Mamuśki Marcóweczki 2021 :) - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-08-20, 14:55   #1141
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
Odniosę się tak ogólnie..
W pierwszej ciąży kupiłam sobie rogala i jak dla mnie świetna sprawa, życie trzeba sobie ułatwiać.
Wzięłam go nawet sobie do szpitala, bardzo pomocny był przy karmieniu. Po porodzie organizm jest wymęczony i każda wygoda jest na wagę złota. A że spędziłam dodatkowo 6 dni, bo Mały miał żółtaczkę, to był strzał w dziesiątkę.
I tak przy każdej ciąży. Teraz też już mi towarzyszy od 2 tygodni.

Jeśli chodzi o łóżeczko, to ja stawiam na drewniane, był moment że Synek dużo się wiercił i o szczebelki haczyl, więc dałam ochraniacz na boki i było ok. A jak miał ponad rok to przerzucilismy Go do turystycznego. Córka zaś bardzo długo była w łóżeczku, bez żadnych problemów.
Dodatkowo mieliśmy w spadku drewniany kojec, taki 100x90 na kółeczkach i rewelacja. Jak gotowałam to spokojnie Dzieci mogłam przemieszczać po całym mieszkaniu.

Cieszę się, że coraz więcej z nas jest po badaniach lub krótko przed. Podzielam za każdym razem radość z Wami.

Persefonia i jak jesteś po konsultacji wyników z tarczycy?

An Angel i takie dni się zdarzają, tule mocno i mam nadzieję, że już słoneczko zaświeciło i radość powróciła.

U mnie dwa porody mniej więcej w terminach, kilka dni przed. Pierwszy z końcem po paru godzinach, a drugi tak ekspresowy, że rodziłam na kozetce w gabinecie przyjęć. Skurcze tak mi się rozkręciły, że babka lewdo zdążyła się wkuc pod wenflon. 57 min od przyjazdu do szpitala Mala już była na świecie, teraz będę znów wyczekiwać takiego szybkiego porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Fufka, tak jak Persefonia napisała, to naturalne czeka Cię coś nowego i nieznanego. Ale uwierz mi, że instynkt matki będzie Ci dużo podpowiadał, a jeśli chwilowo będzie uśpiony przez stres itp to daje Ci słowo, że wróci na właściwe tory.
Zawsze są chwile kryzysu, ale tych lepszych jest zdecydowanie więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuję. Czytałam twoją historię na fb i bardzo mnie poruszyła. Choć ciebie nie znam, to ciebie podziwiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 16:12   #1142
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Super, że wszystko ok.
Pochwal się potem inspiracjami, które Ci wpadną w oko
Jeszcze Was będę męczyć inspiracjami. Póki co odebrałam wycene od architekta. Pokoik pokoikiem, ale chcemy kilka grubszych rzeczy pozmieniać i po wymyśleniu sobie komody-kolumbryny i kolorów tęczy chcę to skonsultować z fachowcem, który ma więcej wyobraźni niż ja. Wycena nas miło zaskoczyła i chyba nawet mój Stary łyknie moje rozpędzające się plany bez stękania.
Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio dręczą złe myśli, że sobie nie poradzimy, w sensie wychowawczym, co Bąkowi przekażemy, po co właściwie chcemy mieć dziecko itd.
Jechałam dzisiaj tramwajem z rodziną z tak ok. 2 letnią dziewczynką. Masakra, przez ponad 40 minut to dziecko krzyczało, ale w sensie nie, że płakało, ale zamiast normalnie mówić to wrzeszczało. Ojciec był tym strasznie rozbawiony, dodatkowo denerwował to dziecko, w sensie robił mu na złość, żeby się bardziej denerwowała. Aż mi jej żal się zrobiło.
Cytując klasyka, są ludzie i parapety.
Obawy są chyba naturalne, ale pamiętaj, że piszesz swoją własną historię a Twoje dziecko będzie kolejnym wyjątkowym szkrabem, które będzie miało niepowtarzalny charakter i umiejętności. Nie raz Ci pewnie narobi siary w tramwaju, ale krótka scena to pewnie niewielka historyjka (mój Stary bankowo będzie złośliwym Starym).
Na pocieszenie dodam, że moja klientka siedziała dziś pod biurem na miejskiej ławce 2,5h bo jej 3letni syn, którego musiała akurat wziąć ze sobą postanowił się rozhisteryzować na widok gołębia, który mu zżarł wafelek od lodów (upadł mu kawałek). Prośby i groźby nie działały, to pozostało dać mu się wyryczeć do końca. O umówionej godzinie zadzwoniła, czy mogłabym podejść do niej na tę ławkę, bo "ryk" może jeszcze potrwać. No i tak sobie gadałyśmy, a knyp wył na ławce na przeciwko W końcu skończył i miał całkiem udany humor po wszystkim.
Cytat:
Napisane przez Bazille Pokaż wiadomość
O
U mnie dwa porody mniej więcej w terminach, kilka dni przed. Pierwszy z końcem po paru godzinach, a drugi tak ekspresowy, że rodziłam na kozetce w gabinecie przyjęć. Skurcze tak mi się rozkręciły, że babka lewdo zdążyła się wkuc pod wenflon. 57 min od przyjazdu do szpitala Mala już była na świecie, teraz będę znów wyczekiwać takiego szybkiego porodu
To brzmi jak poród marzeń.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 16:27   #1143
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Bazille i pozostałe doświadczone mamusie, polecicie jakąś konkretną poduszkę do spania i potem karmienia?

