Galerie artystyczne w internecie cz. II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-03, 13:10   #1741
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Achnes Pokaż wiadomość
Może to trochę.. niemiłe, ale dlaczego ktoś ma reklamować jakąkolwiek galerię w szczególny sposób? Niektórzy mają linki do niej ze swoich blogów, czy stron i styka... Bo to jednak jest konkurencja przez inne prace. Jak galeria tak bardzo chciała powstać, to powinna liczyć się z tym, że reklama jest konieczna. Tak jak ArsNeo, które reklamę ma świetną. I nie w naszym interesie leży promowanie czegoś, co jest zajęciem dla właścicieli. Przecież ktoś może równie dobrze pokazać sdjęcia swoich prac (jeżeli dla znajomych) czy link do bloga i sprzedać bez prowizji. A reklama wszędzie jest płatna, np na wizażu czy innych serwisach tego typu.
Ale przecież maximaa kierowała swoją wypowiedź właśnie do ellefant - nie do twórców - więc o co Ci chodzi?
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 13:51   #1742
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

A ja gdybym swoją odpowiedź odnosiła do Maximy, to zacytowałabym jej wcześniejszą. To było moje luźne spostrzeżenie. Jakoś tak "mimo że mało sprzedajemy" było dla mnie dość podtekstowe.. Może tylko dla mnie ale każdy ma prawo odczytać to na swój sposób.
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 14:46   #1743
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Achnes Pokaż wiadomość
A ja gdybym swoją odpowiedź odnosiła do Maximy, to zacytowałabym jej wcześniejszą. To było moje luźne spostrzeżenie. Jakoś tak "mimo że mało sprzedajemy" było dla mnie dość podtekstowe.. Może tylko dla mnie ale każdy ma prawo odczytać to na swój sposób.
No niestety aluzja była dość jasna
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 11:29   #1744
mag_rat
Zadomowienie
 
Avatar mag_rat
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: spod kordły.
Wiadomości: 1 931
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Dziewczyny, przeszukałam cały wątek o galeriach z pierwszej części, drugiego połowę no i niby znalazłam odpowiedź na to co mnie dręczy, ale bardzo bym chciała się upewnić. Otóż, mam możliwość współpracy z nowo powstającą galerią internetową, ale kompletnie się pogubiłam już w kwestii podatków. Pani z którą rozmawiałam powiedziała, że podatki płacą oni, a miedzy obiema stronami jest zawierana umowa kupna-sprzedaży. Czy jeśli nie mam DG, mogę legalnie sprzedawać w galerii na podstawie tylko tej umowy?

Zacytuję wypowiedź jednej z wizażanek z pierwszej części wątku "Od 2007 podatek od umowy sprzedaży płaci wyłącznie kupujący".

Dodam jeszcze, że zajmuję się decoupage'm, a tu wątek typowy biżuteryjny,ale mam nadzieję że znajdzie się dobra dusza, która mi te sprawy rozjaśni.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508355
Czarne, nowe botki na wymianę 38

mag_rat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 11:55   #1745
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez mag_rat Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przeszukałam cały wątek o galeriach z pierwszej części, drugiego połowę no i niby znalazłam odpowiedź na to co mnie dręczy, ale bardzo bym chciała się upewnić. Otóż, mam możliwość współpracy z nowo powstającą galerią internetową, ale kompletnie się pogubiłam już w kwestii podatków. Pani z którą rozmawiałam powiedziała, że podatki płacą oni, a miedzy obiema stronami jest zawierana umowa kupna-sprzedaży. Czy jeśli nie mam DG, mogę legalnie sprzedawać w galerii na podstawie tylko tej umowy?

Zacytuję wypowiedź jednej z wizażanek z pierwszej części wątku "Od 2007 podatek od umowy sprzedaży płaci wyłącznie kupujący".

