Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-10, 14:20   #2341
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Rozmiar soczewek nie ma nic do tego. Sprzedawane szkiełka są sterylne, więc proponuję zaostrzyć pielęgnację. Czy po pierwszym zapaleniu wyrzuciłaś płyn i pojemniczek? Czy czyścisz mechanicznie?

kosmita77 - nie ma czegoś takiego jak standard. Już wiesz, do kogo NIE chodzić
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 14:51   #2342
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Rozmiar soczewek nie ma nic do tego. Sprzedawane szkiełka są sterylne, więc proponuję zaostrzyć pielęgnację. Czy po pierwszym zapaleniu wyrzuciłaś płyn i pojemniczek? Czy czyścisz mechanicznie?

kosmita77 - nie ma czegoś takiego jak standard. Już wiesz, do kogo NIE chodzić
wyrzucilam soczewki,bo i tak uzywalam ich 3 tyg.nie wyrzucilam plynu,a powinnam?pojemniczka nie wyrzucalam,a rzeczywiscie powinnam i za rzadko czyszcze mechanicznie...czyszcilam po prostu przeklujac na dloni plynem.
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 14:55   #2343
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Przy każdej infekcji trzeba pozbyć się pojemniczka.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 15:10   #2344
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Przy każdej infekcji trzeba pozbyć się pojemniczka.
czyli na dzien dzisiejszy powinnas sie pozbyc nowych soczewek z tego msc?(zmieniam soczewki msc przewaznie na poczatku kazdego msc)
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 18:13   #2345
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Te soczewki, które założyłaś tylko na chwilę, też musisz wyrzucić. Daj sobie spokój aż do całkowitego wyleczenia oczu, 1.5 tygodnia to trochę za wcześnie...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 20:47   #2346
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

A ja się od trzech tygodni męczę z tym czymś na powiece... Fakt - prawie tego nie czuję, ale jednak czuję i nie chcę ryzykować... Będę chyba jutro dzwonić po okulistach i się spróbuję umówić do centrum okulistycznego na badanie, bo to paskudztwo mi musi w ciągu miesiąca przejść
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 21:11   #2347
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Te soczewki, które założyłaś tylko na chwilę, też musisz wyrzucić. Daj sobie spokój aż do całkowitego wyleczenia oczu, 1.5 tygodnia to trochę za wcześnie...
okulista powiedzial,ze po skonczonym leczeniu,ktore trwalo tydz moge wrocic do soczewek,ja jednak troche poczekalam...kurde,trzeba wyrzucic nowe soczewki
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-11, 21:57   #2348
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie wiem, co Wam powiedzieć Soczewki nie są tak ważne i tak niezbędne, żeby poświęcić im zdrowie swoich oczu.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 23:52   #2349
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ja nosiłam najpierw soflens 38, teraz soflens 59, i czasem purevision dzień/noc, miałam też różne kolorowe soczewki, niektóre dawały fajny efekt
soczewki zawsze kupuję na allegro, jest znacznie taniej niż u optyka
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 15:12   #2350
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziś ubrałam na próbę jednodniowe soczewki i owszem jest trochę lepiej niż w Air optixach, ale też czuję je na oczach, wysuszają mi się w pomieszczeniach. Nie wiem już od czego to zależy, optixy sa niskouwodnione, a te co mam teraz mają aż 69 % wody.

Zamówiłam sobie na allegro na spróbowanie soczewki Avaira firmy Cooper Vision, ponosze je ze dwa dni, zobacze czy wygodne i pójdę z nimi na kontrolę jak bedą wygodne, żeby upewnić się czy moge je nosić.

Nie chciałabym rezygnować soczewek, bo to duża wygoda, ale te które do tej pory próbowałam są poprostu niewygodne ( a chyba nie ma to polegać na tym, że nie mogę doczekać sie kiedy je ściagnę z oczu).

Mam jescze pytanie co do tego aby zwiększyć komfort noszenia. Jaki płyn lepszy będzie do suchych oczu:
1.See l'eau z hialuronienem ( jest na pierwszym miejscu w składzie więc chyba powiniem działać), czy
2.Aosept?
(teraz używam Solo Care, ale w moim przypadku wcale nie zapewnia całodziennego nawilżenia jak obiecuje producent, a do najtańszych nie należy)

Zanim całkiem zrezugnuję chiałabym jeszcze wypróbować różne możliwości, może coś będzie mi pasować.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 18:12   #2351
wzrok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Dziś ubrałam na próbę jednodniowe soczewki i owszem jest trochę lepiej niż w Air optixach, ale też czuję je na oczach, wysuszają mi się w pomieszczeniach. Nie wiem już od czego to zależy, optixy sa niskouwodnione, a te co mam teraz mają aż 69 % wody.

