Naprawdę jestem taką patologią? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-22, 21:36   #1
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312

Naprawdę jestem taką patologią?


Hej, studiuje na 3 roku i chyba jestem kozłem ofiarnym bo cokolwiek zrobię, ktoś zauważa i sypie się gala fala śmiechu.
Dziś kolega napisał na grupie na fb, że profesor x już teraz zbiera osoby do pisania inżynierki, że można zgłaszać tematy.
A późnej coś takiego, że w przeciwnym razie opiekunowie zostaną przydzieloni losowo. I jak ktoś chętny niech się zgłasza.
Zrozumiałam to tak, że jak ktoś ogólnie chce zacząć już teraz, to ma się zgłosić bo potem przydziela mu losowo, a ja wiem mniej więcej czego chce. No ale coś mi się nie podobało, to.zostawiłam komentarz "ja chce, ale nie z X. Będę załatwiać sama".
Oczywiście od razu "lajki" które oznaczały wysmianie. Usunęłam komentarz, żeby im nie dawać powodów. Minutę później jeden gnojek napisał "czemu komentarz został usunięty? " i pod spodem wrzucił.screna mojego komentarza, a inni zaczęli wyśmiewać.

Druga sytuacja. Na wf złożyłam krótkie.spodenki (ćwiczę na siłowni). Reszta dziewczyn legginsy, niektóre z nich nawet rajstopy pod nimi.
Ja chodzę tam żeby ćwiczyć, one, żeby posiedziec na rowerku.
Komentarze typu "ooo jaka ona gorąca hahaha".

Kolejna. Mam 22 lata, w przyszłym roku wychodzę za mąż. Rozumiem, że to może być dla niektórych dziwne, ale co najmniej raz w tyg słyszę komentarze odnośnie tego. Za rok ślub, a Ty jeszcze sukni nie masz? A czemu? Ty tak na siłowni ćwiczyć, a potem w sukni mięśnie będzie widać. ( mam samą skórę i.kości. kilka miesięcy temu wyszłam z niedowagi).

Kiedyś na posta "czy ktoś ma cos przeciwko egzaminowi w piątek", odpowiedziałam że ja. Było to po rozmowie z koleżankami, które miały takie samo zdanie.
Popsrlam to argumentami. Ale że ja jako jedyna się opowiedzialam, to spadła na mnie fala hejtu.

Przez tych ludzi mam dość tych studiów i nie rozumiem co jest ze mną nie tak. Zawsze siedziałam cicho w kącie, nie odzywam się. W zasadzie poza tymi dwoma sytuacjami, nie komentuje nic. A i tak coś do mnie mają. Nie rozumem co jest ze mną nie tak...
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 22:56   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

kluczowe pytanie - po co Ty się tak ze wszystkim uzewnętrzniasz?
a na głupie docinki jak te na wf to można szybko odpowiedzieć "jak się ruszycie to też wam będzie gorąco, od siedzenia się jeszcze nikt nie zgrzał" i tyle
a jak coś do Ciebie mają to niech mają, zajmij się studiami a z informacji na grupach korzystaj na tyle na ile potrzebujesz i już
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 22:58   #3
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Co jest z Tobą nie tak? Prawdopodobnie jesteś przewrażliwiona. Sytuacji z komentarzem nawet nie zrozumiałam. Gdzie tu jakaś sprawa?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 23:20   #4
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
kluczowe pytanie - po co Ty się tak ze wszystkim uzewnętrzniasz?
a na głupie docinki jak te na wf to można szybko odpowiedzieć "jak się ruszycie to też wam będzie gorąco, od siedzenia się jeszcze nikt nie zgrzał" i tyle
a jak coś do Ciebie mają to niech mają, zajmij się studiami a z informacji na grupach korzystaj na tyle na ile potrzebujesz i już
Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Co jest z Tobą nie tak? Prawdopodobnie jesteś przewrażliwiona. Sytuacji z komentarzem nawet nie zrozumiałam. Gdzie tu jakaś sprawa?
Aha. No to doradziłyście.

