współczynnik ochrony przed UVA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-04, 12:15   #1
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605

współczynnik ochrony przed UVA


mam pytanie dotyczące współczynnika ochrony przed UVA w kremach z filtrem: czy różnica pomiędzy Biodermą, która ma wskażnik UVA 35 a Avene - 10 jest bardzo duża, bo nie znam się na tym a chciałabym kupić sobie któryś z tych filtrów, oczywiście ten lepiej chroniący (Bioderma). jeżeli natomiast ich właściwości ochronne przed UVA niewiele się różnią, to wybrałabym ten delikatniejszy dla skóry (Avene). i tak przy okazji: tylko filtr Avene z takich aptecznych-skutecznych nie zawiera alkoholu?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 12:49   #2
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: współczynnik ochrony przed UVA

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
mam pytanie dotyczące współczynnika ochrony przed UVA w kremach z filtrem: czy różnica pomiędzy Biodermą, która ma wskażnik UVA 35 a Avene - 10 jest bardzo duża, bo nie znam się na tym a chciałabym kupić sobie któryś z tych filtrów, oczywiście ten lepiej chroniący (Bioderma). jeżeli natomiast ich właściwości ochronne przed UVA niewiele się różnią, to wybrałabym ten delikatniejszy dla skóry (Avene). i tak przy okazji: tylko filtr Avene z takich aptecznych-skutecznych nie zawiera alkoholu?
różnica jest dość spora, filtry Avene spf 50+ ochronę przed UVA mają w granicach 18-20 po za tym nie powinny używać ich kobiety w ciąży i matki karmiące gdyż przenikają do krwiobiegu, każda firma ma w swojej ofercie filtry bezalkoholowe, LRP LV 50+, LRP lait spf 50+ itp, co do Biodermy to niewiem gdyz rzadko używam
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 13:34   #3
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: współczynnik ochrony przed UVA

nie miałam LRP LV 50+ a LRP lait 50+ nie mogę znależć na liście KWC - nie wiem, może jestem ślepa, ale miałam fluid i krem (zarówno zapachowy, jak i nie) Anthelios i za każdym razem szczypała mnie od niego skóra a gdy dostał się do oczu to soczewki dosłownie wypływały mi ze łzami. nie wiem czy to wina alkoholu, czy jakies uczulenie na Antka ale wolałabym mieć jakis inny filtr, stąd moje pytanie. a co do Avene to nie wiedziałam, że ma taki wpływ na kobiety w ciąży. jakoś mam sympatię do Avenki, bo jeszcze nigdy mnie nie uczuliła a Bioderma ma świetne opinie i wysoki UVA SPF, ale ten alkohol... lecz skoro mówisz, że wskażnik UVA 35 a 10 to duża różnica, to chyba jednak zdecyduję się na lepszą ochronę.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 20:58   #4
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: współczynnik ochrony przed UVA

zaraz zaraz, Avenka ma filtr UVA 10? mowimy o mineralnej czy jakiej? bo klasyczna Avenka np. mleczko nie ma podanej ochrony uva, ale jest wyzsza...bardziej w okolicach 20.
Avenki nie maja alko, nie maja go tez Iwostiny i np. Creme Fondante z Antheliosow.
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 22:46   #5
Madziorka
Zakorzenienie
 
Avatar Madziorka
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 979
GG do Madziorka
Dot.: współczynnik ochrony przed UVA

Cytat:
Napisane przez ~~ALa~~ Pokaż wiadomość
zaraz zaraz, Avenka ma filtr UVA 10? mowimy o mineralnej czy jakiej? bo klasyczna Avenka np. mleczko nie ma podanej ochrony uva, ale jest wyzsza...bardziej w okolicach 20.
Avenki nie maja alko, nie maja go tez Iwostiny i np. Creme Fondante z Antheliosow.
Avenki mają UVA pomiędzy 18 a 20, co do LRP to nie tylko creme fondante nie zawiera alkoholu ale i LV oraz Lait z tym że tego ostatniego chyba nie ma jeszcze w Polsce.
Madziorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.