Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-13, 16:25   #1
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286

Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!!


Moja ginekolog zmieniła mi tabletki z Yaz na sylvie,poniewaz yaz nie trzymało mi cyklu(mialam plamienia,mimo ze okres w ktorym mogły wystepowac juz minal)Tylko ,ze jest jeden problem nie wiem czy sylvie moge zaczac brac odrazu po yaz(dodam ,ze dzisiaj wzielam oststania tabletke yaz -w nich nie robi sie 7 dniowej przerwy w braniu )i teoretycznie powinnam jutro wziac pierwsza tabletke sylvi-tak bylo w ulotce,lecz moja pani ginekolog mi dzisiaj powiedziala ,ze skoro moj pierwszy dzien okresu minal(dodam ze okres dostalam wczoraj) musze teraz czekac miesiac!(na nasteony okres) zeby wziac tabletke.;/ i co o tym myslec postapic zgodnie z ulotka ??

Z ulotki:

Zmiana z innego złożonego doustnego środka antykoncepcyjnego
Pierwszą tabletkę należy przyjąć po zakończeniu 7-dniowej przerwy, jeśli poprzedni środek antykoncepcyjny zawierał 21 tabletek lub po zakończeniu 6-dniowej przerwy, jeśli poprzedni środek antykoncepcyjny zawierał 22 tabletki lub bez robienia przerwy, jeśli poprzednio stosowany środek antykoncepcyjny zawierał 28 tabletek
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho

Edytowane przez Anita 105
Czas edycji: 2011-10-13 o 16:46
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 17:04   #2
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!!

Bez sensu, po co masz robić miesiąc przerwy w tabletkach, tylko sobie w organizmie namieszasz. Lepiej postąpić zgodnie z ulotką.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 17:58   #3
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!!

Dokładnie, dziwna ta lekarka.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 20:18   #4
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Dot.: Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!!

Cytat:
Napisane przez kluska0 Pokaż wiadomość
Bez sensu, po co masz robić miesiąc przerwy w tabletkach, tylko sobie w organizmie namieszasz. Lepiej postąpić zgodnie z ulotką.
bo własnie ta lekarka mi mowila ,ze musze wziac tabletke pierwszego dnia okresu...szczerze mówiąć troche się boje tego ,ze przez ten miesiac nie bede chroniona jak wezme tabvletke juto.;/Ale z drugiej strony chyba ulotka nie kłamie..
A moze ktoras z was juz zmieniała tabletki z YAZ na jakies inne ..
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 20:45   #5
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!!

sama mialam z tym problem bo zmienialam tabsy na krazek i dr powiedziala ze mam go wlozyc za miesiac w czasie naturalnej miesiaczki. w ulotce jak byk ze najpozniej sie wklada po 7 dniowej przerwie i tak tez zrobilam


yaz ma to do siebie ze jest podobny do normalnych tabletek ale ma 4 dni przerwy i mozna jak w przypadku standardowych tabletek rozpoczac nowe opakowanie tabletek po 4 dniowej przerwie

takze smialo, nie przejmuj sie, bedziesz zabezpieczona

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2011-10-13 o 20:47
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 21:00   #6
Anita 105
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 286
Dot.: Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!!

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
sama mialam z tym problem bo zmienialam tabsy na krazek i dr powiedziala ze mam go wlozyc za miesiac w czasie naturalnej miesiaczki. w ulotce jak byk ze najpozniej sie wklada po 7 dniowej przerwie i tak tez zrobilam


yaz ma to do siebie ze jest podobny do normalnych tabletek ale ma 4 dni przerwy i mozna jak w przypadku standardowych tabletek rozpoczac nowe opakowanie tabletek po 4 dniowej przerwie

takze smialo, nie przejmuj sie, bedziesz zabezpieczona


TYlko cos ta moja doktorka mówiła ,ze będę plamic i niwiadomo jak z okresem i,ze trzeba je wziac pierwszego dnia okresu..Ale chyba zrobie tak jak mówisz i wezme je odrazu jutro
__________________


Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami
.


— Paulo Coelho
Anita 105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 15:26   #7
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Zmiana z Yaz na Sylvia20.- PILNE !!!

Cytat:
2.Jeżeli wcześniej przyjmowano złożony środek antykoncepcyjny
Może Pani rozpocząć przyjmowanie pigułki antykoncepcyjnej następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki dotychczas stosowanego preparatu (oznacza to brak przerwy w przyjmowaniu tabletek). Jeżeli preparat ten zawiera również tabletki nieaktywne (bez zawartości hormonów), może Pani rozpocząć przyjmowanie preparatu następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej hormony (jeżeli nie jest Pani pewna, która to tabletka, należy zapytać o to lekarza albo farmaceutę).

Możne Pani również rozpocząć przyjmowanie preparatu później, ale nigdy nie później niż w dniu, w którym po 7-dniowej przerwie należałoby przyjąć dotychczas stosowaną tabletkę (lub następnego dnia po ostatniej nieaktywnej tabletce dotychczas stosowanego preparatu).

jesli zaczynasz nowe tabletki to ryzyko plamien jest tymbardziej realne wiec niech nie chrzani ta ginekolog o gruszkach i pietruszkach

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2011-10-14 o 15:30
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.