Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwentów.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-26, 10:15   #1
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381

Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwentów..


Dlaczego studenci, absolwenci uniwersyteow, politechnik, panstwowych uczelni uważaja się za lepszych od studentow, absolwentow szkol prywatnych?

Skonczylam i prywatną i panstwowa uczelnie- roznicy nie widze. Co wiecej, bardzo mnie wkurza kiedy ktos sie wywyzsza ze skonczyl uniwerek, badz na nim studiuje i umniejsza temu z prywatnej..

Czy zauwazyliście w swoich srodowiskac tego typu zachowania?
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:19   #2
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

nie zauważyłam
chociaż osobiście zawsze miałam coś takiego w głowie że na państwowej uczelni studiują ludzie którzy mają coś w głowie a w prywatnej może każdy
może to głupie ale prawdziwe, wystarczy mieć kasę i każdy dziś może być studentem
sama studiuje na państwowej uczelni ale wybierając mgr myślałam nad prywatną więc nie uważam kogoś kto tam studiuje za gorszego
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:30   #3
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Nie zauważyłam ale nasuwa mi się jedno - bo na uniwerku czy politechnice państwowej trudniej się utrzymać i dostać niż na "wyższej szkole biznesowej" no bo tak jest i tyle. Są bardziej i mniej renomowane szkoły.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:31   #4
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Ja tez tak zawsze uwazalam. Ale kiedy poszlam na mgr na uczelnie prywatna zmienilam zdanie- wszyscy z mojej grupy byli bardzo ambitni.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:39   #5
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

... Co z tego że są ambitni, powiedz mi?
I na uniwersytecie i na wyzszej szkole zawsze znajdą się ludzie ambitni i nie ambitni.
Ale ranga i renoma to ranga i renoma.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:43   #6
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Niestety też to zauważyłam.
Sama jestem w szkole prywatnej, bo mojego kierunku w Rzeszowie po prostu nie ma w państwowej (Kosmetologia).
Niemiło się robi jak Cię ludzie wsadzają do jednego wora z takimi, którym nie zależy na wiedzy, a mają kasę, to studiują.
No cóż, ja wcale nie podcieram sobie tyłka pieniędzmi, staram się o stypendia (tak, na prywatnej uczelni są stypendia, przynajmniej u mnie).
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:45   #7
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

ale pójście na samego magistra na uczelnie prywatną (mając np licencjat/inżyniera po uczelni publicznej) a pójście na pierwszy stopień na uczelnie prywatną (jeśli są oba kierunki na tych uczelniach) ale nie renomowaną to są przynajmniej dla mnie 2 różne rzeczy. Na licencjat w większości idą osoby, które nie dostały się na publiczną uczelnię więc automatycznie by raczej sobie tam nie poradziły- idą bo trzeba mieć wykształcenie wyższe (widzę po moich znajomych, ledwo lazł ale mgr musi być) . Natomiast osoba, która idzie na prywatną uczelnię na magistra po publicznej uczelni bo np chce kontynuować naukę i jednocześnie pracować już np w swym zawodzie to jednak inaczej będzie postrzegana, a przynajmniej ja ją inaczej już odbieram.
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 10:48   #8
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Niestety też to zauważyłam.
Sama jestem w szkole prywatnej, bo mojego kierunku w Rzeszowie po prostu nie ma w państwowej (Kosmetologia).
Niemiło się robi jak Cię ludzie wsadzają do jednego wora z takimi, którym nie zależy na wiedzy, a mają kasę, to studiują.
No cóż, ja wcale nie podcieram sobie tyłka pieniędzmi, staram się o stypendia (tak, na prywatnej uczelni są stypendia, przynajmniej u mnie).
U mnie rowniez byly. A jeszcze zauwazylam jedna roznice miedzy uczelniami panstwowymi a prywatnymi: na panstwowych wykladowca robi co chce, odnosi sie do studenta jak chce, przychodzi sobie jak chce, ocenia sobie jak chce, czesto jest niesprawiedliwy, a posadke ma dzieki znajomosciom z rektorem. Nie wysila sie, nie przygotowuje do zajec. Plecie nie wiadomo o czym, na egzaminie wymaga nie wiadomo co. A na prywatnej- taki gagatek nie ma racji bytu. Przynajmniej tak bylo w szkole prywatnej gdzie ja studiowalam pare lat temu. Byla kultura, wykladowcy przygotowani, wiadomo co trzeba bylo umiec na egzamin. Poziom wysoki- nie umiales- nie zdałes. Ale ta kultura, ten porzadek- to jest to co rozni prywatna szkole od publicznej.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:52   #9
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

