Proszę o pomoc! Diety, suplementy, woda podskórna, fitness, bieganie - pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-07, 11:15   #1
melodyyyyserc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1

Proszę o pomoc! Diety, suplementy, woda podskórna, fitness, bieganie - pomóżcie!


Witam! Dręczy mnie bardzo wiele pytań na temat różnych suplementów do diety i ćwiczeń. Niestety opinie na ten temat się bardzo różnią i nie mam pojęcia czym powinnam się już kierować, aby osiągnąć swój cel.
Zacznę więc od początku. Jestem kobietą i mam 21lat. Od dobrych kilku lat uprawiam sport dla zdrowia, ponieważ kiedy byłam trochę otyła, niestety było to spowodowane lekami, które brałam w dzieciństwie... Oczywiście schudłam, tak około 10kg może trochę więcej. Nadal ćwiczę od momentu jak zaczęłam, czasami było tego więcej, a czasami mniej. Na ten moment ćwiczę bardzo intensywnie. Praktycznie codziennie , moze czasami mam jeden dzień przerwy, ale staram się nie opuszczać treningów, bo jak wiadomo jest to juz coś przyjemnego dla kogoś kto chciałby się tym zajmować też w przyszłości. Marzy mi się praca fitness trenerki

oto jak wyglądają moje treningi
- rozgrzewka 20min - bieganie w miejscu, skakanie i ogólnie intensywne rozciąganie,
- około 30-40min. cardio
- pozostała godzina służy mi na pozostałe partie ciała, czyli nogi, ramiona, brzuch, pupa
- do tego postanowiłam od niedawna biegać 3 razy w tyg. + po powrocie do domu jakieś ćwiczenia na pupe, ramiona i brzuch.

Nie mam jakiejś specjalnej diety, bo odżywiam się zdrowo.
Nie jadam fast foodów, słodyczę sporadycznie jak naprawdę potrzebuję (głównie ciemna czekolada)

no ale idąc dalej, moje pytanie brzmi... jakie suplementy będą dla mnie odpowiednie?
Muszę też zaznaczyć, że mimo iż ćwiczę intensywnie, to mam problem z wodą podkórną, której także chciałabym sie pozbyć.
Może są na to jakieś wspomagacze na pozbycie się wody z organizmu i na pozbycie się tkanki tłuszczowej.
Czasami mam też ogólnie wrażanie, że przy ćwiczeniach zamiast chudnąć tyje i jest to dla mnie bardzo uciążliwe, bo mam wtedy wrażenie, że nic mi to nie daje.
Myślę więc, że jakieś wspomagacze byłyby dla mnie odpowiednie.
Znajomy polecił mi hmb... jednak nie wiem czy przypadkiem od tego nie nabiorę więcej mięśni, a mi nie chodzi o to, żeby się rozrastały, ale chciałabym, żeby moje ciało było smukłe i wyżeźbione, a niestety tak jak już mówiłam mam bardzo miękkie ciało i nie wiem co mam z tym zrobić...
Czytałam też coś na temat glukozaminy, czy działa na stawy ?
Albo jakieś sumplementy do picia, które dają więcej energii?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki, bo sama nie wiem już co mam robić. Pozdrawiam serdecznie!
melodyyyyserc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 11:47   #2
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Proszę o pomoc! Diety, suplementy, woda podskórna, fitness, bieganie - pomóżcie

Przy odpowiednio zbilansowanej diecie nie potrzebujesz żadnych suplementów.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:51   #3
magdalenka_96
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Wiadomości: 173
Dot.: Proszę o pomoc! Diety, suplementy, woda podskórna, fitness, bieganie - pomóżcie

Dokładnie, odpowiednio zbilansowana dieta i nie będziesz musiała brać żadnych suplementów.
Ja też mam problem z nadmiarem wody w organizmie czego skutkiem jest między innymi cellulit wodny. Na taki problem bardzo dobry jest masaż ostrą częścią gąbki podczas kąpieli lub specjalnym przyrządem do masażu. Także nadmiar wody może powodować, że czujesz, ze tyjesz. Moja mama też utyła, a nie obżerała się i sama zajmuje się sportem na co dzień. Udała się do lekarza rodzinnego i okazało się, że to przez nadmiar wody. Może ty też powinnaś się pójść do swojego lekarza, przedstawić mu problem i dostaniesz odpowiednie leki.
Co do wagi... Ćwicząc tak intensywnie nie powinnaś się ważyć. Przecież rozrastasz się w mięśniach. Jeśli nie chcesz być taka, hmm... takiej mocnej postury, spróbuj pilatesu. Pilates wysmukla mięśnie Mam nadzieję, że pomogłam
__________________
Razem od 4.10.2012
magdalenka_96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 11:48   #4
Gabipaczka
Paczka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 18
Dot.: Proszę o pomoc! Diety, suplementy, woda podskórna, fitness, bieganie - pomóżcie

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
Przy odpowiednio zbilansowanej diecie nie potrzebujesz żadnych suplementów.
Dlaczego twierdzisz, że przy odpowiednio zbilansowanej diecie nie są potrzebne?
Moim zdaniem nigdy nie dostarczymy organizmowi wszystkiego czego potrzebuje. Wychodzę też z założenia, że powinniśmy się wspomagać dobrymi witaminami itp.
Pozdrawiam.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Moim zdaniem trzeba wspomagać się witaminami i suplementami.
Gabipaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 07:02   #5
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Proszę o pomoc! Diety, suplementy, woda podskórna, fitness, bieganie - pomóżcie

mysle ze witaminy tak ale suplementy diety nie koniecznie bym polecal ;/
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 12:27   #6
aganja_osw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 7
Dot.: Proszę o pomoc! Diety, suplementy, woda podskórna, fitness, bieganie - pomóżcie

Ja zawsze biorę magnez po treningu
aganja_osw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-12 13:27:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.