Dodam jeszcze, że zajmuję się decoupage'm, a tu wątek typowy biżuteryjny,ale mam nadzieję że znajdzie się dobra dusza, która mi te sprawy rozjaśni.
Czekaj, czekaj....tak po normalnemu: jezeli masz DG, to możesz coś sprzedać galerii, a oni to sprzedają klientom galerii (nawet, jeśli wysyłasz to do klientów Ty). Pieniążki wpływają na konto galerii. A Ty pod koniec miesiąca wystawiasz galerii fakturę na sprzedane rzeczy. W tym przypadku do każdej wysyłanej klientowi paczuszki nie dołączasz paragonu/rachunku.

Albo inaczej, Ty wysyłasz sprzedane rzeczy klientowi, do każdej paczuszki dołączasz rachunek czy tam paragon na daną kwotę, a potem galeria pod koniec miesiąca wystawia Ci fakturę na pobrana przez siebie prowizję od sprzedaży. Tu też oczywiście wpłaty ksiegują się na koncie galerii.

Jeśli chodzi o umowę - zawsze jest jakas umowa/regulamin galerii, a rozpoczęcie współpracy oznacza akceptację tego regulaminu. Z całej tej umowy najważniejsze jest ustalenie kto komu wystawia faktury, i to one są najistotniejsze, jeśli chodzi o rozliczenia. Na umowę o dzieło raczej galerie nie współpracują.

Btw, jaka to galeria? Może jak poczytam ich regulamin to mnie olśni jak to działa. Bo z tego "podatki płacą oni, a miedzy obiema stronami jest zawierana umowa kupna-sprzedaży" niewiele rozumiem szczerze mówiąc....(czy ta kobieta nie mogła tego wyjaśnić po ludzku?)
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 12:02   #1746
mag_rat
Zadomowienie
 
Avatar mag_rat
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: spod kordły.
Wiadomości: 1 931
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Regulamin dostałam na maila, mogę przesłać na Pw. Będę wdzięczna za wszelkie rozjaśnienia bo jestem zielona w tej kwestii. Galeria ma dopiero powstać. Może zacytuję odpowiedź na moje pytanie o marżę :

"25% ale tez na takiej zasadzie, że Pani ustala sobie, że chce za kolczyki np 10zł dostać, my do tego dokładamy swoją 25% marze i za 12,50 wystawiamy kolczyki, Pani dostaje swoje 10zł, a my za te 25% opłacamy podatki itd, na Pani nie leżą płatności, Pani dostaje tylko umowe kupna-sprzedazy"

W poniedziałek mam dać odpowiedź czy jestem zainteresowana współpracą, narazie dowiadywałam się mniej więcej co i jak. Szczerze mówiąć nie wiedziałam o co mam pytać, przez weekend chcę sobie ułożyć właśnie taką listę pytań. Najbardziej mnie interesuje to czy prowadzenie działalności gospodarczej jest konieczne.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=508355
Czarne, nowe botki na wymianę 38

mag_rat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 13:21   #1747
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez mag_rat Pokaż wiadomość
"25% ale tez na takiej zasadzie, że Pani ustala sobie, że chce za kolczyki np 10zł dostać, my do tego dokładamy swoją 25% marze i za 12,50 wystawiamy kolczyki, Pani dostaje swoje 10zł, a my za te 25% opłacamy podatki itd, na Pani nie leżą płatności, Pani dostaje tylko umowe kupna-sprzedazy"
Hmmm.....troszkę nie do końca, bo jednak Ty też musisz zapłacić podatek. W koncu, Ty ZARABIASZ na tym, co sprzedajesz. Galeria owszem, ale Ty też. Najwyraźniej galeria jest ciut niedoinformowana. Oni sobie opłacają podatki od tego, co oni zarobią, ale Ty masz swoje.