tak z ciekawości - gdzie na publicznych uczelniach jest kosmetologia
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:54   #10
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
tak z ciekawości - gdzie na publicznych uczelniach jest kosmetologia

Na pewno jest w Łodzi bo moja siostra tam studiowała.

edit. Oczywiście na Uniwersytecie Medycznym
__________________


Edytowane przez Amanda:)
Czas edycji: 2010-09-26 o 10:55
Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 10:58   #11
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Denerwuje mnie deprecjonowanie kosmetologii - mam wrażenie że niektórzy myślą że to nauka o przyklejaniu tipsów :|
ostatnio w gazecie w artykule na temat problemu że wszyscy mają mgr przeczytałam
"chyba lepiej być kosmetologiem po UJ niż zwyczajną fryzjerką po zawodówce..."
w sensie ironicznym oczywiście.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 11:12   #12
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Moja siostra niestety należy do tych co uważają się za lepszych bo studiuje w wawie na UW. A ja to jestem głupia, i nic nie potrafie bo skończyłam "jakieś" studium w Lublinie :/ jest najbardziej wkurzającą osobą jaką znam.
__________________
Po prostu Gośka
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:14   #13
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
U mnie rowniez byly. A jeszcze zauwazylam jedna roznice miedzy uczelniami panstwowymi a prywatnymi: na panstwowych wykladowca robi co chce, odnosi sie do studenta jak chce, przychodzi sobie jak chce, ocenia sobie jak chce, czesto jest niesprawiedliwy, a posadke ma dzieki znajomosciom z rektorem. Nie wysila sie, nie przygotowuje do zajec. Plecie nie wiadomo o czym, na egzaminie wymaga nie wiadomo co. A na prywatnej- taki gagatek nie ma racji bytu. Przynajmniej tak bylo w szkole prywatnej gdzie ja studiowalam pare lat temu. Byla kultura, wykladowcy przygotowani, wiadomo co trzeba bylo umiec na egzamin. Poziom wysoki- nie umiales- nie zdałes. Ale ta kultura, ten porzadek- to jest to co rozni prywatna szkole od publicznej.
nie zauważyłam tego

spotkałam studentkę prywatnego studium farmaceutycznego co nie umiała alkoholu rozcieńczać
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:18   #14
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

ja uwazalam ze moja wyzsza szkola lingwistyczna, na ktorej robie magisterke po licencjacie na UW to wyzsza szkola lansu i bansu.
Dopiero przy sesji letniej, kiedy sie okazalo ze mimo ze place udupili mnie na egzaminie bo mialalm 64% a zaliczenie bylo od 65% to tak troche dotarlo, ze szkola prywtana szkola prywatna, ale az tak latwo nie jest.
Odpadlo tez bardzo duzo osob z mojej grupy, gdzie wiekszosc byla w okolicy trzydzietski, domy, dzieci praca i dodatkowo studia.
Takze jakto sie mowi - puntk widzenia zalezy od wysokosci siedzenia.
A i tak dla mnie nie wazne kto gdzie studiowal ale co kto wie i umie. A to czesto sa dwie osobne sprawy
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:19   #15
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Prawda jest taka ,że studia studiom nierówne. Do kosmetologii trzeba się mniej przyłożyć(zarówno na maturze jak i już po dostaniu się) niż np. do medycyny. Dlatego jeden jest uważany za prestiżowy a drugi nie. Nie widzę w tym nic dziwnego.
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:20   #16
nanga parbat
Raczkowanie
 
