Mamy Maj 2021. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-25, 05:55   #511
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Dziś o 10:20 mam wizytę, mam nadzieję że zobaczę ️ dziś mam 7t6d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 06:33   #512
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy Maj 2021

Kciuki za wizytę, 7+6 to już chyba będzie serducho

Jeju jak dobrze, że dziś piątek. Nie chcę mi się pracować

U nas różnica będzie 2 lata i 2 miesiące, zobaczymy jak to będzie. Na ten moment to myślę, że by nie była zbyt zadowolona, że musi się dzielić mamusia taka córeczka mamusi się ostatnio zrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 06:46   #513
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Z tą różnicą wieku to też sporo zależy od charakteru dziecka moja córka zawsze była wymagającym egzemplarzem do 2 lat jak wychodziły jej jeszcze zęby to częste pobudki w nocy noszenie na rękach itp. no nie wyobrażam sobie być wtedy w ciąży teraz jest o niebo lepiej trochę się sama pobawi, można sobie z nią pogadać, w nocy w miarę śpi tylko nad ranem przychodzi do nas do łóżka, nie trzeba juz nosić do spania, a dłużej też nie chcieliśmy czekać żeby się za bardzo nie rozleniwić zobaczymy jak to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 06:55   #514
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Aurencja Pokaż wiadomość
Z tą różnicą wieku to też sporo zależy od charakteru dziecka moja córka zawsze była wymagającym egzemplarzem do 2 lat jak wychodziły jej jeszcze zęby to częste pobudki w nocy noszenie na rękach itp. no nie wyobrażam sobie być wtedy w ciąży teraz jest o niebo lepiej trochę się sama pobawi, można sobie z nią pogadać, w nocy w miarę śpi tylko nad ranem przychodzi do nas do łóżka, nie trzeba juz nosić do spania, a dłużej też nie chcieliśmy czekać żeby się za bardzo nie rozleniwić zobaczymy jak to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Duzo zalezy od charakteru (obojga dzieci i rodziców!) ale tez wlasnie od wychowania dziecka. Od jego socjalizacji z innymi dziecmi. Mozg dziecka w tym wieku jest bardzo plastyczny i dobre przygotowanie zapewni sukces, ale wiadomo na wszystko nie sa rady sie przygotowac bo nie wiemy co nas czeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 07:21   #515
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Ja mam różnice między dziećmi 3,5 roku, fajna różnica wieku, starszak już dużo rozumie i uczestniczy w ciąży i w opiece potem nad maluszkiem. Starsza np spala już dłuższy czas sama w pokoju, jak urodziła się siostra to zaczęły się wędrówki do naszego łóżka. Było nam.ciasno więc zrobilismy tak że z dużego pokoju dla dzieci zrobiła się sypialnia dla wszystkich a z naszej sypialni bawialnio-graciarnia i było nam fantastycznie potem dziewczynki znowu cieszyły się że będą spać bez rodziców że niby takie dorosłe teraz starsza ma 7 młodsza w grudniu skończy 4

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez iwona335
Czas edycji: 2020-09-25 o 07:23
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 07:31   #516
itsmeboo_93
Raczkowanie
 
Avatar itsmeboo_93
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 189
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Kurkuma88 Pokaż wiadomość
Właśnie wróciłam od lekarza, wszystko w porządku, jest i zarodek i serducho Jestem taka happy, że musiałam się z wami podzielić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super
Cytat:
Napisane przez czilala4 Pokaż wiadomość
Hej, to może i ja dołączę u mnie to dopiero sam początek, na usg póki co tylko sam pecherzyk.
To moja 2. ciąża, mam już bobasa z 2018r.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Cześć, podczytuje Was cichutko. Ja też sam początek ciąży. To moja pierwsza . Kalkulator wyliczył mi termin na 28 maja. Czekam na pierwszą wizytę u ginka.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i bobaski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witajcie

Ja wczoraj powiedziałam w pracy o ciąży, przełożeni bardzo dobrze to przyjęli, ale w sumie spodziewałam się tego. Powiedziałam im, że planuję pracować do końca roku także mają jeszcze sporo czasu żeby znaleźć kogoś na moje miejsce.

Iwona, daj znać jak wizyta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
itsmeboo_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 07:32   #517
Arjen927
Raczkowanie
 
Avatar Arjen927
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 51
Dot.: Mamy Maj 2021

Tak się zastanawiam jakie witaminy bierzecie w ciąży? Wiem, że są już tutaj mamy, więc macie już doświadczenie.