Poczytaj wątek o działalności gospodarczej, tam jest nieco więcej konkretów o rozliczeniach: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=303955

A czy prowadzenie DG jest konieczne: szeroki temat..... Konieczne zwykle nie jest. Ale jeżeli prowadzisz ciągłą, zorganizowaną (czyli po prostu regularnie dodajesz coś do galerii) sprzedaż czegoś, to powinnas ja mieć. Oczywiście kłania się opłacalność etc. Pisano o tym juz wiele razy w wątku o DG, galeriach i innych na forum.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-05, 13:24   #1748
mlisiewski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 174
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Polskie prawo pozwala im na odprowadzanie za Ciebie podatku tylko w przypadku etatu lub umowy o dzieło/zlecenie - wtedy muszą jeszcze PITa Ci na koniec roku wysłać.
W każdym innym przypadku (umowa kupna-sprzedaży, komisu, czy płatności na podstawie rachunku) podatek musisz odprowadzić sama.

Najciekawsze jest, że 25% prowizji nie wystarczyłoby na pokrycie podatku, chyba że odprowadzają podatek tylko i wyłącznie od własnych zarobków.
mlisiewski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 15:41   #1749
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

A ja mam pytanie do Modnej... Na gg nie mogę dostać odpowiedzi.
Najpierw dałam do edycji część prac z wymianą zdjęć i dodałam 2 nowe. Zdjęcia sa o wiele lepsze od tych, co były... I dodałam je 31.08. Wczoraj dalej nie wróciły do sprzedaży i nowości, więc pomyślałam że może to wina tych 3 niezmienionych, więc zmieniłam i je. No i wczoraj jedna edytowana praca tylko wróciła, a reszta stoi i czeka tam dalej.. Nie mam pojęcia teraz, czy po prostu to brak czasu u Candi czy jakieś inne czynniki... https://modna.pl/img/839/21765-1L.jpg to przykładowe zdjęcie tych niezmodernizowanych jeszcze od 31
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 15:48   #1750
tyska04
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 936
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Achnes Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do Modnej... Na gg nie mogę dostać odpowiedzi.
Najpierw dałam do edycji część prac z wymianą zdjęć i dodałam 2 nowe. Zdjęcia sa o wiele lepsze od tych, co były... I dodałam je 31.08. Wczoraj dalej nie wróciły do sprzedaży i nowości, więc pomyślałam że może to wina tych 3 niezmienionych, więc zmieniłam i je. No i wczoraj jedna edytowana praca tylko wróciła, a reszta stoi i czeka tam dalej.. Nie mam pojęcia teraz, czy po prostu to brak czasu u Candi czy jakieś inne czynniki... https://modna.pl/img/839/21765-1L.jpg to przykładowe zdjęcie tych niezmodernizowanych jeszcze od 31
U mnie to samo, więc podciągam się pod pytanie.
P.S Candi czy dostałaś wczoraj mojego maila? Bo nie mam odpowiedzi i nie wiem nawet czy doszedł;/
__________________
"posiadam wiarę w niemożliwą moc
potrafię jeśli chcę rozświetlić mrok
mogę poruszyć was na kilka chwil
tylko zrozumcie kiedy zechcę znowu z sobą być "
tyska04 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 17:17   #1751
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Achnes Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie do Modnej... Na gg nie mogę dostać odpowiedzi.
Najpierw dałam do edycji część prac z wymianą zdjęć i dodałam 2 nowe. Zdjęcia sa o wiele lepsze od tych, co były... I dodałam je 31.08. Wczoraj dalej nie wróciły do sprzedaży i nowości, więc pomyślałam że może to wina tych 3 niezmienionych, więc zmieniłam i je. No i wczoraj jedna edytowana praca tylko wróciła, a reszta stoi i czeka tam dalej.. Nie mam pojęcia teraz, czy po prostu to brak czasu u Candi czy jakieś inne czynniki... https://modna.pl/img/839/21765-1L.jpg to przykładowe zdjęcie tych niezmodernizowanych jeszcze od 31
Cytat:
Napisane przez tyska04 Pokaż wiadomość
U mnie to samo, więc podciągam się pod pytanie.
P.S Candi czy dostałaś wczoraj mojego maila? Bo nie mam odpowiedzi i nie wiem nawet czy doszedł;/
Od takich pytań to jest forum Modnej - galeria ma WŁASNE forum i na ICH WŁASNYM forum powinno się zadawać tego typu pytania. Pytanie retoryczne: jeżeli Candi jest zajęta, to czy będzie mieć czas jeszcze na to, żeby śledzić wątki na wizażu pod kątem tego "czy może akurat tutaj ktoś ma jakąś sprawę do mnie". Ludzie, litości.....
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-05, 21:19   #1752
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Po 1. nie napisałam, że Candi nie ma czasu, to było moje przemyślenie
Po 2. odpowiedziałam parę dni temu na forum Modnej
po 3. mam prawo zapytać o to i tu : skoro Maciek się udzielił tego samego dnia, może jest poinformowany tym co się dzieje z moderacją prac
po 4. jak widać nie tylko ja mam taki problem, więc może on i innym osobom da jakieś światło na sprawę