Avatar nanga parbat
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
U mnie rowniez byly. A jeszcze zauwazylam jedna roznice miedzy uczelniami panstwowymi a prywatnymi: na panstwowych wykladowca robi co chce, odnosi sie do studenta jak chce, przychodzi sobie jak chce, ocenia sobie jak chce, czesto jest niesprawiedliwy, a posadke ma dzieki znajomosciom z rektorem. Nie wysila sie, nie przygotowuje do zajec. Plecie nie wiadomo o czym, na egzaminie wymaga nie wiadomo co. A na prywatnej- taki gagatek nie ma racji bytu. Przynajmniej tak bylo w szkole prywatnej gdzie ja studiowalam pare lat temu. Byla kultura, wykladowcy przygotowani, wiadomo co trzeba bylo umiec na egzamin. Poziom wysoki- nie umiales- nie zdałes. Ale ta kultura, ten porzadek- to jest to co rozni prywatna szkole od publicznej.
??
A możesz podać nazwę tej wspaniałej uczelni prywatnej? Bo jasne, ZDARZAJĄ SIĘ dobre uczelnie prywatne i ZDARZAJĄ SIĘ na nich dobrzy i ambitni studenci (sama mieszkałam z taką dziewczyną - na państwową nie poszła, głównie ze względu na test sprawnościowy, który jej nie poszedł, a który nie ma znczenia w jej pracy), ale generalnie obserwując znajomych, których... hmm ... potencjał intelektualny delikatnie mówiąc nie jest największy i słysząc, jakie kierunki kończą na niektórych "wspaniałych" uczelniach prywatnych mam taką opinię, jaką mam.

Inna sprawa, że edukacja wyższa ogólnie leży i kwiczy i wymaga gruntownej przemiany (mówię tu też o uczelniach państwowych).

A co do studiowania kosmetolgii prywatnie (chociażby z powodów finansowych - duża odległość od uczelni państwowej) - ludzie zawsze znajdą powód do uważania się za lepszych od innych - nawet jakbyś studiowała kosmetologię państwowo, to i tak znaleźliby się ludzie, którzy uznaliby, że ich kierunek jest lepszy od Twojego. Jeśli wiesz, że uczciwie się uczysz, to naprawdę szkoda Twoich nerwów na takich ludzi.

nanga parbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:24   #17
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Bo niektórzy dostający się na prywatne studia nie potrafią sklecić zdania po polsku (dziwię się, że zdali maturę). Zeby nie było, znam taki przypadek osobiście, mam nawet na komputerze fragment wypracowania tej osoby (będącej w owym czasie w III L.O). Zacytuję (i nie jest to żart ani forma prowokacji):
Cytat:
Zwykle w radiu słyszymy reklamy radia, które słuchamy ja z radia roxi usłyszałam reklamę ich radia głoszące treść: wyjątkowe radio wyjątkowa muzyka pierwszy głos, który to mówi to jest głos męski a drugi jest kobiecy ta reklama mówi o wyjątkowości o tym, że ich radio się różni jest inne a zarazem lepsze.
Reklama radia ta prezentuje nam wyjątkowość muzyki, bo przecież w radiu najważniejsza jest muzyka, która musi odpowiadać słuchaczom, a później owa reklama mówi nam o wyjątkowości radia w całości, czyli o ludziach w tym radiu jak jest ono prowadzone.
Obecnie ta osoba jest na III roku studiów. I broń boże, nie twierdzę, że wszyscy ludzie na prywatnych uczelniach reprezentują taki poziom. Znam wielu bardzo zdolnych, studiujących tam z różnych względów (lepsze zaopatrzenie pracowni, zajęcie się studentami, brak kierunku na panstwowej uczelni czy inne), ale przez takie jednostki, jak podana wyżej, tworzy się utarta opinia o przyjmowaniu głąbów (przepraszam za dosłowność).
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:25   #18
nanga parbat
Raczkowanie
 