Sytuacja nie jest mi niestety nieznana, wiem jak to jest; każde słowo jest skierowywane przeciwko Tobie, nieważne jest co ani jak coś powiesz - dla innych i tak będzie to powód do beki i zbiorowego wyśmiewania. Dla mnie tak wyglądało całe gimnazjum, bardzo zraziłem się wtedy do ludzi, wycofałem się, bałem się nowych osób i każdego traktowałem jak potencjalnego wroga.
Ale no właśnie - to było gimnazjum, nie studia. Przecież to do cholery są dorośli ludzie, jak dla mnie zachowanie poniżej jakielkowiek krytyki. Ciężko jest znaleźć uniwersalne rozwiązanie na taki problem. Chyba niestety muszę napisać Ci po prostu - zaciśnij zęby, izoluj się od tych ludzi - to ostatni rok, ostatnia prosta, masz już z górki. (Zakładam, że masz 3-letni licencjat.)
Osobiście z gimnazjum wyszedłem sto razy silniejszy, odetchnąłem z wielką ulgą po raz ostatni opuszczając tamten budynek. Dzisiaj nikomu nie daję się już w ten sposób traktować (na szczęście nawet nie muszę specjalnie w tym kierunku działać, bo ludzie na studiach to jednak w większości przypadków dojrzali ludzie), każdy kto by spróbował - szybko by pożałował.
Problem zniknie natychmiastowo po zerwaniu kontaktu z tymi ludźmi. Masz na pewno oparcie w swoim partnerze - trzymaj się!
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE

Edytowane przez OldWorldBlues
Czas edycji: 2018-03-22 o 23:22
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 23:34   #5
White_Dove
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4 634
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Gdzie ta patologia? Miała być a tu nic. Czuję rozczarowanie...Zaraz będziesz mężatka a takimi ☠☠☠☠☠☠☠ami się przejmujesz.
White_Dove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 23:48   #6
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

OldWorldBlues litości, to nie podstawówka. Ktoś jej rzucił uwagę o spodenkach i sukience, a ona zamiast odpowiedzieć przeżywa na wizażu. A niby dorosła i chce rodzinę zakładać.

Akurat kojarzę tę wizażankę, ona wiecznie jest udręczona. Może to wina matki, która ją od dziecka krytykowała, że jej się nic nie uda, że wszędzie widzi krytykę i nie ma przyjaciół.

Poza tym dziewczyna studiuje kierunek, którego nie lubi i na który trafiła przypadkiem, tylko dla papierka. Taka postawa może akurat zniechęcać do niej innych studentów. Kiedyś ją tu inne użytkowniczki skrytykowały za pomysł urodzenia dziecka zaraz po studiach "z pomocą rodziców i 500+", że to niezbyt rozsądne, to też stwierdziła, że się na nią uwzięłyśmy.

Emilcia96 popracuj trochę nad pewnością siebie. Jak Ci ktoś coś powie, to mu po prostu powiedz, że Ci się to nie podoba. Pasowałoby też troszkę podleczyć się z kompleksów i niepewności, to może być nie zwracała uwagi na rzeczy, na które inni nie zwracają.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2018-03-22 o 23:54
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 00:15   #7
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
OldWorldBlues litości, to nie podstawówka. Ktoś jej rzucił uwagę o spodenkach i sukience, a ona zamiast odpowiedzieć przeżywa na wizażu. A niby dorosła i chce rodzinę zakładać.

Akurat kojarzę tę wizażankę, ona wiecznie jest udręczona. Może to wina matki, która ją od dziecka krytykowała, że jej się nic nie uda, że wszędzie widzi krytykę i nie ma przyjaciół.

Poza tym dziewczyna studiuje kierunek, którego nie lubi i na który trafiła przypadkiem, tylko dla papierka. Taka postawa może akurat zniechęcać do niej innych studentów. Kiedyś ją tu inne użytkowniczki skrytykowały za pomysł urodzenia dziecka zaraz po studiach "z pomocą rodziców i 500+", że to niezbyt rozsądne, to też stwierdziła, że się na nią uwzięłyśmy.

