Jak zwiększyć poziom kwasowości w skórze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-27, 20:29   #1
katarzynka-buziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 88
GG do katarzynka-buziaczek

Jak zwiększyć poziom kwasowości w skórze?


Chicłam się zapytać jak zwiększyć odczyn ph w skórze, ponieważ zauważyłam, że balsamy brazujące jak i samoopalacze działają na mnie bardzo słabo,a słyszałam że im większe ph, tym ciemniejszy kolor opalenizny.Może wogóle nie powinnam myć skóry zwykłym mydłem??niewiem raz jestem łądnie brązowa a innym razem bladziutkaCzytałam o różnego rodzaju chusteczkach dla niemowląt, które przywracają skórze jej naturalne ph, może powinam sobie kupić i było by lepiej.a gdybym przecierała twarz woda utlenioną apuźniej sie smarowała czy by kolor wychodził brązowy?aha i co się dzieje ze skóra jeżeli przecieramy ją wodą utleniąną czy spirytusem??tylko wysusza???Z góry dziekuję za odpowiedź
katarzynka-buziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 21:34   #2
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zwiększyć poziom kwasowości w skórze?

Cytat:
Napisane przez katarzynka-buziaczek Pokaż wiadomość
Chicłam się zapytać jak zwiększyć odczyn ph w skórze, ponieważ zauważyłam, że balsamy brazujące jak i samoopalacze działają na mnie bardzo słabo,a słyszałam że im większe ph, tym ciemniejszy kolor opalenizny.Może wogóle nie powinnam myć skóry zwykłym mydłem??niewiem raz jestem łądnie brązowa a innym razem bladziutkaCzytałam o różnego rodzaju chusteczkach dla niemowląt, które przywracają skórze jej naturalne ph, może powinam sobie kupić i było by lepiej.a gdybym przecierała twarz woda utlenioną apuźniej sie smarowała czy by kolor wychodził brązowy?aha i co się dzieje ze skóra jeżeli przecieramy ją wodą utleniąną czy spirytusem??tylko wysusza???Z góry dziekuję za odpowiedź
Po pierwsze pH kwaśne = pH niskie. Mydła mają pH zasadowe dlatego naruszają naturalne pH skóry. Do jego przywrócenia stworzone zostały toniki. A smarowanie twarzy wodą czy spirytusem nie wpłynie na nia najlepiej. Wysuszy, odkazi i to wszystko.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-27, 23:54   #3
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Jak zwiększyć poziom kwasowości w skórze?

nie wiem czy od nizszego ph jest ciemniejszy kolor opalenizny, ja slyszalam tylko ze to poprawia odcien opalenizny, ale czy to znaczy ze jest ciemniejsza...? w kazdym razie pdsumowujac to co powiedziala przedmowczyni nie stosuj spirytusu ani wody utlenionej tylko przed posmarowaniem samoopalaczem przetrzyj skore tonikiem.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 20:27   #4
katarzynka-buziaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 88
GG do katarzynka-buziaczek
Dot.: Jak zwiększyć poziom kwasowości w skórze?

Niestety tonik mi nie wiele pomaga.A czy to możliwe że samoopalacz przyzwyczaił się do mojej skóry???Aha i jeszcze jedno pytanie, bo koleżanka mi powiedziła, że skórę w w której jest więcej pigmentu samoopalacz mocniej chwyta, to czy gdybym oszła na solarium kilka razy czy samoopal;acz zabarwiał mi skórę na ciemniejwszy odcuień???Z góry dziękuję za odpowiedz
katarzynka-buziaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-03, 22:01   #5
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: Jak zwiększyć poziom kwasowości w skórze?

Cytat:
Napisane przez katarzynka-buziaczek Pokaż wiadomość
Niestety tonik mi nie wiele pomaga.A czy to możliwe że samoopalacz przyzwyczaił się do mojej skóry???Aha i jeszcze jedno pytanie, bo koleżanka mi powiedziła, że skórę w w której jest więcej pigmentu samoopalacz mocniej chwyta, to czy gdybym oszła na solarium kilka razy czy samoopal;acz zabarwiał mi skórę na ciemniejwszy odcuień???Z góry dziękuję za odpowiedz
Skóra może przyzwyczaic się do samoopalacza. Jeśli tak się stało to odstaw go i po pewnym czasie znowu możesz zacząć używać.
Intensywność opalenizny po zastosowaniu samoopalacza nie ma nic współnego z ilością melaniny w skórze.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.