszcze trzeba będzie ogarnąć
__________________

"Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno.
Odtąd jedno, choć nadal dwoje"
A&P
poziomkowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:12   #3193
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: PM 2018 cz.9

Ja nie zapraszam nikogo z pracy. Kumpela zaprosiła nas wszystkie i szefostwo i to było głupie. Chyba ze ktos spotyka sie z kims z pracy i utrzymuje bliskie kontakty. Ja wychodząc z prscy zapominam całkowicie o wszystkim co z nią związane. Są dziewczyny które bardzo lubię ale nie spotykamy się. Nawet jakbym chciała kogoś z nich zaprosić to reszta będzie krzywo patrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:14   #3194
Manami
Wtajemniczenie
 
Avatar Manami
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 471
Dot.: PM 2018 cz.9

Ja jeszcze nie wiem ile u nas kosztuje slub, zapytam przy protokole
Misia mow ktora kiecke kupilas!! Bo ciekawosc mnie zzera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przepraszam dawną miłość, że nową uważam za pierwszą."
Wisława Szymborska
I ostatnią.


PM 2018


Manami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:15   #3195
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez kalinolistek Pokaż wiadomość
Miss, mam nadzieję, że do tego czasu zmienię pracę 😀
Wiecie co ostatnio powiedział mi szef gdy był nietrzeźwy? Że welon mi nie jest potrzebny, bo od tylu lat mieszkam z chłopakiem.
Czasem myślę co zrobiłam źle w życiu, że na mojej drodze stanął ten prostak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nietrzeźwy chodzi do pracy i ma być wizytówką swojej firmy? :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:16   #3196
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: PM 2018 cz.9

Kinder, też nie oceniam czyjejś wiary, bo to czyjaś sprawa jest, chodzi mi tylko o wymagania w ramach jednej parafii. Proszą, mówią, czegoś wymagają, a potem się okazuje, że to w zasadzie nie było potrzebne.
Choć z drugiej strony można mieć podejście jak do wymagającego nauczyciela. Najpierw się na niego narzeka, a po latach dopiero się rozumie, że chyba dobrze, że naciskal, bo coś tam w tej głowie zostało.

A kuzynka miała dokładnie właśnie takie podejście. Wszystko jej daj, ale sama nic od siebie i zdziwienie, że ktoś czegoś wymaga albo o coś pyta. I chodzi nie tylko o kościelne sprawy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:21   #3197
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja oczekiwałam przy chodzeniu na mszę W mieście mam 2 kościoły obok siebie. Dzięki je tylko ściana i jak wychodziłam na 12 na mszę do swojego kościoła to obok się kończyła to tam po podpis szłam. Ksiądz nie był w stanie zapamiętać twarzy nastolatków bo jednak dużą świątynię mieli. Do tego na religii ściągalam bo co tydzień mieliśmy zaliczenie 10 pytań do bierzmowania. Perfidnie siedziałam w 1 ławce naprzeciw księdza i w uchu miałam słuchawkę i nagrane na mp3 odpowiedzi.
Teraz bym to olała ale babka spokoju by mi nie dala
A czemu nie mogłaś zrezygnować z religii?
Cytat:
Napisane przez Kendra66 Pokaż wiadomość
Ja bardzo bym chciała zaprosić towarzystwo z pracy (jesteśmy grupa 5 osobowa) ale nie możemy firmy zamknąć na cały weekend I przyjechać tę 700km. Odbijemy sobie jak wrócę po slubie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja bym chciała pracować z ludźmi i mieć kogo zaprosić Widujemy się max 2 razy w roku i czasem mi smutno, że nie mam z kim się pośmiać w pracy.
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:25   #3198
poziomkowa91
Wtajemniczenie
 
Avatar poziomkowa91
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 544
Dot.: PM 2018 cz.9

