Opalanie podczas stosowania kosmetyków z witaminą C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-07, 22:40   #1
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Question

Opalanie podczas stosowania kosmetyków z witaminą C


Mam pytanko do mądrych biochemiczek czy jeśli używam kremiku z witaminą C to powinnam unikać słońca? Słyszałam, że mogę nabawić się przebarwień, czy to prawda???
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 10:09   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: opalanie z witaminą C

od witaminy c nie dostaniesz przebarwień.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 09:31   #3
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: opalanie z witaminą C

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
od witaminy c nie dostaniesz przebarwień.
ale od przebywania na słońcu tak :P


ad rem..

wit. C nie działa fotouczulająco - czyli nie zwiękasza naszej wrażliwości na działanie promieni słonecznych...

ale brak ochrony tak czy tak, ułatwia działanie szkodliwym falom i przebarwienia predzej czy później powyłażą
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 20:14   #4
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: opalanie z witaminą C

Cytat:
Napisane przez marianna Pokaż wiadomość
ale od przebywania na słońcu tak :P


ad rem..

wit. C nie działa fotouczulająco - czyli nie zwiękasza naszej wrażliwości na działanie promieni słonecznych...

ale brak ochrony tak czy tak, ułatwia działanie szkodliwym falom i przebarwienia predzej czy później powyłażą
Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
od witaminy c nie dostaniesz przebarwień.
dzięki za odpowiedź
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:06   #5
SeksownaCzarnula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 10
Serum z wit C a SOLARIUM

Zaczęłam stosować serum rano i na to filtr i mam takie pytanko bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jak to ma się do chodzenia na solarium? Fakt, że chodzę naprawdę rzadko i wystarczy mi na 5-7 min tylko z tego co wiem to na solarium nie używa się kremów z filtrem(jeżeli się mylę poprawcie) tylko te które można dostać w solarium nawilżające czy przyspieszające, tak ? Po prostu w ten dzień nie użyć serum? Czy ma też znaczenie, że serum użyję rano a na solarium np o 20 ? Zaznaczam, że twarzy zbytnio nie opalam zmniejszam, chodzi mi głownie o ciało strasznie blada jestem. Więc jak ma się jedno do drugiego wytłumaczycie dziewczyny?
SeksownaCzarnula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:15   #6
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Solarium to sztuczne słońce, więc powinno się używac filtrów... a mnie bardziej dziwi że skoro w ciągu dnia uzywasz (codziennie) filtry to po jaką cholere chodzisz do solarium??? To się mija z celem... solarium niszczy skórę poprzez fotostarzeni itd, a filtry mają ja chronić przed tym starzeniem itd.

Także troche działanie bezsensu... nie chodz poprostu do solarium i tyle.
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 10:35   #7
SeksownaCzarnula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 10
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Zaznaczyłam, że nie jestem żadną solarą która chodzi nie wiadomo ile i jeszcze na pół godz tylko sporadycznie, ( po ciąży miałam ciężką anemie ciało ręce na prawdę jak u anemika więc moja sprawa czy się mam zamiar trochę oplalić czy nie) twarz ma ładny koloryt dlatego nie chce jej tak opalać tylko ciało. Ok nie było tematu chodziło mi tylko czy moge normalnie rano nałożyć serum a wieczorem na 5 min skoczyć na solarium.
SeksownaCzarnula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 15:54   #8
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

nie rozumiem po co filtry, po co krem z wit C po co ta cała ochrona przed promieniami i nagle bęc - solarium.