Która aplikacja dla przyszłych mam jest Waszym zdaniem najlepsza?

I jeszcze trzecie pytanie, czy ma któraś z Was listę badań, które zlecił jej lekarz do tego 10 tygodnia ciąży? I jaki to koszt? Byłabym wdzięczna za informację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Arjen927
Czas edycji: 2020-09-25 o 07:36
Arjen927 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-25, 07:42   #518
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Moj syn jak urodzi sie dzidzia bedzidm miał 5 lat, dla nas to fajna roznica. Bo starszak jest juz samodzielny.
Jakbym miala 2latka i noworodzia to palnełabym sobie w łeb hehe ale to ja. Dlatego zdecydowalismy sie na 2 dopiero jak starsze bedzie takie jaj kest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam jakie witaminy bierzecie w ciąży? Wiem, że są już tutaj mamy, więc macie już doświadczenie.

Która aplikacja dla przyszłych mam jest Waszym zdaniem najlepsza?

I jeszcze trzecie pytanie, czy ma któraś z Was listę badań, które zlecił jej lekarz do tego 10 tygodnia ciąży? I jaki to koszt? Byłabym wdzięczna za informację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biore tylko kwas foliowy i jod.


A badania
Morfologia
Mocz
Glukoza
Grupa krwi
Kiła
Toksoplazmowa igg i igm
Cytomegalia igg i igm
Hiv
Różyczka
Hmm nie pamietam co jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 07:45   #519
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Aurencja Pokaż wiadomość
Z tą różnicą wieku to też sporo zależy od charakteru dziecka moja córka zawsze była wymagającym egzemplarzem do 2 lat jak wychodziły jej jeszcze zęby to częste pobudki w nocy noszenie na rękach itp. no nie wyobrażam sobie być wtedy w ciąży teraz jest o niebo lepiej trochę się sama pobawi, można sobie z nią pogadać, w nocy w miarę śpi tylko nad ranem przychodzi do nas do łóżka, nie trzeba juz nosić do spania, a dłużej też nie chcieliśmy czekać żeby się za bardzo nie rozleniwić zobaczymy jak to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na szczęście nie wstaję do małej w nocy tata jej podaje butelkę w nocy jak już się domaga, ale tak to ładnie śpi, żadne ząbki jej nie straszne.
najgorsze to usypianie na rękach w ciągu dnia. muszę ją nosić, bo inaczej nie zaśnie, a już trochę zaczęłam czuć takie ciągnięcie jak ja podnoszę.
No i jeszcze odbieram ze żłobka, więc też wsadzam do fotelika, pakuję wózek do auta.. staram się ograniczać, ale ciężko. mam nadzieję, że mi to dźwiganie nie zaszkodzi.

Ja kończę teraz prenatal duo i się przestawiam na uno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 07:51   #520
itsmeboo_93
Raczkowanie
 
Avatar itsmeboo_93
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 189
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam jakie witaminy bierzecie w ciąży? Wiem, że są już tutaj mamy, więc macie już doświadczenie.

Która aplikacja dla przyszłych mam jest Waszym zdaniem najlepsza?

I jeszcze trzecie pytanie, czy ma któraś z Was listę badań, które zlecił jej lekarz do tego 10 tygodnia ciąży? I jaki to koszt? Byłabym wdzięczna za informację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę Pregna plus i Pregna DHA

IMG_20200925_085143.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
itsmeboo_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:08   #521
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam jakie witaminy bierzecie w ciąży? Wiem, że są już tutaj mamy, więc macie już doświadczenie.

Która aplikacja dla przyszłych mam jest Waszym zdaniem najlepsza?

I jeszcze trzecie pytanie, czy ma któraś z Was listę badań, które zlecił jej lekarz do tego 10 tygodnia ciąży? I jaki to koszt? Byłabym wdzięczna za informację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prenatal duo
Apke najbardziej lubie preglife bo jest tam kalendarz i mogę zobaczyc jaki etao ciazy bedzie np 12 grudnia (t+d), mi nic wiecej nie potrzebne z apki w sumie.

