Zakupy na Vinted część 2. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-10-18, 20:06   #181
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Czy są tu dziewczyny które sprzedają albo sprzedawały chusty tylu góralskiego ? W sensie chodzi mi o wzór ze kolorowe i kwiaty Bo jestem ciekawa jak można wycenić takie chusty… albo jakies z lepszym składem a może ktoś zna jakies grupy na fb o takich chustach itd?

Przeglądałam vinted ale tam takie różne ceny są, ze nie ma jak nawet średniej obliczyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 20:08   #182
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Czy są tu dziewczyny które sprzedają albo sprzedawały chusty tylu góralskiego ? W sensie chodzi mi o wzór ze kolorowe i kwiaty Bo jestem ciekawa jak można wycenić takie chusty… albo jakies z lepszym składem a może ktoś zna jakies grupy na fb o takich chustach itd?

Przeglądałam vinted ale tam takie różne ceny są, ze nie ma jak nawet średniej obliczyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ale to są oryginalne góralskie chusty, czy chińskie, sprzedawane na straganach?
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-18, 20:39   #183
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ale to są oryginalne góralskie chusty, czy chińskie, sprzedawane na straganach?

Znalezione w szafie ( babcia była kolekcjonerka takich różnych chust 3/4 wyglada na nowe, nieużywane a ja w życiu jej nie widziałam w żadnej z nich. ) maja różne składy i pochodzenia na metkach - nie wiem skad są

Dlatego szukam jakiegoś źródła ale ciężko coś mi znaleźć.. jakiegoś forum, grupy,, tematu itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 06:50   #184
gossipgirl89
Raczkowanie
 
Avatar gossipgirl89
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 324
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Znalezione w szafie ( babcia była kolekcjonerka takich różnych chust 3/4 wyglada na nowe, nieużywane a ja w życiu jej nie widziałam w żadnej z nich. ) maja różne składy i pochodzenia na metkach - nie wiem skad są

Dlatego szukam jakiegoś źródła ale ciężko coś mi znaleźć.. jakiegoś forum, grupy,, tematu itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co do grup jeśli masz podejrzenie że mogą być stare to może jakieś grupy gdzie ludzie wystawiają rzeczy z PRL. Jestem na jednej z takich grupy i ludzie proszą o pomoc w wycenie przeróżnych rzeczy. A jeśli w ten sposób się nie uda to ja na twoim miejscu wyceniła bym wg szlachetności materiału. Najdroższe wełniane, wełna + domieszki, bawełna to takie średniaki a najtańsze poliester i inne sztuczne materiały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Ktokolwiek powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, nie wiedział gdzie robić zakupy."

~Blair Waldorf
gossipgirl89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 09:09   #185
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Znalezione w szafie ( babcia była kolekcjonerka takich różnych chust 3/4 wyglada na nowe, nieużywane a ja w życiu jej nie widziałam w żadnej z nich. ) maja różne składy i pochodzenia na metkach - nie wiem skad są

Dlatego szukam jakiegoś źródła ale ciężko coś mi znaleźć.. jakiegoś forum, grupy,, tematu itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jeśli dobre jakościowo i nowe to wyceniłabym na około 100-150 zł.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 15:56   #186
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez gossipgirl89 Pokaż wiadomość
Co do grup jeśli masz podejrzenie że mogą być stare to może jakieś grupy gdzie ludzie wystawiają rzeczy z PRL. Jestem na jednej z takich grupy i ludzie proszą o pomoc w wycenie przeróżnych rzeczy. A jeśli w ten sposób się nie uda to ja na twoim miejscu wyceniła bym wg szlachetności materiału. Najdroższe wełniane, wełna + domieszki, bawełna to takie średniaki a najtańsze poliester i inne sztuczne materiały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bankowo stare - stawiam na jakieś dobre 20 lat .