Nie możesz nałożyć serum z wit C ponieważ potem w solarium możesz nabawić się przebarwień.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:49   #9
_Kari_
Zakorzenienie
 
Avatar _Kari_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 523
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Cytat:
Napisane przez SeksownaCzarnula Pokaż wiadomość
Zaznaczyłam, że nie jestem żadną solarą która chodzi nie wiadomo ile i jeszcze na pół godz tylko sporadycznie, ( po ciąży miałam ciężką anemie ciało ręce na prawdę jak u anemika więc moja sprawa czy się mam zamiar trochę oplalić czy nie) twarz ma ładny koloryt dlatego nie chce jej tak opalać tylko ciało. Ok nie było tematu chodziło mi tylko czy moge normalnie rano nałożyć serum a wieczorem na 5 min skoczyć na solarium.
Nałożyć możesz wszystko ... ale nie ma to sensu jesli chronisz kórę a potem ją niszczysz... i tyle :P To się mija z cele jak już wczęsniej napisałam niezależnie od tego czy idziesz na 5 min czy na 15 czy 30... to się poprostu mija z celem Lepiej nie wydawac kasy na kremy i sera jesli chodzisz na solarium... i czytałam że sporadycznie co nie zmienia faktu że chodzisz...
_Kari_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:25   #10
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Stosując cokolwiek na skórę z wic C w żadnym wypadku nie można się opalać, chyba że chcesz pięknych przebarwień się nabawić.

ps. do solariów nie stosuje się filtrów tych, co na opalanie naturalne, jedynie preparaty prosto z solarium.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:39   #11
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Ja stosowałam filtry na solarium. Żyję. Przebarwień/ uczuleń się nie nabawiłam.
Nie nakładałabym serum w dzień opalania.
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-26, 01:55   #12
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Cytat:
Napisane przez SeksownaCzarnula Pokaż wiadomość
Zaczęłam stosować serum rano i na to filtr i mam takie pytanko bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi jak to ma się do chodzenia na solarium? Fakt, że chodzę naprawdę rzadko i wystarczy mi na 5-7 min tylko z tego co wiem to na solarium nie używa się kremów z filtrem(jeżeli się mylę poprawcie) tylko te które można dostać w solarium nawilżające czy przyspieszające, tak ? Po prostu w ten dzień nie użyć serum? Czy ma też znaczenie, że serum użyję rano a na solarium np o 20 ? Zaznaczam, że twarzy zbytnio nie opalam zmniejszam, chodzi mi głownie o ciało strasznie blada jestem. Więc jak ma się jedno do drugiego wytłumaczycie dziewczyny?
Nie słyszałam, aby wit. C działała fotouczulająco. Z tego co pamiętam, to pod wpływem promieni słonecznych wit. c ulega rozkładzie.

"Wspomaga gojenie oparzeń słonecznych, zastosowana przed ekspozycją na słońce, hamuje poparzenie posłoneczne powodowane przez UVB" źródło:
http://www. biochemiaurody .com/slow...orbicacid.html (2 spacje)

Czytając wątki biochemiczne zauważyłam też, że wiele dziewczyn stosuje też serum rano pod filtry wspomagając tym działanie ochronne.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 09:32   #13
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Ale przecież wit C złuszcza skórę i działa podobnie jak retinol/kwasy... Czy się mylę?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 21:25   #14
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Serum z wit C a SOLARIUM

Z tego, co wiem, nie należy stosować filtrów na solarium. Nie wiem, dlaczego, ale jeśli dobrze pamiętam, filtry nie są obliczone na takie natężenie promieniowania, jakie jest w solarium i w takich warunkach mogą przynieść więcej złego, niż dobrego.

Ja osobiście też nie łączyłabym serum z witaminą C z opalaniem, ale to ja, witamina C, z tego, co wiem, nie działa fotouczulająco, ale może złuszczać naskórek, a naruszanie naskórka i UV wydają mi się średnim pomysłem. Możliwe, że dmucham na zimne.

Poza tym sądzę, że jest różnica, czy ktoś chodzi raz na dwa tygodnie na 5 minut, czy co drugi dzień na 20.

Gdy ja chodziłam na solarium to po prostu wyłączałam lampy na twarz i kładłam na twarz i szyję jakiś materiał.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.