Avatar nanga parbat
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 109
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie deprecjonowanie kosmetologii - mam wrażenie że niektórzy myślą że to nauka o przyklejaniu tipsów :|
Heh, muszynianka, ale z tego, co mi powiedziała koleżanka z kosmetologii, to na początku studiów było też trochę studentek kosmetologii, które myślały, że takie rzeczy będą na tych studiach. Oczywiście to był pierwszy i ostatni semestr na tym kierunku
nanga parbat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:30   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Studiowalam i prywatnie, i państwowo. Plusy i minusy wszędzie.

1. Prywatna uczelnia - najpierw poszłam, bo odstraszyła mnie kilometrowa kolejka do składania papierów na UŚ Na mgr poszłam, bo na UŚ niestety za drogo by mnie wyszła zmiana kierunku. Na prywatnej za różnice programowe zapłaciłam 130zł, na UŚ chcieli prawie 3tys.

Ogólnie dla mnie prywatna uczelnia jest tańsza - a że od zawsze wiedziałam, że chcę iść na zaoczne, to był jednak solidny argument.

2. Państwowa uczelnia, UŚ, studia podyplomowe. Powiem tak - sama za nie nie płaciłam, ale uczelnia kasę dostawała. Organizacja - koszmarna. Takie same studia prywatnie to: catering i świetna organizacja zajęć. Wyjaśnijcie, czemu? Skoro studia identyczne, tyle samo płatne, to dlaczego uczelnia prywatna może sprawę załatwić porządnie, a państwowa ma studenta w zadupiu?

3. Wykładowcy - różnicy nie widzę. Zawsze, na każdych studiach trafiali mi się super i koszmarki, olewusy i pracusie, pasjonaci i leniwcy, psychole i normalni

4. Organizacja ogólnie - prywatnie zawsze była info na stronie o zmianie planu zajęć, nieobecności wykładowcy itd. Państwowo - NIGDY.

5. Studenci - tak samo różni. I ci, którzy chodzą, bo tak wypada, i ci, którzy mają taką potrzebę i chcą coś wiedzieć. Ale to chyba zawsze tak jest.

I nie, nie doświadczyłam gorszego traktowania bo kończyłam taką czy siaką uczelnię, ale to może dlatego, że nazwa kierunku trudna i każdy każe mi ją powtarzać, a nie pyta o uczelnię
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-26, 11:41   #20
natii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 672
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
na panstwowych wykladowca robi co chce, odnosi sie do studenta jak chce, przychodzi sobie jak chce, ocenia sobie jak chce, czesto jest niesprawiedliwy, a posadke ma dzieki znajomosciom z rektorem. Nie wysila sie, nie przygotowuje do zajec. Plecie nie wiadomo o czym, na egzaminie wymaga nie wiadomo co.
Nie przypominam sobie takich rewelacji , ale wydaje mi sie ze nie powinnas uogolniac bazujac tylko na jednej uczelni.
__________________


Edytowane przez natii86
Czas edycji: 2010-09-26 o 11:45
natii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:03   #21
Amanda:)
Zadomowienie
 
