Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80. - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-16, 23:11   #1831
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 342
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:42
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 13:21   #1832
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Mnie też dziwi takie podejście, zresztą u mnie zakaz przyjaźni z płcią przeciwną na sto procent rozwaliłby związek - TŻ jest ekstrawertykiem i ma dzikie tłumy znajomych, bliskich i dalszych, z którymi chce sie bardzo często spotykać (czasem grupowo a czasem sam na sam), z kolei ja jestem introwertyczką i bym się zamęczyła takim czymś. No ale ani ja ani on nic przed sobą nie ukrywamy, wiem kiedy z kim idzie sie spotkać, jakbym bardzo chciała to mogłabym też iść w drugą stronę tak samo, jakby chciał to może śmiało ze mną iść na każde spotkanie.

Btw. nie jestem na tyle idealną przyszłą żoną żeby na siłe był ze mną w związku a na boku miał kochanki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 21:45   #1833
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

dzisiaj z insta:
jakas sliczna influ wrzuca swoje zdj bez mejkapu z ogolnym wydzwiekiem, ze no hehe niektorzy ludzie to nie pokaza sie bez filtra i makijazu, a ja tam od dawna nie mam z tym problemu polecam
ktos jej napisal (wrzucila na story) ze no fajnie, ale dziewczyno, doslownie jestes modelka, zarabiasz na wygladaniu dobrze, latwo ci mowic
ona cos tam, ze no ale xyz, ja tez mialam kompleksy
albo jak regularnie widze naprawde normalnie albo szczuplo wygladajace kobiety, ktore wstawiaja zdj jak sa zgarbione czy wygiete i widac mini faldke na brzuchu z dopiskiem jakie to w dzisiejszych czasach odwazne wrzucac takie zdjecia, moglabym zostosowac wyszczuplajacy filtr albo zapozowac jak inne dziewczyny, ale ja mam dystans i zero presji na wyglad
i mam takie: ale serio?
nie zrozumcie mnie zle, ja naprawde rozumiem, ze kazdy moze miec kompleksy, ale kurde, czy jak juz pojawia sie w glowie mysl, zeby cos takiego wrzucic na swoj profil, publicznie to wyrazic, wiedzac do kogo to dotrze, to nie powinno sie wczesniej sprobowac jakos obiektywnie na siebie spojrzec? ze jak masz sliczna buzie, idealna cere to czy dobrym pomyslem jest wrzucanie tego? i czy efekt nie bedzie odwrotny od zamierzonego?
i uprzedzajac: nie, nie wiem gdzie lezy granica od kiedy jest sie grubym i mozna, ale na pewno nie majac rozmiar 38
jeszcze bym rozumiala gdyby to byl wydzwiek na zasadzie: kiedys nie wychodzilam z domu bez mejkapu, czulam sie brzydka, cos tam albo porownywalam sie do kate moss i wazac mniej niz teraz uwazalam sie za gruba
ale nie na zasadzie: dziewczyna wyglada idealnie i chwali sie jaka to jest odwazna pokazac sie bez poprawek doskonale wiedzac, ze jest ponad przecietnie ladna albo nie ma problemow z waga, oczywiscie z obligatoryjnym dopiskiem ze NIE TO CO INNE DZIEWCZYNY NA INSTAGRAMIE, naturalnosc zanika, dzisiaj malo kto nie boi sie pokazac w nieidealnej formie itd
ugh
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 22:44   #1834
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
dzisiaj z insta:

jakas sliczna influ wrzuca swoje zdj bez mejkapu z ogolnym wydzwiekiem, ze no hehe niektorzy ludzie to nie pokaza sie bez filtra i makijazu, a ja tam od dawna nie mam z tym problemu polecam

ktos jej napisal (wrzucila na story) ze no fajnie, ale dziewczyno, doslownie jestes modelka, zarabiasz na wygladaniu dobrze, latwo ci mowic

ona cos tam, ze no ale xyz, ja tez mialam kompleksy

albo jak regularnie widze naprawde normalnie albo szczuplo wygladajace kobiety, ktore wstawiaja zdj jak sa zgarbione czy wygiete i widac mini faldke na brzuchu z dopiskiem jakie to w dzisiejszych czasach odwazne wrzucac takie zdjecia, moglabym zostosowac wyszczuplajacy filtr albo zapozowac jak inne dziewczyny, ale ja mam dystans i zero presji na wyglad

i mam takie: ale serio?