Co do wyliczen to ja chyba mam z poprzedniej ciazy, wypije kawe i odpale komputer i zerkne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-25, 08:09   #522
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Dziś o 10:20 mam wizytę, mam nadzieję że zobaczę ️ dziś mam 7t6d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki, daj znać po wizycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:10   #523
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
Moj syn jak urodzi sie dzidzia bedzidm miał 5 lat, dla nas to fajna roznica. Bo starszak jest juz samodzielny.
Jakbym miala 2latka i noworodzia to palnełabym sobie w łeb hehe ale to ja. Dlatego zdecydowalismy sie na 2 dopiero jak starsze bedzie takie jaj kest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Ja biore tylko kwas foliowy i jod.


A badania
Morfologia
Mocz
Glukoza
Grupa krwi
Kiła
Toksoplazmowa igg i igm
Cytomegalia igg i igm
Hiv
Różyczka
Hmm nie pamietam co jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego napisalam ze charakter rodzica tez ma znaczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:11   #524
Alunia79
Wtajemniczenie
 
Avatar Alunia79
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 196
Dot.: Mamy Maj 2021

U mnie pomiędzy 1 a 2 córką, jest różnica 18 lat. Teraz pomiędzy drugą a bliźniakami będzie 6 lat. Chciałam mniejsze różnice, ale niestety się nie dało.
Mam nadzieję że o tak będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Alunia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:15   #525
chica latina
Raczkowanie
 
Avatar chica latina
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 262
Dot.: Mamy Maj 2021

U nas bedzie 2 mce roznicy. Synek jest bardzo dobrym,towarzyskim dzieckiem, mysle ze bedzie ok. Nigdy go nie bujam,zasypia lezac obok mnie. Biorę Femibion
__________________
Synek jest z nami od 20 sierpnia 2019
chica latina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:31   #526
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Ja na szczęście nie wstaję do małej w nocy tata jej podaje butelkę w nocy jak już się domaga, ale tak to ładnie śpi, żadne ząbki jej nie straszne.
najgorsze to usypianie na rękach w ciągu dnia. muszę ją nosić, bo inaczej nie zaśnie, a już trochę zaczęłam czuć takie ciągnięcie jak ja podnoszę.
No i jeszcze odbieram ze żłobka, więc też wsadzam do fotelika, pakuję wózek do auta.. staram się ograniczać, ale ciężko. mam nadzieję, że mi to dźwiganie nie zaszkodzi.

Ja kończę teraz prenatal duo i się przestawiam na uno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prenatale chyba na odwrot ;p z uno na duo
Moj ma za 5 dni 13 miesiecy i przesypia praktycznie cala noc od 20 do ok 6 wtedy dostaje mm i do 8 spi dalej. Wtedy budzę do zlobka bo spalby do 9 ;p zasypia albo przy bajce czytanej przez tate albo trzymany za rękę i spi w swoim łóżeczku u nas w pokoju (mamy 2 pokoje na razie).