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Dzięki że pytasz. Jedynie co u ginekologa i rodzinnego kazali zwiększyć dawkę do 200mg euytmrox a do endokrynologa mm dopiero na 10 września

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Jak już zwiększysz dawkę to sprawdź za kilka dni TSH. Ja przed ciąża brałam Euthyrox 25, jak tylko zaszłam w ciążę to endokrynolog zalecił zwiększyć dawkę do 50. Miałam wczoraj konsultację z endokrynologiem i mam znowu sprawdzić TSH. Mówił, że jeśli będzie do 2, to na razie mam zostać przy obecnej dawce leku, a jeśli byłoby powyżej 2, to zwiększyć dawkę.

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Jeszcze Was będę męczyć inspiracjami. Póki co odebrałam wycene od architekta. Pokoik pokoikiem, ale chcemy kilka grubszych rzeczy pozmieniać i po wymyśleniu sobie komody-kolumbryny i kolorów tęczy chcę to skonsultować z fachowcem, który ma więcej wyobraźni niż ja. Wycena nas miło zaskoczyła i chyba nawet mój Stary łyknie moje rozpędzające się plany bez stękania.
Świetnie, cieszę się Na pewno będzie cudownie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 16:29   #1144
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Bazille i pozostałe doświadczone mamusie, polecicie jakąś konkretną poduszkę do spania i potem karmienia?



Jak już zwiększysz dawkę to sprawdź za kilka dni TSH. Ja przed ciąża brałam Euthyrox 25, jak tylko zaszłam w ciążę to endokrynolog zalecił zwiększyć dawkę do 50. Miałam wczoraj konsultację z endokrynologiem i mam znowu sprawdzić TSH. Mówił, że jeśli będzie do 2, to na razie mam zostać przy obecnej dawce leku, a jeśli byłoby powyżej 2, to zwiększyć dawkę.


Świetnie, cieszę się Na pewno będzie cudownie.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poniedziałek znowu pobieram krew, co do poduszki to ja mam kojec z motherhood

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 18:52   #1145
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja wczoraj przeczytałam, że szpital, w którym chciałam rodzić niestety zawiesił porody rodzinne do odwołania. Co prawda mój chłopak zemdleje po 5 minutach albo na widok krwi, ale to zawsze jakieś wsparcie
Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Jeszcze Was będę męczyć inspiracjami. Póki co odebrałam wycene od architekta. Pokoik pokoikiem, ale chcemy kilka grubszych rzeczy pozmieniać i po wymyśleniu sobie komody-kolumbryny i kolorów tęczy chcę to skonsultować z fachowcem, który ma więcej wyobraźni niż ja. Wycena nas miło zaskoczyła i chyba nawet mój Stary łyknie moje rozpędzające się plany bez stękania.