nie zrozumcie mnie zle, ja naprawde rozumiem, ze kazdy moze miec kompleksy, ale kurde, czy jak juz pojawia sie w glowie mysl, zeby cos takiego wrzucic na swoj profil, publicznie to wyrazic, wiedzac do kogo to dotrze, to nie powinno sie wczesniej sprobowac jakos obiektywnie na siebie spojrzec? ze jak masz sliczna buzie, idealna cere to czy dobrym pomyslem jest wrzucanie tego? i czy efekt nie bedzie odwrotny od zamierzonego?

i uprzedzajac: nie, nie wiem gdzie lezy granica od kiedy jest sie grubym i mozna, ale na pewno nie majac rozmiar 38

jeszcze bym rozumiala gdyby to byl wydzwiek na zasadzie: kiedys nie wychodzilam z domu bez mejkapu, czulam sie brzydka, cos tam albo porownywalam sie do kate moss i wazac mniej niz teraz uwazalam sie za gruba

ale nie na zasadzie: dziewczyna wyglada idealnie i chwali sie jaka to jest odwazna pokazac sie bez poprawek doskonale wiedzac, ze jest ponad przecietnie ladna albo nie ma problemow z waga, oczywiscie z obligatoryjnym dopiskiem ze NIE TO CO INNE DZIEWCZYNY NA INSTAGRAMIE, naturalnosc zanika, dzisiaj malo kto nie boi sie pokazac w nieidealnej formie itd

ugh
Mnie tez meczy kaznodziejstwo w SM. Influencerka wstawi zdjecie nieogolonej pachy, a kolezanka celebrytka bedzie bic peany na czesc jej odwagi. Jakby... ludzie, ogarnijcie sie. Idea fajna, ale jak zwykle przedobrzona i osmieszona. Odnosnie zjawiska o ktorym piszesz, to jest to moim zdaniem instagramowa odmiana falszywej skromnosci - mozna zebrac sporo komplementow i polechtac sobie ego, a od co bardziej naiwnych zarobic jeszcze plusa za przelamywanie konwenansow.
Z ta naturalna uroda tez roznie bywa - mozesz wydawac krocie na pielegnacje i rozne zabiegi medycyny estetycznej, ale no zdjecia to masz bez grama makijazu przeciez, sama natura. Mozesz jeszcze dodatkowo stosowac makijaz no-make-up i robic wszystkich w wala
Byla nawet jedna youtuberka, ktora na full tapete nalozyla filtr i reklamowala jakis krem, ze tak niby dzieki niemu wyglada bez make upu. Tak za ja w to bajanie o naturalnosci srednio wierze.

Wysłane z mojego LM-X540 przy użyciu Tapatalka
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 01:17   #1835
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 342
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:40
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 06:33   #1836
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 20:48
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 06:43   #1837
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Uwielbiam te "naturalne zdjęcia" z wygładzoną twarzą bez jakiejkolwiek skazy, gładkimi włosami, wypełnionymi policzkami, nosem zadziwiająco wpisującym się w "kanon". Nie, wcale nie ma w tym hipokryzji (sarkazm). To jest bardziej szkodliwe niż pełen makijaż, bo udaje sztuczną naturalność. Tak miałyśmy być piękne dzięki czemuś.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-18, 08:19   #1838
DzieckoHagrida
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-09
Wiadomości: 301
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dziwią mnie ludzie, którzy twierdzą, że młodość trwa do 40.
W rzeczywistości już trzydziestolatka ma młodość właściwie za sobą.
DzieckoHagrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 08:20   #1839
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Dla mnie to mega hipokryzja. Może jeśli już ktoś chce nieść taki przekaz, to niech nie prowadzi konta z wyglądem na pierwszym planie? Nie wiem czy one to robią świadomie czy nie, ale efekt jest przecież przeciwny do spodziewanego, bo w taki sposób dają kolejny prztyczek w nos brzydulom i grubaskom (tzn. tym, które tak o sobie myślą).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez natalia_t
Czas edycji: 2023-10-18 o 08:21
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 08:49   #1840
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 09:15   #1841
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie, którzy twierdzą, że młodość trwa do 40.