Ogolnie to jedyne co sie obawiam to fakt ze mala dzidzia pojawi sie w okresie przeprowadzki niby do znanego mlodemu mieszkania ale jednak bedzie po wielkich zmianach to mieszkanie. No i wtedy dostanie swoj pokoj. Wiec mysle ze przez jakis czas moze byc tak ze bedziemy spac z 2 w pokoju i po jakims czasie mlodego przeniesiemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Alunia79 Pokaż wiadomość
U mnie pomiędzy 1 a 2 córką, jest różnica 18 lat. Teraz pomiędzy drugą a bliźniakami będzie 6 lat. Chciałam mniejsze różnice, ale niestety się nie dało.
Mam nadzieję że o tak będzie dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem Ci ze roznica 18 lat nie jest zla, ale mowoe to z punktu widzenia "dziecka" i to tego mlodszego z corka mojej siostry jesteśmy najlepszymi przyjaciolkami co dla mojej siostry cale zycie mlodej bylo zbawieniem 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Cytat:
Napisane przez chica latina Pokaż wiadomość
U nas bedzie 2 mce roznicy. Synek jest bardzo dobrym,towarzyskim dzieckiem, mysle ze bedzie ok. Nigdy go nie bujam,zasypia lezac obok mnie. Biorę Femibion
Hehe i znowu rozkmina ;p 2 miesiace? oby na pewno ;p 20? Dobrze pamietam ze tak jak moj sierpien 2019 (moj akurat 1.09 ale tylko dlatego ze 4 dni byl wywolywany)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Znalazłam razem z cenami, odejmij sobie wizyty i usg bo ja miałam ich więcej ze względu na ciążę nienaturalną i problemy na początku już, musiała być monitorowana bardzo. Kilka badan też miałam dodatkowych ze względu na moją pracę. to jest chyba wszystko do usg I trymestru
progesteron 26,00 zł
wizyta 150,00 zł
beta HCG 38,00 zł
parwowirus IgG, IgM 130,00 zł
USG poniżej 10 tyg 122,00 zł
wizyta 150,00 zł
Badanie ogólne moczu 9,00 zł
Morfologia 12,00 zł
Glukoza na czczo 7,00 zł
Grupa krwi 28,00 zł
TSH 17,00 zł
fT3 20,00 zł
fT4 20,00 zł
Różyczka IgG 40,00 zł
Różyczka IgM 40,00 zł
Toxoplazmoza IgG, IgM 69,00 zł
HCV przeciwciała 51,00 zł
HIV przeciwciała 19,00 zł
HBs antygen 18,00 zł
Serologia kiły - VDRL 9,00 zł
Munonukleoza IgM 46,00 zł
Munonukleoza IgG 46,00 zł
beta HCG 33,00 zł
CMV IgM 41,00 zł
CMV IgG 41,00 zł
wizyta 150,00 zł
USG poniżej 10 tyg 122,00 zł
wizyta 150,00 zł
USG poniżej 10 tyg 122,00 zł
wizyta 150,00 zł
Badanie ogólne moczu 9,00 zł
Glukoza na czczo 7,00 zł
Glukoza po 1h 9,00 zł
Glukoza po 2h 9,00 zł
TSH 17,00 zł
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:35   #527
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Prenatale chyba na odwrot ;p z uno na duo
Moj ma za 5 dni 13 miesiecy i przesypia praktycznie cala noc od 20 do ok 6 wtedy dostaje mm i do 8 spi dalej. Wtedy budzę do zlobka bo spalby do 9 ;p zasypia albo przy bajce czytanej przez tate albo trzymany za rękę i spi w swoim łóżeczku u nas w pokoju (mamy 2 pokoje na razie).

Ogolnie to jedyne co sie obawiam to fakt ze mala dzidzia pojawi sie w okresie przeprowadzki niby do znanego mlodemu mieszkania ale jednak bedzie po wielkich zmianach to mieszkanie. No i wtedy dostanie swoj pokoj. Wiec mysle ze przez jakis czas moze byc tak ze bedziemy spac z 2 w pokoju i po jakims czasie mlodego przeniesiemy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Powiem Ci ze roznica 18 lat nie jest zla, ale mowoe to z punktu widzenia "dziecka" i to tego mlodszego z corka mojej siostry jesteśmy najlepszymi przyjaciolkami co dla mojej siostry cale zycie mlodej bylo zbawieniem 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:19 ----------

Hehe i znowu rozkmina ;p 2 miesiace? oby na pewno ;p 20? Dobrze pamietam ze tak jak moj sierpien 2019 (moj akurat 1.09 ale tylko dlatego ze 4 dni byl wywolywany)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Znalazłam razem z cenami, odejmij sobie wizyty i usg bo ja miałam ich więcej ze względu na ciążę nienaturalną i problemy na początku już, musiała być monitorowana bardzo. Kilka badan też miałam dodatkowych ze względu na moją pracę. to jest chyba wszystko do usg I trymestru
progesteron 26,00 zł
wizyta 150,00 zł
beta HCG 38,00 zł
parwowirus IgG, IgM 130,00 zł
USG poniżej 10 tyg 122,00 zł
wizyta 150,00 zł
Badanie ogólne moczu 9,00 zł
Morfologia 12,00 zł
Glukoza na czczo 7,00 zł
Grupa krwi 28,00 zł
TSH 17,00 zł
fT3 20,00 zł
fT4 20,00 zł
Różyczka IgG 40,00 zł
Różyczka IgM 40,00 zł
Toxoplazmoza IgG, IgM 69,00 zł
HCV przeciwciała 51,00 zł
HIV przeciwciała 19,00 zł
HBs antygen 18,00 zł
Serologia kiły - VDRL 9,00 zł
Munonukleoza IgM 46,00 zł
Munonukleoza IgG 46,00 zł
beta HCG 33,00 zł
CMV IgM 41,00 zł
CMV IgG 41,00 zł
wizyta 150,00 zł
USG poniżej 10 tyg 122,00 zł
wizyta 150,00 zł
USG poniżej 10 tyg 122,00 zł
wizyta 150,00 zł
Badanie ogólne moczu 9,00 zł
Glukoza na czczo 7,00 zł
Glukoza po 1h 9,00 zł
Glukoza po 2h 9,00 zł
TSH 17,00 zł
Mam jeszcze duo, bo byłam kpi, później jeszcze na 1 trymestr dokupię uno i później znowu wrócę na duo