Oooo grupy PRL - nie pomyslalam o nich w sumie. Dziękuje

No dzisiaj pospisuje sobie właśnie jakie tam materiały widnieją na tych metkach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Jeśli dobre jakościowo i nowe to wyceniłabym na około 100-150 zł.

Dziękuje

Pamietam, ze na jednej metce pisze „ 100% pure virgin wool „


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 19:34   #187
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nie rozumiem czemu niektórzy ludzie wystawiają ubrania. Chciałam kupić sukienkę, była u kilku osób i na vinted i na olx. Pisałam do każdej z tych osób o wymiary od pachy do pachy i o długość. Jedna odpisała, że poda wieczorem, druga, że rano (oczywiście później cisza), dwie osoby w ogóle zero reakcji chociaż się logowały. Jedna pani odpisała i od niej kupiłam. Ktoś rozumie takie zachowanie?!
Dokładnie Pytam o skład i wymiary sweterka, cisza. Po tygodniu pytam, czy jest na sprzedaż, Pani odpisuje, że oczywiście. Pytam znowu o skład i wymiary - cisza
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-10-19, 19:54   #188
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Mogłaby chociaż odpisać, że nie chce się jej mierzyć.

Melduję, że moja paczka do Czech dotarła bez problemu, kupująca otrzymała kod do odbioru.

Tylko jest podobnie jak z większością polskich kupujących. Nie potwierdziła, czekam na automatyczną zapłatę.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 21:06   #189
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Dokładnie Pytam o skład i wymiary sweterka, cisza. Po tygodniu pytam, czy jest na sprzedaż, Pani odpisuje, że oczywiście. Pytam znowu o skład i wymiary - cisza
nie wiem naprawdę na co tacy ludzie liczą, bo widać pzrecież, że takie ubrania wiszą i wiszą.


Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Tylko jest podobnie jak z większością polskich kupujących. Nie potwierdziła, czekam na automatyczną zapłatę.
O przepraszam! Ja potwierdzam od razu nawet w kilku komentarzach to mam Nie wiem, co to za filozofia kliknąć OK
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 21:12   #190
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
nie wiem naprawdę na co tacy ludzie liczą, bo widać pzrecież, że takie ubrania wiszą i wiszą.









O przepraszam! Ja potwierdzam od razu nawet w kilku komentarzach to mam Nie wiem, co to za filozofia kliknąć OK
Ja też klikam od razu jak tylko rozpakuję paczkę. Tylko widzę, że to jednak rzadkość. Wcześniej wymienianie wiadomości co chwilę, a potem po odbiorze paczki cisza, brak potwierdzenia.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-19, 21:15   #191
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

A mnie wkurzają nachalne sprzedające. Gdy tylko dostaną sygnał że paczka jest odebrana wysyłają zapytania: ok? Wszystko w porządku? Hallo!
A mi czesto paczki odbiera mąż, a ja otwieram na drugi dzień jak wrócę z pracy. Nie zamierzam potwierdzać bez sprawdzenia. Zdarzyli mi się to już dobrych parę razy. Najbardziej nachalna była babeczka której wysłanie dość drogiej rzeczy zajęło tydzisn

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-22, 15:09   #192
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Ciekawe, że paczka z Kłajpedy na Litwie idzie do Polski przez Estonię
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 10:09   #193
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Kupiłam książki kartonowe dla dzieci i jedna przyszła zlepiona czymś w środku na kilku stronach. Wysłałam zdj i zapytałam czy Sprzedająca oglądała je przed wysyłką, odp. że tak i wszystko z nimi było ok
Koperta jest nienaruszona, w środku też nic nie ma a jedynie ta jedna książka jest zalepiona
Mam ją wystawić u sobie i wtedy Sprzedająca ją odkupi - myślicie, że może coś pójść źle (może jej nie odebrać czy coś?). Teraz jeszcze chce, żebym wcześniej odblokowała jej kasę i wtedy kupi ode mnie tę książkę
Jeny, jeszcze nie miałam takiej sytuacji do tej pory :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 10:44   #194
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Ja mam jakiegoś zmasowanego pecha ostatnio, to chyba za te kilka lat praktycznie bezproblemowych transakcji.
Kupuje coś, sprzedawca milczy tydzień, w końcu po pytaniu z mojej strony łaskawie odpowiada, że ma dużo na głowie, że urlop, że wyśle w przyszłym tygodniu.
Kurtka kupiona na vinted nie pasuje, więc następnego dnia wystawiam ją, dostaję pouczenie od vinted, że usuwają mi podróbkę. Nawet nie mam jak zgłosić, ze jakimś cudem tę rzekomą podróbkę przez ich portal mi sprzedano.
Prawie wszystko, co ostatnio kupiłam, mi nie pasuje, więc sterta ciuchów do sprzedania rośnie.