Cytując klasyka, są ludzie i parapety.
Obawy są chyba naturalne, ale pamiętaj, że piszesz swoją własną historię a Twoje dziecko będzie kolejnym wyjątkowym szkrabem, które będzie miało niepowtarzalny charakter i umiejętności. Nie raz Ci pewnie narobi siary w tramwaju, ale krótka scena to pewnie niewielka historyjka (mój Stary bankowo będzie złośliwym Starym).
Na pocieszenie dodam, że moja klientka siedziała dziś pod biurem na miejskiej ławce 2,5h bo jej 3letni syn, którego musiała akurat wziąć ze sobą postanowił się rozhisteryzować na widok gołębia, który mu zżarł wafelek od lodów (upadł mu kawałek). Prośby i groźby nie działały, to pozostało dać mu się wyryczeć do końca. O umówionej godzinie zadzwoniła, czy mogłabym podejść do niej na tę ławkę, bo "ryk" może jeszcze potrwać. No i tak sobie gadałyśmy, a knyp wył na ławce na przeciwko W końcu skończył i miał całkiem udany humor po wszystkim.

To brzmi jak poród marzeń.
Hahaha, rozbawiła mnie ta historia. Miałam taką przygodę z 5letnia dziewczynką, że wstydziła się iść kupić pop corn i chciała żebyśmy za nią to zrobili, więc przez 2h mówiła non stop "kup mi popcorn, kup mi pop corn". Dopiero przestała jak zebraliśmy się z plaży do domu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Fufka
Czas edycji: 2020-08-20 o 18:54
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 19:06   #1146
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Mój maz był przy dwóch porodach i nie wyobrażam sobie żeby go nie było przy trzecim. Na drugi poród ledwo zdążył ale się załapał

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 19:11   #1147
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Zastanawiam się nas zrobieniem dodatkowo badań NIPT. Szukam tabeli z porównaniem między NIFT a Sanco, ale nie znalazłam niczego takiego. Udało Wam się znaleźć jakieś porównanie? Kojarzę, że niektóre z Was robiły właśnie Sanco.
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
W poniedziałek znowu pobieram krew, co do poduszki to ja mam kojec z motherhood

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Dzięki! Fajnie wygląda. Zamawiałaś sobie do niej dodatkową poszewkę? Wygodna była do spania, karmienia i siedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-20, 21:34   #1148
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nas zrobieniem dodatkowo badań NIPT. Szukam tabeli z porównaniem między NIFT a Sanco, ale nie znalazłam niczego takiego. Udało Wam się znaleźć jakieś porównanie? Kojarzę, że niektóre z Was robiły właśnie Sanco. Dzięki! Fajnie wygląda. Zamawiałaś sobie do niej dodatkową poszewkę? Wygodna była do spania, karmienia i siedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sprawdź na stronie neomedica Poznań, tam.sa obie metody opisane i wyszczególnione na czym polegają,może to tobie pomoże.

Myślałam o zrobieniu tego podstawowego badania, ale zaczynam zastanawiać się nad bardziej złożonym testem :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-20, 21:59   #1149
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Sprawdź na stronie neomedica Poznań, tam.sa obie metody opisane i wyszczególnione na czym polegają,może to tobie pomoże.

Myślałam o zrobieniu tego podstawowego badania, ale zaczynam zastanawiać się nad bardziej złożonym testem :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, zaraz sprawdzę

Ja nie wiem jeszcze czy będę robić któreś z tych dodatkowych badań (nifty, Sanco itp). Jutro mam prenatalne i zobaczę jakie będą wyniki. Natomiast chce się przed wizytą rozeznać w badaniach, żeby też od razu porozmawiać o tym z lekarzem.

Ty już miałaś prenatalne czy jesteś jeszcze przed?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 05:07   #1150
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dzięki, zaraz sprawdzę

Ja nie wiem jeszcze czy będę robić któreś z tych dodatkowych badań (nifty, Sanco itp). Jutro mam prenatalne i zobaczę jakie będą wyniki. Natomiast chce się przed wizytą rozeznać w badaniach, żeby też od razu porozmawiać o tym z lekarzem.

