Czerwone kropki na łydkach i udach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-04, 17:12   #1
yummy98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Lightbulb

Czerwone kropki na łydkach i udach


Witam, od dawna (kilka lat) na nogach mam czerwone kropki. One na pewno nie są po goleniu nóg, bo mam je od dawna, a poza tym są także wysoko na udach. To nie piecze, ani nie boli. Na łydkach te kropki są jakby... pod skórą nie wiem jak to opisać. Po prostu są małe i jest ich dużo. A na udach natomiast jest ich mniej, ale są na zewnątrz . Dodam jeszcze jak np. posmaruję nogi balsamem to tych na udach nie widać z 2 minuty, a później się pojawiają. Czy miał ktoś taki problem, i poleca jakiś dobry krem czy coś?
yummy98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 12:50   #2
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

Sprawdź czy nie jest to rogowacenie mieszkowe.
Większość lekarzy poleca kremy z mocznikiem, kąpiele z dodatkiem soli- niewiele to pomaga. Radzę poczytać o retinoidach (np. krem Retin A).
Przyczyny są różne... niedobór witaminy A, uwarunkowania genetyczne(ktoś z rodziny może mieć to samo), problemy hormonalne(zazwyczaj niedoczynność tarczycy).
Ważne żeby być systematycznym w leczeniu.
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 13:00   #3
yummy98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

Znalazłam na internecie taki zdjęcie
http://www.dermnet.com/dn2/allJPG3/0...aris041904.jpg
i to właśnie mam na łydkach. Z rodziny nikt takiego czegoś nie ma. Możliwe, że mam niedobór witaminy A, pójdę do dermatologa, może coś poradzi.
yummy98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 13:11   #4
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

Tak, to rogowacenie mieszkowe
Nie słuchaj lekarzy, że "taka Twoja uroda" i nie da się tego pozbyć. Mnóstwo osób to wyleczyło, tylko potrzeba czasu Ze swojego doświadczenia polecam retinoidy, najlepiej zacząć na jesień żeby nie narażac skóry na promieniowanie słoneczne. Podczas stosowania ich trzeba stosować antykoncepcję i nie można korzystać z solarium.
Co do witaminy A to soczki z marchwi, wątróbka, suplementy...
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 13:59   #5
yummy98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

Pierwszy raz słyszę nazwę retinoidy. To jest jakiś krem pewnie. A są tego jakieś rodzaje w zależności jakie to rogowacenie jest? I to jest wydawane na receptę? A i jeszcze jedno "nie narażać skóry na promienie słoneczne" czyli jak będę to stosowała to nie mogę przebywać na Słońcu?
yummy98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 20:13   #6
gabikosamk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 10
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

to rogowacenie przymieszkowe- najlepszą metoda na pozbycie się go jest opalanie- i to nie jest żart. Moja mama jest dermatologiem, miała wielu pacjentów z tym problemem a dodatkowo sama przez to tez przechodzila)
gabikosamk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 15:26   #7
holly17
Raczkowanie
 
Avatar holly17
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 249
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

Poczytaj sobie o retinoidach, dużo tego Dla mnie najlepszy jest krem- Retin A, jest wydawany na receptę, kosztuje ok. 40 zł. Zazwyczaj stosuje się go co dwa dni wieczorem, jakiś czas po kąpieli, bo jest silny.

Co do pomocnego słońca... rzeczywiście jak opalimy się to jest tego mniej lub u niektórych wcale, ale to efekt chwilowy, a potem skóra jest w jeszcze gorszym stanie.

Ja podczas stosowania retinoidów starałam się używać mydeł i balsamów bez żadnych zbędnych pachnidełek. Np. Emolium lub mydełko z nanosrebrem.

Tak, nie można przebywać na słońcu ani chodzić na solarium, bo mogą powstać przebarwienia.
holly17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-23, 14:25   #8
Kittie92
Przyczajenie
 
Avatar Kittie92
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 16
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

Dziewczyny, ratunku

Wysypało mnie strasznie, to nie są plamki tylko plamy, nie zmniejszają się same, staram się nie tykać a zaczęły się łuszczyć. Co to może być? Obstawiam że alergia nie, ale ręki sobie uciąć nie dam.
Kittie92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-03, 08:39   #9
Adorenka
Raczkowanie
 
Avatar Adorenka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 76
Dot.: Czerwone kropki na łydkach i udach

Cytat:
Napisane przez Kittie92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ratunku

Wysypało mnie strasznie, to nie są plamki tylko plamy, nie zmniejszają się same, staram się nie tykać a zaczęły się łuszczyć. Co to może być? Obstawiam że alergia nie, ale ręki sobie uciąć nie dam.
Pewnie problem juz rozwiazany, ale z doswiadczenia brzmi mi to jak łupiez pstry i trzeba od razu leciec do dermatologa i uzbroić sie w maście i kosmetyki typu pityvera do pielegnacji przeciwgrzybiczej.

Edytowane przez Adorenka
Czas edycji: 2019-11-21 o 09:37
Adorenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-03 09:39:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:26.