Zamówiłam sobie na allegro na spróbowanie soczewki Avaira firmy Cooper Vision, ponosze je ze dwa dni, zobacze czy wygodne i pójdę z nimi na kontrolę jak bedą wygodne, żeby upewnić się czy moge je nosić.

Nie chciałabym rezygnować soczewek, bo to duża wygoda, ale te które do tej pory próbowałam są poprostu niewygodne ( a chyba nie ma to polegać na tym, że nie mogę doczekać sie kiedy je ściagnę z oczu).


Mam jescze pytanie co do tego aby zwiększyć komfort noszenia. Jaki płyn lepszy będzie do suchych oczu:
1.See l'eau z hialuronienem ( jest na pierwszym miejscu w składzie więc chyba powiniem działać), czy
2.Aosept?
(teraz używam Solo Care, ale w moim przypadku wcale nie zapewnia całodziennego nawilżenia jak obiecuje producent, a do najtańszych nie należy)

Zanim całkiem zrezugnuję chiałabym jeszcze wypróbować różne możliwości, może coś będzie mi pasować.

Może spróbuj jednodniowych acuvue trueye. Ja, póki co, jestem bardzo zadowolona.
wzrok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-12, 18:41   #2352
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez wzrok Pokaż wiadomość
Może spróbuj jednodniowych acuvue trueye. Ja, póki co, jestem bardzo zadowolona.
Do Trueye przymierzam się do kupna, ale jako dodadkowych soczewek, np. na basen, tam gdzie używa się tylko jednodniowych, bo Dailies, które mam teraz próbki nie podeszły mi.

Ale soczewek chcialabym używać codziennie, więc Trueye jako soczewki na codzień to dla mnie zdecydowanie za drogo, bo wychodzi około 160 zł miesięcznie, a ja jescze nie pracuje, więc nie mam swoich pieniędzy, rodzice do soczewek nie chcą mi dokładać, bo jak twierdzą są "przeciwni" soczewkom, więc zostają mi do wyboru miesięczne lub ewentualnie dwutygodniowe, ale dzieki za rade
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 18:48   #2353
wzrok
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 32
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Do Trueye przymierzam się do kupna, ale jako dodadkowych soczewek, np. na basen, tam gdzie używa się tylko jednodniowych, bo Dailies, które mam teraz próbki nie podeszły mi.