Avatar Amanda:)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 827
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
U mnie rowniez byly. A jeszcze zauwazylam jedna roznice miedzy uczelniami panstwowymi a prywatnymi: na panstwowych wykladowca robi co chce, odnosi sie do studenta jak chce, przychodzi sobie jak chce, ocenia sobie jak chce, czesto jest niesprawiedliwy, a posadke ma dzieki znajomosciom z rektorem. Nie wysila sie, nie przygotowuje do zajec. Plecie nie wiadomo o czym, na egzaminie wymaga nie wiadomo co. A na prywatnej- taki gagatek nie ma racji bytu. Przynajmniej tak bylo w szkole prywatnej gdzie ja studiowalam pare lat temu. Byla kultura, wykladowcy przygotowani, wiadomo co trzeba bylo umiec na egzamin. Poziom wysoki- nie umiales- nie zdałes. Ale ta kultura, ten porzadek- to jest to co rozni prywatna szkole od publicznej.
U mnie na uczelni (państwowej) gdy wykładowca robił problemy, zachowywał się nieodpowiednio to ucinał sobie pogawędkę na ten temat z rektorem. Co semestr mamy też do wypełniania ankiety na temat zajęć i wykładowców i widzę ,że ich wyniki są brane pod uwagę przy układaniu kolejnego planu.

Wiele negatywnych rzeczy które odniosłaś do uczelni państwowej ja osobiście odniosłabym do indywidualnych cech danego wykładowcy(niesprawiedliw ość, nieprzygotowanie do zajęć itd.) a jak wiadomo tacy są zarówno na państwowych jak i na prywatnych uczelniach.

Co do znajomości to one są wszędzie, nie za bardzo rozumiem czemu miałyby się one rozwijać tylko na uczelniach państwowych. To rektorzy uczelni prywatnych nie mają znajomych?

Jak już pisałam wyżej studiuję na uczelni państwowej a na każdy Twój argument mogłabym podać nazwisko wykładowcy, który ten argument obali. A nie jest to uczelnia idealna
__________________

Amanda:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:13   #22
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Ja tez skonczylam i prywatna i panstwowa i wiekszej roznicy nie widze. Oprocz tego, ze do panstwowej musialam dojezdzac prawie 2 godziny, ale to juz oczywiscie byl moj wybor. Wykladowcy byli rozni i tu i tu, organizacja zajec tez podobna, no moze na panstwowej odrobine lepiej.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:21   #23
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

A, i rzeczy ktore absolutnie uwielbiam na studiach prywtanych:
1. wirtualny dziekanat - a tam aktualizowane godziny konsultacji u kazdego wykladowcy, informacje o zmianach w planie czy terminach zjazdow, oceny z testow i egzaminow. Bajka.

Tak samo z wpisami- wystarczy zostawic indeks w dziekanacie i wykladowca sam wpisze jak bedzie mial chwile, i nie trzeba za nim biegac i sie prosic.
Czesc wykladowcow umieszcza nawet swoje wyklady online, dzieki temu mozna sie na nie przygotowac lub jak kogos nie ma - wydrukowac i miec.
Nikt tajemnicy panstwowej z tego nie robi, jak na panstwowych.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:22   #24
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Nie ma sensu rozmawiać o różnicach dot. wykładowców, ambicji studentów, planów zajęć, organizacji itp, bo wiadomo że na każdej uczelni zdarzają się różne przypadki, generalizowanie nic tu nie da.
Jednak stereotyp, że uczelnie publiczne są lepsze od prywatnych najbardziej utrwala fakt (jakże prawdziwy), że na publiczną trzeba się DOSTAĆ, a na prywatną wystarczy się ZAPISAĆ
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:30   #25
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

ja zauwazylam wlasnie ze inaczej sie patrzy na ludzi z prywatnych uczelni, bo wklada ich sie do jednego wora - ah, pewnie nie zdali matury, albo to glaby ktore ida na latwizne i nie maja ambicji.. niekoniecznie sie z tym zgadzam.. ale fakt jest taki ze na prywatnej uczelni moze byc kazdy, a na panstwowej nie, raczej tylko tacy, ktorzy naprawde troche trudu wlozyli w zdanie matury itd.