Emilcia96 popracuj trochę nad pewnością siebie. Jak Ci ktoś coś powie, to mu po prostu powiedz, że Ci się to nie podoba. Pasowałoby też troszkę podleczyć się z kompleksów i niepewności, to może być nie zwracała uwagi na rzeczy, na które inni nie zwracają.
No wiesz, ja po prostu z własnego doświadczenia wiem, że ciężko jest się w takich sytuacjach w ogóle nie przejmować. I na pewno wiesz, że nie chodzi tu o pojedyncze uwagi dotyczące jakichś spodenek czy komentarzy na Facebooku, a o tworzoną przez nie całość, od której może się odechciewać towarzystwa takich osób (i m.in. chodzenia na uczelnię).
Innych wątków Autorki nie znam - wypowiadam się na podstawie tego, co widzę tutaj. Nie wykluczam przewrażliwienia, ale z drugiej strony wiem, że takie towarzystwo naprawdę potrafi dokopać.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE

Edytowane przez OldWorldBlues
Czas edycji: 2018-03-23 o 00:19
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-23, 00:42   #8
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Ja tylko mówię, że każdy kij ma dwa końce. Osoby przekonane o tym, że odstają czasem same pozostają na uboczu, izolują się, nie łapią kontaktu z innymi, specjalnie wyłapują wszelkie oznaki niechęci lub drwiny. Tak naprawdę to z tych wypowiedzi nie wynika jednoznacznie, że wszystkie miały być złośliwe. A jak się to nałoży na osobowość autorki (tak, wiem, zgodnie z regulaminem powinnyśmy udawać, że nikt tu nikogo nie zna), pojawia się pytanie, czy rzeczywiście ktoś miał zamiar ją dręczyć.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 05:50   #9
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Nie rozumiem tego z laskami pod komentarzem. Może oni też chcieli pisać u kogoś innego i dlatego zalajkowali?

Tego z siłownia też nie rozumiem. Komentarz slaby ale nie ma co przeżywacie. Trzeba było albo im odpowiedzieć.

Tego ze ślubem to już w ogóle nie czaje - śluby to taka kwestia do robienia guano burzy dla niektórych, że przejmowanie się cudzymi komentarzami trzeba już sobie na początku planowania wyłączyć albo darować ślub. Zawsze komuś cos będzie nie pasowało i zawsze będzie coś do skomentowania w tej kwestii.

Wysłane z

---------- Dopisano o 06:50 ---------- Poprzedni post napisano o 06:48 ----------

Co tego egzaminu to jestem ciekawa czy był to hejt czy ludzie wyrazili po prostu inne zdanie, które odebrałaś jako wyraz niechęci...

Wysłane z
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 06:15   #10
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
chce. No ale coś mi się nie podobało, to.zostawiłam komentarz "ja chce, ale nie z X. Będę załatwiać sama".
Oczywiście od razu "lajki" które oznaczały wysmianie. Usunęłam komentarz, żeby im nie dawać powodów. Minutę później jeden gnojek napisał "czemu komentarz został usunięty? " i pod spodem wrzucił.screna mojego komentarza, a inni zaczęli wyśmiewać.

A skąd wiesz, że lajki oznaczały wyśmianie? Od kiedy lajki oznaczają wyśmianie?!? To jakiś kosmos.
Nie napisałaś nic co świadczy, że grupa z Ciebie kpi lub wyśmiewa. Raczej Ty jesteś do nich uprzedzona i każdą reakcję odbierasz jako hejt.
Na wizażu też czasem się to zdarza, kiedy odpowiedzi są nie pomyśli autora to zaraz hejt i brak empatii.

Tutaj raczej Ty nieładnie komentujesz koleżanki:
"Ja chodzę tam żeby ćwiczyć, one, żeby posiedziec na rowerku.

"Komentarze typu ooo jaka ona gorąca hahaha"- a to jest zwykły tekst, który słyszę bardzo często i sama stosuję, gdy widzę kogoś lekko ubranego w zimny dzień. To jest ten hejt wg Ciebie??

Albo napisałaś nieadekwatne przykłady, albo jesteś przewrażliwiona.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 06:30   #11
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Aha. No to doradziłyście.