Candi nie ma obowiązku tu siedzieć, ale MOŻE tu być. To JEJ wola. I akurat Tobei nic do tego jak dysponuje swoim czasem. Moja wypowiedź nie była też atakiem na nią, czy jakimś zmuszeniem, tylko zwykłym przemyśleniem na ten temat, dlatego że ja wcześniej z takim problemem, nazwijmy to, się nie spotkałam.
że tak pięknie powiem :
litości

Edytowane przez Achnes
Czas edycji: 2009-09-05 o 21:20
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 19:42   #1753
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Ja mam pytanie odnośnie Modnej ;] Można tam jakoś wysłać wiadomość do sprzedającego?? upatrzyłam sobie pierścionek i chciałam się zapytać o ewentualną możliwość zmniejszenia ( w co wątpię, no ale tak mi się podoba,że muszę zapytać)
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 19:43   #1754
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

póki co nie - ale po zmianach (które już tuż tuż) chyba będzie taka opcja - nie mogę się doczekać szczerze powiedziawszy

ale możesz napisać na maila do Modnej, to oni przekażą informację

Edytowane przez 135nudziara
Czas edycji: 2009-09-09 o 19:46
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-09, 19:46   #1755
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez 135nudziara Pokaż wiadomość
póki co nie - ale po zmianach (które już tuż tuż) będzie taka opcja

ale możesz napisać na maila do Modnej, to oni przekażą informację

Dzięki W takim razie będę próbować w ten sposób
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 18:58   #1756
alisja6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 33
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Mam do was parę pytań. Nie znalazłam nic szczególnego na ten temat (chociaż pewnie już było)
1. Jak długo czeka się na odpowiedź od galerii Arsneo i Wylęgarnia czy dostałam się do grona artystów?
2. Jak współpracuje się z tymi galeriami?
3. Czy trzeba mieć w tych galeriach skończone 18lat? Nigdzie nie znalazłam tej informacji, a na Arsneo chyba wystarczy zgoda opiekuna jednak wolę się upewnić.

Z góry dzięki za odp.

PS: Na odpowiedź od Arsneo czekam już tydzień, ile mniej więcej może to jeszcze potrwać?
alisja6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 19:14   #1757
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez alisja6 Pokaż wiadomość
Mam do was parę pytań. Nie znalazłam nic szczególnego na ten temat (chociaż pewnie już było)
1. Jak długo czeka się na odpowiedź od galerii Arsneo i Wylęgarnia czy dostałam się do grona artystów?
2. Jak współpracuje się z tymi galeriami?
3. Czy trzeba mieć w tych galeriach skończone 18lat? Nigdzie nie znalazłam tej informacji, a na Arsneo chyba wystarczy zgoda opiekuna jednak wolę się upewnić.

Z góry dzięki za odp.

PS: Na odpowiedź od Arsneo czekam już tydzień, ile mniej więcej może to jeszcze potrwać?
Wylęgarnię odradzam ;] Poczytaj trochę ten wątek - nie robią przelewów, olewają artystów i ich meile.