Ty już miałaś prenatalne czy jesteś jeszcze przed?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jestem daleko za wami, prenatalne mam 07.09 w 12 TC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 05:57   #1151
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Fufka Pokaż wiadomość
Ja jestem daleko za wami, prenatalne mam 07.09 w 12 TC.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja tak samo 12+1tc będzie 07,09 i na 16:30 prenatalne

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:57 ---------- Poprzedni post napisano o 04:56 ----------

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nas zrobieniem dodatkowo badań NIPT. Szukam tabeli z porównaniem między NIFT a Sanco, ale nie znalazłam niczego takiego. Udało Wam się znaleźć jakieś porównanie? Kojarzę, że niektóre z Was robiły właśnie Sanco. Dzięki! Fajnie wygląda. Zamawiałaś sobie do niej dodatkową poszewkę? Wygodna była do spania, karmienia i siedzenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jedna tak bo przy dziecku fajnie mieć tu Ci uleje tam naleje ja jestem mega zadowolona kręgosłup odciaza później jak karmisz na siedząco to nie trzeba się garbic albo w powietrzu dziecka trzymać tylko można się opatulic poduszka

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 05:58   #1152
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Kaewso ja robiłam Sanco, 2200 zł, wyniki niby do 5 dni roboczych a już dziś mija 8 dzień roboczy i się stresuje coraz bardziej, dzwonię do tej kliniki to mi mówią ze jak będą to zadzwonią, dziewczyny miały wynik nifty po tygodniu
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 06:22   #1153
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Ja będę robic nifty pro. Widzialam jakies porównanie w necie, postaram się je odkopać po pracy.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 06:25   #1154
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dziewczyny a wy te nifty z jakiego powodu robicie?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 06:38   #1155
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Nie wyobrażam sobie nie zrobić takiego testu, skoro mam tę możliwość.

Nie mam szczególnych powodów do zmartwień (acz mój wiek też jest pewnym wskazaniem, bo mam 35 skończone), traktuje to jako kolejne standardowe badanie w ciąży.

Nie znam też osoby z mojego otoczenia, która by tego badania nie robiła, pewnie to też wpływa na moje podejście do tenatu.

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

P. S. Na zdrowegeny.pl jest porównanie tych testów
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 06:46   #1156
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie nie zrobić takiego testu, skoro mam tę możliwość.

Nie mam szczególnych powodów do zmartwień (acz mój wiek też jest pewnym wskazaniem, bo mam 35 skończone), traktuje to jako kolejne standardowe badanie w ciąży.

Nie znam też osoby z mojego otoczenia, która by tego badania nie robiła, pewnie to też wpływa na moje podejście do tenatu.

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

P. S. Na zdrowegeny.pl jest porównanie tych testów
Fajnie. Ja np nie wyobrażam sobie zrobić prenatalnych ale może dlatego że ja z tych biednych to wydanie 2 tys to dla mnie lekka nie możliwość Acz kolwiek, gdyby się z prenatalnych okazało że coś jest nie tak to wtedy bym się nawet sekundy nie zastanawiała

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 06:51   #1157
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Fajnie. Ja np nie wyobrażam sobie zrobić prenatalnych ale może dlatego że ja z tych biednych to wydanie 2 tys to dla mnie lekka nie możliwość Acz kolwiek, gdyby się z prenatalnych okazało że coś jest nie tak to wtedy bym się nawet sekundy nie zastanawiała

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
U mnie też koszt ponad 2000 zł jest zbyt duży. Wydalam 450 zł na PAPPĘ i wystarczy mi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 07:01   #1158
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Dzień dobry!

Porównałam Nifty pro i Sanco plus, wychodzi na to, że Nifty pro ma większy zakres od Sanco plus. Dziwne, że w gabinecie Sanco jest drozsze od nifty pro
Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
To ja tak samo 12+1tc będzie 07,09 i na 16:30 prenatalne

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:57 ---------- Poprzedni post napisano o 04:56 ----------

Jedna tak bo przy dziecku fajnie mieć tu Ci uleje tam naleje ja jestem mega zadowolona kręgosłup odciaza później jak karmisz na siedząco to nie trzeba się garbic albo w powietrzu dziecka trzymać tylko można się opatulic poduszka

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
W sumie racja. Zresztą pewnie można to traktować jak normalna poduszkę, a tu przecież też potrzebne są poszewki na zmianę. Dzięki bardzo za wszystkie rady
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Kaewso ja robiłam Sanco, 2200 zł, wyniki niby do 5 dni roboczych a już dziś mija 8 dzień roboczy i się stresuje coraz bardziej, dzwonię do tej kliniki to mi mówią ze jak będą to zadzwonią, dziewczyny miały wynik nifty po tygodniu
Oby wyniki były już niedługo!
Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Ja będę robic nifty pro. Widzialam jakies porównanie w necie, postaram się je odkopać po pracy.
Ja właśnie chyba też nifty pro.
Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie nie zrobić takiego testu, skoro mam tę możliwość.