Ale soczewek chcialabym używać codziennie, więc Trueye jako soczewki na codzień to dla mnie zdecydowanie za drogo, bo wychodzi około 160 zł miesięcznie, a ja jescze nie pracuje, więc nie mam swoich pieniędzy, rodzice do soczewek nie chcą mi dokładać, bo jak twierdzą są "przeciwni" soczewkom, więc zostają mi do wyboru miesięczne lub ewentualnie dwutygodniowe, ale dzieki za rade
To przynajmniej kup sobie raz do porównania.
wzrok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 19:08   #2354
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez wzrok Pokaż wiadomość
To przynajmniej kup sobie raz do porównania.
Kupię napewno, bo są najzdrowsze wśród jednodniowych, a taka paczkę też muszę mieć, ale to bliżej lata kiedy bedę chodzić na basen nad wodę, teraz poszukuje idealnych na codzień
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 22:45   #2355
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Co do płynu, może faktycznie spróbuj katalitycznego? Mi mniej wysychają oczy od takiego płynu.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 12:51   #2356
Kasika
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 921
GG do Kasika
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny mam taki temat.
Nosiłam kilka lat okulary na każdym oku miałam szkła po -1,25, poszłam do okulistki bo chciałam dobrać soczewki i pani okulistka stwierdziła ze OK tylko okazało się że mam astygmatyzm - zmniejszyła mi moc szkiel do -1,0 i dała cylindry po -0,75 na każde oko.
Takie tez dobrała mi soczewki tylko okazało się że mam inna krzywizne na każdym oku..
Wszystko super - soczewki mam OK tylko przeraża mnie trochę ich koszt bo na każde oko muszę kopowac inne :/
Bardzo chce chodzić w soczewkach bo je polubiłam, ale własnie zastanawiam się czy aby jednak na próbę nie sprawic sobie zwykłych soczewek np. z mocą moich starych okularów tj po -1,25 na każde oko.
Dodam, że mam tez zrobione okularki z cylindrami i będe je nosiła wymiennie z soczewkami.
Myślicie , że takie rozwiązanie może być ok?
Mój mąż tak własnie robi - soczewki zwykłe plus okulary z cylindrami i mówi że jest OK.
__________________
Kasika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 20:50   #2357
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasika Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam taki temat.
Nosiłam kilka lat okulary na każdym oku miałam szkła po -1,25, poszłam do okulistki bo chciałam dobrać soczewki i pani okulistka stwierdziła ze OK tylko okazało się że mam astygmatyzm - zmniejszyła mi moc szkiel do -1,0 i dała cylindry po -0,75 na każde oko.
Takie tez dobrała mi soczewki tylko okazało się że mam inna krzywizne na każdym oku..
Wszystko super - soczewki mam OK tylko przeraża mnie trochę ich koszt bo na każde oko muszę kopowac inne :/
Bardzo chce chodzić w soczewkach bo je polubiłam, ale własnie zastanawiam się czy aby jednak na próbę nie sprawic sobie zwykłych soczewek np. z mocą moich starych okularów tj po -1,25 na każde oko.
Dodam, że mam tez zrobione okularki z cylindrami i będe je nosiła wymiennie z soczewkami.
Myślicie , że takie rozwiązanie może być ok?
Mój mąż tak własnie robi - soczewki zwykłe plus okulary z cylindrami i mówi że jest OK.
Teoretycznie rzecz biorąc możesz nosić soczewki bez cylindrów, ale jeżeli masz astygmatyzm to będziesz w nich widzieć gorzej.
Jeżeli chcesz nosić zwykłe soczewki to zgłoś to swojemu specjaliście na kolejnej wizycie, takie soczewki też muszą być odpowiednio dopasowane
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 13:44   #2358
regaliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Kasika Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam taki temat.
Nosiłam kilka lat okulary na każdym oku miałam szkła po -1,25, poszłam do okulistki bo chciałam dobrać soczewki i pani okulistka stwierdziła ze OK tylko okazało się że mam astygmatyzm - zmniejszyła mi moc szkiel do -1,0 i dała cylindry po -0,75 na każde oko.
Takie tez dobrała mi soczewki tylko okazało się że mam inna krzywizne na każdym oku..
Wszystko super - soczewki mam OK tylko przeraża mnie trochę ich koszt bo na każde oko muszę kopowac inne :/
Bardzo chce chodzić w soczewkach bo je polubiłam, ale własnie zastanawiam się czy aby jednak na próbę nie sprawic sobie zwykłych soczewek np. z mocą moich starych okularów tj po -1,25 na każde oko.
Dodam, że mam tez zrobione okularki z cylindrami i będe je nosiła wymiennie z soczewkami.
Myślicie , że takie rozwiązanie może być ok?
Mój mąż tak własnie robi - soczewki zwykłe plus okulary z cylindrami i mówi że jest OK.
Nie mam astygmatyzmu, ale też nosiłam okulary -1,25. Okulistka mi zalecila soczewki -1,00, ponieważ soczewka jest na oku, a okulary ok. 1 cm przed okiem i dlatego lepiej mieć trochę slabsze soczewki.

---------- Dopisano o 14:44 ---------- Poprzedni post napisano o 14:36 ----------