Chyba sobie póki co odpuszczę i skompletuję brakującą garderobę na Zalando.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 12:08   #195
jola1000
Rozeznanie
 
Avatar jola1000
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 762
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

apropo Zalando: kurde uwielbiam ten sklep za ich politykę zwrotów. Zero problemów, szybki zwrot kasy, a nawet jeśli pechowo paczka gdzieś zaginie albo partner Zalando ociąga się ze zwrotem to sami to miedzy sobą to załatwiają.

ostatnio na Zalando zamówiłam kurtkę skórzaną polskiej, mniejszej firmy za 1700 zł. Niestety, nie pasował mi rozmiar więc na drugi dzień odesłałam. Za parę dni mail że zwrot nie zostanie przyjęty bo źle zapakowałam kurtkę i w transporcie się pomięła wobec czego nie nadaje się do dalszej sprzedaży. Zwrot nie zostanie uznany. Poinformowałam Zalando że to jest absolutnie niemożliwe bo starannie zapakowałam towar, w oryginalne pudełko zwrotne i nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu no chyba ze w transporcie ale za to nie odpowiadam. Na drugi dzień od Zalando przeprosiny i zwrot przyjęty. Pomyślałam wtedy ze nie wiem co bym zrobiła gdybym zamówiła na oryginalniej stronie online tego polskiego sklepu. Nie miałabym 1700 zł i za małą kurtkę.
jola1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-25, 21:08   #196
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

.

Edytowane przez e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Czas edycji: 2023-11-16 o 22:47
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-26, 11:42   #197
Morticia_Addams
Raczkowanie
 
Avatar Morticia_Addams
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 163
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

[1=e0f3d546fc8e38a0a41f4bf ac2647800bba81a40_6556af1 3d63ff;89698922]Cześć,

Często kupuję/sprzedaję na Vinted, z reguły jestem zadowolona. Ale dzisiaj mam nową sytuację: zamówiłam beżowy trencz w stanie bardzo dobrym, żadnych informacjii o uszkodzeniach na zdjęciach lub w treści ogłoszenia. No i niestety trencz jest zmechacony w kilku miejscach + ma ciemne plamy z przodu. Kliknęłam "mam problem" i czekam na odpowiedź sprzedającej. Czy byłyście w takiej sytuacji i udało sie to jakoś rozwiązać? Zdjęcia w załączeniu, myślicie że przesadzam?[/QUOTE]

Dobrze zrobiłaś zgłaszając problem. Też bym tak zrobiła. O ile zmechacenie da się w miarę łatwo usunąć, to na beżowym płaszczu plamy bardzo rzucają się w oczy. Trudno uwierzyć, że sprzedająca nie widziała tych plam.
Morticia_Addams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 16:23   #198
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

dwa zakupy dzinsów i dwa niewypały, niestety. o ile rozmiarowo ok, to obie pary mają strasznie niski stan. chyba pozostanę przy byciu tylko stroną sprzedającą
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-27, 16:43   #199
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
dwa zakupy dzinsów i dwa niewypały, niestety. o ile rozmiarowo ok, to obie pary mają strasznie niski stan. chyba pozostanę przy byciu tylko stroną sprzedającą
Ja spodnie kupuję raczej tylko marek, które wiem jak wypadają rozmiarowo i jaki mam w tej marce rozmiar.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-10-27, 18:30   #200
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja spodnie kupuję raczej tylko marek, które wiem jak wypadają rozmiarowo i jaki mam w tej marce rozmiar.