Nie mam szczególnych powodów do zmartwień (acz mój wiek też jest pewnym wskazaniem, bo mam 35 skończone), traktuje to jako kolejne standardowe badanie w ciąży.

Nie znam też osoby z mojego otoczenia, która by tego badania nie robiła, pewnie to też wpływa na moje podejście do tenatu.

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:37 ----------

P. S. Na zdrowegeny.pl jest porównanie tych testów
Dzięki, faktycznie była tam tabelka z porównaniem. Nawet wczoraj tam trafiłam, ale coś mi się nie wczytywała cała tabelka. Dzisiaj już ok. Wygląda na to, że Nifty pro ma szerszy zakres od sanco.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 07:51   #1159
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

AnnLady super ze wszystko dobrze na prenatalnym

Kaewso trzymamy kciuki

Ja robiłam Sanco dlatego ze w pierwszej ciąży wystąpiły wady genetyczne letalne a teraz na usg w 10 wyszło podwyższone nt i sie bardzo przestraszyłam, na usg prenatalnym teraz w 12 tygodniu było już w normie
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 09:47   #1160
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Czekam na wizytę. Bez USG jak to zawsze u mnie. TSH spadło z 3 do 0,82, więc to chyba dobrze. Ft4 mam 1,1. Ciekawe czy będę mogła odstawić Euthyrox i Duphaston.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 09:52   #1161
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Czekam na wizytę. Bez USG jak to zawsze u mnie. TSH spadło z 3 do 0,82, więc to chyba dobrze. Ft4 mam 1,1. Ciekawe czy będę mogła odstawić Euthyrox i Duphaston.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo dobry wynik tsh, ile czasu Ci spadło? A kiedy będziesz miała kolejne usg?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 10:25   #1162
Solony_karmel
Zadomowienie
 
Avatar Solony_karmel
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Czekam na wizytę. Bez USG jak to zawsze u mnie. TSH spadło z 3 do 0,82, więc to chyba dobrze. Ft4 mam 1,1. Ciekawe czy będę mogła odstawić Euthyrox i Duphaston.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oo, u mnie podobnie, z 3,6 spadło do 1,08, muszę umowic teleporade i endo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Miracle
Solony_karmel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 11:56   #1163
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Jestem już po badaniach. Ogromnie Wam dziękuję za kciuki i wsparcie Tak bardzo się stresowałam, że miałam brzuch cały czas napięty i lekarzowi przez to gorzej się badało. Próbowałam się rozluźnić, ale nie udało się... Także chyba lekarz mnie nie polubił 🤣Tak czy siak wstępnie jest wszystko ok , ale mam się jeszcze zgłosić za tydzień, bo dziecko jeszcze było za małe i nie udało się sprawdzić nosa. Natomiast lekarz mówił, że jak na razie oprócz tego nosa wszystko jest prawidłowo

Poza tym zdecydowaliśmy się z TŻ, że jednak zrobimy dodatkowo nifty pro i w przyszłym tygodniu pojadę na pobranie do badań.