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
ehhhh a ja po raz kolejny mam zapalenie rogowki,chyba po soczewkach... najpierw mialam johnsona,ale dostalam zapalenie rogowki,wiec sie wyleczylam i poszlam do innego optyka na dobranie soczewek.to byl listopad ubieglego roku,pani wybrala mi air optixy miesieczne.i miesiac temu wystapilo u mnie zapalenie rogowki.w trakcie leczenia antybiotykiem nie stosowalam soczewek,po 1.5 tyg znow zaczelam nosic soczewki tylko na uczelnie i wyladowalam na dyzurze oko mialam tak czerwone,ropialo,straszni e bolalo,bylo suche,a moj owczesny antybiotyk floxal nie pomagal.okulista powiedzial,ze to wirusowe zapalenie rogowki wypisal wirgan i tobrexan.leczylam sie nim tydz,po 2 tych zalozylam znow soczewki na pare godz(nowe opakowanie) i znow oko zaczerwienione itp czy to jest jakas felerna para?nosze air optixy od listopada,zawsze zmienialam co msc,nie spalam w nich,a dopiero po niecalym pol roku noszenia mam zapalenie rogowki...nie wiem czy to wina soczewek ogolnie czy mam zle dobrane?nie potrafie chodzic w okularach,a mam wade -1,5...
Skoro masz tendencję do infekcji to może lepiej przerzuć się na soczewki jednodniowe?
regaliah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 14:46   #2359
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez regaliah Pokaż wiadomość
Nie mam astygmatyzmu, ale też nosiłam okulary -1,25. Okulistka mi zalecila soczewki -1,00, ponieważ soczewka jest na oku, a okulary ok. 1 cm przed okiem i dlatego lepiej mieć trochę slabsze soczewki.
Jeżeli wada wzroku jest mniejsza niż ok. 3,50 D to zmniejszanie mocy soczewek względem mocy okularów jest bez sensu.

Na przykład przy wadzie wzroku -1,25 moc soczewki kontaktowej należałoby zmniejszyć ( przysuwając ją bliżej oka względem okularów o 14mm ) o ok. 0,02D czyli powinna być -1,23. Takiej soczewki nie ma, więc mamy do wyboru -1,00 lub -1,25. Aplikując soczewkę -1,00 dajemy za słabą soczewkę. W takim przypadku lepiej pozostać przy soczewce -1,25, ponieważ jest ona bliższa mocy -1,23.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 14:51   #2360
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mi się udało nareszcie zapisać na wizytę do centrum okulistycznego na 28 kwietnia Chciałam gdzie indziej, ale tam terminy (prywatnie!) były dopiero na lipiec. Okulistkę mi poleciła jedna z wizażanek i mam nadzieję, że nareszcie dobrze trafię... I ufam, że zrobi coś, że mi to paskudztwo zejdzie z powieki i będę miała chociaż tydzień na przyzwyczajenie się do soczewek przed ślubem...

Koleżanka mnie pocieszyła, że jej TŻ też miał jakąś cystkę na powiece i babka mu to igłą przekłuła I przynajmniej zeszło...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 18:02   #2361
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Nie wyobrażam sobie tego przekłuwania, brrr...

Uwielbiam polskie punkty medyczne - mnie właśnie rozkładającą się nie przyjęto na pogotowiu, przeszło mi już wkurzenie, teraz zaczynam się śmiać.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 13:57   #2362
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

czy to jest normalne że podczas nakładania soczewki, ona od razu nie przylega do oka, tylko jest pod nią powietrze?? musze zamknąć powiekę, pomasować palcem i przechodzi. Czy to jest normalka czy coś ze mną nie tak?
i jeszcze jedno pytanie: podczas zdejmowania soczewki nie potrafię jej tak zabrać z oka żeby nie złożyć jej w pół. czy w ten sposób nie zostanie uszkodzona? czy w końcu na pół mi się nie przetnie? staram się robić to delikatnie i od razu "rozprostować", ale sam fakt, że ona jest taka półksiężycowata mnie denerwuje.

Edytowane przez kosmita77
Czas edycji: 2010-04-15 o 13:59
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 14:04   #2363
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziwne to jest uczucie, jak ucieka powietrze spod soczewki i coś "strzela" w oku Zauważyłam, że rzadziej tak mam, jak nakładam na białą część oka i poruszam gałką, żeby się ułożyła. Jak zakładałam na centralną część oka, to częściej mi się tak robiło.