Sytuacja nie jest mi niestety nieznana, wiem jak to jest; każde słowo jest skierowywane przeciwko Tobie, nieważne jest co ani jak coś powiesz - dla innych i tak będzie to powód do beki i zbiorowego wyśmiewania. Dla mnie tak wyglądało całe gimnazjum, bardzo zraziłem się wtedy do ludzi, wycofałem się, bałem się nowych osób i każdego traktowałem jak potencjalnego wroga.
Ale no właśnie - to było gimnazjum, nie studia. Przecież to do cholery są dorośli ludzie, jak dla mnie zachowanie poniżej jakielkowiek krytyki. Ciężko jest znaleźć uniwersalne rozwiązanie na taki problem. Chyba niestety muszę napisać Ci po prostu - zaciśnij zęby, izoluj się od tych ludzi - to ostatni rok, ostatnia prosta, masz już z górki. (Zakładam, że masz 3-letni licencjat.)
Osobiście z gimnazjum wyszedłem sto razy silniejszy, odetchnąłem z wielką ulgą po raz ostatni opuszczając tamten budynek. Dzisiaj nikomu nie daję się już w ten sposób traktować (na szczęście nawet nie muszę specjalnie w tym kierunku działać, bo ludzie na studiach to jednak w większości przypadków dojrzali ludzie), każdy kto by spróbował - szybko by pożałował.
Problem zniknie natychmiastowo po zerwaniu kontaktu z tymi ludźmi. Masz na pewno oparcie w swoim partnerze - trzymaj się!
Ja tutaj widzę kompletny brak asertywności połączony z przewrażliwieniem. Niestety, tacy ludzie są często "kozłami ofiarnymi" ale to na etapie gimnazjum, ponieważ pokazują, jak bardzo czyjeś dokuczanie ich boli. Już w szkole średniej takie sytuacje z celowym dokuczaniem komuś nie są na porządku dziennym. A na studiach to już w ogóle dziwne.

Niestety, nie zgadzam się z Twoją radą by zerwać kontakty z "tymi ludźmi". Przecież Autorce życie upłynie między ludźmi i jakoś będzie musiała sobie z nimi poukladać stosunki zamiast wieznie być tym kozłem ofiarnym. Ja bym raczej doradzała jakiś trening asertywności, pracę nad poczuciem własnej wartości a nie unikanie ludzi bo to nie jest wyjście na dluższą metę.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-23, 06:44   #12
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

To jak ktos lajkuje komentarz to znaczy że to wyśmiewa?
Trochę więcej wiary w siebie

Nałożyłas spodenki zobaczyłaś ze nikt inny tak się nie ubrał i poczułas się głupio i dlatego odrazu kazdy tekst odbierasz jako atak
Popracuj nad pewnością siebie,nie obawiaj się być sobą czy mieć swojej opinii
Powiem ci że z opisu nie sprawiasz wrażenia sympatycznej osoby niestety,zbyt bardzo bierzesz do siebie każdy bzdet i robisz z igły widły (wyolbrzymiasz problem w swojej glowie)
Zacznij może częściej obracać sytuację w żart
Wychodzisz nie długo za maz a brzmisz jakbyś miała 15 lat ;-)

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2018-03-23 o 07:08
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 06:47   #13
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Litości... ton głosu, sposób komentowania. Znam tych ludzi i wiem jacy są. Te wszystkie komentarze były złośliwe.

Ciężko tu mówić o nie przejmowaniu się, kiedy to jednak w psychikę uderza. Inni ludzie są lubiani, a przynajmniej traktowani neutralnie, a ja poniżana.

Jeszcze nie dawno skończyłam terapię u psychologa.

A moja mama mnie kocha i dba o mnie jak tylko się da.

Ale jak zwykle wizazanki wiedzą lepiej jak sytuacja wygląda .

Dziękuję jedynie OldWorldBlues. Niby dobra, ok niech sobie gadają. Ale jednak to uderza głęboko, że ktoś to właśnie Ciebie kryykuje.

A studiow nie lubię ze względu na prowadzących. Kierunek jest świetny. Zresztą kilka lat i mój wydział upadnie, bo wszyscy wiedzą jak tu jest.

Co do wątku o zakładaniu rodziny. Dostawalyscie takie odpowiedzi, jakie chcialyscie . Już potem nieźle się wkrecilam .
Pamiętam jak wyśmiałyście to, że TŻ po stażu dostamie stała pracę.
Dostał. W trakcie studiów zarabia więcej niż osoba z 30 letnim.stażem. spokojnie już teraz utrzymal by rodzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 06:57   #14
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Litości... ton głosu, sposób komentowania. Znam tych ludzi i wiem jacy są. Te wszystkie komentarze były złośliwe.