Ars Neo - bardzo pozytywna galeria. Dobrze się z nimi współpracuje Jest forum, ale jak się na nie nie zagląda to wszystkie ważne informacje są wysyłane na meile. Na zgłoszenia odpowiadają raz na jakiś czas, także możesz czekać nawet miesiąc. Ale na pewno odpiszą.....
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 20:31   #1758
alisja6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 33
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

A jak z wiekiem "minimalnym" w Arsneo? PS: Dziękuję ze odpowiedź.
alisja6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-11, 23:35   #1759
Becia0d
Raczkowanie
 
Avatar Becia0d
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 176
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Generalnie, żeby podejmować współpracę z galerią trzeba mieć 18. W końcu trzeba się rozliczać ze sprzedaży, itd kwestie prawne...
Ale tego nikt nie sprawdza Najwyżej rodzicom się oberwie od urzędu skarbowego..
__________________

My kobiety jesteśmy aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła, lecimy dalej- na miotle!
Becia0d jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-12, 00:42   #1760
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Becia0d Pokaż wiadomość
Najwyżej rodzicom się oberwie od urzędu skarbowego..
No, "najwyżej"....Jak to fajnie zabrzmiało: "najwyżej"....
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 11:46   #1761
alisja6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 33
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Od razu żeby nie było problemów napisałam im ile mam lat i że mama zgadza się na wystawianie moich prac w galerii itp. Zresztą to na jej konto szłyby pieniądze. Na razie czekam na odpowiedź od nich
alisja6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 12:44   #1762
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Alisja6 przeczytaj sobie wątek o biżuteryjnej DG- dziewczyny maja racje-jesli napisałaś że nie jestes pełnoletnia w takiej galerii jak Arsneo raczej Cie nie przyjmą. Sprzedając bizuterie MUSISZ mieć działalność-inaczej grozi to poważnymi konsekwencjami na przyszłośc dla Ciebie i Twoich rodziców-poważne kary z US które uderza nie w Ciebie lecz rodziców, zakaz prowadzenia działalności dla Ciebie gdy już będziesz pełnoletnia......Pomijają c nawet fakt czasem poruszany przez dziewczyny starajace się sprzedawać swoje wyroby uczciwie z DG, odprowadzające VAT i podatki-osoby bez DG działaja nie fair, zaniżają ceny i licza na to że im się "uda" ominąć prawo.
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 12:52   #1763
alisja6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 33
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

To co mogę zrobić przed 18 rokiem życia? Wolno mi w ogóle gdzieś sprzedawać swoją biżuterię? A jeżeli dostanę się do galerii i będę odprowadzać podatek (tzn. moja mama) to będzie ok?
alisja6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 13:03   #1764
kassia27
Raczkowanie
 
Avatar kassia27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: moje własne miejsce:)
Wiadomości: 451
GG do kassia27
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

echhh no i znowu nie zabłysnę z tą DG

Ja rozumiem, że bez Dg to działanie nie fair i takie tam ALE w mojej sytuacji zakładanie od razu DG to wiązanie sobie stryczka na szyi.
Wystawiłam z 12 prac z czego sprzedała się tylko jedna m-c temu a staram się co chwila coś nowego dorzucać by być na stronach o nowościach.
W takim układzie moje zakładanie DG, które miałam w planach muszę przełożyć "na później" bowiem nie osiągam żadnych przychodów a muszę dziecku kupić kombinezon, buty zimowe, sobie buty zimowe i mieć kasę na szczepienia syna (teraz mnie tu ktoś zjedzie za spowiadanie się).

Gdybym tak od razu założyła DG to nie wiem jakbyśmy wyrobili finansowo
Ubolewam, że w Polsce nie można robić niczego "na próbę", jedni bowiem mają sytuację pozwalającą im na wygospodarowanie sobie funduszy na wszelkie urzędowe opłaty mimo ewentualnego braku dochodu a inni nie.
Wiem, że ryzykuję ... lecz mam pasję, z której wolałabym nie rezygnować (rezygnacja mogłaby się źle na mnie odbić ale to wie ten kto mnie zna) z drugiej strony boję się ... z trzeciej jestem już trochę zła, że mi to tak opornie idzie.