Mnie też na początku składała się ciągle w pół, nic się nie działo. Teraz czasem też tak mam.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 16:49   #2364
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Przeglądałam wątek i nie udało mi się nic znaleźć, więc mam pytanie
Dziewczyny - noszę soczewki Baush&Lomb, PureVisione. Czasami wszystko jest ok, wiadomo - założę, noszę różny czas i wszystko w porządku. Ale ostatnio coraz częściej pojawia mi się przed oczami MGŁA - myślałam że może już po prostu stare itd, ale w nowych to samo, niezależnie od tego ile godzin noszę, czasami jedno oko, czasami tylko część. Dzisiaj zdjęłam tą "mgiełkę" i dokładnie się przyjrzałam - soczewka BRUDNA, ufajdana wręcz, plamy jakby coś na niej wyschło - przy zakładaniu była oczywiście czysta, do tego znowu tylko jedno oko. Myślałam że może rzeczywiście za sucha (bo przy zdejmowaniu dosyć sucha) ale np. krople nic nie pomagają - do tego właśnie czasami tylko na jednym oku, po nawet pół godziny noszenia. Od czego to może być? dodam, że wystarczy przetrzeć płynem i po włożeniu od razu ok. Miała tak któraś? Jakies rady? Bo mgła jest okropna, jakbym myła je w mleku...
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 17:00   #2365
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mojej koleżance tak się po latach objawiła nietolerancja soczewek i zmiana rodzaju nic nie pomogła, musiała odstawić Koniecznie idź do lekarza - może to tylko kwestia płynu albo przejściowych problemów.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 17:37   #2366
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Mojej koleżance tak się po latach objawiła nietolerancja soczewek i zmiana rodzaju nic nie pomogła, musiała odstawić Koniecznie idź do lekarza - może to tylko kwestia płynu albo przejściowych problemów.
mi zdarzylo się tak kilka razy. To mgla przed oczami, zwlaszcza jak musialam dojechc samochodem do pracy - tragedia.
Pomogla wymiana soczewek na nowe (ale nie inne). A nie nosilam ich nawet przez polowe dozwlonego czasu. Mam nadzieje, ze mi sie nie przytrafi to juz wiecej. JA nie umiem chodzic w okularach. wiec nietolerancja by mnie zdolowalal strasznie.
To mgla przed oczami, zwlaszcza jak musialam dojechc samochodem do pracy - tragedia.

numb a spróbuj jak ja wymiany soczewek na nowe
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 19:07   #2367
numb05
Zadomowienie
 
Avatar numb05
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 230
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

właśnie próbowałam... pierwszy raz takie coś zdarzyło mi się pod koniec tamtego miesiąca (w sumie niedawno), akurat kilka dni później zmieniałam i w tych od nowa, od razu... nietolerancja? nie wiem, w sumie noszę od niedawna, niecałe pół roku, u okulistki byłam ostatnio miesiąc temu, więc chyba niewielkie szanse że na tyle by się zmieniło, tym bardziej że raz jedno oko, raz drugie, i nie ma reguły, czasami wcale. ehh. hm, jeśli byłaby to nietolerancja, to chyba po prostu oko by gorzej widziało i to na oku były plamy, a mi się one robią na soczewce, całkowicie widoczne przy myciu. no cóż, może przejdzie, może po wymianie soczewek, spróbuję innej firmy... hm, w każdym razie dziękuję i dalej czekam na rady
__________________
Playing it safe is the most popular way to fail.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?
numb05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-15, 19:37   #2368
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Bierzesz pigułki anty?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 10:12   #2369
regaliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hej! Mam problem z zakładaniem soczewki. Gdy zbliżam ją do oka i dotykam gałki, to soczewka mi sie wywija i przykleja do palca :/ Czy macie jakieś sposoby zakładania soczewek?

Używał ktoś może kropli nawilżających Starazolin HydroBalance?
regaliah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:36   #2370
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez regaliah Pokaż wiadomość
Hej! Mam problem z zakładaniem soczewki. Gdy zbliżam ją do oka i dotykam gałki, to soczewka mi sie wywija i przykleja do palca :/ Czy macie jakieś sposoby zakładania soczewek?

Używał ktoś może kropli nawilżających Starazolin HydroBalance?
też miałam ten problem gdy soczewka miała na sobie za dużo płynu. po wyjęciu z pojemniczka warto poczekać kilka sekund żeby była bardziej sucha. mi pomogło
kropli używałam ale zwykłych starazolin. i chwalę sobie. używałam ich przed noszeniem soczewek, po długim dniu, po komputerze w nadmiarze, po imprezie, kiedy ktoś przy mnie palił. Teraz wpuszczam je przy noszeniu soczewek, czasami po zdjęciu kiedy czuje że oko ich potrzebuje. Jest mi po nich lepiej. Jednak hydro balance nigdy nie miałam.

Edytowane przez kosmita77
Czas edycji: 2010-04-16 o 12:37
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:06.