Ja jeszcze mam ogromne dylematy co do zapraszania osób z pracy na wesele a musze zdecydować do 17 grudnia
- jedną koleżankę przenieśli, miałam z nią fajne relacje w pracy i w sumie tylko w pracy więc pewnie teraz kontakt się mocno ograniczy, ale i tak ją zaprosze z mężem
- nie wiem czy zapraszać koleżankę która jest na macierzyńskim, ona mnie zapraszała ale nie byliśmy bo to był pierwszy dzień świąt a mnóstwo kilometrów do przejechnia - dostałam od niej zaproszenie pocztą bo już była na l4 w ciąży. I w sumie kontakt z nią bardzo się ograniczył, ale np niedługo mamy się spotkać
-i jeszcze inne dylematy ale muszę się sama z nimi rozprawić
__________________

"Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno.
Odtąd jedno, choć nadal dwoje"
A&P
poziomkowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:27   #3199
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez mia00 Pokaż wiadomość
Ja zapraszam 3 koleżanki z działu + trzech dyrektorow, ale u nas w pracy jest mega ekstra atmosfera, bardzo luźno itp. Ostatnio byliśmy na ślubie koleżanki i aby nasz główny przełożony nie przyszedł na wesele.

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
Fajnie
Znowu nie skumałam tego "aby" w tym zdaniu Muszę to sobie zapisać
Cytat:
Napisane przez poziomkowa91 Pokaż wiadomość
U nas ksiądz 500zł, siostra pieknie stroi kościół i składamy się z drugą parą z tego dnia i będzie ok 400-500zł na pare + nasz zespół robi nam oprawę muzyczną w kościele za 300zł + musimy zapłacić "stałej"organistce z kościoła żeby NIE GRAŁA

- i tak samo obrączki w tym czasie (wszyscy odradzają wcześniej ) więc czekam cierpliwie mimo że chciałabym już
Znam też takie organistki, którym by trzeba było zapłacić, żeby nie grały i nie śpiewały.

Czemu odradzają wcześniej?
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-04, 09:46   #3200
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez KinderCountry Pokaż wiadomość
Fajnie
Znowu nie skumałam tego "aby" w tym zdaniu Muszę to sobie zapisać

Znam też takie organistki, którym by trzeba było zapłacić, żeby nie grały i nie śpiewały.

Czemu odradzają wcześniej?
Aby tłumacz sobie "tylko" hahah

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:50   #3201
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez mia00 Pokaż wiadomość
Aby tłumacz sobie "tylko" hahah

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka
No muszę to zapisać
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:52   #3202
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: PM 2018 cz.9

Poziomka jaki masz biustonosz? Bo mi Pani w salonie dała nazwę stanika który pasowalby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:53   #3203
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: PM 2018 cz.9

Nadrobilam Was po weekendzie, jak zwykle tematy jedzeniowe byly poruszane

Ja pierogi lubie jedynie z miesem i pierogi/ uszka z grzybami.
Ruskich nie przelkne, a z owocami tym bardziej

Mielismy wyciagac ozdoby swieteczne w ten weekend i ubierac choinke ale jednak jak w sobote ruszylismy o 10 rano na swiateczne zakupy to wrocilismy o 18 i nie mielismy juz sily... Ale mamy wszytskie prezenty Brakuje nam tylko dla taty TZ ale mowi ze kupimy mu cos w Polsce przed swietami.

Co do obraczki, to ja bym chciala na okolo z diamentami i 2,5-3mm a TZ klasyczna, 3-4mm. Poprzymierzamy za niedlugo

My placimy 500 zl 'co laska', 100 zl organiscie i 100 zl koscielnemu za udekorowanie kosciola.