My mamy w marcu/kwietniu odbierać nowe mieszkanko w stanie deweloperskim. Będzie wesoło, bo raczej nie zdążymy wykończyć do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:36   #528
Aurencja
Rozeznanie
 
Avatar Aurencja
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 543
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam jakie witaminy bierzecie w ciąży? Wiem, że są już tutaj mamy, więc macie już doświadczenie.

Która aplikacja dla przyszłych mam jest Waszym zdaniem najlepsza?

I jeszcze trzecie pytanie, czy ma któraś z Was listę badań, które zlecił jej lekarz do tego 10 tygodnia ciąży? I jaki to koszt? Byłabym wdzięczna za informację

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja narazie tylko kwas foliowy, a od drugiego trymestru zacznę pregna plus.
Ja mam zlecone:
Mocz
Morfologia
Glukoza na czczo
Tsh
Toksoplazmoza
Cytomelagia
(grupę krwi mam już zrobiona, różyczkę przechodziłam w dziecinstwie)
Nie wiem ile to wyjdzie kasy, ale w pierwszej ciąży te pierwsze badania to chyba coś koło 300zl było.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aurencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 08:44   #529
Lejla28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 193
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Dlatego napisalam ze charakter rodzica tez ma znaczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie tak.
Ze mnie matka polka nie jest, lubie wieczorem obejrzec film i sie wyspać
Syn na szczescie od małego śpi sam, w swoim pokoju i nigdy nie przychodzi i usypia tez sam. Buziak i dobranoc
Takze trafil mi sie egzemplarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lejla28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-25, 09:00   #530
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
Mam jeszcze duo, bo byłam kpi, później jeszcze na 1 trymestr dokupię uno i później znowu wrócę na duo

My mamy w marcu/kwietniu odbierać nowe mieszkanko w stanie deweloperskim. Będzie wesoło, bo raczej nie zdążymy wykończyć do porodu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to my sie przenosimy do mojego mieszkania po prostu, ktore teraz stoi i czeka na remont. Bedziemy burzyc i stawiac nowe sciany. Na szczescie calego nie musimy robic bo kuchnia ma jakies 5-6 lat lazienki tez sa do zrobienia ale na razie odpuszczamy bo tragedi nie ma.
U nas ekipa wchodzi 1.04 🤣 jak bedzie mial luke to konec marca wejdzie. Jest plan ze sie wyrobi w 2 tyg. Potem maz z kumpami i braćmi poloza podlogi i pomalują. Zostanie przewiezc meble i skrecic meble w pokoju mlodego o masza szafe. Jest szansa ze zdaza 🤣

A co do prenatal to ja bym zostala przy II, sklady sa niemal identyczne a DHA i tak warto brac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak.
Ze mnie matka polka nie jest, lubie wieczorem obejrzec film i sie wyspać
Syn na szczescie od małego śpi sam, w swoim pokoju i nigdy nie przychodzi i usypia tez sam. Buziak i dobranoc
Takze trafil mi sie egzemplarz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to ja tez lubie sie wyspac i miec wieczor dla sobie, na szczescie moj tez mi na to pozwala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 09:20   #531
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Arjen927 Pokaż wiadomość
Cześć, podczytuje Was cichutko. Ja też sam początek ciąży. To moja pierwsza . Kalkulator wyliczył mi termin na 28 maja. Czekam na pierwszą wizytę u ginka.
Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i bobaski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witamy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:19 ----------

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Dziś o 10:20 mam wizytę, mam nadzieję że zobaczę ️ dziś mam 7t6d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za serduszko!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014



magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 09:24   #532
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Mamy Maj 2021

U nas będzie ok. 3,5 roku różnicy. Synek wrzesień 2017. Zobaczymy jak to będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 09:24   #533
magdalenka_w_86
Zakorzenienie
 
Avatar magdalenka_w_86
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 6 039
Dot.: Mamy Maj 2021

Jak synek się urodził to prosto ze szpitala po raz pierwszy do nowego mieszkania. Kilkanaście dni przed porodem leżałam na patologii ciąży, więc mąż robił zakupy spożywcze, zapełniał szafki a ja potem nie mogłam się ogarnąć, co gdzie jest.
Nie znoszę remontów! W ogóle wydawało mi się, że tyle miejsca a teraz okazuje się, że klitka straszna i 60m2 jest dobre ale na 3 osoby Marzy mi się dom, ale... To tylko marzenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dziecko to uwidoczniona miłość" ...