Ciężko tu mówić o nie przejmowaniu się, kiedy to jednak w psychikę uderza. Inni ludzie są lubiani, a przynajmniej traktowani neutralnie, a ja poniżana.

Jeszcze nie dawno skończyłam terapię u psychologa.

A moja mama mnie kocha i dba o mnie jak tylko się da.

Ale jak zwykle wizazanki wiedzą lepiej jak sytuacja wygląda .

Dziękuję jedynie OldWorldBlues. Niby dobra, ok niech sobie gadają. Ale jednak to uderza głęboko, że ktoś to właśnie Ciebie kryykuje.

A studiow nie lubię ze względu na prowadzących. Kierunek jest świetny. Zresztą kilka lat i mój wydział upadnie, bo wszyscy wiedzą jak tu jest.

Co do wątku o zakładaniu rodziny. Dostawalyscie takie odpowiedzi, jakie chcialyscie . Już potem nieźle się wkrecilam .
Pamiętam jak wyśmiałyście to, że TŻ po stażu dostamie stała pracę.
Dostał. W trakcie studiów zarabia więcej niż osoba z 30 letnim.stażem. spokojnie już teraz utrzymal by rodzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jaki jest ton glosu tych lajkow? Trening asertywnosci bylby dobrym poczatkiem zmian, bo na razie jestes idealnym kandydatem na kozla ofiarnego - przewrazliwiona z jednej strony, malo sympatyczna z drugiej
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 06:58   #15
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Więc powiem Ci jedno
Wróc na ta terapię bo jeszcze długa droga przez toba do wyleczenia.masz dziwnie nieprzyjemny ton wypowiedzi ,pretensje do całego świata ze ludzie mają swoje zdanie nie zgodne z twoim
Wszystko wiesz lepiej na krytykę reagujesz zbyt emocjonalnie
Nie znam cie w realu ale bazując tylko na twoich wypowiedziach na forum mysle ze jesteś przewrazliwiona i w jakiś sposób nieprzyjemna wiec podejrzewam że w realu jest podobnie
Czy ty w ogóle kogos lubisz(poza swoim przyszłym mezem?),siebie lubisz?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 06:59   #16
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Litości... ton głosu, sposób komentowania. Znam tych ludzi i wiem jacy są. Te wszystkie komentarze były złośliwe.

Ciężko tu mówić o nie przejmowaniu się, kiedy to jednak w psychikę uderza. Inni ludzie są lubiani, a przynajmniej traktowani neutralnie, a ja poniżana.

Jeszcze nie dawno skończyłam terapię u psychologa.

A moja mama mnie kocha i dba o mnie jak tylko się da.

Ale jak zwykle wizazanki wiedzą lepiej jak sytuacja wygląda .

Dziękuję jedynie OldWorldBlues. Niby dobra, ok niech sobie gadają. Ale jednak to uderza głęboko, że ktoś to właśnie Ciebie kryykuje.

A studiow nie lubię ze względu na prowadzących. Kierunek jest świetny. Zresztą kilka lat i mój wydział upadnie, bo wszyscy wiedzą jak tu jest.

Co do wątku o zakładaniu rodziny. Dostawalyscie takie odpowiedzi, jakie chcialyscie . Już potem nieźle się wkrecilam .
Pamiętam jak wyśmiałyście to, że TŻ po stażu dostamie stała pracę.
Dostał. W trakcie studiów zarabia więcej niż osoba z 30 letnim.stażem. spokojnie już teraz utrzymal by rodzinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Emilcia, jesli z taką pretensją gadasz z ludzmi na codzień, to przepraszam, ale : kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Przejmujesz się pierdołami, bierzesz do siebie rzeczy które człowiek na ogół puszcza mimo uszu i zapomina po 2 minutach.
To jak Ty postrzegasz sprawy , jest subiektywne. Ale ludzie to czują.
Powiem Ci, ze ja bym wiekszość tych rzeczy wzieła za aprobate lub wręcz głupkowaty, ale jakiejgos tam rodzaju komplement (z tymi spodenkami).