W rzeczywistości już trzydziestolatka ma młodość właściwie za sobą.
A kim jest 30latka i 40 latka?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-18, 09:28   #1842
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie, którzy twierdzą, że młodość trwa do 40.
W rzeczywistości już trzydziestolatka ma młodość właściwie za sobą.
Biologicznie tak, ale społecznie to się bardzo rozjeżdża. 40 letnia osoba biologicznie już się nie regeneruje tak jak 20latka, ale jest w szczycie produktywności np. zawodowej. Jeszcze nadąża i idzie z duchem czasu, ale już ma doświadczenie większe niż 20 czy 30 na początku kariery, itp.
Tak jak z ciążą - biologicznie najlepiej 18-25, ale dzisiaj raczej mało kto się świadomie decyduje w takim wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 12:26   #1843
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Biologicznie tak, ale społecznie to się bardzo rozjeżdża. 40 letnia osoba biologicznie już się nie regeneruje tak jak 20latka, ale jest w szczycie produktywności np. zawodowej. Jeszcze nadąża i idzie z duchem czasu, ale już ma doświadczenie większe niż 20 czy 30 na początku kariery, itp.
Tak jak z ciążą - biologicznie najlepiej 18-25, ale dzisiaj raczej mało kto się świadomie decyduje w takim wieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. dzisiejsze 30-latki to nie to samo co 30-latki 20 lat temu. Dzisiaj bardzo przedłużamy sobie młodośc, nie rezygnujemy aż tak ze swoich pasji, rzadziej boimy się, że coś jest "niedojrzałe", nawet zakładanie rodziny jest raczej odkładane na później. O ile w ogóle następuje.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 13:32   #1844
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Nic nie przebije influ, które robią sobie zdjęcia "naturalne, prosto z łóżka, zero makapu, w ogóle się nie myłam" - a tam obowiązkowo:
- doczepione u kosmetyczki rzęsy
- napompowane usta
- zaznaczony u kosmetyczki kontur ust
- przyciemnione u kosmetyczki brwi.
Też mnie to zawsze bawi. Laski całe porobione no ale bez makijażu W ogóle dziwi mnie promowanie na siłę naturalności. Wstawianie jakiś zdjęć z nieogolonymi pachami albo w trakcie grypy z gorączką i oczekiwanie braw jakim to się nie jest odważnym. Nie wiem czemu to ma służyć. Ale najbardziej to mnie dziwi obecna moda na poprawianie wszystkiego co się da. Nie ważne czy jest potrzeba czy nie. Dla mnie to jest jakieś zaburzone postrzeganie własnego wyglądu i mega kompleksy. Nie wiem czy te laski sobie zdają sprawę, że te wszystkie kwasy wcale nie zanikają tylko migrują po całej twarzy i za kilka lat będą wyglądały jak opuchnięte pijaczki.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 13:41   #1845
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Też mnie to zawsze bawi. Laski całe porobione no ale bez makijażu W ogóle dziwi mnie promowanie na siłę naturalności. Wstawianie jakiś zdjęć z nieogolonymi pachami albo w trakcie grypy z gorączką i oczekiwanie braw jakim to się nie jest odważnym. Nie wiem czemu to ma służyć. Ale najbardziej to mnie dziwi obecna moda na poprawianie wszystkiego co się da. Nie ważne czy jest potrzeba czy nie. Dla mnie to jest jakieś zaburzone postrzeganie własnego wyglądu i mega kompleksy. Nie wiem czy te laski sobie zdają sprawę, że te wszystkie kwasy wcale nie zanikają tylko migrują po całej twarzy i za kilka lat będą wyglądały jak opuchnięte pijaczki.
Wydaje mi się, że to był taki moment kiedy tego typu foty były troche dawaniem oporu instagramowemu stylowi życia, ale bardzo szybko się przejadły.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 13:44   #1846
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Też mnie to zawsze bawi. Laski całe porobione no ale bez makijażu W ogóle dziwi mnie promowanie na siłę naturalności. Wstawianie jakiś zdjęć z nieogolonymi pachami albo w trakcie grypy z gorączką i oczekiwanie braw jakim to się nie jest odważnym. Nie wiem czemu to ma służyć. Ale najbardziej to mnie dziwi obecna moda na poprawianie wszystkiego co się da. Nie ważne czy jest potrzeba czy nie. Dla mnie to jest jakieś zaburzone postrzeganie własnego wyglądu i mega kompleksy. Nie wiem czy te laski sobie zdają sprawę, że te wszystkie kwasy wcale nie zanikają tylko migrują po całej twarzy i za kilka lat będą wyglądały jak opuchnięte pijaczki.
Odnośnie pach, czy innych nieogolonych części ciała.