W poniedziałek mam też wizytę u mojego ginekologa, także od razu pojadę z tymi badaniami i pewnie też trochę lekarz powie o wyniku.
Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Czekam na wizytę. Bez USG jak to zawsze u mnie. TSH spadło z 3 do 0,82, więc to chyba dobrze. Ft4 mam 1,1. Ciekawe czy będę mogła odstawić Euthyrox i Duphaston.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, piękne TSH! Myślę, że Euthyrox będziesz dalej zażywać, żeby poziom TSH dalej był na odpowiednim poziomie. Ja zażywam cały czas, przed ciąża zażywam 25, a teraz 50.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 12:38   #1164
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Persefonia Pokaż wiadomość
Bardzo dobry wynik tsh, ile czasu Ci spadło? A kiedy będziesz miała kolejne usg?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Miesiąc brania codziennie rano tylko Euthyrox 25. Wow. Pamiętam że moja mama to kiedyś 200 nawet brała i 250.
Cytat:
Napisane przez Solony_karmel Pokaż wiadomość
Oo, u mnie podobnie, z 3,6 spadło do 1,08, muszę umowic teleporade i endo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Również gratuluję!
Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Jestem już po badaniach. Ogromnie Wam dziękuję za kciuki i wsparcie Tak bardzo się stresowałam, że miałam brzuch cały czas napięty i lekarzowi przez to gorzej się badało. Próbowałam się rozluźnić, ale nie udało się... Także chyba lekarz mnie nie polubił 🤣Tak czy siak wstępnie jest wszystko ok , ale mam się jeszcze zgłosić za tydzień, bo dziecko jeszcze było za małe i nie udało się sprawdzić nosa. Natomiast lekarz mówił, że jak na razie oprócz tego nosa wszystko jest prawidłowo

Poza tym zdecydowaliśmy się z TŻ, że jednak zrobimy dodatkowo nifty pro i w przyszłym tygodniu pojadę na pobranie do badań.

W poniedziałek mam też wizytę u mojego ginekologa, także od razu pojadę z tymi badaniami i pewnie też trochę lekarz powie o wyniku.
Super, piękne TSH! Myślę, że Euthyrox będziesz dalej zażywać, żeby poziom TSH dalej był na odpowiednim poziomie. Ja zażywam cały czas, przed ciąża zażywam 25, a teraz 50.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak to jest, że nawet podświadomie się spinamy i martwimy A ile miał CRL, że za małe?

U mnie ryzyka:
Trisomia 21 1:4446
Trisomia 18 <1:20000
Trisomia 13 <1:20000
Samoistny porod przedwczesny przed 34 tc 1:2874

Więc chyba jest ok i nie ma potrzeby badać się dalej.
Ostatnie USG miałam 11.08 w 12 tygidniu. Następna wizytę na 18.09 a o USG ani widu, ani słychu. Pewnie dopiero połówkowe mi zrobią.
Pobrała mi materiał na cytologię, dalej mam brać duphaston i Euthyrox. Za 3 paczki duphastonu 90 zł :x

Denerwuje mnie te Pani doktor, w ogóle się nie odzywa, jak coś zapytam to pod noskiem coś mruczy. A szkoda, bo młoda i wydaje się być ogarnięta. Wcześniej była inna Pani doktor i chyba postaram się jakoś, żeby przeniesiono mnie do niej. Tamta wszystko mi tłumaczyła: ile dni przed wizyta mam zrobić pobranie krwi, co się będzie działo że mną w najbliższych tygodniach, poradziła ogólnie co przy tej cukrzycy, mówiła jakie objawy mogą być i żeby się nimi nie martwić. Tłumaczyła harmonogram badań w całym przebiegu ciąży. Ta nic. Spytała czy jakieś badania robiłam, spojrzała, oddała. Położyła mi skierowanie na TSH i morfologie, spytała czy chce jakaś receptę... Zrobiła badanie ginekologiczne i też bez słowa.
Może za dużo wymagam? Ale ta poprzednia Pani doktor pokazała, że można. Czułam się przynajmniej zaopiekowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 12:41   #1165
Fufka
Zakorzenienie
 
Avatar Fufka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 249
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

An Angel dobrze, że spadło.

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Jestem już po badaniach. Ogromnie Wam dziękuję za kciuki i wsparcie Tak bardzo się stresowałam, że miałam brzuch cały czas napięty i lekarzowi przez to gorzej się badało. Próbowałam się rozluźnić, ale nie udało się... Także chyba lekarz mnie nie polubił 🤣Tak czy siak wstępnie jest wszystko ok , ale mam się jeszcze zgłosić za tydzień, bo dziecko jeszcze było za małe i nie udało się sprawdzić nosa. Natomiast lekarz mówił, że jak na razie oprócz tego nosa wszystko jest prawidłowo

Poza tym zdecydowaliśmy się z TŻ, że jednak zrobimy dodatkowo nifty pro i w przyszłym tygodniu pojadę na pobranie do badań.