Natomiast że ktoś się głupio pyta dlaczego nie masz jeszcze sukienki jak za rok za maz wychodzisz, to bym w ogóle nie ogarneła że to przytyk, tylko pomyslała ze z głupim gadam.
przez rok to mi sie może 10 razy odmienić jaką sukienke chce mieć, moge przytyc lub schudnąć, przez rok wiszenia w szafie to sukienka moze zżółknąć a na pewno się opatrzy i z nudzi oraz , uwaga- wyjdzie z mody bo co roku wchodzą nowe trendy w modzie ślubnej.
Dlatego.


i jeszcze mała rada. Jak taka jesteś wrażliwa na uwagi, to nie wyrywaj się przed szereg z klepaniem "co u Ciebie".
Wziełam ślub na 3cim roku studiów. Ze w ogóle miałam w planie ślub, to ludzie z roku się dowiedzieli jak przyszłam z obraczką na palcu. Wiedziały tylko 2 najlepsze kolezanki, ale one były z innych grup, zresztą nie był to w ogóle jakiś temat do przezywania jak dziad okupację na publicznym forum studiów, to nikt nie klepał. A co zatym idzie, nikt głupio o nic nie pytał, bo to moje zycie było a nie publiczne.

Bardzo polecam trzymanie jęzora za zebami, na swój temat. jedna z najlepszych rzeczy jaka mozna dla siebie w zyciu robić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2018-03-23 o 07:04
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 07:13   #17
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Bardzo polecam trzymanie jęzora za zebami, na swój temat. jedna z najlepszych rzeczy jaka mozna dla siebie w zyciu robić.
Zgadzam się w 100%
Skoro czujesz ze ci ludzie cie nie lubią po co opowiadasz im o swoim prywatnym życiu
Malo kto w dzisiejszym czasie odbierze jako pozytyw wyjście za maz w wieku 22 lat z zamiarem przejścia z utrzymania rodziców na utrzymanie meza
Zachowaj swoją prywatność dla siebie
Nie musisz być przyjaciółmi z ludźmi z roku
Przychód z na uczelnie rób swoje (chyba chodzisz tam po edukację glownie),rozmawiaj o neutralnych sprawach i wracaj do domu
Nie da się być lubianym na siłę niestety
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 07:21   #18
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Mam grupkę koleżanek z którymi zadaje się na codzień. Nie mam przyjaciółki. I.wiem, że to przez mój charakter. Bo jestem taka jak piszecie, nieprzyjemna, przewrazliwiona, opryskliwa. Tylko ja nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Staram się uśmiechać, być miła, ale zaraz, nawet nie wiem kiedy, robię się nerwowa i wychodzi ze mnie zołza.
Potem wszyscy to.widzą i mają powody do krytyki, ja się zamykam w sobie i koło się zamyka.

Rodzice i TŻ rozmawiają ze mną na ten temat. Jak coś mi nie pasuje, to od razu robię się nerwowa, głos mi się lamie.

Na terapię mnie nie stać. Koszta 500zł miesięcznie to na mój budżet za dużo. A przychodnia w okolicy, gdzie jest psychiatra na NFZ ma bardzo zła opinie.

Ja nie oczekuje, że wszyscy będą mnie lubić. Ja chce żeby mnie tylko akceptowali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 07:26   #19
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Mam grupkę koleżanek z którymi zadaje się na codzień. Nie mam przyjaciółki. I.wiem, że to przez mój charakter. Bo jestem taka jak piszecie, nieprzyjemna, przewrazliwiona, opryskliwa. Tylko ja nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Staram się uśmiechać, być miła, ale zaraz, nawet nie wiem kiedy, robię się nerwowa i wychodzi ze mnie zołza.
Potem wszyscy to.widzą i mają powody do krytyki, ja się zamykam w sobie i koło się zamyka.

Rodzice i TŻ rozmawiają ze mną na ten temat. Jak coś mi nie pasuje, to od razu robię się nerwowa, głos mi się lamie.

Na terapię mnie nie stać. Koszta 500zł miesięcznie to na mój budżet za dużo. A przychodnia w okolicy, gdzie jest psychiatra na NFZ ma bardzo zła opinie.