2014




Edytowane przez magdalenka_w_86
Czas edycji: 2020-09-25 o 09:28
magdalenka_w_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 09:38   #534
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Jestem po wizycie, wymiary idealnie zgadzają się z wiekiem ciąży co do dnia

Jakbym wiedziała jak wrzucic zdjęcie to bym Wam pokazała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 09:41   #535
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Mamy Maj 2021

Zazdroszczę wam tych remontów i przeprowadzek. Mnie się po prostu marzy własny kąt, ale z 2 dzieci to już będzie chyba nierealne. Wstrzymaliśmy się rok z dzieckiem, bardzo byłam zaparta, żeby kupić mieszkanie przed kolejnym dzieckiem, ale ceny mnie zabijają. Zdecydowaliśmy, że nie czekamy z ciążą, bo mieszkania możemy się nigdy nie dorobić..

Dziękuję za oświecenie, że w Preglife jest kalendarz. Super przydatna funkcja, wcześniej sama wszystko po kilkadziesiąt razy liczyłam i się w tym motałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 10:16   #536
swallow11
Raczkowanie
 
Avatar swallow11
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez Lejla28 Pokaż wiadomość
Moj syn jak urodzi sie dzidzia bedzidm miał 5 lat, dla nas to fajna roznica. Bo starszak jest juz samodzielny.
Jakbym miala 2latka i noworodzia to palnełabym sobie w łeb hehe ale to ja. Dlatego zdecydowalismy sie na 2 dopiero jak starsze bedzie takie jaj kest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:42 ---------- Poprzedni post napisano o 07:40 ----------

Ja biore tylko kwas foliowy i jod.


A badania
Morfologia
Mocz
Glukoza
Grupa krwi
Kiła
Toksoplazmowa igg i igm
Cytomegalia igg i igm
Hiv
Różyczka
Hmm nie pamietam co jeszcze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie identycznie będzie 5lat roznicy, wcześniej sobie nie wyobrażałam musiałam odpocząć po pierwszym który dopiero teraz zaczal przesypiać noce hehe a jak miał 2lata to uciekał wszędzie, wtedy chyba musiałabym mieć biegowy wózek 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:16 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Ja tylko kwas foliowy ale właśnie czytałam że jod i selen są ważne w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
swallow11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:08   #537
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie, wymiary idealnie zgadzają się z wiekiem ciąży co do dnia

Jakbym wiedziała jak wrzucic zdjęcie to bym Wam pokazała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:17   #538
iwona335
Zakorzenienie
 
Avatar iwona335
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4 859
Dot.: Mamy Maj 2021

Fotka

Edytowane przez iwona335
Czas edycji: 2020-09-25 o 11:33
iwona335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:19   #539
itsmeboo_93
Raczkowanie
 
Avatar itsmeboo_93
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 189
Dot.: Mamy Maj 2021

Cytat:
Napisane przez iwona335 Pokaż wiadomość
Fotka
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
itsmeboo_93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-25, 11:30   #540
poczwarkah
Rozeznanie
 
Avatar poczwarkah
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 936
Dot.: Mamy Maj 2021

Jestem po USG.
Mam w brzuchu jednego ładnego dzidziusia Mąż załamany, ja w sumie też byłam pewna że są dwa Kazałam lekarzowi dobrze szukać czy na pewno nie ma dwóch
Ale najważniejsze że wszystko jest dobrze, żadnych krwiaków ani innych mas, bo się tego bałam trochę. To jest ciążą od razu po poronieniu, i opornie się oczyszczała ta macica wtedy po nim.
I termin jednak 3 maja a nie 8. W sumie taki termin to ja rozumiem!
__________________
20.10.2014 Witek

poczwarkah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-06 08:46:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.