Bardzo bym chciała już działać zupełnie legalnie! To jest mój cel ale co z tego. No widzicie jak jest.
__________________
AngelDesign
kassia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 13:09   #1765
alisja6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 33
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Poczytałam o DG i nie bardzo to rozumiem, ale chyba wychodzi na to że do osiemnastki mam cicho siedzieć i cieszyć się kieszonkowym co? Bo za "okazjonalne" sprzedawanie mnie ukarzą. Beznadzieja.
alisja6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 13:33   #1766
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

No, ale przecież są osoby, które nie robią hurtowo biżuterii, a ni też starsznie drogiej, żeby zbijać na tym majątek. Nie wiem po co te oskarżenia o działanie nie fair. Po za tym zależy od zarobków. Ktoś kto zarabia miesięcznie powiedzmy 100zł chyba nie ma obowiązku zakładać DG. Inni z tego żyją inni się tym bawią.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 13:39   #1767
alisja6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 33
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
No, ale przecież są osoby, które nie robią hurtowo biżuterii, a ni też starsznie drogiej, żeby zbijać na tym majątek. Nie wiem po co te oskarżenia o działanie nie fair. Po za tym zależy od zarobków. Ktoś kto zarabia miesięcznie powiedzmy 100zł chyba nie ma obowiązku zakładać DG. Inni z tego żyją inni się tym bawią.
Czyli mogę? Myślę że więcej jak 100zł miesięcznie nie wyciągnę, po prostu chciałam sobie dorobić do kieszonkowego. Jak na razie tylko się tym bawię, może kiedyś będzie coś więcej. Po za tym jak to takie konieczne poproszę mamę o odprowadzenie podatku, mozna tak?
alisja6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 13:43   #1768
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
No, ale przecież są osoby, które nie robią hurtowo biżuterii, a ni też starsznie drogiej, żeby zbijać na tym majątek. Nie wiem po co te oskarżenia o działanie nie fair. Po za tym zależy od zarobków. Ktoś kto zarabia miesięcznie powiedzmy 100zł chyba nie ma obowiązku zakładać DG. Inni z tego żyją inni się tym bawią.
Jeżeli prowadzisz regularną sprzedaż to masz obowiązek, niestety nawet na 100 zł. Jeśli pół miliona np. ludzi zarobi w miesiącu 100 zł i nie odprowadzi podatku, vat to robi się niezła kwota czyż nie??
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 13:44   #1769
kassia27
Raczkowanie
 
Avatar kassia27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: moje własne miejsce:)
Wiadomości: 451
GG do kassia27
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
No, ale przecież są osoby, które nie robią hurtowo biżuterii, a ni też starsznie drogiej, żeby zbijać na tym majątek. Nie wiem po co te oskarżenia o działanie nie fair. Po za tym zależy od zarobków. Ktoś kto zarabia miesięcznie powiedzmy 100zł chyba nie ma obowiązku zakładać DG. Inni z tego żyją inni się tym bawią.

A no właśnie.
Echhh, no ja bym chciała by była to dla mnie praca. Chciałabym zarabiać na tym i może nie żyć z tego (bo musiałabym dużo robić i dużo sprzedawać i ceny mieć też niezbyt niskie) ale mieć na opłaty DG, materiały i maleńką przyjemność lub dwie .

Ale dziewczyny tu na pewno napiszą , że nie ma to znaczenia czy ktoś się bawi czy żyje z tego czy co tam jeszcze innego. Jest to po prostu niezgodne z prawem i tyle. Ja się z tym z kolei nie do końca zgadzam.

A dla mnie Polskie prawo jest pokręcone i nie dopracowane i tyle.
__________________
AngelDesign
kassia27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-12, 13:48   #1770
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: Galerie artystyczne w internecie cz. II

A dziewczyny, żeby nie było, że się czepiam, ale nie miło jest jak skarbówka zaczyna działać. Ja bym się bała sprzedaży w internecie nie mając działalności, bo wpływy są udokumentowane. Jeśli chcecie robić kilka sztuk to nie wystawiać tego w galerii, kwestia nerwów i odpowiedzialności.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.