- dziewczyny z ogolonymi pachami grają w siatkę - dziewczyny grają w siatkę.

- dziewczyny z owłosieniem pod pachą grają w siatkę - promowanie na siłę bycia naturalnym i nie golenia.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 13:45   #1847
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 13:57   #1848
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-10-18 o 14:07
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 13:59   #1849
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mnie się nie pytaj. Chodziło o przykład. Osoba z ogolonymi pachami to po prostu osoba na zdjęciu. Osoba z owłosieniem...i ludzie dorabiają ideologię.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-18, 15:36   #1850
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

O to mnie dziwi jak niektóre dziewczyny powiększają usta i robią implanty piersi w taki sposób, że z kilometra widać jak bardzo są zrobione. W sensie nie że delikatnie przesadziły tylko serio chciały osiągnąć efekt napompowanych ust i wielkich piłek na klatce piersiowej. Dla mnie to dziwne bo wolałabym poprawiać naturę w sposób, który nie krzyczy z daleka jak bardzo jest to nienaturalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 15:48   #1851
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
O to mnie dziwi jak niektóre dziewczyny powiększają usta i robią implanty piersi w taki sposób, że z kilometra widać jak bardzo są zrobione. W sensie nie że delikatnie przesadziły tylko serio chciały osiągnąć efekt napompowanych ust i wielkich piłek na klatce piersiowej. Dla mnie to dziwne bo wolałabym poprawiać naturę w sposób, który nie krzyczy z daleka jak bardzo jest to nienaturalne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dla mnie tez
Ale jestem na grupie o operacjach plastycznych i dziewczyny chcą piłki. Mowila ze jakby chciały żeby wyglądały naturalnie to by zostawiły swoje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać"
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 15:54   #1852
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89693379]Odnośnie pach, czy innych nieogolonych części ciała.

- dziewczyny z ogolonymi pachami grają w siatkę - dziewczyny grają w siatkę.

- dziewczyny z owłosieniem pod pachą grają w siatkę - promowanie na siłę bycia naturalnym i nie golenia.[/QUOTE]

Ale to nie chodzi o przypadkowe zdjęcie, czy przypadkowe wyjście gdzieś tylko o celowe zamieszczanie takich zdjęć i dodawanie do tego jakiś dziwnych ideologii w opisie. Dla mnie większość kont o ciałopozytywności, to jest jedna wielka ściema i opisywanie problemów, które w rzeczywistoście rzadko kiedy mają miejsce. Ludzie przeceniają swoją rolę w życiu innych ludzi i myślą, że kogoś serio to obchodzi, że ktoś jest gryby/chudy/ma duży nos/małe piersi/niezrobione paznokcie. I to ie jest tak, że ludzie chcą się pokazywać jak mają grypę, bo przecież, to jest życie, tylko wiedzą, że to się dobrze sprzedaje. Dlatego też odzierają się z prywatności i intymności.

Co do pach jeszcze to dziwi mnie reklama dezodorantów, chyba Dove i gadanie, że wszystkie pachy są piękne i ogolone i nieogolne Nie wiem jak można mówić o pachach w kontekście piękności, pacha to pacha, ani ładna ani brzydka

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jak ktoś zaczyna po 20, to myślę, że już po 30 będzie wyglądał dziwnie. Ja też uważam, że takie rzeczy nadają się na terapię. Jak ktoś uważa, że musi wszystko poprawić, to coś jest nie tak. Dziwi mnie też, że ludzie wykonują zabiegi komuś komu ewidentnie już wystraczy. Kasa kasą, ale mi byłoby wstyd się pod takim czymś podpisać swoim nazwiskiem.