Ja na slub mam perfume Miss Dior, juz kupiona i czeka w szufladzie
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 09:54   #3204
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: PM 2018 cz.9

Namiszalyscie mi z tymi perfumamija używam jednego i nie zznam się kompletnie chcę delikatny ale aby przykuwal uwagę tyle wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 10:09   #3205
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
My mamy prawie wszystko. Została nam garderoba Pana Młodego, ogarniecie próbnych fryzur i makijażu, załatwienie organisty w kościele, zakup alkoholu, musimy też wszystkim zaproszenia rozdać - w tym tygodniu rozsyłamy do tych, co mieszkają dalej od nas.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Nie warto zapraszać nikogo z pracy, chyba, że utrzymujecie kontakty poza pracą. A tak to... Nigdy nie wiadomo, zawsze pracę można zmienić itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A właśnie. Tym co wysyłajcie zaproszenia to najpierw dzwonicie i informujące o tym że takie zaproszenie przyjdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 10:16   #3206
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
A właśnie. Tym co wysyłajcie zaproszenia to najpierw dzwonicie i informujące o tym że takie zaproszenie przyjdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze się zastanawiamy nad tym, bo jedna ciotka mieszka w Niemczech, a nie wiem, jak mamy ustawione też rozmowy miedzynarodowe. Ale TZ ma kontakt mailowy z nią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 10:21   #3207
poziomkowa91
Wtajemniczenie
 
Avatar poziomkowa91
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 544
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Poziomka jaki masz biustonosz? Bo mi Pani w salonie dała nazwę stanika który pasowalby

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam taki z allegro za 30zł na silikonie tylko niby "lepsza wersja". Chociaż wolałabym wszywany chyba. Ale niby ten się mega dobrze trzyma, ale nie wiem jak to b edzie podczas zabawy Wolałabym się pewniej czuć.
Nie wiem czy na pewno on będzie dobry, niby sama krawcowa go polecała, ale wezme go na przymiarki i zobaczymy.
U mnie ta góra jest chyba troche inna a nie wiem jak ostaecznie będzie po przeróbkach


Cytat:
Napisane przez goplankowa Pokaż wiadomość
Namiszalyscie mi z tymi perfumamija używam jednego i nie zznam się kompletnie chcę delikatny ale aby przykuwal uwagę tyle wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też już mam mętlik. Czytam opinie i będę wąchać zapisane Ale może zostane przy moim pierwszym typie

Na pewno chciałabym na slub coś trwałego i cos innego co nigdy nie używalam wcześniej.
Fajny pomysł o użyciu perfum które np kojarzą nam się z piewszymi randkami Ale u mnie to są głównie dwa zapachy z Avonu do których mamy sentyment ale wolałabym na slub jednak cos lepszego
__________________

"Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno.
Odtąd jedno, choć nadal dwoje"
A&P
poziomkowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 10:24   #3208
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: PM 2018 cz.9

W tym tygodniu chyba na nasza sale pojedziemy menu ustalić i dogadamy się, co do tortu. Jak będę wiedziała, co i jak, to topper zamowie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 10:31   #3209
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: PM 2018 cz.9

My w grudniu dajemy rodzicom zaproszenia/prośby o błogosławieństwo drewniane, a po nowym roku zamawiamy zaproszenia. Ja musze tą kieckę w końcu znaleźć, a najchętniej odłożyłabym to na sierpień W tym roku to koniec przygotowań.
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 10:43   #3210
poziomkowa91
Wtajemniczenie
 
Avatar poziomkowa91
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2 544
Dot.: PM 2018 cz.9

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
A właśnie. Tym co wysyłajcie zaproszenia to najpierw dzwonicie i informujące o tym że takie zaproszenie przyjdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tylko jedno zaproszenie do wsyłania za granice, ewentualnie jeszcze drugie w kraju i w pierwszym przypadku nie a w drugim owszem bo muszę dopytać o adres dokładny bo nie znam

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

A czy tylko ja nie daje próśb o błogosławieństwo rodzicom?

U nas nikt z rodzeństwa tz, ani mój brat nie dawali zadnych próśb a błogosławili im U nas to raczej taki stały element, oczywisty dla rodziców i raczej to oni bardziej niż my chcą nam pobłogosławić
__________________

"Dotąd dwoje, choć jeszcze nie jedno.
Odtąd jedno, choć nadal dwoje"
A&P
poziomkowa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-20 12:28:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:03.