W poniedziałek mam też wizytę u mojego ginekologa, także od razu pojadę z tymi badaniami i pewnie też trochę lekarz powie o wyniku.
Super, piękne TSH! Myślę, że Euthyrox będziesz dalej zażywać, żeby poziom TSH dalej był na odpowiednim poziomie. Ja zażywam cały czas, przed ciąża zażywam 25, a teraz 50.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super, ja się powoli zaczynam przekonywać, żeby zrobić nifty. Muszę to jeszcze przedyskutować z tż, bo w sumie o koszty chodzi, chociaż pieniądze mamy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fufka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 12:55   #1166
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Również gratuluję! Tak to jest, że nawet podświadomie się spinamy i martwimy A ile miał CRL, że za małe?

U mnie ryzyka:
Trisomia 21 1:4446
Trisomia 18 <1:20000
Trisomia 13 <1:20000
Samoistny porod przedwczesny przed 34 tc 1:2874

Więc chyba jest ok i nie ma potrzeby badać się dalej.
Ostatnie USG miałam 11.08 w 12 tygidniu. Następna wizytę na 18.09 a o USG ani widu, ani słychu. Pewnie dopiero połówkowe mi zrobią.
Pobrała mi materiał na cytologię, dalej mam brać duphaston i Euthyrox. Za 3 paczki duphastonu 90 zł :x

Denerwuje mnie te Pani doktor, w ogóle się nie odzywa, jak coś zapytam to pod noskiem coś mruczy. A szkoda, bo młoda i wydaje się być ogarnięta. Wcześniej była inna Pani doktor i chyba postaram się jakoś, żeby przeniesiono mnie do niej. Tamta wszystko mi tłumaczyła: ile dni przed wizyta mam zrobić pobranie krwi, co się będzie działo że mną w najbliższych tygodniach, poradziła ogólnie co przy tej cukrzycy, mówiła jakie objawy mogą być i żeby się nimi nie martwić. Tłumaczyła harmonogram badań w całym przebiegu ciąży. Ta nic. Spytała czy jakieś badania robiłam, spojrzała, oddała. Położyła mi skierowanie na TSH i morfologie, spytała czy chce jakaś receptę... Zrobiła badanie ginekologiczne i też bez słowa.
Może za dużo wymagam? Ale ta poprzednia Pani doktor pokazała, że można. Czułam się przynajmniej zaopiekowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję
CRL 54 mm

U mnie ryzyka:
Trisomia 21 1: 13 300
Trisomia 18 <1:20000
Trisomia 13 <1:20000
Preeklampsja przed 34 tc 1:290
Przed 37 tc 1:95
Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tc 1:308

Więc w sumie te 3 ostatnie chyba dosyć wysokie. No i jeszcze ciekawe jak z tym nosem się okaże, też wtedy wskaźniki się zmienią.

Nie wiem właśnie co z tym nifty W sumie zdecydowaliśmy, że robimy.

Jesli chodzi o Twojego lekarza, to na Twoim miejscu próbowałabym wrócić do tej poprzedniej doktor.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 13:22   #1167
Roma1987
Rozeznanie
 
Avatar Roma1987
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 610
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Kaewso super ze jest ok

Słuchajcie robiłam to Sanco w dosyc znanej w Łodzi klinice od niepłodności, i dzwonię dziś do tych za przeproszeniem raszpli z recepcji i pytam po raz kolejny czy jest wynik (miał być do 5 śni roboczych ale one się asekurowaly ze do 9 dni mimo ze pisałam do Sanco i potwierdzili ze 5). No wiec dzwonię dziś a ona mówi ze może sprawdzić czy są wyniki... bez komentarza

No i włączyła mi muzyczkę i powiedziała ze wyniki są, ale maile wysyłają od 13.00 do 15.00, kumacie to? A przez telefon mi nie podadzą czy jest dobrze.