Ja nie oczekuje, że wszyscy będą mnie lubić. Ja chce żeby mnie tylko akceptowali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli sama się nie zmienisz nie oczekuj ze ludzie wokół Ciebie zaczną cie lepiej traktować
Skoro.masz grupę przyjaciół.to skup się na tym po co Ci akceptacja obcych ludzi?
I wróć na terapię bo widać ze ta poprzednia nie zadzialala
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-23, 07:32   #20
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Teraz oprócz lajkow na fb można dodawać reakcje - złość, śmiech, itd. Pewnie o to chodzi
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 07:39   #21
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
Teraz oprócz lajkow na fb można dodawać reakcje - złość, śmiech, itd. Pewnie o to chodzi
No ok ale napisala ze tam były lajki a nie ikonki ze śmiechem to chyba jest różnica
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 07:58   #22
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 763
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Niestety, nie zgadzam się z Twoją radą by zerwać kontakty z "tymi ludźmi". Przecież Autorce życie upłynie między ludźmi i jakoś będzie musiała sobie z nimi poukladać stosunki zamiast wieznie być tym kozłem ofiarnym. Ja bym raczej doradzała jakiś trening asertywności, pracę nad poczuciem własnej wartości a nie unikanie ludzi bo to nie jest wyjście na dluższą metę.
Czyli ma na siłę zmuszać się do kontaktu z kimś, kto robi sobie z niej żarty? Dla mnie to bez sensu, trening asertywności i pracę nad własną samooceną można zacząć wśród ludzi poważnych, którzy nie zachowują się jak banda gówniarzy. Tym bardziej, że wkrótce (prawdopodobnie) drogi Autorki i tych ludzi i tak się rozejdą.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 08:04   #23
Emilcia96
Zadomowienie
 
Avatar Emilcia96
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 312
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Tak chodziło mi o te ikonki, nie wiedziałam jak to nazwać dlatego napisałam "lajki" i że prześmiewcze.

Każdy chce czuć się akceptowany, ja nie mówię, że oni muszą mnie lubić, czy nawet rozmawiać ze mną. Ale niech mnie traktują neutralnie.
Potem to wszystko się zamyka i ja widząc ich reakcje zamykam się w sobie, albo bronię chamskimi tekstami, a oni widząc jaka jestem dalej w to brną. I tak w kółko.

Chciała bym umieć mieć zdrowe relacje z innymi. Mojego TŻ lubią wszyscy dookoła, ma taki przyjazny charakter, że każdy od razu łapie z nim pozytywny kontakt. I każdy się dziwi jak ktoś taki jak on, wytrzymuje ze mną.

Chyba najpierw poszukam jakichś poradników "jak rozmawiać z ludźmi". Widziałam kiedyś coś takiego w jakiejś księgarni, podobną książkę miała moja psychiatra, takie tabelki do uzupełniania, obserwacja siebie itp.

Wy też na pewno nie czułybyście się dobrze, będąc co jakiś czas atakowane. Bo to nie jest miłe. Mimo, że puszczam to mimo uszu, to jednak jak już parę takich sytuacji się uzbiera to jednak to boli.
Boli to, że to akurat ja jestem atakowana, boli to, że nie umiem się odegrać, obronić.
__________________
Ćwiczę


40/2017
8/2018

12.12.2015 M
17.12.2017
02.05.2019
Emilcia96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 08:13   #24
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Od kiedy lajki oznaczają wyśmianie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 08:17   #25
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Moim zdaniem podpadłaś grupie już sporo wcześniej i to nie raz, więc teraz każde twoje zachowanie oni oceniają negatywnie, a ty każdy ich komentarz traktujesz jako atak.
Co możesz zrobić? Niewiele. Tak jak już pisano, przestań sie uzewnętrzniać, nie pisz na grupie o swoich planach, nie opowiadaj o ślubie. Trzymaj się z ludźmi, którzy cię lubią, niekoniecznie na samej uczelni.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 08:31   #26
foreverago
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 73
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
Od kiedy lajki oznaczają wyśmianie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest taka ikonka jak "Haha" i ona jest prześmiewcza. I autorka powiedziała, że to jej użyli a nie lajka.
__________________
If your dreams don't scare you, they're not big enough.
foreverago jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 08:39   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez foreverago Pokaż wiadomość
Jest taka ikonka jak "Haha" i ona jest prześmiewcza. I autorka powiedziała, że to jej użyli a nie lajka.
Może też znaczyć "Haha, ale fajne", "Haha, masz rację, ja też do niego nie chcę", albo po prostu "Haha" bez podtekstu. Czy np. danie zwykłego lajka "kciuka w górę" pod postem "Zginął mi pies" jest dobre, złe, czy neutralne? Kwestia interpretacji. A często po prostu bezmyślności ludzi lajkujących wszystko jak leci.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 08:40   #28
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Cytat:
Napisane przez Emilcia96 Pokaż wiadomość
Mam grupkę koleżanek z którymi zadaje się na codzień. Nie mam przyjaciółki. I.wiem, że to przez mój charakter. Bo jestem taka jak piszecie, nieprzyjemna, przewrazliwiona, opryskliwa. Tylko ja nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Staram się uśmiechać, być miła, ale zaraz, nawet nie wiem kiedy, robię się nerwowa i wychodzi ze mnie zołza.
Potem wszyscy to.widzą i mają powody do krytyki, ja się zamykam w sobie i koło się zamyka.
Ludzie czują pewnie, że jest w Tobie fałsz - pod przykrywką miłej jesteś nieprzyjemna, oni to czują i uciekają. Ty w ogóle lubisz ludzi, siebie? Bo wydaje mi się, że nie, a na siłę starasz się być lubiana i to ludzi może odstraszać. Może też irytowałaś ludzi swoim gadaniem.