No zdrowe nie jest. Ostatnio czytałam o jakiejś dramie, że laski jeżdżą do Turcji do jakiejś klinki powiększać pośladki i dużo umiera, bo za szybko są wypuszczane do domu i nie ma tam dobrej opieki. Dziwi mnie, że ktoś tak ryzykuje dla wyglądu.

Co do groteskowego wyglądu, to w poprzedniej pracy miałam taką laskę, która była bardzo ładna, ale zaczęła powiększać usta. Teraz co wrzuca jakieś zdjęcie na insta, to wygląda coraz bardziej monstrualnie, bo zaczęła już poprawiać wszystko. Dziwi mnie, że ktoś się tak oszpeca na własne życzenie.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 16:10   #1853
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Co do groteskowego wyglądu, to w poprzedniej pracy miałam taką laskę, która była bardzo ładna, ale zaczęła powiększać usta. Teraz co wrzuca jakieś zdjęcie na insta, to wygląda coraz bardziej monstrualnie, bo zaczęła już poprawiać wszystko. Dziwi mnie, że ktoś się tak oszpeca na własne życzenie.
Widzę tego coraz więcej u mnie w pracy i jest to dla mnie niepojęte, ze ktoś zwłaszcza pracujący w zawodzie medycznym, chce wyglądać, jakby miał wstrząs anafilaktyczny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 16:23   #1854
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 342
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-15 o 17:36
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 16:49   #1855
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez DzieckoHagrida Pokaż wiadomość
Dziwią mnie ludzie, którzy twierdzą, że młodość trwa do 40.
W rzeczywistości już trzydziestolatka ma młodość właściwie za sobą.
Młodość trwa do 35 roku życia, średni wiek do 65 a starość po 65
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 17:27   #1856
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89693505]Młodość trwa do 35 roku życia, średni wiek do 65 a starość po 65[/QUOTE]

Ja tam nawet rozumiem te czterdziestke, nie bez powodu mówi się że to wtedy zaczyna się kryzys wieku średniego.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 17:33   #1857
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
tylko wlasnie pytanie czy naprawde wedlug spoleczenstwa to wstyd? bo ja mam wrazenie, ze caly ten dramat, ze ktos ma pryszcza i jak z tym do ludzi bez filtra czy korektora albo jak to zalozyc sukienke do nieogolonych nog to kolejny problem wymyslony na sile i wsrod normalnych ludzi naprawde nikt nie wpada w panike - takie zachowania kojarze z okresu gimnazjum, ale czlowiek szybko z tego wyrasta
a influ ciagle nam wmawiaja jak to spoleczenstwo ma z tym problem gdzie ja widzac te ich 'odwazne, niekorzystne zdjecia' w ogole nie zauwazam tych wad i nie wiem co tam jest niekorzystne - to one patrza na siebie krytycznym okiem, zwykly czlowiek nie doszukuje sie fald na swoim brzuchu jak siedzi i nie liczy swoich pryszczy
ja sie zawsze zastanawiam czy to ze mna cos nie tak czy naprawde (sadzac po wysypie takich postow i licznych komentarzach pod nimi) tak wiele osob ma tak wysrubowane standardy piekna wzgledem siebie
na ulicy tego nie widze, tylko na instagramie wmawia nam sie, ze to straszna odwaga pokazac sie bez makijazu, w spietych wlosach i dresie - zapraszam w takim razie na ulice gdzie pelno odwaznych kobiet, ktore w dodatku nie wygladaja jak modelki
przykład, o ktorym pisalam, dziewczyna nagrala vloga i gadala jak to wstawila to niezbyt korzystne zdjecie na stories i jak to dostala komentarze jaka to ona odwazna i ze sobie pomyslala o sobie per 'gruba', 'wieloryb', bo to zdjecie jest niekorzystne, moglaby wygladac lepiej
i serio mialam mindfuck czy to jakis zart, bo ja tu nie widze 'grubej' kobiety, a te 'faldki' to zauwazylam dopiero jak o nich powiedziala - jedna mini faldka, nawet osoba wazaca duzo mniej by ja miala, tak sie zachowuje ludzkie cialo jak sie wygodnie siedzi
slyszalam ze srodowisk naprawde grubych osob, ze wlasnie takie zdjecia jak to szczupla laska wrzuca zdjecie z falda jak sie wygnie strasznie je denerwuja i szkodza ruchowi cialopozytywnosci, ktory mial byc dla osob nie w kanonie, grubych, z niepelnosprawnoscia, chorobami skory - naprawde wykluczonych, a doszlo do tego, ze sliczna, szczupla babeczka udaje, ze wyglada niekorzystnie, bo moglaby sie wygiac o 180 stopni i bardziej uwidocznic miesnie brzucha albo firma jest super postepowa, bo w reklamie zamiast samych kobiet w rozmiarze 34 sa rozmiary 40 wow zaslugujecie na medal
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zrzut ekranu 2023-10-18 o 17.59.15.jpg (72,2 KB, 151 załadowań)
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 17:48   #1858
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
ja sie zawsze zastanawiam czy to ze mna cos nie tak czy naprawde (sadzac po wysypie takich postow i licznych komentarzach pod nimi) tak wiele osob ma tak wysrubowane standardy piekna wzgledem siebie
Moim zdaniem to zależy od środowiska, w którym człowiek się obraca (i które do pewnego stopnia samemu się wybiera, no ale tylko w pewnym stopniu, bo w pracy to już tak średnio się ma na to wpływ).