Ja chcialam sie dostac na dziennie na Kosmetologie - niby taki kierunek o ktorym sie mowi "pff.. mozna isc do szkoly policealnej i tez byc kosmetyczka' ale trudno sie tam dostac.. zdalam dobrze mature a mimo to nie dostalam sie, potem obnizali troche progi, ale mimo to nadal brakuje mi 4 pkt.. wiec jestem na Politechnice.. moze to i lepiej, ale nikt nie ma prawa mowic ze Kosmetologia to takie pitu pitu dla głąbów, bo zeby sie tam dostac trzeba bylo miec minimum 75% z rozsz biologii
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:31   #26
Gosia_Es
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Chyba wzięło się to stąd, że obecnie jest prawdziwy wysyp prywatnych uczelni i możliwości uzyskania mgr są ogromne - no a dyplom dyplomowi nierówny...
Wiadomo, że np dyplom UW czy UJ inaczej jest odbierany niż jakiejś jednej z nieskończonej ilości 'wyższej szkoły biznesu', no cudów nie ma!

Zresztą są przecież renomowane prywatne uczelnie.
Gosia_Es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:32   #27
emza
Rozeznanie
 
Avatar emza
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 502
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

jezeli ktos uwaza, ze kosmetologia to banal, nie trzeba sie uczyc to zapraszam choc na tydzien do mnie do szkoly. nacisk na nauke jest duzy, wykladowcy przede wszystkim wpajaja nam, ze jestesmy studentami akademii medycznej i pewne rzeczy musimy wiedziec bez wzgledu na kierunek. wiadomo, ze np na lekarskim jest wiecej biochemii, ale na kosmetologii np jest duzo wiecej chemii dermatologii. a nawizujac do tematu w Szcz jest jeszcze wyzsza szkola na ktorej jest kosmetologia i sami wykladowcy otwarcie nam mowia, ze ona maja mniej nacisku niz my i jeszcze narzekaja, wiec..
__________________
Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego


Licencjonowana Kosmetolog


Studia magisterskie:

1. Kosmetologia PUM
2. technologia chemiczna ZUT
emza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 12:36   #28
rilla900
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 243
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
tak z ciekawości - gdzie na publicznych uczelniach jest kosmetologia
na AWFie w Białej Podlaskiej... i Wawie, bodajże na Uniwersytecie Medycznym, ale pewności nie mam


moim zdaniem jest też tak, że prywatna uczelnia też prywatnej nierówna... znam takich, którzy są na prywatnej i uczą się sporo, nie dostają zaliczeń za piękne oczy... a znam też dziewczynę, która parę lat temu skończyła prywatną uczelnię - powiedziała mi wprost, że ona studia sobie przebimbała. nic się nie uczyła, a egzaminy i tak każdy zaliczał. wiadomo, że teraz żałuje swojej głupoty, no ale było jak było, czasu nie cofnie... zresztą nie raz słyszałam opowieści studentów prywatnych uczelni o tym, jak to pojawiają się na uczelni raz w semestrze i i tak udaje im się zdobyć zaliczenia bezproblemowo... albo o tym, że wysyłają za siebie na egzamin kogoś innego...
moja koleżanka studiowała na uczelni państwowej, ale po pierwszej sesji stwierdziła, że jednak jej to nie odpowiada - w marcu przeniosła się na uczelnię prywatną i nie robili jej żadnych problemów, że już połowa roku minęła, że musi coś pozaliczać... no chyba o czymś to świadczy.

wiadomo, że i na prywatnych zdarzają się kierunki, wydziały, wykładowcy naprawdę wymagające/wymagający... ale niektórzy studenci prywatnych uczelni sami wizytówki wystawiają.
rilla900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 13:11   #29
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

Moim zdaniem problem rozbija się głowie o to, że studentom dobrych uczelni prywatnych - bo są takie które są prestiżowe, na które się dostać również jest trudno etc. - psują opnie studenci tych badziewnych.

Prawda jest taka, że dobrych prywatnych uczelni nie jest wiele - za to tych złych od groma. I weź tu się teraz zastanawiaj czy ta którą akurat dana osoba skończyła to była ta dobra gdzie trzebabyło się napracować czy może ta gdzie zaliczało się na blankiecie o wpłacie czesnego. Statystycznie łatwiej jest uznać, że skończył badziewną a że ludzie lubią proste wyjścia to idą na łatwizne i oceniają wszystkich z góry.