To są tylko studia, jedna grupa społeczna i jesteście już na ukończeniu więc zupełnie bym ich olała, odcięła się i zajęła swoimi sprawami.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 09:02   #29
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

Rób swoje, spotykaj się ze swoimi znajomymi i miej wylane.

Na magisterce kończyłam jeszcze szkołę dzienną policealną, sama jestem aspołeczna i nie umiałam za bardzo nawiązać kontaktu z grupą, nie widziałam też tam dla siebie miejsca bo prawie wszyscy mieli po naście lat i lubili jedni drugim dupę obrobić. Będąc "cieniem" co chwilę słyszałam jak się wzajemnie obrabiają. Ja nie uprawiam czegoś takiego. W wolnym czasie preferowali imprezy, a ja ze znajomymi ze studiów wolimy spotkania w pubie, grille, ogniska, czy domówki.

Robiłam swoje, byłam odludkiem, a spotykałam się po prostu ze swoimi znajomymi. Nikt się mnie nie czepiał, byli też pomocni ludzie, niektórzy mieli cięty język i lubili śmieszki heszki (ale mnie też często rozśmieszali) czasem jakiś dowcip był uszczypliwy, to się śmiejesz z nimi po prostu i puszczasz mimo uszu.

Jakimś trafem na studiach nawet na początku było całkiem inne towarzystwo.
Mój tz znowu też nie przepadał za swoją grupą ze studiów, a zaprzyjaźnił się z osobami z grupy treningowej i z akademika. Czasami towarzystwo nie podpasuje i tyle.

Myślę, że ci ludzie traktują Cie podobnie złośliwie jak innych, niektórzy po prostu tak sobie w żartach pociskają, tylko Ty to odbierasz jako uwzięcie się, atak i jesteś przewrażliwiona. Odnoszę wrażenie, że oczekujesz poklasku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez pandemonium4
Czas edycji: 2018-03-23 o 09:04
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-23, 09:52   #30
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Na prawdę jestem taką patologią?

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;82394526]Więc powiem Ci jedno
Wróc na ta terapię bo jeszcze długa droga przez toba do wyleczenia.masz dziwnie nieprzyjemny ton wypowiedzi ,pretensje do całego świata ze ludzie mają swoje zdanie nie zgodne z twoim
Wszystko wiesz lepiej na krytykę reagujesz zbyt emocjonalnie
Nie znam cie w realu ale bazując tylko na twoich wypowiedziach na forum mysle ze jesteś przewrazliwiona i w jakiś sposób nieprzyjemna wiec podejrzewam że w realu jest podobnie
Czy ty w ogóle kogos lubisz(poza swoim przyszłym mezem?),siebie lubisz?[/QUOTE]

Zgadzam się. Dodam tylko pytanie: Czy Ty lubiłabyś taką osobę, jaką sama jesteś? Odpowiedz sama sobie.

Nikt nie ma obowiązku lubić, nie oczekuj tego od nikogo. Pracuj nad sobą, a lubienie samo przyjdzie.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-24 18:49:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:27.