Moja przyjaciółka ma w pracy takie dość toksyczne, damskie środowisko, które dużo, złośliwie komentuje cudzy wygląd, teksty typu że ktoś źle wygląda i powinien sobie coś poprawić medycyną estetyczną są tam normą (a nie jest to w ogóle praca, w której wygląd jest ważny). U mnie to jest niepojęte, rzadko w ogóle się komentuje takie sprawy, no tylko właśnie te napompowane usta to jest czasem temat, bo to jakaś plaga jest ostatnio.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 18:03   #1859
ciasteczkowa_panna
Raczkowanie
 
Avatar ciasteczkowa_panna
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 180
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to zależy od środowiska, w którym człowiek się obraca (i które do pewnego stopnia samemu się wybiera, no ale tylko w pewnym stopniu, bo w pracy to już tak średnio się ma na to wpływ).

Moja przyjaciółka ma w pracy takie dość toksyczne, damskie środowisko, które dużo, złośliwie komentuje cudzy wygląd, teksty typu że ktoś źle wygląda i powinien sobie coś poprawić medycyną estetyczną są tam normą (a nie jest to w ogóle praca, w której wygląd jest ważny). U mnie to jest niepojęte, rzadko w ogóle się komentuje takie sprawy, no tylko właśnie te napompowane usta to jest czasem temat, bo to jakaś plaga jest ostatnio.
Tak, to na pewno ma wpływ. To zresztą nie musza być koleżanki ale też np po prostu rodzina. Chociaż czasami jest też po prostu tak, że ludzie sami z siebie z różnych powodów sa bardzo krytyczni wobec swojego wyglądu.
ciasteczkowa_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 18:25   #1860
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.80.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Widzę tego coraz więcej u mnie w pracy i jest to dla mnie niepojęte, ze ktoś zwłaszcza pracujący w zawodzie medycznym, chce wyglądać, jakby miał wstrząs anafilaktyczny.
U mnie podobnie.
W sumie bardziej mnie dziwi, ze ktoś to wykonuje, w sensie lekarz, przy np. podejrzeniu chociażby dysmorfofobii. Tak, wiem jednocześnie, ze zawsze się znajdzie ktoś komu kasa śmierdzieć nie będzie i etykę sobie schowa gdzieś. Niemniej jednak mnie to dziwi i mowie tu o grotesce.
(mam jakis problem z formułowaniem myśli dziś po pracy...aha, nie pije w tym poście do nikogo konkretnego żeby nie było).
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-17 14:51:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.