Ja np. będąc na drugim roku studiów inż na polibudzie robiłam projekty osobie która była na 5 roku studiów mgr w pewnej szkole prywatnej. Ta osoba dostawała 5.. No i niech mi tu ktoś powie gdzie jest sens i logika w tym, że osoba która ledwo co zaczęła edukacje w szkole państwowej jest w stanie pisac na 5 prace na poziomie ostatniego roku studiów w szkole prywatnej. I niestety takich przypadków jest wiecej niż tych dobrych.... no i to własnie psuje opinie ludziom ambitnym niestety...

Tacy ludzie potem idą do pracy i nie potrafią wykonać podstawowych czynności. Pracodawca potem się 5 razy zastanowi zanim znowu przyjmie kogoś po szkole prywatnej skoro ten pierwszy sobie nie poradził...

Gdyby zostawić tylko te porządne szkoły prywatne to na pewno opinia o osobach tam studiujacych bardzo szybko ulegałby poprawie bo ludzie by widzieli, że to są tylko i wyłącznie bardzo dobrze wykształcone osoby. A tak... szukaj perełek pośród bandy osób które chciały mgr bo mamusia kazała.

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Denerwuje mnie deprecjonowanie kosmetologii - mam wrażenie że niektórzy myślą że to nauka o przyklejaniu tipsów :|
ostatnio w gazecie w artykule na temat problemu że wszyscy mają mgr przeczytałam
"chyba lepiej być kosmetologiem po UJ niż zwyczajną fryzjerką po zawodówce..."
w sensie ironicznym oczywiście.
ja kosmetyczką w sumie nie bedę ale fakt - takie podejście do tego zawodu bardzooo często sie zdarza
nikomu nie przyjdzie nawet do głowy, że osoby na kosmetologii musza się chemii chociaży uczyć, wszystkim sie zdaje że to takie pitu pitu pomalujmy
dziwna sprawa :P

Cytat:
Napisane przez hammie Pokaż wiadomość
ja zauwazylam wlasnie ze inaczej sie patrzy na ludzi z prywatnych uczelni, bo wklada ich sie do jednego wora - ah, pewnie nie zdali matury, albo to glaby ktore ida na latwizne i nie maja ambicji.. niekoniecznie sie z tym zgadzam.. ale fakt jest taki ze na prywatnej uczelni moze byc kazdy, a na panstwowej nie, raczej tylko tacy, ktorzy naprawde troche trudu wlozyli w zdanie matury itd.

Ja chcialam sie dostac na dziennie na Kosmetologie - niby taki kierunek o ktorym sie mowi "pff.. mozna isc do szkoly policealnej i tez byc kosmetyczka' ale trudno sie tam dostac.. zdalam dobrze mature a mimo to nie dostalam sie, potem obnizali troche progi, ale mimo to nadal brakuje mi 4 pkt.. wiec jestem na Politechnice.. moze to i lepiej, ale nikt nie ma prawa mowic ze Kosmetologia to takie pitu pitu dla głąbów, bo zeby sie tam dostac trzeba bylo miec minimum 75% z rozsz biologii
nie można nie zdać matury i dostac się na żadną uczelnie wyższą....
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2010-09-26 o 13:14
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 13:27   #30
losux
Zadomowienie
 
Avatar losux
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 233
Dot.: Dlaczego studenci, absolwenci uniwersytetow uważają się za lepszych od absolwen

a mnie bardziej smieszy jak ktos uczacy sie w studium nazywa siebie studentem D
__________________
razem

zdałam prawko!

kg 51-50-49-48-47-46-45-...

boczki 78-76-74-72-70...

udo 52-51-50-49-48..

łydka 34-33-32-32-30..

ramiona 27-25-23-21...
losux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.