no i takie właśnie kupiłam, znanej mi marki i w tym rozmiarze, który noszę
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 17:42   #201
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
no i takie właśnie kupiłam, znanej mi marki i w tym rozmiarze, który noszę
To już kurde nie wiem Ja tak ostatnio bezskutecznie szukam dżinsów, bo okazuje się, że zdawałoby się jednolity wymiar talii W28 też potrafi różnie wypadać w różnych markach.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 19:43   #202
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
dwa zakupy dzinsów i dwa niewypały, niestety. o ile rozmiarowo ok, to obie pary mają strasznie niski stan. chyba pozostanę przy byciu tylko stroną sprzedającą
Trzeba było zapytać o wysokość stanu. Dla mnie ten wymiar jest bardzo ważny. A na zdjęciach nie było widać, że stan niski?
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-28, 20:05   #203
Wika28
Zakorzenienie
 
Avatar Wika28
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 19 768
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Poprosiłam znowu inną sprzedającą o wymiary sweterka, dostałam, podziękowałam. Za dwa dni pytanie: "i jak, jesteś zainteresowana?" Odpisałam, że zastanawiam się i dam znać. No i zaczęła się korespondencja, propozycja, że mogę osobiście odebrać, miłe wiadomości. W końcu kupiłam, opłaciłam przesyłkę, mało asertywna jestem po 4 dniach transakcja anulowana. Pytam, o co chodzi, sprzedająca odpisała, że nic nie naciskała, samo się anulowało. Poprosiłam, by wystawiłam jeszcze raz i kontakt się urwał
Wika28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 18:18   #204
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To już kurde nie wiem Ja tak ostatnio bezskutecznie szukam dżinsów, bo okazuje się, że zdawałoby się jednolity wymiar talii W28 też potrafi różnie wypadać w różnych markach.
ja w jednej marce jeasnów miałam różne rozmiary w zalezności od kroju i składu. W pasie było tyle samo, ale na ciele się to zupełnie inaczej potrafiło zachowywać
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-29, 19:12   #205
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Trzeba było zapytać o wysokość stanu. Dla mnie ten wymiar jest bardzo ważny. A na zdjęciach nie było widać, że stan niski?

nie zwróciłam uwagi, był podany model i wyszukałam w necie zdjęcia katalogowe. wyglądały ok. w życiu nie widziałam dzinsów z tak niskim stanem
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-30, 08:11   #206
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez theMonique Pokaż wiadomość
Kupiłam książki kartonowe dla dzieci i jedna przyszła zlepiona czymś w środku na kilku stronach. Wysłałam zdj i zapytałam czy Sprzedająca oglądała je przed wysyłką, odp. że tak i wszystko z nimi było ok
Koperta jest nienaruszona, w środku też nic nie ma a jedynie ta jedna książka jest zalepiona
Mam ją wystawić u sobie i wtedy Sprzedająca ją odkupi - myślicie, że może coś pójść źle (może jej nie odebrać czy coś?). Teraz jeszcze chce, żebym wcześniej odblokowała jej kasę i wtedy kupi ode mnie tę książkę
Jeny, jeszcze nie miałam takiej sytuacji do tej pory :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słyszałam o takiej "wymianie", całkiem dobry pomysł.Ja miałam taka sytuację na olx (kupiłam nowe buty , długośc wkładki się nie zgadzała), puściłam pieniądze wczesniej (kliknęłam że zamówienie ok), Pan zwrócił mi kasę normalnie na konto i wtedy wystawiłam coś za 1zł, odsyłając mu buty...Wszystko zależy jak się ludzie dogadają, w moim przypadku facet był bardzo ok, ja mu zaufałam klikając "ok", on mi , że mu te buty odeślę...ale nigdy nie wiadomo co ludziom do głowy przyjdzie.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-30, 08:23   #207
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez Wika28 Pokaż wiadomość
Poprosiłam znowu inną sprzedającą o wymiary sweterka, dostałam, podziękowałam. Za dwa dni pytanie: "i jak, jesteś zainteresowana?" Odpisałam, że zastanawiam się i dam znać. No i zaczęła się korespondencja, propozycja, że mogę osobiście odebrać, miłe wiadomości. W końcu kupiłam, opłaciłam przesyłkę, mało asertywna jestem po 4 dniach transakcja anulowana. Pytam, o co chodzi, sprzedająca odpisała, że nic nie naciskała, samo się anulowało. Poprosiłam, by wystawiłam jeszcze raz i kontakt się urwał
Ja pitolę, normalnie jakby ktoś dwubiegunówkę miał.