A miały dzwonić od razu jak wynik jest a nawet nie sprawdziły od rana czy jest, jest 14.30 a maila nie ma, o 15.00 dzwonię i robię dym

Kurde to nie jest zamówienie kapci na Allegro, które się opóźnia, ani badanie na NFZ gdzie każdy ma w dupce bo na wszystko brakuje pieniędzy, te pańcioszki naprawdę mają to głęboko w poważaniu, powiedzialam im ze bardzo sie stresuje i bede wdzieczna za informacje jak najszybciej

Edytowane przez Roma1987
Czas edycji: 2020-08-21 o 13:30
Roma1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 13:49   #1168
Persefonia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 871
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Kaewso super ze jest ok

Słuchajcie robiłam to Sanco w dosyc znanej w Łodzi klinice od niepłodności, i dzwonię dziś do tych za przeproszeniem raszpli z recepcji i pytam po raz kolejny czy jest wynik (miał być do 5 śni roboczych ale one się asekurowaly ze do 9 dni mimo ze pisałam do Sanco i potwierdzili ze 5). No wiec dzwonię dziś a ona mówi ze może sprawdzić czy są wyniki... bez komentarza

No i włączyła mi muzyczkę i powiedziała ze wyniki są, ale maile wysyłają od 13.00 do 15.00, kumacie to? A przez telefon mi nie podadzą czy jest dobrze.

A miały dzwonić od razu jak wynik jest a nawet nie sprawdziły od rana czy jest, jest 14.30 a maila nie ma, o 15.00 dzwonię i robię dym

Kurde to nie jest zamówienie kapci na Allegro, które się opóźnia, ani badanie na NFZ gdzie każdy ma w dupce bo na wszystko brakuje pieniędzy, te pańcioszki naprawdę mają to głęboko w poważaniu, powiedzialam im ze bardzo sie stresuje i bede wdzieczna za informacje jak najszybciej
Ktoś tam jest nie poważny. Nie mogę sobie wyobrazić jaka jesteś zestresowana

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Persefonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 14:38   #1169
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Co za wredne małpy, mam nadzieje ze juz wszystjo wiesz i jestes uspokojona.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-08-21, 16:05   #1170
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Mamuśki Marcóweczki 2021 :)

Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Dziękuję
CRL 54 mm

U mnie ryzyka:
Trisomia 21 1: 13 300
Trisomia 18 <1:20000
Trisomia 13 <1:20000
Preeklampsja przed 34 tc 1:290
Przed 37 tc 1:95
Zahamowanie wzrastania płodu przed 37 tc 1:308

Więc w sumie te 3 ostatnie chyba dosyć wysokie. No i jeszcze ciekawe jak z tym nosem się okaże, też wtedy wskaźniki się zmienią.

Nie wiem właśnie co z tym nifty W sumie zdecydowaliśmy, że robimy.

Jesli chodzi o Twojego lekarza, to na Twoim miejscu próbowałabym wrócić do tej poprzedniej doktor.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Patrząc na Twoje ryzyko 21 zaczęłam się martwić moim.
A u mnie ciężko wybrać lekarza, bo raz przychodzi jedna raz druga a są jeszcze 3 k nie wiadomo nigdy na kogo trafię.
Cytat:
Napisane przez Roma1987 Pokaż wiadomość
Kaewso super ze jest ok

Słuchajcie robiłam to Sanco w dosyc znanej w Łodzi klinice od niepłodności, i dzwonię dziś do tych za przeproszeniem raszpli z recepcji i pytam po raz kolejny czy jest wynik (miał być do 5 śni roboczych ale one się asekurowaly ze do 9 dni mimo ze pisałam do Sanco i potwierdzili ze 5). No wiec dzwonię dziś a ona mówi ze może sprawdzić czy są wyniki... bez komentarza

No i włączyła mi muzyczkę i powiedziała ze wyniki są, ale maile wysyłają od 13.00 do 15.00, kumacie to? A przez telefon mi nie podadzą czy jest dobrze.

A miały dzwonić od razu jak wynik jest a nawet nie sprawdziły od rana czy jest, jest 14.30 a maila nie ma, o 15.00 dzwonię i robię dym

Kurde to nie jest zamówienie kapci na Allegro, które się opóźnia, ani badanie na NFZ gdzie każdy ma w dupce bo na wszystko brakuje pieniędzy, te pańcioszki naprawdę mają to głęboko w poważaniu, powiedzialam im ze bardzo sie stresuje i bede wdzieczna za informacje jak najszybciej
To jest nie do pomyślenia...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-30 18:24:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:29.