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
nie zwróciłam uwagi, był podany model i wyszukałam w necie zdjęcia katalogowe. wyglądały ok. w życiu nie widziałam dzinsów z tak niskim stanem
A masz gdzieś zdjęcie tych spodni? Bo aż mnie zaciekawiłaś.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-30, 08:34   #208
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To już kurde nie wiem Ja tak ostatnio bezskutecznie szukam dżinsów, bo okazuje się, że zdawałoby się jednolity wymiar talii W28 też potrafi różnie wypadać w różnych markach.
Kurczę, nawet w obrębie jednego modelu potrafią być różnice w rozmiarach w zależności od koloru:mam kilka par Levi's , model Mile i mam trzy kolory o dużej rozpiętości rozmiarów (od W25 po W28), tak więc nawet jeden model ma kilka edycji i ciągle coś zmieniają...

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Indecence Pokaż wiadomość
nie zwróciłam uwagi, był podany model i wyszukałam w necie zdjęcia katalogowe. wyglądały ok. w życiu nie widziałam dzinsów z tak niskim stanem
Może przerabiane?Ja kiedyś w czasach biodrówek ledwo ponad wzgórek łonowy() specjalizowałam się w przeróbkach na hiper maxi biodrówki każdych spodni, łącznie z przeszywaniem tylnych kieszeni niżej...
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-30, 09:20   #209
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Kurczę, nawet w obrębie jednego modelu potrafią być różnice w rozmiarach w zależności od koloru:mam kilka par Levi's , model Mile i mam trzy kolory o dużej rozpiętości rozmiarów (od W25 po W28), tak więc nawet jeden model ma kilka edycji i ciągle coś zmieniają...

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------



Może przerabiane?Ja kiedyś w czasach biodrówek ledwo ponad wzgórek łonowy() specjalizowałam się w przeróbkach na hiper maxi biodrówki każdych spodni, łącznie z przeszywaniem tylnych kieszeni niżej...
Dokładnie tak. Z new yorkera mam jeden model- niebieskie 34, czarne 36 przy czym 36 mniejsze są niż 34 Może błędnie przyszyte metki.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-30, 11:12   #210
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Zakupy na Vinted część 2.

Z Levisa starsze modele też te same wymiary, ta sama wysokość pasa, ta sama seria, a każdy kolor muszę brać w innym rozmiarze. Jeden W27, inny W28. Jak je kładę na sobie to są takie same

Odnośnie dogadywania się poza Vinted to kupiłam sukienkę, pani na drugi dzień wysłała, a wieczorem napisała, że zapomniała, że do niej jest pasek Dogadałyśmy się, że wystawi mi za 1 zł na OLX. Sukienka z Vinted przyszła, kliknęłam OK, zaraz potem pasek i też OK Jakoś wielce stratna nie byłam, choć pani chciała pokryć KW, ale obniżyła mi wcześniej sukienkę znacznie, a i za pasek chyba zapłaciłam z 4 zł, bo wtedy wysyłka była in postu po 1 zł.
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-22 16:04:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.